Juf Marissa van Het Speelhüüs getrouwd... Raad Goedereede besteedt alle tijd aan waslijst ingezonden brieven Meerderheid in staten vraagt GS met klem om besluit energieveld in Ouddorp in te trekken DW'09 kan nieuwe velden inzaaien EiiAnDEn-niEuws DEN HAAG - Een meer- derheid in de provinci ale staten, de fracties van WD, CU/SGP, Groen links, CDA en Leefbaar Zuidholland, heeft woens dagmiddag in de com missievergadering Groen, Water en Milieu met klem aan gedeputeerde Van Heiningen verzocht om het door GS ingenomen standpunt rond het ener gieveld bij de Ridderstee te Ouddorp te herover wegen en het reactieve besluit ten aanzien van het bestemmingsplan Klep perstee in te trekken. De gedeputeerde zegde toe de gevoelens van de sta tenleden in de reguliere GS-bijeenkomst van dins dag 7 september te zul len terugkoppelen. Daar bij wordt tevens bezien welke mogelijkheid er is, onder beschouwing van juridische aspecten en gevolgen, om eventueel het reactieve besluit in te kunnen trekken. Dit gelet op de beraadslagingen in de commissie. Zo spoedig mogelijk zullen de staten leden vervolgens worden ingelicht. In een nieuwe vergadering kan dan een besluit worden genomen over het Ouddorpse zon nepanelendossier. Tot zolang behouden de frac ties van PvdA en PvD hun stem voor. SP-er Wiel Sen- den liet als enige spreker een tegengeluid horen: "Aantasting van het land schap. Dat moet je niet willen", stelde hij. Zor^uldig Onderzoek Duurzaam WD blijft ijveren voor minder kwetsbaar elektriciteitssysteem DIRKSLAND - De tech nische maatregelen die Stedin neemt om de elek triciteitsvoorziening op Goeree-Overflakkee te verbeteren, zijn niet vol doende. Er is een ring leidingsysteem nodig, zodat het eiland minder kwetsbaar is voor elektri citeitsstoringen. Dat vindt de WD-fractie in Dirks land. De WD vraag actie van het college om, samen met de colleges van Oost- flakkee, Middelharnis en Goedereede, onderhan delingen aan te gaan met Stedin. Met de motor op je nek over een fietsbrug DIRKSLAND - 25 jaar is erover gepraat, maar de fietsbrug over het Dirks landse havenkanaal is nu toch aanstaande. Mogelijk nog dit jaar wordt de nieu we verbinding aangelegd. Donderdag 25 augustus keurde de gemeenteraad van Dirksland het beno digde bestemmingsplan goed. Ingezonden: Getuigenoproep Cursussen Ensaid modevakschool weer van start Rode Kruis afd. Goeree e.o. start weer korte Ie Hulp cursussen Eerste Hulp aan Kinderen GOEDEREEDE - Dick Koppenol, griffier bij de gemeente Goeder eede, kwam kort voor de opening van de eer ste raadsbijeenkomst na het zomerreces, met een steekwagentje vol dossiers de vergaderzaal binnen. Dat beloofde, ondanks de beperkte agenda, een ste vig politiek debat. Niets was minder waar. De fracties besteedden zelfs - opvallend - geen enkel woord aan de actuele ont wikkeling rond het zon neveld dossier bij de Rid derstee, waar Goedereede nota bene bij de Raad van State in beroep gaat tegen het GS reactieve aanwij zingsbesluit. Men hield zich nagenoeg uitsluitend bezig met de lijst van inge komen stukken, die door de vakantieperiode tot het respectabele getal van 63 was uitgegroeid. De col- legebrief waarin wordt gevraagd kennis te nemen van de startnotitie herin deling gemeenten Goe ree-Overflakkee, alsmede brieven van bewoners 'over hun zorgen over de kerk bouw voor de Hersteld Hervormde Gemeente van Ouddorp waren daarbij de gespreksonderwerpen. Ambulance Zorgvuldig Kierbesluit PA(;iNA4 \'RljI)A(; 3 SEPTEMBER 201(1 Door Jaap Ruizeveld Wethouder Frans Ibllenaar van de gemeente Goedereede toonde zich, na afloop van de vergadering in een goed gevul de Landschapszaal in het Pro vinciehuis in Den Haag, niet ontevreden over het verloop van het debat. "Ik ben blij te constateren dat er beweging is ontstaan. Ik hoopte er op. De gedeputeerde, die ik nu voor de eerste keer persoonlijk ont moette, is bereid het standpunt in het college van GS