EI irl 16 K Gereformeerde Gemeente Nieuwe-Tonge herdenkt vijftigjarig bestaan IWèpxontrdsterende grondrechten Het weer van volgende week.., Zonnewende luidde fraai zomerweer in Kerkdiensten zondag 27 juni EIIAHDEII-tllELWS Concert 'Hart en Stem' Zomerconcert Rehobóthkoor Promiseland Oud papier Herkingen EIUVtlDEffl-niEUWS Ih Een veel besproken uitspraak ïu'ee grondrechten Opmerkelijke reacties Een opmerkelijke uitspraak Drs. W. Chr. Hovius Dreigende gevaren Geschiedenis Herdenkingsdienst I'A(;iNA2 VR1JI)A(; 25 JUNI 2010 r lloevcc-l Is Cl' ill in de media on dairblack'ii te doen geweest over cle iiits|)iaal(. van de Hoge Raad over de door deze veroor deelde houding van de Staat kundig (ierefbrnieerde Partij jegens de vrouw, die op lijsten voor de verkiezingen van de Tweede Kamer, de Provineiale Staten en de Cjemeenteraden niet (mogen) voor komen. De regering is opgeroepen om de SC;P daarvoor op het matje te roejjen en aan (e pakken. Pre mier Balkende noemde dat een heldere uitspraak. Minis ter Hirseh Ballin gaf' aan zich nader te beraden. Een van de vrouwelijke partijleden van de S(iP, mevrouw Graljijn-van Putten zei blij te zijn met deze uitspraak op zich, ter erken ning van een grondrecht voor de vrouw, al gaf zij ook aan dat voor haar nu niet beslist een vrouw op de verkiezingslijst ntoet gezet worden. En de par tij zelf bleek, zo is op te maken uit diverse uitlatingen van leden van het hoofdbestuur, diep geraakt en verontrust en vindt nader beraad nodig over eventueel te zetten stappen. Er zijn in de Nederlandse wet geving iwee giondrechten ver ankerd. Enerzijds is gewaar borgd en gewettigd vrijheid van religie en van meningsui ting. Anderzijds is de gelijk stelling tus.sen man en vrouw vastgelegd in de grondwet, waarbij- discririiinatie verljo- den is. Deze beide grondrech ten kminen op zijn minst als aan elkaar tegengesteld wor den gezien en beschouwd. En zo dit in het geding is, welk grondrecht heeft dan de over hand? Moet het ene voor het andere onderdoen? Dat is best een lastige vraag. De Hoge Raad heelt het begin.sel van gelijkheid van man en vrouw met de uitspraak hoger gesteld dan dat van vrijheid van gods dienst. E^n dat heelt gevolgen voor beslissingen door poli tieke partijen op landdagen ol congressen genomen. VV'at de laatste dagen ook bleek -w^-fjn; - is dat velen hebben gereageerd ook naar de SCIP toe. Maar liefst meer dan dertigduizend betuigingen van steun aan deze partij zijn inmiddels bin nen gekomen op de website. Daaronder zijn er heel wat vair binnen de partij /elfiiiaar ook van buiten al, waarbij ener zijds aangegeven wordt dat het standpunt van de partij over de positie van de vrouw beslist niet gedeeld wordt maar anderzijds ook het recht van een minderheid moet kun nen gelden en beslist gehand haafd moet worden in een vrij Nederland. Zelfs zijn er die straks naar de stembus gaan en deze keer beloofd hebben ook op de SC;P te stemmen. Het grote aantal reacties mag ver rassend en hartverwarmend heten. En wanneer dan ook nóg dui delijk wordt uit welke hoek deze reacties en steunbetuigin gen komen, dan blijkt dat deze niet slechts van medechriste- lijke partijen zoals het CDA of de C;U aflcomstig zijn, maar politiek gezien veel breder, wanneer heel positieve gelui den klonken en opgevangen zijn uit de liberale hoek, ver tegenwoordigd door de VVD en zelfs D'66, maar ook van de Partij Voor de \'rijheid van de heer Wilders en zelfs uit krin gen van en rond de Partij van de Arbeid. In een op 6 mei plaatsgevon den hebbende promotie aan de Universiteit van Cironingen heeft de filosofe Anke Schuster de stelling opgeworpen dat de SGP wel degelijk praktische ge\'olgen mag verbinden aan de op Bijbelse gronden door deze partij uitgebrachte visie op de plaats van man en vrouw in de samenleving. Zij acht het onaanvaardbaar dat de over heid, daartoe mogelijk dooi het arrest van de Hoge Raad aangezet, een politieke partij niet mag verbieden, ook niet