Zwartwerk van jongeren geen punt? EIIAIIDEtl-niEUWS Foto Wandeling door Ouddorp In memoriam: Piet Krijgsman Vakantie Bijbel Club in Oude-Tonge en nog meer. Eigen reisverhaal online op website Vakantiebijbelweek Zanguur in Ouddorp Weekdienst Ger. Gem. in Ned. Weekdienstèn Ger. Gem. Vakantie Bijbel Feest 2010 Oud papier ophalen Ons Koor Holland Zingt geeft groots concert Fietstocht Missionaire Gemeente Kerkdiensten zondag 8 augustus EIIAIIDEtl-niEUWS PAC;iNA2 WOENSDAC; 4 AU(;LSTLS 2010 Ethiek Lekker zelf verdienen Het wordt en is een steeds meer bekend verschijnsel in ons land, dat jongeren in de vakantietijd zelf' een baantje zoeken en vinden om zelf' geld en inkomsten te hebben. Op zich is er niets tegen. Ze kun nen zich in zaken en bedrij ven nuttig maken en ze kun nen ook leren de waarde van (hun eigen verdiende) geld te leren kennen en er vervolgens goed mee om te gaan. Ouders mogen dat best aanmoedigen. Het werkt er ook aan mee dat onze jongeren leren verant woordelijkheid te dragen en de door God aan hun gegeven talenten te besteden. Maar zwart verdienen? Een uitgevoerd onderzoek onder een paar honderd ouders, die aangaven daaraan mee te willen doen, leverde evenwel een uitslag op die doet schrikken. Bijna de helft van alle jongeren die vakantie werk doen en een baantje in de zomer graag willen hebben, zou heel sterk o\erwegen zwart te werken. Ze zijn van mening dat dit meer geld oplevert. Bij zwartwerk worden geen volgens de wet aangegeven verplichtingen nagekomen. En dat blijkt grote aantrek kingskracht uit te oefenen. En uit bovengenoemd ingestelde onderzoek zou blijken dat \rijwel de helft van de ouders ermee instemt dat hun kinde ren zo handelen. Zijn al deze ouders niet in ethisch opzicht laakbaar bezig? En geven ze de jongeren geen heel slecht voorbeeld, als zou het er alleen maar om gaan zoveel als kan zelf te verdienen, ook op een oneerlijke manier? Is dan het allerbelangrijkste om tijdens de vakantie lekker eigen geld te hebben en te kunnen beste den? Wat is zwart werken Het is goed ons te realiseren wat er gebeurt als er zwartgewerkt wordt Wie zulk werk verricht, loopt nogal wat risico's om te beginneii. Die draagt allereerst geen sociale premies af 'Ver volgens wordt ook niet eerlijk over het verdiende geld belas ting aan de overheid betaald, waarvoor normen en regels zijn ingesteld. En veel groter is het risico en zeer ongelukkig is degene die bij zwartwerken een ongeval overkomt. Dan is om zo te zeggen 'Leiden echt in last'. Want iemand die zwart werkt is niet verzekerd. En dan kan zo één bij een ongeval met bijvoorbeeld ernstig letsel een leven lang nare consequenties hebben. Bij ziekte en ontslag wordt er aan één, die niet meer werken kan, niets door de over heid vergoed en uitbetaald. En bovendien is zwartwerken wet- telijk verboden. Dat kan voor iemand die dat deed een gel delijke boete ten gevolge heb ben van wel 1200 euro. Daar gaat dan je, soms met hard en je in het zweet gewerkt te hebben, zuur verdiende geld. Maar in ethisch opzicht geldt dan ook nog eens dat je onge hoorzaam bent aan de over heid, door God ingesteld, en dat je zelf oneerlijk tegenover Hem en de mensen aan je geld gekortien bent. Dat is geen punt? Is het voor de ouders geen punt dat er zo door hun kin deren gehandeld wordt? Welk voorbeeld geven ze hen wan neer zij zelf het in de vakan tie niet zo nauw nemen met de regels in de samenleving? En hoe gaan de kinderen in het leven verder die blijkbaar in dit opzicht van vader en moeder mee gekregen heb ben 'och, je moet niet op alle slakken zout leggen'.' Eerlijk voor God en tegenover je medemensen door de wereld en door het leven