lil 16K ?i Kerkdiensten zondag 25 juli Ingezonden: Na 30 jaar weer een prachtig concert van 'Crescendo' in Oude-Tonge Het weer van volgende week... Typisch Hondsdagenweer Hersteld Hervormde Gemeente Ouddorp en gemeente Goedereede ondertekenen intentieovereenkomst voor bouw nieuwe kerk Orgelconcert herdenking J.S. Bach Bingo's 'Nut en Genoegen' Orgelconcert Ignace Michiels Wafelverkoop voor Trans World Radio jiiiiiüin! EiiAnDEn-niEuws Snoeiharde reacties Geen aanpassing, wel verwoording Niet meer in de luwte Sport in de Heilige Schrift Hoe brengen we de bood schap over? .^^-El!'"<o.. Bestemmingsplan Overeenkomst PACIINAG \VC)ENSDAC;21 JLLl 2010 Ds. M.A. Kempeiieers, Chr. CJeref. predikant in Elburg. heeft het wel geweten! Op en via internet heeft hij met Bij belse argumenten stevige kri tiek gegeven op het wereld kampioenschap voetballen in Zuid Afrika en op alles daar omheen. Snoeiharde, heel brute, soms zelfs bedreigende reacties kreeg hij terug. In wat voor samenleving zijn we intus sen beland? En wordt het nog verdragen wanneer gepoogd wordt bepaalde gebeurtenissen of meningen te plaatsen in het licht van de Bijbel? Blijkbaar ligt de term 'Voetbalgekte'heel gevoelig, evenals bijvoorbeeld andere thema's zoals homofilie en homoseksualiteit, filtering van Internet, zodat niet alles toegankelijk is voor jong en oud, om er maar een paar te noemen. Ik denk niet dat christenen, gemeenteleden of voorgangers uit vrees voor aangevallen en bedreigd te worden maar het stilzwijgen er aan toe moeten doen en angstig niets zeggen of schrijven over wat bij een ander verkeerd kan vallen. En zeker moeten en mogen we ook niet uit vrees voor nare reacties de Bijbelse boodschap aanpas sen aan wat de mensen denken en willen vernemen. Dat zou niet minder dan verraad aan het Woord van God zijn. Maar nadenken over hoe we de juiste verwoordingen kunnen kiezen en hoe we anderen kun nen meenemen naar de kern van wat God ons in Zijn Woord aangeeft en wil leren voor tijd en eeuwigheid. En als we een gesprek met iemand krijgen over deze zaken dan maakt het natuurlijk wel verschil uit of we met iemand praten die op zijn minst een kerkelijke achter grond heeft of met iemand die totaal ongodsdienstig opge voed is en leeft zonder ook maar iets,met een kerk of een gemeente te hebben. We hebben jaren en eeuwen lang het voorrecht gehad om in ons land als christenen en kerkmensen in vrijheid te hebben geleefd wat betreft de kerkgang, het leven naar de geboden en onder de beloften van C;od en de uiting van onze gedachten en gevoelens. We verkeerden, om zo te zeggen, in de luwte. Maar de tijdgeest en de technische middelen van computers en internet heb ben een grote omslag teweeg gebracht. Steeds verder wijken meningen en diepste gevoe lens vaneen, en het onbegrip voor hen die zich laten lei den door de Bijbel groeit met de dag. Steeds minder wordt verdragen dat jongeren en ouderen zich laten leiden door de Schrift in woord en daad. Emmers vuil worden soms over hen uitgestort, en dat vinden we erg wanneer zo met elkaar wordt omgegaan. Intussen moeten we er wel op bedacht zijn dat de Heiland dat ons ook heeft voorzegd. We worden niet als door iets totaal vreemds overvallen. Gelukkig die om Zijn naam sraaadheid draagt. Vorige week hoorde ik van een man, bij wie de omgeving op allerlei manieren oranje was gekleurd, die zijn buren en medebewoners liet weten aan die gekte niet mee te doen. Hij ging veertien dagen op vakantie en bij zijn terug komst zag hij dat blijkbaar door hen heel zijn huis oranje was geverfd! En de dader(s)? Wie het weet mag het zeggen! Neen, over voetbalsport lezen we in de Bijbel niets, die bestond toen nog niet. Maar we lezen wel over atletiek, over hardloopwedstrijden. De apos tel Paulus wist blijkbaar ook van de vechtsport af gelet op I Kor. 9:26. Velen liepen hard, maar slechts één komt als eer ste over de eindstreep en krijgt de lauwerkrans uitgereikt. En de apostel moedigt zijn lezers ertoe aan: 'loop alzo dat ge die prijs moogt behalen'. Dat is de hoofdprijs, om zo te zeggen, die eeuwigheidswaarde heeft. Op zich heeft sport of juist onthouding van alle lichame lijke genoegens maar geringe waarde. Maar de sportverdwa- zing met alle rare uitdossingen en soms met