Itho presenteert nieuwe brochure bij ^Beste Keukenzaak van Nederland' ill ^^^B m^~ Jaaruitvoering Muziekschool G-O ^"^flflvmHi Derde zoektocht naar invulmogelijkheid voor noodzakelijke bezuinigingen in Goedereede De Klepperstee en de gemeente Goedereede tekenen overeenkomst Goedkoopste apk/bandenconcept bij Auto Bakker Inleveren spullen Jaarmarkt Rommelmarkt RGL Vier maal twaalf en een half jaar bij Breston EIIArH]Eli.tf|ËLWS ^^^K ^1-Welkom f ÉBIi'^^^^^^^^^^H ^^^^^^^^^^ift MIDDELHARNIS - De nieuwe designcampagne van Itho Keukenventila- tie is op ludieke wijze aan de markt gepresenteerd. Sander van 't Hóen, Busi- nessunitmanager Itho Keukenventilatie, over handigde hét eerste cam pagne-exemplaar officieel aan Jan Tieleman, direc teur van Tieleman Keu kens in Middelharnis. Itho Tieleman Visitekaart Ensembles Solo-optredens en grote orkestrale afsluiting ^^^^i!"^^^.- GOEDEREEDE - Voor de derde keer in korte tijd bogen de politieke par tijen zich over de vraag in welke richting de zoek tocht moet gaan om in de komende jaren de financi ële positie van de gemeen te gezond te houden, anders gezegd: tekorten te voorkomen. Uit de Voor jaarsnota 201 O/Kadernota 2011 blijkt dat Goederee de een tekort in de meer- jarenbegroting krijgt van ongeveer 1,4 miljoen euro als er geen doeltreffen de maatregelen worden genomen. Bezuinigingen zijn onontkoombaar. In principe is besloten om een deel van het budget te verplaatsen naar de echte kerntaken van de gemeen te. Als het niet een zo zeer serieus onderwerp was die gemeente en haar inwo ners in veel geledingen raakt, zou men geneigd zijn te glimlachen bij de insteek van bureau Con- Quaester onder de titel 'Waaraan zou de laatste euro besteed moeten wor den. Aan basisvoorzienin gen in de kernen of aan toerisme en recreatie, of dat breder samengevat als economie.'" Duit in zakje Koop Garant Niet buiten spel DIRKSLAND - Het meer dan 20 jaar bestaande autobedrijf van vader en zoon Bakker te Dirksland introduceert een uniek apk/banden concept. De onomkeerbare opkomst van internet wordt gebruikt om de klant zelf de goedkoopste banden voor zijn/haar auto op te laten zoeken (www.auto- bandenmarkt.nl). PA(;iN'A8 I)1NSI)A(;22 jr\'I20I0 1 Hi^l WHBiMW^y'~'^' v^^^^^^^^Ê^ Sander van 't Hoen overhandigt het eerste campagne-exemplaar van de Itho brochure aan Jan Tieleman (r.) (leheel in Italiaanse stijl wer den de eerste exemplaren van (Ic nieuwe consumenten- en (lealerbrochiire aan Tieleman Keukens aangeboden. Verpakt in een speciale pizzadoos en algeleverd in een zeer eigen tijdse Italiaanse designauto, want design is het sleutelwoord in de nieuwe weg die Itho Keu kenventilatie is ingeslagen. Dat de speciaal voor de cam pagne gestylde Fiat 500 voor de deur van Tieleman Keukens werd parkeerd, is geen toeval. ".•\ls keukenventilatiespecialist werken we graag samen met partijen die ook het meest opti male leef'genot in de keuken nastreeft. Tieleman Keukens deelt onze filosofie. Niet voor niets is de keukenspeciaalzaak vorig jaar bekroond met de titel 'Beste keukenzaak van Nederland'. De primeur van de nieuwe koers die Itho vaart, konden we op geen betere plek dan deze pre,senteren", aldus Sander van 't Hoen. "We zijn momenteel druk bezig de markt uitgebreid te informe ren over de nieuwe ontwik kelingen binnen Itho keuken ventilatie. We hebben in korte tijd een enorme innovatieslag gemaakt en dat willen we graag ventileren". Jan Tieleman kon de actie wel waarderen; "Itho is onderscheidend en uniek in haar soort, net als wij". Itlio vindt het belangrijk dat mensen zich plezierig voe len in de gebouwen waarin ze werken, wonen en verblijven. Het klimaat van de omgeving is daarbij een belangrijk aan dachtspunt. Itho ontwikkelt al 90 jaar klimaatsystemen waarbij energieljesparing