Subsidieverstrekking Anniecrèche opent de eerste kringloopwinkel in Suriname Gezin ds. S. Maljaars vestigt zich in Sommelsdijk EIIAI1DEI1-t1IEUW5 Goeree-Overflakkee helpt mee Beroepings- Het weer van volgende week... Vooral rond het week einde beter weer Maatregels om storingen verkeerslichten Ouddorp te voorkomen WERK EIUMlDEn-tllEUWS Hoe beoordeeld? Links beleid Netwerken Eerlijk en grondig onderzoek Drs. W. Chr. Hovius Kerkdiensten zondag 12 september Somtnelsdijk opnieuw ontdekken? Op Goeree Overflakkee is de Anniecrèche in Suri name zeker niet onbe kend. Hoewel er een verre reis voor nodig is om deze dagopvang voor jonge kin deren met een beperking te bereiken, steunen heel wat mensen juist deze dag opvang. In het jaar 2005 hebben de Soroptimisten van Goeree-Overflakkee een behoorlijke bijdrage geleverd om de Anniecrè che te verbeteren. Door al die acties op het eiland zijn de mensen nog steeds nieuwsgierig hoe het op de Anniecrèche gaat. Ook zijn er verschillende men sen die regelmatig een bij drage overmaken. Dirk Pijl terug in CDA-fractie Aangepaste kerkdienst SOMMELSDIJK - Deze week werd ds; S. Maljaars bevestigd in het ambt van predikant en verbonden aan zijn eerste gemeen te, de Gereformeerde Gemeente van Middelhar- nis. Een verslag van de intrededienst is elders in deze krant te lezen. Monumenten dag Theetuin De Bongerd Verkoop aardappels en boeken Oud papier De Westhoek OUDDORP - Afgelo pen week zijn er bij de verkeersregelinstallatie bij het kruispunt Oud dorp meerdere storingen geweest. Rijkswaterstaat heeft nieuwe software geïnstalleerd om de opge treden storingen te ver helpen. Een meldingsmodule is inge bouwd zodat eventuele storin gen direct gemeld worden bij Alpha-cursus 2010 i 1 i j 4_ PA(;iNA2 VRIJDAC; 10 SEPTEMBER 2010 Ethiek Wc zitten, om zo te zeggen, midden in de onderhandelin gen van drie partijleiders die pogen een nieuw kabinet te formeren met gedoogsteun van de PVV. Duidelijk is gemaakt dat er miljarden bezuinigd moeten worden, en elke burger zal dat aan den lijve ondervinden. De overheid zal snijden en snoeien in bijdragen en finan ciële steun aan personen en instellingen. En ongetwijfeld zullen ook subsidies geheel of gedeeltelijk worden afgeschaft of teruggedraaid. Van belang daarbij is welke norm er wordt gehanteerd. Linkse partijen hebben in hun overwegingen al duidelijk gemaakt dat vooral partijen, organisaties en instellingen met duidelijk uitgedragen en - zeker op de Bijbel gegronde - ethische standpunten de aan hen verstrekte subsidies zullen zien ingetrokken. Onhelder is of daarbij door deze drie soor ten bedreven activiteiten op het gebied van bij voorbeeld ontwikkelingshulp, vluchte lingenzorg, klimaat en milieu buiten schot zullen blijven. Politiek en maatschappij heb ben en krijgen in onze tijd steeds ineer te maken met en hebben soms last van netwer ken buiten het parlement, die vooral uit linkse hoek met op zich begaafde woordvoerders aandringen op steun via geïnd belastinggeld aan verande ringen in de derde wereld, gefimdeerd op een marxisti sche bevrijdingstheologie, en aan bij voorbeeld Palestijnen die actie voeren tegen Israël. U en jij weten mogelijk af van een open brief van ene Peter Siebelt, die hij aan onze vorstin deed toekomen met afschriften aan verschillende fractievoor zitters. Niemand zal tegenspreken dat bezuinigingen in deze tijd nodig zijn. Ook linkse partijen zijn hiervan overtuigd, al wil len zij deze in mindere mate en over een langere tijd invoeren. Maar het gaat wel om geheven en ingezameld belastinggeld