opnieuw te bespreken. Het geformu leerde 'onherroepelijk' van het besluit, zo;üs vermeld in ant woorden op schriftelijke vragen van statenfracties, komt in een ander daglicht te staan. Zeker nu de leden Henk van Dieren (SGP) namens de C:U/SGP- fractie en Marijke van Dobben de Bruijn (VVD) voorbeelden presenteerden uit de provin cies Brabant en Overijssel dat een verstrekt reactief besluit wel ingetrokken kan worden. Ik vind dat er vanmiddag een belangrijk stapje vooruit is gezet. Daarom ben ik content dat de toelichtende presentatie die onderneiner Ludovic den Hollander en ik voorafgaand aan het commissiegesprek kon den houden, goed is opgepakt. Uiteraard hebben wij ook de mogelijkheid om officieel in te spreken met beide handen aangenomen. Dat een aan tal statenleden zelf de locatie heeft bezocht, droeg bij aan een goede beeldvorming", zegt Tollenaar De Goereese portefeuillehou der riep gedeputeerde Van Heiningen en de statenfracties op een zorgvuldige afweging te maken teneinde niet de degens te kruisen in een rechtszaal, maar als bestuurders tnet elan te gaan voor een nieuw inzicht. Achter elk nieuw inzicht ligt immers een nieuwe horizon, zei Tollenaar. "Wij hebben als overheden nu een unieke kans op initiatief van de onderne mer, het grootste energieveld van ons land aan te leggen in deze provincie. Het visitekaart je voor het provinciaal bestuur en voor de gemeente (ioeder- eede. Laat het niet bij woorden blijven, maar biedt mogelijk heid voor daden. Procedureel en inhoudelijk zijn alternatieve locaties niet relevant en zij staan haaks op het locatiegebonden subsidiebedrag van 700.000 euro". De tijd dringt, besloot de wethouder die kort nóg het onderscheid tussen zaïidwallen en schurvelingen aanstipte en garandeerde dat de gemeente staat voor zorgvuldigheid en behoud van cultuurhistorische waarden in het landschap. Hij nodigde de provincie uit om samen met de gemeente zich in studie te buigen over een gede gen duiding van het cultuur historische karakter van het landschap op de Kop van Goe- ree. Ondernemer Den Hollan der wees op de unieke kans öm een G02 neutrale recreatiege meente Goedereede te starten. Een duurzaamheidproject met een positieve uitstraling naar de bevolking en vooral naar de verblijfsrecreanten (ruim 2,2 miljoen overnachtingen per jaar). Gedeputeerde Van Heiningen gaf een overzicht van de ver schillende gesprekken, docu menten, verslagen en adviezen die uiteindelijk hebben geleid tot het collegestandpunt en het reactieve besluit. "Daarbij hebben wij uiteindelijk aan het cultuurhistorische landschaps belang de grootste betekenis toegekend. Kijk ook naar de inhoud van de vastgestelde Structuurvisie, waarin staat dat het gebied rondom de Ridder stee onderdeel uitmaakt van het door uw Staten in de pro vinciale Structuurvisie opge nomen Kroonjuweel. Cultuur historie. Ruimtelijke ontwik kelingen, die strijdig zijn met het cultuurhistorisch belang, Zijn in principe niet mogelijk^ zo is vermeld. De vraag is nu' gelet op de beschouwingen van een meerderheid in uw Staten, of in deze casus de overwegin gen van GS aan de kant moe ten worden geschoven, omdat ons college het item niet goed zou hebben beoordeeld. En als dat het geval zou zijn of het dan juridisch mogelijk is om het reactieve besluit alsnog in te trekken. Wat zijn dan de gevolgen? Dat moet worden uitgezocht. Ik neem in ieder geval uw boodschap mee. Met de vraagtekens of uitroepte kens die u heeft geplaatst bij ons besluit. Wij zullen dit dos sier met voortvarendheid aan pakken en u snel informeren", aldus Van Heiningen aan de statenfracdes. Diverse partijen attendeerden op het aspect dat er met het zonneveld geen schade aan het landschap ontstaat. Men had vernomen dat het terrein na 15 of 20 jaar in oude glorie weer kan worden opgeleverd. Hier is een duurzaam project haalbaar dat ondersteuning verdient en past in onze ener giebeleidsvoornemens op