Boerenlanddag trekt weer duizenden bezoekers 'Eeuwkant' schenkt nieuw ingerichte klederdrachtafdeling in Streekmuseum wisselvi trine I |=^HHj^l!l:fl ^OZIM^ ■li^ OH 83e jaargang Nr. 7944 Dinsdag 7 september 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Open dag Hellegatsplaten Oproep aan oud-leden Scouting Goedereede Fietstocht voor senioren ^^^'^H Trots Prijsuitreiking Oude Raadhuis Middelharnis zoekt cultuur WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE I wwwMÜaadMiBisvwfcBl Bijbelstudie met Willem Ouweneel Damt u mee? Vogelbeurs E.EV.V. De Waal Hoveniers www.dewaallioveniers.nl Lodder Financials www.iodderfinanciais.nl /x «essi-.o-ws-ï.v lAitt OOLFGENSPIA^T - Op /.ilcrdag II september 2010 ()ij(aiiiseen Sta.itsbosbelieer een Open Dag in het iiatuune- seivaat de Hellegatsplaten bij Ooitgensplaat. Tussen 11.00 en 17.00 uur staan de mede werkers van Staatsbosbeheer voor u klaar om u alles over dit naliungebied te vertellen. De ruimte rond de uitkijktoren aan de .Steigerdijk wordt het [Mint van waaruit versehillende activiteiten worden onderno men. Het gebied kan op ver sehillende manieren worden verkend. Te voet, samen mei een boswachter, maar ook op liet water met een kano. Deel name aan het kanoen kost 2 per persoon. De kinderen kunnen deelnemen aan een spannend Nat uu ra vont uur, dat wordt afgesloten met het bakken van broodjes boven een echt vuur Met GPS-appa- ratuur kunnen ze ook op zoek naar de Schat van hel Helle gat. Voor de knutselaars is het mogelijk om ter plekke een koolmezennestkast in elkaar te zetten oi' een laarzenknecht te maken. Ook is er een kunste naar die niet een kettingzaag houten beelden maakt. De toe gang is gratis. Parkeren kan op het parkeerterrein bij het strandje bij Oollgeusplaat. .STELLENDAM - Scouting (loedereede, gevestigd aan Deltaweg (iOa te Stellendam, bestaat dit jaar 35 jaar Lan delijk is het al een jaar lang feest omdat Scouting Neder land 100 jaar bestaat. Daarom is men ook op zoek naar oud- ledcn om een gezellige dag met elkaar te hebben. Door allerlei oorzaken zijn lang niet alle oud-leden meer te berei ken. Vandaar een oproep langs deze weg. Men kan zicli aan melden via website www. •scgoedereede.til (de link oud- leden aanklikken). Als er een definitief programma is. wordt dit via de media en de site bekendgemaakt. Voor verdere vragen of tips kunt u een mail sluren naar secretaris@scgoe- dereede.ni S'I'ELLENDAM - De vrijwilli gers van de SWO-StcUendam organiseren een fietstocht voor senioren op donderdag 9 september Het vertrek is om I 1.00 uur vanaf het Haegse Huus, 17.00 uur verwacht men weer terug te zijn. Er is weer een mooie üetsroute uitgestip peld, dit keer via Middelharnis naar Tieleman Keukens. Daar kunt u rondkijken in het keu kencentrum en zal een bakje koffie worden gedronken. Deelnemers dienen zelf een luuchpakketje mee te nemeir. consumpties zijn voor eigen rekening. De totale route is ca. 30 kilometer lang. Wie mee wil dient zich vooraf op te geven, ouder vermelding van uw telc- fooutuiuuiier Bij slecht weer wordt de fietstocht verzet naar diu.sdag 14 september Opge- \en kan bij me\'r Ma van Oos tenbrugge, tel. 491653. of bij mevr. E. Spahr-van den Hoek, tel. 602411. Voor informa tie kunt u ook bellen naar de SWO, tel. 641344. www.rozlma.nl oi\l«eit Te!. 0187-612000 Boomgaarddreef 1 8 Stad a/h Haringvliet info(a)roz!ma.nl Erf-en sierbestrating Firma J. J van Gurp Oudedijl^U Ooitgensplaat {0187)631350/ ^gVA?