^^T I^a Rode Kruis afd. Goeree met 200 gasten op vaartocht naar het Europoortgebied Groot huwelijks transport J' 11 I ^m^ 1 Veerboot tussen Stad en Tiengemeten vaart weer M||||P'7^H| Zeeuwse Bibliotheek Moeizame informatierondes WEERBERICHT van FLAKKEE 57/'5 83ejaargang Nr. 7928 Vrijdag 2juli 2010 Prijs losse nummers 0,80 ijk'streekblad op gereformeerde grondslag Bouwvergunning fase Welgelegen ^AkMm^Mé'^:^'^*^'-'^''^-- Tevredenheid Persoonlijk Cadeautjes Alsnog geslaagd Chr scholengemeenschap Prins Maurits Rijksscholengemeenschap Goeree-Overflakkee Fotoavond oud Melissant E-mailadres redactie De kabinetsformatie verloopt moeizaam. Dat was te ver- wacliten. De kiezer heeft 9 juni een zeer divers 'adviesgege ven. De informatie verioopt niet alieen moeizaam, maar ook grillig. Wat vandaag gelopen race lijkt, is morgen de variant die echt niet kan. Fractievoorzitter Rutte van de VVD, is niet te benijden. Wel iswaar is zijn partij winnaar, in die zin dat zij de grootste werd. Maar rechts van de VVD groei de de PVV van de heer Wil- ders als kool. Het machtsblok in het centrum, het CDA. slonk als sneeuw voor de zon. Dat was op zich een reden voor de nieuwe fractievoorzitter Verha gen om bescheiden te zijn. Die bescheidenheid siert de par tij, maar komt wel goed uit. Je kunt in zo'n moeizaam proces als voormalig verliezer beter gevraagd worden, dan dat je je opdringt. Het eerste resultaat was dat een coalitie over rechts op dit moment niet werkbaar bleek. De winst van de poging was wel dat de PVV kennelijk com promisbereid is, als die partij aan de regering kan meedoen. Dat moet voor een aantal van de PVV-stemmers niet pret tig zijn overgekomen. De PVV kan nu in ieder geval ook niet zeggen op voorhand buiten de deur gehouden te zijn. Nee, na onderhandelen bleek een vruchtbare coalitie niet moge lijk, nel zoals de paarsplus vari ant niet mogelijk bleek. Dat was namelijk de tweede poging: een coalitie van VVD. PvdA, GroenLinks en D66. Een hele moeilijke combinatie a/s het gaat over inzichten op financieel-economisch terrein. Een combinatie die wat de ethi sche aspecten betreft hecht zou kunnen zijn. Voor de PvdA een gunstige combinatie, want van de partijen aan de linker kant van het politiek spectrum doen er twee mee. Die kun nen dus niet meedoen aan het 'leegzuigen' van de PvdA. De VVD daarentegen houdt een open rechterflank. Geen won der dat Rutte liever naar het midden gaat: VVD-PvdA-CDA. Daarover viel met het CDA wel te praten, maar met de PvdA weer niet. Er moest minstens een partij uit het linkerdeel van het politieke spectrum bij. Daar mee werd de linkerflank iets ingedekt. Tenslotte is het voor de SP goed garen spinnen als de PvdA gaat regeren. Zeker nu met zoveel woorden is gezegd dat er momenteel geen behoefte is aan een gesprek met de SP Dat was het vorige week dan zo'n beetje. Alles in kaart gebracht, geen resultaat. Dat is in de Kamer grondig uitge praat. CDA-er Verhage heeft nu verteld waarom hij eerst dan wil aanschuiven bij de VVD/ PVV als die het over een aan tal zaken eens zijn. Hij is bang dat direct onderhandelen een kwestie van geven en nemen is, ook op het gebied van fun damentele grondrechten. Met dat laatste kan hij niet thuis komen. Behalve bescheiden, is hij ook slim. De VVD moest de kastanjes uit het vuur halen. Dat kan natuurlijk ook zijn: de PVV definitief afschrijven. Ver hagen heeft dan niets uit te leggen, Rutte wel. Wilders zag de bui hangen. Hij onderhan delt graag met drie partijen, dan valt er wat heen en weer te schuiven. Nee dus. Rutte nodigde hem vele malen uit om met de VVD te praten. Wilders wilde niet, het CDA moest erbij. Resultaat: PVV valt nu echt uit de boot en krijgt de schuld. De VVD moet nu wel meer naar het midden, of naar paars plus. Zo was het begin deze week. Op dit moment weet u wellicht meer Hoe je het ook wendt of keert: De PVV is lachende derde. Het is de vraag of de kiezer zit te