Mi Arensman Stort UW gift op giro ae best gelezen krant van Goeree- Overflakkee Bel (0187) 471020 Jan van Dijk... GMRfESTfifiL Watersnood in Pakistan Adverteren? D selecties De Jonge Spartaan op trainingskamp in Steenbergen Met PARADE vloeren in de hoogste versnelling! Honda Brielle Honda Goes 2 LEER/WERKPLAATSEN Team Polder wordt wereldkampioen in het Belgische Nevelle Inleveren spullen jaarmarkt Voor de laatste keer: inleveren voor Goede- spullen-markt EIÜVIIDEn-niElJWS uitvaartverzorging Voor uitvaartverzorging op geiieel Goeree-Overflakkee TELEFOON 0187-491396 The Power of Dreams GOEREE-OVERFLAK KEE - In de duivensport worden wekelijks wed strijden gehouden. Dui ven van verschillende hokken nemen het dan tegen elkaar op. Ze wor den allemaal tegelijkertijd op dezelfde plaats gelost, maar moeten naar ver schillende bestemmingen om thuis te komen. De duif met de hoogste snel heid wordt dan de win naar. Ook meedoen? Goed doel MIDDELHARNIS - Als start van het nieuwe sei zoen zijn de spelers van de hoogste D selecties van voetvalvereniging De Jonge Spartaan tijdens de laatste schoolvakantie- week op trainingskamp geweest. De jonge vereni ging uit Middelharnis, volgend jaar bestaat de club 10 jaar, heeft voor het nieuwe seizoen 2010-2011 vier D-teams in kunnen schrijven. De vereniging probeert met de hoogste teams prestatiegericht te werken, terwijl bij de lage re jeugdteams de onder linge vriendschap op de eerste plaats komt. Survival CONStRUCTIEBOUW j Seggelant-Zuid 8 Brielle Tel. 0181 -41 37 77 lnfo@hondabrielle.nl Amundsenweg 19 Goes Tel. 0113-23 70 70 info@hondagoes.nl www.janvandijk.nl GOEREESTggL PAC;iNA4 DINSDAC; 24 ALGUSTUS 2010 Administratie-adres: Stoofweg 24, 3253 MA Ouddorp Een nieuw fenomeen zijn de zogenaamde éénlioksraces. Duiven, atlcomstig van verschil lende duivencoaches worden dan op jonge leeftijd op één hok gehuisvest. Omdat ze in een wedstrijd dan allemaal naar hetzelfde hok onder dezelfde omstandigheden terug moe ten vliegen, zijn de resultaten beter vergelijkbaar. Zo'n wed strijd werd onlangs gehouden in het plaatsje Nevele in België. In het voorjaar werden daar in totaal bijna 1400 duiven bij elkaar gebracht. Na diverse trainingswedstrijden, volgde op 17 augustus de finale. Aan belangstelling was geen gebrek, naar schatting 1500 mensen waren aanwezig om de duiven te zien thuiskomen. Ze kwamen van over de hele wereld om dit spektakel bij te wonen; er waren mensen uit België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, China, Taiwan enz. Als winnaar werd afgevlagd een duif op naam van het team Jan Polder, gekweekt door Luud Barendrecht uit Mid- delharnis. Met een twaalftal vrienden van de voetbalver eniging hadden ze een paar duiven ingeschreven voor deze race. Met miniem verschil wint een duif van deze vrienden club de eerste prijs. Iedereen dolblij natuurlijk; ze hadden het 'wereldkampioenschap éénhoksraces' gewonnen. Het feit dat hieraan een geldprijs van 25.000 euro verbonden was, verhoogde de feestvreug de uiteraard nog veel meer Deze vorm van duivensport is in korte tijd wereldwijd zeer populair geworden en door de BRT werd er aandacht aan geschonken in het Belgische journaal, inclusief een onder houd met Jan Polder. Omdat de organisatie de nodi ge voorzieningen getroffen had voor de verzorging van de inwendige mens, was het een groot feest daar bij die duiven- wedstrijd. Wilt U üük wel eens aan een duivenwedstrijd meedoen? U hoeft hiervoor zelf geen duiven te hebben. Op Goeree-Over flakkee wordt een zogenaamde adoptiecompetitie gehouden. Dat houdt in dat je een duif kunt adopteren en meedoen aan wedstrijden. Je kunt zelfs mooie prijzen winnen, welis waar iets kleiner dan bij boven genoemde éénhoksrace, maar toch zeker de moeite waard. Tevens zal een bedrag geschon ken worden aan een goed doel met maatschappelijk belang op Goeree-Overflakkee; de kin derafdeling van het ziekenhuis en Stichting de Opkikker. Er zijn al ruim 70 inschrijvingen, dus het wordt een hele happe ning. Voor verdere informatie zie de site www.sanienspelgo.nl of neem contact op met Jaap de Blok \an de werkgroep Promo tie Postduiven Goeree-Over flakkee te bereiken op tele foonnummer 0187-482669. Natuurlijk kunt L' ook contact opnemen met een lid van de plaatselijke postduivenclub. Ze helpen L' graag verder. De wedstrijden zijn a.s. weekend 28 augustus en 4 september. De winnaars van éénhoksraces, waarbij Team Polder wereldkampioen