Raad Dirksland eist nu financiële verbeteringen bij 'Binnenhof' 'Hieuws uit 4^ Pitrtn^te-t Voor 't laatst aan de Heuvelsweg Deel opbrengst Kringloopmarkt als cheque aan ^De Boei' verstrekt Het weer van volgende week... Julizomer niet stuk te krijgen Wim Huizer wint grote prijs administratiekantoor *De Eilanden' ElUVtlDEn-niEUWS Miljoen er bij Tegen de muur Vaag - i« im C« im im i* «3i i* i* i* im io C« ii ffi ffi tfi Sjk ffi ffi ffi gfi gfi g/k ffi fjk fjk ffi gjt fji fjt ffi gjt gjk gjt sj» fjt s^ M 4t *V. f.* •:i •y my •y •y •y •y STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Blijdschap •-"-"• *-«■.■»-----■ (tt\immf'irmii'm--*—^--^- PAC;iNA4 VRIJDAC; 16JLLI 2010 DIRKSLAND - Als afron ding van het politieke jaar was er voor de gemeen teraad van Dirksland aan de vooravond van de vakantie nog een tweetal bijeenkomsten belegd. Twee in één. Dat wil zeg gen een informatieve en opiniërende zitting, direct gevolgd door een besluit vormende vergadering. Dat kan voordelen ople veren voor afdoening van zaken, maar soms blijkt die mogelijkheid te hoog gegrepen. Zoals bij het Meerjarenplan Cultuur participatie Goeree-Over- flakkee. Evenals in buur gemeente Middelharnis lag er bij dit dossier een amendement op tafel waarbij de stemmen staak ten. Derhalve komt het onderwerp in september opnieuw op de agenda. Het was een inschattings fout of bewuste strategie van de coalitie van SGP, Christenunie en CDA, want bij afwezigheid van twee SGP-raadsleden was vóóraf tellen al voldoende geweest om te signale ren dat de stemmen zou den staken. Zeer scherpe woorden vielen er over de begroting 2011 van Werk voorzieningsschap Bin nenhof. "Schrikbarend, alleen met drastische maatregelen kan hier het financiële beleid en de dreigende tekorten nog worden ingedamd", for muleerde PvdA-er Van der Vlugt. Volgens Leenders (Gem.Belangen) past hier de opmerking: "rampza- lig". Door Jaap Ruizeveld Met twee presentaties, één over het gewijzigde en aange paste plan Hart van Dirksland {v\aarover deze krant onlangs al uitvoerig berichtte) en het eilandelijke Meerjarenplan Cultuurparticipatie was het reeds in de informatieve raad een overvolle agenda. Het Hartplan moet nu verder in definitieve \()rmen worden uitgewerkt vóórdat de raad er een uitspraak over hoeft te doen. Toch waren er bezorgde en kritische vragen over de verhiuir- en verkoopmogelijk- heid van de geplande wonin gen. Bij starterswoningen worden koopprijzen genoemd van 175.000 euro, huurprij zen tussen 400 en 440 euro per maand en voor de appar tementen, afhankelijk van lig ging en grootte, in een enkel geval oplopend tot boven de 500 euro. óelet op de getoon de belangstelling is Woning-' bouwvereniging Dirksland niet ongerust over een snelle afzet mogelijkheid. Met suggesties over gevels, daken en pand- hoogtes kunnen de architec ten Kolpa Rotterdam en Casa Ratsma nu verder aan de slag. Bouwen in 2011 en opleveren in 2012 is het streven. De concept Begroting 2011 Binnenhof/Webego bracht het figuurlijke spel op de politieke wagen. Bij ongewijzigd beleid zullen de verliezen flink oplo pen. Er wordt opgemerkt dat door diverse omstandigheden in de afgelopen maanden het exploitatieverlies afstevent naar 1,7 miljoen euro, ofw'el één miljoen meer dan in de voorliggende begrotingswijzi ging wordt genoemd. Directie en bestuur werken aan een nieuw voorstel voor wijziging van de begroting, zo wordt fijntjes in het dossier vermeld. De raad van Dirksland moest letterlijk naar adem happen om deze negatieve cijfers te kunnen plaatsen. De fracties zijn ongerust dat ze meegezo gen worden in de negatieve spiraal. "We kunnen bezuini gen wat we willen, maar met een verdeelsleutel van de kos ten ten laste van de gemeente gaat op deze manier bij ons het licht uit", aldus Van der Vlugt. PvdA, Gemeente Belangen en VVD eisten