^A Directiewisseling bij Eilanden-Nieuws Buschauffeur Jaap van Splunter rijdt behendigheidswedstrijd in hartje Parijs I wilstra ^oziH^ m^^É VOLVO XC90 5773 9.H V 83e jaargang Nr. 7929 Dinsdag 6juli 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Provincie wacht onderzoek Zuiderdiep- polder af Imkers houden open huis II- Perspectief Studie Uitdaging De waal Hoveniers Praktijkproeven Eerste onderdeel Zomerzang- avond Opbrengst Anjercollecte WEERBERICHT van FLAKKEE Eikenprocessie- rups in Oostflakkee Huttendorp Acties KNRM Rommelmarkt Geref. Kerk Erf- en sierbestrating Een stap verder VISSER VISSER Het plan om de gehele polder Zuiderdiep op Goeree-Overflakkee nu al als natuur aan te wijzen, is door Provinciale Staten van Zuid-Holland afgewe zen. Het oostelijke deel van de polder blijft voor lopig agrarisch gebied in afwachting van de plan nen van Gedeputeerde Staten voor alternatieven om van dit gebied natuur te maken. l)f VVD ill Provinciale Staten diende een ainendement in op de l'i'ovintiale Sti iietuiirvisie waarin de polder stond inge- lekend als natuurgebied. Oe VVO wil nog niet vooriiillopeii o|) de plannen voor natuuront wikkeling zolang er nog in tie streek gewerkt wordt aan een haalbaar allernatiel, zoals in de Roxenissepolder aan de ziiid- kaïil van Cloeree. Woordvoer der Rninilelijke Ordening van de VVD in Zuid-Holland. Ivo len Hagen: "De discu.ssie o\'er hel Zuiderdiep en de plannen van Deltanatuin- worden nog in Provinciale Staten gevoerd. We moeten daarom het gebied niet nu alvast helemaal als natiiiir bestemmen. Pas als de alternatieven niet haalbaar blij ken, zullen we de gehele pol der opgeven." Versehillende ))arlijeii in de Stalen zijn het mei de VVD eens. /)it veiaii- (U'rt niets ;i;ili de doclstcüingCïi van Dellanatuiir om verschil lende natuurgebieden te creë ren in de Hollandse della. In heel Nederland houden imkers op zaterdag 10 juli open huis. Ook op Goeree-Överflak- kee doen diver.se imkers mee. Imkers vertellen graag over hnn boeiende hobby. Ze leg gen u dan uit hoe belangrijk bijen zijn voor het in stand houden van de natuur. Ze vin den hel leuk u te laten zien wat er zoal komt kijken bij het hou den van bijen. Ze lalen u een kijkje nemen in een bijenxolk. Dnrit u dal niet aan? Sommige imkers plaatsen een obserxa- liekast, waar een bijenvolkje achter glas Ie zien is. Misscliieii ontdekt tl de koningin. Ziel u hel verschil lussen de darren, de mannetjes, en de werk sters, de vrouwelijke bijen? De imker kan u uitleggen hoe honing wordt geslingerd, hoe men kaarsen maaki van bijen was, hoe je incl honing lekkere koek kuni maken, wat de bijen mei hel stuirineel dal ze halen doen en misschien ook hoe je bijenkoninginnen kunt telen. U vindt de imkers op de vol gende adre.s.scn: .-\rie de Lint, Oudelandsedijk 2 in (^ude Tonge; Imkerij Roxenisse, Ardine Korevaar. Bouwdijk 21b, MelissanI; Ion Korteweg, Spuidijk. Ooli- gensplaat. Hel bezoek is gratis. Zolang de \oorraad strekt krijgt u ook een zakje bloemenzaad mee en enkele Folders over bijen en het liouden van bijen. Daarmee willen de imkers benadruk ken dal de bij een belangrijke plaats inneemt in de biodiver- siieit. Voor meer inlormatie zie website www.BijenGO.nl. elektrotechniek voor bedrijfs- en huisinstallaties www.wilstra-elektrotechniek.nl Nieuwe-Tonqe Tei.06 3ö 19 13 2S SOMMELSDIJK - Sinds 1 juli jl. heeft onze krant een nieuwe directeur. De heer mr. A. (Ab) van der Veer MSc uit Dirksland heeft de leiding van Eilanden- Nieuws overgenomen van Henk Koppelaar, die tien jaar lang als directeur aan dit streekblad verbon den is geweest. Daarnaast voerde Koppelaar gedu rende die periode - en nog steeds - de directie over de bekende Sommelsdijkse Drukkerij Gebr. de Waal. Die dubbele functie bleek met name de laatste jaren steeds moeilijker te com bineren, zegt Koppelaar. "De drukkerij én de krant