21e Omloop onder perfecte weersomstandigheden gelopen Twaalfde editie van Goereese Kunstdagen breed scala van werken van binnen- en buitenlandse kunstenaars Nieuw muziekschooljaar start succesvolle: maar er is nog plaats EIIAnDEn-tllEUWS Hameeteman makelaardij blijft ook betrokken na aankoop van woning Rommelmarkt Nieuwe-Tonge Gemeente Goedereede 'doet' weer mee EIUVtlDEII-IIIElJWS l'A(;iNA2 DINSDAG 24 AU(;USTUS 2010 Zalerdamvond aan het eind van de 21e Omloop Goeree-Overflakkee konden de organisatoren constateren dat - in tegenstelling tot de vorige twee editie - de omloop onder perfede weersomstandigheden kon worden gehouden. Zowel de lopers als het publiek hebben ongetzvtjfeld genoten De eerste loper, de heer Posthuma kwam al om txvee minuten over tieri over de finish in OM gensplaat. Onze fotograaf Wim van Vos.sen maakte een impressie in beeld. NIEL'WE-T0N(;E - Op zalcr- dag 28 augustus van 9.00 tol 15.00 uur houdt de Gerefor meerde (leniccnte van Nieuwt- Tonge haar jaarlijkse rommel markt op het terrein rondom de kerk en in de Oranjestraat. üe opbrengst hiervan koini geheel ten goede voor de aflos sing van schuld van het kerk gebouw. De markt bestaat nu ongeveer 60 kramen. GOEDEREEDE - Op 18 en 19 maart 2011 wordt de landelijke vrijwilli- gersactie NL Doet 2011 georganiseerd. Deze actie zet de vrijwilligers in de schijnwerpers en activeert Nederlanders om de han den uit de mouwen te ste ken voor een goed doel: een sociaal Nederland. Ook de gemeente Goedereede zet volgend jaar de vrijwilligers weer in het zonnetje. Liter aard zal ook de vrijwilliger van het jaar 2011 worden gekozcir De invidling van het program ma voor 18 en 19 maart 2011 wordt nog verder uitgewerkt. De gemeente Goedereede stuurde de vrijwilligersvercni- gingen een brief over N'L Doet 2011. Verenigingen die op 1 september geen brief ontvin gen kunnen contact opnemen met het verenigingsloket van de gemeente Goedereede. Hel \erenigingsloket is telefonisch bereikbaar op nummer (0187) 49 15 00, of per e-mail; ver- enigingsloket(a goedereede.nl. .Vleer informatie over NL Doet 2011 is te vinden op de website van de gemeente (loederecde. GOEDEREEDE - Van avond - dinsdagavond - geeft burgemeester Ger van de Velde van de Goe dereede het startschot voor de twaalfde editie van de Goereese Kunstdagen. Inmiddels is het traditie geworden voor deze week. van kunstuitingen, in de laatste week van augustus, die uitmondt in een grote manifestatie op vrijdag en zaterdagavond. Door: Adri van der Laan Het is in de afgelopen jaren gebleken dat het kunstevene ment veel bezoekers van zowel binnen als buiten de regio trekt. Dit komt wellicht door het gevarieerde programma dat het bestuur van de Kunst stichting Goedereede steeds weer weet samen te stellen. Ook dit jaar is er weer voor 'elck wat wils'. Tal van gevarieerde stijlen, schilder- en beeldhouw werk en ook een breed scala vair toonkunstenaars zullen in het centrum van het stadje van zich laten horen en zien. Omdat de samenstelling van de aanwezige kunstenaars divers is, is er ook \'Oor een divers publiek alle ruimte om hun trekken te komen. Naast een groot aantal Neder landse kunstenaars is het de organisatie dit jaar gelukt om een Italiaanse, een Britse, twee Belgische en vier Poolse en Duitse kunstenaars naar Goe dereede te laten komen. Internationale contacten "De oorspronkelijke formule om eeri evenredig aantal kun stenaars uit regio, provincie, nationaal en internationaal te presenteren, is ook voor 2010 gelukt. Juist de internationale contacten, die op deze manier tussen de verschillende kun stenaars kunnen plaatsheb ben, geven de kimstdageir een extra dimensie. Zo valt er voor de kijker op deze wijze veel te ontdekken en te vergelijken. Er is een Poolse en een Neder landse keramist aanwezig als ook een Belgische glaskunste naar. Uit verschillende landen komen beeldhouwers, schil ders en grafici en in de toren maakt een Britse kunstenares een installatie", aldus ffarald Jassoy in het voorwoord in de fraaie prospectus die ter gele genheid van de Kunstdagen is uitgegeven. Dank aan burgers De Goereese Kunststichting