te gaan mag toch door de ouders aan hun kinderen worden meegegeven Drs. W. Chr. Hovius als opdracht, en toch ook door hen zelf worden voorgeleefdl Uit het onderzoek blijkt niet of ook christelijke ouders hun kinderen zwart laten werken. Dat zou helemaal erg zijn, een blaam werpen op gemeente, kerk en volgelingen van Chris tus, Die Zijn leerlingen meegaf 'geef aan de keizer wat van de keizer is en aan God wat van God is'. Maken we dan Hem en deze leefregel niet te schande als wij het ons nageslacht niet zo nauw laten nemen met wat Hij Zelf leerde en deed? Graag gun ik het onze jonge ren over een zakcentje te kun nen beschikken en niet altijd om geld bij ouders te moe ten aankloppen. Een nuttige besteding door in de vakan tie werk te doen maakt je ook sterk, mede door mogelijk contact met anderen en helpt je wellicht bij keuzes die je later maakt. Maar wees en blijf eer lijk en werk niet zwart, want zo dien je de boze en niet God. OUDE-TONGE - Volgende week bruist het van de acti viteiten rondom de Hervormde Kerk van Oude-Tonge in het kader van de 'Vakantie Bijbel Club. Vakantie Bijbel Club 10 en II augustus Op dinsdag 10 en woensdag 11 augustus is er in Oude-Tonge Vakantie Bijbel Club met clit jaar als thema "Stel je voor...!". Dan worden er voor de kinde ren hele leuke dingen georga niseerd in en rondom de Her vormde Kerk (in de Kerkring). Ze gaan zingen, naar Bijbel verhalen luisteren, knutselen en spelletjes doen. En voor wie 'Doos en Das' al kent: zij heb ben ook weer wat voor jullie in petto. Ook is er dinsdagmid dag een leuke spelmiddag, en zeker voor de kinderen van 10-12 jaar is er iets speciaalsl Woensdag is er pannenkoeken eten. Alle kinderen die op de basisschool zitten (4-12 jaar) zijn van harte welkoml Wil je iets leuks gaan doen in de zomervakantie? Kom dan naar de Kerkring en neem gezellig je vrienden vriendinnen mee. Oin drukte bij het inschrijven te voorkomen, graag vooraf aanmelden via www.vbcoude- tonge.nl. Dit is niet verplicht. Ook als jij je niet hebt aange meld, ben je van harte welkom. Sing-inn 11 augustus Op woensdagavond is er om 19.00 uur tot 20.30 uur een Sing-inn. Op deze bijeenkomst zijn niet alleen de kinderen, maar ook hun ouders, familie en andere belangstellenden van harte welkom. We zingen deze avond veel liederen en bekijken de foto's van alle acti- viteiten. Evangelisatiedienst 15 augustus Op zondag 15 augustus is er om 9.00 uur in het vereni gingsgebouw Diakonia een ontbijt voor de kinderen van de Vakantie Bijbel C^lub. Daarna gaat men met de kinderen van de Vakantie Bijbel Club naar de kerk te gaan. Deze evange lisatiedienst is in het bijzonder ook bedoeld voor mensen die nooit of al lange tijd niet meer in de kerk komen. De dienst begint om 10.00 uur in de Her vormde Kerk van Oude-Tonge en wordt geleid door de eigen predikant ds. P.M. van 't Hof Iedereen is van harte uitgeno digd om deze dienst te bezoe ken en om na afloop van deze dienst nog gezelhg een kopje koffie, thee of fris te drinken in het verenigingsgebouw Diako nia. Wilt u of wil jij meer informa tie over de VBC-dagen en/of de evangelisatiedienst, kijk dan op www.vbcoudetonge.nl of bezoek de website van de Hervormde gemeente Oude-Tonge, www.her- vormdoudetonge.nl. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnls. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail; info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdracfiten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verlKoop: e-mail; gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Aanstaande zaterdag 7 augustus zal in het verenigingsgebouw "Eben- Haëzer" te Ouddorp het maandelijkse zanguur worden gehouden van 18.45 uur tot 19.45 uur. Na het zingen is er, onder het genot van èen kopje koffie, gelegenheid tot ont moeting. Iedereen is van harte welkom. MELISSANT - Morgen, don derdag 5 augustus, 19.30 uur, ds. J. Roos. MELISSANT - Donderdag 5 augustus, 19.30 uur, ds. M. Mondria. HERKINGEN - Dinsdag 10 augustus, 19.30 uur, ds. G.M. de Leeuw. OUDDORP - Donderdag 5 augustus, 19.30 uur, ds. G.J.N. Moens. OUDDORP - Dinsdag 10 augustus, 19.30 uur, ds. 'G. Beens. SOMMELSDIJK - Dit jaar organiseert de Hervormde Gemeente van Sommels dijk opnieuw een Vakantie Bijbel Feest. Het Vakantie Bijbel Feest is een feest met en voor kinderen. Er wordt gezongen, gebeden, Bijbelverhalen verteld en leuke werkjes gedaan. Verder zijn er spelletjes en wordt er beide dagen gegeten. Ook Miko en Raafïïe (poppenkast) zijn weer aanwezig. Dit feest is voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar en gaat plaatsvinden op dinsdag 10 en woensdag 11 augustus van 10.00 tot 15.00 uur in het Diek- huus. De zaal gaat om 9.30 uur al open. Woensdagavond is een avond voor jong en oud; Iedereen, ook de ouders, zijn dan van harte welkom. Deze avond begint om 19.30uur. Inloop is om 19.15. uur. Het thema van dit jaar is; 'Stel je voor!' Het feest trok vorig jaar meer dan 120 kinderen en volgens de leiding was het 'supergezel- lig!' Ook dit jaar is een ieder weer van haite welkom. Voor meer infonnaüe zie ook www. hen'ormdsommelsdijk.nl OUDDORP - Dit jaar wordt de 5e editie van de vakantie bijbelweek in Ouddorp gehou den. In deze dagen knutselen kinderen rondom een bepaald thema. Zo werd er in eerdere jaren gewerkt rondom het the ma; miniatuur Ouddorp, Vis serij, Boerderij en Hulpverle ning. Dit jaar staat in het teken van reizen. Inmiddels zijn vele vrijwilligers achter de schermen aan het werk met de voorbereidingen voor de vakantiebijbelweek 2010, met als thema: 'Op reis naar...' Enthousiast worden ideeën voorbereid voor de ruim 150 kinderen die elk jaar deze dagen bezoeken. Naast het knutselen is er rondom het thema steeds een verhaal uit de Bijbel. De organisatie ziet uit naar mooie dagen o]5 dinsdag, woensdag en donderdag, 10, 11 en 12 augustus. Verhaalwedstrijd De speciale vakantiebijbel- weekwebsite; http;//vakantie- bijbelweek.oudurp.nl orga niseert dit jaar rondom het thema 'Op reis naar...' een verhalen wedstrijd. Kinderen kunnen hun belevenis uit deze of eerdere vakantieperiode opschrijven en meedoen met de wedstrijd. Indienen van een verhaal rondom het thema: 'Op reis naar...' kan t/m 9 augustus 2010. Deze verhalen worden met opgestuurde foto geplaatst op bovengenoemde website. Op 12 augustus worden de winnaars bekend gemaakt. Meedoen is eenvoudig. Zet je verhaal in een tekstverwerker en stuur het eventueel met foto op naar vakantiebybelweek@ oudurp.nl of upload het via bovengenoemde website. Op deze site is ook veel informatie, foto's en film te vinden van de vorige edities. SOMMELSDIJK - Ondanks de vakantie zullen de mannen van Mannenkoor Ons Koor op de eerste zaterdag van de maand augustus het oud papier in Sommelsdijk ophalen. U kunt de mannen op 7 augustus tus sen 9 en 12 uur 's morgens verwachten. Ze komen in heel Sommelsdijk met uitzondering van de Westplaat. Oud papier en karton, dat is ontdaan van hout," plastic, kunststofschuiin e.d. goed verpakt en zo nodig met een stukje touw of plak band gefixeerd, aanbieden. De dozen en pakketten op een goed zichtbare plaats aan de weg zetten. Wilt u tussen tijds van uw voorraadje oud papier af, dan kunt u dat zelf bij de containers van het Man nenkoor aan de Molenweg in Middelharnis deponeren. Voor vragen en