beiden die aandacht geven die ze verdienen, met elk hun eigen aandachtsge bieden, werd teveel van het goede om alles te blij ven behappen en adequaat te kunnen blijven doen". Door Hans Villerius Zeker na 2006 is er bij Eilan den-Nieuws een behoorlijke (ontwikkeling in gang gezet. Enerzijds om een nieuwe strategie door te voeren die het voortbestaan van Eilan den-Nieuws beier waarborgt, aiiflerzijds om Ie werken aan een stuk verdergaande profes sionalisering. Naar aanleiding van een per- spectielstudie in 2006 is een verandertraject lot stand geko men omdat hel abonneebe stand terugliep en de markt positie verslechterde. Vanaf 2000 werd namelijk zichtbaar dat het aantal abonnees terug liep. Tevens werd duidelijk dat potentiële adverteerders het meer en meer als bezwaar zagen dat Eilanden-Nieuws - toen nog uiisluilend een abon- neinentenkraiil - niet huis aan Dl' koiiu'iirle en oriniide man: links Henk Koppelaar die zijn tlireeleidslnnelie neerlegt, en reehls diens opvolger Ab van der Veer (Foto: Hans Villerius) in lis werd verspreid. Na enkele jaren dreigden zowel het abon neebestand als de marktpositie dusdanig onder druk komen te staan dat bij ongewijzigd beleid het voortbestaan van Eilanden- Nieuws in het geding zou kun nen komen. Mei behulp van het Stimuleringsfonds voor de Pers werd daarom genoemde perspectiefstudie uitgevoerd, wat er uiteindelijk toe heeft geleid dat de vrijdageditie geabonneerd zou blijven, maar. dat de dinsdageditie een huis aan huis krant zou worden. Verder werd het belang onder kend van het hebben van eén website, en ook daaraan is gewerkt. Zij het dat deze nog verder uitgebouwd en de mogelijkheden ervan nog bre der benut zullen gaan worden. Tevens is eind vorig jaar door invoering van een nieuw systeem het totale productie proces van Eilanden-Nieuws - van administratie, tot redactie en commercie - volledig geau tomatiseerd, eveneens met steun van het Stimulerings fonds voor clc Pers. Directiewisseling Al deze wapenfeiten heeft Kop pelaar in de achterliggende jaren op zijn naam weten te zetten, ontwikkelingen die nog steeds doorgaan. Maar zoals gezegd werd het teveel van het goede om zowel hiermee bezig ie zijn als met de dagelijkse leiding van nóg een onderne ming. Vanuit de directie en de Raad van Commissarissen van Eilan den-Nieuws werd dan ook naar een oplossing gezocht. Na uit voerig overleg werd besloten dat Koppelaar zijn directieta ken bij Eilanden-Nieuws neer zou leggen en dat Van der Veer - tot voor kort cominissaris van deze krant - hem zou opvol gen. Deze maatregel is per I juli ingegaan. Van der Veer is parttime docent Marketing en Communicatie aan het Hoornbeeck College en is daarnaast actief als zelf- stanoTg financieel adviseur en consultant. De directeurs- werkzaamheden bij Eilanden- Nieuws gedurende enkele dag delen per week sluiten volgens \'an der \éer goed aan bij zijn expertise en overige activitei ten. "Ik vind het een uitda ging om bij Eilanden-Nieuws aan de slag te gaan", zegt hij. "Voortgaan op de ingeslagen weg en zaken verder uitbou wen. Een speerpunt is onder andere het terugwinnen van abonnees, ondanks dat dit legen de landelijke trend in is. Dit jaar hebben we er al zo'n 300 abonnees bij gekregen. We moeten meer mensen betrok ken zien te krijgen bij Eilan den-Nieuws - zowel lezers, abonnees als acherteerders, en zéker ook de jongere lezer, in de leeftijdscategorie van 20-39 jaar. Zo wil ik stimuleren dal scholieren, bijvoorbeeld voor hel zoeken naar dingen die op het eiland gebeuren, Eilanden-Nieuws weten te \'in- den. Ons blad staat bekend als kwalitatieve en betromvbare nieuwsvoorziening in de regio, dichtbij de mensen, met oog voor 'het verhaal' achter het nieuws. Die dingen moeten we vast zien te houden. Maar ook valt er nog een slag te maken in de advertentiemarkt. Als we daarin slagen, ontstaat er ook meer