oprichting Christelijk mannenkoor 'Obadja' een feit GESLAAGD! MAAR m? Oud papier Ons Koor Leen Tijl winnaar nationaal Cahors sector 2 EIIAtlDEn-niEUWS ^^■■^i Kon. Julianaweg 45 3241' XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mali: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl Veteranendag Goeree-Overflakkee Voor 1 augustus Vragen? *ÖElft3EMEENTERAAD Burgerjaarverslag LANDMACHT Bijeenkomsten Aanmelden PA(;iNA8 \K\\l)A(.'2\l LI 2010 ''T»-/* ./i***^' w (Jui'^ii'Ujii iiKdiitciiHooi iJciKijii /A iini(iii^\ (tjjK/cri, uij iifndiicw ükU', Opgericht. OUDDORP - Dinsdag 22 juni heeft in Goeder- eede bij notaris Mr. L. De Kooning in Goedereede de officiële oprichting van Christelijk mannenkoor 'Obadja' plaatsgevonden. Door de bestuursleden van het koor, de heren C.H. Duifhuizen, A. Mas tenbroek en C. Roon wer den de statuten, na voorle zing daarvan door de nota ris, ondertekend, waarna de officiële status van het koor een feit was. Op 1(5 januari 2010 belegden een zestal mannen, samen met dirigent Ab Vroegindeweij, een vergadering om te beoordelen in hoeverre het mogelijk was op een ander repetitietijdstip dan het reeds bestaande mannen koor in Ouddorp een tweede mannenkoor op te richten. Er werden mogelijkheden gezien en tijdens de vergadering werd besloten dat ruchtbaar heid gegeven zou gaan worden aan het houden van een eerste repetitie op 21 januari in de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Ouddorp, van welke school het bestvau' in een ver kennende fase al toestemming had gegeven voor gebruik van een ruimte. Tijdens de eerste repetitie waren al een zestal nieuwe gezichten te verwelkomen, zodat met twaalf mannen, in een evenwichtige verdeling van de stemmen in het koor, begon nen kon worden met het instu deren van Psalmen, gezangen, geestelijke- en vaderlandse lie deren in de Nederlandse taal. Het vertolken van deze zang stukken is ook als doel van het koor gedefinieerd. Gedurende de vijf tussenlig gende maanden tussen de eerste repetitie en de offici ële oprichting van het koor is gebleken dat het koor zowel levensvatbaar als springlevend is. Er wordt inmiddels met een twintigtal leden wekelijks gere peteerd en in de pauzes blijkt dat de onderlinge verbonden heid sterk en de sfeer gezellig is. De leden van het koor zijn afkomstig uit verschillende plaatsen op het eiland, en zich niet beperkt tot de kop van hel eiland. Onder enthousiaste en vak bekwame leiding van de diri gent wordt intensief gewerkt. \roegindeweij studeerde aan de conservatoria- van L'trechl en Tilburg de hoofdvakken Orgel en Schoolnuiziek. Door /ijn grote passie voor kcrknui- /iek en zijn gedrevenheid weet hij zijn koren tot een hoog niveau te brengen. Johan van Wijk is de vaste organist van het koor. Na de vakantie zal op 26 augustus weer gerepeteerd worden op een andere locatie i.v.m. nieuwbouw van genoem de school. Voor de periode van nieuwbouw van de school is het koor onderdak geboden door Bouwbedrijf Van der Linde, Zuidweg 2 te Ouddorp. Man nen vanaf 16 jaar worden uit genodigd om één of meerdere repetities bij te wonen. Zij kun nen dan beslissen of ze lid van het koor willen worden. De repetitieavonden duren van 19.45-21.30 uur, met halver wege een koffiepauze. Op 30 oktober hoopt 'Obadja' een uit voering te geven in Ooltgens- plaat, samen met Christelijk Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Stellendam, en op 18 december samen met het Christelijk gemengd Rehobö- thkoor in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk. SOMMELSDIJK - Zaterdag 3 juli haalt Mannenkoor Ons Koor in heel Sommelsdijk (m.u.v. de Westplaat) het oud papier weer op. De mannen beginnen om 9 uur en hopen de klus tegen het middaguur geklaard te hebben. Gelieve het papier en karton goed verpakt, tijdig en op een goed zichtbare plaats langs te weg te zetten. Buiten de opjhaaldagen om kunt u uw oud papier ook kwijt in de containers van 'Ons Koor' aan de Molenweg te Middelharnis. Zie voor meer informatie website www.man- nenkoorons-koor.nl. NIEUWE-TONGE - De zesde nationale overwin ning voor