Eerste paal voor uitbreiding Bosseschool GS geeft groen licht voor energieveld Verkeersongeval bij Ouddorp eist twee mensenlevens wilstra. Peuken joints nekkenjonge in asbakje automobilist Koninklijke Onderscheiding voor Peter van Dijk Blauwwieren in Krammer Orgel bespelingen in Ooltgensplaat Nieuw seizoen 55+club SGP tijdrede 83e jaargang Nr. 7945 Vrijdag 10 september 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Ruimteproblemen Bijzonder ontwerp Uitbreiding Vertrouwen Trots WEERBERICH DORPEN FLAKK Knöps fgróépl DEN HAAG/OUDE-TON- GE - Peuken van joints in de asbak van de auto zijn al genoeg voor het ongel dig verklaren van het rij bewijs door het CBR. Dit ondervond een 20-jarige man uit Oude-Tonge, die hiervoor naar de Raad van State is gestapt. Do pciikcii die twct' politic- agcnlL'ii in zijn auto hadden zien liggen waren niet van hem maar van een vriend che eerder op de dag in zijn wagen liad zitten blowen. De vriend was als getuige opgetrommeld maar de politie Rotleiclam- Rijnmond en hel (MR geloven liem niet. De man reed op een avond lond op het industrieterrein in Oude-Tonge toen hij werd aangehouden. Twee agenten zagen wat resten van joinis liggen en er zalen sporen van wit poeder op een ed-h(jesje. Vanwege zijn grote pupil len vermoedden de agenten drugsgebruik, maar de jonge baulleur mocht wel zeil naar huis lijden. De politie deed ei' \erder niets mee maar lichtte het CBR in omdat de man al twee keer eerder is aangehoti- den op verdenking van drugs bezit en -gebruik. Het CBR eist im dal de jonge chautleiu" een rij\aardigheidstest komt alleg- gen a 906 eino. Dat weigert hij. De politie draalt door, vindt de man, want niet hij heelt de Joints gerookt maar zijn kameraad. De verbalisanlen verklaarden later bij de recht bank dat uit het asbakje zells nog een halve brandende joint slak. Onmogelijk, houdt de man vol. Hij zegt geen drugs meer te gebruiken. Het (^BR neemt het proces-verbaal van de politie voor waar aan. Uil- spraak van de Raad van .State in hoger beroep \'olgl. l'i-li'r villi Dl/l: i)iil-L<iii!; lil' Kniiiiiklijke Oiiilnsrlieiiliiig uil hiiiiilni viiii liiirs^i'iiiri-.^lrr /uil Ili-i/kiioj). fnlii: J. I'nllniiiiiis OOSTFLAKKEE - Tij dens zijn afscheidsrecep tie op 3 september 2010 kreeg de heer Peter van Dijk, schooldirecteur van R.K.B.S. 'de Nobelaer' te Oude-Tonge een Konink lijke Onderscheiding opgespeld door burge meester Heijkoop van de gemeente Oostflakkee. Dl' heer Van Dijk neemt na -10 jaar al'scheid als directeur van de Katholieke basisschool Ie Oude-Tonge. Naast deze intensieve haan heeh hij zich zeer verdienstelijk gemaakt in diverse besturen. Zo heelt hij 13 jaar zitting gehad in het bestuur van serviceclub 'de ronde laiel (Joeree-Overllak- kee'. Ook is de heer Van Dijk van 1999 tot 2007 bestutuslid geweest van Stichting Onwijs (1C;T in het onderwijs). Ver der is hij sinds 1989 bestuurs lid van .serviceclub 'The Lions Coeree-Overllakkee', eerst als president, later als secretaris. Ook heelt de heer Van Dijk in het oprichtingsbestuur van de MEAC) in Oude-Tonge geze ten, is hij acht jaar bestuurslid gew-eest van de peuterspeel zaal in Oude-Tonge en acht jaar scheidsrechter, ceremonie meester en voorzitter van de jubileumcommissie \an Voel- lialvereniging DBCC. Dit alles was voor hel Kapit tel voor de taviele Orden vol doende reden om de heer Van Dijk te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nas.sau. MIDDELHARNIS - Ten behoeve van de uitbrei ding van de Bosseschool in Middelharnis werd afge lopen dinsdagmiddag de eerste paal geslagen. Deze handeling werd verricht door de op dit moment oudste en de jongste leer ling van de Bosseschool: Alain de Vrij uit groep 8 en Joëlle van den Doel uit groep 1. Alle 400 leerlin gen van de school waren daarbij aanwezig en ook ouders gaven een blijk van belangstelling. Voor de kinderen was er vóór de paalslag een ijsje, erna klonk er een salvo uit een confettikanon en werden, ter afsluiting, in de hal van de Bosseschool nog enkele korte toespraken gehouden. De Bosseschool is de oudste Christelijke school van Goe- ree-Ovcrllakkee. De .school is geslicht in 1879 en werd mogelijk gemaakt door Dirk Bos, een