indirect, door deze in het ver volg de subsidie te weigeren. Het zou anders zijn als een partij als de SCiP de rechtstaat zou bedreigen maar daarvan is absoluut geen sprake. Als ei een partij is die de geldende regels van fatsoen en democra tie in de omgang met anderen respecteert, is het de genoem de wel. Wanneer het zover gaat dat het verbod op discriminatie uitgaat boven de vrijheid van religie en het leiden van een leven naar de regels van (lods Woord dan is niet alleen in het geding het op Bijbelse gronden gemaakte onderscheid tu.s.sen man en vrouw maar bijvoorbeeld even zeer het recht van een bestiun- van een principieel christelijke of reformatorische school om prakuserende homseksuele leerkrachten geen vaste benoe ming te geven en te weren, op Bijbelse gronden. Het laatste woord zal over deze kwestie nog lang niet zijn gesproken, maar de prangende vraag is ook of en in hoeverre de uitspraak van de Hoge Raad in ethisch opzicht een aan het gezag van »de Schrift verbon den en ontleende opvatting in onze samenleving nog mag en kan gevolgd worden. (JUDDORP Herv. Gem. 9.30 inn^ ds.' C. Molenaar en 18.00 uur ds. H.J.T. Uubbers - Hersteld Herv. Gem. Dorps/ieiifleii: 9.30 imr ds. JA. Kloosterman en 18.30 uur ds. H. Las.sche; Eben- Ilaëzer 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 imr ds. N. van der Want - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. Schep en 18.30 uur ds. H.L. v.d. Eijk - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. L. lerloiivv - Doopsgezinde Gem. 14.00 uur Intrededienst ds. E.M. de Jong. CiOEDEREEDE' Herv. Gem. 10.00 uur ds. A.A. Eloor en 18.30 uur kand. G. v.d. Berg - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STEULENDAM Herv. Gem. 10.00 luu- kand. B.J.P de Bruin en 17.00 uur ds. D. Hoolweil - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.30 ds. Ci. Ciielen - Geref. Kerk 10.00 uur ds. P Bakker en 18.30 uur ds. L. Krüger. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. vd. Wal - Ger. Gem. 10.00 uin- leesdienst en 15.00 uur ds. C:. Hartnck - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Naijen en 18.00 uur ds. C.D. Hoff - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. J. Schipper - Zie kenhuis 14.30 uur ds. D.J. van Diggele. HÈRKINGEN Herv. Gem. 10.00 uin^ ds. R. Veldman en 18.00 uur kand. W. Vervvaard - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H J. Boer en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. C;. Harinck. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. E.F. Vergimst en 18.00 uur (bed. H.Doop) ds. E. de Mots - Luk- askapel HDG 10.30 uur ds. fh. W.H. van der Heijden - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. L.M. Jongejan en 17.00 uur ds. J. Kot - Exodus 10.00 uur ds. P v.d. Ciaag - Remonstrant se Gem. geen dienst - CAMA Gem. 15.30 uur dhr K. Tanis, doopdienst. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 tun- ds. A. Vos en 18.00 uur ds. J. Vroegindeweij - Geref. Kerk 9.30 uur ds. L.J. Lingen en 16.00 uur Stranddienst Theo van 'leijlingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 imr ds. P Blok -Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D.J. van Dig gele. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. H J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. D. Boers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uuren 18.00 uur ds. B.A. Dubbeldam - Ger. Gem. 10.00 uur Leesdienst en 15.00 uur ds, L. Terlüuw. ()UDE-T()N(;E Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. PM. van 't Hof - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 tnu mevr. C. Karsten. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. HJ. Catsburg en 18.00 utu' ds. B.A. Belder -Geref. Kerk 10.00 tuir ds. W. van Haften en 18.00 mu ds. I.J. Bijlsma - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uin- ds. H. Harkema en 18.00 uur kand. K.M. Teeuw - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. van Westen brugge en 18.00 uur ds. L.J. Lingen. (X)Lr(;ENSPIJVAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.G. \an der Ziel (bed. H.Doop) en 18.00 uur ds. H. Harkema - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdieirst en 16.00 uur ds. J. Koppelaar - Geref. Kerk 10.00 utu' (bed. H.A.) ds. LJ. Bijlsma en 18.00 uur (bed. H.A.) ds. G. den Hartogh - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSrR/\AT Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Siebelink. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zaHelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakeiijl< worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (08) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Op zaterdag avond 26 juni hoopt de Chr. Gem. Zangver. 'Hart en Stem' o.l.v. Marco 't Hart een con cert te geven in de Doopsge zinde keik, Dorpstienden 3 te Ouddorp. De avond begint onr 19.30 uur, de kerkdeuren gaan om 19.00 uur open. De toegangsprijs bedraagt 5 euro; kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Dit wordt het derde concert van het koor o.l.v. zijn nieuwe diri gent. Koi)r en dirigent begin nen steeds meer aan elkaar te wennen. Marco 't Hart heeft voor dit concert Engelse koor muziek uit de vroege Barok en uit de Romantiek gekozen. Verder verlenen Martin Kolff (orgel) en Gretha Meijer (pan fluit met Spirituals, Israëli sche en Russische muziek hun inedewerking aan deze avond. Tevens begeleidt Martin Kolff de samenzairg. Iedereen is wel kom. SOMMELSDIJK - Ter afslui ting van het koorseizoen geeft het C;hr. Gemengd Rehobó thkoor o.l.v. dirigent Ab Vroegindeweij woensdag 30 juni een zomerconcert in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk. Aan deze avond werken verder mee het pas opgerichte Clhris- telijk mannenkoor Obadja uit Ouddorp, eveneens o.l.v. diri gent Ab Vroegindeweij, en kinderkoor Kadosj uit Goede- reede o.l.v. dirigente Berdien Dekker. De koren zullen ieder afzonderlijk optreden en ook gezamenlijk enige liederen ten gehore brengen. Ook is er samenzang, met ondersteu ning van de koren. Organist is Johan van Wijk. Ds. J.W. van Estrik uit Goedereede zal een appèlwoord uitspreken en de opening en sluiting van de avond verzorgen. Het concert begint om 19.00 uur, cle kerk deuren gaan open om 18.30 uur. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden voor het Bouwfonds van de Hersteld Hervormde Gemeente te Sommelsdijk en voor de bestrijding van de onkosten. SOMMELSDIJK - Zondag 27 juni is er een kinderfeest in De Staver: Promiseland; deze keer in de sporthal van recre atiecentrum De Staver in Mid delharnis. Kinderen van alle basisschoolgroepen kunnen hier in een levensechte ark het verhaal van Noach op een heel nieuwe manier mee beleven. En ontdekken dat God voor hen wil zorgen, net als Hij ook voor Noach zorgde. Proinise- land begint in de middag om 15.30 uur, en duurt tot circa 17.30 uur. In de grote zaal De Staver zal op datzelfde moment een doopdieirst plaatsvinden. U bent daar van harte welkom. Ook tijdetrs deze dienst is er voor de allerkleinsten oppas. Meer inlichtingen op www. cama-middelharnis.nl In Herkingen wordt morgen, zaterdag 26 juni, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente aldaar. Het ophalen begint om 9.00 uur. Gelieve het papier (geen plastic en drankenkartons, e.d.) tijdig en goed gebundeld lairgs de de weg te zetten. Afgelopen maandagmiddag even voor de klok van half twee begon officieel de astronomische zomer. De zon trekt zich de komende weken dus weer terug tot boven de evenaar. Vanaf nu worden de dagen weer korter en gaan de nachten lengen, maar dramati.sch is dat met De kütriende weken is dat trouwens nog nauwelijks merkbaar en vooral de zomeravonden zullen nog lang licht blijven. Pas in augustus wordt het werkelijk zichtbaar dat het eerder donker wordt. Het weer is er na de zonnewende alleen maar beter op geworden. Bijzonder koud was het afgelopen zaterdag en zondag (kacheltempcraturen). Zo was het aan het begin van zondagmiddag soms maar 11 graden in een deel van de Randstad. Dat is te vergelijken met een zachte winterdag in december of januari. Het vot)rbije weekeinde was trouwens het koudste sinds eind juni 1980. Momenteel is het nog uitstekend weer en de temperatuur gaat geleidelijk nog wat in de lift. Met wat geluk bereiken we in het weekeinde zelfs een graad of 25 op de eilanden. De warmte is prima te verdragen gezien de te verwachten lage vochtigheid van 30-35 procent. Uitloop van het kwik naar ruini 30 graden zit er in het zuidwesten (nog) niet in, want de warme (zuid) oostelijke aanvoer ontbreekt. Tenminste tot en met- medio volgende week blijft het prima zomerweer in onze gebieden. Het strandweer blijft ook prima tot die tijd. Een zeer stabiele hoogzomerse periode lijkt met aan zet. Daarvocjr moet er een krachtige blokkade van hoge druk boven Scandinavië zijn (oostenwind!) en die ontbreekt vooralsnog. De allerlaatste weerkaarten van het Europese hoofdmodel geven \()or begin juli een onbe hoorlijk diepe depressie aan richting IJsland en Schotland. Die ontwikkeling zou een versto ring van het mooie zomerweer kunnen betekenen. De regenkans neemt dan sterk toe. Als het lagedrukgebied niet goed doorkomt, of van koers wijzigt zouden we echter in het warme zomerweer kunnen blijven. Een terugkeer naar het onderkoelde weer zit er sowieso niet meer in, want er zijn geen aanwijzingen dat de noordenwinden opnieuw de kop op gaan steken. Bel de weerprimeurlijn op 0900-1234554 voor meer weerinfo betreflende de lange termijn. Weerman Mare Putto NIEUWE-TONGE - De Gereformeerde Gemeente van Nieuwe-Tonge her dacht afgelopen dinsdag avond het feit dat ze pre cies vijftig jaar geleden, op 22 juni 1960, werd geïnstitueerd. In een her denkingsdienst, die werd geleid doos ds. P. Blok, die deze kerkelijke gemeente destijds ook institueerde, werd stilgestaan bij dit gedenkwaardige moment. Ds. Blok sprak deze avond n.a.v. Psalm 119:54. Dezelfde tekst als waarmee ruim vijftig jaar geleden ds. H. van Gilst het eerste kerkgebouw van de Gereformeerde Ciemeenten van Nieuwe-Tonge in gebruik iram, toen deze kerkelijke gemeente begon te fungeren als afdeling van de Gerefor meerde Gemeente van Dirks- land.En er waren toespraken van consulent ds. J. Schipper uit Dirksland en door de voor zitter van de eigen kerkenraad, ouderling E.S.P. van Kranen burg. Voordat Nieuwe-Tonge een zelfstandige Gereformeerde Gemeente had, kerkten de leden \an dit kerkverband in de gemeenten van Dirksland en Middelharnis. Pas in 1947 werd voor het eerst gesproken over stichting van een aparte geiTieente in Nieuwe-Tonge, nadat de heer Van Zielsl hier om verzocht had. De kerken- raad van Middelharnis zag toen echter geen mogelijkheden om hieraan te voldoen. Wel zou men in Nieuwe-Tonge catechi- satielessen gaan geven aan de kinderen. Hiermee werd begin 1948 gestart, met ruim veertig kinderen, in een lokaal van de Openbare School. In 1956 werd dé stichting van een zelfstandige gem'eente in Nieuwe-Tonge opnieuw ter sprake gebracht, en nu stond de kerkenraad van Middelhar nis hier wel positief tegenover In 1957 begonnen de plan nen meer gestalte te krijgen, toen afvaardigingen van de kerkenraden van Middelhar nis en Dirksland en leden \an de bouwcommissie uit Nieuwe- Tonge regelmatig bij elkaar kwamen om over de bouw \an een kerk te spreken. Nieuw bouwplannen werden door de leden van de Gereformeerde gemeente van Middelharnis echter weggestemd. Daaifjm werd naar een andere opkjssing gezocht. Die werd gevonden in het huren van de Openbare Hulpschool aan de Zuidelijke Achterweg in Nieuwe-Tonge. Dit gebouw werd verbouwd tot kerk en op 21 januari 1959 kon de officiële ingebruikna- Hel keihgebuuw uan de Oranjestraat, dal eind 1993 ofjineel m gebruik werd genomen. me plaatsvinden. Ds. H. van Ciilst sprak daarbij over Psalm 119:54: 'Uw inzettingen zijn mij gezangen geweest ter plaatse mijner