*Kerk naar Buiten' eiiahdeii-iiieuws de wereld of in de kerk Bevestiging en intrede ds. E.M. de Jong bij Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Kerkdiensten zondag 4 juli Geslaagde fietspuzzeltocht Inzamelen hulpgoederen Hervormde Kerk Dirksland tijdens zomermaanden te bezichtigen 'Geloof en sport bijeen in volharding' Geslaagden ENSAID Modevakschool Zomerfair Terug naar vroeger Bijbelse noties De kerkelijke tucht Drie redenen voor inzinking Zangavonden Open kerk Fundament Christus' kerk Toespraken Ethiek Je moet ervoor oppassen, vooral tegenover- de jonge ren, om altijd maar weer te zeggen: 'vroeger, ja, vroeger toen was het allemaal toch veel beter dan nu'. Het kan je op een sneer komen te staan als: 'ach ja, u en jij zijn veel te laat geboren; u en jij horen in deze tijd en werelcJ niet meer thuis'. Toch werd ik getroffen door een bijdrage in het blad Terdege van Prof. dr. A. v.d. Beek over de vroegchristelijke kerk. Lang, te lang is deze bij ons uit beeld gebleven, terwijl we juist van deze zo veel kun nen leren in onze tijd. Zijn we, en dat is een eerlijke maar ook ontdekkende vraag, niet heel ver weg gegroeid van het oor spronkelijke christendom in de loop .van de eeuwen? In de tijd van het eerste chris tendom leefde sterk het eeu wige leven dat door wederge boorte gekend werd en ook het vreemdeling zijn in de wereld. Aangrijpend is het te lezen dat de vroege chris tenen er ook niet bevreesd voor waren om als martelaar te moeten sterven. Wel kon in sommige tijden zelfs een zucht naar het martelaarschap ont staan als zou dat ook iets ver- dienstelijks hebben. Er leefde ook een sterke verwachting en een echt uitzien naar de wederkomst van thristus op de wolken van de hemel, al hebben de apostelen die in woord en geschrift wel getem perd. Maar beter en veel rijker van inhoud is de oudchriste lijke toekomstverwachting vergeleken met het mcjderne 'vooruitgaansdenken' dat zo ontzettend op het hier en nu, zeg maar rustig op het aards gericht zijn, is ingesteld. Juist de oudchristelijke kerk leerde dat we in Adam zo ontzettend klein en dom zijn maar in Christus als de Tweede Adam geestelijk volwassen zijn, met inzicht bedeeld, door god delijk licht bestraald, geleid door de Heilige Geest. Vaak wordt nu gezegd: je moet er een goed gevoel bij hebben', maar in die tijd was je door het Woord en het Avondmaal met Christus verbonden. Eigenlijk is, vergeleken met de rechte prediking van het Woord en de bediening van de sacramenten, de oefening van de tucht als derde kenmerk van de ware Kerk een zwakke schakel in de praktijk van het kerkelijk leven. In de protes tantse kerken is deze te vaak nagelaten. Hoger geplaatste gemeenteleden werden vaak meer ontzien dan 'de gewone man of vrouw'. En wie niet onbekend is met alles wat aan seksueel misbruik van vooral jongeren door priesters in de Rooms Katholieke Kerk openbaar komt, schrikt. In de vroege oudchristelijke kerk werd iemand die zich daar aan had schuldig gemaakt meteen uit alle functies en uit het ambt ontzet, geweerd van de Avondmaalstafel en soms, maar dan wel na een heel lan ge boetedoening, weer aange nomen. Zijn we tegenwoordig te lief voor wetsovertreders en zon daren? Zeggen we niet al te snel dat men vergevensgezind moet zijn? Is er niet meer zorg voor de dader dan voor het slachtoffer? Wie zichzelf leert plaatsen onder de tucht van de Heilige Schrift weet dat het uiterlijk van een christen nooit doel in zichzelf is. Archa ïsch taalgebruik en opvallende donkere kleding zijn net zo min de kenmerken van het ware geloof als de ingeslopen cultuur van de geitenwollen sokken en het daarbij beho rende jargon. Maar de levens stijl van de ware christen die niet meedoet met de luxe van de wereld valt altijd op te mid den van een puur wereldse of heidense leefomgeving. Het 'gij geheel anders' vloeit voor Drs. W. Chr. Hovius uit het geloof en de wandel in (;:hristus. Prof v.d. Beek wijst in zijn arti kel op drie redenen van inge zonkenheid in het kerkelijk leven. Hij noemt het wegval len van het Heilig Avondmaal als kern van het christelijk leven, het vrijwel ontbreken van de tucht in leer en leven en tenslotte het