Goedereede gaat in beroep bij Raad Van State tegen GS-besluit energieveld bij Ridderstee Jongeren willen burgerinitiatief in de strijd tegen Kierbesluit I wilstra 'Spaar zoet water en belastinggeld' o 'Te grote woningen gepland aan Bommelsedijk' 83ejaargang Nr. 7937 Wijdag 13 augusius 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Voorlichtingsdagen gebruik scoot- mobiel of elektrische rolstoel VEILIGVERKEER N 215 tussen Stellendam en Melissant een maand dicht ih Geen afbreuk Genuanceerd GOEREE-OVERFLAKKEE - De Eurodelta Jongeren zijn begonnen met een burgerinitiatief voor het behoud van een zoet Haringvliet. "Zoet water is enorm belangrijk voor drinkwater, industrie en landbouw. Geef uw steunbetuiging op www.zoetharingvliet.nl." aldus de jongeren. Bedreigend Kwaliteit oppervlaktewater Mega operatie met hoge kosten Tweede Kamer WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Zeehaven- politie haalt bemanning van boord Inleveren rommelmarkt- spullen Mm DEN HAAG - Bewoners van de Bommelsedijk zijn woe dend op het gemeentebestuur van Oostflakkee, dat toe stemming heeft gegeven aan een bouwplan voor vier grote woningen in Den Bommel. l)c bewoners die de nieuwe woningen tegenover hun hui zen krijgen w;iren dinsdag bij de Raad van State niet te spre iden overde handelwijze van liet genieenlebestmn-. Bezwaarma kers Niki en Rob Scholten zei den (hit de gemeente de pro- jettonlwikkelaars zo'n beetje de vrije hand hebhen gegeven en veel te massale woningen mogen bouwen. De families S( holten en Mainey spanden dinsdag bij de Raad van State een spoedprocedure aan om hel bestemmingsplan voor de vier nog Ie bouwen woningen lussen de kruising mei de Til- sedijk en Bommelsedijk 5 te blokkeren. Staatsraad R van Buuien bestudeerde tijdens de zitting alle kaarten en wilde welen wat er precies mis is met de plannen. De woningen zijn veel Ie groot en daardoor zijn ze te dicht op de dijk gezet. Maar dal kan helemaal niet de gevels moeten minimaal 10 meier van onze gevels komen anders is hel niet verkeersvei lig meer op de dijk. Maar als je die maten toepast komen de woningen mei de achlerkant in de slool (e slaan en boven op een gasleiding van Eneco. Bovendien is het talud zo steil dal auto's nooil veilig de dijk op kunnen draaien, 's Winters kunnen ze de dijk niet eens opkomen als het glad is omdat het zo steil is,' zei bezwaarma ker Rob Scholten. Staatsraad Van Buuren vond het raar dal er in het plan niets staat over het al dan niet bou wen bij olOp de gasleiding. De gemeen tewocjrdvoerder van Oosidakkee zei dat hij ook niet precies weet hoe de leiding loopt, maar hij erkende dat de gasleiding voor Eneco bereik baar moet blijven. Een woord voerder van de projectontwik kelaar ontkende dat de wonin gen te dicht op de dijk slaan en met de acliterkanl in de sloot komen. Ook belwijlelde hij dal de woningen op de gasleiding zijn gepland. 'De leiding loopt op een plek waar het achtei- terras is gepland, daar kan Eneco zo bij de leiding,' zei de woordvoerder van de ontwik kelaar. Staatsraad Van Buuren leek grote twijlëls bij hel plan voor de vier woningen te heb ben, maar de vraag is of hij het plan zal blokkeren. Immers, de projectontwikkelaar wil pas gaan bouwen als de Raad van State definitief uitspraak in de bodemzaak heeft gedaan en dal zal nog wel een paar maan den duren. i 'ilspitiak ï'iiltfl binnen lu'i'i' weken. DIRKSE.VND - Op 30 en 31 auguslus worden door Veilig Verkeer Nederland afdeling Dirksland, in samenwerking mei de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid tloeree- Overllakkee, scootmobiel voor- li( hlingsdageii georganiseerd voor bestuurders van een scoolmobiel en bestuurders van een elektrische rolsloel. De voorlichliiig wordt gehou den in en rond het verenigings gebouw De Schakel, Beatrix- iaaii 31 te 3247 aU Dirksland. In het gebouw is een toilet voor minder \aliden aanwezig, liet eerste dagdeel betreft een voorlichting inzake de ver keersregels, met name die wel ke