Nog veel vraagtekens rond bouw hotelcomplex in Ouddorp Europese primeur voor Flakkees bedrijf 1 EIIIVtlDEtl-tllEUWS EIIAriDEtl-lHEUWS Vcwolg vay} voorpagina: GS zet streep door energieveld zonnepanelen Vergunniyigen nog niet rond Marktonderzoek naar haalbaarheid oyitbreekt Geschiedenis Eneco Beroep instellen Foto-expositie 'Vogelverschrikkers in winters landschap' OUDDORP - Vijftien bewoners en recreanten aan de Oude Nieuwland- seweg in Ouddorp berei den zich voor op een lange juridische strijd tegen de gemeente Goedereede. Zij willen de bouw van het beoogde hotelcom plex Duinzicht naast hun (recreatie)woning voor komen. De huiseigenaren hebben daarvoor de Rot terdamse advocaat mr. Ed Manders ingeschakeld. Avontuur Haalbaarheid Bankroet Speculanten Buurman Geheimzinnigheid Transparantie NedLab: - Intensief proces In veilige handen Buitenland Interne opleidingen Boudewijn Zwart concerteert op Goereese beiaard i J /,-fcv.'^-'aiiJsijs»iii?.i«&dfc3-^LÏi'.3Ld7?M'ü*wïi^-- »<iMte9fe.^"«*>^tliM4)iM l'A(;iNA2 WOENSDAG 21 JULI 2010 Na hel aililazcn van het wind- molenproject tussen Stellen- dam en Melissant heeft de Stichting Mooi Goeree op ver zoek van de gemeeqte Goede- reede en Eneco mede vanuit het Innovatieplatlbrm gezocht naar andere vormen van duur zame energie en op andere locaties. "Ik heh toen het voorstel gelan ceerd op een in ons eigendom zijnd weiland van 1,5 hectare in de directe omgeving van De Klepperstee in te richten met zonnepanelen", zegt Lud- ovic den Hollander "Dat zou energie kininen opleveren niet alleen voor De Klepperstee en de Ridderstee maar ook voor collega-recreatieve bedrijven. Het Innovatieplatform wilde giaag bezien ol (ioedereede de eerste recreatieve gemeente in Nederland zou kunnen zijn met volledige zellsupporting op het gebied van dumzame energie. Het gemeentebestuur stelde zich enthousiast ach ter deze insteek. Samen met Eneco hebben wij in ons kan toor op De Klepperstee aan provinciale vertegenwoordi gers van de afdelingen Milieu en Guituur een toelichting op het plan gegeven. Vanuit het beoogde energieveld zou via een groen lijntje van 200 ineter naar een transformator op ons terrein de energie kunnen worden benut. Wat we zelf niet nodig zouden hebben konden wij terugleveren." In een nota van Eneco staat dat met investering door De Klep perstee en of Eneco (kostprijs PV-systeem bijna 1,9 miljoen euro) er voor het project een additionele subsidiebijdrage nodig zou zijn van 700.000 euro, excl. grondkosten. Die subsidie was bij briel van juli 2009 via de SDÈ (Stiiriulerings- regeling Dutnzame Energie productie) namens het minis terie van Economische Zaken over een periode van 13 jaar toegekend, op voorwaarde dat de werkzaamlieden vóór 2011 zouden worden gerealiseerd. De geschatte opbrengsten van de zonneweide gaan bij een maximaal vermogen van 900 KWp uit naar een verminder de ("02 uitstoot van 400 ton per jaar Dit is vergelijkbaar met het C02 netitralisatie- effect van 20.000 bomen in een zelfde periode. Zonireweide Ridderstee zou een bijzonder voorbeeldproject zijn dat een onderscheidend vermogen krijgt ten opzichte van andere recreatieparken. Het betekent een positionering als het eerste park voor een bewuste duurza me vakantie in ons, land, meldt de notitie.. De gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen Klep perstee en Verplaatsingsge- bied met een overzicht van alle wijzigingen ten aanzien van het ontwerpbestemmingsplan, samen met de Nota zienswij zen en het vaststelling.sbesluit van de gemeenteraad van 17 juni 2010, liggen vanaf 29 juli gedinende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Goedereede. Belangheb benden die eerder al bij het ontwerpbestemmingsplan een zienswijze bij de gemeenteraad indienden, kunnen ook nu schriftelijk beroep instellen. Echter met uitzondering van het deel dat valt onder de reac tieve aanwijzing van GS betref fende het zonne-energieveld. MIDDELHARNIS - In het Wijkcentrum, Doetinchem- sestraat 27 te Middelharnis houdt Jaap