'Krukels' kregen nieuw speeltoestel Teken- en schilderles voor kinderen in De Zwaluw 1 Concertreis naar Brussel met Flakkeese musici Foto's van Omloop voor goede doelen Excursie naar Zonneveld r 'Van O tot 23' op KabelTV Goeree-Overflakkee Christelijk mannenkoor Obadja hervat repetities Nacht van de vleermuis Sursum Corda weer van start Tafeltennisvereniging De Treffers zoekt nieuw talent Weekdiensten Ger. Gemeenten Er is leven na de crisis; Doop- Computercur- dienst in het Grevelingenmeer sus beginers Puzzelrit bij Manege Oostmoer; opbrengst voor Brooke Hospital for Animals EIIAriDEIi-niEUWS t 't PAGINA 6 DINSDAC; 24 AUCIUSTUS 2010 OUDDORP - Donderdag 26 augustus hoopt het Christelijk mannenkoor Obadja uit Oud- dorp de repetities te hervatten. Gedurende de nieuwbouw van de SmdB Koningin Beatrix zullen de repetities plaatsvinden aan de Zuidweg 2 in de loods van bouwbedrijf Van der Linden V.O.F., wekelijks op donderdag van 19.45 uur tot 21.30 uur Er wordt nog gezocht naar nieu we leden die houden van het zingen van Psalmen, gezangen; geestelijke- en vaderlandse lie deren in de Nederlandse taal. Voor dit jaar staat nog een vier tal uitvoeringen op de agenda. Voor informatie zijn de volgen de mannen te benaderen: Erik Duifliuizen (tel.:06-10680147, email: chduifhuizen@hetnet.nl), Adrie Mastenbroek (tel.: 681766, email Adrie.masten- broek@hetnet.nlof Cor Roon (tel.: 682490, email croon@sol- con.nl ÜOEDEREEDE - Toen vorige week de kinderen van Peuterspeelzaal De Knikel aan dejongkoenstraat m Goedereede op hun eerste dag m hei nieuwe 'schooljaar' weer in het gebouw kwamen was er direct al een feestje. De peuters.waren verkleed voor een feest, maar ondanks dit feestje waren ze toch wel wat nieuwsgierig, want op het plein was iets verstopt onder dekzeilen. Halverwege de ochtend kwamen veel moeders en vaders naar het plein voor de speelzaal, want er zou een officiële onthulling plaatsvinden. Nadat de zeilen waren verwijderd gleden twee peuterleidsters tevoorschijn.en was het nieuwe speeltoestel in gebruik genomen. Het heeft een tijdje geduurd voor het toestel kon worden aangeschaft, maar nu was het zover. De glijbaan, met twee banen en een klimbaan is bekostigd door de oudercommissie van de De Krukel en Buiten Schoolse Opvang die ook van het gebouw gebruik maakt. De glijbaan werd natuurlijk vlug door de peuters in gebruik genomen en graag poseerden ze voor de fotograaf in hun mooie kleren. (Tekst en foto: Adri van der Laan) De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kaïiaal 105, Middeiliamis, (0187) 48 27 84 iwivhetbinnenliuisniiddelharnis.til Voor atelier 'In d'Egelantier' verzorgt Annette (Penninga) de Roo teken- en schilderles voor kinderen. "Tekenen en schilderen is leuk, wie aan de cursus deelneemt, zal merken dat je veel meer kunt dan je ooit dacht. Kijken is eigenlijk de basis voor het maken van een schilderij en kijken doe je de hele dag, maar wat zie je nou echt? Met wat kijkoefeningen, de benodigde materialen en goede wil kom je al een heel eind. Dan nog een beetje durf en de broodnodige support en je maakt een prach tig schilderij. Aan de hand van vrije opdrach ten leren ze met verschillende materialen omgaan zoals pot lood, houtskool, wasco, acryl- verf. Afwisselend wordt er getekend en geschilderd en natiuirlijk worden er techni sche aanwijzingen gegeven op het gebied van vorm, kleur, compositie etc. De onderwerpen zijn heel gevarieerd: van ding tot dier, van stilleven tol portret, van realistisch tot abstract. De les sen zijn bedoeld voor kinde ren vanaf ongeveer 8 jaar, die graag