Bakkerij Koese neemt moderne ruime bakkerij in Dirksland in gebruik Bronzen medaille voor Niels Knape EIIAIIDEn-niELWS Uitslag ballonnenwedstrijd Ooltgensplaat Gymnastiekvereniging MH- SD start nieuw sportseizoen met nieuw bestuur Prijswinnaars Ed's Haringkraam Info-avond borstvoeding Burendag in Middelharnis: 'Een goed idee voor de buurt' Omloopavond Omloop Radio Superstar Themamiddag ANBO Oost- flakkee Radiozendama teurs actief Weekdiensten Ger. Gemeenten Radio Goeree Lokaal present met OmloopNieuwsRadio 2010 Inzameling goederen Uzon EIIAriDEtl-IIIEUWS Loterij Ruimte Kwaliteit Opening Nieuws van de Wereldwinkel: Uitslag wedstrijd De Goudsmid PAGINA 2 DINSDAG 17 AUGUSTUS 2010 OOLTGENSPIAAT - Tijdens de Oeltgendag in Ooltgensplaat orga niseerde de Zending- en 'Evangelisatiecommissie een baltonnenived- strijd ten bate van Roemenië, waar een aantal imjwilligers uit Den Bommel en Ooltgensplaat op werkvakantie gingen. De opbrengst hier van was 250.-. De hoofdprijs, een bezoek aan de Ark van Noach, faat naar Dewi van Dam en wordt en wordt overhandigd door Lies- eth Bos (zie foto). Haar ballon werd gevonden in de kop van Noord- Holland. (Hoogkarspel). De tweede prijs is gewonnen door Melanie Vrijhof en derde door Mathijs de Bonte. De prijswinnaars, Bart en Klazien Salemink, worden geflankeerd door Ed en Burgemeester Van de Velde. (Foto: Foto Hameeteman). OUDDORP - In 2009 ont ving Ed's Haringkraam aan de Weststraat in Ouddorp een eindcijfer 9 bij de Nationale haringtest van het Algemeen Dagblad. In 2010 was het test team wederom voornemens om zijn haring te testen. File leed weerhield het AD-team ervan om nogmaals een test bij Ed uit te voeren. Het sierde Paul Hovius van het AD-testteam om dit in een email aan Ed toe te lichten. Bovendien uitte hij zijn bewon dering voor Ed's vakmanschap in een artikel in de uitgave van de resultaten van de Nationale haringtest van het AD. Volgend jaar zullen we de beoordeling van Ed's haring weer terug zien in deze door professionals bejubelde en bevreesde test. Vanaf de aanvang van het haringseizoen dit jaar kregen de kopers van 4 haringen bij zijn haringkraam aan de West straat in Ouddorp een lot om mee te dingen naar een prijs, een verblijf voor 4 personen in een vakantiechalet in Ouddorp op 600 m van het strand. Dege nen die acht haringen kochten ontvingen een lot om mee te dingen naar een reis èn ver blijf voor twee personen in een bungalow aan de Costa Blanca in Spanje. Op vrijdag 30 juli maakte de burgemeester van Goeder- eede, mevrouw G.J. van de Velde- de Wilde, de winnaars bekend. De reis en het verblijf in Spanje is gewonnen door Bart en Kla zien Salemink, ook wel bekend als ^de eigenaar van camping Zuidhoek in Ouddorp. De winnaar van het verblijf voor 4 personen in het vakantiechalet in Ouddorp is gewonnen door de Familie Kemp uit de provin cie Utrecht. Tot eind augustus van dit jaar kunt u nog genieten van de overheerlijke haring op de ronding bij de kerk aan de Weststraat in Ouddorp. SOMMELSDIJK - Woensdag avond 18 augustus organi seert borstvoedingorganisatie LLL weer een info-avond voor zwangeren en voor vrouwen die al bevallen zijn. De tijd is van 20.00 uur tot 22.00 uur Kosten: 5, - per 'losse' avond of 35,- voor de complete cursus inclusief 'Handboek borstvoeding'. (2 x koffie/thee inbegrepen). Info- avond wordt gehouden op Plu vier 2 in Sommelsdijk. Er kan ook gebeld worden voor borst- voedingsvragen. Aanmelden kan telefonische via Carla van Gilst: 0187-631716. Hier kan men ook terecht voor verhoop of huur van diverse kolven. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA MIddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuvirs.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingsternnijn zal<ëlijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Biadntanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweii@eilandennieuws.nl REDACTIE tioofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND - Veel geno digden waren zaterdag middag getuige van de openingshandeling van de nieuwe bakkerij van Bakker Koese uit Som melsdijk op het bedrijven terrein De Watertoren in Dirksland. Gezamenlijk sneed de familie, onder leiding van de grondleg ger van het bedrijf Izak Koese een speciaal voor deze gelegenheid gebak ken, reusachtig brood aan. Met deze gezamenlijke handeling wil men aan geven dat de verschillen de generaties Koese met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Zeker nu zij een ruim en modern pand hebben betrokken in Dirksland. Door: Adri van der Laan Bijna 53 jaar geleden begon Izak Koese de bakkerij aan de Binnenweg in Sommelsdijk. Zoon Gert Koese, die samen met zijn twee zoons Niels en Wouter de leiding heeft over de huidige bakkerij, benadrukt dat de winkel op die vertrouw de plaats zal blijven. Eén van de redenen dat men met de bak kerij de overstap naar Dirks land heeft gemaakt is het feit dat achter de winkel in de Bin nenweg de ruimte zeer beperkt was. "Zeker omdat mijn twee zoons Niels en Wouter graag in de bakkerij willen blijven wer ken, hebben we gekozen voor de nieuwbouw in Dirksland, waar alle ruimte is en waar we gereed zijn voor de toekomst". Bakker Gert Koese, die op zijn I5e al in de bakkerij van zijn vader terecht kwam heeft het bedrijf uit zien groeien tot de huidige omvang. Hij herinnert zich nog dat hij met de bakfiets in Sommelsdijk 'langs de deur' brood ging verkopen terwijl zijn vader met de auto Middel harnis voor zijn rekening nam. Onlosmakelijk aan het bakke rijvak verbonden is het vroeg Izak Koese snijdt het grote brood aan. Hij wordt bijgestaan door zijn kleinzonen, Niels en Wouter (Foto: Adri van der Laan) MIDDELHARNIS - In de gemeente Middelhar nis is de afgelopen twee jaar burendag gevierd. Op zaterdag 25 september vindt alweer de vijfde edi tie van Burendag plaats. Dit jaar is het thema 'Een goed idee voor de buurt'. Voor de uitvoering van het idee tijdens Burendag kunnen buren een bijdra ge tot 500 aanvragen bij het Oranje Fonds. Ideeën kunnen worden aange meld op www.burendag. nl. Burendag begint met een goed idee voor de buurt. Dit jaar kunt u samen met uw buren een buurt brainstorm orga niseren. Tijdens deze sessie kunt u gezamenlijk goede en leuke ideeën bedenken om de buurt op burendag nog leuker opstaan en daar was ook voor Gert natuurlijk geen ontko men aan toen hij voortijdig de school verliet om in de bakkerij te gaan werken. In al die tijd was er, volgens Gert, enorm veel handwerk. Ook verschillende handelin gen tijdens de voorbereidin gen en het bakproces moesten handmatig gebeuren. En hoe wel een aantal zaken zijn geau tomatiseerd blijft het bakken voor de familie Koese bij het echte ambachtelijke handwerk. In de bakkerij aan de Binnen weg was de ruimte beperkt. Gert legt uit dat het veelal behelpen was, "vooral op de vrijdag en zaterdag liepen we ons gewoon klem, het was dus zaak om de productie goed te plannen, zodat er voor de ver koop op tijd een ruim assorti ment aanwezig was", legt Gert Koese uit, "het was echt woeke ren met de ruimte die we had den". Vanwege dit gebrek aan ruimte moest men wel eens 'nee verkopen' als het ging om het leveren van grote hoeveel heden brood- of kleinbrood. Met de bouw van de nieuwe bakkerij