dit terrein. "GS, trek het besluit in", adviseerde de meerder heid van de statenfracties. "Maak ontwikkeling van het project op de locatie, waarop de subsidie van toepassing is, tijdig mogelijk". Steun kwam er tenslotte ook nog uit onver wachte hoek. De woordvoer der van Leefbaar Zuidholland vond het zonneveld een schit terend plan. Hij trok gelijk de positie van Goeree-Overflakkee in haar geheel mee in zijn beschou wing. "Op dit eiland worden regelmatig goede plannen gepresenteerd en het is steeds de provincie die daar initiatief nemers terugfluit. Omdat men het blijkbaar beter weet. Dat verbaast me zeer", aldus de fractie Leefbaar Zuidholland. DIRKSLAND - Vooruitlopend op de vaststelling van een nieuw bestemmingsplan, mag voetbalvereniging DW'09 voorbereidende werkzaamhe den uitvoeren voor het reali seren van twee nieuwe voet balvelden. Door Kees van Rixoort Wethouder Bruggeman (Chris tenunie) vroeg de gemeente raad van Dirksland donderdag om een gedoogbeschikking. De raad gaf hem die graag, zodat DVV'09 de nieuwe grasmat ten met ingang van het sei zoen 2011-2012 in gebruik kan nemen en niet langer op twee gescheiden locaties hoeft te voetballen. De voorbereidende werkzaam heden bestaan volgens de wet houder uit grondwerk, draine ren en gras zaaien. Meer niet. Zeker het starten met de bouw van kleedlokalen is niet toe gestaan, omdat dit een onge wenste precedentwerking zou hebben, aldus de wethouder "Gauw zaaien", was het advies van Van der Vlugt (PvdA), "anders ben je te laat voor het volgende seizoen". De ingang van het vernieuw de,-en vergrote sportpark van pSjV'fiQ komt achter sport complex De Gooye. Wel kun nen hulpverlenende diensten de velden blijven bereiken via de Philipshoofjesweg. Ietsje verder aan de zuidrand van Dirksland komen ook nog landgoederen, een waterber ging en 26 starterswoningen. De starterswoningen kosten, zo was eerder aangekondigd, maximaal 175.000 euro. Maar, zo maakte wethouder Konings woud donderdag bekend, niet allemaal. Zes hoekwoningen gaan een kleine 2 euroton kos ten. Dit omdat ze groter zijn en op meer vierkante meters grond komen te staan. Voor de woningen schijnt veel belang stelling te bestaan. Wellicht ook door de mogelijkheid van een starterslening via de gemeente. SGP-er Markwat vroeg aan dacht voor het trapveldje, dat al eerder nabij de bouwlocatie zal worden gerealiseerd. "Wij pleiten voor toezicht, bijvoor beeld cameratoezicht, zodat ais de nieuwe wijk er is, het veldje er nog als nieuw uitziet." Bur gemeester Stoop zegde toe erop te letten dat het trapveld je op de juiste wijze gebruikt zal worden. Door Kees van Rixoort Volgens de Dirkslandse libe ralen leiden de storingen, die Goeree-Overflakkee bovenma tig treffen, tot ongewenste situ aties, zowel voor huishoudens als voor ondernemers en zor ginstellingen. De fractie noemt met name het ziekenhuis in Dirksland. "Indien bij een stroomstoring ook de nood- voorziening van het ziekenhuis het af laat weten, dan zijn de gevolgen hiervan niet te over zien en hebben we te maken met een zeer ongewenste cala miteit." Fractielid Driesprong bracht de zorgen over de eilande- lijke elektriciteitsvoorziening wederom naar voren tijdens de laatste raadsvergadering. Burgemeester Stoop herhaal de de opvatting dat een ring leiding financieel niet haalbaar is. "Waarschijnlijk is het onbe taalbaar: een hele dure inves tering. Stedin zal de rekening presenteren." Daarmee gaf Stoop aan niet voornemens te zijn onderhandelingen met Stedin te beginnen over de rea lisering van een ringleiding. Driesprong, daarbij gesteund door SGP-er Kalle, zei dat te betreuren, te meer daar Stedin wel bereid zou zijn te praten. Stoop gaf wel aan dat de verde re opwaardering van het elek triciteitssysteem besproken kan worden tijdens het gesprek dat bestuurlijk Goeree-Overflak kee begin volgend jaar heeft met Stedin. Door Kees van Rixoort De fietsbrug gaat de West