WEA Delta vestiging Middelharnis neemt nieuw pand in gebruik IC-Automatisering vernieuwt gehele huisstijl: Nieuw onderzoek naar mogelijkheden oplossen conflicten Fort Prins Frederik Taxatie oude boeken en ansichtkaarten Bonisa zending aanwezig op eerste braderieavond Zomervakantie bibliotheek Fototentoon stelling Joodse begraafplaatsen Weekdiensten Geref. Gem. Islanders neemt beregeningsin- stallatie in bedrijf Ingezonden: Positief nieuws EIIAnDEt1.rilEIJW5 MIDDELHARNIS Onder stralende weers omstandigheden werd vorige week donderdag middag het nieuwe pand van WEA Deltaland, ves tiging Middelharnis, in gebruik genomen. Tal van relaties van het bedrijf en familieleden waren bij de officiële opening van het pand aan de HoQes, langs de Zuidelijke Randweg in Middelharnis aanwezig. Aan burgemeester Zeven bergen was de taak om de officiële opening te ver richten. Oorsprong landbouw Cheque -^^--^-1^^^^^ OOSTFLAKKEE - Wordt het historische Fort Prins Frederik in Ooltgens- plaat, dat bijna 200 jaar bestaat, een parel in de gemeente? Een gewenste toeristische trekpleis ter waar het goed toeven is? Of blijft het een plek waar betrokken private partijen tot op het bot ver deeld zijn en waar geweld niet wordt geschuwd? Via het burgerspreekrecht in de gemeenteraad legden parkbeheerder De Neef enerzijds en in een korte reactie daarop Van Eeren als woordvoerder van de Vereniging van Eigenaren anderzijds, dit dilemma donderdag op het bord van het gemeentebestuur. Uitvoerig werd de voorge schiedenis uit de doeken gedaan waaruit bleek dat de onderlinge verhoudin gen tussen de private par tijen op het private grond gebied in steeds heftiger mate zijn verstoord. Het conflict voerde en voert van incident naar incident en leidt tot geweldsuitin gen. Ook de gang naar de rechter, kortgedingen, bodemprocedures en ver oordelingen zijn al aan het treurige dossier toe gevoegd. Hoe nu uit deze impasse te komen? Rol gemeente Verantwoordelijk Geschokt 'Hetzelfde bedrijf met dezelfde mensen en dezelfde kwaliteit, maar met een nieuw beeldmerk' DIRKSLAND - De huis stijl van een bedrijf, met dikwijls als belangrijk onderdeel het bedrijfslo go, dient veelal meerdere doelen. Niet alleen vormt het een visitekaartje van een onderneming, een eerste indruk en presen tatie naar buiten toe, maar ook mag het wat zeggen over waar het bedrijf voor staat, wat het te bieden heeft. Soms is een huis stijl al jaren in gebruik en zijn de vormgeving of gebruikte kleuren wat uit de mode geraakt. Maar ook kan een onderneming in haar dienstenaanbod zo'n ontwikkeling hebben doorgemaakt dat het in gebruik zijnde bedrijfs logo daar niet meer aan beantwoordt. Een ver volgstap kan dan zijn om aan vernieuwing van zo'n beeldmerk te gaan den ken, of aan restyling van de gehele huisstijl. l'A(;iNA8 DINSDAG 6 JULI 2010 Burgemeeiter Zevenbergen (rechts) heeft zo juist de cheque onthuld. Foto: Adri van der Laan Door Adri van der Laan Ing. D. van Beusichem, ven noot van WEA Deltaland, heet te de aanwezigen hartelijk wel kom bij de officiële opening. In zijn toespraak refereerde hij aan de verhuizingen die het accounts- en adviseursbureau onlangs heeft meegemaakt. Na een brand in april vorig jaar van het pand in Dirksland, volgde een verhuizing naar een tijdelijke plaats aan de Edison in Middelharnis en vervolgens naar het nieuwe pand aan de Hofjes. Van Beusichem dankte het personeel van de vestiging voor de grote inzet tijdens de verhuizingen en het opruimen van de brandschade. Kort stond van Beusichem stil bij de historie van WEA, die 93 jaar terug gaat in de tijd. Vol gens Van Beusichem noopte de invoering van de Wet op de Inkomstenbelasting in 1914, waarbij "een ieder verplicht werd enige vorm van boekhou ding te bezitten, waaruit af te lezen viel of en hoeveel inkom stenbelasting betaald moest worden". Naar aanleiding van deze wet werd de voorganger van de WEA opgericht: 'Den Hollandschen Maatschappij van Landbouw\ voor "enig boekhoudkundig werk". Ook de andere wetgeving: de