Kerkdiensten zondag T j. j. j r- 1 7(51 29 auQustus Laatste viiand of mist ^oede vriend Cursus Theologische Vorming in Middelharnis weer van start Programma avonden Geestelijke Vorming in De Hoeksteen Jubileumdienst ds. A.W. van der Plas Vakantie Bijbelclub Oude-Tonge waren gezellige dagen EIIAIIDEII-niEUWS Beroepings- zvej-k Bidden en hopen Thoolse fietspuzzeltocht voor het hele gezin voor hulp aan christenen in China Ophalen oud papier Herkingen EIIAtlDEn-tllElJWS Een handtekeningenactie Eigen gedachtegoed Een betere weg Drs. W. Chr. Hovius Een voorbeeld '^i^'^f ^m^-4 ^?r:«•»-'=^3^■'^^"^«P^',iifi. Vakken Everhard Zwart speelt 'op verzoek' PAGINA 2 VRIJDAC; 27 AU{;U.STL'S 2010 Ethiek J J J o OLDDORP Meer (laii hoiiderfkluizcncl handtekeningen kreeg onlangs de heer Renikes, voorzitter van de commissie voor l)urge- rinitiatieven, aangeboden \an de stichting Uit A'rije Wil, met de bedoeling om hulp bij het sterven, wanneer iemand het genoeg vindt geleefd te hebben en niet meer verder leven wil, op de politieke agenda te plaat sen. Het tlindament van deze actie en de zojuist genoemde stichting is zelfbeschikking. Een mens inoet zelf'het tijdstip en de manier van overlijden kunnen aangeven en bepalen. En we zullen allen wel weten dat de visie op leven en dood, vooral de laatste, al heel wat jaren een gestage ontwikkeling doormaakt. Niet zo maar is de aanduiding die zo hard, zelfs misdadig klinken kan, van 'zelfmoord' veranderd in de meer neu trale aanduiding 'zelfdoding'. We kennen inmiddels ook de mogelijkheid dat een dood zieke patiënt niet langer uit zichtloos en ondragelijk moet lijden omdat in dat geval bij cle wet bepaald is dat een arts euthanasie kan toepassen na zorgvuldig gehandeld te heb ben. Maar op deze weg van doorgaande ontwikkeling moet het nu ook mogelijk zijn hulp te krijgen bij het willen ster ven als men meent achter een 'voltooid leven' te staan, en men geen zin meer heeft ver der te leven. Voorstanders van deze ontwikkeUng wijzen bij voorbeeld op een gedwongen opname in een verpleeghuis, liet kwijt zijn of -raken van de regie over je eigen leven en bij echte lichamelijke aftakeling of geestelijke ontluistering door een ziekte als Alzheimer. De discussie over deze zaken is bijna twintig jaar geleden al aangezwengelcl door de rechts geleerde Drion. Hij wees erop hoe afschuwelijk het is als je niet meer verder wilt met je leven om van een hoge flat af te springen, of jezelf voor een aanstormende trein te werpen. "Men moet toch op een veel betere en veel meer aanvaard bare manier kunnen uitstap pen, toch"? En een gevleugeld begrip werd de zogeheten 'pil van Drion'. Nu wil ik zeker niet beweren dat er in dit leven niets aan de hand is of kan zijn, integendeell Vaak is er diep verdriet over het gemis van dierbaren. Men kan de grip op het eigen leven verliezen, de gezondheid kan soms snel hard terug gaan en de aftakeling van lichamelijke en geestelijke vermogens kan zich duidelijk voordoen, alleen nog te zijn overgebleven van een hele familie vervult soms met diepe moedeloosheid. Al deze dingen kunnen doen ver langen naar het levenseinde. Maar is de oplossing 'er dan zelf maar een einde aan maken'? Is de dood dan niet meer lan ger een vijand, door de zonde in de wereld gekomen, maar een goede vriend, die je uit de narigheid helpt? Voor Gods kinderen is de dood, dankzij de kruisdood en de opstanding van de Heiland, een tunnel die ze door Zijn genade in- en doorgaan om aan de andere kant in het volle licht en leven te komen Bange zorgen, pijn, verdriet kunnen bestreden worden door een goede zorg voor vooral onze naaste in lijden en nood. Beter dan iemand 'weg spuiten' is toch bijvoorbeeld een goede pijnbestrijding, bezoekwerk te verrichten, óp sociaal en psychisch terrein er voor de ander in liefdevolle zorg aanwezig te zijn en ook pastorale aandacht te geven. Niet zozeer is de medemens naaste van ons maar zijn wij de naaste van de ander? Dat heeft de Heiland ons voorgehouden