P> |- n I O lx Geestelijke bloedarmoede Prins Maurits genomineerd in onderzoek werkgevers Kinderkoor H.D.G. weer van start Nog twee geslaagden Muziekschool Lege Paardensportevenement Antoinette haalt Sasruiters aanstaande vader van kotter EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Kerkdiensten zondag 15 augustus 'Hart en Stem' hervat inaandag haar repetities ^^HH EIIAt1DEH-l1IEUW5 De tweede dienst op zondag Wat voor tweede dienst? Toerusting nodig Reformatorisch Erfgoed MIDDELHARNIS - Eind juli is bekend gemaakt dat de Christelijke Scholenge meenschap Prins Maurits uit Middelharnis hoort bij de 50 Beste Werkgevers van 2010. Beduidend hoger Goed onderwijs Sempre Cres cendo start weer met activiteiten Weekdiensten Ger. Gemeenten Collectanten gezocht Fonds Verstandelijk Gehandicapten Plaatsen Oud papier Nieuwe-Tonge Blank rood J.M.J. Kieviet OUDDORP - Op maandag 16 augustus hoopt de Chr. Gem. zangvereniging Hart en Stem uit Ouddorp weer een aanvang te maken met de repetities. Het koor hoopt in 2011 het 60-jarig bestaan te gedenken en zou het heel leuk vinden wanneer er mensen zijn die komen helpen om dat tot een succes te maken. Jong Begonnen PA(;iNA2 VRIJDAG 13 AUGUSTUS 2010 Wie als voorganger of kerkgan ger wel eens elders een dienst meemaakt, ziet helaas in veel gemeenten, jammer genoeg soms ook in de eigen gemeen te, een behoorlijke terugloop en veel minder kerkbezoek in de tweede dienst op zondag, in de middag of avond. Ouders vinden het fijn dat er in de morgendiensten oppas gere geld is voor de kleintjes. Ze kunnen samen naar de kerk, eventueel met grotere kinde ren, en ze kunnen napraten met elkaar, hoop ik, over de verkondiging en de dienst zelf, maar ze heljben het dan wel voor de hele rustdag gehad. De dag is verder voor hen en voor het gezin. Eén keer op zondag naar de kerk i.s wel genoeg, vin den ze. Voorheen ging vader vaak in de morgen, met kinde ren soms, naar de kerk, in de tweede dienst moeder. Lijden we door matig of gering kerk- Ijezoek aan geestelijke Ijloedar- moede? Stralen we weinig naar buiten uit de vreugde en de verwondering om op CiocLs dag in Gods Huis en onder Gods Woord te mogen verkeren? Wellicht weet u reeds als gemeentelid of als kerkgan ger dat het Hoofdbestuin- van de (Gereformeerde Bond een schrijven heeft doen uilgaan aan kerkenraden, besttnen van evangelisaties en afdelin gen van de Gereformeerde Bond om aandacht te vesti gen op en aandacht te vragen voor cie leerdienst. Daarvoor is helaas steeds minder aandacht en belangstelling. Gemeenten en kerken kunnen ook zwaar lijden aan geestelijke bloed armoede. Juist het onderwe zen te worden in de geloofs leer en heilige praktijk van het leven kan zo goed dienen voor de geestelijke opbouw van de gemeente en van het persoonlijk geloofsleven. Die weg blijven, laten vaak blijken dat de leerdiensten zo theore tisch zijn en vaak zo ver afstaan van de belevingswereld in deze moderne tijd. Als je dan toch ook de tweede dienst in stand wil houden, laat er dan een afwisseling zijn, bij voorbeeld door er een zang- of canta tedienst van te maken, een laagdrempelige dienst te hou den, ook voor genodigde bui tenstaanders, of een discussie dienst over een bepaald thema; dan kun je aantrekkingskracht uitoefenen op de omgeving. De leerdiensten vindt men vaak saai, dor, uit de tijd. Op de door het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond al jaren lang bekende en belegde bijeenkomsten van ambtsdra gers in de maand september wordt dit jaar in een twaalftal regio's de leerdienst met elkaar besproken. Toerusting van voorgangers en ambtsdragers en door hen aan gemeentele den door te geven lijkt hard nodig. En vooral wil de aan dacht dan gevraagd worden voor allerlei praktische hand vaten. De voorganger kan voor afgaande aan een te houden leerdienst pogen na te gaan welke vragen over een bepaald onderwerp in de gemeente leven en na de gehouden dienst met de gemeente deze evalue ren. Dan zit de gemeente er dus maar niet alleen bij als zou deze