Terug in de jaren zestig... oncertagenda Dagverzorging ^de Catharinaburg' gaat verhuizen 'Hie^uWS uit ^e Piertnste-t Ingetogen receptie stichting De Boei Expositie 'Goeree in aquarel' Meerkamp op Hernesseroord Fotopuzzeltocht door Dirksland Zanguur in Stellendam Flakkeese musici gaven concert in Brussel EIIAtlDEn-niEUWS^ Wie kunnen bezoeken? •S» •r« •y STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAC;iNA4 \RIIDA(; 10 SEPTEMBER 2010 GOEDEREEDE - Met het luiden van de barbel in café Goeree gaf voorzit ter Wim Bron namens het bestuur van de Stichting Inloophuis De Boei dins dagmiddag het startsein voor een druk bezochte receptie ter gelegenheid van het eerste lustrum van dit ontmoetingscentrum voor (ex-)kankerpatiënten en hun naasten op Goe- ree-Overflakkee. Liever spreken bestuur, coördi natoren en vrijwilligers hun bezoekers aan als gasten, die door het lotge notencontact enerzijds er en herkenning vinden en krijgen voor de moeilijke levensfase waarin zij zich bevinden en anderzijds ook ontspanningselemen ten aantreffen. Door Jaap Ruizeveld Gezamenlijk werd stilgestaan bij wat geweest is. De periode die leidde tot de zelfstandige eilandelijke stichting De Boei in Goedereede begin dit jaar Een geschiedenis die recent uitvoe rig in Eilanden-Nieuws is toe gelicht. Ook bij het heden, de receptie en met de blik vooruit naar de toekomst. In de woor den van voorzitter Bron en van één van de initiatiefnemers van het eerste uur, Marja den Eer- zamen, klonk dankbaarheid voor hetgeen, dankzij de inzet van velen, tot stand is gebracht. Blijvend is de zorg het project te kunnen onderhouden en mogelijk te kunnen uitbreiden financiële ondersteuning, subsidie, donaties en sponsor bijdragen voor de faciliteiten aan de doelgroep. Waardering L'it de reacties van de gas ten en hun naasten blijkt dat deze ontmoetingsplaats zeer gewaardeerd wordt. Naast warme dankwoorden en bloe men voor veel betrokkenen onder wie coördinator Betteco van Rumpt, werden de grond leggers, Maija den Eerzamen en Bettie Bruinsma, extra in de schijnwerper geplaatst. Voor hen was er een zilveren ketting met een boei. Symbool voor houvast en baken voor een nieuw begin. Een emotioneel moment was het ontsteken van een kaars ter herinnering aan de gasten van de Boei die in de afgelopen jaren hun ziekte niet konden overwinnen. Voorzitter Bron vertelde zijn gehoor, onder wie burgemees ter Van de Velde en ds. Smink, dat er voor de lichamelijke, de medische kant goede zorg is voor kankerpatiënten. "Echter, voor het psychosociale aspect is onvoldoende tijd en aandacht. Die leemte probeert De Boei te verkleinen. Door er een bijdra ge aan te leveren dat patiënten niet in een isolement komen. Dat zij er bij blijven horen en deel blijven nemen aan het sociale leven. Ruimte bieden voor emotie en gelijk ook een luisterend oor bieden. Dat uit onderzoek is gebleken dat bij na 50 procent van de kanker patiënten ondersteuning nodig heeft, toont de behoefte aan voorzieningen als deze duide lijk aan. Dat dit in Goedereede, twee keer in de maand op dins dag mogelijk is in de lokaliteit van de familie Lokker, van café Goeree, is zeer te waarderen", besloot Bron. Namens de soroptimistclub Goeree-Overflakkee werd een cheque van 500 euro aangebo den voor het organiseren van een zogenoemde verwendag voor de gasten. OUDDORP - Een groep vriendeii ging in de vakantie op een zonnige middag naar Tinte om een rondrit van drie uren op de Solex te maken bij liet bedrijf Solex Zo. Onder begeïeidtng van een.gids en een bezemwagen met vervangende Solex ging men op pad. Onderweg was er een stop voor een glaasje prik, koek en snoep. Precies zoals het vroeger was. Er werd gereden door Brielle, Rockanje en Oostvoome. Het gezelschap had natuurlijk veel bekijks. Gelukkig hoefden de jassen niet aan, want die