Rotaryclub organiseert in oktober voor derde keer Groot Dictee van Goeree-Overflakkee Ondernemers met elkaar op weg Uitbreiding Hippisch Centrum Fred trouwt zijn prinses Gonneke EIUVriDEII-IIIEUWa Rotary Categorieën Sponsoring Informatie en opgave: Schuurverkoop bij Sjeelsjop Openstelling bibliotheek 'Rehobóth' Unieke huwelijksvoltrekking op Ouddorpse strand Integreren Aanmelden? Mentoren gezocht -^ Het mentorproject Goeree- Overflakkee is ook veelvuldig op zoek naar mentoren. Geves tigde ondernemers uit de regio die graag de eigen opgedane kennis en ervaring overdra gen op jonge bedrijven en een klankbord bieden. In het mentorenproject bouwen we gezamenlijk aan de kwaliteit van de economie op Goeree- Overflakkee. Nieuwe cursus videofilmen in het Diekhuus Juf Susanne en Niels 'trouwden' voor de kinderen Cd-presentatie groot samengesteld kinderkoor Flakkee PA(;lNA6 DINSDAC; 7 SEPTEMBER 2010 GOEREE-OVERFLAK- KEE - Twee jaar geleden vatte de eilandelijke Rota ryclub het idee op om op om voor Goeree-Overflak kee een 'Groot Dictee' te organiseren. De eerste keer was het nog even wen nen voor de deelnemers maar vorig jaar was er een groot deelnemersveld die gewapend met pen en papier met elkaar de strijd aan gingen. De Rotarians hebben inmiddels beslo ten om het Dictee te conti nueren en er een jaarlijkse traditie in oktober van te maken. Deze keer wordt het Dictee geschreven op dinsdag 7 oktober en het wordt gehouden in de Prins Mauritsscholenge- meenschap in Middelhar- nis. Door: Adri van der Laan Evenals de vorige twee keren gaat ook dit jaar de opbrengst naar een 'goed doel'. Van de opbrengst van de Dictees in 2008 en 2009 werd bij zes eilan- delijk voetbalverenigingen van een AED-apparaat voorzien. De opbrengst van het Dictee van 2010 gaat naar de Stichting W02(iO. Deze stichting die de herinnering aan de Tweede Wereldoorlog op het eiland in stand wil houden is voorne mens om een boek uit te geven over Goeree-Overflakkee in de Tweede Wereldoorlog. Bij dit boek hoort ook een CD waarop interviews staan met een aantal mensen van het eiland die de oorlog aan den lijve hebben meegemaakt. Het is de bedoe ling dat het boek aan het eind Hard werkende deelnemen aan het Groot Dictee Goeree-Overflakkee vorig jaar. (Archieffoto Hans Villerius) van dit jaar verschijnt. Natuur lijk zit er aan deze uitgave een fors prijsplaatje en de Rotary club Goeree-Overflakkee wil graag een financiële bijdrage geven voor het project. Zij bestemt dan ook de opbrengst van het Groot Dictee Goeree- Overflakkee graag aan het ini tiatief van de W02G0. De Rotaryclub is een wereldwij de organisatie die ten dienste wil staan van de gemeenschap. Zij organiseert met grote regel maat activiteiten waarmee ze hun doelstelling willen verwe zenlijken en hieronder valt ook het Groot Dictee. Dit jaar is - evenals vorige jaren - het Dictee weer opgesteld door André Kastelein, docent aan de Prins Maurits scholen gemeenschap. In de jury zul len meerdere docenten zitting hebben van zowel de Regionale Scholengemeenschap als van de Prins Maurits. Nieuw dit jaar is dat de deelne mers zijn verdeeld in verschil lende categorieën: 1. Scholie ren van de RGO en de PM; 2. Secretaresses; 3. Ambtenaren en 4. Vrije inschrijving. Voor iedere categorie is er een apar te prijs te winnen. Het dictee, dat dit jaar wordt voorgelezen door mr. G.J. Hel- mig, advocaat bij Den Hollan der Advocaten, bestaat uit 250 woorden en als leidraad voor de spelling houdt men het Groene Boekje van de Neder landse taal aan. Om voldoende geld bijeen te krijgen is het de bedoeling dat deelnemers zich laten spon soren, dit kunnen ze laten doen door familie, vrienden of kennissen, maar ook kan dit bijvoorbeeld door hun werk gever. Ze zouden dan in een 't-shirt van de zaak' aan het Dictee mee kunnen doen. De kosten voor deelname zijn 15,- voor hapjes en drankjes en minimaal 20,- sponsorbij drage. Tijdens 'de strijd' zijn