Verlossing uit lijden Jubileum concert André Knevel in Strijen Inschrijving deelnemers aan het Orgelconcours Oude-Tonge Kinderen in vakantiestemming op Ouddorpse vakantiebijbelweek Opmerkelijk warm in weekeinde Kerk open tijdens Goereese Kunstdagen EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Het weer van volgende week.., Ds. Glashouwer over het thema Waarom Israël" in Ouddorp Kerkdiensten zondag 22 augustus Weekdienst Ger. Gem. in Ned. Samen zingen Dr. A. de Reuver nieuwe predikant voor Serooskerke EIIAI1DEn-rilElJW5 Een aangrijpend bericht Hoogmoedige uitspraken Zorgwekkende ontwikkeling Goede verzorging Prijswinaars reisverhalen nieuwe-tonge' PA(;iNA2 V'RIJDAC; 20 AL(;LSTU.S 2010 Ethiek Een Britse arts. die iiiinidclels gepensioneerd is, heeft tegen over een bekende Engelse krant toegegeven dat hij door middel van een overdosis pijn stillers het sterven van twee door hem behandelde zieken heeft bespoedigd. Een van hen was zijn eigen zoon. 31 jaar oud, die leed aan kanker en die hij uit zijn lijden heeft verlost. Volgens een ingesteld onderzoek zou hij zelis acht tien terminale patiënten ver sneld hebben laten overlijden. De betreffende dokter, 75 jaar oud, is geschrapt uit het regis ter van artsen vanwege de uit komst van het gedane onder zoek. Voor zover ik weet heeft een arts, voor hij werkzaam wordt, de eed af te leggen om alles in het werk te stellen om lijdende mensen te helpen en bij te staan en het leven te eer biedigen. De betreffencfe arts heeft aan gegeven dat liij voor zich een zuiver geweten heeft en dat hij beslist 'uit christelijke barmhar tigheid' heeft geopereerd. Hij ziet als taak van een dokter het lijden van zieken niet maar te rekken maar juist te bekorten en hun een waardig sterven te bereiden. Een van zijn uitspra ken is dan ook: 'een dierenarts mag wel een houd uit zijn lij- flen verlo.s.sen maar een iiien- sendokter mag niet op huiuaue manier een tlixnl/ieke patient ludp bieden'. 1 lij voelt zit h dan ook helemaal niet schuldig. Hij durlde zelfs de uitlating te doen: 'op de dag van het oor deel zal ik verantwoording \an mijn daden moeten alleggeu \()or C.od en mijn amwoord aan Hem zal dan vrijmoedig luiden, dat ik voor mijn patiën ten altijtl mijn best geilaau heb'. Hoe zeltbewusti Wij weten dat ook in ons land een vereniging \oor vrijwillige euthanasie werkzaam is en aan de bel trekt. We moeten vrezen dat in de naaste toekoiust door de politiek, die niet meer door de Schrift wordt geleid, de wet geving op euthanasie zal wor den bijgesteld. Een mens moet zelf autonoom kunnen bepalen wanneer hij uit het leven stap pen wil. En de term 'ondrage lijk lijden' is en wordt aanzien lijk op- en uitgerekt. De wetenschap en de belijde nis dat de grote Schepper ons het leven gaf en begin en einde daarvan bepaalt, is door velen al lang verlaten en individualisme en autonomie hebben bij velen intrede gedaan en beheersen de waarde en inhoud van hun leven. 'Het is mijn leven en ik zelf zal wel weten wat ik doe en ik zelf bepaal mijn eigen wil'. En dat er nog een leven na dit le\en is wordt op zijn minst door de meerderheid van onze be\olking betwijfeld, door een behoorlijk deel ontkend. Soms komt het zelfs voor dat kinde ren van een ouder, die gaat dementeren, dit als ondraaglijk lijden bestempelt en uitbrengt en aandringt op afsluiting van het leven, omdat zij dan ook kunnen gaan erven en de boel onder elkaar verdelen. We weten dat er verschrikke lijke kwalen heersen onder de mensen en dat sommige vor men van kanker heel veel pijn kunnen veroorzaken. Gelukkig zijn door de medische weten schap in CJods goedheid mid delen bekend geworden en werkzaam, die het lijden kun nen verzachten en die soms korter doen leven. Denk aan toediening van morfine. Maar dan is er geen sprake van doel bewuste verkorting van het leven maar van bijwerkingen van het aangewende middel. Het onderscheid is voor een leek wellicht moeilijk te maken en subtiel, maar een gewetens volle, en zeker een christen arts, zal eerlijk met een lijdend mens en de familie eromheen omgaan. Tegenover de hierboven genoemde arts uit Engeland heeft een zoon van een in 2004 overleden zieke aangegeven dat zijn vader juist helemaal geen wens had om