^IW \^@(o)[^W(o)(P)[Il[o) @P@@[L^yD[M][§[M] KI ^IH. W(0)(0)M@(0)@[D) \pg EIÜVilDEri-flIEUWS Langeweg 154 3241 KB Middelharnis Telefoon (018?) 471071 E-mail infoOwoongoedflakkee.nl www.woongoedflakkee.nl Dinsdag 6 juli 2010 Woongoed Flakkee prolongeert KWH-label Opening accomodatie The Islanders Nieuwbouw in Oude-Tonge Voortgang nieuwe Ebbe en Vloed Aanbesteding kc?"*'»'------ Zoekt u een woning? Appartementen Westelijke Achterweg Oplevering en ingebruikname Daltonschool de Vliegers PAGINA 6 DINSr)A(;6 JULI 2010 Bericht van Woongoed Flak. ^^jjAVwilzo^^^^ Als ik dit schrijf ligt het jaar 2010 alweer voor de helft achter ons. Woongoed Flakkee ligt met de uitvoering van haar activiteitenprogramma keurig op schema. Erzijn weermooie resultaten geboekt. Dat geldt de gewone werkzaamheden als vaststellen jaarverslag en jaarrekening door de Ledenraad natuurlijk, maar ik denk ook aan de prolongatie van het KWH-huurlabelmet veel hogere scores dan de vorige keer. En wat dacht uvan de overeenkomst met de Belastingdienst over Horizontaal toezicht? Na een intensief Jbedrijfsonderzoek door de Belasting dienst, werd besloten Woongoed Flakkee toe te laten. Daar zijn wetrotsop. Erisnu sprake van een volwassen vertrouif/ens- relatie met de Belastingdienst en dat kar> alleen als onze bedrijfsvoering goed in elkaar zit. Ik zie het dan ook als een kwa- liteitstoets. Nu de visitatie nog. Die staat voor dit najaar op het programma. Samenwerking/fusie Steeds duidelijker wordt het dat kleinere corporaties steeds meer moeite zullen moeten doen om de ontwikkelingen bij te benen. Voor Goeree-Overflakkee is het dan ook heel goed als de harden ineen geslagen worden en het aantal corporaties wordt teruggebracht. Dat is met alleen goed voor de huurders uit het desbetreffende werkgebied, maar dat is goed voor de hele regio Goeree- Overflakkee. Zeker nu de herindeling van de viergemeenten voorde deur staat. Het betekent immers professionalisering van de corporaties en dus meer kwaliteit voor de klant. Woongoed Flakkee steunt daarom alle initiatieven in die richting op ons eiland en wenst alle collega's die daar mee bezig zijn veel succes. Europese beschikking staatsteun Onlangs zijn verkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer. Welke regering er ook komt - en dat schijnt nog wel even te gaan duren, lijkt het - duidelijk is dat'de corporatiebranche zijn bijdrage aan de oplossing van de economische problemen zal moeten leveren. Er is veel geld nodig om het schip van vadertje staat drijvend te houden. Hoe het precies gaat uitpak ken, moeten we afwachten natuurlijk. Dat huren harderzullen stijgen dan de laatste jaren het geval was, is waarschijnlijk. Het fenomeen 'scheefwoner' (lage huur en hoger inkomen) zal ongetwijfeld ook volop aandacht krijgen van Den Haag. Wat echter nog het meest verontrustend is de laatste maanden, is dat er In Nederland woningnood dreigt. Serieus. Vele Neder landers (ongeveer 650.000), die (geza menlijk) tussen de 1.800 en de 2.400 euro netto per maand verdienen dreigen name lijk slachtoffer te worden van Europese regels. Wat is eraan de hand? Al geruime tijd tikt eren Brusselse bom onder de Nederlandse huurmarkt. Die bom zou op 1 oktober aanstaande afgaan. Gelukkig heeft in de Tweede Kamer op 1 juli jl. het gezond verstand gezegevierd en werd het voornemen van minister Van Middelkoop geblokkeerd. Er werd tot uitstel besloten. Jammer genoeg niet tot afstel. We hebben het hier over de Eu ropese beschikking Staatsteun. Er moet volgens Brussel op de huurmarkt sprake zijn van eerlijke concurrentie. Die is er in Nederland ten opzichte van particulier verhuurders op dit moment onvoldoende, vindt Europa,dank zij de staatsteun aan de woningcorporaties. Die staatsteun houdt (alleen maar) in dat corporaties iets goedkoper geld kunnen lenen dan particuliere projectontwikkelaars. Hoe het ook zij, woningbouwcorporaties kunnen binnenkort als zij staatsteun blijven vragen, 90% van de vrijkomende woningen met een huurtot 648 euro per maand alleen maar toewijzen