Havendijk verbinden met de Oost Havendijk. Dat maakt een fietstocht tussen Melissant en Sommelsdijk aanmerkelijk korter Bovendien is zo'n brug een verrijking voor de recrea tieve en toeristische fietser. Alle fracties in de gemeenteraad waren blij. "Een mooi plan", zei raadsUd Leenders (Gemeentebelan gen Dirksland) bijvoorbeeld. "Maar", w'ilde hij nog weten, "is dit alleen een fietsbrug of mogen er ook bromfiet sen en motorfietsen op?" Het antwoord van wethouder Koningswoud was duidelijk; "Alleen fietsers en bromfiet sers. De brug is niet voor motorvoertuigen, ook niet als ze op twee wielen rijden." Leenders voorzag echter dat er misschien ook wel eens een motorfietser gebruik zal maken van de nieuwe brug. "Het is immers een verbinding tussen twee wegen die geen fietspad zijn." Om geen verkeersover treding te maken had hij wel een tip voor de motorrijder die snel aan de overkant wil zijn; '"Met de motor op je nek over de brug." MIDDELHARNIS - Maandag morgen (30 Augustus j.l.) tus sen kwart over 8 en half 9 is mijn zoon zijn fiets overreden door een auto. Het gebeurde aan de Amalia van Solmsweg, dit is naast de RGO waar de fietsende leerlingen naar bin nen gaan, bij het grote hek. Mijn zoon Davy stond daar even te praten met een paar jongens, met zijn fiets aan zijn hand en toen kwam er dus een groene auto langs, waarvan ze het merk en het kenteken helaas niet hebben op kunnen nemen omdat de jongens alle maal geschrokken en/of ver bouwereerd waren. De auto reed eerst tegen de trapper van de fiets dus mijn zoon wilde hierop zijn fiets wegtrekken, maar dat lukte niet snel genoeg, zodat de auto er maar even overheen reed, met als gevolg een heel krom achterwiel! Het was de twee de keer dat mijn zoon op zijn 'nieuwe' fiets naar school ging, en dan nu al einde verhaal, door iemand die zomaar even over de fiets heen rijdt. De automobilist is ook nog bijna over de voeten van een jongen die erbij stond gereden. Mijn vraag is of er misschien meer mensen dit gezien heb ben, of misschien een groene auto met eventueel schade er vandaan hebben zien komen? Graag hoor ik dit dan, zodat ik misschien wat kan onderne men om de schade op de dader te kunnen verhalen. Doorrij den na een aanrijding is ook nog eens een misdrijf maar daar gaat het mij niet om, ik zit nu met weer een onbruikbare fiets die net in gebruik was, en aangezien er geen geldboom in mijn tuin groeit... Dus heeft u informatie dan graag even een telefoontje naar 0652318763 of email: a.hovekokshoorn@chello.nl SOMMELSDIJK- Bij de Ensaid modevakschool kunt u weer terecht voor diverse cursussen. Deze worden gegeven zowel overdag als 's avonds. Er is plaats voor beginners en gevorderden, alsmede voor de opleidingen. Beginners leren omgaan met de naaimachine patronen uitraderen en stoflnippen. Daarna volgt het pasklaar maken etc. Gevorderden kun nen moeilijke modellen maken en of kneepjes leren. Zelf patronen leren tekenen zon der examens te hoeven doen behoort tot de mogelijkheden. De Modinette opleidingen zijn bedoeld voor degene die exa mens willen afleggen. Zij vol gen dan het Ensaid cursuspro gramma. De hobbynaaisters zijn '\rij in de te maken opdrachten. Voor inlichtingen belt of mailt u naar Goby de Waard, Hals- juk 21 te Sommelsdijk, tel no 0187-485023, e-mail: cobvde- waard@hotmail.com SOMMELSDIJK - Op vrijdag 13 augustus hjuf Manssa Bakker getrouwd met Thony Meijer uit Ouddorp. Juf Marissa is eenjaar werkzaam bij de Stichting Kinderopvang Het Speelhüüs. De kinderen van de dagopvang, buitensclioolse opvang, collega s en ouders hebben haar bij hel Oude Raadhuis opgewacht om het bruidspaar te feliciteren. Hier werd uiteraard tijd voor vrijgemaakt. De voorafgaande weken is op haargroei) Toeters&Bellen naar deze dag toegewerkt en was de groepsruimte omgetoverd in een roze wolk met het thema 'trouwen'. De kinderen hebben de aangeboden cadeaus zelf geschilderd en geknutseld