van de burgers van ons land dat maar één keer uitgegeven en zorgvuldig besteed moet worden. De overheid is. Bijbels gezien, Ciods dienares en heeft ethisch gezien de taak om verant woordelijk onderzoek te doen, beslissingen te nemen en steun te verlenen aan hen die dat nodig hebben in binnen- en buitenland. Daarbij heeft het parlement een sterk contro lerende of initiatiefnemende taak, die positief of negatief kan uitvallen voor door het kabinet voorgestelde maatregelen. Het zou heel erg zijn indien kwa lijke zaken met belastinggeld worden ondersteund. Diep te betreuren is dat de parle mentsleden van uitgesproken christelijke partijen met elkaar nog geen vijfde deel uitmaken van het totale aantal parlemen tariërs. Te hopen en zeker ook te bid den is, dat ons land een rege ring krijgt die op zijn minst respect heeft voor wat God Zelf in Zijn Woord leert over over heid en onderdanen, hun ten goede. Daarbij mag liefde voor en steun aan de naaste in nood niet ontbreken, toch? OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. C. Molenaar - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uur ds. G. Meuleman en 18.30 uur kand. J. Kooij - Geref. Kerk 10.00 uur ds.' A.S. Rienstra (bed. H.A.) en 18.30 uur ds. D. Westerneng - Ger. Gem. 9.30 en 18.30'uur ds. R Blok - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink (bed. H.A.) en 18.30 uur ds. E.M. de Jong. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de iMots en 18.30 uur kand. L. Aangeenbrug - Hersteld Herv. Gem. 9.30 (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwevf en 17.00 uur kand. G.R. Maurits - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds, W.M. van der Linden en 18.00 uur kand. W.J. van den Brink - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. C.B. van Beek en 18.30 uur ds. W. van Boeijen. MELISSANT Hersteld Herv. Ge;n. 10.00 uur ds. A. van Wijk en 18.00 uur ds. IJ.R. Bijl - Geref. Kerk 9.30 uur ds. C.M. Sthreuder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem, 10.00 uur ds. Th. W.H. van der Heijden (bed. H.A.), 15.00 uur: (bed. H.A.) Vroonlande en 18.00 uur ds. J.C. van Trigt - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schip per - Ziekenhuis 14.30 uur ds. PM. van 't Hof HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. W.C. Meeuse - .Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van der Palm en 18.00 imr: ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Brouwer en 18.00 uur ds. C. Boele - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur en 16.00 uur ds. L.M. Jongejan - Lukaskapel HDG 10.30 uur geen opgave - Exo- dusgemeente 10.00 uur kand. mevr. H. (iaasbeek - Remon strantse Gem. 10.00 uur samenkomst - CAMA Gem. 10.00 uur K. Tanis. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K.J. Visser en 14.45 uur ds. H. Harkema (dienst voor mensen niet een beperking) - Geref. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. LJ. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. S. Maljaars - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. .\.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D.J. van Dig- gele. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Droogers en 18.00 uur ds. A. ten Brinke - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur kand. D.J. Diepen- broek - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. PJ. Teeuw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente Flakkee 10.00 uur Gezinsdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds, HJ. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. N.J.A. van Exel en 18.00 uur ds. L.C. van der Eijk -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10,00 uur ds. D. Siebelink (bed. H.A.) en 18.00 uur kand. L.J. Walhout - Geref. Kerk 10.00 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. RC. Koster. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur dhr. L. Stuurman en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 9.30 uur ds. IJ. Bijlsma en 18.00 uur ds. A.S. Rienstrq - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. L.4NGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belderl. SOMMELSDIJK - Op de val reep is het Monumentendag- programma in Sommelsdijk uitgebreid. De boeren wagens en het historische rijtuig van het Van Aerssenhuis gaan met bezoekers een historische rondrit maken. Streekarchiva risjan Both heeft een route op gesteld en laat tijdens dè ritten de sporen van het verleden zien. Tussen 11.30 en 13.30 uur kunnen bezoekers van het Van Aerssenhuis gratis deelne men aan deze unieke reis door de tijd. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeilnamis, Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties ais gevolg van onduidelijke advertentieopdracliten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Vlllerius, tei. (0187)471022 e-mail: redactle@eilandennleuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). "We zijn erg blij met deze steun, aangezien jonge kinderen met een beperking, geen prioriteit genieten bij de regering", zegt Annette Reigman-Bruggeman, leidinggevende van de Annie- crèeche: "Hoe de nieuwe rege ring onder leiding van Desi Bouterse ons zal ondersteunen is nog onduidelijk. We kunnen daarop echter niet wachten. Met behulp van een familie uit Hardinxveld Giessendam zijn we een kringloopwinkel gestart. De Hersteld Hervormd Kerk bedrijft zending in Suriname. Ook zij maakt veel kosten. Om financiën te verkrijgen ver zamelt ze goederen voor de winkel in Suriname. Deze wor den verscheept en met winst verkocht. Het team van de Anniecrèche heeft tot taak de winkel te beheren. In de win kel is ruimte om mensen met een beperking te laten werken. Zo werkt ondertussen Diana hier ook. Zij is 40 jaar en heeft het syndroom van Down. Haar werk in de winkel is haar eer ste betaalde baan en ze is er erg trots op. De opbrengsten uit de winkel zijn bestemd voor het zendingwerk van de Hersteld Hervormde Kerk en de Annie crèche. Voor de Anniecrèche is dit een nieuwe uitdaging, die ons ook inkomsten geeft. En dit laatste is heel dringend nodig. Voor dit jaar is er nog een tekort van srd 30.000 (e 7.500). Dit lijkt niet zo veel, maar om dit binnen korte tijd uit donaties te verkrijgen is niet eenvoudig! Maandehjks moet GOEDEREEDE - Zoals deze zomer toegezegd in zijn afscheidsbrief aan de voorzit ter van de raad, kan CDA-er Arend-Jan van der Vlugt al in de vergadering van donderdag 23 september het politieke stok je overdragen aan zijn opvol ger in de fractie. En dat is geen onbekende. Want gesteund door het bestuur van het CDA in de gemeente Goedereede en op uitnodiging en verzoek van fractieleidster Liesbeth Keijzer-Westhoeve, keert Dirk Pijl in de volksvertegenwoor diging terug. De geroutineer de CDA-er, die onder minder plezierige omstandigheden - na de verkiezingen - van het directe lokale politieke toneel verdween, heeft na persoon lijke overweging besloten de uitnodiging te aanvaarden. (Tekst Jaap Ruizeveld) er bijna 2000 euro binnenko men om het personeel te kun nen betalen. Vandaar dat we in oktober in Suriname in okto ber starten met een