aan huishoudens met een inkomen tot 33.000 euro. De corporatiesector weet dat deze regeling slecht zal uitpakken voor de lage middeninkomens (tot 48.000 euro) en op den duur zal leiden tot leegstand en een, wat inkomen betreft, eenzijdige bevolkingssamenstelling van wijken. Belachelijk natuurlijk als er een groep wo ningzoekenden is die deze woning graag wil huren. Met een breed gedragen, door minister Middelkoop ontraden, motie heeft de Tweede Kamer daarom de regering ver zocht de ministeriële regeling niet eerder in werking te laten treden dan na voortge zet overleg met organisaties en huurders. Ministervan Middelkoop (WWI) wil de Europese regels voor staatssteun echter toch al op 1 oktober 2010 invoeren, zo heeft hij de Tweede Kamer op 18 juni per brief laten weten. Aedes, Woonbond en VNG vinden dat volstrekt onverantwoord: 'Woningzoekenden worden de dupe van overhaaste invoering van Europese regels'. Maar zoals gezegd gaat de nieuwe regeling dus pas op een later tijdstip in. We zullen zien hoe we er precies mee om zullen gaan en toch de zaak van de sociale volkshuisvesting in ons werkgebied op de beste manier kunnen blijven dienen. We gaan in ieder geval weer uitdagende tijden tegemoet. Tenslotte Met deze twee pagina's met de beleve nissen van onze woningbouwvereniging het laatste halfjaar en allerlei nieuws, blijft u op de hoogte van ons doen en laten. U weet het: we zeggen wat we doen en we doen wat we zeggen. Leest u maar! Een klant van een KWH-woningcorporatie wil het idee hebben dat hij klant is bij een kwaiiteitscorporatie. Net als een Bovaggarage een kwaliteitsgarage is die garandeert dat de auto in goede handen is. Huurders willen zorgeloos huren en verwachten daarbij een goede dienstver lening vanuit Woongoed Flakkee. Met het KWH-Huurlabel krijgt de huurder inzicht in de kwaliteit van deze dienstverlening. De dienstverlening wordt op 10 gebieden doorgelicht. Niet alleen wordt er naar de organisatie gekeken, maar ook juist de huurders wordt hun mening gevraagd over de dienstverlening. In december 2008 behaalde Woongoed Flakkee met een prachtig cijfer in één keer op alle 10 de gebieden, het KWH-huurlabel. Nu het KWH-huurlabel behaald is, onderzoekt KWH vervolgens jaarlijks op 5 gebieden of Woongoed Flakkee goede dienstverlening blijft bieden. Afgelopen februari werd het resultaat van de meting bekend en wat bleek dat Woongoed op de 5 onderdelen die gemeten zijn weer beter scoort dan bij de ie meting. Woongoed is zeerverheugd over dit resultaat. Het geeft aan dat de dienstverlening aan de huurders goed is. In augustus worden er weer 5 andere gebieden gemeten. We doen ons uiterste best om ook bij deze meting goed te sco ren. Wilt u de resultaten van Woongoed Flakkee zien dan kunt u deze vinden op www.KWH.nl, KWH-prestatie-index. Vorig jaar bestond Woongoed Flakkee 90 jaar en in het kader hiervan was er een prijsvraag uitgeschreven onderde huurders om de leefbaarheid in de dorpen, waar Woongoed Flakkee haar huurwoningen heeft, een extra impuls te geven. De uiteindelijk prijswinnaars waren twee speeltuin projecten in Nieuwe-Tonge. Samen met de prijswinnaars van de speeltuin Hertog Jan en de speelplaats aan de Molendijk in Nieuwe-Tonge en de buitendienst van de gemeente Middelharnis zijn de plannen de afgelopen maanden verder uitgewerkt. De speeltuin Hertog Jan heeft nieuwe verlichting en de speelruimte is vergroot doordat er bossage en een bult grond zijn wegge haald. De ingangen zijn veiliger gemaakt voor de kinderen, de parkeerplaatsen aangepast en herverdeeld, erzijn extra bankjes geplaatst en eris zelfs een nieuw speeltoestel aangeschaft. De speelplaats Molendijk heeft verlichting gekregen, de speeltoestellen zijn wat beter verdeeld, hettegelwerkis opgeknapt, eris een hinkelbaan, het bankje is verzet en de toegang bij de trap naar de Molendijk IS ook opgeknapt. Al met al een prima besteding van de €25.000. Op 23 juni werden de speeltuinen feestelijk heropend. Na de opening van de speeltuin aan de Molendijk door Joas en Arjo Nelis ging