van wethouder Bruggeman dat hij de raad in september een dossier presen teert waarin Binnenhof/Web ego aangeeft op welke wijze er een beleidsommezwaai wordt gemaakt om de tekorten aan te pakken c.q. te verminderen en weg te werken. Overrealisatie moet worden teruggebracht, er moet kritisch worden gekeken naar de positie van het immer verlieslijdende werkdeel Web ego en er dient een verklaring te komen waarom het ziekte- verzuiin zo dramatisch hoog is: onder het Wsw-personeel tot liefst 17,7 procent. SGP-er Ju voelde zich opnieuw met de rug tegen de muur gezet. "Op een zo laat tijdstip kun je nauwelijks nog ingrij pen in 2010 en 2011", ver zuchtte hij. Ook CDA en de Christenunie uitten hun grote bezorgdheid. De portefeuil lehouder begreep de kritiek en gaf aan dat er draconische maatregelen nodig .zijn en dat hieraan hard wordt gewerkt. Met zijn toezegging dat er op 9 september een voorstel ligt voor een opiniërend gesprek en dat er op 23 september een gefundeerd raadsbesluit kan worden genomen, gingen de fracties akkoord. Alleen Zwa nenburg (VVD) gaf geen steun, omdat hij in het conceptbesluit een combinatie van de jaarre kening van het Binnenhof met de gemeentebegroting 2011, om vooralsnog 190.000 euro op te nemen ter dekking van het Binnenhof tekort, niet pas send vond. Een ander heikel punt vorm de, zoals gemeld, de eilande lijke nota Meerjarenplan Cul tuurparticipatie. Een uitge breide toelichting ten spijt, er was grote wrevel over de vele onduidelijkheden in het stuk. Er moet een netwerker woi-- den aangesteld, met Compa- nen als werkgever, maar voor het provinciale subsidiebedrag van 22.000 euro kan de goede man of vrouw niet aan de slag. Dus er moet geld bij en waar haal je dat? Tom Poes had een list verzonnen. Je haalt dat geld weg bij projecten ter aanvulling op deze personele kostenpost. Maar dan draai je projecten wellicht de nek om, werd er gesuggereerd. Oplos sing via fondsenwerving dan. Maar geen enkele richting geeft daarop een succesvolle insteek. Ook de taakverdeling is vaag. Alleen de formatie plaats van 0.4 fte is blijkbaar concreet. De gemeente moet toch een regierol vervullen, maar kan niet aan de inhoud van de werkzaamheden komen. Prestatieafspraken maken is prima, maar wie doet wat? Dit stuk is slechts een kader en het profiel wordt nog ingevuld, was het weerwoord. Bovendien is er ook niet zo veel creatiefs mogelijk, want het werk moet uitgevoerd worden binnen de hoofdlij nen van het provinciaal beleid en de zogenaamde doorsnij dende thema's die vastliggen. Kortom, warrigheid ten top. Een amendement van CDA, SGP en Christenunie om de formatie in kosten te richten, uitsluitend op het door de pro vincie geoormerkte bederag van 22.000 euro, haalde het niet. In september een nieu we ronde en nieuwe kansen. "Dan met raadsleden die met een opgeladen batterij weer aan de slag gaan", filosofeerde raadsvoorzitter burgemeester Stoop. •Sf -Sf '2.' Er wachten momenteel in het dierenasiel weer aardig wat katten op een nieuw baas je. Eén van hen is Renzo, een leuke rode kater die met z'n 12 jaar al een dagje ouder is. Renzo is heel lief, hij moet zich wel aan een blaasgruisdieet houden en'is gewend z'n leventje binnenshuis door te brengen. Hij wil graag een mandje bij iemand waar geen kleine kin- deren in huis rondlopen. Hoe Renzo tegen het gezelschap van andere huisdie ren aankijkt is niet bekend. Ook Moos zoekt een gezellig nieuw thuis. Moos is een cypers rode poes van 6 jaar. Ze is heel lief en zal mis schien even wat tijd nodig hebben om te wennen in haar nieuwe thuis. Moos is ook •niet gewend geweest om buiten te komen. Moos wil graag een mandje bij iemand zonder andere huisdieren. Ze kan bij kin deren vanaf 10 jaar oud geplaatst worden. Semmy wil ook graag weer een lief baasje. Semmy is een zwart-witte poes van 4 