kleurkaar- tenactie. Mensen mogen tegen betaling een vakje invullen op de kleurkaart. We hopen met deze kleurkaarten een stukje van het begrotingstekort in te vullen", vertelt Annette, die oorspronkelijk uit Nieuwe- Tonge komt en nog steeds nauwe contacten met Goeree- Overflakkee onderhoudt. Intussen wordt op Goeree- Overflakkee ook door de fami lie Bruggeman meegeholpen. Er worden spullen verzameld die naar Suriname worden gestuurd. Voor eind septem ber moet er weer een container naar Suriname. De kringloop winkel verkoopt daar vervol gens van alles van: kasten, bed den, ledikantjes, eetsets, maar ook kleinere spullen zoals serviesgoed, tuingereedschap, enz., zolang alles maar heel en bruikbaar is. Wilt u ook mee helpen? Tot 15 september a.s. kunt u spullen inleveren bij de familie Bruggeman, Langeweg 14 te Oude-Tonge. Voor meer info kunt u bellen naar 0187 651887. PROT. KERK IN NED. Beroepen: te Maasdijk (herv.), ds. H.M. Habekotté te Raam- sdonksveer; te Middenineer i.c.m. Slootdorp, kandidaat J. Zondag te Utrecht; te Som melsdijk (herv.), ds. J. Brouwer te Epe (Herv. wijkgem. Sions- kerk); te Uddel, ds. J.A.C. Olie te Zuilichem; te Urk (De Ark; herv. wijk 2), ds. J.B. Alblas te Katwijk aan Zee. Beroepbaar: kandidaat H.A.J. Gaasbeek, Prinsenhof 43, 2907 NH Capelle aan den IJssel. Tel. 010-8882841. Mail: ajgaas- beek^; casema.nl. HERSTELD HERV KERK Bedankt: voor Nieuwleusen, ds. W. Pieters te Garderen. GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Beverwijk en te Nieuwegein, kandidaat E.T. van de Kamp te Amersfoort; te Gees, kandidaat A.C.N. Geertsema te IJsselmuiden; te Zuidlaren, ds. R. van Wijnen te Ureterp. Bedankt: voor Schildwolde (wijk West), ds. M.O. ten Brink te Roodeschool. GEREE G£M££iVrEN Beroepen: te Berkenwoude, ds. J.J. van Eckeveld te Zeist; te Boskoop, ds. A. Schot te Nun- speet. MIDDELHARNIS - Zondag 12 september zal er weer een aangepaste kerkdienst gehou den worden voor 'mensen met een beperking'. Deze dienst zal plaatsvinden in de Ned. Herv. Kerk te Mddelharnis. In deze dienst hoopt ds. H. Harkema voor te gaan. De aanvang is om kwart v66r drie. Iedereen is van harte welkom. Een reeks met ronduit nette weerdagen ligt alweer enige tijd achter ons. Vooral afgelopen maandag was het voor beeldig septemberweer op de eilanden, met nog gerumie tijd een wolkenloze lucht en een temperatuur die steeg tot bijna 22 graden. Vooriopig komt de echte nazomer (nog) niet aan zet en ook in het weekeinde kan er nog steeds wat regen vallen, vooral op zondag het eerste dagdeel. Toch knapt het weer geleidelijk op. Vooral op vrijdag merken we dat trouwens al aan meer zon en droog weer. De tem peratuur gaat iets in de hft en komt uit op ongeveer 21 graden gedurende de middagen in het weekeinde. Begin volgende week geeft voldoende hoge druk richting Benelux nog redelijk weer met slechts kleine neerslagkan sen in het Zuid-Hollandse. Daarna is er andermaal lichte wisselvalligheid. Het is hier al eerder gezegd, september is geen hoogvlieger qua weer. In de tweede helft van september kan het weer op papier twee kanten uit en voor welk scenario de atmosfeer gaat kiezen is op dit moment nog wat onduidelijk. Komen extratropische (voormahge) cyclonen - die dan inmiddels bijna zijn uitgerangeerd boven de Oceaan - naderbij en blijven deze raddraaiers plakken ten westen van Ierland? In dat geval zou een periode met mooi nazomerweer kun nen aanbreken en wordt het nog wel een keer 25 gaden bij een zwoele zuidenwind. Zo'n situatie hadden we in 2006 voor het laatst en het werd toen prompt de