Wet op de inkomstenbelasting 1964, de Wet op de omzetbelas ting uit 1968 en de wijzigingen in 2001. Al deze veranderin gen binnen de belastingheffin gen hebben ertoe geleid dat de WEA accountants en adviseurs zijn uitgegroeid tot een vol waardige dienstverlener voor het Midden en Kleinbedrijf en de agrarische sector. "Met een kleine 20 medewer kers zijn wij vanuit ons nieuwe pand dagelijks in de weer voor onze klanten. Een volwaardige fiscale afdeling ondersteunt de teams midden- en kleinbedrijf en de agrarische afdeling. Ook vanuit onze nieuwe vestiging zullen wij ons uiterste best blij ven doen om de klanten zo goed mogelijk te bedienen en te adviseren", aldus Van Beusi chem. Verder bedankt de spreker allen die betrokken waren geweest bij de realisering van de nieuwbouw. In dit verband noemde hij de namen van Suzanne de Kanter van Archi- tectes, Anton van Veldhoven van BMW en de mensen van EState Invest. Na het uitbrengen van een toost was het woord aan burgemees ter Zevenbergen. Hij heette de vestiging van WEA harte lijk welkom in zijn gemeente. De openingshandeling was dit keer geen 'lintje doorknip pen' maar WEA had ervoor gekozen om haar relaties uit te nodigen om een gift te geven voor Hospice Calando. Burge meester Zevenbergen onthulde de cheque waar op het mooie bedrag van 2.500 voor Calan do was genoteerd: De heer Van den Broek van het bestuur van Calando was zeer ingenomen met dit bedrag, dat besteed zal worden aan de aanschaf van tuinmeubilair voor het hos- .pice. Van den Broek dankte het bedrijf voor de gift, die vol gens hem op een mooi moment kwam omdat op de dag van de opening van het WEA-kantoor Hospice Calando precies twaalf en een halfjaar bestaat. Na de openingshandeling was er alle gelegenheid voor de aan wezigen om het ruime karakte ristieke gebouw te bezichtigen. Bij WEA Deltaland, vestiging Middelharnis, dat deel uit maakt van de grote landelijke WEA-organisatie werken onge veer twintig personeelsleden. NIELWE-TONGE - Biblio theek 'L'nuni Necessarium' te Nieuwe-Tonge is gesloten van donderdag 8 juli t/m 12 augustus. Op donderdag 19 augustus gaat de bibliotheek weer open, 's middags van 14 30-16.00 uur en 's avonds van 19.00-20.30 uur. Gedu- lende de hele vakantieperi- i)de mogen heel veel boeken meegenomen worden voor het uitleenbedrag per boek van één week. De uitleenkos- ten bedragen 0,20 per boek per week. Theologische boe ken en boeken over pastoraat, ethiek, gezondheid, opvoeding en huwelijk zijn gratis. Biblio theek 'Unum Neces.sarium' is gevestigd aan Korteweegje 5a ie Nieuwe-Tonge. SOMMELSDIJK - Van 7 juli tot 15 augustus 2010 is in de Remonstrantse kerk te Som- melsdijk de tentoonstelling Joodse begraafplaatsen' van Niels Snoek te zien. Het groot ste deel van de expositie gaat over de begraafplaats in Goe- dereede, maar van de begraaf plaatsen in Dirksland, Middel harnis, Geervliet en 'Zeeburg' in Amsterdam. De (bewerkte) foto's worden begeleid door een enkel gedicht. De expositie is o.a. te bezichtigen op woens dagmorgen van 10.00-12.00 uur, of na afspraak maken met de fam. Schrier, tel. 0187 484317. www.brilcentrumkeuvelaai:nl Zandpad 56 - Middelharnis-Telefoon (0187) 48 34 37 MELISSANT - Donderdag 8 juli, 19.30 uur, ds. A. Schot. MIDDELHARNIS - Woensdag 7 juh,.19.30 uur, ds. P. Melis. NIEUWE-TONGe - Woensdag 7 juh, 19.30 uur, ds. D.W. Tui nier. OUDDORP - Dinsdag 6 juli, 19.30 uur, ds. F. Mulder. OUDE-TONGE - Woensdag 7 juli, 19.30 uur, kand. S. Mal- jaars. STAD AAN 'T HARING VLIET - Woensdag 7 juh, 19.30 uur, ds. G.M. de Leeuw. Door Jaap Ruizeveld Na een brede discussie vatte burgemeester Heijkoop de gevoelens en wensen van de raad samen met de toezegging dat er voor de tweede keer van uit een gemeentelijke insteek, bijdrage of bemiddehng wordt onderzocht of er mogelijkhe den zijn om het conflict, dat alleen maar verliezers kent, gezamenlijk op te lossen. "Ik onderzoek die mogelijkheid, zal contacten leggen met de betrokkenen en de uitkomst van deze aanpak aan uw raad