drankmisbruik is gekte en getuigt van versla ving. In etnisch opzicht hebben we eerst onszelf te laten onderwij- Drs. W. Chr. Hovius zen vanuit wat God zegt. We staan wellicht te snel met ons geheven vingertje om anderen te bestraffen. Nogmaals, de samenleving'is veranderd, wij lijken meer en meer in een ver- heidenst land woonachtig te zijn. Als we toch proberen ook anderen van Clods Woord iets te laten horen of door te geven, laten we dan bij voorbaat vrien delijk zijn, niet iemand voor iets lelijks uitmaken en niet onnodig iemand afstoten. Laat de naaste mogen voelen door ons serieus genomen te wor den en dat we zo graag hem of haar een Bijbelse levensstijl tonen en zouden willen laten volgen. Je kunt dan wel snel door anderen gezien worden om, met een voetbalterm te .spreken, 'in buitenspelpositie te staan', maar we hebben alle maal hetzelfde nodig, opnieuw geboren te worden, en we zijn toch niet beter dan al die ande ren die uit hun dak gaan? En terecht staat in de laatste zin van een bijlage in het Reforma torisch Dagblad te lezen: 'maar ja, niet geschoten... (is zeker mis)'. Toch? OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Hoogerwerf en 18.00 uur ds. AA.W'. Boon - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uiu' ds. G. Meuleman en 18.30 uur ds. C. Oorschot - Geref. Kerk 9.00, 10.30 en 18.30 uur ds. J.G. Arensman - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. A. Schreuder - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. E.M. de Jong, 11.15 uur Pfr. R. Tesche (Duitstalige dienst) en 18.30 uur ds. J.W. van Otterloo. GOEDEREEDE Perv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Ai-keraats - Hersteld Herv. Gem. 10.45 en 18.00 uur ds. R. van Kooten. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brussaard en 17.00 uur ds. J.J. van Holten - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. B. Koppenaal en 18.30 uur ds. J. Westerneng. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J. Boer en 18.00 uur kand. G. Kater - Geref. Kerk 9.30 uur ds. K. Touw'en - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van den Berg en 18.00 uur ds. P Nobel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Zieken huis 14.30 uur de heer J. Keu- ning. HERKINCiEN Herv. Gem. 10.00 luir ds. A.J. Sonneveld en 18.00 uur kand. G. Lugthart - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.15 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur prof dr. W. Balke - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. A. Belder - Exodusgemeente 10.00 uur ds. Jac. Verwaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.M. Jonge- jan en 16.00 uur ds. W.M. van der Linden - Remonstrantse Gem, geen dienst - CAMA Gem. 10.00 uur dhr. R Hen- richs. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. G.C. de Jong - Geref. Kerk 9.30 uur mevr. E. Roetman-Sijnstra en 17.00 uur ds. Th.W.H. van der Heijden - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Heteren - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 en 17.00 uur leesdienst. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 8.45 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J.A.H. Jongkind - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oorschot en 18.00 uur onbekend - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. PH. van Harten en 18.00 uur ds. P. Zeedijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. D. Scheermeijer. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J. Catsburg en 18.00 uur ds. J. Vis - Geref. Kerk 10.00 uur onbekend en 18.00 uur ds. W.A. Boer - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand. A.L. de Kwaadsteniet en 18.00 uur ds. T.W. van Bennekom - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. J. Anninga en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. G.C. de Jong en 18.00 uur ds. P Vermaat - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 16.00 uur lees dienst - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. W.G. van Geest en 18.00 uur onbekend. - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. C. Harinck. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Reehorst. Zaterdag 19 juni jl. gaf het Christelijk Urker Visserskoor "Crescendo" een concert in de Hervormde Kerk te Oude- Tonge onder leiding van de dirigent Louwe Kramer. Het orgel werd bespeeld door Pie- ter Heykoop. Om kwart voor zes arriveerde het koor in de Urker klederdracht en werd hen een broodmaaltijd en zelf- gebakken cake en koekjes aan geboden. Om 19.00 uur, toen de kerk inmiddels was volge stroomd met publiek, begon het concert met het prachtige lied 'Majesteit'. Heel indruk wekkend en eerbiedig werd dit lied ten gehore gebracht. Ds. PM. van 't Hof verzorgde de opening en sluiting van de avond. De schriftlezing was uit Psalm 96: Zingt de Heere een nieuw lied, looft Zijn Naam, boodschapt Zijn heil van dag tot dag. De samenzang bestond uit een aantal bekende psalmen, waar onder Psalm 108 vers 1 en 2. Dit was één van de liederen, die circa dertig jaar geleden ook klonk in deze oude kerk. Tweemaal eerder, namelijk in 1979 en 1980, gaf'Crescendo' een concert in Oude-Tonge, toen onder leiding van Mein- dert Kramer, de vader van de huidige dirigent. "Het was weer als vanouds", was de reactie van verschillende koor leden en bezoekers. Evenals toen werd op deze avond door het koor met veel bezieling het Evangelie uitgedragen. Prach tig en met veel volume klon ken onder meer de liederen 'O, woeste zee' en 'Op ten strij de'. Ook zong het koor 'En de Geest en de Bruid zegge: Kom' (één van de laatste liederen die Meindert Kramer gemaakt heeft) en het nieuwe lied van de hand van Louwe Kramer 'Kom, Heer' Jezus, kom'. De koorzang werd afgewisseld met solozang en een duet door de solisten Piet Baarsen en Jan Loosman, waaronder het indrukwekkende lied 'Zal ik ooit een parel vinden?' De opbrengst van deze avond is bestemd voor het project 'Hulp voor verlaten baby's in Korga, Albanië' van de stichting Dor cas Hulp Nederland. In Korga zijn er veel ouders die door armoede of andere omstan digheden niet in staat zijn voor hun kinderen te zorgen, met als gevolg dat veel pasgeboren baby's worden achtergelaten in lokale weeshuizen. Doel van het project van Dorcas is onder meer de omstandigheden rond het leven van deze baby's sterk te verbeteren en ouders aan te moedigen en te begeleiden om weer de zorg voor hun kindje op zich te nemen. De collecte heeft het mooie bedrag van 1.070,20 opge bracht. De Stichting WWZ- Concerten bedankt alle spon sors die met vrijgevigheid dit concert en daarmee het pro ject van Dorcas hebben onder steund. Daarnaast bedankt zij de vele bezoekers voor hun aanwezigheid en hun bijdrage en voorts iedereen die zich in welke vorm dan ook heeft ingezet voor het welslagen van deze avond. Bovenal dank aan de HEERE God, Die alles door zijn hand heeft geleid. Op deze avond mocht in alle eerbied en eenvoud Gods lof worden ver kondigd. Daarom: Soli Deo Gloria. Zijn Naam moet eeu wig eer ontvangen. Daan Schot, Dirksland ZIERIKZEE - Op woensdag 28 juli, aanvang 20.00 uur, is er een orgelbespeling op het monumentale Kam&Van der Meulen van de Nieuwe kerk te Zierikzee waarin de grootse componist aller tijden Johann Sebastian Bach herdacht wordt. Op 28 juli 1750 is Bach overleden, dat is dan precies 260 jaar geleden. De orgelbe speling wordt verzorgd door Rinus Verhage die de organist is van de Nieuwe Kerk. De toe gangsprijs bedraagt 7, scho lieren en 65-plussers betalen 5 en kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Rinus Ver hage speelt tijdens dit herden kingsconcert een aantal van Bach's meesterwerken op het orgel. Zoals de Praeludium et Fuga in h (BWV 544), de par tita 'Sei gegrüsset, Jsu gütig/O Jesu du èdie Gabe' (BWV 768) en 'Vor deinen Thron tret ich hiermit' (BWV 668). De orga nisatie is in handen van de orgelcommissie van de Nieuwe Kerk. Op dit moment is in de kerk ook de tentoonstelling te zien is 'Trends' met Bach op de orgelbalustrade. www.brilcentruml(eu velaar.nl Zandpad 56 - Middelhornis - Telefoon (0187) 48 34 3/ OUDDORP - De Ouddorpse konijnen- en pluimveefokkers- vereniging 'Nut en Genoegen' organiseert ook dit jaar weer vier zomerbingo's. Morgen avond, 22 juli, is de eerste, de volgende op 29 juli en 5 en 12 augustus. De bingoavonden worden gehouden in m.fg. Dorpstienden te Ouddorp, cïe aanvang is om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.15 uur. Er worden steeds acht rondes en een superronde gespeeld, met