beter willen leren teke nen en schilderen. De lessen worden gegeven in blokken van 6 lessen van 2 uur, op de woensdagmiddag van 13.00 uur tot 15.00 uur. In het schilderlokaal van Wijkgroep CiOEDEREEDE - Op 27 augus tus is het in heel Nederland de Nacht van de Vleermuis. Het Vleermuizen Meldpunt Goeree Overdakkee (VMGO) organiseert in samenwerking met de Cioereese gemeenschap en WoeWei Events de Nacht van de Vleernuiis op Goeree Overflakkee. Om 20.30 uur begint in het Torenmuseum te Cioedereede een inleiding over het leven van deze bijzondere zoogdieren. Daarna volgt een spannende wandeling in het donker. Met de vleermuisde tector kunnen bezoekers op zoek gaan naar de mysterieuze fladderaar. De excursie is voor jong en oud. Aanmelden via 0187'630176, Woe Wei Events, Markt 1Goe dereede of info@woewei.nl. De kosten zijn 2,50 per deel nemer. Aanvang 20.30 uur in het Torenmuseum. DIRKSLAND - Donderdag 26 augustus start het christelijk gemengd koor Sursum Gorda weer met de repetities en wel van 20.00 tot 22.00 uur in verenigingsgebouw Onder de Wiek aan de Ring te Dirks- land. Er is een pauze, waarin we koffie gedronken kan wor den en gezellig bijgepraat. De dirigent is Jaap de Geus en vaste begeleider Jan Willem Pieterse. Nieuwe leden zijn van harte welkom, vooral tenoren en bassen. Voor informatie of inlichtingen: tel. 601455. GOEiiLL-U\ ElilTAkktt - Ajgetupm vrijdag klonk in Oull- gensplaat het startschot van de Omloop, de jaarlijkse prestatieloop op Goeree-Overflakkee. Honderden deelnemers gingen de uitdaging aan om binnen 24 uur het eiland rond te lopen. Lopers konden zich inschrijven voor verschillende afstanden 15, 30 en 110 kilometer De opbrengsten van Omloop worden verdeeld onder vijf goede doelen: de Wereldwinkel Goeree-Overflakkee, Stichting Ambulancewens, Kin dermiddag Voedselbank Goeree-Overjlakkee, Best Buddies en de ALS Stichting. Voor de ALS stichting was een speciale groep enthousiaste lingen op pad. Zij liepen de 'Omjoop', gehuld tn een geel T-shirt met daarop een foto van de in 2007 aan ALS overleden man van Els Keu velaar, Joop. Met deze 'Omjoop' wilden ze extra aandacht vragen voor ALS. ALS is een zeldzame ziekte van de zenuwcellen die de spieren aansturen. De spieren vallen hierbij één voor één uit. De gemiddelde levensverwachting van een ALS-patiënt is slechts drie tot vijfjaar De exacte oorzaak van deze ziekte is nog niet bekend. Er zijn ook geen medicijnen die de ziekte kunnen stoppen of genezen. Wetenschappelijk onderzoek zal daarom de oplossing moeten brengen en daar is veel geld voor nodig. De Omloop 2010 was een geweldig evenement. Het mooie weer zorgde gelukkig voor weinig uitvallers. Voor wie prijs stelt op een blijvende herinnering van deze Omloop is er goed nieuws. Langs de route hebben verscliillende fotografen foto's gemaakt van de lopers, maar ook van het publiek. Via de website van de "Omjoop" tegen ALS zijn deze.foto's lot eind september online te bestellen. De kosten zijn €2,50 per foto. Deze opbrengsten gaan naar alle goede doelen van de Omloop, waaronder de ALS Stichting. Zie voor mter informatie www. omjoop.nl 'De Zwaluw', Sommelsdijk. bedraagt€ 90.- Sperwer 55 in Het cursusgeld 15.