jaar oud, een echte kroelpoes. Ze is ook heel lief voor kinderen. Met andere katten kan ze matigjes overweg. Wat Semmy van hon den vindt is niet bekend. Wilt u één van deze dieren weer een lief devol thuis geven, kom dan eens kennis met ze maken in het dierenasiel. Naast deze dieren wachten in het asiel uiteraard meer katten, konijnen en honden op een nieuw baasje. De Dierenstee is te vinden aan Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp. Tel. 0186 655150. Openingstijden: Kater Renzo. maandag t/m zaterdag van 11.00- uur. Website: www.dierenstee.nl. 16.00 Stichtingsvoorzitter Wini Bron en de dames Den Eerzamen en VariRumpt, met commissievoorzitter Hans van Dam en lid William Hameeteman. Foto: Wim van Vossen Fotografie GOEDEREEDE - "Wij zijn bijzonder dankbaar voor de geste van de acti viteitencommissie van de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp, om een bedrag van duizend euro aan onze stichting te schenken. Het is fijn dat juist in deze eco nomisch moeilijke tijd, waarin het niet gemakke lijk is om fondsen te wer ven en waarin je ziet dat subsidies steeds spaarza mer worden verkregen, wij ook andere hartverwar mende activiteiten mogen begroeten". Dit stelde arts Wim Bron, voorzitter van de stichting De Boei, het Inloophuis voor kanker patiënten en hun naasten, in Goedereede. Hij mocht vrijdag de cheque in ont vangst nemen uit handen van Hans van Dam, voor zitter van de activiteiten commissie. Door Jaap Ruizeveld Jaarlijks besteedt de activi teitencommissie tien procent van de netto opbrengst van de Kringloopmarkt aan een Goed Doel. Na de stichting Vrienden Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirksland en het Rode Kruis afdeling Goeder eede was dit keer voor Inloop- centrum De Boei gekozen, zo vertelde Hans van Dam. "Het is fijn zo jaarlijks een financieel steuntje te kunnen uitreiken. Maar er dreigen donkere wol ken boven de continuïteit van de KHnglooporga'hisatie. Na 19 jaar is schriftelijk vernomen dat de marktkramen volgend jaar niet meer op de locatie direct naast het kerkgebouw aan de Dorpstienden geplaatst mogen worden. Dat geeft veel logistieke problemen en mogelijk ook een aanpassing van het aantal kramen. Een en ander zou het gevolg zijn van een maatregel dat de Kring loopmarkt, nu opgezet op 14 parkeerplaatsen, aldaar niet meer zou mogen staan. Met verplaatsing naar de Ring kun nen diverse verkoopactivitei ten wellicht niet meer worden uitgevoerd", zo luidt de eerste reactie van een bezorgde voor zitter. Vrijdag was het overigens nog een vrolijke happening bij de chequeoverhandiging op de inarkt in Goedereede. Arts Bron schetste nog eens de belangrijke functie van het Inloophuis dat is onderge- bracllt in café Goeree. "'fcor, kankerpatiënten is de medi sche zorg goed voorhanden. Maar het psychosociale aspect voor de patiënten en hun naasten, dat is iets anders. Via De Boei trachten wij deze mensen te ondersteunen en ruimte te bieden waar men met lotgenoten, in alle rust en intimiteit, dingen kan bespre ken. Waar met geschoolde krachten en vrijwilligers, \aak mensen die zelf met kanker te maken kregen, begeleiding en een luisterend oor wordt geboden. Waar aspecten als angst voor het onbekende, dat ontstaat na een diagnose, bespreekbaar zijn en/of wor den gemaakt. Waar plek is voor het delen van verdriet maar ook voor een ontspan nend moment. Daarop zetten wij in", zei Bron. "Financiële support van overheid, instel lingen en via allerlei acties is daarbij onmisbaar Los van onze eigen in.spaniungeii om ook gelden in te zamefeiï^Je weet waar\(K)r je het doet. Daarom is elke steun zo van harte nodig en het wordt ook gericht ingezet", aldus de stichtingsvoorzitter. MIDDELHARNIS - Korfbalvereniging Good Liuk gaat ui augustus vcihuizen naar hel nieuwe complex aan de Oostplaatsewg 15 te