aan de Watertoren in Dirksland is het ruimtepro bleem opgelost. "Voor alleen ons bedrijf aan de Binnen weg hebben we nu meer dan genoeg ruimte", verzekert Gert Koese. Hij geeft aan dat hij en zijn zoons zeker wel plannen hebben .om de overgebleven nieuwe ruimte verder te gaan benutten. "Ook denken we aan het vestigen van meer filialen in een van de kleine kernen op het eiland". De familie zou hier wel ruimte zien om misschien in de toekomst een filiaal te gaan vestigen. Maar in eerste instantie zal men zich richten op een kwalitatief hoogstaande productie in Dirksland voor de winkel aan de Binnenweg in Sommelsdijk. Bakkerij Koese heeft veel speci aliteiten. Ze proberen de kwa liteit van alle producten hoog te houden. Specialiteiten zijn bijvoorbeeld; worstenbroodjes, bolussen, eierkoeken, room- boterkoekjes en natuurlijk alle verschillende soorten brood. Een echte specialiteit zijn natuurlijk de tompoucen. De tompoucen worden nog altijd bereid met het eigengemaakte roomboterbladerdeeg. En dat weten veel klanten te waarde ren! Het familiebedrijf van Bak kerij Koese heeft nu in Dirks land alle ruimte gekregen om de klanten van hun winkel in Sommelsdijk te bedienen met kwalitatief hoogstaande ambachtelijke bakkerijproduc- Na een korte openingstoe spraak van bakker Gert Koese was het tijd voor de officiële openingshandeling. Aan de grondlegger van het bedrijf, Izak Koese was de eer om, in gezelschap van 'alle bakkers Koese en hun partners een groot brood aan te snijden. Hierna hadden de bezoekers alle tijd om de nieuwe ruime bakkerij in Dirksland te bewon deren. Volgende maand kan de bakke rij ook bewonderd worden door een ieder die hierin geïnteres seerd is want op zaterdagmid dag 18 september zal er een open dag gehouden worden van 14.00 -18.00 uur. jifUUUi. I MIDDELHARNIS - Gratis een kopje koffie of thee bij de Wereldwinkel, op het Zandpad 134 in Middelharnis. In de Omloopkrant van Ons Eiland van 12 augustus zat een bon, waarmee u op vrijdagavond 20 augustus gra tis een kopje koffie of thee kunt komen drinken. De Wereldwinkel is 'waterpunt' voor de kanjers die de Omloop lopen. Ze is dus de hele avond open, tot de allerlaatste loper is voorbijgekomen. U kunt daarom, wanneer u de lopers komt aanmoedigen, heel lang profiteren van deze leuke aan bieding. Bekers uit Equador zijn te koop voor 4.95. De Wereldwinkel wenst de orga nisatie en de lopers alle succes van de wereld! De Wereldwinkel is verder open van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur, en op vrijdagavond tot 21.00 uur Behalve op de vrijdag van de Omloopavond, dan hoopt men tot heel laat velen van te kunnen begroeten met een kopje koffie of thee. GOEREE-OVERFLAKKEE - De Omloop van Goeree- Overflakkee wordt ook dit jaar weer live verslagen door Radio Superstar. Tijdens deze uitzending wordt verslag gege ven van het evenement d.m.v. interviews met o.a. lopers, organisatie en publiek. Ook volgt Radio Superstar een aantal lopers in het veld. De uitzending begint op vrijdag 20 augustus 2010 om 18.30 uur en duurt tot 19.30 uur op zatei-dag 21 augustus 2010. Kortom, van start tot finish kunt u luisteren naar Radio Superstar. Radio Superstar is te beluisteren op 10'7.3 (via autoradio, walkman), 105.9 (kabel gem. Middelharnis), via TV Superstar en www.radiosu- perstar.nl. OOSTFLAKKEE - De vakantie is voorbij en bij de ANBO Oostflakkee gaat men weer met frisse moed aan de activiteiten beginnen. De eerste middag is woensdag 25 augustus in Ebbe en Vloed in de grote zaal om 14.00 uur. Zaal open 13.45 uur Deze mid dag is te gast mevr Jeannet van Renswoude, Mondhygiëniste