wogen wel een paar kilo. Volgens één van de deelnemers is deze Solexrit een leuke tip voor een bedrijfsuitje. Solex Zo kan men vinden aan de Rietdijk 30 in Tinte. OUDDORP - Gedurende de maand septerrtber exposeert in 't Blaeuwe Huus/VW-kantoor te Ouddorp de Rotterdamse aquarellist DickCar- lier Zijn aquarellen exposeert hij onder de titel 'Goeree in aquarel'. Het zijn voornamelijk ter plaatse geschilderde portretten van het Goereese landschap. Veel herkenbare plekjes heeft hij op romantKche wijze op papier gezet. Op zijn website kunt u alvast kennismaken met zijn werk: www.holland-aquarel.nl. De expositie is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur en op zaterdag van 9.00-16.00 uur. Op Monumentendag heeft de Dorpsraad Dirksland een foto puzzeltocht samengesteld, die zowel gelopen als gefietst kan worden. De dorpsraad Dirksland heeft diverse wandel- en fietsroutes uitgeschreven variërend van circa vijf tot circa tien kilome ter. Een van deze tochten is ter beschikking gesteld aan het Openmonumentendagcomité om een fotopuzzeltocht uit te schrijven. Op 11 september kunt u deel nemen aan deze puzzeltocht in het gezelschap van de Dorps raad Dirksland. De wandeling start om 10.00 uur bij De Snoe- perij, Straatdijk 2, in Dirksland. De complete routebeschrijving met vragen en foto's kunt u afhalen op het gemeentehuis (Voorstraat 15) of bij De Snoe- perij. Op 11 september kunt u het formulier ook afhalen in de Hervormde kerk van Dirks land. Tijdens de wandeling kunt u vijftien foto's herkennen. Deze foto's zijn genummerd en bij iedere foto hoort een vraag met hetzelfde nummer. Beant woord de vraag en neem de gevonden letter over in de ant- woordstrook op het deelname- formulier. De gevonden oplossing kunt u tot 18 september 2010 instu ren: Gemeente Dirksland, o.vv. OMD Fütopuzzel, postbus 10, 3247 ZG Dirksland, of mai len naar p.stoel@dirksland.nl. Onder de goede inzendingen worden drie waardebonnen van 15,00 verloot. De Hersteld Hervormde Gemeente houdt morgen, zaterdag 11 september een zanguur. Op deze avond zullen er psal men en geestelijke liederen worden gezongen. Het orgel zal worden bespeeld door Krijn Padmos. De aanvang is r8.45 uur en de avond wordt gehouden in de Bethelkerk aan de Voorstraat. Zaterdag 11 september Rehobóthkerk - Sommelsdijk Goncert ten bate van het bouw fonds van de H.H.G. van Mid- delharnis/Sommelsdijk door het Chr Gemengd Rehobó- thkoor uit Sommelsdijk o.l.v. Ab Vroegindeweij, het Ghr Mannenkoor 'Obadja' uit Ouddorp, o.l.v. Ab Vroegdin- weij, het kinderkoor 'Kadosj' uit Goedereede o.l.v. Berdien Dekker. Piano-. Sander van den Houten. Omlijsting: Ds. J.VV. van Estrik. Aanvang: 19.30 uur Vrijdag 24 september Hervormde kerk - Sommels dijk. Orgelconcert door leer lingen van Paul Kieviet. Aan vang: 20.00 uur Zaterdag 25 september Hervormde Kerk - Middelhar- nis. Goncert van het Ghriste- lijk symfonieorkest 'Sjosjanim' uit Amersfoort o.l.v. Patrick van der Linden, t.b.v. Stich ting 'Ontmoeting' en de bouw van een nieuwe kerk voor de Geref. Gem. te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur Zaterdag 2 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. Chr. Oratoriumvereniging 'Laudando' te Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage voert wer ken uit van o.a. Mendelssohn en Schütz. Organist: Wim Die penhorst; sopraan: Marijke van Nieuwenweg; bas: Ralph Looij. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 2 oktober Hersteld Hervormde Kerk - Melissant. Concert ten bate van onder-houdsfonds kerk door het Chr Mannenkoor 'Obadja' uit Ouddorp o.l.v. Ab Vroegindeweij en het kin derkoor 'Tot zijn eer' uit Som melsdijk o.l.v. Corné de Geus. Organist: Johan van Wijk. Meditatie; dhr. M.A. Stasse. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 9 oktober Hervormde Kerk - Oude Ton- ge. Orgelconcours met deelne mers van Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Tho- len, van ,9.00-17.00 uur voor amateurorganisten. Om 20.00 uur geven de juryleden Jan van Gijn (Apeldoorn) en Chiel Jan van Hofwegen (Alblasser- dam) met de drie winnaars een concert. Zaterdag 16 oktober Rehobóthkerk - Sommelsdijk Concert van het Chr. Jong Mannenkoor Jubilate' o.l.v. Lennert Knops, en Maria Knops; harp, ten bate van de Hersteld Hervormde kerk bouw van Nieuwe Tonge. Aan vang: 19.30 uur Zaterdag 16 oktober Hervormde Kerk - Sommels dijk. Orgelconcert door Paul Kieviet. Het 46e Bachconcert met als thema: Johann Sebas tian Bach en zijn zoon W^ilhelm Friedemann. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 23 oktober Hervormde Kerk - Oude Ton ge. Jubileumconcert (50 jaar) van de Chr Ger Zangver 'Com nu met Sangh'. Medewerking wordt verleend door: de fam. Stouten uit Kerkwerve; het Chr Hoekschewaards Man nenkoor o.l.v. Adri Poortvliet; de Chr. Gem. Zangver 'Com nu met Sangh' uit Oude Ton ge en 'Immanuel' uit Tholen o.l.v. Marielle Klavers. Orgel: Dingeman Wolfert; trompet: Marieke de Jong. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 30 oktober Gereformeerde Kerk - Oolt- gensplaat. Concert ten bate van de Hersteld Hervormde Kerk van Ooltgensplaat door het Chr Mannenkoor 'Obadja' uit Ouddorp o.l.v. Ab Vroeginde weij en het Chr Mannenkoor 'Door' Eendracht verbonden' uit Stellendam o.l.v. Corné de Geus Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 30 oktober Exoduskerk - Sommelsdijk. I.v.m. het 60-jarigjubileum van het dameskoor 'Toonkunst' uit Middelharnis geeft dat koor samen met het mandolineor kest 'Capricio' uit Oostvoorne een concert. Organist en pia nist Andries Stam. Algehele leiding: W.Chr. Meijboom. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 6 november Hervormde Kerk - Dirksland. Concert van het vocaal ensem ble 'Magnificat' te Middelhar nis o.l.v. Rinus Verhage. Uitge voerd wordt onder meer 'Sin- get dem Herrn' van J.S. Bach. Organist; Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 12 november Rehobóthkerk - Sommelsdijk. Maximaal 100 mannen geven op deze tweede mannen- zangavond een concert o.l.v. Ab Vroegindeweij. Organist: Johan van Wijk. Aanvang: 19.45 uur. Zaterdag 13 november Hervormde Kerk - Oude Tonge. Concert van het Urker Chr. Jong Mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer Orgel: Marco den Toom. Soli Deo Gloria zingt niet alleen, maar bespeelt ook diverse instrumenten. Kaarten zijn te bestellen via tel.nr 0187 603510. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 27 november Hervormde Kerk - Stellen dam. Jubileumconcert door het Chr Gem. Koor 'Soli Deo Gloria' uit Stellendam o.l.v. W.Chr Meijboom Organist: J. Bezuijen. Verder: enkele solis ten. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 10 december Hervormde Kerk - Middel harnis. Concert van het Groot Samengesteld Gospelkoor 'Per Amore' en 'In Touch' o.l.v. Ad dejoode. Sohst: Lucas Kramer; sohst en pianist: Jaap Kramer; pianist koor: Pieter Verhage. Kaarten zijn te bestellen via tel.m-. 603510. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 11 december Hervormde Kerk - Middelhar nis. Adventsconcert 'Mission Music' m.m.v. Mannenkoor 'De Urker Zangers' o.l.v. Jacob Schenk, het Chr Gemengd 'Eilandenkoor' o.l.v. Peter Wil deman Orgel en piano: Peter Wildeman en Jacob Schenk. Kaarten zijn te bestellen via tel.nr 603510. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 18 december Dorpstienden - Ouddorp. Kerstzangavond met de Chr. Gem. Zangver 'Hart en Stem' en het Chr, Kinderkoor Jong begonnen', beide te OudcTorp. Aanvang; 19.30 uur. Zaterdag 18 december Rehobóthkerk - Sommelsdijk. Concert van het Chr Gemengd Rehobothkoor te Sommelsdijk o.l.v. Ab Vroegindeweij. Orga nist; Johan van W'ijk. Aanvang; 19.30 uur Woensdag 22 december Rehobóthkerk - Sommelsdijk. Kerstconcert door het Chr. Gemengd Rehobothkoor uit Sommelsdijk o.l.v. Ab Vroegin deweij, het Chr Mannenkoor 'Obadja' uit Ouddorp o.l.v. Ab Vroegindeweij en het Kinder koor 'Tot Zijn eer" uit Mid- delharnis/Sommelsdijk o.l.v. Corné de Geus. Orgel: Johan van Wijk. Omlijsting; Ds. L.M. Jongejan. Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 24 december Hervormde Kerk - Middel harnis. Kerstzangavond met het Jongerenkoor 'Het Klei nood' uit Aagtekerke o.l.v. Jan Wisse en het Chr Gem. Koor Jeduthun' uit Middelharnis eveneens o.l.v. Jan Wisse. Aan vang: 19.30 uur Zaterdag 12 maart 2011 Hervormde Kerk - Sommels dijk. Concert ten bate van "Woord en Daad' door het Chr Gem. Koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam o.l.v. Cor de Haan; 'Opent U mijn mond' uit Som melsdijk o.l.v. Suzanne Kooy en 'Trio Erica' uit Oude Ton ge. Organist: André de Jager Solisten: Trio Erica: Marya, Jobke en Maijo Heij. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 21 april Rehobóthkerk - Sommels dijk. Passie-Paasconcert door het Chr Gemengd Rehobo thkoor uit Sommelsdijk o.l.v. Ab Vroegindeweij en het Chr Krimpens Mannenkoor uit Krimpen aan den IJssel o.l.v Hans Blijderveen. Orgel: Johan van Wijk. Omlijsting: Ds. L.M. Jongejan. Aanvang- 20.00 uur" Zaterdag 14 mei Gereformeerde Kerk - Oud dorp. Jubileumconcert van de Ghr. Gemengde Zangvereni ging 'Hart en Stem'. Aanvang- 19.30 urn- Deze rubriek, bedoeld voor kerkconcerten op Goeree- Overflakkee, beoogt een sprei ding van de concertavonden te bewerkstelligen. Komen er meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volg orde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. Concerten tol een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek vindt plaats door mid del van formulieren, die kun nen w'orden aangevraagd via tel. 482560. Ook is het mogelijk een e-niail te sturen aan jvanhoorn@wxs. nl die inhoudelijk overeen komt met de vragen van het formulier MIDDELHARNIS - Na 10 jaar gehuisvest te zijn op'het Oudeland te Mid delharnis, verhuist 'de Catharinaburg': dagver zorging van Careyn op 13 september naar de Vroon- weg te Dirksland. Op 13 en 14 september zal de dagverzorging i.v.m. de ver huizing gesloten zijn en men hoopt vanaf 15 september de deelnemers te mogen begroe ten op de nieuwe locatie. Tijdelijke locatie aan de Vroonweg De huisvesting aan de Vroon weg te Dirksland, betreft een tijdelijke locatie die naar alle waarschijnlijkheid over twee zal worden ingeruild voor een definitieve huisvesting. Wan neer een en ander daaromtrent een definitief karakter heefi zullen alle belanghebbenden nader worden geïnformeerd. Niet alleen de dagverzorging verhuist naar deze locatie ook het consultatiebureau en dië tiste die voorheen gevestigd waren aan de Oranjelaan te Dirksland verhuizen mee. Ouderen Dagverzorging 'de Catharina burg' is er voor die ouderen die vanwege ziekte/leeftijd gebon den problematiek/vergeetach tigheid, handicap, verzorgd worden door echtgeno(o) t(e), mantelzorg of thuis-zorg. Deze ouderen worden vaak door bovengenoemde klach ten gehinderd in het leggen en onderhouden van sociale kontakten en het- verzorgen van een zinnige dagbesteding. Veelvuldig is er ook sprake van een zware belasting voor de verzorger(s). Ouderen kunnen de dagver zorging bezoeken wanneer hiervoor door het CIZ een indicatie is gesteld. Careyn helpt u graag met deze aan vraag. U kunt hier contact over opnemen met de afdeling zorgbemiddeling van Careyn. Zij zijn te bereiken via telefoon nummer 088-1239975. Wilt u eerst meer informatie of eens een kijkje nemen in ons nieuwe gebouw neemt u dan contact op met Careyn thuis zorg, te Middelharnis 0187- 488080. MIDDELHARNIS - Vanaf maandag 13 september tot