vermogend sociaal bewogen man die had bepaald dat er uit zijn nalatenschap een weeshuis en een school moesten worden gesticht. Het eerste onderkomen van de school en het weeshuis was een groot statig gebouw aan de Langeweg op de plaats waar nu het postkantoor staat. In 1963 werd een nieuw gebouw betrokken aan de Sportlaan. In dit schoolgebouw is nu de spe ciale basisschool 'Het Kompas' gevestigd. In 2001 verhuisde de Bosseschool naar het huidi ge gebouw aan de Juliana van Stolberglaan. Doordat de Bosseschool al tientallen jaren een groei door maakt, heelt in die periode de school vrijwel permanent ruimteproblemen gekend. In de loop van de Jaren hebben groepen van de school alle hoeken van Middelharnis en Sommelsdijk gezien. Er zijn in het verleden groepen leer lingen -gehuisvest in gebou wen van andeie basis.schülen, in een oude kleuterschool aan de Kastanjelaan, in het oude Enecügebouw aan de Hoilaan, nu tijdelijk in een oud .school- gebouv\' aan de Prinsessenlaan en ook zit er al jaren een groep in de clubzaal van de Emma- uskeik naast de school. Naast de school zaten de laatste jaren vijl' groepen in een oud nood gebouw van de RGO, dat door de leerlingen van die school 'de bunker' werd genoemd, maar dat door de Bosseschool kleur werd gegeven en werd omge doopt tot 'Het Buitenbos'. De ruimteproblemen ontstonden steeds doordat de groei van het aantal leerlingen de prognoses soms ver overtrof. Dat kwam mede door de goede naam \an de school, de snelle groei van de woonkernen Midclelharnis/ Sommelsdijk en het Ceit dat ook leerlingen uit andere dor pen werden aangemeld. Nu stabiliseert het aantal leerlin gen, zodat het te verwachten is dat na de uitbreiding van het hoofdgebouw de ruimtepro blemen tot het verleden zullen behoren. De Bosseschool beeft een bij zonder gebouw. Het is oiitwoi- j-.en door het internationaal bekende architectenbureau '.Alberts, van Huut Partners' uit Amsterdam en Haarlem. Deze architect heeft onder meer ook het gebouw van de Gasunie in Groningen ontwor pen, dat is uitgeroepen töt het mooiste gebouw van Neder land. Ook het schoolgebouw van 'De Inktvis' in Dirksland is Fnio: Willi van Vossen folografie. van deze architect, die een spe cifieke visie heeft op de eisen waaraan een gebouw dient te voldoen. Bouwwerken van deze architect zijn gemakkelijk te herkennen aan de bijzon dere vorm. Een gebouw moet vooral prettig zijn om in te vertoeven, 'het moet goed voe len'. Daartoe ontwerpt archi tectenbureau 'Alberts en Van Huut' volgens de ideeën van het organische bouwen, waarin veel aandacht is voor de duur zaamheid en de leefcaarheid van het gebouw. Er wordt zo veel mogelijk gebruik gemaakt van natuurlijke materialen zoals baksteen, ook de ener gievriendelijkheid speelt een grote rol. Zo wordt er zo veel mogelijk daglicht benut door het gebruik van veel glas. Daar naast zijn de gebouwen niet recht en hoekig, maar wordt gebruik gemaakt van lossere vormen die vriendelijker en harmonischer overkomen en die een gebouw ook \'oor kin deren spannender maken. Zowel in het huidige hoofdge bouw van de Bosseschool als in het nieuw te bouwen gedeelte zijn deze elementen zeer her kenbaar. Het huidige hoofdgebouw telt 12 groepslokalen. Er wor den in de komende maanden 6 groepslokalen bijgebouwd plus een mediatheek, een per soneelskamer en diverse klei nere ruimtes voor het begelei den van individuele of kleine groepen leerlingen. Na deze uitbreiding is het één \'an de grootste basisschoolgebou wen op Goeree-Overflakkee. Dat de Bosseschool een grote school is, gaat niet ten koste \an de aandacht voor elk kind. Kinderen moeten met plezier naar school gaan, zich veilig en geaccepteerd voelen en met plezier leren en zich ontwik kelen. Goed onderwijs en een goed team zijn daarin bepa lend, maar het schoolgebouw en de schoolomgeving zijn daarin ook belangrijke elemen ten. In het uitbreidingsproces krijgt niet alleen het schoolge bouw zelf veel aandacht, oök het schoolterrein zal aantrek kelijker worden gemaakt met o.a. nieuvse speeltoestellen en een pannakooi. Ook wordt een gedeelte van het schoolterrein ingericht met struiken en 'bos- paadjes'. De uitbreiding van de Bosse school, die mogelijk