warmste sep tember sinds het begin van de waarnemingen. Er is ook een zeer koele variant optioneel rond de twin tigste, die bij sommige weermodellen zichtbaar is. In die optie zou een hyperinstabiele en koude noordcirculatie talrijke buien naar het Noordzeegebied kunnen loodsen. Uiteraard tekenen velen voor de eerste nazomerse optie, maar met wat pech verzanden we in de koude noordelijke variant. In dat geval kan er ook veel regen gaan vallen. Overigens ben ik op zoek naar enthousiaste weerwaar nemers op de eilanden, die in bijzondere weerssituaties informatie willen doorspelen, zoals flinke regensommen, sneeuwhoogten straks, windhóoswaarnemingen, etc. U kunt deze info opsturen naar info@weerprimeur.nl. En wie weet, wordt uw waarneming wel in deze rubriek ver meld. Weerman Mare Putto Door Hans Villerius Sinds 24 augustus jl. woont het gezin Maljaars in Sommelsdijk. Ds. Maljaars werd in 1968 in Tholen geboren als oudste van vijf kinderen in het ouderlijk gezin. Na de basisschool en de Havo doorlopen te heb ben, studeerde Maljaars aan Pabo 'De Driestar' te Gouda. Na hier in 1990 afgestudeerd te zijn, werd hij benoemd tot groepsleerkracht op de Juliana van Stolbergschool in Kapelle (Zld.). Op de Pabo heeft hij ook zijn vrouw leren kennen, met wie hij in 1992 in het huwelijk trad. Zij werd iti 1969. te Bennekom geboren en ook zij werd (part time) groepsleerkracht op de Juliana van Stolbergschool. Zestien jaar heeft Maljaars met veel genoegen zijn werk in Kapelle mogen verrichten. Maar al langere tijd liep hij met een verborgen begeerte tot het ambt van predikant. Later kwam daar, zo heeft hij erva ren, een roeping van de Heere bij, en nog later een uitstoting toen hij duidelijk heeft onder vonden dat het Gods tijd was om een attest aan te vragen, om zich aan te melden voor de predikantenopleiding. Dat uas in 2006. In datzelfde jaar werd hij toegelaten tot de opleiding. HERKINGEN - Morgen, Open Monumentendag 11 septem ber is Theetuin De Bongerd geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Alleen op die dag is er een 19e eeuwse soepkokerij. Er kan dan een voedzame maaltijd soep worden verkregen, met brood en roomboter. Daarnaast worden de bezoe kers getrakteerd op een expo- siüe van keuken- handgereed- schappen uit grootmoeders tijd; een doorlopende presen tatie op groot scherm van oude ansichten en foto's. Ook kan er vers geplukt fruit gekocht wor den (o.a. Gieser Wildeman). Meer info: www.theetuinde- bongerd.nl NIEUWT-TONGE - Elke zater dag zijn er aardappels te koop bij de papiercontainer nabij Hervormd Centrum Elim, Zuiddijk 19. Prima bloenrige aardappelen. De aardappels kunnen vooraf worden besteld bij Adri Slinger (651648) of Daan Shnger (651998). De kos ten zijn 10,00 per volle kist of 5,00 per lOkg. De opbrengst hiervan is voor de kerk. Op 13 november wordt er in Elim een boekenmarkt georgani seerd. Van 9.00 tot 13.00 uur kunt u hier terecht voor aller lei soorten tweedehands boe ken. Heeft u nog boeken staan dan kunt u deze inleveren bij de bibliotheek aan het Korte- weegje. Inlichtingen fam van Alphen (651921)' Hel echtpaar Maljaars-van Schothorst met hun jongste zoon, Christian. (Foto: Hans Villerius) Daarvoor was hij 12 jaar ker- kenraadslid van de Gerefor meerde Gemeente te Kapelle, eerst bijna vier jaar als diaken, vervolgens acht jaar als ouder ling, tevens was hij er scriba. Van de Evangelisatiecommis sie uit de classis Goes die zich inzet voor de evangelisatiepost in Merksem was hij secretaris, en in dezelfde classis was hij classisdiaken. Als hobby's