in de gelijkenis van de barm hartige Samaritaan, met Zijn vraag aan het einde, gesteld aan de wetgeleerde, die Jezus wilde verzoeken, zie Lukas 10:25-37. Die weg is beter en ook geheel Bijbels vergeleken met de zogenaamde oplos sing van 'slik maar een pil van Drion en je bent van alles af en bevrijd'. Soms kan vanuit de steeds minder wordende christelijke samenleving een druk uitgeoefend worden op ouderen, die kracht verliezen en lichamelijke of geestelijke pijn lijden, om maar voor het einde van het leven te kiezen. Alsof in dat opzicht de mondig heid van de moderne mens de goede oplossing brengt. Maar we zijn toch niet zomaar op de wereld gezet of gekomen? We danken ons leven aan onze Schepper, Die ons gemaakt en gewild heeft. (Jelukkig die gelooft en weet en belijdt met de psalmdichter: 'Mijn tijden zijn in Uw hand'. Hij geeft op Zijn tijd het leven en is ook de Enige Die het leven op Zijn tijd weer neemt en nemen kan. En hoe krachtig en vol troost is de overgave van het leven met al wat er bij is aan Hem en het vertrouwen op H-em, dat Hij het maken zal. Bekend is dat de oudvader Ds. Hellenbroek in de laatste tijd van zijn leven kinds was, zoals dat toen heette. Vrienden kwa men bij hem en troffen hem aan in de kamer, waar hij met poppen zat te spelenl Toen ze zachtjes tegen elkaar zeiden: 'wat zielig toch, moet je onze oude dominee nu eens zien' keek hij hen plotseling vriende lijk lachend aan en sprak 'maar God is goed hoor'! En toen was zijn bewustzijn weer weg. Maar wat een getuigenis! Klinkt dat nu en straks ook uit uw, jouw en mijn mond tot Gods eer? op de foto de docenten van de cursus: van links naar rechts de predikanten: G.C. de Jong, J. de Jong, H. Harkema, T. W. van Bennekom, Th. W.H. van der Heijden en J. W. Scheurwater: MIDDELHARNIS - Zater dag 4 september zal in Middelharnis in "De Hoeksteen" aan de Ring 13, het nieuwe cursusjaar van de cursus Theologi sche Vorming Gemeen teleden weer beginnen. Deze cursussen bestaan al ruim 25 jaar en zijn in Middelharnis reeds door vele honderden gevolgd. Dezelfde cursus wordt o.a. ook in Houten, Har derwijk, Gouda en Rijssen gegeven. Oud-cursisten hebben hun enthousiaste ervaringen in de diverse kerkbladen geschre ven. Vraag zelf naar huit erva ring. Mond op mond reclame blijkt een goede stimulans te zijn. De cursus richt zich op de vorming en toerustiitg van gemeenteleden en belangstel lenden en dient tot verdieping van de kennis van de Bijbel van de belijdenis en geschiedenis van de kerk der Reformatie. De cursus staat zonder enige toela tingseis open voor iedereen en wil zodoende laagdrempelig zijn. De volledige cursusduur is drie jaar. Men verplicht zich echter slechts per jaar. Na drie jaren is er gelegenheid het Studium Generale te vol gen. Omstreeks 40 deelnemers die de cursus hebben afgerond volgen deze cursus gedurende 8 cursusmorgens van 9.30 uur tot 12.30 uur. Het thema voor dit seizoen is: 'Mens, wie ben je?' En start op 25 september a.s. Meer informatie via info@ cursustvgmiddelharnis.nl Voor het komende cursusjaar worden de lessen van 4 sep tember 2010 tot 18 juni 2011 om de veertien dagen, op zaterdagmorgen gegeven (van half tien tot half één). De les- seri gaan over de volgende vakken: Oude en Nieuwe Tes tament, dogmatiek, ethiek, kerkgeschiedenis, oecumenica/ missiologie, stromingen en praktische theologie. Docenten in Middelharnis zijn de predi kanten: T.W. van Bennekom, H. Harkeina, Th.W.H. van der Heijden, G.G. de Jong, J. de Jong en J.W. Scheurwater. Gur- susgeld: 165 per jaar, (voor een echtpaar 250). Geen inschrijfgeld. Op 4 september is een vrij blijvende kennismakingsmor gen (aanvang half tien). Dan beginnen ook de lessen voor de tweede en derdejaars weer. Zij die voor het eerst aan de cursus denken deel te nemen, verzoeken we zich zo spoedig mogelijk schriftelijk of per e-mail voorlopig aan te melden bij de cursusleider: drs. T.W. van Bennekom, Manneegeul 7, 4464 JN Goes, Tel. 0113- 851410, of 