het in optocht achter de klanken van Apollo naar speeltuin Hertog Jan. Alle kinderen die meeliepen in de optocht hadden een ballon die zij oplieten op het moment dat Wernar Koppelaar en Elieke Koert ook daar het lint doorknipten. De speeltuinen waren officieel heropend. Op vrijdag 15 april 2010 werd de nieuwe accommodatie van honkbalvereniging The Islanders officieel geopend door Ben Hameeteman, lid van de vereniging sinds het eerste uur en door het jongste lid, Fernando de Penning. De naam van het nieuwe onderkomen werd onthuld: 'Het vuufde honk'. Martin van Zanten gaf uitleg over de totstandkoming van het nieuwe onderko men. Voor de verhuizing van de Melkweg naar sportpark De Koepel was geld nodig. Na overleg met de gemeente heeft de honkbalvereniging The Islanders twee prachtige velden gekregen. Daarna moest er natuurlijk ook een kantine en kleedkamers komen. Vanaf 2006 had de honkbalvereniging D 100.000 bij elkaar vergaard. Dit was echter niet voldoende. Woongoed Flakkee was bereid mee te helpen te zoeken naar een passende oplossing. Dit resulteerde in een nieuw onderkomen. Op de plaats van het kantoor van de voormalige woningbouwvereniging de Samenwerking in de Ken- nedystraat te Oude-Tonge zijn 3 senioren appartementen gebouwd tegen het huidige complex aan. De nieuwbouw en oudbouw zijn met elkaar verbonden door een trappenhuis en voorzien van een lift. Voor de fietsen en scootmobielen is er naast een inpandig berging ook een ruime losse berging gebouwd voor de buurt. Bijzonder van deze bouw is dat de bewoners uit de directe omgeving het ontwerp hebben mogen selecteren. Ook bijzonder is dat er een een aantal nieuwe snufjes is toegepast. In het kader van energiebesparende maatregelen komt in de woningen een mini 'warmtekracht centrale'. Dit is eencv-ketel die naast warmte ook elektriciteit opwekt. Op het dak staan pv-panelen. Deze panelen 'leveren ook elektriciteit aan de woningen. Wordt er geen elektriciteit gebruikt, maar maakt de cv-ketel of depv-panelentoch elektriciteit aan dan wordt ditteruggeleverdaanhet elektriciteitnet. Deelek- triciteitmeterinhuisloopt dan letterlijk achteruit. Nogeennoviteitisde manierwaarop ergebouwd IS. De buitenmuren zijn niet gemetseld maar net als legostenen aan elkaar geklikt. Het grote voor deel is dat ergeen cement en voegmortel nodig is. Het werk is schoon en er ontstaat een strakke muur zonder een voeg. Dit systeem heet klick-brick. Op het eiland is dit pas het tweede project waarbij dit toegepast is. Dinsdag 2 februari heeft wethouder Van der Valk van Oostflakkee met hulp van aannemer Cor Kroon en directeur Simon van Nieuwaal een aantal bricken gekliekt. Begin maart is de exploitatie-overeenkomst van het nieuwe multifunctioneel woonzorgcentrum aan de Melkweg Oude-Tonge getekend. Met deze ondertekening begin maart, zijn afspraken vastgelegd tussen de gemeente Oostflakkee en Woongoed flakkee over de ontwikkeling van het gebied voor het nieuwe woonzorgcomplex. Voor de gemeente Oostflakkee en voor Woongoed Flakkee is het aangaan van de exploitatieovereenkomst een belangrijke stap in het proces om het woonzorg- complex te kunnen realiseren. Zoals reeds bekend, gaat het multifunctionele woonzorgcomplex het huidige Ebbe en Vloed vervangen. Daarmee wordt ouderenzorg op een andere leest geschoeid en is zij klaar voor de toekomst. Het nieuwe complex wordt een locatie waar wonen zorg en welzijn hand in hand gaan. De bouwvergun ning zal over enkele maanden worden afgegeven. Hetterrein aan de Melkweg is reeds met hekken afgezet. De daadwerkelijke start van de bouw wordt het derde kwartaal 2010 verwacht. De bouwwerk zaamheden nemen ongeveer 18 maanden in beslag. Donderdag 29 april jl. was het dan zover. Na een lange periode van voorbereiding werden zowel het nieuwe kantoor van Woningbouw vereniging Woongoed Flakkee als de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis, aan besteed. De aanbieding bestond uit één totaalbe drag voorbelde gebouwen. Vanzelfsprekend wel gespecificeerd, want beide partijen werken voor