stommetje moeten spelen, maar wordt ze ook gekend in de overwegingen en gevraagd om mee te denken in mogelijke suggesties voor een goede ver werking in het gezin. Waar geen leerdiensten meer gehouden worden dreigt het gevaar dat er een zekere een zijdigheid in de prediking zich voor doet. De predikant kan preken over teksten die hem liggen. Ooit vroeg een ouder ling aan een dominee waarom hij over een bepaald onderdeel van de Bijbelse boodschap, ik meen de verkiezende liefde en Vrije gunst die eeuwig God bewoog', vrijwel nooit sprak. Het antwoord was ja, dat ligt me niet zo'. De ouderling repliceerde 'dan moet u maar anders gaan liggen, want we hebben dat nodig'. In de Bijbelse geloofsleer, bij voorbeeld in de Heidelber- Drs. W. Chr. Hovius ger Catechismus, komen alle onderdelen op hun beurt aan de orde, rond de drie thema's gebod - geloof - gebed. Dat bewaart inderdaad voorgan ger en gemeente voor een zijdigheid en inzinking. Zelf heb ik in de gemeente die ik dienen mocht ook de Neder landse Geloofsbelijdenis en de Dordtse Leerregels behandeld, zoals ook overigens meer col lega's deden en doen. Er lig gen toch zulke grote schatten in de Reformatorische Belij denisgeschriften en laten we dat erfgoed toch niet laten ver dwijnen en verkwanselen. Alle ruimte is er om ook eigentijds de leer te ve.rkondigen en aan jong en oud de schatten mee te geven, die de eeuwen hebben verduurd en geslachten heb ben geleerd en geleid. Leerstellig en ethisch hebben we als voorgangers, ambtsdra gers en gemeenteleden hierin zeker een taak en kunnen we ook elkaar opwekken en bemoedigen 'bij de les van God te zijn en te blijven'. In een grootschalig mede- werkersonderzoek zijn 369 organisaties met elkaar verge leken. Aan de medewerkers is gevraagd om een oordeel te geven over de bedrijfscultuur, werkzaamheden, leidingge vende, arbeidsomstandighe den, collega's, beloning en ontwikkelingsmogelijkheden. Voor de school was het de eer ste keer, dat werd meegedaan niet dit onderzoek van het biuxau Effectory. De waardering van de mede werkers voor zaken als werk zaamheden, arbeidsomstan- digheden, collega's en ont wikkelingsmogelijkheden is beduidend hoger dan in de vergelijkingsgroep. De mede werkers van de school ervaren veel voldoening en plezier in hun werk. De uitkomsten zijn al aan het begin van het cur susjaar 2009/2010 in de school besproken. De resultaten stemden zeker tot tevreden heid, inaar de nominatie als Beste Werkgever van 2010 in de categorie minder dan 1000 medewerkers is buitengewoon verrassend. Enige relativering is w^el op zijn plaats omdat bin nen het onderzoek scholen wel ondervertegenwoordigd zijn. Daarbij komt dat het de school niet gaat om hoge scores in de,, Takings, rnaar. om goed ondepwijs en aandacht voor de leerlingen. Het Beste Werkgevers onder zoek is door Effectory ontwik keld om een objectief oordeel te vellen over werkgeverschap in Nederland. Het is dé lijst waaraan alle grote organisaties mee kunnen doen en die geba seerd is op betrouwbaar onder zoek. Ruim 1700 organisaties hebben in 2009 en 2010 de kans gehad om deel te nemen aan de verkiezing. In totaal is bij 369 organisaties het onder zoek uitgevoerd. De gemid delde respons van de 369 organisaties is 68%. In absolute aantallen gaat het om 192.286 respondenten op 282.608 uit gezonden vragenlijsten. Om in aanmerking te komen voor kwalificatie moesten orga nisaties aan de volgende voor waarden voldoen: Een minimale Beste Werk gevers score van "7,3. Deze score is gebaseerd op het •algemene tevredenheids- oordeel van de medewer kers. De minimale score is vastgesteld op het landelijk gemiddelde van 2010. Indien er sprake was van een steekproef moest deze objectief zijn. Effectory heeft dit gegarandeerd door zelf de steekproef te trekken uit de totale popu- latie van de organisaties. Dit waarborgt een daad werkelijk objectieve selec tie evenals de anonimiteit van de medewerkers. Op 9 september worden tijdens een landelijke bijeenkomst de winnaars bekend gemaakt. Dan verschijnt