06-20820200 email: dsvbennekom@zeelandnet.nl. Voor meer informatie kijkt u op de website: www.cursust- vgmiddelharnis.nl of mailt u naar: info@cursustvgmiddel- harnis.nl hier kunt u zich ook aanmelden voor de cursus of is een informatiegids verkrijg baar. MIDDELHARNIS - Het programma voor de avon den Geestelijke Vorming van het komend winter seizoen die gehouden worden in Hervormd Ver enigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Mid delharnis is vastgesteld, ledere belangstellende is van harte welkom. Het programma is als volgt: 20 september 2010: Ds. P.H. van Trigt uit Ouder kerk aan den IJssel; thema: Uitverkiezing. 25 oktober 2010: Prof dr J. Hoek uit Veenen- daal; thema: Gemeenteopbouw en visie op de kerk. 29 november 2010: Ds. J. Koppelaar uit Abben- broek; thema: nog niet bekend. 17 januari 2011: Drs. J. van Groningen uit Hen drik ido Ambacht; thema: Een kraclilig gebed van een rechtvaar dige. 14 februari 2011: Ds. M. Klaassen uit Hedel; the ma: Schepping en evolutie. 21 maart 2011: Prof dr W.H. Velema uit Apel doorn; thema: Omgaan met het lijden. V De avonden beginnen om kwart voor acht en eindigen rond kwart voor tien. De deel namekosten bedragen€ 3,- per avond en is incl. koffie of thee. Herv. Gem. 9.30 inn- ds. W. Meijer en 18.00 uur kand. M.K. de Wilde - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 kand. J. Kooij en 18.30 uur kand. G. Kater - Geref. Kerk 10.00 uur en 18.30 uur ds. G.J. Mink - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink, 11.15 uur Pfr. K.H. Möller (Duitstalige dienst) en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uin- ds. E. de Mots en 18.30 uur ds. J. Blom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. v.d. Velden en 17.00 uur ds. MJ. van Gordt - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. Diepeveen en 18.00 uur ds. K. ten Klooster - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. Winden 18.30 uur ds. H.P. de (loede. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 ds. A.R Muilwijk en 19.00 uur ds. N. van der Want - Geref. Kerk 9.30 uur ds. T.H. Hettema - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur jees- dienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Mijeren, (afscheid) en 18.00 uur ds. MJ. Middelkoop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ziekenhuis 14.30 uur ds. A. van Wijk. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur bed. H.,.V. en 18.00 uur ds. L. Quist - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk en 19.00 uur ds. L.M. Jongejan - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. GJ. van der Plas en 18.00 uur ds. ds. L. Kruimer - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H. Doop) en 17.00 uur ds. L.M. Jongejan - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. J. Blom - Exo- dusgemeente 10.00 uur ds. H. Visser - Remonstrantse Gem. (ieen dienst - CAMA Gem. 10.00 uurJ.W. Grievink. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.J. van Holten en 18.00 uur kand. L. Walhout - Geref. Kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. L.J. Lin- gen - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. R Blok - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A..\. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 ds. D.J. van Diggcle en 14.30 uur ds. A.A. de Vries. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur ds. HJ.T Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 18.00 uur ds. A.R Muilwijk - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. RM. van 't Hof en 18.00 uur dhr J. Antes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evange lie Gemeente Flakkee 14.30 uur pastor H. Scheernieijer openluchtdienst Grevehngen- meer STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. Stoutjesdijk en 18.00 uur ds. A. Belderf - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A.S. Rienstra en 18.00 uur ds. P.A. Broerel. OOLTCIENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.C;. van