te sterven en zelfs mogelijk nog had kun nen herstellen. Want de mede deling van deze arts dat hij aan kanker in de slokdarm leed en dat de ziekte overal in het lichaam was uitgezaaid, bleek onjuist bij nader onderzoek. Aan extreem hoge doses inge- Drs. W. Chr. Hovius spoten morfine stierf hij ten slotte snel. Mag alles in de geneeskunde wat kan? Wat betekent in de praktijk de eed van de arts op liet leven? Zeker, soms kan ook ten onrechte in een proces van sterven worden ingegrepen. De medische macht betekent en kan heel veel, maar is deze autonoom en onbeperkt? Ls (vrijwillige) euthanasie eigen lijk wel verlossing uit het lij- cien? Of begint het dan pas voor elk die zonder en buiten Christus leefde en heenging en oor eeuwig verloren is? Er zijn toch twee wegen die de Bijbel ons wijst? Wellicht weten u en jij dat in de eerste eeuwen na de Reforma tie het woord 'euthanasie' de betekenis had van 'de kunst om wel te sterven'. Heerlijk, geluk kig als dat w'ordt verstaan en plaats mag vinden. Dat doet denken aan meteen al de eer ste vraag en het antwoord van de Heidelberger Catechismus in Zondag 1. Wat een voorrecht voor 11, jou en mij om dat te weten, te belijden en te erva ren! STRIJEN - Op zaterdag 21 augustus is er in de Hervormde St. Lambertuskerk van Strijen een bijzonder orgelconcert. De bekende organist André Kne vel - die sinds 1975 in Canada woont - mag dit jaar zijn 40 jarig organistenjubileum gedenken. O.a. in Strijen geeft hij een concert dat in het teken staat van dit jubileum. André Kne vel is een organist uit de oude school (Asma, van Egmond, Mulder) en draagt dat uit in zijn concert prograinma's. In Strijen staan o.a. op het pro gramma Inleidend oigelspel "^■Vmazing Grace" en de Fanta-. siain G dur (BWV 572) vanJ.S. Bach. Van de Nederlander Jan Nieland staat diens Toccata op het programma. Na de pauze \'ervolgt André het program ma met het Rondo in G van John Buil, een fantasie van de befaamde organist Klaas Jan Mulder over Psalm 43 en een improvisatie. Tijdens de pauze is er een meet en greet met de organist tijdens een kopje kof fie of thee. André Knevel is verknocht aan het Strijense Orgel, elk jaar als hij naar Nederland komt doet hij ook Strijen aan. Het oor spronkelijk uit 1840 daterende orgel is dan ook een karakter vol instrument waarop met name de romantische muziek uitstekend tot zijn recht komt. Het concert van 21 augustus is voor Henk Kwakernaat, die sinds 1975 de orgelconcerten als secretaris 'organiseerde' en het orgel onderhield het moment om afscheid te nemen en hoé kan dat beter dan met een Concert van André Knevel. Het concert op 21 augustus begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur zijn de deuren open en de toegang voor dit jubileum concert bedraagt slechts €5,00 p.p. (kinderen t/m 12 jaar gra tis Ouddorp - Op vrijdag 24 september houdt de Israëlgroep van de geza menlijke Gereformeerde Kerken van Ouddorp en Stellendam in samenwer king met Christenen voor Israël een Israëlavond. Het thema van deze avond zal zijn "Waarom Israël" en spreker is de welbe kende Ds. Glashouwer van Christenen voor Israël. Ds. Glashouwer is een boei ende spreker en deze avond is een must voor een ieder die interesse heeft in Israël en zijn plaats in de geschiedenis. De avond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk Oud dorp, Dorpstienden 15, 3253 AS te Ouddorp en begint om 20.00 uur. Muzikale mede werking wordt verleend door gospelgroep Image uit Dirks- land. Op de avond zal een consulente van het Israël Pro ducten Centrum aanwezig zijn met Israël producten en tevens een consulente van Christe nen voor Israël met informatie en de gratis Israël krant. De toegang voor deze avond is vrij. Er wordt wel een collecte gehouden voor een goed doel in overleg met Christenen voor Israël. Wij nodigen een ieder met interesse en hart voor Isra el van harte uit op deze avond aanwezig te zijn. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden bericfiten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDE-TONGE - Op zater dag 9 oktober 2010 wordt het tweejaarlijkse orgelconcours voor amateurs gehouden. Dit evenement speelt zich af rond het Frobenius-orgel in de Her vormde Kerk in Oude Tonge en wordt georganiseerd door de 'Vereniging van Orgelvrien den. Deelname is mogelijk voor amateur-organisten uit Goe ree-Overflakkee, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Phi- lipsland. Vanaf maandag 30 augustus is bij het 'VVV-kan- toor te Middelharnis ("Vinger- liirg 3) een inschrijvingsformu lier verkrijgbaar. Het formulier kan tot zaterdag 11 septemfjer worden opgestuurd naar het volgende adres: Commissie Orgelconcours Oude Tonge, p/a Akelei 4, 3247 DD Dirks- land. Het inschrijfformulier is ook digitaal aan te vragen en in te sturen naar het volgende adres: J.Don2(a'kpnplanet.nl. Het inschrijfgeld bedraagt per deelnemer 20 euro. Alle deelnemers spelen naast een vrij werk naar eigen keuze een koraalgebonden verplicht werk. Verplicht werk: Een bewerking van Psalm 42 ("Freu dich sehi", o meine Seele") of een (korte) koraalbewerking van D. Bux- tehude, aangevuld met een orgel werk naar eigen keuze. De maximum speelduur voor beide werken tezamen is 12 minuten. Het maximale aantal spelers dat kan deelnemen aan het concours is 25; de volgor de van binnenkomst is hierin besHssend. De juiy bestaat uit de heren Jan van Gijn, orga nist Grote kerk te Apeldoorn en Chiel Jan van Hofwegen, organist van de Gereformeer de Gemeente te Alblasserdam. De drie deelnemers die het hoogste aantal punten beha len, inogen 's avonds met de jury het slotconcert geven. Het bestuur van de Vereniging van Orgelvrienden en de Con courscommissie van de vereni ging wensen de deelnemers veel sterkte bij de voorbereiding. De deelnemers en de vrijwilligers die meededen aan de vakantiebijbelweek. (Foto: K. Grinwis) OUDDORP - Met een zaal vol kinderen en oude ren startte op dinsdag 10 augustus de vijfde editie van de vakantiebijbelweek in Ouddorp. Als intro kwamen twee reizigers binnen die elkaar vertel den wat ze zoal meenamen op reis. Als belangrijkste kwam uit de koffer, de bijbel, waarin o.a. verha len staan over mensen die op reis zijn. En dat is dan ook het thema van dit jaar: Op reis naar... Het reisverhaal van Jona stond deze drie dagen centraal. Nadat beeldend het eerste deel van het verhaal van Jona is verteld wordt het lied van dit jaar: 'Wat de toekomst brenge moge' gezongen is, werden de groepen verdeeld. Maar liefst 12 groepen werkten deze dagen aan diverse projecten. Wat onwennig pakt een van de kinderen de boormachine en na wat pogingen lukt het om een schroef in het hout te zet ten. Anderen timmeren er lus tig op los, alsof dit hun dage lijks werk is. Binnen zijn een aantal kleine vakwerkers bezig om te zorgen dat er een trein komt. Van lege flessen wordt kunstig een vliegtuig gemaakt. Een aantal grote objecten zijn al voorbewerkt en is het de taak van de kinderen op deze in elkaar te zetten. Zo zal aan het einde van deze drie dagen: een hotel, een camping, wat vliegtuigen en rondvaartboten het terrein van Eben-Haëzer sieren. Zelfs een cruiseschip zal aanwezig zijn. Op de tweede dag zie je dat sommigen iets meer bedreven zijn geworden in het hanteren van hamer en zaag. Anderen plakken en knippen er lustig op los. De projecten krijgen langzamerhand vorm. En dan breekt de derde dag aan. Dit keer een middag en avond programma en meer tijd om te knutselen. Dat moet wel want de projecten moeten vandaag afgerond worden en dat wordt voor sommige groepen een race tegen de klok. Toch lukt het om rond de klok van vier uur af te ronden. De gemaakte objecten worden onderling verloot. De ene gaat met een vliegtuig naar huis, de volgen de kan de trein pakken. Weer anderen hoeven thuis niet ver om een hotel te pakken. Varen door de grachteir is voor ande ren ook geen probleem. Alleen de ingebouwde verlichting werkt niet meer, dus dat wordt thuis verder knutselen... Kinderen konden ook een reis verhaal opsturen. Gerben Flik- weert en Anne-Marije Stasse kregen daarvoor een boeken- bon overhandigd. Twee vrijwil ligers van het eerste uur, mevr. E. Kasteleijn en de heer C. Luime ontvangen een boekje over Jona. Ook alle andere vrij willigers worden bedankt voor hun medewerking. Verder worden alle sponsors hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Het lustrum wordt afgesloten ntet een cadeau voor alle vrij willigers, waarbij de organisatie allen bedankten voor de inzet, de steun, de gezelligheid, voor alles...! Evenals van de vorige editie zal er een DVD gemaakt wor den van dit jaar. Bestellen kan via de speciale website: http:// vakantiebijbelweek.oudurp. nl Hierop zijn tevens de foto's van deze dagen te zien en een filmimpressie te bekijken. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.G. van der Ziel en 18.00 uur ds. J.N. Ziiijderduijn - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 (bed. H. Doop) 15.00 uur ds. H. Lassche (afscheidsdienst) - Geref. Kerk 10.00 uur bi. C.B. van Beek en 18.30 uur ds. LJ. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P Blok - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. A.(;. Hoekema, 11.15 uur Ptr. K.H. Möller (Duilslalige dienst) en 18.30 uur ds. H. van Dam. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots en 18.30 uur ds. L. de Wit - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. J.W. van Estrik en 18.00 uur ds. PC, Hoek. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. E Hoeken 17.00 uur ds. D. Hool- werf - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. Diepeveen en 18.00 uur ds. K. ten Klooster - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. S. van der Kraan en 18.30 uur ds. L.J. Lingen. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. D.J. Die- penbroek - Geref. Kerk 9.30 uur da. L. Tamminga - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSL.A.ND Herv. Gem. 10.00 uur ds. P Nagel en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Zie kenhuis 14.30 uur dhr. M.H. Baan. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds, P.M. van 't Hof en 18.00 uur ds. H.J.T Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur onbekend en 18.00 uur: ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Gouda en en 18.00 uur ds. D. Boers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.M. Jongejan en 17.00 uur leesdienst - Lukas- kapel HDG 10.30 uur ds. J. Blom - Exodusgemeente 10.00 uur kand. R.P. van der Plicht - Remonstrantse Gem. Geen dienst - CAMA Gem. 10.00 uur B. de Haan. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur prof dr. A. de Reuver en 18.00 uur ds. H. van Ginkel - Geref. Kerk 9.30 uur ds. L.J. Lingen en 17.00 uur dhr. J. Keuning - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur stud. A.T Huijser - Chr. Geref. Kerk 9.30 ds. AA. Egas en 18.00 uur ds. J.M.J. Kieviet - Geref. Kerk (VriJ- gem.) 9.30 leesdienst en 17.00 uur ds. D.J. van üiggele. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. B..\. Belder - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. C. Gielen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.H. Adriaanse en 18.00 uur dhr. J. Antes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evange lie Gemeente Flakkee 10.00 uur pastor H. Scheermeijer STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel en 18.00 uur kand. A. Slabbekoorn - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W.H. Hendriks en 18.00 uur dhr. LJ. Bijlsma - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. van den Berg en 18.00 uur kand. J.A. de Kiuijf - Geref. Kerk 9.30 uur combidienst in Ooltgensplaat en 18.00 uur ds. A.J. Krol. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. E.M. Bakker en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 kand. mr. J. Kooij en 18.30 uur ds. J.G. van Til burg - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. W.G. van Geest en 18.00 uur ds. A.W. Estié - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur lees dienst. LANGSTR/\AT Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwerf MELISSANT - Dinsdag 24 augustus, 19.30 uur, ds. A. Schultink. OUDDORP - In het keikge- bouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp, is er zaterdagavond 21 augustus van 19.30-20.30 uur weer 'Samen zingen'. Een ieder is van harte welkom. De zomer van 2010 is aardig op weg om toch nog als nat in de boeken te komen straks. Juni was weliswaar droog en tezamen met een zeer droog voorseizoen gaf dat een aantal weken structurele neerslagtekorten in Nederland. Juli was op diverse plaatsen al een zeer natte maand. Augustus doet ook goed z'n best met alleen de voor bije week