ruimte voor redac tionele invulling van de krant. Overigens heeft onze dinsda geditie, als commerciële kranl, procentueel gezien nog altijd een groter aandeel redactio nele inhoud (40%) dan andere huis aan huis bladen (20%). En dat past weer helemaal bij cle ideële doelstelling van waaruit Eilanden-Nieuws al sinds haar oprichting opereert, namelijk om voor alles een regionaal nieuw.sblad vanuit christelijke identiteit te zijn. Alleen moet dit gestalte krijgen binnen de financiële kaders en marktom standigheden van nu. Dat biedt voldoende kansen en uitdagin gen, waar ik me samen met de medewerkers van Eilanden- Nieuws graag voor in wil zei len". NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 www.dewaalhover)iers.y\l OUDDORP - Buschauf feur Jaap van Splunter uit Ouddorp, in het dagelijks leven chauffeur bij streek vervoerder Connexxion in het rayon Spijkenisse Hellevoetsluis, heeft meermalen behendig- heidswedstrijden met de bus succesvol afgelegd. Onlangs was hij actief in hartje Parijs, waar hij aan een wedstrijd deelnam en een lijnbus bestuurde door het centrum van deze mil joenenstad. In een nieuws brief voor medewerkers van het rayon stond een verslag van het verblijf in Parijs hieronder volgt een samenvatting. Op maandag 7 juni werd hel startsein gegeven voor de Bus d'Or Dit kampioenschap dat gehouden werd tijdens de openbaar vervoerbeurs 'Trans- pon Publiés 2010' daagde vijf tig Franse en drie chauffeurs uil andere Europese landen uil hun vaardigheden op hel gebied van behendigheid te bewijzen. .Al vroeg op de maandagoch tend meldde Jaap zich bij de wedstrijdleiding. Maar Jaap had al snel met het eerste probleem te maken: de taal. Ondanks her Europese karak ter van dit kampioenschap, was alles in het Frans en waren slechts weinige officials de Engelse taal machtig en als dit al zo was dan w aren het slechts enkele woorden. Ook het the oretische nieerketizevragenge- Jaap ï'flH Splunter lliiiks) sanu'n met deelte was alleen in het Frans beschikbaar, dus Jaap moest voor dit onderdeel al verstek laten gaan. Maar Jaap kwam alleen voor cle onderdelen. \'oor de praktijkproeven was een parkeerterrein aan de voorzijde van het beursgebouw gereserveerd. Op dit terrein was een parcours uitgezet waar de behendige buschauffeurs hun kunsten konden vertonen. Bij iedere proef werd er op ver schillende criteria beoordeeld. jjn livee eollega's van buiten Frankrijk, ii" Brussel en Latisanne. Literaard het 'niet' raken van de obstakels, maar ook was de tijdsfactor bepalend voor hel aantal te verdienen punten. Tijdens andere proeven werd bijvoorbeeld het aantal stuur- bewegingen. het verbruik, de C02-uitstoot en het rijcomfort gemeten. De resultaten hier van werden meegenomen in het aantal te verdienen punten. Zoals gezegd was de aftrap op maanclag 7 juni jl. Er werden twee type bussen gebruikt - beide beschikbaar gesteld door Veolia Transport -een Heuliez ('X317 en de Citelis van Iris bus (IVECO). Voor Jaap weer een kleine handicap, want hij reed nooit eerder met derge lijke bustypes. De andere deel nemers, in het bijzonder de flansen, zijn al lang bekend mei deze bustypen. In de avond was er een ont moeting met Bruno Bruins, lid van de Raad van Bestuur van Connexxion. Hij bekleedt cle functie van Chief Custo mer Relations Officer (CCRO), elders in de Franse hoofdstad. Bruno wilde Jaap graag per soonlijk succes wensen met de wedstrijd. Op dinsdag 8 juni ging de 'echte' wedstrijd van start, die bestond uit het zo correct mogelijk aileggen van het par cours, in een zo kort mogelijk tijd. Deze proef moest twee keer worden gedaan, met ieder bustype. Uiteindelijk werden de 13 finalisten geselecteerd (10 Franse en 3 'buitenlandse' deelnemers) die op woensdag 9 juni zich moeten bewijzen op de overige onderdelen. Woensdag 9 juni bleek een suc cesvolle dag voor Jaap, waarbij hij zich