Wisseling van de wacht bij 130-jarig F^^^^^^^Ü^S^222^s^£^ familiebedrijf Van Koppen Successen Weight Loss Challenge eilandennieuws.nl Lidl Middelharnis opent met één minuut gratis winkelen Fietsen voor het goede doel bij Rabobank Goeree-Overflakkee EIIAI1DEI1.I1IE1JW5 Nieuw Concurrentie Meewerkend Weight Loss Challenge Middelharnis PAC;iNA6 DINSDAC; 13 JULI 2010 OUDDORP - 'Aanne mers en Timmerbedrijf Van Koppen', staat er op het bord bij de inrit van het bedrijfsterrein aan de Wilhelminaweg 21 in de dorpskern van Ouddorp. Niets duidt erop dat ach ter die aankondiging, in deze eerste week van juli 2010, een tweetal belang rijke feiten zich afspeelde. Na 50 jaar zette Jaap van Koppen niet alleen defini tief een streep onder zijn loopbaan als timmerman, maar ook als eigenaar van genoemd bedrijf. Zijn plek is inmiddels inge nomen door de 26-jarige Daniël van Koppen, met wie hij de laatste jaren het mede-eigenaarschap deel de, ter voorbereiding op de overdracht. Daarmee wordt een familiebedrijf, dat oorspronkelijk begon aan de huidige Raadhuis straat (Kerkstraat) op het dorp, in het slopje tegen over de schilderswinkel en vóór de kuiperij, ook na meer dan 130 jaar, op een andere locatie voortgezet. Voor Jaap van Koppen was het deze week letterlijk inpakken en wegwezen. Genieten van één van zijn hobby's: duiken. En als je van Brazilië en Aruba tot Egypte en van Cuba (50 meter diep) tot in de eigen Grevelingen onder water hebt vertoefd, dan mag je van een expert spreken. Door Jaap Ruizeveld Jaap van Koppen weikte bij veel bedrijven als timmerman. Startend bij Klijn in Goeder- eede heeft hij zich in de loop der jaren in het vak bekwaam gemaakt. "Iets maken met je handen. Niet achter een bureau en achter een computer zitten". Jaap (achter) en Daniël van Kuppin. Dat was zijn drive. Tot I98I in de werkplaats op het dorp, daarna in de vestiging aan de W'ilhelminaweg. Daar als eige naar en uiteraard meewerkend timmeiiiian. Juist in een eco nomisch uiterst moeilijke peri ode. De rente liep toen op tot boven de 11 procent. Er was weinig werk en je moest lange dagen maken om het bedrijf draaiende te kunnen houden. Het aantal werknemers daalde van 6 naar 3. Gelukkig krab belde de economie uit het dal en was er weer perspectief voor een gezonde bedrijfsontwikke ling. In 2006 kwam Daniël van Koppen, een geboren Goe- reeër, in loondienst nadat hij al eerder vakantiewerk verricht te. Vanaf 2008 hebben Jaap en Daniël gezamenlijk de leiding gedeeld. Officieel per 1 juli is Daniël nu alleen eigenaar "Hij is nu de baas", grapt Jaap van Koppen. Voor mij zal het wel even wennen zijn om nu om te schakelen. Maar het is na een halve eeuw mooi geweest. Ik laat mijn vrije tijd nu de boventoon voeren. Alles wat met water te maken heeft lijkt hem te boeien. Varen, zeilen en de al genoemde duikhobby. Hij kijkt terug op een werkperiode met veel hoogtepunten. Leuke voorvallen en dat alles in een prima sfeer met de medewer kers in zijn bedrijf Zijn mobiel tje rinkelt. "Dat bespreken we nog wel" klinkt het. Ik moet nu weg om nog op tijd in Bruinis- se te zijn. Nog even iets over leggen met Daniël en weg is hij. Geen zwart gat of kniesoren achter geraniuins. De bijna 65-jarige Jaap weet wel beter. In zijn kantoorruimte maakt Daniël van Koppen graag tijd om over "zijn" bedrijf te vertel len. Nieuwbouw voor vrijstaan de en wat luxere woningen, verbouw en onderhoud. Dat zijn speerpunten, maar ook een restauratieproject, zoals nu aan de Markt in Goedereede wordt afgerond, past uitstekend in het werkveld, zo geeft hij aan. Met elf werknemers worden de klussen geklaard. "Wij heb ben een zeer trouw, stabiel en hecht team. De meeste vak mensen komen uit Ouddorp Foto: Wim van Vossen Fotografie en de Kop van Goeree. Sommi gen werken al tientallen jaren voor het familiebedrijf, dat zich van vader op zoon voortzette. Een historische feitje: Een eerste inschrijving dateert uit 1875. Mijn taak en mijn werk is bij deze bedrijfsoverdracht in wezen niet zo veranderd", vertelt Daniël. "Natuurlijk, ik kan nu niet meer direct met Jaap cominuniceren en op zijn kennis terugvallen. Daar sta ik nu wel voor". De 26-jarige eigenaar, getrouwd en vader van twee