ook de Beste Werkgevers Gids met een ran king van de Beste Werkgevers van 2010. MIDDELHARNIS - Na de zomerstop gaan de activitei ten bij muziekvereniging Sem pre Crescendo weer van start. De eerste repetitie van het fanfareorkest onder leiding van Albert-John Vervorst is op dinsdag 17 augustus aan staande (19.30-22.00 uur). Het opleidingsorkest onder leiding van André Leer begint weer op woensdag 18 augustus (18.15- 19.00 uur). De repetities wor den gehouden in de Notenkra ker, Juliana van Stolberglaan 17 te Middelharnis. Wilt u meespelen in.de^ hla^- orkesten uit Middelharnis kom dan eens een kijkje nemen op de repetitie of neem contact op met voorzitter Will van Vliet, 0187-485890. OUDDORP - Woensdag 18 augustus, 19.30 uur, ds. A. Ver- meij. MELISSANT - Donderdag 19 augustus, 19.30 uur, ds. M. Karens. OUDDORP - PSV De Sasrui ters organiseert op zaterdag 4 september in samenwerking met Hippisch Ontritm Oud- dorp een gezellig en sportief paardensportevenement voor alle paardensportliefhebbers. Het evenement zal plaatsvin den op het terrein van HC Ouddorp aan de Hofdijksweg 48. Er kan worden ingeschre ven voor een outdoor oefen- parcours mennen, dressuur en vaardigheid, onderlinge dres suur klassen B t/m L2 (lidmaat schap/startkaart niet nodig) en een eenvoudig dressuur- en spelletjesparcom-s voor de kinderen (eigen of manege pony). Opgeven bij Chan- tal Jongeneel, het liefst per e-mail: sasruiters@flakkee.net of per telefoon; 0187-480032 06-51206494. Website; www. sasruiters.nl STELLENDAM - Maandag 9 augustus om 08.00 uur werd de schipper van de redding- boot Antoinette door de eige naar van de kotter GO 28 gebeld met de vraag om een bemanningslid van boord te halen i.v.m. het bevallen van zijn vrouw. Er werd eerst overleg gepleegd met het Kustwacht Centrum, en daarna gewacht op een ver vanger die mee moest naar de GO 28. Hierna werd er uitge varen en na ongeveer een uur was de reddingboot ter plaatse. Een man werd op de kotter over gezet en de aanstaande vader aan boord genomen. Er werd terug naar Stellendam gevaren waar de man werd opgehaald. Hij was toen nog op tijd, want het kind was nog niet geboren. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 /\A Middeifiarnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eliji<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdraohten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Adverlentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - Op vrijdag 27 augustus hoopt het Kinder koor H.D.G. weer van start te gaan. Er wordt elke vrijdag avond van 19.00-20.00 uur geoefend. Er worden allerlei liederen geoefend die regelma tig voor de bewoners van De Samaritaan gezongen worden. In het koor zitten ongeveer 60 kinderen in de leeftijd van 5-12 jaar. Wie het leuk vindt om mee te komen is van harte welkoin op elke vrijdagavond. Wie vragen heeft of inlichtin gen wil kan contact opnemen met de dirigente van het koor: Nelleke van den Boogert, tele foon 0187-489712. MIDDELHARNIS - In de lijst met geslaagden van de Muziek school G-O die deze krant onlangs kreeg aangeleverd, waren oin onduidelijke rede nen twee namen weggevallen van kandidaten die zeker een plaats in de krant verdienden omdat ze eveneens de eerste periode van hun opleiding suc cesvol hebben afgesloten. De geslaagden waren Mat- thijs Goedegebuur en Daniël Besuyen, zij behaalden met mooie cijfers hun A-diploma ongestemd slagwerk. Alsnog van harte gefeliciteerd. W'ilt u meer weten over het muziekonderwijs aan de Muziekschool Goeree-Over flakkee, kijkt u dan op de web site www.muziekschuolgo.nl. GOEREE-OVERFLAKKEE - Van inaandag 27 september t/m zaterdag 2 oktober 2010 wordt landelijk de jaarlijks terugkerende collecte "Fonds Verstandelijk Gehandicapten" gehouden. Dus ook op Goerèe Overflakkee. De plaatselijke organisatoren zijn druk bezig met het werven van vrijwilli gers die zich voor een paar uiu' per week beschikbaar willen stellen om met een collectebus langs de deuren te gaan. Dat het steeds moeilijker