wat zeer gewaardeerd werd door het bruidspaar. OUDDORP - Een ongeval op straat, een verbranding door hete thee of een hartstilstand tijdens het sporten; wat dan te doen? Juist om hulp te kunnen bieden in deze situaties start het Rode Kruis Afdeling Goeree e.o. binnenkort, bij voldoende belangstelling, opnieuw met korte Ie Hulp cursussen die voor iedereen toegankelijk zijn. Cursisten kunnen kennisma ken met de basis Eerste Hulp vaardigheden in verschillende lesprogramma's, variërend van een reanimatiecursus (4 uur) tot een volledige Eerste Hulp cursus (20 uur). Uit onderzoek van het Rode Kruis blijkt 42% van de Neder landers geen Eerste Hulp bij ongevallen te verlenen. Een gebrek aan kennis lijkt hierbij een dominante rol te spelen. 39% van de ondervraagden zou mét diploma wel Eerste Hulp verlenen. Eerste Hulp is niet moeilijk, iedereen kan het leren. De eerste handelingen zijn cruciaal en kunnen zelfs een leven redden. Alle cursusavonden van het Rode Kruis Afdeling Goeree e.o. worden in overleg met de deelnemers vastgesteld. Om te zorgen dat iedereen maximaal wordt begeleidt, worden niet meer dan 12 cursisten per cur sus ingeschreven. De cursus wordt gegeven door ervaren gecertificeerde instructeurs in het Rode Kruis gebouw, Molenweg 3a te Oud dorp. De minimumleeftijd is 15 jaar en de kosten zijn afhankelijk van de keuze die u maakt: voor de cursus Reani- made AED bediener 20,00 (4 uur), en voor de cursussen basis Eerste Hulp en aanvul lende Eerste Hulp elk 40 (8 uur), excl. lesboek. Samen vor men de blokken een volledige EHBO opleiding. Voor meer informatie èn actuele tips voor het verlenen van Eerste Hulp, zie www.lehulp.nu, waar evt. ook het Eerste Hulp oefenboek en naslagwerk te bestellen zijn. Vanaf 1 januari 2010 dienen gastouders in het bezit te zijn van een certificaat Eerste Hulp aan Kinderen van het Oranje Kruis. Men kan dit aantonen met een een geregistreerd cer tificaat Eerste Hulp aan Kin deren van het Oranje Kruis of de registratie Eerste Hulp aan Kinderen op het geldige diplo ma Eerste flulp van het Oranje Kruis. Bij voldoende belangstelhng, start het Rode Kruis afdeling Goeree e.o. met een cursus Eerste Hulp aan Kinderen, die door ervaren en gecertificeer de docenten word.t gegeven. De cursus omvat-6 a 7 lessenen kost 125, excl. lesboek. Voor aanmelding of meei^'ihformatie kunt u contact opnemen met de heer A. Hoek, e-mail brani- hoek@hetnet.nl,.tel. 0187 681885. Door Jaap Ruizeveld Klepper (SGP) miste in de collegebrief bij de startnotitie herindeling de inzet op het, zoals hij noemde, tweesporen traject. Enerzijds het zelfstan dige bestuur, anderzijds de organisatorische aspecten rond de^ vorming van één ambtena renkorps. Mevrouw Keijzer (CDA) was content met het onderwerp, maar zij wilde graag nu al vervolgstappen zetten. Dus ook een startno titie met visie maken waarin items aan de orde komen zoals toeristenb.elasting, visafslag en bijvoorbeeld zwembaden. Dit om de tijd goed te benutten met de wetenschap dat pro vinciale staten op 15 oktober een besluit nemen omtrent het herindelingadvies. Deze C-DA wens ging de overige poli tici echter veel te snel. Wat nu moet gebeuren in het kader van de Aihi-procedure is aan de orde. De tijdsplanning moet helder zijn. Het gaat om een stukje voorwerk, de beschrij ving van het proces. Een ver diepingsslag. Financieel wordt er door de gemeenten al bij elkaar gekeken om er van overtuigd te zijn dat er zich, als de herindeling een feit zou worden, geen zware tegenval lers (de zogenaamde lijken in de kast) zijn. Na over en weer gedachten te hebben uitgewis seld, werd besloten het onder werp nog naar de commissie Publiekzaken te zenden. Nu de datum van statenbesluit her- indehng nadert, is de druk bij een aantal fracties voelbaar en merkbaar. Goemaat (Christenunie) bracht de collegebrief aan de AZRR over het ambulancevervoer ter sprake. Het betrof slechts één incident, maar