wordt gemaakt door de toekenning van een bouwbudget van de gemeente Middelharnis van ongeveer 1,5 miljoen euro, zal naar verwachting in april/ mei 2011 gereed zijn. De bouw zal worden uitgevoerd door eilandelijke bedrijven: .4anne- mingsbedrijfj. Kroon Zonen B.V. uit Den Bommel, Kievit Warmte uit Middelharnis en Schipper Electrotechniek uit Nieuwe-Tonge. OUDE-TONGE - In de Krammer bij Oude-Tonge zijn woensdag 8 septem ber blauwwieren aange troffen. Rijkswaterstaat directie Zeeland consta teerde dit toen zij onder zoek deed naar de zwem waterkwaliteit. Op basis van dit onderzoek heeft de provincie gemeend een waarschuwing te moeten afgeven in verband met een verhoogde concentra tie blauwwieren en daar mee een verhoogde kans op gezondheidsklachten. De waarschuwing wordt ter plaatse door middel van bebording aangege- Hel is nog niet zo erg dat er een negatief zwemadvies ol zwemverbod wordt opgelegd. Wel wordt mens en dier aan geraden op te passen voor het wier en er niet mee in aan raking te komen. Op www. zuid-holland.nl/zwemwater is te zien op welke plaatsen er nog meer veilig gezwommen kan worden. Daarnaast is er op deze VN'ebsite informatie te vinden over zwemlocaties en blauwwieren. Voor vragen kunt u bellen naar de zwemwa- tertelefoon, telefoonnummer 070 - 441 7550 of mailen naar zwemwater(S pzh.nl. Controle Hel olficiële zwemseizoen voor natuurwater loopt van 1 mei tot oktober In deze periode wordt elke twee weken de waterkwa liteit gemeten van meer dan 100 locaties in Zuid-Holland. De provincie controleert alleen officiële zwemwaterlocaties die zijn aangegeven op de kaart die te vinden is op de website. Een locatie kan op deze kaart voorzien zijn van een vlag. Daar moet u rekening houden met een waatschuwing (gele x'lag), een negatief zwemadvies (oranje vlag) of een zwemver bod (rode vlag). DEN HAAG - Het college van Gedeputeerde Sta ten volgt het oordeel van de meerderheid van de statencommissie Groen, Water en Milieu van vori ge week woensdag om de reactieve aanwijzing op het bestemmingsplan Klepperstee in Ouddorp in te trekken. De aanvan kelijke formele bezwaren van provinciezijde tegen de realisatie van een veld zonnepanelen bij de Klep perstee in een 'schurvelin- gengebied' zijn, na nadere toelichting en bestude ring van de locatie, weg genomen. Het college van Gedeputeerde Staten acht in dit specifieke geval vol doende aangetoond dat de zonnepanelen zo worden geplaatst dat de cultuur historische en landschap pelijke waarden van het gebied op de Kop van Goe- ree niet worden aangetast. Een tevreden en voldaan SGP-statenlid Henk van Dieren (fractie CU/SGP) meldde het goede nieuws dinsdagmiddag direct aan wethouder Tollenaar van de gemeente Goedereede. Door Jaap Ruizeveici Hel groene licht van de provin cie voor de ontwikkeling van het energieveld, na een zeer intensieve communicatiecam pagne van de hoofdrolspelers, zijnde de gemeente Goeder eede en ondernemer Ludovic den Hollander, directeur van recreatiepark Klepperstee, met steun van Eneco, is de doorbraak om het project nog binnen de tijdslimiet te reali seren. De verstrekte subsidie van 700.000 euro die nodig is \oor htt economisch haalbaar maken loopt eind dit Jaar af Den Hollander is verheugd over het bereikte resultaat. Hij waardeert de inzet van de statenfracties, die de moeite namen om afgexaardigden op locatie in Ouddorp het project in ogenschouw te laten nemen. "Zij verdiepten zich in de mate rie en hebben dat in de com missievergadering helder aan GS verwoord". De Oiiddorpse ondernemer is ook blij dat GS de bereid heid toonde op haar eerder genomen besluit, na voort gezette bestudering en toe lichting, terug te keren. "Op deze wijze krijgt het gevolgde proces transparantie en wordt het vertrouvven in de politiek versterkt. Het is nu tijd voor snel handelen". De aanlegver gunning is reeds aangevraagd en die wordt gevolgd door de aanvraag tot plaatsing van de panelen. .Afliankelijk van de levertijd en de technische afwikkeling bij Eneco kan de uitvoering ter hand worden genomen. Behalve het reac tieve GS-besluit tegen de loca tie van het energieveld, waren er geen andere bcvvaren inge diend tegen het bestemmings