Middelharnis. Daui om werd nu voor het laatst aan de Heuvelweg een tentenkamp gehouden. De vereniging bedankt Hans Meijer Advies voor zijn sponsoring, waardoor dit mogelijk wordt gemaakt. Na een redelijke dinsdag (in de relatief 'koelere' lucht achter het koufront) stroomde woensdag weer erg zwoele lucht binnen vanuit het zuiden. En andermaal werd de warmteoprisping afgesloten met de nodige dynamiek in de lucht, dus eigenlijk een herhaling van afgelopen zater dag. Noodweer teisterde delen van het zuidoosten en oosten van Nederland met soms aanzienlijke schade. Op de eilan den viel het mee met het zware weer. De boeren waren zeer tevreden met een plas water van meer dan 10 mil limeter op hun droge akkers. Donderdag was er opvallend veel wind (tot dik 6 bft.) en vanaf deze vrijdagmiddag (eerst nog wat regen in de och tend) herstelt het weer zich en volgt een reeks dagen met meestal zeer aangenaam zomerweer. In (en na) het weekend stuwt een depressie west van Ier land opnieuw een portie warmte in de bovenlucht op, zodat zich boven onze omgeving een nieuw hogedrtikge- bied ontwikkelt. Dit betekent andermaal een warmteoffen- siefje, inclusief (hoog) zomerse temperaturen. Op zaterdag is op de eilanden nog een enkele bui moge lijk, maar zondag blijft het hoogstwaarschijnlijk droog. De wind blijft aanlandig en is op vrijdag nog krachtig, maar neemt in het weekeinde af. Of het allemaal zeer stabiel wordt op middellange termijn is nog maar de vraag, want kleine verstoringen liggen alweer op de loer later. In grote lijnen volhardt de zomer evenwel, maar een enkele warmtebui blijft mogelijk. Inmiddels heeft juli zoveel warmte geproduceerd in Nederland dat de eerste maandhelft in de top drie belandt qua warmste eerste julihelften. Alleen in 1976 en 2006 was het warmer. Qua droogte is het nu te vergelijken met dat bewuste jaar 1976, maar qua warmte zijn we er nog niet om '76 naar de kroon te steken. Nog anderhalve maand hebben we om eventueel op gelijke hoogte komen. Opvallend is ook de huidige hoge temperatuur van de binnenwateren. De grote rivieren als Lek en Maas heb ben inmiddels een 'zwembadtemperatuur' (circa 24 gra den). Het zeewater ter hoogte van Goeree-Overflakkee is momenteel bijna 18 graden en als het warm blijft zitten we begin augustus op een deftige 21 graden. De allerlaatste kaarten van het Amerikaanse weermodel zinspelen al op een (zeer) warm slot van juli. Weerman Mare Putto De eerste jongen duivenvlucht van dit seizoen werd in ver band met de verwachte weers omstandigheden ingekort. De planning was Strombeek met een afstand van ca 96 km., inaar dit werd Duffel met een gemiddelde afstand van ca 75 km. De jonge duiven moeten alles nog leren, zoals het naar huis komen (oriënteren) en het eten en drinken tijdens de reis. Net als met kleine kinde ren kun je jonge duiven een en ander leren. Het oriënteren leer je als duivencoach door ze zelf weg te brengen en dat elke keer een stukje verder. Het eten en drinken tijdens de reis is natuurlijk anders dan thuis waar er een drinkpot en voer bak in het hok staan. Tijdens de reis hangen er drinkbakjes aan de reismand en voer krij gen ze los in de mand. Door de jonge duiven thuis al te laten wennen aan de reismand kim je ze leren eten en drinken op deze manier. Omdat er warm weer verwacht werd, werden de jonge duiven al vroeg in de morgen gelost en dat deerde het jonge doffertje van Wim Huizer niet om als een speer naar huis te vliegen, binnen het uur wist hij de 73 km naar huis af te leggen. Daarmee gaf hij 638 concurrenten het nakijken. Ook op het hok is het één van de bijdehandjes. Zodra de baas in biuut komt, probeert hij het hok uit te komen en zijn baas tegemoet te vliegen. Het is al weer de tweede grote prijs die Wim dit jaar wint.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4