9mméÊfiÈké Basisschool De Achtsprong begon schooljaar met goed voornemen Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam mag in 2011 Wereldkampioenschap jeugdsurfen organiseren I Aanhoudingen door oplettendheid burgers wilstra Madlener en Van der Vlies over 'Islam, gevaar of verrijking?' Muziekcentrum Middelharnis opent showroom in het Oude Raadhuis van Middelharnis VISSER VISSER L Bijeenkomst over 'De bete kenis van de Heilige Doop' Met de ANBO op vakantie? ^OZIAJ^ 3773 83e jaargang Nn 7938 Dinsdag 17 augustus 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Foto's '^c hoefl niet meer naar de 'overkant'." De Waal Hoveniers www.dewaallioveiiiers. dl Betekenis Internationaal Aanpak In de schijnwerper Een stap verder WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Welkom A, GOEREE-OVERFLAK- KEE - Dankzij de oplet tendheid van een burger en een ondernemer heeft de politie onlangs vijf mensen aangehouden. Beide melders maakten gebruik van het alarm nummer 112. Kon alcilc buigcr bcltlc 's nachts naar het alarninunimci', omdat hij verdachte perso nen mei materiaal zag slepen. Nadal politiemensen binnen vijlininnlen ter plaatse waien, konden twee mannen uit Diiks- laiid en Sonmielsdijk worden ingerekend voor koperdielstal. Drie dagen hiler werden drie winkeldieven aangehouden na een telelbontje van een oplet tende oplicieir De mannen hadden /.ieh eerder in zijn zaak verdacht gedragen maar waren weggegaan toen ze door kregen dat ze in de gaten wer den geliouden. Later zag de opticien de mannen met een grote tas op hini schouder (om de detectiepoortjes te omzei len) uit een drogisterij komen. Via 112 alarmeeide de man de politie waarna de mamien konden worden aangehouden voor diefstal. Zonder deze alerte burgers waren de daders waarschijnlijk ontkomen. "Er bestaat nog vaak onduide lijkheid bij mensen wanneer gebruik gemaakt mag worden van het alarnnuimmer 112", legt Pauline Beijersbergen, politiechel op (ioeree-Over- ilakkee uit. "F-Iel idee leeli dat hel alarninnnnner alleen gebruikt mag vvorden ais er levens in gevaar zijn". De slo gan 'Als elke seconde telt', geldt echter ook vcjor situaties waar in mensen getuige zijn van een inisdrijl. Een groot aantal men sen denkt dat in alle andere gevallen ()9()()-8844 volstaat. "Doodzondezegt Beijeisber- gen, "want het is een gemiste kans voor het vergroten van de veiligheid op doeree Over- llakkee, maar ook een gemiste kaïrs voor ons om op te kninien treden." "Onlangs trol ik aan de balie van het bureau een man die foto's had gemaakt van iemand die op dat moment een fiets aan het stelen was", vertelt Beijersbergen. "Ik ben blij met de foto's, want meneer had ook niets kininen doen, maar wan neer hij 112 had gebeld, had den de collega's direct in actie kunnen komen". Helaas kan men niet aan iedere melding direct gevolg geven. "Wanneer er een melding valt van een reanimatie ol' massale veclitpartij heelt de melding van een aantal verdachte per sonen in een bepaalde woon wijk op dat moment minder prioriteit. Maar mocht de mel ding nog voldoende actueel zijn, wordt deze alsnog uit gegeven door de meldkamer zodra weer een politievoertuig beschikbaar is." "De missie van de politie is V\'aakzaam en Dienstbaar, maar ook politiemensen kiui- nen maar op één plek tegelijk zijn", aldus politiechef Beijers bergen. "Daarom doe ik naast een beroep op de expertise van mijn politiemensen ook een beroep op ck' ogen en oren van de liurger" .STELLEN DAM - |ai-enlang heelt Nederlaml hel ideaal van een multictdiurele samenle ving nagestreefd. Anno 2010 plukt men hier de wrange vruchten van en is men niet meer zeker van de .schoonheid van het ideaal. Zeker is wel dat de Islam een steeds grotere rol speelt in de maatschap pij. .Schnill hier daadwerkelijk gevaar in? Daarover zullen Bas van der Vlies (SCP) en Barry Madlener (PVV) zich tijdens een politieke jongerenavond uilspreken. Wie antwoord wil op deze vra gen en zin heeft in een gezel