wordt voor de organisatoren om aan zulke vrijwilligers te komen is deels te danken aan het com mentaar dat men krijgt als iemand met een collectebus langs de deur komt. Meest gehoorde commentaar is; "daar moet de regering maar voor zorgen, ik betaal al genoeg belasting", etc. En daar zit nou juist de kneep, dat gebeurt dus in onvoldoende mate. Het is dus daarom dat het "Fonds Verstandelijk Gehandicapten" al langer dan 50 jaar bijspringt om mensen inet een verstan delijke beperking te steunen in hun vraag naar iets wat voor de meeste mensen een heel gewo ne zaak is. De mogelijkheid om te kurlnen sporten, werken en leren. Daar laat de overheid dus heel wat steken vallen. Heel wat instel lingen, stichtingen, scholen en verenigingen moeten zich in allerlei bochten wringen om mensen met een verstandelijke beperking die middelen te ver schaffen waar zij als volwaardig medeburger recht op hebben. Die doen dus een beroep op dit Fonds, maar... helaas ziet dit Fonds dat de collecteopbrengs ten geleidelijk afnemen mede door het gebrek aan plaatse lijke organisatoren en collec tanten. Dat betekendt dat men financieel minder-kan bijsprin gen dan het Fonds zou willen, ook al heeft men als organisa tie de laagste vaste lasten. Dus meldt u aan als ieinand die zich betrokken voelt en maak een paar uurtjes vrij om met de collectebus rond te gaan. Des te meer collectanten des te kleiner de wijk. In de plaatsen Dirksland, Oude Tonge, Herkingen, Oolt- gensplaat en Melissant zoekt het Fonds tevens naar iemand die daar de collecte zou willen organiseren. Bij deze een drin gend beroep op de mensen bij w'ie men met de collectebus aan de deur komt. Ook al bent u niet van plan iets te geven, behandel deze vrijwilhgers met respect, zij lopen niet voor zichzelf. Het Fonds Verstandelijk Gehandicapten staat onder toe zicht van het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF), zodat u er zeker van kan zijn dat uw- geld ook op de juiste plaats ingezet wordt. In welke plaats u ook woont, L' kunt zich als collectant aan melden bij: Cor Zuidwijk, rayonleider voor Goeree Overflakkee, Karekiet 4 3245 TX te Sommelsdijk Tel. 0187-486766 of per e-mail. c.zuidwijk@chello.nl OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur dhr TR. Rietveld en 18.00 uur ds. PC.H. Kleinbloesem - Her steld Herv. Gem. Dorpstiende?! 9.30 en 18.30 uur ds. H. Las- sche - Geref. Kerk 10.00 uur br. C.B. van Beek en 18.30 uur ds. L.J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. R.A.M. Vis ser - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Sniink, (opdrachtd.) 11.15 uur Pfi-. K.H. Möller (Duitstalige dienst) en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uuren 18.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Talsma en 17.00 uur J.C. Klein - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. VerheulO.Oü en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A.S. Rienstra en 18.30 uur dhr. R.W. Baas. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. D. Zoet en 18.00 uur kand. L. Treur - Geref. Kerk 9.30 imr ds. L.J. Lingen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uin- ds. H.G. de Graaf- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schip per - Ziekenhuis 14.30 uur ds. H.J. C;atsburg. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J.T Lubbers (bed. H. Doop) en 18.00 uin^ ds. H.G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk en 18.00 uur: kand. J.B. Boesaard - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. de Lange (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. E. Gouda - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 17.00 uur ds. D. Zoet - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. TW. van Benne- kom - Exodusgemeente 10.00 iSur kajid. mevr. S. de Jong - Remonstrantse Gem. 10.00 uur; ds. J.A. Broström-Bruin - CAMA Gem. 10.00 uur dhr. K. Tanis. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.J. van Holten en 18.00 uur ds. M.J. van Oort - Geref. Kerk 9.30 uur mw. CE. Bakker en 17.00 uur ds. L. Krüger - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A.J. de Waard - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. F. van Zonneveld - Geref. Kerk (Vrij- gem.) 9.30 ds. D.J. van Diggele en 17.00 uur leesdienst. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur dr. P. van Harten en 18.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. L.M. Jongejan en 18.00 uur ds. C. Oorschot - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur (afslui ting VBC) en 18.00 uur ds. P.M. van 't Hof - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leeschenst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. D. Pieterman. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. L.D. Burger en 18.00 uur ds. H.J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur dhr J. Anninga en 18.00 uur dhr. K. Baasl - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur AJ. Mensink en 18.00 uur ds. H. \an Ginkel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. H.E de Goede en 18.00 uur ds. I.J. Bijlsma. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.G. van der Ziel en 18.00 uur ds. K. Groenendijk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. C. Oorschot en 18.30 uur ds. C.J.E van der Bas - Geref. Kerk 9.30 uur ds. W. Venema en 18.00 uur ds. G. den Hartogh - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. L.ANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenedijk. NIEUWE-TONGE - Op woensdag 18 augustus, de der de woensdag van de maand, komen de vrijwilligers van de Hervormde gemeente weer door het dorp oin het oud papier bij u op te halen. Als u zorgt dat het papier gebundeld en goed zichtbaar om 18.00 uur langs de kant van de weg staat, doen zij de rest. Hieronder kondig ik de recen te verschijning van een vier tal 'stichtelijke' boeken aan. 'Stichtelijk' betekent niet meer of minder dan: opbouwend, gefundeerd op een hechte grondslag. Dat fundament is de Bijbel, het Woord \an God. De schrijvers hebben nog een gezamenlijk kenmerk. Ze zijn/ waren alle vier Hervormde die naren van het Woord, hoewel drie van hen een keus moesten maken rond de te betreuren scheuring van 2004. Met veel vreugde c o n s t a - teer ik dat gewerkt wordt aan de publica tie van de c a t e c h i s - m u s p r e - ken van wijlen ds. G. Boer (1913-1973). Wel lees ik in het Woord vooraf dat een uitleg van alle zondagsafdelingen van deze markante dienaar niet ineer te achterhalen is. Dat is te betreuren. Wel spreek ik de hoop uit dat de predikaties die op enige wijze nog voorhan den zijn, in drukvorm zullen verschijnen. Zoals bijvoorbeeld ook gebeurd is met de verkla ringen van dr H.F. Kohlbrug- ge en ds. J.W. Kersten. Op een of andere wijze hoort ds. Boer wel in dat rijtje thuis. Al eerder verscheen 'Het hart naar Boven', enkele preken over de sacra menten, eveneens naar aanlei ding van de catechismus. Ill de laatstverschenen bundel wordt een uitleg van de eerste zeven catechismuszondagen gepresenteerd. In negen pre ken. Dus betreffende het eer ste deel 'de hennis der ellende' en een begin met het tweede, aan gaande 'de hennis van de verlos sing'. Het lezen van deze pre ken gaf me veel herkenning. Ze zijn zowel Schriftiniilijk als geestelijk-bevindelijk. Dat betekent ook: eerlijk en ont dekkend. Ik neem een klein fragment: "Het is enkel barm hartigheid als God tegen u zegt: 'Vriend, als je je niet bekeert, ga je verloren.' Dat is barmhartigheid. Weet u wat de meest onbarmhar tige prediking is? Net doen alsof er geen hel is. De bekering er uitsnij den, het recht Gods er uitsnijden en zeggen: 'Vrede, vrede, er is geen gevaar!' Dat is de meest onbarm hartige prediking.[108]. (N.a.v.: Ds. G. Boer, Getroost leven en stenen. De eerste zeven zonda gen van de catechismus. Uitgeverij De Banier, Apeldoorn. Hard cover 156 pag. ISBN 9-789-033-608- 513. Prijs 14,95.) Van de hand van dr. W. van Vlastuin verscheen een tweede deeltje met meditaties over het leven van David. De overdenkin gen zijn ontstaan vanuit een serie preken, gehouden in de gemeente van Katwijk aan Zee. De schrijver volstaat niet met het geven van uitlegkun- dige informatie, maar hij trekt lijnen naar het persoonlijke en gemeentelijke leven van van daag. In dit tweede boek wor den de hoofdstukken I Samuel 21 tot en met 30 behandeld. Eerder verscheen: Gezalfd en bedreigd. Aanbevolen.YjV.a.iA.