plan Klepperstee. Wethouder Tollenaar kon dinsdagavond met voldoening het GS-besluit meedelen in de raadscommissie Grondgebied zaken. "Wij zijn er een beetje trots op dat onze gezamen lijke inzet van ondernemer, gemeente, staten en betrokken organisaties, met mediasteun, tot dit herziene inzicht bij de provincie heeft geleid. Het is het bestuurlijke elan waarop ik hoopte en dat deze bestuurlijke heroverweging en besluitvor ming bracht. Daarmee is het eerder ons inziens toen te snel ingenomen standpunt, van tafel. Ik ben blij dat het duurza me project nu serieus kan wor den opgepakt en hoop dat de EZ-subsidie blijft gelden, ook als de uiteindelijke realisatie wellicht iets over de hmiet van 1 januari zou gaan. Een derge lijk uniek C02-besparend item verdient geen slijperij meer Geen afweging op de letter", zegt Tollenaar ten verkeersongeval op tie kruising van de Oosterweg met de N57 te Ouddorp heeft afge lopen maandaga\ünd tegen half zeven het leven geëist van twee mensen: een 85-Jarige bestuurder en zijn S3-jarige echtgenote uit Zeist. Het onge val gebeurde toen het echtpaar met hun personenauto de krui sing op wilde rijden die nor maal gesproken door verkeers lichten wordt gereguleerd. De laatste dagen waren deze ech ter veelvuldig Ijuiten uerkiiig. Zo ook op het moment dat de inwoners van Zeist de kruising op wilde, maar daarbij blijk baar niet de vrachtwagencom binatie opmerkte die vanuit de richting Goedeieede naderde en bestuurd werd door een 37-jarig'e man uit Ellemeet. De vrachtwagen greep de per sonenauto vol in de fiank en smeet deze tegen een verkeers- mast op de vluchtheuvel mid denin de kruising. De bestuur der uit Zeist werd daarbij op slag gedood. Voor zijn vrouw werden nog reanimatiepogin gen ondernomen, maar ool^ zij overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De \rachtwa- genchauffeur bleef ongedeerd, maar krijgt wel slachtofferhulp aangeboden. De Verkeerspoli tie heeft een nader onderzoek ingesteld. (Teksl en folo: Hans ViUerius) Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op iranK«ilaMlMiBi««WMil Tijdens Open Monumenten dag, morgen, zal ook de Her vormde Kerk van Ooltgens plaat zijn geopend, waar o.a. oude voorwerpen uit de loop der tijd te zien zijn. Tevens zal het orgel meerclere malen bespeeld worden. Om 11.00 uur zal de Jonge organist Joel Terdu. leerling van Bas de Vroome, een bespeling geven met werken van o.a. C. Kee en J. Pachelbel, om 15.00 uur zal Marcel Saaiioos diverse impro visaties ten gehore brengen. Verzoeknummers hiervoor kunnen vooral worden inge diend. De kerk is open van 10.00-16.00 uur. OUDDORP - Op woensdag 15 september gaat de 55-1- club weer van start in tie Dorpstien- den De middag begint met een toelichting op de activiteiten die dit seizoen allemaal op de agenda staan, u kunt ook een overzicht meenemen. Hierna verzorgen Wil en Karel Pater een presentatie over 'Goeree- Overfiakkee van toen'. Ze tonen beelden van het eiland uit vervlogen lijden en vertel len daar bet een en ander bij. U krijgt o.a. iets te zien over winkels, huiskamers, boer derijen en kleding \aii rond 1900. Het programma begint om 14.00 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur Op 22 september is er weer een soosmiddag. U bent dan van harte welkom voor een kopje koffie een praatje en een spelletje. Natuurlijk kan er ook weer koersbal gespeeld worden. Op 29 september is er een bootreisjes u kunt zich hiervoor opgeven bij de 55-f club in de Dorpstienclen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de SWO tel. 0187 641344. OOLTGENSPLA,AT - Dinsdag 14 september 2010 zal er een SGP tijdrede worden gehou den in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Van Weelstraat 1 te Ooltgens plaat. Voorganger is ds. A.A. Egas, Chr Ger predikant te Middelharnis. De aanvang is om 19.30 uur, iedereen is wel kom. elektrotechniek voor bedrijfs- en huisinstallaties www.wilstra-elektrotechniek.nl Nieuwe-Tonge Tel. 06 36 19 13 28 Pe mm «nop; BV Longeweg 113 3245 KG - Sommiflsdiilc 0137 476767 Atterdoos BV - Kloosterweg l - 4317 Al - Noordgouwe - 0111 401347 bij dke gebnrikte otrto YOOf SiftOtM^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1