natuur lijk toeschouwers van harte welkom. Door hun (stille) aan wezigheid worden de deelne mers wellicht nog meer gesti muleerd om een goed resultaat te bereiken. De catering van deze avond wordt verzorgd door leerlin gen van de Prins Mauritsscho- lengemeenschap, dit is voor hen een maatschappelijke sta ge en levert studiepunten op. Naast de steun aan het goede doel wil de Rotary Goeree- Overflakkee met het evene ment bereiken dat er weer meer belangstelling komt voor een goede schrijfvaardigheid. Volgens hen is dit broodnodig om dat de juiste spelling nogal eens moet lijden in de moder ne 'sms-taal'. Het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee zal op dinsdag 7 oktober wor den gehouden in de aula van de Prins Mauritsscho- lengemeenschap in Mid- delharnis. De aanvang is 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven via de website: virww.rotarygo.nl. Ook is het mogelijk om op 7 oktober in te schrijven, (indien plaatsen voorra- dig) Meer informatie is te ver krijgen bij Jan Verhage: 06-101 888 37. E-mail: j.a.verhage@planet.nl SOMMELSDIJK - Zaterdag 11 september is een ieder van harte welkom van 10.00 tot 16.00 uur in de Sjeelsjop. Hier kimt u gedragen dames- en kinderkleding kopen van bekende merken voor aan trekkelijke prijzen. Zo wordt er op de zomercollectie 50% korting gegeven. Ook zijn er tweedehands woonaccessoires ;i la Rivièra Maison te koop. Tevens kunt u kinderkleding van het merk Kiddo bekijken en bestellen. Er mag niet worden geruild en er dient gelijk te worden afge rekend. De Sjeelsjop is te vin den aan de Oudelandsedijk 39 in Sommelsdijk, meer inlich tingen zijn te verkrijgen via tel. 06-40025298.\ Wilt u ook kleding en/of woon accessoires verkopen, vraag dan naar de voorwaarden op bovengenoemd telefoonnüm- SOMMELSDIJK - Christelijke Bibliotheek Rehobóth, Olym- piaweg 44 te Sominelsdijk, is vrijdag 10 september gesloten. In plaats daarvan is de biblio theek geopend op donderdag 9 september, 's middags van 13.00-16.00 uur en 's avonds van 18.30 uur tot 19.30 uur. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, Midddliarnis, (0187) 48 27 84 mm.hetbinnenhuismiddelharnis.nl MIDDELHARNIS - Met een groots georganiseerde koppelingsavond bij Res taurant Berrizs te Stellen- dam zijn recent 11 men- tees voorgesteld aan men toren. Gedurende twee uur hebben de mentees kennisgemaakt in kleine groepen met de mento ren in een gemoedelijke ambiance en met elkaar gesproken over het onder nemerschap. Uiteindelijk zijn de mentees en mento ren inmiddels aan elkaar gekoppeld en gaan met elkaar een mentorschap aan voor een jaar. Een uit zonderlijk resultaat! "Ook voor het mentorproject Goeree-Overflakkee, een initia tief voor en door ondernemers met ^Is doel kennis en ervaring van gevestigde ondernemers over te dragen aan starters en jonge ondernemingen op Goe ree-Overflakkee, is dit weer een mooie mijlpaal geweest", vertelt Jan-Willem Broere, voorzitter van het Mentor project Goeree-Overflakkee. "Het blijkt in de praktijk dat veel jonge bedrijven graag een gevestigde ondernemer als klankbord en coach heb- De deelnemers aan het mentorproject. Foto: Wim van Vossen, Van Vossen fotografie ben'. Iemand die met hun mee denkt, die over de schouder meekijkt, maar die ook kritisch durft te zijn en je verder helpt met het ondernemen. Het kan dan gaan om bespreking van vraagstukken in de dagelijkse bedrijfsvoering binnen een onderneming maar ook om advies inzake strategische keu zes en uitdagingen" Jan-Willem: "Het Mentorpro ject Goeree-Overflakkee zorgt ervoor dat ondernemers naast een stuk kennis en ervaring ook kimnen integreren in het ondernemersnetwerk op Goe ree-Overflakkee. Dat zij een eigen plekje verwerven binnen de clubs en dat het onderne mersklimaat voor jonge bedrij ven wordt versterkt op Goeree- Overflakkee". Dat nu zoveel jonge bedrijven voor het der de jaar op rij tegelijk gebruik maken van het mentorproject