meedelen". Op suggestie van SGP-er Van Gurp dient bij deze aanpak te worden betrokken een lijst van conflictpunten die de private partijen dan moeten aanreiken. Na het inspreekgedeelte gaf voorzitter Heijkoop, namens het college, een uiteenzetting van de problematiek. "Raad en college zien het Fort als een veelbelovend project op het gebied van toerisme en recreatie. Dat vindt men ook terug in het nieuwe raadspro- granima. Op het Fort kennen we de beheerder en de Vereni ging van Eigenaren. Er is een parkeigenaar en er zijn indivi duele eigenaren en huurders: private partijen die in bepaalde verhoudingen inhoud geven aan het recreëren en wonen op het park. Wat IS nu hier de rol van de gemeente? "Dat zijn publieke taken. Openbare orde en vei ligheid, de horecawetgeving, ruimtelijke verantwoordelijk heden bij het bestemmingsplan en de milieuwetgeving. We stellen vast dat er veel inciden ten waren. Ook de inleidingen van deze avond zijn een weer spiegeling van de verstoorde verhoudingen op hel Fort. Er zijn geweldsuitingen geweest, met aangifte van mishande ling. Dit leidde tot sluiting van de horecagelegenheid. In een ander geval leidde het tot een rechterlijke veroordeling. Taakstraffen voor drie per sonen. Voor wat het bestem mingsplan betreft lopen er procedures over illegale ver bouwing. De gemeente pakt dit punt aan bij de herziening van bestemmingsplannen. We zien dat er sprake is van een ernstig spanningsveld tussen partijen. Ondermeer over een geplaatste slagboom en over entreepasjes. Daarnaast zijn er aangiften over geluidsoverlast bij de horeca, geschillen over beplanting, over verantwoor delijkheid en betaling voor nutsvoorzieningen en over parkbijdragen. Op bijna geen enkel terrein zijn er geen con flicten". Als er nu zulke ernstige conflic- ten en geschillen zijn bij par ticulieren op een particulier terrein, is de gemeente dan verantwoordelijkheid te dui den? Formeel niet. Niettemin deed het college vorig jaar een poging om tot bemiddehng te komen. Oud-burgemeester mevrouw Hommes is gevraagd een onderzoek in te stellen. Zij rapporteerde de bevindin gen. Partijen gaven aan dat zij op basis van afspraken er uit wilden komen. Drie maan den later bleek dat dit niet was gelukt. Alle problemen kwa men opnieuw tot escalatie. De gemeente heeft dus concreet een bemiddelende rol, via de mediator, vervuld. Het college vindt dat strikte handhaving van de regels op de terreinen waar openbare orde en milieu wetgeving in het geding zijn, moet worden toegepast. Wij zullen absoluut niet meewer ken aan enige nieuwe ontwik keling op het Fort voordat de verhoudingen zijn genormali seerd. Want elk initiatief blijkt aanleiding te zijn tot nieuwe conflictstof". Van Noordt Wieringa (VVD) zegt geschrokken te zijn van deze informatie. "Het is shoc kerend. Daar wij als raad juist een impuls geven aan recre atie en toerisme en het Fort deel uitmaakt van onze histo rische geschiedenis. Het is te betreuren dat bij de geschillen normen en waarden worden geschonden en ook de wet wordt overtreden. Dat doet onze gemeente en het Fort Prins Frederik geen goed". Hij deed een oproep aan alk- partijen om het conflict op een reguliere wijze op te lossen, met inachtneming van gezonde omgangsvormen. "Wij zijn ook van mening dat de gemeente niet kan bijdragen aan een ver dere ontwikkeling van het Fort als deze situatie blijft bestaan. In dat licht gezien heeft wijzi ging van het bestemmingsplan voor de VVD dan geen priori teit". Van Gurp (SGP) vindt dat de gemeente alleen op basis van beleid kan werken. "Er moet opnieuw gepoogd worden te bemiddelen omdat dit geschil en conflict niet kan en mag voortduren. Er dient gewerkt te worden naar een geza menlijk doel". Knoester (CU) onderstreepte deze visie. "Als gemeente zijn we niet verant woordelijk maar je zou toch graag de regie in handen nemen. Er dient een nieuw initiatief genomen te worden om weer gezamenlijk rond de tafel aan te schuiven voor een oplossing. Dit prachtige park, dit monument, moet