én comfort \oorop staan. Daar naast is zij al 40 jaar .specialist op het gebied van keukenven tilatie met in haar assortiment een uitgebreid programma afzuigkappen. Deze fabrikant speelt in op de veranderende functie van de afzuigkap door met voortijdige oplossingen en innovatieve technieken te komen. Zo was Itho de eerste fabrikant met randafzuiging en de revolutionaire techniek voor de HR-afzuigkap. Onlangs introduceerde het bedrijf weer een primeur voor de markt; een nieuwe generatie recircu- latiekappen die naast vet en geurtjes óók het vocht afvoeren dat vrijkomt bij het koken. Het hoofdkantoor is geves tigd in Schiedam, de fabriek in Elten-Leur. In 2008 heeft Itho haar eerste vestiging in het buitenland geopend in Burton upon Trent, Engeland. Het bedrijf telt 180 medewerkers. Tieleman Keukens is een hecht familiebedrijf, gevestigd in Middelharnis. Tieleman Keu kens gaat voor 100% klant tevredenheid, dat is de basis in het doen en denken van alle medewerkers. Al meer dan 45 jaar wordt de reputa tie van leverancier yan kwali- leitskeukens waargemaakt. In een markt waar iedereen de verhalen wel kent over wat er allemaal mis kan gaan met een keuken, vormt Tieleman Keu keus de positieve uitzondering. Eu Tieleman Keukens doet er alles aan om die eervolle posi tie te handhaven. Specialisti sche kennis, kwalitatief hoog waardige producten en een eigen nrontagedienst vormen een totaalpakket dat tegemoet komt aan de hoogste eisen van de klant. Naast de particuliere markt worden ook veel aanne- nieis en projectontwikkelaars tot de klantenkring gerekend. Ill de bijzondere showroom van Tieleman Keukens te Mid delharnis vindt u meer dan 70 complete keukens in diverse uitvoeringen en opstellingen. Van eenvoudig, functioneel tot zeer luxueus. Van klassiek tot ultramodern. De show room biedt nog veel meer: een professionele lunchroom met binnentuin, de LivingWall 3D keukenpresentatie op scherm van 3 bij 4 (uniek in Neder land), een kinderbioscoop, een playstationcentre, een Miele Experience Centre, twee grote ruimtes met grepen, bladen en fi-onten. Met andere woorden: een ultieme keukenbeleving in een geheel vrijblijvende, klantvriendelijke en sfeervolle omgeving. "Wij streven er met het voltallige team naar de bes te te zijn en onze klanten 100%' tevreden te stellen. Niet voor niets zijn wij al drie keer uitge roepen tot BesteKeukenzaak van Nederland!", aldus Jan Tieleman. MIDDELHARNIS - Op zaterdag 26 juni, aanvang 19.30 uur, presenteren de leerlingen van Muziek school Goeree-Overflak- kee zich tijdens de grote jaarlijkse einduitvoering in de Aula van de Techni sche School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. De aanvang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur en de toegang is gra tis. Iedereen is welkom. Dit grote concert - dat het schooljaar afsluit - biedt een veelkleurige visitekaart en kleinenwaaier \an de Muziek school. Elke docent verzorgt met zijn of haar leeidingen een programmaonderdeel mei zowel solistische optredens als samenspel. Op deze manier ontstaat er een representa tieve doorsnede van de vele facetten van het onderwijs aan de Muziekschool. Het komt er op neer dat leerlingen van allerlei leeftijden en musiceer- niveau een bonte hoeveelheid instrumenten bespelen en zul len optreden met zowel kleine muziekstukjes als grote compo sities. De Muziekschool heeft - naast het geven van instrumentale en vocale lessen - ook een belangrijke taak op het gebied van het samenspel. Onr zoveel mogelijk leerlingen te laten spelen op de jaaruitvoering treden op deze avond vooral de ensembles voor het voet licht. Zoals de -blokfluitensem- bles o.l.v. docente Elly Bak ker, een vocaal ensemble dat bestaat uit de zangleerlingen vair docente Marijke Nieu wenweg, gitaareirsembles o.l.v. de docenten Julia Bognar en Leonardo Palcios, een groot dwarsfluitensemble o.l.v. Ceci lia Mc. Coll en de bijdrage van de Harmonie/Fanfare afde ling met o.a. een optreden het leerlingenorkest van Sempre Crescendo o.l.v. André Leer. Maar ook de A.M.V.