genieten van ai dat koorddan sen, een fijnproever daargela ten. Er is een financieel-econo mische crisis. Dan denk je toch: Neem je verantwoordelijkheid. Houd op met machtsspelletjes. En de enquêtes geven een steun daarvoor In de rug: Groei voor PVV, verlies voor de grote drie. Zolang de PVV niet hoeft hoeven tonen wat het kan, zal dat wel zo blijven. Op naar de volgende verkiezingen. Er zal waarschijnlijk een knoop worden doorgehakt, waarvan de eindjes ergens in het mid den komen te liggen. Ondanks de loyaliteit in programma en daden van de CU-bewindslie- den in het vorige kabinet, wordt die partij niet meer genoemd. Programmatisch zou de PvdA er steun aan kunnen hebben. Maar wat betreft de ethische agenda, staan zij - althans voor velen - aan de verkeerde kant. Dat brengt ons tot een laat ste opmerking. Angst is een slechte raadgever Innerlijke zekerheid een veel betere. De mogelijkheid van paars plus was nog niet aan de orde of er ging op Internet al een hand tekeningenlijst rond tegen die variant. Te begrijpen, maar gevaarlijk. Nu was al een hoop kruit verschoten voordat er werkelijk sprake van is. Een tweede keer zo'n actie leven inblazen, is moeilijker Verder moeten de initiatiefnemers wel bedenken dat het resultaat niet valt te manipuleren. Weinig res pons zal doorwerken tegen de goede bedoelingen in. En voor seculier Nederland zal vrijwel elk resultaat opmerkelijk laag uitvallen. De kiezer heeft gesproken. Nederland liet zijn ware gezicht zien. Er is veel om over na te denken. Met name door de kerken, de geestelijke leidslie- den, de scholen en ga maar door Hoe manifesteer je je als minderheid? Ook tegenover de kiezer Dat proces begint van daag en eindigt bij de volgende stembusgang. Actieve burgers gezocht Bid dende burgers gezocht. Voor nu... en dan. (;C)EDEREEDE - Het college \,\n burgemeester en wethou ders heelt dinsdag de bouw- veigiinning verleend voor de eerste iase van het project Welgelegen iti Ouddorp. Het bouwrijp maken van de loca tie, bij Smalle Einde, wordt op korte termijn ter hand genomen en dient in oktober gereed te zijn. Daarna kan de eei ste bouwfase van start gaan. Sr.VÜ .\\N T HARING VLIET - Zaterdag 3 juli gaat de \eerboot tussen Stad aan 't Haringvliet, Nieuwendijk en Tiengemeten weer varen. De boot vaart op zaterdag, zondag en woensdag. De veerdienst \soidt dit jaar met een grotere boot gevaien, met een capaci teit van 80 passagiers en 25 hetsen. Op het eiland Tiengemeten zijn fiet.sen te huur voor 3 per dag. Het is raadzaam om voor af "te leserveren. Dat kan bij de VVV in Middelharnis. tel. 0187 484870, e-niail middel- harnis@vvvzhe.nl. De tarieven Df Marlhia, gereed voor vertrek, folo-inzel: de deelnemer.-; zoehen een jjlekje oj) hel hoveudeli van de peirlyijoot. STELLENDAM - Tweehon derd senioren van 64 jaar en ouder, alsmede vrou wen en mannen die zonder hulp geen dag uit kunnen, wonend binnen de vier kernen van de gemeente Goedereede, maakten woensdag gebruik van de uitnodiging van het Rode Kruis Afdeling Goeree e.o. voor de jaarlijkse bootreis, dit keer vanaf de Stellen- damse Binnenhaven naar Europoort, de havens nabij het Callandkanaal en via de Rozenburgsesluis en het Spui, terug naar het Haringvliet. Kapitein Herman Baris loodste de grote partyboot Marlina van rederij Fortuna feil loos langs ferryboten, containerschepen en olie tankers. Onder stralende weersomstandigheden konden de deelnemers ook op het bovendek van een spectaculair schouw spel op het water genieten. Burgemeester Ger van de Velde was, zoals ieder jaar, ook nu present om haar ingezetenen een goede vaart te wensen. Een daag- je meevaren zat er dit keer niet in. De eerste burger koos voor de viering van het vijfenvijftigjarig huwe lijksfeest vail haar ouders. Door Jaap Ruizeveld Voor velen was het een aange naam weerzien van leeftijdsge noten. Een fantastische gele genheid om, omringd door hulp en verzorging, eventjes een dag