vreemdelingschappen.' Het aantal zitplaatsen in de kerk bedroeg ruim 100. Voor cle begeleiding van de gemeen tezang was een harmonium aangeschaft. Ouderling L. van den Doel van de Gereformeer de Gemeente van Dirksland woonde in Nieuwe-Tonge en ging hier daarom voortaan in de leesdiensten voor. Op deze wijze fungeerde de gemeente van Nieuwe-Tonge als afde ling van de Gereformeerde Gemeente van Dirksland. Na ca. anderhalfjaar was op 22 juni 1960 het moment daar dat instituering tot zelfstandige gemeente plaats kon hebben. Ds. P. Blok bediende daar bij het Woord uit Psalm 65:5: 'Welgelukzalig is hij, dien Gij verkiest en doet naderen, dat hij wone in Uw voorhoven; wij zullen verzadigd worden met het goed van Uw huis, met het heilige van Uw paleis'. Tevens bevestigde hij de broeders L. van den Doel en P. van Moort tot ouderling en L. van Brussel en S. van Loon tot diaken. De gemeente telde toen zo'n 120 leden en doopleden. Om het kerkgebouw wat meer aanzien te geven, werden in het begin van de jaren tachtig cle buitenmuren wit geschil derd. En in 1985 werd het har monium vervangen door een Johannus orgel. In verband met de groei van de gemeente en de slechte bouw kundige staat van het kerk gebouw, viel in juni 1992 het besluit om aan de Oranjestraat in Nieuwe-Tonge een nieuwe kerk te bouwen. Hiervoor sloeg consulent ds. C. Hogchem op 9 juni 1993 de eerste paal, op 11 september gevolgd door de eerstesteenlegging door ouderlirig Van den Doel. Op 18 december 1993 kon het nieuwe kerkgebouw, met 176 zitplaat sen, officieel in gebruik worden genomen. Ds. Hogchem sprak daarbij over Haggaï 2:8b: 'En zij zullen komen tot den "Wens aller heidenen, en Ik zal dit huis met heerlijkheid vervul len, zegt de HEERE der heir- scharen.' In 2005 werd het Johannus orgel, dat uit het oude kerkge bouw was overgekomen, ver vangen door een nieuw Con tent orgel. De gemeente telt momenteel 118 leden en 86 doopleden. Het thema van de preek was 'De levensinhoud van Gods vreemdelingen'. Ds. Blok stond daarbij stil bij twee hoofdge dachten: 1. Hun vermaak in de dienst Ciods; 2. Hun leven in de weg Gods. De predikant wees zijn hoor ders op (iods rechtvaardigheid en op Christus' verdienste, de jeugd werd gewezen op de noodzakelijkheid van de beke ring tot God en Gods volk werd onclerwezen in de weg waarin de Heere hen leidt. Na de preek sprak ds. J. Schip per uit Dirksland de gemeente toe als consulent. Hij merkte op dat de gemeente in uiter lijke zin een levende indruk maakt. "Er zijn veel kinderen en jonge mensen, en regel matig vindt er een doopdienst plaats. Maar belangrijker is hel woord 'levend' in geeste lijke zijn. Het is noodzakelijk, en bij God vandaan mogelijk, van geestelijk dood geestelijk levend te worden gemaakt". Dat wenste hij de gemeente van harte toe. Vervolgens voerde de voorzit ter van de kerkenraad, ouder- (Archieffoto: Albert van Heinsberg) ling E.S.P van Kranenburg, het woord. Hij bedankte ds. Blok voor al het werk dat hij regelmatig in de gemeente ver richt. "Er mag sprake zijn van een hartelijke en wederzijdse verbondenheid tussen de ker kenraad en ds. Blok". Door kerkenraad en gemeentele den wordt hij eigenlijk gezien als hun predikant. 'Verder bedankte de voorzitter de aan wezige genodigden: consulent ds. J. Schipper, oud-consulent ds. C. Hogchem, kerkenraden van de classisgemeenten en van de plaatselijke HHK en PKN. Hij herinnerde de aanwezi gen ook aan het recente o\ er- lijden van óud-consulent ds. C. de Jongste. En hij wees hij de gemeente op het voorrecht van het realiseren van een nieuw kerkgebouw in 1993 en nu het mogen herdenken van het vijftigjarig bestaan \an de gemeente. "Van levensbelang is echter om als een levende steen te worden ingebracht in het Godsgebouw, dat niet met handen gemaakt is, maar eeu wig in de hemelen". Tenslotte werd op verzoek van ouderling Van Kranenburg Psalm 122:3 staande gezongen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2