- per les) en is inclusief gebruik van alle materialen zoals papier, verf etc. limonade en iets lekkers. De kinderen hoeven dus niets mee te nemen, wel graag oude kleren aan. Ook is het leuk als ze hun eigen favoriete muziek meenemen. Tussentijds instromen van kinderen is ook mogelijk, ze betalen dan per les. De vakan ties lopen gelijktijdig met de schoolvakanties. De cursus start bij voldoende aanmeldingen, de groeps grootte is ongeveer 10 kinde ren. Inschrijven en verder inlichtin gen: Atelier "In d'Egelantier", Annette(Penninga) de Roo, Ring 126, 3241 CS Middelhar- nis,' telefoon: 0187-487417; email: naderoo@online.nl info@annettederóo.nl Website: www.annettederoo.nl MELISSANT - Binnenkort start De Treffers het nieuwe tafeltennisseizoen weer; op donderdag 26 augustus begint (Ie training voor zowel dejeugd .lis de senioren. De vaste speelavond is donder dagavond; de jeugdtraining is van 19.00 uur tot 20.30 uur, daarna komen de senioren er bij. De vereniging is opgericht in 1954 en heeft haar speelac- commodatie al heel veel jaren in de sportzaal van de Melis hof te Melissant. Daar kan op recreatief niveau maar ook op competitieniveavi tafeltennis gespeeld worden. De club is aangesloten bij de Nederland se Tafeltennisbond en speelt met vijf teams competitie in de afdehng West. Op dit moment zijn er ruim vijftig leden, waarvan vijftien jeiigdJeden. Onder de senioren is ook een zestal Duitse leden afkomstig van de Duitse vereniging Kal ken Moers, waarmee nauwe contacten onderhouden wor den en waarmee jaarlijks een uitwisseling mee plaatsvindt. De Treffers is op zoek naar jeugdspelers, maar natuurlijk zijn ook ouderen van harte welkom. Heb je interesse, kom dan eens vrijblijvend langs in de Melishof op de wekelijkse speelavond of neem contact op met Klaas Grinwis (0187- 68 27 95). OUDE-TONGE - De kerk dienst van donderdag 26 augustus, waarin ds. E. Hak- voort voor zou gaan, gaat niet door. HERKINGEN - Hedenavond, dinsdag 24 augustus, 19.30 uur, ds. J.J. van Eckeveld. STAD AAN'T HARINGVLIET - Woensdag 25 augustus, 19.30 uur, ds. G, Hoogerland. Ondernemer Den Hollander loodste vervolgens het gezel schap al scooterrijdend door Ouddorps dreven. Met stops bij schiuvelingen en zandwal- len en natiunlijk bij het loca- tieveld achter de Ridderstee. De proefopstelling van de panelen was voor de statenle den tastbaar. Ook de toelich ting over nog te treffen maat regelen, waaronder een extra zandwal ter versterking van het landschap. Verhoging van een bestaande wal werd aan geduid als er eventueel vanuit een bepaalde woonsituatie toch als storend ervaren zicht op de panelen zou bestaan. En bij één van de stops in de scooter- rit, ter hoogte van woonhuis Dijkstelweg 51, liet bewoner Grinwis weten juist daarover ongerust te zijn. Statenlid Henk van Dieren (Christen- Unie/SGP) adviseerde onder nemer en gemeente bij uit werking van het project alsnog open te staan voor reacties van bewoners, ondanks het feit dat de termijn voor het indienen van een zienswijze tegen het bestemmingsplan verstreken is. Dit werd loyaal toegezegd door enerzijds ondernemer Den Hollander (extra ophogen van een zandwal) en anderzijds als attentiepunt aangeduid door wethouder Tollenaar. Reacties "Deze informatiebijeenkomst en excursie waren uitermate verhelderend. Een eye-ope ner," zo vertolkte statenlid Van Vervolg van voorpagina Dieren mede ook de reactie van zijn collega ,Andries van Dijk. Mevrouw Marijke van Dobben de Bruijn (VVD) had al eerder op locatie en bij ondernemer Den Hollander op de Klep perstee, inlichtingen ingewon nen over de stand van zaken in dit dossier en haar visie ken baar gemaakt. Mevrouw José Chung (Groenlinks) en Ton v.d. Stoep (CDA) gaven met andere statenleden aan dat het GS-besluit hen had overval len. "Er zijn vragen gesteld, die moeten door het dagelijks bestuur nog beantwoord wor den. Daarna kunnen wij onze zienswijze presenteren. Dat zullen wij zorgvuldig doen en daarbij is de informatie van deze