lige avond kan op vrijdag IO september terecht in veieni- gingsgeboiivv De Rank aan de Bosschietevstvaal in Stellen- dam. De aanvang van de bij eenkomst is 1<).3() uur MIDDELHARNIS - Sinds een aantal jaar is er op Goeree-Overflakkee geen gelegenheid meer om een breed assortiment muziekinstrumenten te bespelen en aan te schaf fen. Vanaf 27 augustus komt daar verandering in, dan opent namelijk de website www.muziekcen- trummiddelharnis.nl met daarbij een showroom die zich bevindt in het Oude Raadhuis van Middelhar nis. Bij hel mtiziekcentrinii kiuit u binnenlopen voor orgels, akoestische piano's, digitale piano's, vleugels, keyboards, gitaren. percussie, diverse fluiten, kleininstrumenten en muziekacces.soires. uziekcen- tnnii Middelharnis valt onder elektrotechniek voor bedrijfs- en huisinstallaties www.wilstra-elektrotechniek.nl Nieuwe-TongeTel. 06 36 1 13 25 NIEUWE-TONGE Tel. (0187)652484 /iV'/ï/ ielle)i de IcciiiHgen van groep S hun liainlIcIwHiiig uiidcr de i^ilenlievcrkUiring. In de loop van de dag zouden (die leerlingen volgen. (Foto: Adri van der Laan) ACHTHUIZEN - In ons deel van het land begon nen gisteren, maandag, de (basis)scholen weer na een tijd van vakantie. Dit was ook het geval in Achthui- zen, waar de kinderen van Rooms Katholieke Basis school De Achtsprong eveneens in hun nieuwe klas begonnen. En in dit eerste uur gingen zij met een een verplichting aan: met hun handtekening beloofden de leerlingen (en de schoolleiding) dat ze er alles aan zullen doen om hun school bin nen twee jaar tot een Eco- school om te vormen. Door: Adri van der Laan Na dat de leerlingen onder leiding van directeur Ber nard van Gils het jaar hadden geopend door de sclioolvlag te hijsen en hen die in de vakantie jarig waren geweest toe te zin gen, was er een kort officieel moment op het in de vakantie gerenoveerde .schoolplein. De school had te kennen gegeven dat ze graag een Eco-school wilden worden en daarvoor moesten natuurlijk wel hand tekeningen voor worden gezet onder een heuse intentiever klaring. Anne Marijke Elema van het ISGO legde aan de leerlingen en een groot deel \an de aan wezige ouders in het kort uit wat een Eco-school betekent. De Achtsprong is de negende school op het eiland die aan Eco-Schools meedoet. Het overgrote deel van deze scholen heeft de groene Eco-Scfioofs vlag al uitgereikt gekregen en de komende twee jaar zal De Achtsprong er alles aan moeten doen om eveneens deze vlag te bemachtigen. Eco-.Schüols is een internatio naal erkende methode die de school helpt "om milieuzorg, duinzaamheid en omgevings- ondeiwijs op een structurele manier in te bedden binnen de school. Het actief betrekken van de leerlingen speelt daarbij een belangrijke rol". Voor de school is het nu zaak om de verschillende taken rondom milieu zorg en duur zaamheid aan te pakken. De kinderen zullen samen met de leerkrachten gaan bekij ken waar men bij\'ooibeeld op energie kan besparen, waarbij men bijvoorbeeld verstandig om kan gaan met de knop van de verwarming. Daarnaast houdt men natuur lijk het plein schoon, maar ook de schoolomgeving. Het is de bedoeling dat er in de komen de twee jaar tal van maatre gelen worden genomen en zaken worden besproken om de school en haar omgeving duurzamer en milieuvriende lijker te maken, zodat de school uiteindelijk de groene Eco- School vlag uitgereikt kan krij gen, samen met tal van scholen weieldwijd. auspiciën van Joh. de Heer gevestigd in Sliedrecht. Uitgebreide website '_'-l uur per dag. zeven dagen in de week kunt u Muziekcen- Iriim Middelharnis bezoeken. Een simpele klik naar www. muziekcentrum middel harnis. nl is voldoende. Op de website vindt u alle instrumenten en accessoires die het Muziekcen- trunt kan leveren. Er staat bij ieder instrument aangegeven of' het instrument in de show room is te bekijken (en natuur lijk ie bespelen). Muziekcen- iruni Middelharnis wil met haar website en showroom oorzien in de behoefte die vele (beginnende) muziekanten op het eiland hebben. Niet meer naar 'de overkant' toe moeten om een nieuw ol tweedehands instrument te beluisteren en aan te schaffen. Concertreis naar Brussel Muziekcentrum Middelhar nis ondeisteunt graag musici uit de omgeving. Ze start daar gelijk mee op 4 septem ber 2010 met de concertleis naar Brussel. Flakkeese musici geven die middag een concert ïn de St. Michielskathedraal in Brussel. \'anwege deze reis is zaterdag 4 september de showroom gesloten. De websi te uiteraard niet. Het Muziek centrum nodigt een ieder van harte uit met deze concertreis mee te gaan. De kosten bedra- «en 18,50 euro. OUDDORP - Het is een uitdaging voor ons. Leuk voor de jeugd in de zomervakantie en als evenement een extra trekpleister voor de Brouwersdam. Het zet dit gebied internationaal op de kaart en kan via de VW's als toeristisch-recreatieve activiteit worden aan geduid". Aan het woord is Uwe Jendrusch, directeur Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam aan de Ossenhoek in Ouddorp. Hij is net terug van een verblijf op Bonai re waar hij er in slaagde om het wereldkampioenschap Windsurfen Pro Kids 2011 naar Nederland, naar zijn eigen locatie op de Brouwersdam, te halen. Van 20-24 juli zullen naar verwachting 100 tot 120 deelnemers uit diverse Europese landen (vooral Duitsland en België) en onder andere Aruba en de Antillen hun opwachting maken bij de freestyle wedstrijden. Door Jaap Ruizeveld Met de vlagoverdracht \an Bonaire aan Uwe Jendrush werd vorige week de toewijzing voor de organisatie in 201 1 beklonken. Een officiële cere- münie waaraan de burgemees ter \an Bonaire en organisatt)r Elvis Marninez deelnamen. "Al in 2008 heb ik onze locatie voorgedragen \oor het organi seren van het evenement", ver telt Uwe. "Dat is herhaald in 2009 bij de wereldkampioen schappen op Sardinië. Onze zoon Rick nam daar deel aan wedstrijden in de leeftijdsklas se onder 15 jaar Dat is officieel geen VVK-onderdeel, maar liet enthousiasme, de impact en de hele entourage vormde voor ons een duidelijke stimulans om de Brouwersdam, voor één van de volgende jaren, als kan didaat voor te dragen. Dit jaar was Frankrijk aangewezen als organiserend land. Echter men kreeg het evenement financieel niet rond. Daarom werd toen \'Oor het W'K uitgeweken naar BonaireOok hier ging zoon Rick als deelnemer van start. Nu in de leeftijdsgroep onder 17 jaar Hij was uiterst succes vol met een eerste plaats. "\'oordat de Internationale Federatie Windsurfuig het groene liclit gaf, zijn er veel contacten gelegd. Meestal per mail", zegt Jendrusch. Uitein delijk kon de toewijzing recent op Bonaire worden bekrach tigd. In juli 2011 wordt het \'Oor bewoners van de regio maar stellig ook \'Oor recrean ten een spectaculair gebeuren. Het evenement valt centraal in de zomervakantie. "Daar ligt voor ons als organisatie zeker een forse klus omdat uiteraard ook de andere zomerattracties doorgang moeten kunnen vin den. Optimistisch stelt Uwe dat het zeker gaat lukken. Met een goed team zal hij de uitdaging oppakken. Binnenkort zullen al de eer ste contacten en voorberei dingen worden gelegd. Een wereldkampioenschap heeft uitstraling en dat redigeer en organiseer je niet op een ach ternamiddag. Hoe het allemaal ingevuld gaat worden kan hij nog niet aangeven. "Laten we het zo stellen, dat we vanuit enkele hoofdlijnen werken, fe beginnen met het officiële deel. De ontvangst van de wedstrijd- leiding, de jury en de interna tionale deelnemers. Daarvoor gaan we lokale contacten leg gen met het gemeentebestuur, met de burgemeester Ook met de provincies. Er komt op woensdag 20 juli 2011 een openingsceremonie met vlag vertoon. Een ander belangrijk punt is het f'aciliteren. Denk aan een informatief programmadeel met bijvoorbeeld een excursie met mogelijk tram en boot. Dan de maaltijclen en de accommo datie. Het huisvesten van de gasten. Dat \ereist contacten met Port Zélande, de camping en het bungalowpark. Wat zijn er