-klassen, waarvan de leerlingen - kin deren van ongeveer V.jaar - de zaal altijd weer weten te boeien met hun optreden o.l.v. docent Peter van Deerse. Naast samenspel zijn er ook solo-optredens op instrunien- ten als keyboard, harp en piano te beluisteren. Op het hoogste niveau van de Muziek school kunt 11 bijvoorbeeld luisteren naar een bijdrage van de pianisten Alette van Heest en Anniek Strijdhorst, die vierhandig de Ie Hongaarse Dans van Brahms spelen, of de bijdrage van Swier Garst op keyboard. Een feestelijke afsluiting en hoogtepunt van het programma is elk jaar weer het optreden van het grote Muziekschoolorkest o.l.v. docent Piet Westhoeve. Dit orkest - waarin zo'n 75 muzi kanten spelen -zal zich laten horen met 'The Entertainer' van Scott Joplin, 'The Water Music' van Georg Friedrich Handel en 'The Second waltz' van Dimitri Sjostakovitsj. MIDDELHARNIS - Zaterdag 26 juni is er van 10.00-11.00 uur weer gelegenheid om in verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Mid delharnis goede .spullen in te leveren voor de Jaarmarkt van de Hervormde gemeente. De volgende artikelen kunt u niet inleveren: bankstellen, wand- meubels, ledikanten, kapotte en/of vieze spullen, oude typen computers, oude typen beeldschermen. www.brilcentrumkeuvelaatiil /ondpod 56 Middelharnis - Telefoon (018?) 48 3137 OUDDORP - TV en Radio Goeree Lokaal, houdt zater dag 26 juni weer haar jaarlijk se rommelmarkt. Van 09.00- 15.00 uur is een gedeelte van het parkeerterrein bij de stu dio aan Hofdijkseweg 46-a hiervoor ingeruimd. Onge veer 20 kramen staan vol iriet tweedehands spullen. Verder kunt u op het terras genieten van een kopje koffie, is er vers gebakken vis verkrijgbaar en staat de barbecue de gehele aan met eigen gemaakte sate. Tevens kunt ti terecht voor vra gen over de lokale omroep en kunt u de stiidio bezichtigen en bekijken hoe de programma's gemaakt worden. Door Jaap Ruizeveld De zoektocht in het kader van meer of minder strategisch en de prioriteitsvolgorde van de producten is niet eenvoudig in te vullen. Er zullen concrete knopen moeten worden door gehakt. Harde offers zijn nodig. Vrijblijvendheid en opmerkin gen om lasten in evenredig heid te verdelen zijn prachtige schuilhoeken, maar lossen het financiële probleem niet op. Iedereen sluit in eerste instan tie belastingverhoging voor de burger uit. PvdA-er Van Dam voegt eraan toe dat de sociaal zwakkeren in de samenleving ontzien moeten worden. Een visie die de andere partijen uiteraard onderschrijven. Dan kijken naar toerisme en recre atie. Overigens een heikel punt want zijn deze items nu niet uitgerekend voor de gemeente Goedereede de motoren waar op de economie draait? Mag het een onsje minder zijn bij het groen, of is dit juist belang rijk dat de gemeente £r voor inwoners en toerist goed uit ziet? Unaniem vinden de par tijen dat het onmogelijk is om in een te klein financieel zoek- gebied tot de gewenste bezuini gingen te kunnen komen. Der- lialve oprekken tot 4,2 miljoen. Vele kleintjes' maken ook een groot eindresultaat. Gewezen wordt in de richting om alle gemeentelijke subsidies nog eens kritisch tegen het licht te houden. Is privatisering van het zwembad in de toekomst wellicht een optie? Kan er nog winst worden ingeboekt bij doelmatig en efficiënt wer ken? Kunnen uitgaven voor het VCP over meerdere jaren worden uitgesmeerd? Kunnen verenigingsgebouwen buiten schot blijven? Elke politieke fractie deed een duit in het zakje, maar durfde in deze zoektocht nog geen schot