contactadressen; www.mannenkooronskoor.nl. ZWIJNDRECHT - Op zaterdag 18 september a.s. geeft het Christelijk Reiskoor Holland Zingt een groots koorconcert in de Bethelkerk te Zwijn- drecht. Aan dit concert zullen diverse bekende solisten meewerken; Mardn Mans, orgel - Judith Sportel, sopraan - Jan Lense- link, vleugel - Wilhelm Groe nendijk, trompet - Renate Hooijer-Poortvliet, dwarsfluit. Muzikale leiding is in handen van dirigent Adri Poortvliet. Holland Zingt is een project koor, telt ruim 130 leden en maakt ieder jaar buitenlandse koorreizen. Dit jaar zongen zij tijdens een korte koorreis ondermeer in de St. Michiels- kathedraal te Brussel. Ook treden zij regelmatig in Neder land op en nu dus in Zwijn- drecht. Op het concert van 18 sep tember staan vele mooie liede ren op het programma. Zo zal het koor ohdermeer zingen: 'Sanctus', 'I 11 wish I had given Him more', 'Er is een God die OUDDORP - De Werkgroep Missionaire Gemeente van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp organiseert op 12 augustus een fietstocht door de mooie omgeving van Oud dorp. De tocht duurt ruim een uur, en na afloop staat er een lekker kopje koffie/thee of fris drank klaar. U kunt starten tussen 19 OQ uur en 19.30 uur vanaf de hoort', 'Daar is kracht in het bloed'. Ook staan er solo's van sopraan, trompettist en fluitiste op het programma en natuurlijk ook een orgelsolo van de bekende organist Martiri Mans. Het concert begint om 19.30 uur, de kerk is open om 18.45 uur Kaarten kosten 10,= maar in de voorverkoop betaalt u slecht 8,= Kinderen tot 12 jaar betalen 5,= Kaarten zijn te bestellen bij Jaap Mackloet, vaste reislei der van het koor, jmackloetl® kpnpianet.nl Na dit concert beginnen in oktober de repetities weer voor de nieuwe koorreis van 2011. Van 12 t/m 16 mei 2011 staat een 3-landenreis op het pro gramma met als standplaats het Hilton Hotel in Luxenburg Stad. Het koor repeteert twee keer per maand op vrijdagavond in de Gereformeerde kerk van Puttershoek. Iedereen die ook eens aan een koorreis van Hol land Zingt deel wilt nemen, kan hierover meer informatie verkrijgen via de website; www. hollandzingt.nl ino-ang van de kerk aan de Dorpstienden 15. Hier krijgt u verdere informatie. Iedereen IS van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze fietstocht, kinderen graag onder bege leiding. De deelname is gratis maar een kleine bijdrage in de kosten is welkom. Leen van Vreewijk is een Rot terdamse publicist en fotograaf in ruste (65plus) en bezoekt al meer dan 40 jaar met zijn gezin in de zomermaanden Oud dorp aan Zee, dat kort gele den is uitgeroepen tot de beste badplaats van Nederland. Hij kent Ouddorp bijna door en door en weet ook de verborgen mooie weggetjes van deze Zuid- Hollandse kustplaats te vinden. Zijn eerste kennismaking met Ouddorp aan Zee was in 1958, toen hij met zijn onderwijzer, en latere Tv presentator. Koos Postema met een schoolvakan tie op de Oude Nieuwlandse ging kamperen. Middels een FotoWandeling op het internel laat hij u op een peisoonlijkc wijze leuke plekjes van Oud dorp zien die voor onbekenden zeer verrassend zullen zijn en voor ingewijden een bron van herkenning. Zie www.ouddor- paanzee.blogspot.com. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J. Stoutjesdijk en 18.00 uur ds. J.C. de Groot - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uur en 18.30 uur ds. J. Joppe - Geref. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. J.G. Arensman en 18.30 uur nog onbekend - Ger. Gem. 9.30 uur ds. C. Harinck en 18.30 uur lëesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink, 1115 uur Pfr. R. Tesche {Dwls- talige dienst) en 18.30 uur pas tor J.Th.W. van der Spek. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien en 18.30 uur ds. J.G. Schuurman - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. R. van Koot en. STELLEN DAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Talsma en 17.00 uur J.C. Klein - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. J.T.W. van der Spek en 18.30 uur ds. J.G. Aiensman. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. R. van Kooten en 18.00 uur ds. F. Korteweg - Geref. Kerk 9.30 uur mevr. E. Lingen-van Veen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. R Blok - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lëesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 09.00 uur ds. G. van Meijeren, 11.00 uur ds. G. .an Meijeren, welkomstdienst in De Gooye en 18.00 uur kand. A. Lugthart - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schip per - Ziekenhuis 14.30 uur de heer A. Dubbeld. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. E.F. Vergunst en 18.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur nog onbekend en 18.00 uur; ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lëesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur kand. PC. Zorge en 18.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 11.15 uur ds. J. Joppe en 16.00 uur ds. A. Egas - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. Th. W. van der Heijden - Exodusge- meente 10.00 uur kand. mevr. H. Gaasbeek - Remonstrantse Gem. 10.00 uur: onbekend - CAMA Gem. 10.00 uur dhr H. ten Voorde. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. PJ. Stam - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. I. Lemson en 17.00 uur ds. L.C. van der Eijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lëes dienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. H. v.d. Ham - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 ds. D.J. van Diggele en 17.00 uur leesdienst. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur kand. ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 urn ds. A. \an Lingen - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. HJ. Boer en 16.00 uur ds. J. Joppe - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lëesdienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uui ds. PM. van 't Hof- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lëesdienst- Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr Th. van Barne- veld. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. D.A. Snijder en 18.00 uur ds. D. Sie- belink - Geref. Kerk 10.00 uur ds. H.C. de Jong en 18.00 uur ds. PJ. van de Woel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lëesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. T.W. van Bennekom en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. Schreu- der en 18.00 uur ds. G. v.d. Dool. OOLTGENSPL/Wr Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.(;. van der Ziel en 18.00 uur kand. J.A. Hoogesteger - Hersteld Herv. Gem. 9.30 lëesdienst en 15.00 uur kand. W. Nobel - Geref. Kerk 10.00 uur dhr K. Baas en 18.00 uur ds. G. v.d. Dool (combidienst in Den Bommel) - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur lëesdienst. IANGSTR.A-\T Herv. Gem. 10.00 uur ds. G.C. Kunz. op zaterdag 17 juli 2010 overleed toch nog plotseling Pieter Seniaas Krijgsman. Je leest dan zo'n overlijdensbericht en weet dat het met Piet soms wat minder ging, maar dan realiseer je je met schrik dat het definitief voorbij is. Een markante persoonlijkheid is dan ineens heengegaan. Piet kende ik eigenlijk al heel lang, maar alleen niet zo bewust. Het was in de tijd dat ik op de kweekschool in