uit Achthuizen. Zij verzorgt de presentatie 'Voorkomen is beter dan genezen!' Aan de orde komt o.a. wat het beroep van mondhygiëniste inhoudt. Voorkomende aan doeningen aan het gebit. Welke invloed ze kunnen hebben op onze lichamelijke gezondheid. En informatie over poetsen en het behandelen van mondpro- blemen. De kosten van de mid dag zin 3,00 p.p ^^^^^^O^ www.brilcentrunikeuvelaatnl Zandpad 56 - IVliddeKiQmis - Telefoon (0)87) 48 34 37 GOEDEREEDE - Tijdens het Internationale Lichtschip, lighthouse weekend, ILLW, op 21 en 22 augustus zullen de radiozendamateurs uit de regio actief zijn op 2 histori sche plaatsen. Het Stenenbaak te Oostvoorne en de Toren van Goedereede. Vanaf de toren van Goeder eede wordt alleen op zaterdag uitgezonden van 09.00 uur tot 15.00 uur. Er worden wereldwijde verbin dingen gemaakt met andere lichtbakens en zendamateurs. De toren is dan ook open voor bezichtiging. MIDDELHARNIS - Vlak voor de zomervakantie heeft Gymnastiekvereni ging MH-SD een bestuurs wisseling ondergaan. De nieuwe voorzitter Mevr. M.Clement-Voncken is direct enthousiast aan de slag gegaan om de vereni ging een nieuwe impuls te geven. De afgelopen weken is zij met diver se personen in gesprek gegaan om een objectief beeld te krijgen van de vereniging. Zowel op bestuurlijke orga nisatorische terreinen wor den er enkele noodzakelijke wijzigingen doorgevoerd om de vereniging ook in seizoen 2010/2011 gezond te houden. Het streven voor 2010/2011 is om een vereniging te zijn en te blijven die voldoet aan de basis kwaliteitseisen die van een gymnastiekvereniging ver wacht mogen worden. Lesaanbod vervalt? In dat kader komt het lesaan bod voor de selectie en voorse lectie gymnasten helaas waar schijnlijk te vervallen. Wellicht dat deze lessen in de toekomst weer terugkeren in het lesaanbod maar voor het komende sportseizoen gaat MH-SD zich in eerste instantie uitsluitend richten op het ver zorgen van recreatieve gym nastieklessen. Dit vraagt om een mentaliteitsverandering van zowel de lesgevers en vrij willigers als van gymnasten en ouders/verzorgers. Het belang rijkste doel van MH-SD is het terugbrengen van het lesaan bod naar een solide basis zodat beter tegemoet gekomen wordt aan de Ijehoefte van de leden. Zie voor meer informatie, opk over de lestijden in het nieuwe seizoen, de website www.mh- sd.nl. MIDDELHARNIS - Heden- augustus, 19.30 uur, ds. A. Ver avond, dinsdag 17 augustus, meij. ds. C. van Krimpen. MELISSANT - Donderdag 19 augustus, 19.30 uur, ds. M. OUDDORP - Woensdag 18 Karens. MIDDELHARNIS - Tijdens de Grand Prix van Middelharnis wer den de winnaars bekendgemaakt van de TW Steel wedstrijd door dealer De Goudsmid in Middelharnis. De deelnemers konden aan de wedstrijd dienden een tijd te raden die op het horloge stond tijdens een Yfclamefilmpje op de nieuwe website www.degoudsm.id.nl De winnaars van het TW Steel horloge waren Arjan Koster en Sjaak Langeweg. Zij krecen het horloge tijdens de Grand Prix overhandigd. te maken. Moet het schonei worden of juist nog gezelliger? Wilt u bloemen planten of wel licht een buiutbankje plaatscnr Het Oranje Fonds stelt tot 500 euro beschikbaar voor elk goed idee! Ondersteuning? De buurt- en kerngericht medewerkster van de gemeen te Middelharnf|jlklize Mukk-i. ondersteunt d^e buurt brain stormsessies. Neem voor meer informatie of het plannen van een buurt brainstorm contact met haar op. Zij is bereikbaar van woensdag t/m vrijdag op (0187) 475 572 of via alize.'nml- der@middelharnis.nl. Alle aanvragen van actieve buren werden vorig jaar geho noreerd, zij kregen het maximale bedrag van het Oranje