middag zeer zinvol. Pro^ vinciale Staten hebben de ener gienota nog niet vastgesteld omdat wij juist vonden dat er te weinig aandacht was besteed aan de inzet van zonnepane len. De verwarring rond schur- velingen en zandwallen is goed uitgelegd. Wij staan voor goe de aandacht voor kwetsbaar gebied. Dat betekent overigens niet dat er dan totaal niets meer mag. Hier ligt een goed onder bouwd duurzaam project. Wij beseffen dat enerzijds, gelet op de gebonden locatiesubsi die, andere percelen nu niet in aanmerking komen en ander zijds dat de tijdspanne voor ontwikkeling uiterst beperkt is. C02 neutraal recreëren is een belangrijke insteek. Wij zullen met die feiten, het gebied nu kennend, zorgvuldig omgaan", aldus de statenleden. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op zaterdag 4 september 2010 kunt u met een luxe tou ringcar naar Brussel om daar naast een bezoek aan deze prachtige oude stad ook een gratis concert bij te wonen in de eeuwenoude kathedraal van Brussel. Omstreeks 14.00 uur geven Flakkeese musici een concert met orgel en zang. Het repertoire bestaat uit (licht) klassieke muziek dat makkelijk in het gehoor ligt. Denk bijvoorbeeld aan com ponisten als Handel, Bach en Webber met stukken zoals Pie Jesu, uit de opera Rinaldo Las- cia ch'io pianga en koralen met o.a. Herr nicht schicke deine rache (psalm 6). Ook Panis Angelicus van C^ae- sar Frank en The Last Rose of Summer worden ten gehore gebracht. De uitvoerende musici zijn Jan van Seters (countertenor), Liesbeth Keijzer-Westhoeve (eerste sopraan), Fryda Huizer (tweede sopraan en panfluit) en Aijan Huizer (orgel). De kosten voor deze culturele dag bedragen 18,50 euro per per soon. De touringcar vertrekt omstreeks 08.30 uur vanaf Cioeree-Overflakkee. Eenmaal in Brussel aangeko men heeft u zelfde vrijheid om de oude binnenstad te bezoe ken en bijvoorbeeld ergens een hapje of drankje te nuttigen. Rond 13.45 uur wordt u ver wacht in de kerk waar om 14.00 uur het concert begint. Na het concert vertrekt de bus weer richting Goeree-Overflakkee. Meer informatie en opgeven via 0187-609512. OUDE-TONGE - 'Er is leven na de crisis'. Onder dit thema wordt door Evangelie Gemeente Flakkee uit Oude-Tonge op zondag 29 augustus, de jaarlijkse Openlucht/ Doopdienst gehouden aan de Grevelingen. Ieder jaar weer een feestelijk gebeu ren, een tijd van ontmoe ting in de openlucht. "De Bijbelse doop door onder dompeling is vooral bijzonder wanneer dit in open water plaats vindt. Iedereen die, op zijn of haar geloof in Jezus Christus gedoopt wil worden kan dit doen op zondag 29 augustus. Het ondergaan in het water staat symbool voor het graf. Het oude leven wordt begraven en men staat op in nieuwheid des levens. Hierin volgt de gelovige zijn Heer en Heiland Jezus Christus die zichzelf ook heeft laten dopen door onderdompeling", aldus de leiding van de gemeente. Pastor H. Scheermeijer zal de dienst leiden. Na de samen komst kan iedereen deelne men aan een picknick ver zorgd door de gemeenteleden. De locatie is aan het Grevelin genmeer aan het eind van de Strandweg tussen Oude-Tonge en Bruinisse (nabij de boten helling). Volg de borden. Aanvang van de dienst is om 14.30 uur en iedereen is van harte welkom. De ANBO Oostllakkee gaat weer van start in september met een beginners compiuer- cursus voor 50-f-. Dat betekent dat er meer individuele bege leiding tijdens de lessen wordt gegeven. U kunt op een rustige manier kennis maken en cle vaardigheden leren. De cursus bestaat uit 10 lessen. Inlichtingen en opgeven bij Nelly van Egmond, tel. 641519. Dit is een