Ede zat, in het begin van de jaren zestig. Eén keer per maand ging ik naar huis, naar Ouddorp, een reis van vijf uren en als je de tram net miste zeven. En dan altijd die over tocht, in de laatste jaren mee.st met De Haringvliet. Op die boot voelde ie dan al een beetje thuis. Je zag de bekende mensen weer Ook die kleine hofmeester met die krullen, die voor iedereen een vriendelijk woord had. In veel later tijd, het was in de jaren negentig van de vorige eeuw, leerde ik Piet beter kennen. Hij had intussen een antiekzaak. De historische vereniging voor Goeree-Overflakkee 'De Motte', had het plan opgevat om op Open Monumentendag een soort 'Kunst en kitschaag' te organiseren, ongeveer, zoals dat ook op de tv. te zien was. En toen luidden we iemand nodig, die veel verstand had van kunst en antiek. En dat moest dan natuurlijk Piet Krijgsman zijn, want wie anders wist er op Goeree-Overflakkee zoveel over kunst en antiek'^ En Piet deed dat graag, jaren achtereen. Eerst tn De Doele en later in de voorkamer van dat huis tegenover het Streekmuseum. Met z'n drieën zaten we dan te wachten op klanten. Piet voor kunst en antiek, Rias Olivier voor de arche ologische iioorwerpe.n en ondergetekende voor de oude boeken. Nog zie ik Piet zitten, turend met zijn oogloep naar een zilvermerk, een kleine beschadiging. En als er dan een oud perkamenten boek uit een tas tevoorschijn kwam, zei hij, wijzend naar mij: "Kiek, weer 'n 'ouwe schriever' voor joe", ivant Piet beschikte over een fijnzinnige humor Hij was ook heel nuchter en eerlijk. Als er dan iemand kwam die dacht over een kostbaar Delftsblauw servies te be.schikken, bekeek Piet het aandachtig en zei vervolgens: "Mevrouw, het is heel mooi, maar helaas sjabloomverk. fammer, eigenlijk niet veel waard. Als er dan even geen klanten waren, vertelde Piet. Over van alles en nog wat, -want hij luid veel en veel tneegemaakt en had een brede belangstelling. Ik wist in die tijd nog niet dat Piet een broer was van dat jongetje uit dat beroemde gedicht van Ed. Hoornik. Dat jongetje dat in Middelharnis verdronken was, in 1938 al. En dat is wonderlijk, want die cyclus xoaawan dat gedicht deel uitmaakt, had ik in zijn geheel met bijna elke groep Havo-5 en Atheneum-6 besproken in de literatuurlessen op de Prins Maurits. Ja, het moeten er wel honderden, zo niet meer dan duizend geweest zijn, die de beroemde regels van dat eerste gedicht gelezen en gehoord hebben. Aan het prikbord hing dan een kopie van dat artikel uit Eilan- den-Nieuws, waarin alles uitgelegd werd. Met een portret van dat jongetje uit Middelharnis erbij. Vorig jaar pas ben ik voor het eerst bij Piet thuis geweest, op een avond, eigenlijk bij toex'al. Ik keek mijn ogen uit. Dat was geen winkel, nee, dat was een huis vol mooie spullen. En Piet maar vertellen en van alles tevoorschijn halen, de ene verrassing na de andere. Zoals dat zelfportret van Dick Kei, dat achter in de gang .stond. Lang ben ik gebleven. Toen ik weg ging, kreeg ik een CD mee met het levensverhaal van Piet erop, verteld aan Jan Lodder Ik moest hem wel terugbrengen, want hij had er maar een. "Dan ka falies nog 's op je gemak beluustere, je draoil 'n mar over, dan hei je 'n zelf" Dus was ik de volgende dag weer terug. En ik heb er spijt van dat ik niet vaker gegaan ben... Piet was iemand die met alleen heel veel wist, maar hij was ook een zeer hartelijke man, in wiens gezelschap het zeer aangenaam was te vertoeven, om het wat ouderwets te zeggen. Wij zullen hem missen. Namens bestuur en leden van 'De Motte, historische vereniging voor Goeree-Overflakkee. PAU HEERSCH-iP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2