Peeman uit Mid delharnis van juli t/m oktober de foto-expositie 'Vogelver schrikkers in een winters land schap op Goeree-Overflakkee'. Jaap Peeman fotografeert sinds de jaren zeventig van de vorige eeuw. Hij is licl van de landelijk bekende fotoclub 'De Rarekiek' te Sommelsdijk. Hij heeft deelgenomen aan diverse foto-exposities en stuurt foto's in voor buitenlandse fotosa lons. Ook doet hij mee met het vitrineproject van Stichting Podium Goeree-Overflakkee. In 1989 maakte hij een foto- documentaire van het bezoek van Koningin Beatrix in het stadje Goedereede. Ook was hij één van de dagfinalisten in april 2009 in de vleeshal te Middelburg in de voorronde van 'Het Vierkante Ei'. In mei 2008 viel zijn blik op een vogel- '2»!^ verschrikker, opgetut met een rood ketelpak. Daar wilde hij meer mee gaan doen. Vanaf die tijd inaakt hij foto's van vogelverschrikkers, vooral als ze speciaal zijn uitgedost. Op zaterdag 10 januari 2009 was het een prachtige dag met veel rijp in de natuur Jaap had nog wat vogelverschrikkers gevon den en trof er daarbij een aan met een bontjas die hij over zijn verschoten blauwe ketel pak droeg. Maar ook in het winterlanclschap van decem ber 2009 en begin januari 2010 trof hij op het eiland vogelver schrikkers aan van verschil lende pluimage. Tijdens de zomermaanden is in het Wijk- centrimi een selectie te zien van twintig van deze werken. De tentoonstelling is reeds te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur I.v.m. de vakantie zal de offi ciële opening op een later tijd stip worden verricht. Christelijk streel^blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<e!ijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Projectontwikkelaar Estate Invest, voor 885.000 de nieuwe eigenaar van het café- restaurant met dienstwoning en omliggende gronden, wil voor drie miljoen euro op het bij Duinzicht behorende per ceel een hotelcomplex met 45 kamers en zeven vrijstaande bungalows bouweir. De bomen zijn daarvoor al gekapt. De gemeente heeft voor de reali sering van deze plannen mede werking toegezegd en publi ceerde begin deze maand in de plaatselijke kranten een aan kondiging dat het ontwerpbe stemmingsplan betreffende dit gebied gedurende zes weken ter inzage ligt. Eerdere ont werpen zijn door de commissie Welstand afgewezen. De door twee bewoners inge schakelde hotelmarktdeskun- digen drs. Ad Kooijman en Ir Paul van Moorsel, zeggen ver bijsterd te zijn over de plotselin ge ommezwaai van de gemeen te. Van Moorsel: "Toen het eco nomisch klimaat zo'n acht jaar geleden er heel wat gunstiger voor stond, werden de plannen van diverse investeerders voor de ontwikkeling van een hotel in Ouddorp 'vanwege het eco nomisch tij' door de gemeente afgeschoten. Nu we in een cri sis zitten, hotels failliet gaan en hotelkamers tegen bodemprij zen worden aangeboden, ziet de gemeente aanleiding een nieuw avontuur aan te gaan met een projectontwikkelaar die geen ervaring heeft met bouw en exploitatie van hotels en ook geen marktonderzoek naar de haalbaarheid heeft laten uitvoeren." Volgens mr. Eric Roeland van de afdeling VROM van de gemeente is een haalbaarheidsonderzoek geen toetsingsgrond in het kader van de ruimtelijke ordening. "Hierover kunnen wij geen eisen stellen". Leo Boone van Estate Invest zegt in het Hore ca Makelaars Magazine: "wij Café-Restaurant Duinzicni iiefjr xeneice umhines voor een hotelcomplex. zijir een betrouwbare, lokale onderneming en weten wat er speelt in de regio. Marktonder zoek was in dit geval dan ook niet nodig." Toenmalig wethouder en loco burgemeester A. Lokker heeft de onderhandelingen met de Eindhovense projectontwik kelaar Ir Koos Luttjeboer van MultiKonsept in 2002 afgebro ken na een grotendeels negatief rapport van Trust Consultancy B.V. over de economische haal baarheid van een hotel tegen over Duinzicht aan de Oude Nieuwlandseweg. Luttjeboer had in samenwerking met pro jectontwikkelaar Merwestreek Project B.V. en Roosdom Tij huis tegenover Duinzicht een