weer de plaats krijgen die het verdient". Scheermeijer (CDA) wees daar naast op de waarde en de func tie van het Fort als cultureel erfgoed. De partijen PvcL4, VLO en Lijst 7 herkenden de zorgen en uitgesproken wen sen voor het zoeken naar een oplossing. Nuancerend werd afgevraagd of de rol van de gemeente vanaf de zijlijn moet worden beoordeeld, of dat hiel de rechter de Icnopen moet doorhakken. Samenvattend: als er een oplossing gevonden kan worden in dit conflict, dan liefst zo snel mogelijk. Burge meester Heijkoop zal dus gaan onderzoeken wat nu nog tot de mogelijkheden behoort om, al dan niet bemiddelend, dit pri vate steekspel en conflict tot een oplossing te kunnen bren gen. OUDE-TONGE - Pre cies een jaar nadat op de nieuwe honkbalaccommo datie van HSV The Islan ders de eerste bal werd gegooid, zijn alle facili teiten inmiddels op orde. Onlangs werd als laatste de (automatische) berege- ningsinstallatie in gebruik genomen. Hoewel dit een lastig traject bleek, kon mede door de inzet van de gemeente Oostflakkee de installatie onlangs in bedrijf worden gesteld. Nadat de honkbalvelden op sportpark De Koepel, in Oude- Tonge, half 2008 gerealiseerd waren, duurde het tot juni 2009 vooraleer de honkbal vereniging The Islanders er daadwerkelijk wedstrijden kon gaan spelen. Mede omdat vooral de grasmat een paar maanden tijd nodig had om sterk genoeg te worden om al het honkbalgeweld aan te kunnen. Dug-outs, hekwerk. gravel, buU-pen, looppaden en backstops. De nieuwe accom modatie was van alle gemak ken voorzien. Alleen de al wel aangelegde beregeningsinstal- latie bleef maandenlang droog staan. "Het heeft vooral zo lang geduurd omdat er zoveel par tijen betrokken zijn bij de aan leg van een dergelijke installa tie. Je hebt te maken met een aannemer, een bedrijf die de beregeningstechniek levert en ook Eneco voor de stroom. Het heeft erg lang geduurd voordat het ene voor het andere bedrijf zijn werk gereed had. Geluk kig hebben de ambtenaren van de gemeente Oostflakkee zich er uiteindelijk intensief mee bemoeid. Anders hadden we wellicht nog langer moeten wachten", vertelt Tennis Knops van de veldcommissie van The Islanders. Regelmatige bere gening van de graveldelen van een honkbalveld zorgt voor een stabiele stevige toplaag, waardoor de kans op blessu res zoveel mogelijk voorkomen wordt. MIDDELHARNIS - Vrijdag 9 juh van 13.00 -17.00 uur zal taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam in Restaurant De Hooge Heer lijkheid te Middelharnis oude en zeldzame boeken, hand schriften, kloosterboeken en oude bijbels voor het pubhek op hun waarde .schatten. Molendijk is vooral gespecia liseerd in oude geschiedenis, topografie, (staten)bijbels en theologie. Er zullen ook voor beelden te zien zijn van antie ke boeken en bijbels die op originele wijze gerestaureerd zijn. Voor restauratie kan een afspraak gemaakt worden. Voor taxatie wordt 3 p.p. gevraagd. Desgewenst kunnen bezoekers hun oude boeken ter plaatse verkopen. Voor taxatie of verkoop van een bibliotheek of een partij moeilijk te ver voeren boeken kan eventueel een afspraak worden gemaakt. Tevens zal Durk de Jong uit Oudemirdum oude ansicht kaarten op hun waarde taxeren dan wel inkopen. Voor meer inlichtingen: Antiquariaat A.C. Molendijk, tel. 010 4667164 of 06 51950097, e-mail: info@ molendijkboeken.nl. Ik stuur u dit bericht om in deze moeilijke tijden eens een positief geluid te laten horen, hetgeen gebaseerd is op een zeer recente positieve erva ring. Ik verbUjf merendeels in ons huis in Spanje. I.v.m. een hartoperatie welke ik vorige maand heb ondergaan ben ik tijdelijk verblijvend in Oude- Tonge. We hebben met een vriendin van mijn zus die in Oude-Tonge woont tijdelijk van woning gewisseld om de operatie en revalidatie te kun nen reahseren. Mijn cardioloog heeft mij sterk aanbevolen om i.v.m. de reva lidatie te fietsen. Aangezien we geen fiets voorhanden hadden ging ik vervolgens naar de fir ma Breeman aan de Boezem weg in Oude-Tonge om te kij ken