kinderen, is daar niet bevreesd voor Hij oogt zelfver zekerd en weet zich gesteund door zijn vakkundige mede werkers. Zeker, je merkt in vergelij king met vorig jaar dat er wat terughoudendheid bestaat in de markt om opdrachten te verstrekken voor nieuwbouw en verbouw. Een gevolg van onzekerheid in de maatschap pij, en dan valt snel het woord economische problematiek of crisis. "Ook merk je bij aanbe stedingen dat de concurrentie scherp is. Niettemin biedt de orderportefeuille gezond per spectief". Van Koppen heeft korte lijnen als het gaat om externen - denk aan tekenen en ontwerpen - direct bij pro jecten te kunnen betrekken. 'Hij straalt ambitie uit. Niet verwonderlijk, omdat hij graag keihard voor een goed eindre sultaat wil gaan. 'Je maakt iets dat er voorjaren staat. Je bent productief bezig" zegt hij. Daniël schuwt het werk niet. Ilij is meewerkend. Vanuit het kantoor regelt hij de bestel ling van materialen. Maakt offertes en houdt contacten met de opdrachtgevers. Hij begeleidt uiteraard ook zijn medewerkers op de bouwloca ties. Er moeten werkschema's worden opgesteld. Van 's inor- gens zeven uur tot ruim na vijf uur 's middags is hij paraat. Soms iets langer, afiiankelijk of er nog zaken moeten wor den geregeld of details wor den besproken. Is het, in het algemeen gesteld, moeilijk om voor een bouwbedrijf aan goede vakkrachten te komen? "Wij kunnen, als dat nodig is, gebruik maken van de facili teiten die door de Stichting Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw (in Mid- delharnis) worden geboden. In feite worden leerlingen dan door een vaste leermeester in het bedrijf opgeleid. Vier dagen in het bedrijf eir één dag in de week terug naar de Tech nische School. Zo ontwikkel je vaardigheden. Op dit moment hebben wij geen stagiair", ver telt Daniël. Aan de Wilhelminaweg in Oud dorp beschikt het bedrijf over een eigen kantoor, werkplaats, parkeervoorziening, voorraad ruimten en opslag voor steiger materiaal. De nieuwe eigenaar ziet de toekomst met vertrou wen tegemoet. Gesterkt met de wetenschap dat hij als kleine jongen al vertelde graag tim merman te willen worden. Die wens heeft Daniël van Koppen duidelijk ingevuld. GOEREE-OVERFLAK- KEE - Woensdag 30 juni vond de feestelijke afslui ting plaats van de Weight Loss Challenge in Oud dorp. 25 Deelnemers slankten gezamenlijk 190,8 kilo's af en verloren meer dan 822 centimeters lichaamsomvang. Wethou der Feller van de gemeen te Goedereede reikte aan de cursisten hun certi ficaten uit en overhan digde de winnaars hun verdiende prijzen. Er was een extra prijs gespon sord door Albert Heijn De Berg te Ouddorp. in het kader van de workshop 'Boodschappen doen' konden de cursisten hun kennis testen door een quiz over het geleerde. De beste inzending kreeg van Albert Heijn De Berg een verantwoord boodschap- penpakket. Het aantal personen met over gewicht neemt toe. Daarbij worden we overspoeld met adviezen om gewicht te ver liezen. Uit onderzoek is geble ken dat ondersteuning en begeleiding bij het afslanken belangrijk is en meer succes biedt. Daarom heeft een aan tal welzijnscoaches de koppen bij elkaar gestoken om een programma aan te bieden wat u gaat helpen uw overgewicht kwijt te raken. Dit programma heet Weight Loss Challenge. Een Weight Loss Challenge is een leuke en leerzame manier om met een groep van het overgewicht af te komen en op gewicht te blijven. In 12 korte workshops wordt veel infor matie, professionele begelei ding en ondersteuning gege ven. Deelname aan de Weight Loss Challenge kost 60. Een deel van het deelnamegeld gaat in een pot en deze wordt na afloop uitgekeerd aan de 3 beste afvallers! De groep komt eenmaal per week bij elkaar op een vast tijdstip, om te wegen en te meten. Tevens wordt er l> De slanke dennen, samen met wethouder Feller. dan bruikbare informatie mee gegeven over diverse onder werpen, zoals het belang van water drinken, gevarieerde en uitgebalanceerde voeding, tips voor wanneer u uit eten gaat, lichaamsbeweging, eiwit ten, koolhydraten en vezels, enz. Na 12 weken wordt de winnaar bekend gemaakt die procentueel gezien de meeste kilo's heeft verloren. Ook u kunt meedoen, ongeacht welk dieet u volgt of al