heerlijk te ontspan nen. Viijwilligers van het Rode Kruis, onder algemeen coördinator Bram Hoek, zorgden voor begeleiding aan boord. Er was alle ruimte voor de gasten om zich in de rolstoel of met de roUator op het beneden- en bovendek te bewegen. Medisch verpleeg kundige Jeaiinet Grootenboer, een vaste toeverlaat, hield een oogje in het zeil. .41 vroeg in de ochtend meldden zich de eer ste deelnemers. Soms komend met eigen vervoer, een aantal gebracht door familieleden en anderen met taxibusjes opgehaald bij bijvoorbeeld het Schelphoekje of nabij De Vliedberg. De registratie lever de geen moeilijkheden op en bijna op de geplande tijd kon den de touwen voor het ver trek worden losgemaakt. .\ls je naar de reacties luistert van de senioren overheerst nagenoeg unaniem tfevredeir- heid. Ontspannen kwamen de eeiste verhalen op tafel. En waarover Ijiiigen de senioren van Cioedereede zich dan? Over een zeer breed scala van onderwerpen. Bijna allen g'n-icht op hetgeen er gebeurt op de Kop vair Goeree, maar toch ook over de kabinetson derhandelingen en dreigende bezuinigingeir die men aan ziet komen. Ongerustheid heerste ei, op de dag vóór de toegezegde informatie, over de gevolgen van de bouwplannen voor De Vliedberg en de aangrenzende woningen. Tijdelijk verhuizen naar een andere woonkern was voor de meeste gespreks partners geen optie. Dan de lokale politiek, de standpun ten van raadsfracties over een e\'entuele herindeling. De eindelijk vlotgetrokken start \an woningbouw in de kernen Ouddorp en Goedereede en de ontwikkeling van Stellen- dam. Dat alles onder het genot van koffie en thee, heerlijke broodjes en naarmate de tijd erstreek ook een alcoholische versnapering. Een advocaatje op de valreep, dat moet toch kunnen? Ook veel persoonlijke ver halen. Van een Stellendamse stuurman die zich tot kapitein op zijn eigen coaster opwerk te. Jaren stukgoed vervoerde naar Engelse en Belgische haveiis, maar die door een val in het ruim zijn levenswerk zag breken. Niettemin veer kracht toonde en nu samen niet zijn vrouw" deze bootreis meemaakte. Hij kende bijna elke boei, elke honderd meter van rivieren en kanalen. Hem hoefde je niets te vertellen. De blijdschap die uitstraalt van de senioren is treffend. Een aantal van hen heeft veel meegemaakt in zijn of haar leven, maar gelukkig posi tief de draad weer opgepakt. Mevrouw Koese-van Splun- der uit Stellendam en de heer Van der Spaan uit het Schelp hoekje in Ouddorp, beiden inmiddels 92 lentes tellend, zijn weer van de partij. Een heerlijke dag, zeggen ze. Dit keer veel nieuwe gezich ten. Anderzijds moesten ook vaste deelnemers door gezondheidsperikelen atha- ken. Hopelijk tijdelijk, want laitgzamerhand wordt het één grote familie die op reis gaat, grapt één der deelnemers. De zon brandt op het dek. Petjes gaan op. Een enkele strohoed komt te voorschijn. Er wordt een extra glaasje Spa genuttigd. Je moet blijven drinken, toch? 4>gen 17.00 uur meert de boot af De Rode Kruis vrijwilligers begeleiden hun gasten naar Expo Delta voor de afslui tende maaltijd. Hans Grinwis is nog steeds voor de meesten het bekende gezicht bij de ont vangst aldaar. Zijn gratis eer ste rondje wordt met applaus begroet. De horecamanager bouwt overigens duidelijk af. Dat mag ook als je inmiddels 70 jaar bent. Zijn opvolgster en haar team staan in de start blokken om de wacht over te nemen. De deelnemers aan de Rode Kruis boottoclit doen zich inmiddels tegoed aan de geserveerde maaltijd met het traditionele ijsje als sluitstuk. Bij het afscheid nemen volgt nog een extra verrassing van bakker Bleumink uit Stellen- dam. Een cadeaubon voor tompouces. Het bonnetje vindt gretig aftrek. Ieder gaat weer zijn of haar eigen weg. Even nog wachten voor enkele rolstoelers en gebruikers van een rollator op het parkeerter rein. Het busje komt toch zo? Dan zit het er echt op. "Ik had het niet willen missen", zeg gen enkele Ouddorpse dames. 