en met vrijdag 16 sep tember wordt op het ter rein Hernesseroord de jaarlijkse Meerkamp voor cliënten van Zuidwester, een zorg- en dienstverle ner voor mensen met een verstandelijke beperking, georganiseerd. "De bedoeling van de Meer kamp is om de cliënten een paar hele leuke dagen te geven", vertellen Sabina de Jonge en Ilse van Assen, die met col lega's van de bewegingsagogen en PMT-ers verantwoordelijk zijn voor de organisatie. „Alle dagen zijn gevuld met knutse len, spelletjes en andere activi teiten, altijd afgestemd op de behoefte van de cHënt." De geschiedenis van de Meer kamp of buitensportweek gaat terug tot 1989. De Meerkamp, welke vernoemd is naar De Meerpaal op het terrein van Hernesseroord, draait bijna helemaal op giften, sponso ring en vrijwillige bijdragen. Zuidwester investeert alleen de personele bezetting van zeven medewerkers van de behandeldienst. De afdeling Bewegingsagogie/PMT orga niseert dit Meerkamp, met als eindverantwoordelijke Sabina de Jonge en Ilse van Assen. Tevens zijn er altijd dertig tot veertig vrijwilligers bij het rei len en zeilen van de Meerkamp betrokken. Plus circa vijftig sta giaires van het CIOS in Goes: derde- en vierdejaars studen ten die sportieve begeleiding van mensen met een beperking in hun pakket hebben. De acti- viteitenweek is altijd in septem ber, als het schooljaar van de studenten begint. BRUSSEL - Vier Flakkeese musici reisden afgelopen zaterdag 4 september met een volle touringcar af naar het prachtige Brussel. In de Sint Michiels kathedraal werden werken van onder ander Bach en Handel gezongen. De musici 1 an van Seters, Fryda Huizer, Liesbeth Keizer en Arjan Huizer mogen terugkijken op een mooi concert dat zeer goed werd ontvangen. Niet alleen de mensen die meegingen met de touring car waardeerden het optreden maar ook de vele toeristen die de kathedraal bezochten. Het concept wordt binnenkort herhaald maar dan met een andere kerk/kathedraal. Bovendien reist het gezelschap in maart/ april 2011 af naar Parijs met een tweedaagse concertreis waarbij naast een concert ook een hotel en onder andere rondleidingen zitten inbegrepen. Wilt u meer informatie over deze reis neem dan contact oh via 0187-820224. 9 V t f* i •y f »y »y •y -y •y •y In dierenasiel de Dierenstee wachten momenteel 2 leuke kleine hondjes. Jack Russelltjes, op een nieuw baasje. De eerste is Doortje, een teefje van 3 jaar oud, ze is wit en heeft een bruine vlek rond haar oog. Doortje is een lief hondje, maar ze moet even de tijd krijgen om te wennen, want ze kan een beetje terughoudend zijn in het begin. Het is wel een hond je dat als ze zich eenmaal thuis voelt zich wat jaloers kan gedra gen. Ze kan bij kinderen vanaf 12 jaar oud geplaatst worden. Doortje woont niet graag met katten in één huis, of ze het gezelschap van andere honden wel weet te waarderen is niet bekend. De andere Jack Russell is Tippie. Tippie is wit met wat bruin en zwart en is een gecastreerd reutje van 7 jaar oud. Tippie is een lief hondje, heel aanhankelijk en is het liefst de hele tijd bij je. Hij kan niet zo goed alleen thuis blijven, daarom wil hij het liefst een baasje die veel thuis is of die hem zoveel mogelijk mee kan nemen. Tip pie is vriendelijk voor kinderen en kan ook met andere huisdieren prima overweg. Wilt u één van deze leuke kleine viervoe- tertjes weer een liefdevol druis geven, dan kunt u kennis met ze maken in de Dieren stee. Naast deze dieren wachten er in het asiel uiteraard meer honden, katten en konijnen op een nieuw baasje. Dierenasiel de Dierenstee is te vinden aan Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. O 655150. Openingstijden: maandag zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur Website: www.dierenstee.nl. 86- t/m Hond Doortje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4