perceel grond gekocht waarop hij een hotel met 80 kamers wil de bouwen. Dit initiatief werd na langdurig ambtelijk overleg - de gesprekken en studies lie pen van 1995 tot 2002 - door de gemeente van tafel geveegd. Ook andere 'feasibility studies', ondermeer door Van der Valk Hotels en Restaurants en de Bilderberg Hotelgroep, wezen uit dat een hotel in dit gebied van Ouddorp geen haalbare kaart is. Hotelexploitanten hebben naar eigen zeggen de grootste moeite om het hoofd boven water te houden. Vorig jaar heeft de hotelketen Gol den Tulip voor de dertien eigen hotels faiUissement aan gevraagd. Kooijman: "Nog maar enkele maanden geleden is het gloed nieuwe hotel 't Veerse Duin in het Zeeuwse Kamperland kort voor de opening getroffen door een faillissement. De eige naar van het viersterrencom- plex. Kamperduin bv, is bank roet verklaard. Kort voor het faillissement heeft de eigenaar een aantal hotelsuites verkocht aan particulieren. Estate Invest en de gemeente Goedereede nemen met dit project een hele grote gok." Dingeman van Es van Estate Invest spreekt dit tegen. "Het is een schitterend project op een A-locatie dat mooie kansen biedt. We had den alleen gehoopt hiermee sneller aan de slag te kunnen. Ontwikkeling is een lange ter mijn traject. Dit komt echt wel goed." Advocaat inr Ed Manders zegt zich niettemin zorgen te maken. "Wat als de exploitant bijvoor beeld in het najaar en de lange winters met een leeg of halfvol hotel zit? Als goed ondernemer zal hij naar een andere oplos sing zoeken. Diverse locaties in Ouddorp hebben met ditzelfde probleem te kampen eir vullen de lege kamers, woonhuizen en vakantiehuisjes tegen bodem prijzen op met werknemers die ingehuurd zijn door loon bedrijven of uitzendbureaus die w^erk en onderdak bieden." Bezorgd: "Helaas worden deze locaties regelmatig gekenmerkt door overlast veroorzakende bewoners, drankmisbruik, prostitueebezoek en een stij gende criminaliteit. Is dat wat de gemeente voor ogen heeft om het keurmerk van Oud dorp als beste badplaats te waarborgen?" Manders en zijn cliënten vragen zich af of de bungalows na oplevering wor den doorverkocht aan specu lanten. Volgens de gemeente mogen de bungalows en hotels uites worden doorverkocht aan particulieren. Roeland: "Er moet dan wel sprake zijn van recreatieve overnachtingen en bedrijfsmatige verhuur via de hotelexploitant. Hoe vaak en in welke percentages kan ik nog niet zeggen. Dit is niet met een Foto: Hans Villerius schaartje te knippen." Volgens Roeland mogen de kamers ook per uur en per dagdeel wor den verhuurd. Manders: "dat belooft weinig goeds". Oud-advocaat nir. Lourens ten Have denkt dat de gemeente en de projectontwikkelaar geen eerlijk spel spelen en iets te verbergen hebben. Zijn huis met tuin grenst aan het perceel van Duinzicht. Diirgeman van Es van projectontwikkelaar Estate Invest heeft nog geen contact met hem opgenomen om hem te informeren over het voorgenomen bouwproject. "Hij is al meer dan een jaar mijn buurman, maar ik weet niet eens hoe hij eruit ziet. Dat geldt ook voor Marcel Melieste, sinds vorig jaar juli de nieuwe exploitant van Duinzicht. Die ken ik ook niet." Ten Have zegt zich te ergeren aan de onvolledige en ondoorzichtige informatie. "Toen Duinzicht vorig jaar juli aan Estate Invest werd verkocht, was al enige tijd sprake van hun plannen voor een hotelcomplex. In de notariële akte van levering van 1 juli 2009 wordt echter exph- ciet vermeld dat het gekochte in gebruik is als café-restaurant en dat koper het gekochte voor hetzelfde doel gaal gebruiken. Met geen woord wordt in deze akte gerept over het feitelijke doel van de koop: het voorne men tot het oprichten van een hotelcomplex. Ten Have zegt nog iets vreemds te hebben ontdekt. "Volgens de notariële akte dienen de kadastrale perce len evenals de erfgrenzen op kosten van de verkoper door het kadaster te worden vast gesteld. Deze voorwaarde is vreemd genoeg door de koper niet opgeëist. Naar de reden daarvan kan ik slechts