der Ziel en 18.00 uur ds. A.W. van der Plas (Herden kingsdienst) - Hersteld Herv. Gem. 9.30 kand. J.B. Boesaard en 14.30 uur ds. A. Kos - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. W.Ci. van Geest en 18.00 uur ds. J.H. Becker - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. L,\NGSTR.AA'r Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Th. Pronk. OOLTGENSPLAAT - Op 30 augustus is het veertig jaar geleden dat ds. A.W. van der Plas voor de eerste keer werd bevestigd als dienaar .van het Woord in Ooltgensplaat. Hij werd door wijlen ds. G. Boer bevestigd. Om dit jubileum te gedenken zal ds. Van der Plas aanstaande zondag in een dienst, die om 18.00 uur begint voorgaan in de Hervormde Kerk van Ooltgensplaat. Na de dienst is er gelegenheid om in Elthato ds. en mevrouw Van der Plas te ontmoeten. PROT. KERK IN NED. Beroepen: te Huis ter Heide (het Witte Kerkje), kandidaat E. van der Wal te Amersfoort, die dit beroep heeft aangeno men; te Oude Pekela (herv. wijkgem. van bijz. aard Juli- anakapel) i.c.m. Assen (Herv. Sionsgemeente), ds. G.H. Kruijmer te Lage Vuursche; te Putten (herv. wijk I), ds. J.B. ten Hove te Katwijk aan Zee (herv.). HERSTELD HERV. KERK Beroepen: te Nieuwleusen, ds. W. Pieters te Garderen. GAPELLE AAN DEN IJSSEL - De serie orgelbespelingen op het orgel van de Nieuwe Westerkerk in Capelle aan den IJssel wordt a.s. maandag 30 augustus afgesloten met een 'verzoekprogramma', rganist Everhard Zwart stelt zijn pro gramma samen uit werken die door de bezoekers zijn aangereikt. Natuurlijk popu laire werken van onder meer Handel en Widor, maar ook koraalbewerkingen van Jan Zwart en Feike Asma. Een zeer afwisselend, veelzijdig pro gramma wat zeker vele men sen zal aanspreken. Bijzonder bij deze concerten is het dat de verrichtingen van de organist en zijn registrant d.m.v. een video-scherm aan de bezoekers worden getoond. De aanvang van dit concert is 20.00 uur, de toegang bedraagt slechts €4,50. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uilgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeltiarnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachlen kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. J Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweii@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SINT MAARTENSDIJK - Volgende week zater dagmiddag 4 september organiseert de hersteld hervormde gemeente van Sint Maartensdijk weer een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De vertrektijd van de fietspuz zeltocht, die langs een aan tal prachtige plekjes van het eiland Tholen voert, is van 13.00 tot 13.30 uur vanuit gebouw Calvijn. Dit is het verenigingsgebouw nabij dé Maartenskerk, te bereiken via de Markt, tussen de Rabobank en slagerij Op den Brouw. De inschrijfkosten zijn 3,50 per persoon en 15,00 per gezin. De opbrengst is bestemd voor hulp aan christenen in China. In de prijs zitten de kosten voor de versnaperingen van onderweg inbegrepen. De tocht is circa 30 km lang. Er zijn twee tussenstops waar een versnapering wordt gegeven. Dit in de vorm van fruit en bij de tweede tussenstop frisdank o.i.d. Verkooptafel Ook op het eindpunt zal voor koffie, thee of frisdrank wor den gezorgd. Tevens is daar een verkooptafel t.b.v. de Boni- sa-zending. Een ieder is van harte welkom! Er is een mogelijkheid tot inschrijven vooraf! Dit kunt u doen bij de familie Koop man, via telefoonnummer- 0166-663197 of per mail: koop0827@planet.nl Dit is tevens het adres voor meer informatie. Bij regen- en/of stormachtig weer wordt er uit geweken naar zaterdagmiddag 11 september 2010. OUDE-TONGE - Op din.sdag lü en ivueu.vlag 11 augustus was er Vakantie Bijbel Club in Oude-Tonge. Het thema van deze dagen was 'Stel je voor. ..'De leiding vond het leuk dat de kinderen vriendjes en vrien dinnetjes meegenomen hebben. 