leuke prijzen voor jong en oud. ledereen is welkom. Op dinsdagavond 27 juh concerteert organist Ignace Michiels in Brouwershaven. Op het Van Vulpen-orgel geeft hij een orgelconcert met werken uit de renaissance en barok. "Ignace Michiels is een van" de grootste orgelvirtuozen ter wereld. Hij concerteert op alle continenten en het is bij zonder om deze organist te kunnen beluisteren in Brou wershaven", aldus de concert organisatie. Op het programma staan enkele Spaanse werken, welke zelden worden gespeeld in Brouwershaven. Ook van de oude Vlaamse orgelmeester Peter Cornet en Abraham van den Kerckhoven worden wer ken uitgevoerd. Van Johann Sebastian Bach klinkt een Toc cata. Het concert wordt beslo ten met de Toccata van Dubois, een Frans componist. Er is live projectie, zodat de verrichtin gen van de organist zijn te vol gen voor het publiek. Ignace Michiels studeerde orgel, piano en clavecimbel aan het conservatorium van zijn geboortestad Brugge. In 1986 werd hij laureaat aan het Lemmensinstituut te Leu ven. Hij vervolmaakte zich achtereenvolgens bij Robert Anderson aan de Southern Methodist University in Dallas, aan het Koninklijk Conserva torium te Brussel bij Herman Verschraegen en bij Odile Pierre aan het Conservatoire National te Parijs, waar hij de Prix d'Excéllence verwierf Aan het Koninklijk Conserva torium te Gent behaalde hij het Hoger Diploma voor orgel. Ignace Michiels is leraar aan het Brugse conservatorium en doceert de cursus orgel aan het Koninklijk Conservato rium te Gent. Hij was gedu rende 15 jaar dirigent van het Brugse oratoriumkoor Canto- res, waarmee hij verscheidene werken van grote meesters heeft uitgevoerd. In het jaar 2001 richtte hij samen met zijn Duitse collega Gabriel Dessau- er het Regerkoor Internatio nal op. Deze formatie bestaat uit geselecteerde Vlaamse en Duitse koristen. Sinds 1991 is hij titularis-organist van de Sint-Salvatorskathedraal te MIDDELHARNIS - Tijdens de Diekdagen worden er op 23 en 30 juli naast de winkel van Buijsse Mode weer wafels gebakken ten bate van Trans World Radio (TWR). De wafels worden volgens een oud Men- heersens recept vers gebakken en kosten dit jaar 80 cent per stuk. Trans W^orld Radio is een onafhankelijke internaüonale radiozendingsorganisatie en zendt radioprogramma's uit in meer dan 200 talen en dialec ten. De programma's kunnen dagelijks worden ontvangen door miljoenen mensen in 160 landen. Hiervoor maakt TWR gebruik van meer dan 2.000 zendlocaties: midden golfzenders, kortegolfzenders, langegolfzenders en FM sta tions, maar ook satellietuit zendingen, kabel netwerken en uitzendingen via internet. De voornaamste, internatio nale zenders van TWR bevin den zich op bovenstaande 14 locaties. Hierdoor kan op dit moment gedurende 1800 uiu' per weerk, door middel van radio, ca. 85% van de wereld bevolking worden bereikt met het Evangehe van Jezu.s Chris tus. Er wordt uitgezonden via de kortegolf, de midden golf FM, kabel, per satelliet en internet. TWR zendt niet alleen eigen programma's uit, maar ook die van protestants christelijke organisaties en ker ken. De in 1954 door dr. Paul Freed opgerichte organisatie werkt met een staf van meer dan tweeduizend mensen verspreid over kantoren en studio's in meer dan veertig landen. Het doel van TWR is lokale kerken te helpen bij het vervullen van Christus' opdracht alle volken tot zijn discipelen te maken. Voor een aanzienlijk deel van de wereldbevolking zijn de uit zendingen van TWR de enige mogelijkheid om naar het Woord van God te luisteren. Voor meer informatie zie www. transworldradio.nl. Juli 2010 heeft tot nu toe bijna evenveel warmte opgele verd als in de grote zomerjaren 1976 en 2006 (warmste maand ooit in Nederland). Voorbije dinsdagmiddag lever de ook weer een bijdrage met 30 graden in onze regio nen. Vooral in het zuiden van Nederland was de warmte indrukwekkend en op de grens met België werd gisteren (dinsdag) al de vijftiende tropische dag van deze zomer opgetekend, dus met een maximumwaarde van meer dan 30 graden. Deze maand heeft dus nog steeds potentie om uit te groeien tot een extreem warme maand, maar of die warmste maand van juli 2006 naar de kroon gestoken zal gaan worden is twijfelachtig. Inmiddels zijn we begonnen met