^ 1 (06) 55552023 1 www.ert-sierbestrating.nl OUDDORP - Onder ide ale weersomstandigheden vond afgelopen zaterdag in Ouddorp de Boeren landdag weer plaats. Een dag die geheel in het teken stond van de agrari sche sector en waarbij de dorpsring gevuld was met allerhande landbouw- en aanverwante producten, oude tractoren, demon straties dorsen, klompen maken, manden vlechten, bijen houden, excursies langs landerijen, enz. Tevens vond de prijs uitreiking plaats van de Ouddorpse Sierfruit- en zomerbloemen keurings wedstrijd, waarvan de fraaie inzendingen ten toongesteld werden. Tekst en foto's: Hans Villerius De opening van de Boeren landdag werd ditmaal verrichi door de heer VVim in 't Veld, directeur van Mol Agrocom. In zijn openingswoord prees hij de Stichting Promotie Kop van Goeree voor het organise ren van "deze dag. die geheel gericht is op de landbouw en de agrarische markt". "We zitten hier in eevi land waar voor de landbouw de klappen vallen. Dan is het goed om je als sector te etaleren. De producten hier zien er fan tastisch uit. Om tot een goed product te komen heb je ingre diënten nodig als goed zaai goed, meststoffen en gewas beschermingsmiddelen, waar Mol Agrocom leverancier van is. 4'ien procent van de Neder landse economie is landbouw en in de export van onze pro ducten staan we, ondanks alle regelgeving, wereldwijd op de derde plaats. Daar mogen we trots op zijn", aldus In 't Veld. Als openingshandeling voor Boerenlanddag 2010 mocht hij een transportband in werking zetten waarmee de inhoud van een jutezak, uien van Oud dorpse bodem, in een kuubkist achter de band werd gelost (foto linksboven). Aansluitend vond de prijsuit reiking plaats van de Oudclorp- se Sierfruit- en zomerbloemen keuringswedstrijd. In de cate gorie Zoinerbloemen gingen zowel de eerste, als de tweede en de derde prijs naar Kweke rij Klepper uit Ouddorp. In de categorie Sierfruit was de eer ste prijs voor Kwekerij Ha-Vo, w-aarmee Hans Voogd met zijn Turkse Mutsen tevens de wis- selbeker in de wacht sleepte. De tweede prijs was voor Sjoe- rd de Jong en de derde prijs voor Maatschap de Jong. Met elkaar gingen ze op de foto (foto rechtsboven), waarna deze Boerenlanddag weer dui zenden bezoekers trok. SOMMELSDIJK - In Streekmuseum Goeree- Overflakkee heeft de streekdrachtafdeling een nieuwe inrichting gekre gen. In de aanloop naar Open Monumentendag hebben bestuurslid Corrie Kersten van het museum en Cathy Westdorp vaU' klederdrachtensemble Eeuwkant, met deskun dige hulp van vormgever Jan Markestein van 'Vak werk vormgeving en rek- lame' uit Dirksland, de afdeling aangekleed naar het thema dat de monu mentendag dit jaar kreeg: 'De smaak van de negen tiende eeuw'. Door I-Hans Vilierius Voor Goeree-Overllakkee is cie 19de eeuw dé periode van ontwikkeling en bloei van de streekdracht. Voor Corrie Kersten was dat aanleiding om. samen met Eeinvkant, de streekdrachtafdeling in het museum opnieuw in te richten. Dit ook omdat het museum in de afgelopen jaren streeksiera- den heeft verworven en reeds aanwezige stukken heeft laten restaureren. Bovendien is de kennis over de streekdracht sterk toegenomen door activi teiten van en historisch onder zoek door ensemble Eeuwkant en heeft de publicatie van het boek 'Kap en keuvel' veel geschikt fotomateriaal opgele verd. Dit alles heeft geleid tot de behoefte aan een nieuwe MIDDELHARNIS - Bent u muzikant, dichter, verhalen verteller of iemand anders die iets met cultuur heeft en graag in een unieke locatie mensen wilt ontmoeten? Dan bent u van harte welkom in de oude raadzaal van het Oude Raad huis in Middelharnis. De oude raadzaal staat tot uw beschik king voor bijvoorbeeld een concert met een kamerorkest of een pianoconcert of zelfs een orgelconcert. Een vleu gel of orgel (digitaal) hoeft u