'Je ziet en je hoort weer eens wat. Echt waar, ik kom verder nauwelijks mijn huisje meer uit". Kijk, daal' doet het Rode Kruis het nu voor Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl MIDDELHARNIS - Na een herkansing voor het eindexa men zijn in het tweede exa mentijdvak de volgende leer lingen alsnog geslaagd. VWO, profiel natuur en gezondheid Kimberlv de trans, Melissant HAVO, profiel economie en maatschappij Marije Klem, Oude-Tonge HAVO, profiel natuur en gezondheid Marjolijn Bosland Ouddorp Hanno t:orré, Ouddorp Elize Wilstra, Nieuwe-Tonge VMBO-kaderberoepsgerichte leerweg, economie afd. handel en verkoop Anne Brinkman Ouddorp VMBO-kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn afd. verzorging algemeen Femke Snijders, Dirksland Karolien van der Veer, Dirks land VMBO, theoretische leerweg Fabiënne C.apelle, Nieuwer- kerk VMBO kaderberoepsgerichte leerweg Jordy Erank, Sommelsdijk Sanne Houkamp, Bruinisse VMBO gemengd/theoretische leenveg Narina Beglaijan, Oude-Tonge Nick van den Ochtend, Oude- Tonge HAVO Corwin Prinsen, Oude-Tonge Daniël \an Schayk, Middelhar nis Evelyn Visser, Ouddorp Jeroen van Woerden, Middel harnis VWO loëlle Baart, Achthuizen van een enkele vaart bedragen 5 voor vohvassenen en 2,50 voor kinderen tot 12 jaar, het meenemen van een fiets kost 3. De veerdienst ïvordt weer mogelijk gemaakt met subsidie van het ISGO en de gemeen ten, en met medeiverking \an de stichting Stadsweb te Stad aan 't Haringvliet. De vertrektijden zijn als volgt: Stad aan 't Haringvliet: 10.00, 12.00, 15.00 en 17.00 uur Nieuwendijk: 09.20, 11.20, 14.20 en 16.20 uur Tiengemeten: 09.10. 11.10, 14.10 en 16.10 uur. GOEDEREEDE - Op zijn Imwelijhdag. 'jiijdag 18 /unijL.werd Mui^':^ Krijgsman uit Dordrecht op een heel bijzondere manier opgehaald. Tot zijn verras.mig stond er 's morgens om tien uur een grote truck i'oor -ijn deur om hem naar zijn bruid Johamieke Humeeteman in Goeder eede te brengen. Een oom van haar, Gerard Etcser uit Den Bommel, zorgde enoor dat hij op tijd in Goedereede hij zijn bruid aankwam. Daar aangekomen werd hij door de trucker voorop de bumper gezet en zo gi»!^de Pieterstraat in. Vanwege de breedte werden snel alle obstakels uit de weggeruimd. Ook de bruid zvi.'it niets van deze actie van haar oow- fn geheel overrompeld mocht zij haar bruidegom in de armen sluiten. Tijdens de Open Monumen tendag van vorig jaar bleek de powerpointpresentatie van oude ansichten en foto's van Melissant heel wat herinnerin gen los te maken. Diverse men sen hebben toen ook aangege ven nog leuke of mooie foto's van oud Melissant in hun bezit te hebben. Het leek de dorps raad Melissant dan ook een goed idee om als vervolg van deze dag een zgn. fotoavond te organiseren. Heeft u nog oude foto's of ansichtkaarten van Melissant en vindt u het leuk om deze te laten zien aan ande re mensen en hierover samen herinneringen op te halen, dan wordt u van harte uitgeno digd om op 7 juli in de recre atiezaal van woonzorgcomplex Vollenhoven, Pieterstraat 14 te Melissant aanwezig te zijn,, onder het genot van een kopje koffie of thee Ook als u geen oude foto's of ansichten hebt, maar wel geïnteresseerd bent of nog verhalen van vroeger weet te vertellen, bent u harte welkom. De aanvang is om 19.30 uur en de toegang is gratis. Wij hebben in de achterlig gende week diverse reacties ontvangen van mensen die ons e-mails probeerden te sturen, maar bericht kre gen dat deze niet bestelbaar waren. Dikwijls werd dit ver oorzaakt doordat gebruik werd gemaakt van ons oude e-mailadres. Dit is echter al geruimte tijd vervallen. Ons juiste e-mailadres luidt: redactie@eilandennieuws.nl. Redactie Onfdek'tbiiuv.'G2-<iealerofl;iik o Sf Cp w//v,'0p?:riieuw' Knöps BV - Longr-n»9 113 - 27ih KG - Sommelsdlik - 0187 ^76767 AkkerdQQs BV Kloosrerweg 2 4317 AL - Noordgouwe - Oill 401347 vosr mtifijéeii m'J fli^'"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1