voor de boeg te geven op welk item nu echt dient te wor den ingezet. CDA-er mevrouw Keijzer verruimde de discussie door alvast een prioriteit aan te brengen. "Kijk ook naar de mogelijkheden aan de inkom stenkant. Haal leges binnen bij bouwontwikkeling van Ecoho- tel, e.d. Toerisme en recreatie behoeven niet buiten beschou wing te blijven, maar door juist te investeren in deze sectoren is het mogelijk om de basis voorzieningen in de kernen te financieren". Deze impuls pas te ook in de economische visie van de VVD (mevrouw Rijer- kerk). Van Dam (PvdA) wenste ook prioriteitsstelling, terwijl Goemaat (ChristenUnie) zijn opmerkingen mede toespitste op onderzoek naar versterking van de inkomstenkant. Polie (VGB) poneerde groen en economie als insteek om van daaruit positieve effecten te bereiken. Klepper (SGP) onderstreepte namens zijn fractie nogmaals de wens om de lasten evenredig te verde len, nadat hij in eerste instantie de basisvoorzieningen voor de inwoners in de kernen belang rijker noemde dan toerisme en recreatie. "Iedereen worstelt met deze heel lastige opgave. We moeten accenten aanbren gen", aldus portefeuillehouder Feller. Toch was hij blij dat er richting Kadernota en begro ting wat duidelijker signalen waren afgegeven. "Dat alles in het besef dat in het kader van het Arhiproces eilandbreed bij dit financiële onderwerp en strategisch profiel in Goeder eede over de schouder wordt meegekeken". In rap tempo werkte de raad vervolgens de lange agenda af. De fracties zijn zeer ingenomen dat er in het kader van presta tieafspraken tussen de gemeen te en de woningbouwvereni ging Beter Wonen het item Koop Garant is gehonoreerd. De raad pleitte voor doorstro- mingsmogelijkheden op de woningmarkt en voor kansen voor huurders om de woning te kunnen kopen. Ingestemcl werd met de vaststelling van de bestemmingsplannen De Klepperstee en het Verplaat singsgebied. Er wacht nu de inspraaktermijn. Ten aanzien van het schurvelingenaspect is er nog geen groen licht van de Provincie. "Wellicht gaat ook daar nu snel de zon schijnen", opperde wethouder Tollenaar. Vervolgens werd een bedrag van 372.000 beschikbaar gesteld als tweede deel voor realisatie van de nieuwe begraafplaats in de kern Stellendam. Het meerjarenplan eilandelijke cultuurparticipatie ging onder de voorzittershamer door met de opmerking dat beschikbare gelden ook besteed moeten worden. De normvergoeding nieuw bouw Koningin Beatrixschool in Ouddorp kreeg een akkoord en over de Voorjaarsnota 2010 en Jaarrekening 2009, met een positief bestemmingsresultaat ^all bijna 800.000, werd niet meer gediscussieerd. flet beleidsplan .speel- en ont- moetingsruiinte 'Geen kind buiten spel' kreeg nog extra aandacht. Alle fracties drongen aan op veiligheid bij het schep pen van voorzieningen. Voor kom problemen. Wees alert op aansprakelijkheid. Mevrouw Rijerkerk, die in de commissie haar stem had voorbehouden, ging na ontvangen toelich ting op punten ook akkoord met het voorstel. Zij had naar eigen zeggen "geen vrienden gemaakt met haar visie dat voor kinderen niet overal kleinscha- Ijoe voorzieningen behoeven te worden aangebracht". Voet- balkooien in de bebouwde ker nen heeft niet haar prioriteit. Me\rouw Keijzer sneed het punt Jeugdhonk aan. Zij vroeg zich af waar het gesprek blijft tussen jongeren in discotheek De Kreek en de gemeente om de jongerenwensen daarom trent te vernemen. Tot nu toe is er nog geen uitnodiging bij de gemeente binnengekomen voor een nieuw overleg, was het antwoord. Mevrouw Rijerkerk stelde dat naar haar mening de jongeren in de Kreek niet de oebruikers van de JOP zijn. Goemaat opperde om als raad zelf het initiatief te nemen en eens bij de jeugd in het JOP op bezoek te gaan. Enkele fracties waven terughoudend als hei