eigen rekening en betalen hun eigen gebouw. In de Tuunstee te Nieuwe-Tonge hadden zich vertegenwoordigers van alle betrokken partijen verzameld. Een zevental aannemers was op de uitnodiging ingegaan. Nadat de directeur van Woongoed Flakkee, dhr. Van Nieuwaal, alle enveloppen één voor één had geope"'' s" bedragen van de aanbiedingen had voorgelezen, bleek de fa. Boogert uit Oosterland de laagste inschrijver. Het was spannend want de verschillen tussen de drie laagste inschrijvers waren relatief gering. De fa. Boogert werd gefeliciteerd en de overige aannemers werden bedankt voor hun inzet en rekenwerk. Woongoed Flakkee heeft goede ledere woningzoekende van 18 jaar en ou der of gehuwd, kan zich in laten schrijven Een belangrijk punt bij de verdeling van woningen is dat de primaire doelgroep voorrang krijgt. Deze doelgroep bestaat uit mensen die niet zelf in hun huisves ting kunnen voorzien. Als extra criteria hanteert Woongoed de bovengrens van het bruto jaarinkomen van 33.180. De woningzoekende dient woonachtig te zijn in één van de vijf dorpskernen van het werkgebied. Woongoed Flakkee hanteert als woonruimteverdeelsysteem het distributiemodel. Het inschrijffor mulier bevat vragen owr persoon- en huishoudkenmerken, huidige TOOfl^itu- atie en woonwensen. De woningzocikende geeft aan of hij direct een woning wenst of op een later moment. Tevens worden er ook gradaties van urgentie bepaald, die in combinatie met de wachttijd bepalend zijn voor de snelheid van toewijzing. N.b. Het lidmaatschap van onze woningbouw vereniging speelt geen enkele rol bij de verdeling van de woonruimte. Als er een woning beschikbaar komt, wordt degene die de meeste punten heeft én voldoet aan de criteria benaderd. De woningzoe kende mag 2 keer weigeren, de 3e keer wordt hij van de woningzoekendenlijst geschrapt. Inschrijven kan via www. vfoongoedf lakkee.nl of door het afhalen van een inschrijformulier op het kantoor aan de Langeweg in Middelharnis. Het inschrijfgeld bedraagt 15 euro. ervaringen met de fa. Boogert uit een eerder bouwproject (RHB5). De werkzaamheden zullen in mei en juni van start gaan. De bouw neemt ongeveer een jaar in beslag. De bouwlocatie bevindt zich aan de Boomgaardweg - Zuidelijke Randweg te Middelharnis. De directievoering en de bouwbegeleiding van beide bouwprojecten is in handen van Woongoed Flakkee. Voor de tweede keer deed de Stichting tot bescherming van het dorpsgezicht een be roep op de voorzieningenrechtertegen de vergunning tot sloop van het pand aan de West Krakeelstraat te Sommelsdijk, waarin voorheen Wassalon Wilca was gevestigd. In tegenstelling tot de eerste keer ving de stichting gelukkig bot bij de rechter. Kunnen we ons weer met ons eigenlijke werk bezig gaan houden: mensen die dat zelf niet kunnen van onderdak voorzien. Inmiddels is het pand gesloopt. Nu volgt archeologisch onderzoek en de sanering van de vervuilde grond die zich onder het pand bevindt. Woongoed Flakkee wil op de hoek West Krakeel straat - Westelijke Achterweg te Sommelsdijk een aantal appartementen realiseren. Met de beeldkwali teit die zo typisch is voor de woonkern Sommelsdijk zal rekening worden gehouden. Op 16 maart 2010 werd door de aannemer, - --■■ - - --------------- bouwbedrijf Goldewijk, de Daltonschool op geleverd aan Woongoed Flakkee Vervolgens werd de school overgedragen aan het bestuur van de Daltonschool Middelharnis. In de Bo- menbuurt Middelharnis is de vernieuwing van de Bomenbuurt, inclusief de Daltonschool, volop in uitvoering. Het woningbouwpro gramma bestaat uit 11 eengezinswoningen en 38 woningen/appartementen voor senioren en starters. Op de school worden 4 appar tementen gebouwd. Deze appartementen kunnen tevens worden ingezet als de school moet uitbreiden. Veel aandacht is er voor energiebespa ring en duurzaamheid. De woningen en de school worden verwarmd door middel van bodemwarmte en een warmtepomp. Op de daken zijn pv-panelen aangebracht, die zonlicht omzetten in elektriciteit Ook

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6