voor de gebruikers van een scoolmobiel gelden. Deze is op maandag 30 augustus 2010 van 9. f) tol I l.30'uur. I Iet tweede dagdeel is meer |)raklijk gericht en onnat het onder begeleiding \an een instnicleiir rijden van een \()oral bepaalde route, het oefenen van bijzondere ver- richlingen op een uitgezet par- cours en een ogentest en een gehoortest. Deze is op dinsdag '31 augustus van 09.00 lot 12.45 uur fevens is er op dinsdag de mogelijkheid om naar de tech- nisclie staat van het .scootmo biel Ie laten kijken. Indien u deze dagen wilt bijwonen kunt n zich bij onderstaand adres opgeven. Er wordt u dan een opgave formulier toegestuurd. Deelname aan de scootmobiel voorlichtingsdagen is voor eigen risico van de deelnemers. De kosten voor de scootmobiel \()orliclilingsdagen bedragen 10.00. Dil liedrag overmaken op 1N( i-bankrekeningnum mer ,")9595(j.') leii name van Veilig Verkeer Nederland afd. Dirksland, Lindehof II. 3247 XL Dirksland. Contactadres voor nadere infor matie en opgave: De heer J. de Vries te Dirksland telefoon 06-23927962. MELISSANT - De provincie Zuid-Holland pleegt van 23 augustus lot en met 24 septem ber grool onderhoud aan de N 215. Het gaat om het traject vanaf de N57 langs Stellen- dam tot en met de rotonde bij Melissant. Dit wegdeel wordt afgesloten van 23 augustus tot en met 24 september. Omlei- dingsiüute is de oude pnnin- ciale weg (Plaatweg), l'ijdens de afsluiting blijft de rotonde bij Melissanl (bij de Plaatweg) toegankelijk, behal ve tijdens het asfalleren van deze rotonde iu de laatste week van de werkzaamheden. 20 U)l 24 september Doorgang naar de Plaatweg wordt in deze periode moge lijk gemaakt door een tijde lijke b\pass. buslijn 139 wordt omgeleid over de Plaatweg. Fielsers hebben weinig last van de werkzaamheden en worden niet omgeleid. elektrotechniek voor bedrijfs- en huisinstallaties www.wilstra-elektrotechniek.nl Nieuwe-ToiigeTel, 06 36 19 13 2S GOEDEREEDE - Het college van B. en W. heeft deze week besloten, met gebruikmaking van artikel 160 in de Gemeentewet, bij de Raad van State beroep te moeten aantekenen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van begin juli om een reactieve aanwijzing te geven met betrekking tot het zonne-energieveld bij de Ridder stee in het bestemmingsplan Klepperstee te Ouddorp. Tevens wordt een voorlopige voorziening aangevraagd, nu de tijd dringt om tot realisering van het energie veld te komen. Immers op 1 januari 2011 verloopt een beschikbaar gestelde subsidie die nodig is om het zon neveldproject Klepperstee economisch te kunnen ont wikkelen. Het collegebesluit wordt voor instemming voorgelegd aan de gemeenteraad in de vergadering van 26 augustus. Naar de mening van het college, bij afwezigheid van burgemeester Van de Velde werd de bijeenkomst geleid door loco Frans Tollenaar, voldoet het GS-besluit niet aan de motiveringsplicht, heeft er onvoldoende afweging van belangen plaatsgevonden, is de procedure onzorgvuldig en is het plan in strijd met de wet gepubliceerd. Door Jaap Ruizeveld "Overwogen wordt om boven dien, samen met initiatiefne mer en ondernemer Den Hol lander, directeur recreatiepark De Klepperstee, in te spreken bij tie commissievergadering Groen, Water en Milieu van l'rovincialc Staten, op 1 sep tember", vertelt wethouder Tollenaar. Met deze stappen geelt hij strijdbaar invulling aan zijn opmerkingen, aan de vooravond van zijn vakantie gedaan, om actie te onderne men om het huidige GS-besluit van tafel te krijgen. "Deze unie ke kans vanuit de optiek van duurzame energie op de Kop van.Goeree mag niet verloren gaan". Op korte termijn zul len statenleden van een aantal partijen, waaronder in ieder geval VVD en Groenlinks, een bezoek brengen aan het land schap bij de Ouddorpse Rid derstee om de locatie waar de grondopstelling van de zon nepanelen is gepland, nader te beschouwen. Voor GS is het een cultuurhistorisch waarde vol schinvelingengebied. In de recent vastgestelde provinci ale structuurvisie zelfs opgeno men als kroonjuweel cultureel erfgoed. 