zelf niet meer te regelen die is reeds aanwezig in het Oude Raadhuis. Maar naast muziek kunnen natuurlijk ook Flak- keese verhalen en gedichten worden voorgedragen. Of een dia/filmpresentatie over Goe- ree-Overflakkee en omstreken worden getoond (beamer- scherm aanwezig"). Voor meer informatie kunt u bellen met Muziekcentrum Middelhar nis 0187-820224 of een email sturen naar info@muziekcen- trummiddelliarnis.nl. I Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 mooi vernieuwd I Kijk op SOMMELSDIJK - Morgen, woensdagavond start Willem Ouweneel een nieuwe serie Bijbelstudies in 'Het Prieel' van recreatiecentrum 'De Staver'. üit seizoen is er gekozen voor uitleg van de Efezebrief Het thema morgenavond is 'Alle geestelijke zegen'. In de pau ze is er koffie/thee en bestaat er ruimte om vragen op te schrijven voor de spreker De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is vrij, wel er een collecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. f5e vol gende avond wordt gehouden op woensdag 13 oktober Het thema is dan: 'Opgewekt en vrijgemaakt'. SOMMELSDIJK - Maandag avond 20 september om half acht vangt het seizoen van damvereniging 'Denk en Zet' weer aan. Nieuwe leden zijn hartelijk w'elkoni. Er wordt uit gezien naar mensen die best een partijtje kunnen dammen, niaar die nog steeds aarzelen om naar een damvereniging te komen. De wedstrijden, die steeds om half acht begin nen, worden elke maandag in een zaal van recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk gespeeld. Voor wie niet in staat is om elke maandag aanwezig te zijn, heeft Denk en Zet een oplossing. Daarover wordt u geïnformeerd als u een bezoek brengt aan de vereniging. Daar bent u ook maandag 13 september welkom, als de jaar vergadering wordt gehouden. Nieuwe leden kunnen zich ook nu alvast aanmelden, bij H.H. Verolme, Kastanjelaan 30 te Middelharnis, tel. 0187 485389. Volgend jaar bestaat Denk en Zet haar 7,5e verjaar dag? SOMMELSDIJK - Op 11 sep tember houdt de Eerste Flak- keese Vogel Vereniging haar maandelijkse beurs in het club gebouw van P.V. 'De Reisduif' Van Gorcumstraat 5 te Som melsdijk. Er is een vogelhan delaar aanwezig met verschil lende vogels. Ook de leden verkopen hun zelf gekweekte vogels. Iedereen is welkom van 13.30 uur tot 16.30 uur NIEUWE-TONCE Tel. (0187) 652484 Stipt Aidministratie- en belastingatdvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-653298 Boven de nieuwe vitrine overhandigt Miirtina Gebraad (r) de sleutels ervan iian Rimis van Dam. Corrie Kersten (geheel links) en Jan Markestein {geheel reehts) kijken tevreden toe. Foto: Hans Villerius tafel\ itrine, een vitrine die ook gebruikt kan worden voor klei ne wisselexposities. In het bud get van het Streekmuseum was echter geen ruimte om deze aan te schaffen. Daarom heeft Eeuwkant besloten om - hoe wel het ensemble subsidieloos is en dus zichzelf moet bedrui pen - zelf voor zo'n vitrine te zorgen. .Afgelopen vrijdagmifi- dag werd deze aan het museum overgedragen. In een zilveren beursje overhandigde Martin-i Gebraad namens Eeuwkant de sleuteltjes van de vitrine aan bestuursvoorzitter Rinus van Dam van het Streekmuseum, die deze dankbaar in ontvangst nam. Weliswaar moest hij het beur se terugge\'en, maar de sleutels mocht hij houden. Daarnaast heeft Jan Markestein voor het museum een DVD gemaakt van het rijk geïllu streerde boek 'Kap en keuvel'. De DVD wordt getoond m de ruimte naast de klederdracht afdeling; bezoekers krijgen zo in korte tijd een impressie van dit prachtige boek, dat ook in het Streekmuseum te koop is. Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1