de Hondsdagen: een periode in de kalenderklimatologie die zich uitstrekt van ongeveer 20 juli tot 20 augustus. In deze periode komt de ster Sirius (een heldere ster in het sterrenbeeld De Grote Hond) tegelijkertijd op met de zon. Weerkundig wordt deze tijdsperiode gekenmerkt door overwegend warm weer met een relatief grote kans op een onweersbui. Vroe ger, toen men nog geen koelkasten had, was dit ook de periode dat veel etenswaren bedorven door de vrij hoge relatieve vochtigheid. Zo'n typerend weerbeeld kimnen we ook vanaf vandaag gaan verwachten op de eilanden en aangrenzende gebieden. Op woensdag breekt dan een fase aan met gematigder temperaturen en regelmatig kan een bui worden losgela ten. Het Zuid-Hollandse zomerweer kan toch nog steeds als prima worden beschouwd, want veruit het grootste deel van de tijd is het droog. Vlakke lage druk bivakkeert de komende dagen boven onze hoofden. De atmosfeer is dus vaak instabiel en er kunnen gemakkelijk enkele (onweers) buien vallen. Daar de koerssnelheid van sommige buien laag zal zijn, kan zo'n bui soms helemaal uitregenen, vooral als zo'n waterdrager lang blijft hangen boven dezelfde stek. Water overlast kan dan het gevolg zijn, terwijl een plaats drie kilometer verderop het gewoon droog houdt. Een grotere kans dus op een aantal buien tot en met het weekeinde, maar de structurele droogteperikelen houden aan voor de landbouw. Om die echt het hoofd te bieden zou een week met aaneengesloten regenval noodzakelijk zijn en dat zit er bij lange na niet in. Voor meer weerinfo zie www.weerprinieur.nl. Weerman Mare Putto op de foto v.l .n.r.: de heer A.C. Lokker, voorzitter kerkvoogdij Hersteld Heivormde Gemeente Ouddorp, burgemees ter G.J. van de Velde-de Wüde van de gemeente Goedereede, de heer A.W. Bruggeman, secretaris van de Hersteld Hervormde Gemeente Ouddorp en de heer E). Tollenaar, wethouder Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Goe- GOEDEREEDE - De Hersteld Hervormde Gemeente van Ouddorp is van plan om een kerkge bouw te realiseren aan de Preekhillaan te Ouddorp. Daartoe is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. Op 8 juli teken den het kerkbestuur en de gemeente een inten tieovereenkomst voor de bestemmingsplanwijzi ging- De Hersteld Heivormde Gemeente houdt sinds febru ari van dit jaar kerkdiensten in zalencentrum Dorpstienden te Ouddorp, bij gebrek aan een kerkgebouw. Daarom heeft de Hersteld Hervormde Gemeen te plannen om een nieuwe kerk te bouwen aan de Preekhillaan te Ouddorp. Het nieuwe kerk gebouw moet aansluiten op het bestaande verenigingsgebouw Eben-Haëzer. De nieuwe keiTc past niet in het huidige bestemmingsplan. Een wijziging op het bestem mingsplan is daarom noodza kelijk. De gemeente Goeder eede heeft het voornemen om daaraan mee te werken. De samenwerking tussen kerk en gemeente is vastgelegd in een zogenaamde intentieovereen komst. Wethouder Tollenaar, porte feuillehouder ruimtelijke ont wikkeling van de gemeente Goedereede, wil graag mee werken aan een permanente oplossing voor de tijdelijke voorziening in Dorpstienden. "We vragen wel speciale aan dacht voor het informeren van belanghebbenden in de directe omgeving bij de verdere uit werking van de plannen door het kerkbestuur", aldus Tolle- Op 8 juli ondertekenden de heren Lokker en Bruggeman van de Hersteld Hervormde Gemeente, en burgemeester Van de Velde-de Wilde van de gemeente Goedereede de overeenkomst. De bouw- kan worden gestart zodra de bestemmingsplanprocedure doorlopen is. Brugge en organisator van de Kathedraalconcerten. Zijn uit gebreide repertoire omvat het orgeloeuvre van Bach, Franck, Mendelssohn en Dupré, de symfonieën van Widor en Vierne, de orgelsonates van Guilmant en Rheinberger. Ignace Michiels maakte naast vele CD-producties meerdere opnames voor radiostations. Andere orgelconcerten in de serie zijn op 3 augustus (Adri- aan Hoek uit Tholen) en' 10 augustus (Marien Stouten en Jan Peter Teeuw vierhandig orgel). Het concert in de Grote of Sint-Nicolaaskerk begint om 20.00 uur. De toegangsprijs voor het concert bedraagt 7,50, studenten betalen 2,50 en kinderen onder de 12 jaar mogen gratis naar binnen. Na afloop is er gratis koffie/thee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6