duivenlielheb- ber Leen Tijl is een feil. Stuntman Tijl klopte, zaterdag 26 juni, op de loodzware vlucht Cahor.s (Zuid-Frankrijk) weer alles en iedereen. Een voor sprong van maar liefst 249 meter per minuut in sec tor 2 en ook veel sneller, dan de winnaar in sector 1; in totaal liet hij 19.476 duiven achter zich. Er zijn weinig mensen die dat de laatste decennia voor elkaar gekregen hebben. In de zomermaanden worden wedstrijden met postduiven gehouden. In speciaal gecon ditioneerde vrachtwagens worden ze vervoerd naar Bel gië of Frankrijk. De ;ilstanden variëren van 100 tot wel 1000 kilometer. Onlangs was er weer een landelijke wedstrijd vanuit de plaats (labors. De manden werden vrijdagmiddag om 1 uur 's middags opengemaakt en de duiven konden beginnen aan de terugreis van ruim 800 km. Onderwég naar Neder land was het prachtig weer. De afstand was echter te groot om nog voor het donker thuis te komen. Maar deze duiven zijn eraan gewend om onderweg te overnachten. Normaliter vlie gen ze niet in het donker, een enkeling doet dat echter wel. Tegenwoordig zijn hele gebie den 's nachts zodanig verlicht, dat de postduif zich goed kan oriënteren. Zware omstandigheden Zo ook de duif van Leen Tijl. Leen had weer een flinke ploeg duiven mee; 42 stuks, waaronder 27 jaarlingen. De verwachting was dat er voor zeven uur geen duiven zouden kunnen vallen, gezien de zwa re omstandigheden. Er moest opgetornd worden tegen een noordoostenwindje onder een strak blauwe lucht met bijna tropische temperaturen. Maar zoals een goed duivenliefheb- ber betaamt, nam Leen ook deze keer weer het zekere voor het onzekere en was hij om vijf luir al paraat bij de hokken. Hij ging de duiven voeren en van schoon drinkwater voorzien. Net stond Leen een drinkpan uit te spoelen of hij zag een duif aan komen vliegen vanuit het westen. "Zou het dan toch...?" schoot het door zijn hoofd. En jawel, het duifje landde op de nok en sprong op de valplank van het nesthok. Het bleek een duivinnetje te zijn. Het elek tronisch constateersysteem registreerde de aankomst om 1 minuut over 6. De duivin werd gemeld bij Wim Peeman met tijd en ringnimimer en toen was het wachten geblazen. Controle Al vrij snel kwam ér controle door Geert van de Berg, de voorzitter van het samenspel en afles werd in orde bevon den. Na een paar uur waren er nog geen andere duiven geval len in sector 2, wel zat er om kwart voor zeven één in Seve- num, sector 1. Allengs werd duidelijk dat de zesde natio nale overwinning een feit was. Op Flakkee duurde het wel tot half elf, dus vier en een half uur later - voordat de tweede duif gemeld werd, door Polder- Vroegindewij. Zesde keer Het was niet de eerste keer dat Leen Tijl zo'n belangrijke vlucht won; in totaal heeft hij al zes keer een nationale titel gewonnen en dat is uniek te noemen. Wil je ook aan een duiven- wedstrijd meedoen zonder dat jezelf duiven hebt? Dat kan. Je kunt zelfs mooie prijzeir win nen. Tevens zal een bedrag geschonken worden aan een goed doel met maatschappelijk belang op Goeree-Overflak- kee. Voor verdere informatie zie de site www.samenspelgo.nl of neem contact op met Jaap de Blok van de werkgroep Promo tie Postduiven Goeree-Over- flakkee te bereiken op tele foonnummer 0187- 482669. Natuurlijk kunt U ook contact opnemen met een lid van de plaatselijke postduivenclub. Ze helpen U graag verder. INFORMATIERUBRIEK gemeente mddeih^^^- Zaterdag 19 juni jl. vond voor de tweede maal een bijeenkomst plaats voor Jonge en oude veteranen in de Staver te Sommelsdijk. Deze veteranendag werd wederom georganiseerd door het comité van veteranen en de ge meenten Oostflakkee, Goedereede, Dirksland en Middelharnis. Na een openingswoord van veteraan Leun van Alphen, sprak burgemeester Zevenbergen van Middelharnis de ca. 130 aanwezigen toe. Daarna vond de officiële herdenking buiten plaats nabij het Prieel. De plechtigheid werd mu zikaal begeleid door een aantal leden van Vooruit te Oude Jonge. De heren Leun van Alphen, Teun van Kempen en Wijnand van der Welle, van het comité van veteranen, verzorgden het