cursus van 10 lessen en bij de laatste les wordt door de Rabobank uitleg gegeven over telebankieren. Voor de cursussen digitale fotobewerking en de cursus sen Creatiefwi^t foto's, e.d. kan eve^l^eris contacU«op|é- nomen #ordfen met I«ftl!y'van Egmond. puzzelrit/ ontdekkingstocht zullen ze daar op ludieke wij ze achter komen.' We hebben uiteraard vragen en spelele menten bedacht, met hier en daar nog een verrassinkje. We vinden het erg leuk om op deze manier de ruiter- en menroute onder de aandacht te brengen van koetsiers en ruiters, vooral omdat we tegelijkertijd met al die gezonde pony's en paarden spelenderwijs geld ophalen voor werkpaarden en -ezels die wel wat hulp kunnen gebrui ken; de opbrengst van onze puzzelrit gaat inniiers .naar Brooke Hospital for .Animals." Geïnteresseerd in deelname? Kijk op www.manegeoostmoer. nl Het gezelschap vertrekt van Dorpstienden naar het beoogde zonne veld met de witte 'vvv-scooters'Ludovic den Hollander en wethouder Frans Tollenaar rijden aan kop. (Foto: Coby v.d. Berg) Wat als je kindje een huilbaby is, of je driejarige peuter slaat en schreeuwt, je bent twaalf jaar en je ouders gaan schei den of je bent zeventien jaar en verslaafd aan drugs. Opvoeden en opgroeien brengen vaak automatisch problemen met zich mee. In de dertiendelige televisieserie 'Van O tot 23' laat Jamaine van der Vegt zien dat je er niet alleen voor staat. Vanaf 23 augustus wordt deze serie met diverse en herken bare onderwerpen uitgezon den op KabelTV Goeree- Overflakkee. De serie is al eerder uitgezonden door RTV Rijnmond en Omroep West en zal wegens de herkenbare onderwerpen waar ouders, kinderen en jongvolwassenen mee te maken krijgen tijdens het opvoeden/opgroeien nu ook uitgezonden worden op KabelT'V Goeree-Overflakkee. Er komen onderwerpen aan bod zoals verslaving, faalangst, ADHD, rouw, heimwee, over gewicht, tienermoeders en diverse andere topics. Elke week zal er een aflevering worden uitgezonden die dage lijks herhaald zal worden. 'Van O tot 23' vanaf 23 augustus op KabelTV Goeree-Overflakkee. STAD aan 't HARING VLIET - De recente ope ning van Ruiter- en men route Watergat-Vogelnest en De Vliegers vormt voor Manege Oostmoer een mooie aanleiding om weer 'eens een puzzelrit te organiseren. Onder het motto "Ontdek de ruiter- en menpaden tijdens een reis om de wereld in '80' vragen" worden ruiters en koetsiers van harte uitge nodigd om deel te nemen aan een ludieke puzzelrit voor het goede doel, op zaterdag 4 september a.s.. "In alle voorgaande jaren moest de route van de rit al puzzelend gevonden worden. Met de titel van dit jaar zul len deelnemers begrijpen dat de route op zich wel duidelijk is", zo vertelt Wil Tennissen, mede-organisator van de puz zelrit, ofwel ontdekkingstocht. "Waarschijnlijk heeft een aan tal deelnemers de route Water gat-Vogelnest en De Vliegers al eens helemaal verkend. Maar er zijn vast veel koetsiers, rui ters en amazones die nog niet hebben ervaren hoe mooi, leuk en veilig de nieuwe route is. Als ze inschrijven voor onze Manege Oostmoer organiseert op zaterdag; 4 september a.s. een puz zelrit (met open inschrijving) voor het goede doel: Brooke Hospital for Animals. Thema van cle puzzelrit is "Ontdek de ruiter- en menpaden tijdens een reis om de wereld in '80' vragen". Deze Manege Oostmoer- amazones verkenden al een groot gedeelte van Ruiter- eri Menroute Watergat-Vogelnest en De Vliegers - v.l.n.r Maureen Schraepler op Aaron, Kelly Kerklaan op Alwin en Rowena Koster op Grande Dame. (Foto: Myra Lugthart)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6