of zij mij konden helpen. Ik werd alleraardigst ontvan gen (ik denk dat het meneer Breeman zelfwas...) en aange geven werd dat het onzin was om voor korte tijd een fiets te kopen, dus werd er gekeken naar een 2e hands fiets. Uit eindelijk werd er en prachtige Gazelle herenfiets tevoorschijn gehaald die ik zonder betaling zo mee kon nemen! "Een bloe metje voor mijn vrouw, als u de fiets weer terug komt brengen was het antwoord. Inmiddels heb ik de eerste voorzichtige fietstochtjes gemaakt in deze schitterende omgeving! Het blijkt dat er zeker nog onvoorwaardelijke naastenlief de bestaat in 2010. Ik vind het hartverwarmend en daarom hoop ik dat u hier in uw kram aandacht aan schenkt. Positiel' nieuws willen we toch allemaal horen? Met vriendelijke groet, Jos van der Heijden MIDDELHARNIS - Chao Chang is een twaalfjarige Chi nese jongen. Samen inet zijn ouders is hij christen gewor den. Al jarenlang is het zijn gebed dat hij een kinderbij bel zal krijgen om de andere kinderen in zijn klas over de Heere Jezus te vertellen. Zijn gebed wordt verhoord als een reizend evangelist hem een kinderbijbel geeft. Chao CHang roept blij: 'De Heere heeft mijn gebed verhoord!' Dan roept hij een aantal van zijn klasgenoten en kameraden en vertelt hij hen over de Red der en Zaligmaker, de Heere Jezus. Na enige tijd komen er verschillende jongens naar de zondagschool. In Nederland hebben vrijwel alle christelijke kinderen wel een kinderbijbel, in China niet. Daarom zal Boni- sa zending weer aanwezig zijn op de braderie in Middelhar nis, waarvan de eerste avond gehouden wordt op vrijdag 9 juli a.s. Er is weer van alles te koop, waarvan de opbrengst bestemd is voor kinderbij bels in China. Kruudplaetjes, geborduurd linnengoed, zelfi gemaakte kaarten, speelgoed maar ook zendingsboeken en Chinese cadeauartikelen, boe renkaas, boerenyoghurt, vla kwark, etc. te koop zijn. Er ligt ook een exemplaar van een Chinees/Engelse kinderbijbel in de kraam ter inzage. De kos ten van een kinderbijbel bedra gen 5. Overigens kunt u het hele jaar door terecht voor aankopen van Bonisa aan het adres Doetinchemsestraat 34 te Middelharnis. Voor nieer inlichtingen kunt u bellen nanr 0187 487450. Door Hans Villerius Welnu, dat is ook aan de orde bij het bekende Dirkslandse bedrijf IC-Automatisering. Qe huisstijl was niet alleen uedateerd geworden, vond de directie, maar ook het bedrijfs logo dekte zeker niet het dien- .stenpakket waarvoor klanten bij IC-Automatisering terecht kunnen. Dus werden huisstijl en bedrijfslogo geheel ver nieuwd, waarvan de effectu ering in de periode van 1 juli tot 1 september z'n beslag zal De driekoppige directie van IC-Autoinatisering, bij de nieuwe zuil op hel bedrijfsterrein. 1.7. Baltzer en Daan Markwat. n.r.: Jan Groen, (Foto: Hans René Villerius) krijgen, totdat uiteindelijk alle uitingsvormen van de nieuwe huisstijl voorzien zal zijn: van visitekaartjes tot briefpapier, van bedrijfsauto's tot bedrijfs kleding en van de website tot de zuil op het parkeerterrein voor het bedrijfspand, op bedrijventerrein De Waterto ren te Dirksland. Samen met Websites Neder land te Stellendam werd een geheel nieuwe huisstijl ont wikkeld, met nieuwe vormen en nieuwe kleuren. De letters IC in het nieuwe beeldmerk zijn vormgegeven als power- knop, bovenop een schild, dat staat voor duurzaamheid en betrouwbaarheid. De gebruik te blauwe kleuren staan voor zakelijk en modern, terwijl de variëteit in blauwtinten de ver schillende facetten en de over loop in diensten en doelgroe pen weergeven. "Het is een uiting naar buiten toe gewor den die een weerspiegeling vormt van datgene waar we voor staan", zegt directielid Jan Groen met gepaste trots. "Het nieuwe beeldmerk is dan ook een stuk professioneler gewor den, precies zoals dat bij ons past: duurzaamheid en kwah- teit in ICT". IC-Automatisering is gevestigd aan het adres Watertoren 40 te Dirksland, tel. 0187 609005, website www.ic-automatise- ring.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8