gissen". Dingeman van Es repliceert: "Onzin, we hebben alles kadas traal laten opmeten. We weten echt wel wat ons eigendom is." Ten Have wantrouwend: "Het hele project is gehuld in een zweem van geheimzinnigheid. Het deskundigenrapport van adviesbureau RBOI is door de gemeente na verschijnen aan de openbaarheid prijs gegeveir Er is echter nog eeir rapport in handen van de gemeente, van adviesbureau HKB, eveneens voor het hotelproject door de gemeente ingehuurd. Dit mag echter niemand inzien omdat dit volgens het college van B W opgesteld zou zijn voor intern beraad. Zelfs een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur is door de burgemees ter afgewezen." De burgemeester verwees in haar brief aan Ten Have naar enkele citaten uit oude recht- Ijankuitspraken uit /Vlmelo en Maastricht. "Kennelijk heeft de burgemeester op internet iets gevonden dat haar hou vast biedt om het HKB rapport achter te houden", zegt Ten Have. "We mogen kennelijk alleen kennis nemen van stuk ken die voor de gemeente wel gevallig zijn. Over transparan tie gesprokeir." De gemeente laat bij monde van mr Roeland weten dat ten tijde van de aan vraag van de heer Ten Have het HKB rapport nog niet op de collegetafël van het college van B W was beland. "Dit rapport is inmiddels ingezien door het college, reden waar om ik geen bezwaren meer zie om het rapport niet vrij te geven", aldus Roeland. "Maar het college van B W heeft hierin natuurlijk het laatste woord." MIDDELHARNIS - Ned Lab, een onafhankelijk commercieel onderzoek slaboratorium in Mid delharnis, heeft zowel op nationaal niveau als op Europees niveau een pri meur. Het bedrijf is sinds 30 juni jl. officieel geac crediteerd voor de norm NEN-EN-ISO/IEC 17025. Accreditatie volgens deze norm is op zich niet zó bijzonder, heel veel labo ratoria (overheidslabora- toria, bedrijfslaboratoria, milieulaboratoria, etc.) zijn NedLab voorgegaan. Maar het unieke in dit geval is dat NedLab het eerste en enige onafhan kelijke commerciële labo ratorium in Nederland én in Europa is dat deze accreditatie heeft verwor ven voor monsterneming, analyses en testen op het gebied van ademlucht en medische gassen. Het bijbehorende certificaat werd vorige week woens dag officieel uitgereikt door een vertegenwoor diger van de Raad voor Accreditatie (RvA), die een initiatief is van het Ministerie van Economi sche Zaken. Binnen Europa zijn er normen - vastgelegd in de Europese Pharmacopoeia - waarin weer gegeven wordt aan welke kwa liteitseisen ademlucht en medi sche gassen moeten voldoen. De controle op deze kwaliteits eisen staan onder toezicht van zowel de EU, als de nationale overheden. In Nederland staan deze eisen onder toenemend streng toezicht van de Inspec- -- ir t i NedLab kreeg vorige week de felhegeerde accreditatie. tie voor de Volksgezondheid. Het toezicht neemt zowel nati onaal als internationaal sterk toe, oindat er redelijk vaak incidenten - met soms drama tische afloop - plaatsvinden met medische gassen. Medi sche gassen die enkele jaren geleden, geheel onterecht, nog als een technisch hulpmiddel gezien werden. Echter niets is minder waar: deze gassen zijn medicijnen. Medewerkers van NedLab hebben 2 jaar lang intensief gewerkt aan het proces om tot accreditatie te komen. Middels een complex aan procedures, werkvoorschriften en validatie onderzoeken, met gebruikma king van peperdure geaccredi teerde gasstandaarden, en na een dagen durend uitgebreid onderzoek door een team van deskundigen van. de RvA, is aangetoond dat NedLab vol doet aan de eisen die gesteld worden in de norm ISO/IEC 17025 en die gesteld worden door de RvA. De accreditatie is tevens van belang in verband met de ver eiste CCKL-accreditade - een equivalent van die van ISO/ lEC 17025 - van ziekenhuisla- boratoria. Willem Struijk (eige naar-directeur van NedLab) meldt trots dat dit de groot ste mijlpaal is in het 11-jarig bestaan van zijn bedrijf, de kroon op het werk van hem en zijn meciewerkers. Speciaal daartoe opgeleide