'Voor initiatiefnemer Ludovic den Hollander en het gemeentebestuur van Goede reede betreft het hier een in de veertiger jaren aangelegd zandwallengebied en geen historisch schurvelingenland- schap. Inpassing van de zonnepane len doet geen afbreuk aan de waarden van het landschap. De opstelling van de panelen kan bovendien zodanig plaatsvin den dat \anaf tie openbare weg hierop geen zicht bestaat. Er is geen sprake van een onom keerbare ontwikkeling zoals door (;S wordt gesteld en er is geen sprake van schaalvergro ting, zo oordeek het gemeen tebestuur van Goedereede. De zandwallen blijven bij realise ring van het zonneveld zonder meer in stand. Er wordt zelfs een extra wal aangelegd het geen een versterking van het gebied betekent. Op basis van een uitgebreide locatiestudie om een ontwikkeling van een energieveld voor het recreatie park De Klepperstee mogelijk te maken blijkt de locatie bij de Ridderstee in het zandwal lengebied een juiste keuze, stelt het college. Tollenaar wijst er nog eens op dat de raad in baar vergadering \'an 17 juni het bestemmings plan Klepperstee vaststelde met daarin opgenomen het energieveld. "GS heeft voor dat deel een bijzonder zwaar mid del, een reactieve aanwijzing gegeven, zodat dit gedeelte geen onderdeel meer uitmaakt van het bestemmingsplan. Het plan is inclusief de aanwijzing op 29 juli vervolgens gepu bliceerd. De raad beeft bij de \'asfstefling van het bestem- mmgsplan met het energieveld zorgvuldig de landschappelijke «aarden afgewogen". Ook duidt de wethouder op het advies Zonneveld Klep perstee van maart van dit jaar van de provinciaal acKiseur ruimtelijke kwaliteit Zuid-Hol land die tot een genuanceerd standpunt komt. Die geeft aan dat de opstelling van de pane len niet strijdig is met de kwa liteit van het lairdschap, maar (lat het ook geen meerwaarde of allure aan het gebied geeft. Welhondi'r Firms Ihlleniuir van (•oedererde. "Kijk hier ligt een zakelijk ver schil van mening. Dat, had ik graag in goed ox'erleg bespro ken. Dat was mij door GS toegezegd maar is helaas niet gehonoreerd. Daarover ben ik ernstig teleurgesteld en bet GS-besluit heeft ons vervolgens overvallen. Nu moeten wij snel handelen". Op speculaties over een exeiituele motie van pro vinciale staten om het dage lijks bestuur te bewegen haar uitspraak te heroverwegen wil Tollenaar diplomatiek niet ingaan. Wel wil liij zich strijd baar opstellen. Hier ligt een uniek duurzaam project dat bij realisering zeker uitstraling krijgt, zelfs buiten de recreatie ve sector meent Tollenaar "Het is een belangrijke bijdrage aan het verminderen van de G02- uitstoot. Een visitekaartje voor recreatief Nederland, voor onze gemeente Goedereede en passend in de energievisie \-oor het gehele eiland. Een onder nemer die zich hiervoor inzet verdient als zijn of haar duur zaam project voldoet aan de te stellen eisen, onze support", zegt Erans Tollenaar. De hoofdrijbaan en het fiets pad worden opnieuw geasfal teerd en de belijning wordt aangepast aan Duurzaam Vei lig richtlijnen. Ook worden de twee tunnels aangepakt en vinden er kleine werkzaamhe den plaats aan de parallelweg. De carpoolplaats bij Stellen- dam wordt opgewaardeerd met tien extra parkeerplekken en verlichting. De bushaltes zijn al opgewaardeerd naar de Duurzaam Veilig richtlijnen. Wel worden de trottoirbanden \erbeterd. zodat het voor de bussen makkelijk aan- en weg rijden is. Kijk voor de meest actuele informatie op www.zuid-hol- Iand.nl/n213. De provincie Zuid-Holland werkt aan goede en veilige pro vinciale wegen. Groot onder houd wordt zo veel mogelijk trajectsgewijs uitgevoerd. Rij baanbreedte en belijning wor den aangepast aan de eisen \an Duurzaam Veilig. Na de werkzaamheden is de ^veg in principe zes jaar onderhouds vrij. Hoewel overlast \oor weg- gebruikers en omwonenden onvermijdelijk is, doet de pro- \incie er alles aan om deze zo beperkt mogelijk ie laten zijn. Het voorgenomen