voortdurend zoeken naar compromissen om nog net door de wereld geaccepteerd te worden Dat een christen zich in de wereld vreemd voelt spreekt toch voor zichzelf, maar het is erg dat men zich binnen de kerk een vreemde voelt en vindt. Het hele westen, voorop gegaan door het (moderne) Amerika, zweert als het ware bij democratie. Dat is het en dat blijft het, maar de kerk is niet democratisch. Waarvan acte zeg ik nu maan OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur kand. G.A. van Ginkel en 18.00 uur ds. DJ. van Eckeveld - Her steld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.00 uur en 18.30 uur ds. H. Lassche; - Geref. Kerk 09.00 uur ds. W. van der Kooij en 18.30 uur ds. J.A.P Vlasblom - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink/ Jesse de Haan, 11.15 uur ds. J. Smink, Duitstalige dienst, 18.30 uur jongerendienst Jac- co Ver woerd. (;OEDEREEDE Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uin- ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. J.W. van Estrik en 18.00 uur ds. L.M. Jongejan. ;STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwerf en 17.00 uur ds. T.W. van Bennekom - Her steld Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. W.M. van der Lindenkand - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. T Troost en 18.30 uur ds. L.C van der Eijk. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.Doop) ds. E Kor- lew'eg en 18.00 uur ds. J. Kot - Geref. Kerk 9.30 uur ds. H J. Zeldenrijk - Ger. Gem. 10.00 uin- en 18.00 uin- leesdienst en - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 luir leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur (bed. H.Doop) ds. (i. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst - Ziekenhuis 14.30 uur dhr. A. Dubbeld. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. HJ.T Lubbers en 18.00 uur ds. J.R. Volk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur kand,. drs. J.B. Boesaard en 18.00 uur ds. C. Oorschot - Ger. Gem. 10.00 uuren 18.00 uur ds. R Blok. SOMMELSDIjK Herv. Gem. 10.00 uur ds. Thy. W.H. van der Heijden en 18.00 uur ds. C.G. Kunz - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. J. Willemsen - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. L.M. Jon gejan en 17.00 uur ds. J.W. van Estrik - Exodus 10.00 uiu- Doopdienst ds. De Visser - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. J.F. Klijnsma - CAMA Gem. 10.00 uur dhr. F. Hen- richs. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. P.H. van Trigt en 18.00 uur ds. H. Harketiia - Geref. Kerk 9.30 uur ds. L.J. Lingen en 17.00 uur dhr. A. Dubbeld - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur ds. D.J. van Diggele en 17.00 uur ds. A. van Groos. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur dhr. TR. Rietveld en 18.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van Rossem en 18.00 uui' kand. W. Schinkelshoek - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. E., Versluis en 18.00 uur ds. J. den Haan - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemepnte Flakkee 10.00 uur Dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H J. Catsburg en 18.00 uiu- ds. D. Hoolwerf- Geref. Kerk 10.00 uur ds. N.J.A. van Exel en 18.00 uur dhr. K. Baas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand. RB. de Gi-oot en 18.00 uur ds. W. Arkeraats - Geref. Kerk 10.00 uur ds. H. IJzerman en 18.00 uur ds. W.A. Boer. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Molenaar en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. van Wijk en 1'5.30 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur ds. RC. Koster en 18.00 uur ds. J.F. Ezinga - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uiu' leesdienst. L^ANCJSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.G. van der Ziel. Christelijk streel<biad op gereformeerde grondsiag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eliji<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachlen kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). LANGSTRAAT - Voor de 12e maal vond afgelopen zaterdag de fietspuzzeltocht plaats. Er waren 75 deelnemers. De taart en wisselbeker is