al meer dan 100 miUimeter regen op diverse plaatsen. Deze maand is overigens te koel geweest tot op heden, al .scheelt het maar amper een halve graad. We zagen het weer op de woensdag en ook op donder dag al wat opknappen op de Eilanclen. Boven het midden van Europa ontstaat nu een rug van hoge druk, terwijl nieuwe depressies nog e\'en op afstand blijven. Een vrij warme stroming uit zuid(zuid)west geeft de komende dagen overwegend droog weer af met een stij- gmg van de temperatuur. Vrijdag en in het weekeinde is zelfs een avontuurtje richting 25 graden mogelijk in onze regionen. Door de aanlandige zuidwestenwind is kans op meer dan 25 graden klein. In Moskou, waar de ongekende millenniumhittegolf inmiddels is beëindigd zou men tekenen voor nog geen 25 graden overdag en waarschijnlijk zijn dat ook de reguliere temperaturen daar over een paar dagen. Ook de kleine uurtjes worden een stuk zwoeler bij ons (soms 17-18 graden in het holst van de nacht). Waarschijnlijk is het niet echt overtuigend zonnig in het weekeinde en in het ongunstigste geval kan zelfs een zwakke storing schampen met wat motregen. Met name op vrijdag is heel misschien nog wat motregen mogelijk. Toch is een vrij positief geluid voor het weekeinde op z'n plaats. Het pluspunt is dat het een paar etmalen op rij meest droog kan blijven in het zuidwesten van Nederland. Vanaf het weekeinde is het dan weer de beurt aait hernieuwde depressieperikelen met een toenemende regenkans en daling van temperatuur. Maandag zelf zou het nog even vrij warm kunnen blijven. Die vrij rappe overschakeling naar wisselvalligheden past hele maal bij het karakter van deze onstandvastige zomer. Wat je ook wel eens ziet richting september is dat de atmosfeer geleidelijk helemaal stabiliseert en er wordt overgeschakeld op een fraai nazomerweertype. Die kans is ook nog wel aanwezig straks. Meer info is er op vvww.weerprimeur.nl SEROOSKERKE - Na een vacaturetijd van 11 maanden mag de Hervormde Gemeente van Serooskerke (Schouwen) op 5 september 2010 een nieu we predikant begroeten. Dr A. de Reuver uit Delft heeft een benoeming aanvaard van de Hervormde Gemeente van Serooskerke. In een Dienst van Verbintenis op 5 septem ber 2010 in het gebouw van de Hervormde Gemeente van Haamstede zal de nieuwe predikant zijn intrede doen. De kerkelijke gemeente van Serooskerke heeft een harte lijk welkom voorbereid voor dominee en mevrouw De Reu- Dr. Arie de Reuver is in 1942 te Rotterdam geboren. In 1946 verhuisde het gezin De Reu ver naar Terneuzen waar zijn vader predikant werd. Na zijn opleiding aan het gymnasium is hij in Leiden Nederlandse Taal en Letterkunde gaan stu deren en vervolgens theologie in Utrecht. In 1972 is hij beves tigd als her\ormd predikant te 'fholen. Ruim vier jaar latei- werd hij aan de gemeente \an Capelle a/d IJssel \erbondeii en in 1984 nam hij een beroep aan naar Delft. Acht jaar later promoveerde hij tot dottor in de theologie op een studie over de geloofsopvatting van Kohl- brugge. Op 1 januari 1994 werd hij benoemd tot bijzonder hoog leraar aan de Universiteit Utrecht. In 2007 is prof Dr A. de Reuver met emeritaat gegaan. Van zijn hand zijn tal van artikelen en diverse boe ken verschenen, die voorna melijk betrekking hebben op de spiritualiteit van Vroege Kerk, Late Middeleeuwen, Reformatie en Piëtisme". De Dienst van Verbintenis van Dr. A. de Reuver is op zondag 5 september 2010 om 14:30 uur.In het kerkgebouw van de Her\ormde Ciemeente van Haamstede, Ring 1, Haamste de. Een ieder is hierbij van harte welkom. GüEÜEREEDE - Ook dit jaar weer zal de Heivornule Kerk tijdens de Goereese Kunstdagen voor het publiek haar deuren openen en het de mogelijkheid bieden het interieur van dit monumentale godshuis, gebouwd in 1708, te bewonderen. De kerk is geopend van maandag 23 augustus tot en met zaterdag 28 augustus a.s. 's middags van 14.00 tot 16.30 uur. Op donderdag 26 augustus kan men vanaf 11.00 uur terecht en op zaterdag 28 augustus zelfs al om 10.00 uur. Verschillende organisten zullen op zaterdagmiddag het kerkorgel bespelen. Gedurende de openstelling kan voorts in de consistorie de expositie 'Bijbelquilts' worden bezocht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2