Fo/ids om hun initiatief tot uitvoer ie brengen. Schroom dus niet en meldt uw ideeën aan op www. burendag.nl OUDDORP - Het aanstormend jeugdig talent Niels Knape, zoon van eigenaar Peter Knape van Hippisch Centrum Ouddorp, heeft tijdens de Europese kampioenschappen springen voor pony's in het Engelse Bishop Burton, een zeer goede prestatie geleverd. De veertien jarige ruiter stuurde zijn pony Maradonna naar een derde plaats en dat betekende een bronzen medaille. Bondscoach Sven Harmsen zegt bijzonder trots te zijn op dit resultaat. "Het is jammer dat Niels op de eerste dag van deze Europese titelstrijd een tijdfout kreeg. Want alle proeven reed hij namelijk foutloos. En dat in zeer bijzonder zware com petitie met veel concurrentie". De bondscoach gaf aan dat de strijd om de medailles tot het laatste moment erg spannend was. De combinaties die voor Niels Knape reden kwamen foutloos door en om een podi umplaats te veroveren moest de jeugdige Ouddorpse ruiter een zelfde prestatie neerzetten. Dat lukte. 'Fantastisch, we hebben er van genoten aldus Harmsen. De gouden medaille ging naar Bertram Mien uit Ierland en het zilver was voor de Belgische Julie de Pelsrrmeker Aan het Europese kampioenschap springen voor pony's namen 58 ruiters deel uit II landen. Op de foto de Ouddorpse jeugdruiter Niels Knape (rechts) met bronzen plak op het erepodium... (tekst Jaap Ruizeveld) OUDDORP - Radio Goe ree Lokaal presenteert op 20 en 21 Augustus OmloopNieuwsRadio. Zesentwintig uur lang volgt de lokale omroep de lopers van de Omloop van Goeree-Overflakkee op de voet. Zodat u als luisteraar geen stap hoeft te missen. Tijdens het programma OmloopNieuwsRadio zijn er live verslagen vanuit het lopers veld, wordT er informatie gegeven over de goede doe len van dit jaar en hoort u het laatste actuele nieuws. Voor het vaste item 'Loper Belicht' is Radio Goeree Lokaal nog opzoek naar deelnemers die tijdens de uitzending hun ver haal en ervaringen wil vertel len aan de luisteraars. Geïnte resseerden kunnen zich aan melden via omloop@rgl.nl Tevens is er dit jaar weer de mogelijk voor de groetjes en verzoekjes. Hierin kunt u de lopers en de vrijwilligers tij dens de Omloop ondersteunen met een groet of muzikaal ver zoek. Hiervoor kunt u mailen naar omloop@rgl.nl Tijdens de omloop is tevens het geluid van OmloopNieuwsRadio te beluisteren via TV Goeree. Radio Goeree Lokaal heelt naast haar eigen homepage op het internet een speciale Omloopsite gelanceerd. In 2009 bezochten meer dan 2000 bezoekers de speciale website. De site is op te vragen via www.rgl.nl/omloop. Tijdens de Omloop van G-O op 20 en 21 augustus speelt het internet, naast het 26 uurs radiopro gramma, een prominente rol. Het internet team zorgt elk uur voor actueel nieuws uit het lopers veld en is er een uitge breide fotogalerij te bezichti- g;en. Tevens vindt men op de site meer informatie over de radio uitzending, de route van de Omloop, de goede doelen en de sponsorgalerij en kunt u via deze site luisteren naar het geluid van OmloopNieuwsRa dio. OmloopNieuwsRadio is te beluisten vanaf 18.00 uur op vrijdaga\ond 20 augustus bij Radio Goeree Lokaal via Fm 105.6, Kabel 105.9 Mhz. en www.rgl.nl/omloop OUDE-TONGE - Zaterdag 21 augustus is er weer inzameling van goederen voor de zuster gemeente van de Hervormde Gemeente in Uzon op het inza- meladres aan de Capelleweg (bij het AVK-terrein) te Oude- Tonge. Van 10.00 tot 12.00 uur staat men klaar om de kleding aan te nemen. Er staat een col lectebusje voor uw (vrijwillige) bijdrage in de transportkosten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2