gewonnen door dhr. Piet Leroy, die als enige O fouten had. De netto opbrengst was 203 ten bate van het HGJB-project 'gewoon gastvrij'. Ieder hartelijk dank voor deelname en alle vrijwil ligers voor hun medewerking én 'inzet. MIDDELHARNIS - Zater dag 3 juli zamelt de Stichting Oost Europa Werkgroep weer hulpgoederen in aan het adres Industrieweg 17 te Middelhar nis. Schoenen, kleding, wol om te breien, dekens, medicijnen die u niet meer gebruikt en nog zeker acht maanden goed zijn, incontinentiemateriaal, enz., het kan allemaal worden' ingeleverd. Momenteel is er geen plaats voor kinderwa gens, wandelwagens en ledi kanten. Dergelijke goederen worden pas in november weer ingezameld. Wie dit echter toch heeft staan en er dringend van af wil, of wie niet zelf in staat is om spullen te brengen, kan bellen naar 0187 484228 of 603051. Ook is er zaterdag fruit te koop. De opbrengst is voor besteding bij de zigeti- ners in Uioara (Roemenie). In augustus is er geen inzameling. Hel interieur van de Hervormde Kerti te Diriisland. Deze zomer zal het kerk gebouw van de Hervorm de gemeente in Dirksland weer te bezichtigen zijn, in de periode van 3 juli t/m 28 augustus iedere zater dag van 10.30 tot 13.00 uur. Tijdens deze uren zullen vrijwilligers in de kerk aanwezig zijn die u het nodige kunnen vertel len over de historie en het interieur van de kerk. Het kerkgebouw hoort tot de oudste kerkgejpouwen op het eiland en wordt door velen ook tot de fraaiste gerekend. Tot de bijzonderheden in het interi eur behoort onder andere de fresco van de heilige Christofo- rus, waarschijnlijk toe te schrij ven aan de bekende Utrechtse schilder Jan van Scorel (1495- 1562). De fresco is uniek in Nederland, en werd in 197|) tijdens een restauratie, min of meer bij toeval, ontdekt bij het verwijderen van een oude wjt- kalklaag. Tijdens de zaterdagen waarop de kerk is opengesteld zal ook het Künckel-orge! worden bespeeld door wisselende orga nisten uit de regio. Het onrel werd bijna 200 jaar geled"'ii gebouwd en heeft enkele jaren geleden een uitgebreide res tauratie ondergaan. Het orgel werd toendertijd echter in een bestaande orgelkast gebouwd waarvan het onbekend is hoe oud deze exact is. Voor meer informatie over de kerk, de geschiedenis van het kerkgebouw en het histo rische Künckel-orgel kunt u de komende zomer terecht in het kerkgebouw aan de Ring te Dirksland. De toegang is gra tis. Zie ook website http://www hervormddirksland.nl. OUDDORP - Zondag 4 juU om 9.30 uur leidt ds. J. Smink samen met Jesse de Haan, student aan de Evangelische Theologische Faculteit in het Belgische Leuven, een bijzon dere eredienst in het kerkge bouw vande Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstien den te Ouddorp. Jesse de Haan behaalde het bachelordi ploma en studeert nu voor de opvolgende masteropleiding. Zijn vrije tijd besteedt hij aan zijn hobby wielrennen. Volgens De Haan bestaat er samen hang tussen geloof en sport doordat deze bijeen komen in volharding. De Haan laat over zijn standpunt tegenover zon dagsrust geen onduidelijkheid bestaan: "Het is een buitenge woon goede traditie, een Gods geschenk. Een gelegeirheid om de kerk te bezoeken en geeste lijk te groeien. Een moment ook om elkaar te ontmoeten. Een dag van rust, waarop je feitelijk erkent datje niet ver trouwt op eigen inspanning maar op de onverdiende gunst van God". Iedereen is welkom deze dienst. OUDDORP - De Her vormde gemeente van Ouddorp (PKN) start dit jaar met zowel een serie orgelconcerten als een serie zangavonden in de dorpskerk te Ouddorp gedurende de zomer maanden. Tevens zal op een aantal zaterdagen het kerkgebouw worden open gesteld. Genoemde activi teiten vinden plaats in de maanden juli en augustus. Orgelconcerten De orgelconcerten worden telkens op een vrijdagavond gegeven, door gerenommeer de organisten van of afkom stig van Cioeree-Overflakkee. Op 9 juli door Paul Kieviet uit Middelharnis, op 23 juli door Sander van den Houten uit Kampen, op 6 augustus door Arjan de Vos uit 's Gravenhage en op 20 augustus door Joost de Nooijer uit Rotterdam. Er zal een toegangsprijs worden gevraagd van 6; kinderen van 12 jaar en jonger