goede verloop van de herdenking. Door meerdere organisaties werden er bloemen gelegd. Zo werd er namens de vier gemeen-ten van Goeree-Overflakkee een krans gelegd en de aanwe zige kinderen plaatsten daarbij anjers in de kelken. De heer Klaas Baas, hield namens het comité buiten een toespraak. Na de herdenking verplaatste het gezelschap zich weer naar binnen, waar Charlene Cloo vervolgens een toespraak hield namens het Veteraneninstituut. Ter afsluiting van het officiële gedeelte sprak Albert Kuin van het comité, na mens de jonge veteranen, de aanwezigen toe. Daarna was er een informeel samenzijn. De aanwezige kinderen konden een rondrit maken in een echte legerjeep. Het RBL Goereee-Overflak- kee feliciteert alle vo-leer- lingen met het behalen van hun diploma. Leerlingen die net geslaagd zijn voor hun VMBO- of MBOI-diploma staan voor een belangrijke keuze... Welke vervolgopleiding ga ik volgen? Sommigen weten het al en staan ingeschreven bij een nieuwe school. Anderen twij felen of hebben er nog niet over nagedacht. Hoor jij bij die laatste groep dan kun je terecht bij je decaan. Je bont not geslaagd voor je VMBO- of MBOI- diploma: Aui hnrtc Holelialeerd! Je staat nu voor een belangrijke keuze... Weme vervofgopleidlng ga Het is van belang datje voor 1 augustus ingeschreven staat bij een nieuwe opleiding. Met je diploma heb je namelijk nog niet vol daan aan de kwalificatieplicht. Een startkwalificatie is een diploma op VWO- niveau, HAVO-niveau of MB02-niveau of hoger. Voor vragen kun je contact opnemen met het Regionaal Bureau Leerplicht Goeree-Overflakkee via de e-mail rblgo@middelharnis.nl.of telefonisch (0187) 488055. 'WKlPf^'WWp^'»"^*-; De raadsvergadering van juli zal plaatsvinden op donderdag 1 juli 2010 om 19.30 uur in het gemeentehuis van Middelharnis. Wegens vakantie vervalt de informatieve raad en informatieve en opiniërende raad voor deze maand. Inwoners kunnen bij de gemeenteraadsvergadering en bij de informatieve en opiniërende raadsvergaderingen gebruik maken van het spreekrecht. Sprekers dienen zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de griffier, tel. 0187-475598, e-mail griffier@middelharnis.nl. onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer.Ook het bespreekpunt dient te worden aangegeven. Vergaderstukken liggen een week voor de vergadering in het gemeentehuis ter inzage (stafbureau facilitaire zaken). De agenda's, de bijbe horende stukken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden via) www.middelharnis.nl. Op donderdag 1 juli wordt het burgerjaarverslag 2009 aangeboden aan de gemeen teraad. In dit verslag kan nagelezen worden wat de gemeente vorig jaar heeft opgepakt en uitgevoerd. Er wordt on der andere ingegaan op de dienstverlening, participa tie en buurt- en kerngericht werken en de wijze waarop is omgegaan met opmerkingen, klachten en bezwaren van in woners. Het burgerjaarverslag staat vanaf vrijdag 2 juli op de homepage van www.middel- harnis.nl. De Koninklijke Landmacht organiseert eens in de drie weken op dinsdag informatie bijeenkomsten op het gemeentehuis in Middelharnis. Tijdens de bijeenkomsten wordt door een Seroev^nt van de Land macht verteld over de landmacht en over de voor- en nadelen van het werken bij de landmacht. Daarnaast geeft hij uitleg over onder meer de eisen waaraan potentiële kandidaten moeten voldoen en vertelt hij hoe het traject van solliciteren en keuren eruit ziet. Er vinden onder meer bijeenkomsten plaats op dinsdag 6 juli en dinsdag 3 augustus. De bijeenkomsten zijn vrijblijvend en zijn bedoeld voor een ieder die interesse heeft in de landmacht, maar ook ouders en verzorgers zijn van harte welkom. De voorlichting vindt plaats van 9.30 - 11.30 uur en in de mid dag kunnen sollicitatiegesprekken worden gevoerd. Er kunnen maximaal 12 personen aan een voorlichting deelnemen. Sollicitatiegesprekken kunnen via www.werkenbijdelandmacht.nl worden aangevraagd. Aanmelden kan via www.werkenbijdelandmacht.nl. Op die site is ook meer informatie te vinden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8