is ook de bewoners van het cen trum van Goedereede dank baar "voor de grote bereidheid van de bewoners in het cen trum, die hun huizen, tuinen, maar ook hun ramen beschik- Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-maii: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zai<eliji<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden bericliten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). baar hebben gesteld om ruimte te bieden voor de kunstuitin gen. Het programma van de Kunst dagen is als volgt: Dinsdag 24 augustus 19.00 uur Opening Kunstda gen in de Toren door burge meester Van de Velde. Mede werking aan de opening ver leent harpiste Sabine Meijers. Woensdag 25 augustus 13.30-15.30 kinderworkshop gedichten maken olv Ester Ver- w-oest 19.30-22.00 LA'S choice in het Roderhuis Donderdag 26 augustus 10.00-12';00: rondleiding door Harold Jassoy langs de kunst werken rond de haven met achteraf Irish Coffee bij 't Sas (6 euro p/p) 15.30-17.00: Kleine Ierse/ Schotse proeverij bij Kokkerij- en Hoeve Kortstaert Oostdijk- seweg 39 3252 LL Goedereede (18,50 euro pp.). Jan Meng zal rond het Iers/Schotse thema verhalen vertellen bij de proe verij. Vooraf reserveren bij Marijke Seip, 0187-492851 20.00-21.30 uur: concert Toren Goedereede: Clementine en band (10,- euro p.p). Vooraf reserveren bij VVV Ouddorp. Vrijdag 27 augustus: Rien Ciielbert: voorstelling om 19,30 en 20.30 in het klein kunst theater bij het Roder huis. Vooraf reserveren bij Harald Jasssoy, 0187 492134, of VVV Ouddorp. 22.00 Sas.senachs doedelzak spektakel Zaterdag 28 aug: 9.00-1(5.00 Cultureel ontbijt daarna rondgang langs de kunstwerken aan de haven olv Harald Jassoy Middag 12.30-13.00 Piet Westhoeve met Eirgelse inuziek 13.15-13.45 Doedelzakspelers Sassenachs 13.30-13.45 Poppentheater Cassiopeia 13.30-14.15 Workshop volwas senen Ierse dans 13.45-14.15 Piet Westhoeve speelt engelse muziek 14.00-14.45 Tooralay (muziek- tent) 14.00-14.30 Glasblazer Ivo Teeuwen 14.15-14.30 Poppentheater Cassiopeia 14.30- Workshop gedichten Ester Verwoest en 'Reizende Dichters' op verschillende loca ties. Doedelzakspeleis Poppentheater Ierse 14.45-15.15 Sassenachs 14.45-15.00 Cassiopeia 15.15-16.00 Tooralay 15.15-16.00 Workshop dans jeugd 16.15-16.30 Optreden Ierse dans jeugd en volwassenen 15.00-15.30 Glasblazer Ivo Teeuwen 15.30-15.45 Poppentheater Cassiopeia 17.00-19.00 Temporary Jones. Meer info is te vinden op de website wuiw.hunststichtinggoe- dereede.nl MIDDELHARNIS - Vanaf maandag 23 augustus is de Muziekschool Goeree-Over flakkee weer beginnen met haar lessen. Ruim 400 leer lingen gaan weer enthousiast starten met hun instrumenta le- en vocale activiteiten. Deze muzikanten zijn afkomstig van het hele eiland en maken kennis met een veelkleurig palet aan inuziek en instru menten, dat aangereikt wordt door een team van 16 vakbe kwame docenten. Om dit alles mogelijk te maken wordt de Muziekschool ook gesubsidi eerd door alle \ier gemeenten van ons eiland. Gemeenten die dat overigens op versctiillende niveaus doen; daarbij aange stuurd door de hoeveelheid vraag naar inuziekonderwijs vanuit hun gemeente en uiter aard ook door de aard van hun politieke keuzes. Het plaatsen van de oude- en nieuwe leerlingen aan het begin van het schooljaar is altijd weer maatwerk. Op dit moment is er vooral nog plaats voor leerlingen Algemene Muzikale Vorming (kinderen die gaan starten in groep 4 van de basisschool en die in kleine groepen op speelse wijze ken nismaken met de basisbegiir- selen van de muziek) en blok- fluitleerhngen. Voor plaatsing in de AMV-les.sen (die gegeven worden op vrijdagmiddag) zijn er geen beperkingen en kun nen de leerlingen afkomstig zijn uit alle geineenten van ons eiland; dit geldt overigens ook voor alle beginnende blokfluit- leerlingen die groepsles willen gaan volgen. Om subsidietechnische rede nen geldt dat voor de overige lesplaatsen die nog ingevuld kunnen worden de kinderen (of volwassenen) woonachtig moeten zijn in de gemeenten Middelharnis. Nog een aantal lesplaatsen zijn er beschikbaar voor blokfluit, dwarsfluit, gitaar, harp, the