Kierbesluit voor hel Haringvliet, -waarbij de Hariiig'^'lielsluizen deels ohen gaan. heeft de Euro Delta Jongeren aangezet om tot een burgerinitiatief te komen. (Foto: archief Eilandni-Nieuws) In een bekendmaking laten de Eurodelta Jongeren weten dat "het tweede zoetwaterbekken 'het Haringvliet' zout driegt gemaakt te worden. Het argu ment daarvoor is een interna tionaal verdrag o\er de \is- intrek. De Haringvlietsluizen hoeven echter niet op een kier, omdat de \issen ook via de vis- tunnels in de Haringvlietdam en via de Nieinve Waterweg de Rijn op kunnen zwemmen". \'olgens de organisatie is het openzetten van de Haringvliet sluizen is zeer bedreigend voor de continuïteit van de zoetwa tervoorziening, voor de indu strie in de Rotterdamse haven, voor de drinkwatervoorziening en voor de land- en tuinbouw op de Zuid-Hollandse eilanden en hel Delfland. Ook zal de kwaliteit van het oppervlaktewater niet constant blijven, waardoor de natuur zich hier niet op aan kan pas sen. Om Wjorne-Putten, Goeree- Overflakkce en Delfland bij opening \an de Haringvliet sluizen en het zout maken van het Volkerak-zoommeer te kunnen blijven voorzien van zoetwater, moet er, volgens de Eurodelta Jongen, zoetwater vanuit de Biesbosch met een breed kanaal via de Hoeksche Waard aange\'oerd worden. "De aanleg hiervan is een mega operatie en brengt enorme hoge kosten met zich mee. Ook zal dit in de Hoeksche Waard grote maatschappelijke weer stand met zich meebrengen Volgens de jongerenorgani satie kan de overheid enorme schadeclaims verwachten, "waar u als belastingbetaler hiervoor zal moeten opdraaien terwijl er juist bezuinigd moet worden Om de Tweede Kamer op andere gedachten te brengen, zijn de Euro Delta Jongeren een burgerinitiatief gestart. Hiervoor zijn 40.000 handte keningen nodig. Wie het met de Euro Delta Jongeren eens is kan een handtekening achter laten op www.zoetharingvliet. nl. Weerbericht per plaats? Dagelijitt 6 maal vernieuwd Kijk op www.eilandennieuws.nl Achthuizen Battenoord De Langstraat Den Bommel Dirksland Goedereede Herkingen Melissont Middelhornis Nieuwe-Tonge Ooitgensplaat Oud e-Ton ge Ouddorp Sommelsdijk Stad a/h Haringvliet Stellendam Zuidzijde HOEK VAN HOLLAND - Politieagenten van de Zeehavenpolitie haalden dinsdagavond beman ningsleden van een gestrand zeiljacht van boord. Rond kwart o\er elf kreeg de politie de melding van het gestrande Duitse jacht 'Day- Dream'. Het zeiljacht was op de kust van de Maasvlakte 2 vastgelopen. Zowel de KNRM als de Zeehavenpolitie gin gen met schepen richting de Maasvlakte 2. Hier zagen zij hel zeiljacht dat vast lag. De vier bemanningsleden zijn met reddingsboot 'Antoinette' over- gebracitt naar .Stellendam. Het jacht bleek zwaar beschadigd te zijn en is geborgen. De Zeehavenpolitie stelde direct een onderzoek in. Hieruit werd duidelijk dat de 'Day-Dream' geen recente bijgewerkte zeekaarten aan boord had. Zodoende waren de bemanningsleden niet op de hoogte van het feit dat de Maasvlakte 2 een verboden vaargebied is. Zaterdag 28 augustus 2010 houdt de Gereformeerde Gemeente haar jaarlijkse Rom melmarkt. Hiervoor wordt nog één keer een 'Open Loods' gehouden voor het inleveren van rommelmarktspullen en wel op zaterdag 14 augustus van 10.00 tot il.'30 uur in de loods bij de familie Koppenaal achter Tankstation Nelissen. In de omgeving van Nieuvve-Toii- ge kan het worden opgehaald. Bel dan naar 0187-651537. Graag spullen die nog goed bruikbaar en verkoopbaar zijn. Cieen grote meubels, grote huishoudelijke apparaten en computers. Voor meer infor matie en \oorverkoop kunt u een kijkje nemen op de web site www.rommelmarktnieu- welonge.nl Gebruikt was nog nooit zo nieuw. ^■G2-deo!Pto'Hj<o Knops ev - Longev.'eg 113 - 'mi Kt SotHTnelsdijl; 0167 476767 Atiierdaos EV Kioosterweg 2 - 4317 AL - Nootdgouwe - OHI 4Q1347 K«ciliteil6Snvice---------------------------■==- bjtlkegsbnjïkttoijto yotr mtSfjéeil Kit flei'tt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1