geeft wel aan dat het project in een behoefte voorziet!". Nieuw dit jaar was de betrokkenheid van de Belastingdienst Goes. De belastingdienst gaat parti ciperen in het mentorproject en vanuit hun kennis en erva ring op voorhand onderne mers adviseren en begeleiden. Een nieuwe werkwijze waarbij zij starters en jonge bedrijven willen behoeden voor valkuilen op fiscaal gebied. -■\anmelden als mentee? Heeft u uw bedrijf tussen de één en driejaar geleclen gestart in de regio Goeree-Overflakkee of heeft u recent een doorstart gemaakt, of merkt u dat door de sterk veranderende markt ontwikkelingen het moeizaam is het bedrijf op te zetten of te continueren, dan biedt het mentorproject wellicht een oplossing?! Meer informatie is te vinden op www.mentorprojectGO.nl. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de heer J.W. Broere, voorzit ter stichting mentorproject Goeree Overflakkee. Telefoon nummer: 06 53259007. Het mentorproject Goeree- Overflakkee is een initiatief van de Kamer van Koophan del, het Contact Jonge Bedrij ven Hollandse Eilanden, de 4 gemeenten, Rotaryclub Goeree- Overflakkee en ondernemers verenigingen op Goeree-Over flakkee. Tekst: Wendy Hakstege, InterLynx I bureau voor marketing, commu nicatie creatie OUDDORP - Na een lange periode van voorbereiding kon vorige week de eerste paal de grond in voor de uitbrei ding van Hippisch Centrum Ouddorp aan de Hofdijksweg aldaar. Dit centrum, onder lei ding van Peter Knape, ziet met deze uitbreiding van de rijbak faciliteiten ontstaan voor wed strijden op het hoogste niveau. Door de nieuwbouw wordt er De eerste paalslag voor de uitbreiding van Hippisch Centrum Oud- dorp. een rijbaan van 20 bij 70 meter aan het voorzieningenpakket toegevoegd. De rijhal krijgt een nieuwe bodem en bakrand en wordt uitgerust met nieuwe energiezuinige verlichting. Als er zich geen obstakels voor doen kan de openingshande ling al in de loop van de maand november plaatsvinden. Naast de huidige 2 binnenbak- ken en 1 buitenbak beschikt het Ouddorpse paardencentrum over een stallencomplex voor 51 paarden, een trainingsmo- len en ongeveer 10 hectare weiland. Sinds de overname van Manege Ouddorp in 2007 heeft de familie Knape - die zelf actief is in de paardensport op het gebied van mennen, dressuur, springen en crossen - de accommodatie kunnen opwaarderen naar een 5 ster ren Hippisch Centrum. Men is aangesloten bij de FNRS, voor zien van het veiligheidscertifi- caat en een erkende Aequtor opleidingsplaats. (Tekst: Jaap Ruizeveld) Iedereen met een digitale videocamera kan kwalitatief goede opnamen maken. Veel mensen weten niet goed wat ze verder moeten doen met deze opgenomen beelden. En waar dienen al die knopjes eigenlijk voor, waar zijn al die verschil lende functies voor nodig op de digitale videocamera? 2D Videoproducties organi seert een cursus videofilmen in het Diekhuus te Middelharnis voor zowel beginners als gevor derden. De cursus bestaat uit 6 les- avonden waarin onderwerpen aan bod komen zoals: ken je camera, bewegingen, cameras tandpunten, beeldcompositie en "een film maken". Er zullen tijdens de cursus praktische tips gegeven wor den die niet alleen voor de beginner maar zeker ook voor de wat meer gevorderde came raman/vrouw interessant kun nen zijn. Een nieuwe cursus start op woensdag 15 september 2010 en duurt tot 20 september. Het wordt gehouden in Het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Middelharnis. van 19.30 tot 22.00 uur De kosten bedragen 125,00 (incl. thee of koffie en cursusmateri aal). Vanwege de persoonlijke aan dacht is de groep niet groter dan 10 personen. Na de cursus bestaat de mogelijkheid aan een video- workshop deel te nemen waarin gedurende een dag het geleerde in praktijk kan worden gebracht. Later zul len de gemaakte films op groot scherm vertoond worden. Wilt u deelnemen aan een cursus videofilmen en/of meer informatie krijgen, dan kunt u bellen