orie, gemengd ensemble en zang. Zowel bij blokfluit als bij dwarsfluit worden/zijn er ook allerlei ensembles gevormd die het samenspel zeer stimuleren. Bij de zangafdeling kan er indi vidueel zangles gevolgd wor den, maar er kan ook in een vocaal ensemble gezongen wor den. Het gemengd ensemble is op dit moment een "orkest" van ruim 20 personen die op allerlei instrumenten spelen en dat geleid wordt door musicus Wim .Soeters; hiervoor kunnen de deelnemers ook afkomstig zijn van het hele eiland. Tenslotte zijn er ook nog diverse plaatsingsmogelijkhe den bij de Harnionie/Fanfare- afdeling: het gaat hierbij vooral om de instrumenten saxofoon, bugel en troinpet. Ook voor deze lesplaatsen geldt dat de eventuele nog aan te melden leerlingen afkomstig moeten zijn uit de gemeente Middel harnis. Snelle reactie! Een volgende instap mogelijk heid is er waarschijnlijk pas weer met de start van het \<)1- gende schooljaar in augustus 2011, want als iedereen een lesplaats heeft blijft dat - met uitzondering van een enkele mutatie - een heel schooljaar ongewijzigd. Voor verdere informatie en inschrijving kunt u de website www.muziekschoolgo.nl bezoe ken of een prospectus aanvra gen bij de administratie van de Muziekscliool in het Diekhiuis. Beneden Zandpad 7, 3241 Middelharnis (telefoonnum mer 482400 en mail infoC" muziekschoolgo.nl OUDDORP - Hameete man makelaardij biedt als eerste makelaar in de regio een interessant hulpmiddel voor woning kopers. "Omdat wij u als relatie heel belangrijk vinden, bieden wij u een digitale persoonlijke assi- stent die u begeleidt in het traject na aankoop van een woning", aldus Jeroen Hameeteman". Enkele afbeeldingen van unities deelnemende kunstenaars. Boven: '/ngepalii' van Cenel Schöw-Sarlemjn. Onder: 'Zittend meisje' van beeldhouwer Desiree Wiigi'^^- Als u een huis heeft gekocht zult u veel keuzes en afu-egin- gen gaan maken met betrek king tot uw nieuwe huis. Het internet biedt vele mogelijk heden voor oriëntaties. Het aanbod is in de meeste geval len zelfs zo groot dat u door de bomen het bos niet meer kunt zien. KijkMijnHuis.nl levert u uw- eigen persoonlijke website, die u kosteloos aangeboden wordt door Hameeteman makelaar dij. "KijkMijnHuis heeft voor u als toekomstig eigenaar van een nieuwe woning een aan tal handige tools ontwikkeld en beschikbaar gesteld, "ver telt Jeroen Hameeteman van Hameeteman makelaaidij. "U hoeft niet het hele internet uit te pluizen om aan uw beno digde informatie te komen. KijkMijnHuis heeft al veel voorwerk verricht en u krijgt van KijkMijnHuis die informa tie en hulpmiddelen gedoseerd en gebruikersvriendelijk ter beschikking." "Daarnaast is natuurlijk heel de vriendenkring en fainilie laai end enthousiast en benieuwd naar de nieuwe woning.". "Met KijkMijnHuis kunnen kopers, als zij dat willen, heel een\ou- dig de foto's van hun huis en eventueel een verhuisdagboek, delen met familie en vrienden. Zij kunnen van hun kant sim pel berichtjes en aanmoedi gingen achterlaten. De kopers kunnen op hun beurt familie en vrienden verrassen inet digitale verhuiskaarten, uitno digingen om te helpen \erbou- weh, schoonmaken of voor de housewarming. En wat dacht u bijvoorbeeld van het idee om de persoonlijke KijkMijnHuis- site aan een Hyves-pagina te koppelen?" aldus Jeroen Haineeteman. Er is nog meer te \inden op uw eigen KijkMijnHuis-web- site. Neem bijvoorbeeld de Digikluis waarin u veilig al \.w documenten rond uw nieuwe woning kunt opslaan, zoals adressen, aktes, bouwtekenin gen, offertes etc. Of neem de checklists die van pas komen bij elke verhuizing, gemaakt door professionals en kosteloos voor u ter beschikking. "Wij vinden KijkMijnHuis een handige, nuttige en leuke toevoeging", aldus Jeroen. "Bovendien steunt u door uw persoonlijke site te activeren de stichting Homeplan, die huizen bouwt voor de allerarmsten in de derde wereld "Huis Thuis Toekomst". Ondernemen met een maatschappelijke verant woordelijkheid, ook dat is één van mijn keuzes." Bel 0187 684407 of kijk op www.hameetemanmakelaar- dij.nl voor meer informatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2