uiteindelijk kwalifi ceerde als 'Beste Europese' deelnemer en in het totaal klassement als I4de eindigde van een groep van in totaal 53 chauffeurs, een hele mooie prestatie. Zeker gezien de taal barrière, die toch telkens weer voor enige verw^arring zorgde. Vanwege Jaaps kwalificatie kwam hij ook voor de finale- test in aanmerking: het rijden van een dienstrit (dus met rei zigers) van een lijn dwars door Parijs op cle woensdagnamid dag. Met de metrolijn 12 ging men naar station Montparnas- se Bienvenüe. Bovengronds bevond zich het startpunt van lijn 94 van de R,VTR Gare Montparnasse met als bestem ming Levallois Louison Bobet, in het noorden van de stad. Hierbij werd tevens het zeer drukke Place de la Concorde gepasseerd. Jaap werd geas sisteerd door de oorspronke lijke chauffeur van deze rit. Dit was natuurlijk een hele belevenis. GOEDEREEDE - Woensdag 7 juli wordt in de Hervormde Kerk van Goedereede de eer ste zomerzangdienst van dit jaar gehouden. Naast samen zang zal het Chr. Jongerenkoor Rejoice te horen zijn. Het the ma deze avond is 'Geloven is topsport'. De meditatie wordt gehouden door Ds. De Mots en het orgel H'oi'dt bespeeld door Jan Bezuijen. Na afloop is er koffie, thee of fris in vereni gingsgebouw De Ark, naast de kerk. De aanvang is om 19.30 iRir. Iedereen is welkom. DIRKSL.A.ND - Muziekvereni ging Amicitia, Gemengd Koor Excelsior en Chr gemengd koor Sursum C'orda delen u namens de gemeente Dirks land mede dat de onlangs gehouden Anjercollecte een bedrag van 856,48 heefi opgebracht. Dit betekent voor cle verenigingen een bedrag van 95,16 extra voor de kas. Ook mocht het gemengd koor Excelsior Dirksland onlangs nog een bedrag van 2.000 ontvangen voor het 100-jarig jubileum. ■junu rmin V»[ Tel. 01 87-61 2000 oRÏuelï Boomgaarddreef 1 8 B\«ivl« Stad a/h Haringvliet ïjnu»k«"»™' info@rozima.nl Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl OUDE-TONGE - .Aan de Tram weg in Oude-Tonge is de eiken- processierups gesignaleerd. Contact met de brandliaren en nesten van deze processierups kunnen zorgen voor gezond heidsklachten zoals jeuk, huid uitslag en irritatie aan ogen of luchtwegen. In het algemeen verdwijnen de klachten binnen enkele dagen tot weken. Bij aanhoudend ernstige klach ten kunt u het beste contact opnemen met uw huisarts. De gemeente Oostflakkee laat de rupsen nog deze week bestrij den. STELLENDAM - Vereniging Oranjefeest Stellendam orga niseert op vrijdag en zaterdag 9 en 10 juli een huttendorp op de ijsbaan te Stellendam. De opening is vrijdag om 10.00 uur Programmaonderdelen zijn naast hutten bouwen o.a. zwemmen, kampvuur, eten, springkussen en verkoop van lekkernijen. Zaterdagmiddag om 1(5.30 uur vindt de afslui ting plaats en zal om 19.00 uur het huttendorp worden opge stookt. Vrijdag 2 juli om 17.24 luir werd de bemanning van de Baron van Lynden van KNRM station Ouddorp buiten door het Kustwacht (Centrum gealar meerd voor een rubberboot, met aan boord 3 personen. De rubberboot was gestrand op de Kwade Hoek bij strand- paal 6.800. Met de Baron van Lvnden en het Kust Hulpverle ning Voertuig werd ter plaatse gegaan. De rubberboot werd op sleepgenomen richting de buitenhaven van Stellendam, waar ze werd afgeleverd bij de trailerhelling. Na gegevens te hebben opgenomen kon de reddiiigboot weer tciiigkercn naar haar station. OUDDORP - Op zaterdag 10 juli a.s. van 9.00 tot 16.00 uur houdt de Gereformeerde Kerk van Ouddorp weer haar jaar lijkse Rommelmarkt. Verkocht wordt o.a. versgebakken vis, oliebollen, fruit, boerenkaas, ijs, koffie met cake, enz. De opbrengst is bestemd voor de kerk. Hl AANBIEDING 1.1.1 7 zifter, vol leder, bj 2Ö06 Dirksland, 06-53468889 (marktplaats.nl adv: 336043418) Firma J J.van Gurp 0u(iediil<14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl www.visser-visser.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1