heeft volgt. Eind augustus starten nieuwe groepen, een middaggroep en een avondgroep. Voor meer info op opgave kunt u terecht op website www.wlcouddorp. nl, of bel naar coach en coör dinator Monique Pijl, tel. 0187 684030. Overigens kunt u ook kiezen voor een persoonlijke begeleiding in plaats van in groepsverband. Op maandag 9 augustus houdt WLC een open dag in Inloop huis 'De Boei' te Goedereede, \an 9.00-12.00 uur, van 13.00- 17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. U kunt clan voor 5 een op u afgestemd voedingsadvies krijgen. De opbrengst van deze dag gaat geheel naar het goede doel. Ook in Middelharnis werd de Weighloss Challenge afgeslo ten, op vrijdagavond 2 juli. Hier raakten de deelnemers gezamenlijk 276 kilo en 1037 centimeters kwijt. Onder het genot van gezonde hapjes en drankjes kregen de cursisten deze avond hun certificaten uitgereikt en werden de win naars in het zonnetje gezet. Zo ging iedereen naar huis met een mooie voor en na foto en de winnaars met een leuke creldprijs. Wegens het enorme succes wordt in Middelharnis ook in de zomer een Weight Loss Challenge gehouden en wel op maandagavond. Er ■i|n nog enkele plaatsen vrij. Tevens start woensdagavond 25 augustus een nieuwe cursus in Middelharnis en op vrijdag ochtend 27 augustus in Dirks- land. Voor meer info kunt u kijken op website www.wicgoe- rèe-overflakkee.com, waarop u zich ook kunt opgeven. Voor opgave kunt u ook bellen naar 0187 642801 of 06 51574450. OUDE-TONGE - .\fgelopen vrijdaginiddag heeft wethou der Heintjes, op de foto links, van de gemeente Oostflakkee de eerste paal geslagen voor het nieuwbouwproject 'Han delskade' te Oude-Tonge. Het is het derde en laatste deelplan van het plan 'Waterryck Suijs- senwaerde'. Het slaan van de eerste paal is een logische stap na de succesvolle doorstart van de verkoop. Van de 87 appar tementen is inmiddels 30% verkocht. Nu de bouw van de eerste fase is gestart, te weten blok A ('t Corenhuus) en blok B ('t Koperhiuis) worden de eerste 15 appartementen gere aliseerd. Van deze apparte menten is inmiddels 'i0'7c ver kocht. Als alles volgens plan verloopt, vindt de oplevering van deze fase eind 2011 plaats. Intussen gaat de verkoop van de overige appartementen gewoon door. Zie voor. meer info website www.handelskade- oudetonge.nl. Foto: Wim van Vossen Fotografie Geschle klant, Wij acc(?pfefèn biiflenlancJse betaaikaarten -ïïji Dear customer, We acc0. foreign bank cards Sehr ^ehrter Kunde, Wir akzeplieten internationale Batikkarlen MIDDELHARNIS - Lidl heeft vorige week woensdag een compleet nieuw filiaal aan de Hofjes in Middelhar nis geopend. Rond 8.00uur konden alle aanwezigen een lootje bemachtigen om kans te maken op een minuut gratis winkelen. De gelukkige win naar was de heer Braber Hij kreeg precies één miiruut de tijd om zijn winkelwagentje zo vol mogelijk te krijgen. Met de hulp van het winkelpersoneel zat er na een minuut voor een bedrag van 73.25 euro aan boodschappen in de kar. Van wege de opening waren er tal van acties, zoals 30% korting op alle groente en fruit, diverse aantrekkelijk geprijsde aanbie dingen en lekkere proeverijen. De winkel komt tegemoet aan de wensen van de klant. De supermarkt heeft een ruime en overzichtelijke indeling. Er is onder andere veel ruimte gemaakt voor de versafdelin gen die de klanten van Lidl dagelijks voorziet van de beste kwaliteit groente, fruit en vers vlees. Met de nieuwe winkel wil Lidl laten zien een hoge kwali teit voor een lage prijs te kun nen bieden. GOEREE-OVERFLAKKEE - Bij Rabobank Goeree-Over flakkee is de volgende Tour de France actie gestart: u kunt fietsen voor het goede doel, het Streekmuseum Goeree- Overflakkee te Sommelsdijk. Door een tijdrit te fietsen werkt u niet alleen aan uw conditi( maar steunt u ook het goedi doel. U kunt bij één van de kan toren van Rabobank Goeree- Overflakkee binnenlopen en de uitdaging aangaan. De actie- duurt tot 25 juli 2010. Beleei een tijdrit en win een wieier- pakket. Zie ook de advertentie op de achterpagina van deze krant. En zie voor meerdere acties website www.rabobank. nl/goeree-overflakkee. M ...arms. aat klikt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6