bij dat gebeu ren ging letterlijk en figuurlijk bijna alles mis. De aanrijtijd bij het strandongeluk was onac ceptabel. Goemaat trok het allemaal iets breder. Volgens hem is er grote gebiedsonbe- kendheid bij het personeel op de ambulances. Burgemeester Van de Velde zag de opmer kingen als een steuntje in de rug in de voortdurende pogin gen tot het verkrijgen van een ambulancestandplaats die voor het eiland meer aanvaardbaar is. Gebrainstormd werd ook nog kort over nut en wenselijk heid van inzetmogelijkheden van een helikopter bij overvolle toegangswegen in het zomer seizoen en in het weekeind. \'an der Meer (VVD) was ern stig bezorgd over, zoals hij voorzichtig stelde, de suggestie die uitgaat van publicaties over intentieverklaringen waarbij de gemeente betrokken is. Voor buitenstaanders bij het onder werp wordt vaak, door de wijze van bekendmaken, de indruk gewekt dat alles al geregeld is. Van der Meer wilde meer zorg vuldigheid en voorzichtigheid zodat er geen misverstanden ontstaan omtrent de proces fase, de stand van zaken en de legale mogelijkheden die er zijn om zienswijzen te etaleren. Een en ander kwam aan de orde bij de brieven die bezorg de bewoners van Cichoreilaan, Hofdijksweg, Diependorst en Preekhillaan aan de gemeente schreven naar aanleiding van de ontwikkeling van de kerk bouw van de Hersteld Her vormde Gemeente Ouddorp. "Leg duidelijk uit waar en bij wie de verantwoordelijkheden liggen", zei de VVD-er. "Wat houdt een intentieverklaring in? Hoe past dit fenomeen in de procedure?" Wethouder Tollenaar wilde de handschoen oppakken om bij komende onderwerpen de communicatie helder en goed te presenteren. Hij kon zich voorstellen dat de krantenpu blicatie bij omwonenden tot onrust en bezorgdheid aanlei ding had gegeven. "Er komen in dit project, na de steden bouwkundige toetsing, ijkpun ten waar communicatie ingezet wordt. Los van de gebruike lijke beantwoording van de ontvangen brieven, zal een inspraakbijeenkomst worden gepland". Tollenaar wees ove rigens ook op de verantwoor delijkheid en, zorgvuldigheid die de initiatiefnemer in het communicatietraject moet han teren. Hier\oor dient tijd te worden genomen. "De inten tieverklaring is een onderdeel in de procesgang", herhaalde de portefeuillehouder "Dat moet voor het voetlicht wor den gebracht. Een stap in hei proces, geen dichtgetimmerde afspraak". Hij stelde afsluitend we! dat aan de intentieverkl.i- ring een duidelijk collegebe- sluit ten grondslag ligt. Human (SGP) sprak bij de briel van de programmamanagci Compenserende Maatregelen Kierbesluit in de provincie zijn verbazing uit over de onder bouwing en toelichting van de maatregelen en het al dan niet verloren gaan van en com penseren van natuur. "Allerlei onduidelijke gegevens dwar relden in de ISGO-bijeenkomst over tafel", zei Human, die de vraag stelde of het niet beter zou zijn tot heroverweging te komen van het Kierbesluit. Tenslotte besloot de raad op voorstel van de SGP-fractie om de brief van Ontmoeting, inza ke een subsidieverzoekveld- werk op Goeree-Overflakkee in de commis.sie Publiekzaken te bespreken. Hier hgt een gezamenlijke verantwoorde lijkheid, stelt de fractie, waar bij kerken en gemeente(n) een helpende hand (kunnen) bie den. Hulp aan de doelgroep, dak- en thuislozen en hun pro blematiek, is noodzakelijk en bereikt aantoonbare positieve resultaten. Of dit project nu voor de subsidie in aanmerking moet komen of dat er gevaar dreigt dat het tot een herha ling van zetten l^idt, zal in de commissievergadering nader uit worden gesproken. Met de vaststelling van de ver ordening op de vertrouwens commissie tot herbenoeming van de burgemeester en de for matie van een elftal leden die eind september de hoorzitting van de statencommissie over de gemeentelijke herindeling zullen bijwonen, kon de raad op een vroeg tijdstip afronden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4