betalen 3 en een Passe-partout voor 4 concerten kost 20. Ieder concert begint met Psalmzang en wordt afgesloten met een compositie of improvisatie over een Psalmmelodie. De concer ten beginnen om 20.15 uur en duren ca. één uur. Na afloop is er koffie/thee en is er gelegen heid tot ontmoeting met de concertgever en/of het organi serend comité. De zangavonden worden gehouden op de woensdag avonden 14 en 28 juh en II en 25 augustus. De aanvang is telkens om 19.30 uur en de duur is maximaal 75 minuten. Tijdens iedere zangavond is er een korte meditatie, alsmede een opening en een sluiting. Er worden zowel Psalmen als Geestelijke liederen gezon- Inleneur en orgel van de dorjKlierk te Oudduij). gen. Er is ook ruimte voor koorzang, maar het hoofdbe standdeel blijft samenzang. Na afloop is er koffie/thee. De toe gang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. Middels 'Open Kerk' wil de Hervormde gemeente haar kerkgebouw ook buiten de ere diensten openstellen, en wel op de zaterdagmiddagen 10, 17, 24 en 31 juli en 7, 14 en 21 augustus van 13.00 tot 17.00 uur (ingang Weststraat). Er is gelegenheid de kerk en/of het orgel te bezichtigen. Er is een boekentafel aanwezig. En er is de mogelijkheid zijn voor een gesprek, onder het genot van een kopje koffie/thee. leder een is welkom en de toegang is gratis. MIDDELHARNIS/SOM- MELSDIJK - Het zelf maken van kleding en het volgen van een vakopleiding wordt door velen met plezier gedaan. Zo ook door Ina Wiersum uit Nieuwe-Tonge, die op 18 juni jl. in Rosmalen het diploma Modinette in ontvangst mocht nemen en door de dames J. Rozenbeek-van der Vlugt uit Middelharnis en J. Stoop-van der Waal uit Dirksland, die op dezelfde datum in 's-Hertogen- bosch slaagden voor resp. cou peuse en costumière. De exa mens werden afgenomen door de ENSAID modevakschool. Ina Wiersum volgde haar opleiding bij Klaasje de Waard, Oost Voorgors 66 te Middel harnis, de dames Rozenheek en Stoop bij Coby de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk. In september starten er weer nieuwe cursussen. GOEDEREEDE - Morgen, zaterdag 3 juli, van lO.OO' tot 16.00 uur wordtin de tuin aarf het adres Melkdijkje 3 te C'.oei dereede een zomerfair gehou den. Er zullen verschillende (streek)producten en spullen van eigen makelij te koop wor den aangeboden. Ook is er een koffie- en theehoek ingericht. De opbrengst van de zomerfair is ten bate van Hospice Calan- do te Dirksland De toegang is gratis. OUDDORP - Met een zegenbede met handop legging en het antwoord: "Ja, ik ben bereid", om in de kracht van Gods Geest als leraar en herder de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp in vrijmoedig heid te dienen, is zondag middag ds. E.M, de Jong uit Frankfurt am Main bevestigd als de 28e voor ganger in deze kerkelijke gemeente. Leden van de Doopsgezinde Gemeente spraken vervolgens hun bereidheid uit om ds. De Jong als leraar en her der aan te nemen en hem om der wille van Gods Evangelie naar vermogen bij te staan in de vervul ling van zijn roeping. De intrede vond plaats in een feestelijke eredienst in een bomvol kerkgebouw aan de Dorpstienden, die werd geleid door ds. A.A. Rijken, Lid van de Broe- derschapsraad van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit en predikant in Amsterdam. 'Vooraf ver welkomde ds. J. Smink in het Duits de familieleden van ds. en mevrouw De Jong en de genodigden uit de Bondsrepubliek. Door Jaap Ruizeveld Een groot aantal genodigden en leden en vrienden van de Doopsgezinde Gemeente Oud dorp woonden de plechtig heid bij. Onder de genodigden waren burgemeester Van de Velde en wethouder Feller van de gemeente Goedereede, ver tegenwoordigers van kerken uit de gemeente Goedereede, de Kerk van de Nazarener uit Rotterdam en Frankfurt am Main en ondermeer het predikantenconvent Zuidwest Nederland. Tot het moment van terugtreden van de huidi ge predikant, ds. J. Smink, op zondag 28 november 2010 zul len beide predikanten de ere diensten en werkzaamheden in de Doopsgezinde Gemeente in gezamenlijkheid uitvoeren. Ds. Rijken hanteerde als schriftlezing 1 Korinthiërs 3 en daarvan het tekstgedeelte waarin de apostel Paulus in zijn brief schrijft: 'Naar de genade Gods, die mij gegeven is, heb ik als een kundig bouw meester het fundament gelegd, waarop een ander voortbouwt. Maar ieder zie wel toe, hoe hij daarop bouwt. Want een ander fundament, dan dat er ligt, namelijk Jezus Christus, kan niemand leggen'. In afstem ming op deze Bijbeltekst had de nieuwe predikant als thema voor zijn preek gekozen 'Ons fundament'. Daarbij doelend op enerzijds de kerk van God en anderzijds op het eigen indi viduele leven. "Klopt het fun dament, dan blijft het gebouw vast en stevig staan", stelde ds. De Jong. 