laboratoriummedewerkers van NedLab stellen de kwaliteit vast van ademlucht en medi sche gassen in ziekenhuizen. Of het nu gaat om ademlucht Foto: Wim van Vossen Fotografie direct na de compressor of de kwaliteit van zuurstof in de operatiekamer. NedLab mede werkers gaan met geavanceer de apparatuur aan de slag om zeker te stellen dat deze gassen (medicijnen) voldoen aan de scherpe Europese criteria. "De kwaliteitscontrole van medische gassen zoals adem lucht, lachgas, zuurstof, etc. op patiëntenniveau in OK's, vercouver, IC: of neonatologie, maar ook op de patiëntenka mers, is bij NedLab in veilige handen", zegt Willem Struijk. "Of het nu een frequente controle betreft, controle van modificaties aan het leiding net, nieuw- of verbouw, of een (bijna-)incident: NedLab geeft zeven dagen per week en 24 uur per dag 'acte de presence'. De laboranten in de buiten dienst weten zich gesteund door een bijzonder goed geou tilleerd laboratorium met erva ren en vakbekwame collega's". NedLab is in Nederland een toonaangevend onafhankelijk laboratorium op het gebied van kwaliteitscontrole van medi sche gassen op gebruikersni veau, maar ook in het buiten land is het geen onbekende naam. Met grote regelmaat worden er metingen in België uitgevoerd. Bovendien is Ned Lab een vestiging gestart in het Duitse Arnsberg-Neheim, centraal gelegen in ons grote buurland. Telt ons land ca 170 ziekenhuizen, zo telt Duitsland er ruim 2100 waarvan een groot gedeelte in het Ruhrge- bied, dus op een afstand dich terbij dan Cironingen. Ook het Ministerie van Eco nomische zaken heeft met ver trouwen de maximale subsidie aan NedLab toegekend voor de ontwikkeling van deze acti viteiten in het buitenland. Wel licht volgen na België en Duits land anclere Europese landen, het betreft hier immers Euro pese wetgeving, bovendien is accreditatie volgens ISO/IEC 17025 internationaal geaccep teerd. Buiten het feit dat de buiten dienstmedewerkers speciaal opgeleid en getraind worden voor dit specialistische werk, verzorgt NedLab volledig intern de opleiding tot labo rant op MBO-niveau. Heel recent zijn er weer twee medewerkers geslaagd voor dit landelijk erkende diploma, namelijk Suze Struijk en Silvan Jacobs. In de loop van deze maand hoopt NedLab weer een van haar inedewerkers te kunnen feliciteren. En er is nog een aantal medewerkers in opleiding. Alle gediplomeerde laboran ten gaan vervolgens een deel tijdstudie Chemie volgen aan de Hogeschool Rotterdam. Ook deze studie wordt volledig gefinancierd door het bedrijf. GOEDEREEDE - De beiaard van de St. Catharinatoren te Goedereede wordt zaterdag 24 juli a.s. tussen 16.00 en 17.00 uur bespeeld door de bekende beiaardier Boudewijn Zwart uit Nijkerkerveen. Boudewijn Zwart 1962) studeerde hoofd vak piano aan het Sweelinck- conservatoriiun te Amsterdam en beiaard aan de Nederland se Beiaardschool te Amers foort. Hij is beiaardier in o.m. Amsterdam, Dordrecht en Ciouda en is verder werkzaam als organist, pianist en compo nist. Met Henry Groen vormde hij jarenlang het Nederlands Carillon Duo. Hij produceert diverse beiaard C^D's en orga niseert opvallende beiaardpro- jecten. Sinds 2002 geeft Bou dewijn Zwart leiding aan het Carillon Instituut Nederland te Dordrecht, een beroepsop leiding voor beiaardiers. Mfet zijn eigen ontworpen mobiele C;oncert Carillon reist hij door heel Europa. Hij is president van Eurocarillon en wordt regelmatig gevraagd als bei- aardadviseur bij restauratie, renovatie en nieuwbouwpro jecten. Het concertprogramma vair Boudewijn Zwart is voor CtOC- dereede opgebouwd uit wer ken uit de barok (Handel. Vivaldi en Albinoni en uit de 20e eeuw (Rogers, Monti en Henry Groen). Ook staat een improvisatie op het program ma. Het concertprogramma is vóór het concert kosteloos te verkrijgen bij de kassa bene den in de toren. U kunt dan ook een kaartje kopen voor beklimming van de toren, waarbij u op de tweede 'ver dieping' de beiaardier aan het werk kunt zien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2