'We kijken terug op twee gezellige dagen, waarop de kinderen veel leuke dingen hebben gedaan: leuke spelletjes (waaronder spijkerbroekhangen!), geknutseld, gezongen en lekker pannenkoeken gegeten. Wat ook erg fijn was voor de kinderen was dat zij op deze dagen gebedsbriefjes in een bus konden stoppen. Degene die de leiding had en de dominee namen deze briefjes mee in het gebed. Op deze dagen werd uit de Bijbel verteld over Zacheüs en de melaatse man. Fijn dat de kinderen zo het Evangelie mochten horen en op deze manier mochten horen dat de Heere Jezus ook in hun hartje wil wonen'. Ook voor de Sing-Inn op de woensdagavond was veel belangstelling. Op zondag 15 augustus was er een ontbijt met de kinderen van de VBC en daarna een evangelisatiedienst", aldus de organisatoren. Kijk voor een foto-impressie van de VBC-dagen op www.vbcoudetonge.nl. Moeilijk, zo'n formatie achter gesloten deuren. Je wilt als kiezer toch wel graag weten wat er gebeurt. Je wilt als fractie ook graag weten wat er gebeurt. Dat geldt zeker als de achterban Begint te morren. Dat geldt nog meer als het een smaakmakend deel van die achterban is. Dat gebeurt op moment van het schrijven van deze zin bij het CDA. Al die ophef is niet voor niets. De kabinetsinformatie is de derde week in gegaan. Het lijkt te lukken. Natuurlijk, de fracties moeten daarna een oordeel geven. Maar kun je nog terug als er een doortimmerd akkoord op tafel ligt? Natuurlijk bij het CDA heeft het congres het laatste woord gekregen. Gevaarlijk, want hoe de uitslag dan ook is, er zal een grote groep stemmers teleurgesteld worden. De VVD zwijgt zo'n beetje. Die partij heeft het ook mak kelijker dan het CDA. De media-aandacht is immers vanaf het begin gericht op het christendemocraten. Het CDA, de verliezer, die eerst aangaf in bescheidenheid maar eens af te wachten hoe andere partijen de formatie ingingen. Maar die, toen het er op aankwam zijn verant woordelijkheid nam. Want dat moet wel in ogen gehouden worden: Over links lukte het niet een regering te vormen, en de PvdA hield de boot voor een centrum rechtskabinet af. En nu spelen de dames en heren in Den Haag hun spel letjes, zo wordt er gezegd En dat in een wereld in nood. Denk aan Pakistan, denk aan de enorme branden in Rus land, denk aan de voorduren de terreuraanslagen in Irak, denk aan.... Als de PW van Wilders nu niet had meege daan aan de onderhandelin gen had hij best wel wat te schamperen gehad. Nu rrko^ hij zwijgen. Hij zal over heel veel moeten zwijgen. Het zijn geen spelletjes. Ook de financieel-economische wereld is op drift. De dagen dat alles kon, zijn voorbij.Wij burgers zullen steeds meer teruggeworpen worden op eigen initiatief, op hulp van onze omgeving, en als het dan niet anders meer kan, op hulp van de overheid. Daarbij zal kwaliteit betaald moeten worden. Kwaliteit van de zorg, kwaliteit van het milieu, kwaliteit van het onderwijs, kwaliteit van de veiligheid. Wij 'eisen' kwaliteit, wij 'eisen' een levensstandaard, die min stens die van vandaag de dag evenaart. Iedereen weet echter dat dat niet kan. Tussen dat "vandaag de dag" en de werkelijkheid zit een miljardengat. Om dat te dichten moeten keuzes worden gemaakt. Bittere ernst. Bij die keuzen zal de visie op de mens een rol spelen. En de visie op marktwerking. En zal de vraag spelen wat wij vinden wat een basispakket voor de burger mag zijn. En of we alles voor onszelf houden, of delen met anderen op deze wereld, die het zoveel slechter hebben (ontwikkelingshulp). Maar ook de keuze hoe wij omgaan met diegenen, die zich vanuit andere culturen melden. Mogen we dan even hopen dat het CDA in het proces blijft? Mogen we dan niet hopen dat er een regering komt, die boven de gedoog- steun van een derde partij uitgroeit? Zeker wel. Hopen dat het zo gaat. Bidden of daarbij de Bijbelse bronnering een rol mag blij ven spelen. Of speelt dat niet meer bij ons mee? In Herkingen wordt morgen, zaterdag 28 augustus, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic en drankenkartons, e.d.) tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2