verder aan mogelijkheden op de Kop \an Goeree en op Schouwen-Duiveland? Dan de administratieve afwikkeling, de iiischrij\ingen en noem maar op. En tenslotte is het noodza kelijk dat er sponsoren bereid zullen zijn aan dit evenement support te ge\en. Je praat wel over veel geld", stelt Uwe Jendrusch. Natuurlijk zet dit wereldkam pioenschap zijn Zeil - en Surf centrum Brouwersdam in de schijmverpers. Toch geeft de directeur aan dat er nog een ander aspect is dat aandacht verdient, "Met het etaleren van de surfsport raken jonge ren enthousiast om zich ook hiermee bezig te gaan hou den. Het kan en is één van activiteiten w'aardoor jongeren hun vrije tijd sportief en zinvol kunnen invullen en geen of minder behoefte gevoelen aan negatieve uitingen of doelloos rondhangen". Tenslotte geeft Uwe nog een kijkje in het wedstrijdveiloop op het WK. Deelname is alleen mogelijk voor jongeren onder de 20 jaar en dan weer \'erder verdeeld in de groep onder 17 jaar en de categorieën van 11, 13 en 15 jaar Deze laatste onderdelen vallen buiten het officiële WK-klassenient. Vijf jurvleden volgen de pres taties van de deelnemers die in groepen van vier een wedstrijd freestyle van enkele minuten afwerken. Zij dienen aller lei manoeuvres uit te voeren, kunstjes te tonen. Steeds vindt er op basis van puntentoeken ning een schifting plaats van de besten. Tot uiteindelijk de medaillewinnaars het podium bereiken. Zover is het nog lang niet. Wel staat vast dat aan het zomerprogramma 2011 voor De Kop van Goeree met badplaats Ouddorp, de Brou wersdam en Zeeland een spec taculair WK-evenement wordt toegevoegd. Vuv Jeudniich (midden) bij de i'lagnvenlracht. Rechte de hnrgeiiu'i"^li'>"Mn Bonaire en de nrgani- .vitor Elvi.s Martinez. www.visser-vi sser.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300 Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op wwvtf.eilandennieuws.ni Achthuizen Bottenoord De Langstraat Den Bommel Dirksland Goedereede Herkingen Melissani Middelharnis Nieuwe-Tonge Ooitgensplaat Oude-Tonge Ouddorp Sommelsdijk Stad a/b Haringvliet Sfellendam Zuidzijde NIEUWE-TONGE - Het regiobestuur van de Gere formeerde Bond organi seert een thema-avond op woensdag 25 augustus in Hervormde Centrum Elim, Zuiddijk 19 in Nieu we-Tonge. CJm 19.30 luir zal de avond geopend worden door de voorzitter van de regionale afdeling, ds. E. de Mots uit Goedereede. Prof. dr. W, Ver boom zal deze avond een refe raat houden, met afs' titel, 'De betekenis van de Heiige Doop'. In onze tijd is de doop volop in discussie. In het bijzonder de kinderdoop. Wat zegt de Schrift hierover? Wat de belij denis? Wat is de zegen en wat het appel van het gedoopt zijn? Hoe leren we uit de doop te leven? Deze en andere indrin gende vragen komen aan de orde. "Hopelijk kunnen we elkaar hierin tot een hand en een voet /.ijn", aldus hel regio bestuur Boekentafel In de koffiepauze is er een boekentafel aanwezig en na de pauze is er uitgebreid gele genheid om vragen te stellen. Deze avond staat de deur van- al 19,00 iiur open en wordt u ontvangen met koffie of thee. De bijeenkomst wordt beëin digd om 21.45 uur ","\lle gemeenteleden en overi ge belangstellenden van Goe ree Overilakkee zijn van harte welkom op deze avond. Vooral jongeren wordt gexraagd te komen. Het gaat ook jullie aan. Vraagt u, als lid, ook anderen om met n mee te gaani De toe gang is vrij. Wel wordt er een collecte gehouden ter bestrij ding van de kosten". OOSTFLAKKEE - Wie wil met de ANBO Oostflakkee op vakantie? Woensdag 1 septem ber bespreken voor de vakan tie 2011 om 14.00 uur in de (G.A. zaal in Ebbe en Vloed Voor inlichtingen kunt u infor meren bij de voorzitter: Dhr. W. Koert tel 642174. Erf- en sierbestrating Firma J.&J, van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl vww.roiiiüa.til V«i Tel. 0187-612000 aM«)«tT Boomgoarddreet 1 8 tnaanW Stad a/h Haringvliet „nu«b«™«« info@rozima.ni '1 1-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1