naar 06 36372207 of een kijkje nemen op de websi te: www.2dvideoproducties.nl Aanmelden per email kan ook: cursus® 2d videoproducties, nl laat uw naam, adres en telefoonnummer achter en er wordt zo spoedig mogelijk con tact met u opgenomen. OUDDORP - Zaterdagmiddag vond er wel een heel bijzondere trouwplechtigheidplaats. Op het Ouddorpse strand werden Patrick Flohil en Annemieke Wissekerke in de echt verbonden. Heel romantisch werden de gelukkigen door de ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Goedereede verklaard tot man en vrouw. Patrick en Annemieke, beide ook actief hj de KNRM, zijn heel blij dat op de voor hen zo waarde volle plaats, het Ouddorpse strand, hun huwelijk is voltrokken. 'Door op het Ouddorpse strand te trouwen is ons huwelijk heel bijzonder begonnen" vertelde de bruid ons na de ceremonie. Voor de buitengewoon ambtenaar van de Burgelijke Stand, Dhr. Henk van der Meer was het de eerste keer dat hij een huwelijk op het strand mocht voltrekken. (Van een speciale verslaggever). GOEDEREEDE - Vrijdag was een bijzondere dag voor Fred en Gonneke Strik uit Ouddorp. Gonnekes droomwens ging in vervulling om als een echte prinses te trouwen. Haar prins heeft ze gevonden in Fred die zij op haar werk heeft leren kennen. Compleet met koets en paardentram voor het hele gezelschap vertrok de stoet naar het stadhuis in Goedereede, als een echte prins en prinses. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) Zaterdag 28 augustus trouwde juj Susanne de Geus van het Stetlegors met haar Niels de Rek tn het oude raadhuis in Middelharnis. Donderdagmiddag 2 september deden ze het nog eens dunnetjes over en "trouwden" ze nog een keer voor alle kinderen en ouclers van het Stellegors. Onder bogen lopend, terwijl ieder kind een bloem aan het bruidspaar gaf ging het richting gemeenschapsruimte, waar groep 6 met de letters van hun namen leuke woordspelingen maakten. Groep 7 speelde het huwelijk van de juf nog eens na met een heuse ambtenaar van de burgerlijke stand, terwijl groep 8 m een originele quiz naging of het gelukkige echtpaar elkaar al goed kende. SOMMELSDIJK - Op vrij dag 10 september is de cd- presentatie van 'Wees Gij mijn Gids' gezongen door ruim 100 Flakkeese kinde ren. Het groot samengesteld kin derkoor o.l.v. Corné de Geus en Jan Looij heeft in juni een cd opgenomen die nu offici eel wordt overhandigd aan de stichting Stephanos. Ruim 100 kinderen hebben zich ingezet om een goed resultaat op de Cd te zetten. Met deze cd wil het kinderkoor het werk steunen dat door deze stichting gedaan wordt in Malawi met betrekking tot de vele weeskinderen die daar leven. Naar schatting leven in Malawi ruim 1.000.000 wees kinderen, die zonder vader en moeder moeten leven. Daar naast zijn er nog veel kinderen met één ouder. De grootste oorzaken hiervan zijn HIV/ Aids en malaria. Deze ziekten komen veel voor in Malawi en worden niet afdoende bestre den. Stichting Stephanos richt zich vanuit Gods Woord, via diaconale projecten, op de gehele dorpscultuur om het dorp te versterken. Daarnaast is er specifiek aandacht voor de kwetsbare groep weeskin deren. Het is een prachtige Cd gewor den waarin veel bekende maar ook minder bekende liede ren gezongen worden. Ook is er samenzang te horen van bekende psalmen en gezangen. De tekst van de liederen is heel goed te verstaan waardoor u ze al snel mee zult gaan zin gen. Op deze CD wordt Gods Woord centraal gesteld. De lie deren vertellen u van de weg die de Heere God gaat in het behouden van (kinder-)zie- len. Beide dirigenten, koor en musici hopen dat de gezongen boodschap tot rijke zegen mag zijn voor een ieder die deze CD zal beluisteren. De avond van de cd-presenta- de begint om 18.30 uur in de Hersteld Hervormde Rehobó- thkerk aan de Olympiaweg te Sommelsdijk. De aanvangsdjd is vroeg zodat ook de kinderen van harte welkom zijn. !1«

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6