'Jezus Christus is het begin en het einde. Hij is de hoeksteen waarop de kerk staat. Een levend bouwwerk waaraan ieder wordt uitgeno digd op zijn of haar eigen wijze een steentje bij te dragen. Het is een levensconcept met een uitnodiging om te overdenken. Als predikanten hebben wij de taak en opdracht in woord en daad Jezus Christus te verkon digen. Hij alléén is het ware fimdainent. Niet een dominee en ook niet de leden van de kerkelijke gemeente". Ds. De Jong sprak de wens uit kracht en zegen te ontvan gen om met de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp, in geza menlijkheid, verder te mogen bouwen aan het fundament. "Het is niet gemakkelijk om straks ds. Smink op te volgen die ruim 23 jaar zich als herder en leraar inzette. Een opvol ger vult ook niet op een zelfde wijze zijn taak in. Het zal uiter aard veranderingen brengen". De nieuwe predikant dankte voor de warme sympathie die zijn vrouw, het gezin en hij zelf reeds in het voortraject vanuit Ouddorp mochten ont vangen. Ook toen vorige week woensdag de verhuiswagen uit Frankfurt am Main bij de tijde lijke woning aan de Dorpsweg in Ouddorp voorreed, stonden er stevige mannen gereed om de helpende hand te bieden. De gehele dienst stond in het teken van het fundament en de bouw van Christus' kerk. Zowel in de vele liederen als in de kinderpresentatie en het kin derlied 'Een wijs man bouwde zijn huis op een rots'. Daarbij overhandigden meisjes en jon gens verschillende bloemen, symboliserend de veelkleurig heid van de kinderen. Voor de dochtertjes van ds. De Jong, Tanita en Franka, die tot begin deze maand nog een school in Frankfurt am Main bezochten, was er ook een Nederlandsta lige kinderbijbel en gebeden boek. En voor de predikant zelf een fotoboek zodat hij snel de gezichten zal leren kennen. Ds. Rijken had in zijn inleiding voor een aantal verzen uit Mat- theus 7 gekozen waarin Chris tus de gelijkenis van de wijze en de dwaze man vertelde, die respectievelijk hun huis bouw den, de één op een rots en de ander op het zand. Met de lie deren 'Gezegend zijt Gij, Heer der kerk' en'De ware kerk des Heren, in Hem alleen gegrond' sloten naadloos aan op het the ma van de intrededienst. Voordat de dienst werd afge sloten en een ieder ds. De Jong en zijn echtgenote de hand ter verwelkoming kon schudden, was er een vijftal toespraken waarin de nieuwe predikant en zijn familie alle zegen en succes werd toegewenst in de nieuwe kerkelijke gemeente maar ook in de nieuwe leefom geving op de Kop van Cloeree. Burgemeester Van de Velde kreeg, volgens Doperse tradi- de, in deze kerkelijke bijeen komst als laatste het woord. Zij toonde zich verheugd over de ontvangen uitnodiging om de intrededienst bij te wonen. Zij hoopte "dat de familie l)c Jong, die een vakantieverblijl in Ouddorp zag uitgroeien lol een bevestiging als predikant, in de meer dan mooie gemeen te Goedereede, snel zich thuis zal voelen". Zij nodigde de predikant uit deel te nemen aan de periodieke gespi-ekkeii die pastores van de elf kerkge nootschappen op de Kop van Goeree met het gemeentebe stuur voeren. Dit leidt tot meer betrokkenheid over en weer en ook tot resultaten bij gezamen lijke inzet voor bijvoorbeeld een jongerenwerker, het aan pakken van alcohol- en drugs problematiek en ondermeer'de Oud- en Nieuwjaarwisseling", aldus de burgemeester. Met het zingen van 'Groot is uw trouw, o God mijn Heer en Vader' werd de intrededienst beslo ten. Muzikale medewerking verleenden Jan Teeuw (orgel), .Arjan Huizer (piano) en Frvda Huizer (panfluit).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2