- Dr W. van Vlastuin, Bedreigd en ontkomen. Het leven van David, deel 2. Uitgeverij De Banier, Apeldoorn. Hard cover 223 pag. ISBN 9-789-033-608-469. Prip €15,90.) Meditatieve dagboeken zijn er in allerlei snit en smaak. Vele zijn g e s c h r e - ven met hei oog op ecu B„BiL. „....o.K bepaalde doelgroep. Wat \'olgens ds. C. Oorschot (emeritus predikant, wonend te Stellen- dam) nog ontbrak, was een dergelijke uitgaaf, speciaal voor de oudere medemens. Daarin heeft hij nu zelf voor zien. De opzet is zodanig dat voor elke week een thema is gekozen. Dat geeft de moge lijkheid dat de lezer, afwijkend van de desbetreffende datum, kiezen kan voor een speciaal thema, overeenkomend niei de omstandigheid van zijn of haar leven of de behoefte van het hart. Enkele van die the ma's zijn: lijden, stilte, wenen. zoeken, herder, hoop, zegenen en vrede. In deze mooie medi tatiebundel zoekt een zelf ook ouder geworden dienaar \an het Woord uit de schat van de Schriften de ouderen iets te tonen van Hem "die trouw houdt en die eeuwig leeft.. (N.a.v: Ds. C. Oorschot, Die trouwe houdt en eeuwig leeft. Bij bels dagboek. Uitgeverij Den Her tog, Houten, Gebonden. 380 pae ISBN 9-789-033-122-750. Pw, 18,90.) "In het ver leden ver geleken de rabbijnen het lezen van Salo- mo's Spreu ken met het betre den van de voorhof van de tempel Ie ■Jeruzalem. Het lezen van Prediker zag men ah het ingaan in het heilige. Het lezen van het Hooglied als het binnen gaan in het heilige der heiligen. Aldus ds. M. van Koeten, die naar van het Woord te Scher- penisse, in zijn boek over het Hooglied van Salomo. Nu is de uitleg van dit bijzondere bij belboek niet onomstreden. De meest aangehangen gedachte is dat het een lied is dat louter betrekking heeft op de verhou ding van twee aardse geliefden. Als een verzameling liefdesge dichten dus. Dat aspect heeft het zeker in zich. Toch heeft de kerk der eeuwen - zowel in de eerste eeuwen als in de zoge naamde middeleeuwen, maar ook in de reformatorische tra ditie - het Hooglied gelezen als een allegorie aangaande Christus, de allervolmaakt- ste Bruidegom van Zijn kerk. Zijn bruid. De sleutel daartoe wordt ons eigenlijk door de Heilige Schrift Zelf gegeven. Paulus schrijft immers aan de gemeente van Efeze, als het gaat over de verhouding van man en vrouw in het huwelijk: "Deze verborgenheid is groot, zien de op Christus en de gemeente. Ds. M. van Kooten heeft in zijn eerdere gemeente Mont- foort gedurende enkele jaren de inhoud van het Hooglied in een serie bepreekt. Een en ander heeft hij nu verwerkt in een bundel van 52 uitgebreide overdenkingen. Te hanteren bijvoorbeeld als een 'weck- boek'. Hij geeft in deze medi taties veel geestelijke lessen. (N.a.v. Ds. M. van Kooten, Blank en rood. 52 meditaties over hel Hooglied. Uitgeverij De Banier. Apeldoorn. Hard cover 412 pag. ISBN 9-789-033-608-551. Piys 19,90.) Voor het jubileumconcert dat gehouden zal worden op zater dag 14 mei 2011 kunnen ze best nog wat zangers en zange ressen gebruiken. Uitgevoerd hoopt dan te worden de cantate "Het Lam dat ons doet leven" van de componist Dirk Zwart. Deze cantate voor de passie en lijdenstijd is geschreven voor gemengd koor, orgel, piano en trompet en is zeker een uitda ging om in mee te zingen. Wie interesse heeft kan maan dag 16 augustus komen kijken en meerepeteren onder leiding van dirigent Marco 't Hart. De repetities worden gehouden in mfg "de Dorpstienden" om 20.00 uur Aan het begin van de avond om 18.15 uiu- begint het kin derkoor 'Jong Begonnen" o.l.v. Simone Voortman weer met de lepetities. Alle kinderen vanaf groep 3 die graag willen zingen zijn van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2