oi'i, toezeggingen voor de jon- uereii gaat i" h*^' kader van de beperkte financiële middelen en de uit te voeren bezuinigin- u-en. Ruim voor 22.00 uur vond de raad het welletjes en ging men genieten van de jaarlijkse traktatie van Dirk Pijl, ofwel hét haringhappen. Na de onderWkenmg van de overeenkomst. Vd.n.r.: Ludovic den Hollander, directeur van De Kleppenlee meester Ger van de Velde en wethouder Frans Tollenaar Inii GOEDEREEDE - Onlangs ondertekenden Recreatiepark De Klepperstee in Ouddorp en de gemeente Goedereede een overeenkomst. Door de overeenkomst is De Klepperstec in staat om een kwaliteitsslag te maken. Er worden namelijk circa 400 ver- blijfseenheden verplaatst naar het zogenaamde Verplaat- singsgebied. Hierdoor wordt de druk van de recreatie op het zandwallengebied vermin derd. De gemeenteraad van (ioedereede stelde het bestem mingsplan op 17 juni vast. ■VV'etliouder Ibllenaar en de heer Den Hollander van De Klepperstee ondertekenden de overeenkomst, die een kwa liteitsimpuls betekent voor de recreatie in de gemeente Goe dereede. Den Hollander, direc teur van het park, heeft lang gewacht op deze ontwikkeling: "Ik ben blij met het bestem mingsplan. Daardoor kan het verplaatsingsgebied eindelijk gerealiseerd worden". Wethouder Tollenaar heeft waardering voor het doorzet tingsvermogen van Den Hol lander, omdat het plan een lan ge voorgeschiedenis kent: "Het bestemmingsplan heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar er wordt nu opnieuw een belangrijke stap gezet voor het toerisme in onze gemeente". Het bestemmingsplan werd tij dens de raadsvergadering van donderdag 17 juni vastgesteld. De kwaliteitsslag kan daarmee van start gaan. Vader en zoon Bakker Wanneer men die banden gevonden heeft is het werk gedaan. Een kwestie van de gegevens van de banden note ren en dan op naar Auto Bak ker. Zij bestellen dan de banden namens u tegen de laagste jiirijs die u heeft gevonden. Vervol gens worden de banden voor slechts 15 euro per stuk onder uw auto gemonteerd. U rekent op deze manier zelf uit hoe\eel u wilt betalen voor nieuwe ban den. En om het nog aantrekke lijker te maken ontvangt iedere klant die banden gekocht heeft bij Auto Bakker een waar debon voor een gratis APK- keuring. Dit kan tegelijkertijd maar ook (tot 6 maanden) na de aankoop van de banden. Dit is de nieuwe, moderne manier van werken van Auto Bakker. Dat deze voordelige aanbie dingen gedaan ktmnen wor den heeft als oorzaak dat Auto Bakker niet op een dure locatie is ge\estigd en er geen perso neelskosten zijn, want vader en zoon Bakker zijn de enige werknemers in het bedrijf Auto Bakker is gevestigd aan Nijverheidsweg 2 te Dirksland, tel. 0187 605055. Houd ook de advertenties in de gaten. NIEUWE-IOXCE - I OU) Peter Auiiioud.se, Michel Breen,Jan van Hee.sl enjos Riemen.s zvas het vrijdas: feest hij Breston te Nienwe-Tonge. Vier vaklui die twaalf en een half jaar geleden bij Breston in dienst kwamen en collega's werden en met 36 anderen een teamvormen. Een team dat in nauwe samenwerking de modernste en niemoste technieken, op landbouw- en transpmitechniek ontwikkelt. Vele jubilea zijn er in de afgelopen jaren als gepasseerd bij liet Nieuwe-Tong.se bedrijf dit wijst op een goede verstandhouding en een prettige samenwerking. De directie heeft gemeend dit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Vorige week vrijdag u'as het voor deze vier een goed samenzijn met vrouw, kinderen en collega's omdat in de anders zo bedrijvige werkplaats, een groot koud en warm buffet voor hen stond aangericht. Onder het heffen van het glas werd de vier collega's de zilveren Brestonspeld uitgereikt, vergezeld van een bloemetje voor de dames en een cadeau voor de kinderen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8