heeft ds. Maljaars lezen en orgelspelen, ook wan delen en fietsen hij en zijn vrouw graag. Het gezin Mal jaars heeft drie adoptiekinde ren. De oudste is Eline (14), dan volgt Simon (11) en de jongste is Christian (5)\ Alle drie zijn ze afkomstig uit de Fihppijnen. De oudste twee waren er niet bij toen de foto gemaakt werd, in de tuin van de pastorie. OUDDORP - Vanaf maandag 13 september t/m vrijdag 17 september staat de papier container weer op het par keerterrein voor de schoolin- gang van OBS De Westhoek aan de Dorpstienden. U kunt gedurende schooluren uw- oud papier in de container plaatsen. Graag het papier zoveel mogelijk in dozen en/of gebonden aan te leveren en zo ver mogelijk naar achteren te stapelen. Mocht u oud papier hebben in de weken dat de papiercontainer er niet staat, dan kunt u dit in de schuur naast de overdekte fietsenstal ling zetten. Deze deur is tijdens schooluren geopend. Ook hier het verzoek het papier zoveel mogelijk in dozen of in gebon den hanteerbare pakketjes aan te bieden zodat men het een voudig kan verplaatsen. de reparateur. Ook zorgt deze module er voor dat op vier tijdelijke tekstkarren de bood schap verschijnt 'stoplicht bui ten werking, let op'. Bij eventuele storingen gaan de verkeerslichten automa tisch in het attentiesignaal. Dit gele knipperlicht attendeert de gebruiker op een bijzon dere situatie. Via de nieuwe elektronische module komt de storingsmelding direct bij de reparateur die dan in actie komt en worden de vier tekst karren op het kruispunt geac tiveerd. Weginspecteurs houden ver scherpt toezicht op de situatie. Bij uitval van de lichten gel den de voorrangregels zoals aangegeven op de borden en de belijning op de weg. In het voorjaar 2011 moet er een definitieve oplossing zijn. Eind dit jaar wordt het verkeerslicht bij Port Zélande vervangen. De kruispunten bij Goedereede en Ouddorp staan ook op de planning. Rijkswaterstaat zoekt samen met de gemeente Goedereede naar een structurele oplos singen voor het drukke kruis punt. Binnenkort vindt over leg plaats met de gemeente Goedereede om gezamenlijk tot afspraken te komen over het verbeteren van de ver keersveiligheid. Uitgarigspunt hierbij is het vernieuwen van de gehele verkeersregelinstal latie maar alternatieven zoals een rotonde worden ook beke ken. DIRKSLAND - Wat is de zin van ons leven? Wat gebeurt er als we sterven.' Wat heeft Jezus met ons leven vandaag te maken? Als u met één of meer van deze vragen rondloopt, dan is Alpha iets voor u. Een Alpha-avond begint met een maaltijd, gevolgd door een inleiding van maximaal een half uur. In kleine groepen is er gelegenheid om door te pra ten over allerlei vragen. Het is een goede manier om vrij snel mensen te leren kennen die (ook) meer willen weten over onderwerpen als: Wie is Jezus, Waarom zou ik de Bijbel lezen. Waarom en hoe kan ik bidden. Kan God ook vandaag mensen genezen? En nog meer. De Alpha cursus duurt tien weken: één avond in de week plus een kort weekend (afhan kelijk van de wensen van de deelnemers). Deelname aan de cursus is gratis. Voor wie is Alpha? Alpha is voor iedereen! Speciaal voor mensen die meer willen weten over het christelijk geloof, mensen die pas christen zijn geworden en mensen die hun geloof nog eens vanaf het begin willen doordenken. De nieuwe cursus start op dins dag 14 september in Dirks- land. U kunt zich nog inschrij ven. Voor meer informatie en inschrijvingen neemt u contact op met Lidv Mol 0187-602146 ol Leen Terlouw 0187-602967, 1 i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2