werd. MIDDELHARNIS- Zaterdag 28 augustus is er voor de laat ste keer gelegenheid om goede spullen voor de Jaarmarkt van de hervormde gemeente Mid- delharnis in te leveren bij de Hoeksteen aan de Ring. Ook schone tweedehands (kinder) kleding is clan welkom. Van 10.00 -11.00 uur staan mede werkers voor u klaar om ze in ontvangst te nemen. De vol gende artikelen kunt u niet inleveren: bankstellen, wand- meubels, ledikanten, kapotte en/of vieze spullen, oude typen computers, oude typen beeldschermen (worden door de gemeente gratis bij u thuis opgehaald). Contactpersoon: Cor Hameeteman, tel. 0187- 482967. Dit is de laatste gele genheid voor de jaarmarkt van 11 september. ÜIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Hervormde gemeente, die gehouden wordt op Monumentendag zaterdag 11 september, wordt er weer een Goede-spullen- markt georganiseerd. De mooie, goed verkoopbare spullen kunnen worden inge leverd bij Henk en Anita van Putten, Westdijk 11 te Dirks- land. De spullen moeten wel in een kuubkist passen. Denkt u bij goede spullen ook aan sieraden, tassen, riemen e.d. Op zaterdag 28 augustus tus sen 10.00 uur en 12.00 uur is de laatste mogelijkheid om uw spullen in te leveren. Als de spullen opgehaald moeten worden kunt u contact opne men met Lucas Mandemaker (603262) of met Henk van Put ten (601509). De D-teams op trainingskamp. Gedurende drie dagen was sportpark Duiventoren in Welberg, gemeente Steenber gen, de verblijfplaats van de jonge talenten. Onder goede omstandigheden, prima weer en goed bespeelbare velden. werd er veel gevoetbald en veel plezier gemaakt. Voor de trai ners en leiders een uitgelezen mogelijkheid de jongens beter te leren kennen en te werken aan een nieuw team. Voor de spelertjes zelf een fantastische ervaring, een paar dagen weg van huis, samen nietje voetbal vrienden en de ruimte om te voetballen en onderling veel lol met elkaar te maken. De erva ring leert dat jonge voetballer- tjes niets liever willen. Het programma was zoals gezegd een afwisseling van voetballen en plezier maken. Op donderdag was er 's mor gens een training, 's Middags stond een bezoek aan het plaat selijke openluchtzwembad op het programma, waarna 's avonds een wedstrijdje werd gespeeld. De vrijdagmorgen begon vroeg met een survival. Na het ont bijt volgde weer een training. In het middagprogramma was er eerst gelegenheid om het gebrek aan slaap van de afgelo pen nacht in te halen, gevolgd door een onderling competitie in voetbalvaardigheden. Het vrijdagprogramma eindigde 's avonds met een training die werd verzorgd door Ben Wijnstekers. Deze oud-aan- voerder van Feyenoord en het Nederlands elftal gaf hier op een enthousiaste manier uit voering en liet zien nog altijd heel gedreven te zijn. "Leuk op de manier hoe hij de spe lertjes benadert, bezorgde hij de jeugd een inspirerende trai ning", aldus de leiding. De afsluiting van het trainings kamp volgde op zaterdag. Terug op het nieuwe complex aan de Oostplaatseweg werd er door de Dl tegen OW Dl gespeeld en door de D2 tegen DBGC Dl. Dat beide wedstrij den verloren gingen, respectie velijk met 2-5 en 1-3, was niet echt verrassend, na drie inten sieve dagen waaraan ieder een met veel_ inzet mee heeft gedaan. Een prima start van het nieuwe seizoen. Goeree Staal b.v. Deltageu! 28, 3251 N6 Stellendam Postbus 80, 3253 ZH Ouddorp Telefoon 0187-684721 Fax 0187-684864 Bij Goeree Staal werken we vol trots en met enthousiasme aan staalconstructies, trappen, hekken en veel meer Kenmerkend hierbij is de flexibele en creatieve wijze waarmee op de wensen van de klant wordt Ingespeeld. Goeree Staal is een erkend leerbedrijf. In het gehele productieproces zijn altijd wel werkzaamheden weg te halen die prima kunnen worden uitgevoerd door metaalbewerkers in opleiding. Wij hebben ruimte voor: volgens de BBL-methode (Beroeps Begeleidende Leerweg) 4 dagen werken, 1 dag theorie. De opleiding duurt 2 jaar en leidt tot het behalen van een vakdiploma. Wij zijn op zoek naar gemotiveerde jonge mensen met een (metaal)technische vooropleiding. Bel voor een afspraak 0187-684721 of 06-22998467, Eef Grinwis. Informatie over wat we maken en monteren vindt u op www.goereestaal.nl In 2009 hebben we ons nieuwe pand in gebruik genomen aan de Deltageul in Stellendam. Een geweldig mooie werkomgeving waarin we met een solide team aan een goede toekomst willen bouwen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4