ji Di Directeur Van Dieren veertig jaar verbonden aan fairiiliebedrijf Esselink Groep Feestrit voor Jannie van Driel Drie Dirkslandse leerlingen slagen met lof voor verkeersexamen EIIAtlDEII-tllEUWS Nog plaats voor reisje 60-plussers Bolussenactie voor Jantina Mastenbroek Haringverkoop Verkoop afgeschreven boeken Weekdiensten Geref. Gemeenten Rommelmarkt bij 'Elim' Bingo bij ANBO Eilandelijke instellingen ontvangen bijdragen uit Stimuleringsfonds Rabobank EiuvnDEn-niEUWS MIDDELHARNIS - Vori ge week dinsdag was het een bijzondere dag voor de heer T.C. (Teus) van Dieren. Exact op die dag was hij veertig jaar ver bonden aan de Esselink Groep. De directie en het personeel van de bouw- materialenhandel vonden dat dit feit niet ongemerkt mocht passeren en daarom' hadden ze hun algemeen directeur 'bevolen' om de dinsdag en zaterdag van vorige week 'blanco' in de agenda te houden, zodat er alle gelegenheid was om een pakket vol verras singen ten uitvoer te bren gen. Met de ondernemer kijken we terug over de afgelopen 40 jaar en voor uit naar een onzekere toe komst in de bouwwereld. Terusblikken Mijlpalen Zonen Geloof DIRKSLAND - Op 8 en 10 juni werd in de gemeente Dirksland het praktisch Verkeersexamen gehou den, op alle vijf de basis scholen. In totaal deden 126 leerlingen mee, waar van er 124 zijn geslaagd. Het schriftelijk examen werd, gelijktijdig met de andere basisscholen in Nederland, gehouden op donderdag 15 april 2010. Hieraan deden 128 leer lingen mee, die daar alle maal voor slaagden. Goede resultaten 1>A(;INA2 OL DDORP - Ook dit jaar uordt er weer een dagreis georganiseerd voor mensen die niet meer zo snel ter been zijn in Oiiddorp en omgeving. Het reisje wordt gehouden op dinsdag 29 jinii. Het vertrek is om 7.50 uur bij De Vliedberg en 8.00 uur bij Dorpstienden. Voor inlichtingen of opgaven kan men terecht bij Maaike Menheer, tel. 0187-681898. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. (jpgeven kan tot woensdag middag 23 juni, 17.00 uur. OL DDORP - Tot en met vrij dag 25 juni kunt u bolussen bestellen ter ondersteuning van het evangelisatie- en edu- catiewerk van Jantina Masten- brtjek in Roemenië. De bolus sen worden vervaardigd door bakkerij Dam en zullen op vrijdagavond 2 juli van 18.15- 20.30 uur in Ouddorp worden bezorgd. U kunt de bolussen bestellen door te bellen naar Claudia Flikwcert, tel. 0187 490891 (tussen 18.00 en 20.00 uur) o( door te mailen naar tfcsperanta@kliksafe.nl met vermelding van naam, adres en het aantal zakjes bolussen. De bolussen kosten 3,50 per zak (5 stuks). STELLENDAM - De Hol landse Nieuwe zijn weer aan wal. Daarom organiseert de activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde Gemeen te van Stellendam op zater dag 26 juni a.s. haar jaarlijkse haringverkoop aan het Oran jeplein. Vanaf 8.00 uur wordt aantrekkelijk geprijsde Nieu we Haring vers voor u klaar gemaakt, eventueel met een broodje erbij. OL DDORP - De bibliotheek in Ouddorp heeft weer veel boe ken afgeschreven. Deze boe ken worden verkocht op vrij dag 25 juni, vanaf 13.00 uur in de bibliotheek. Zie voor meer informatie www-. bibliotheekzuidhollandsedelta. nl. HERKINGEN - Woensdag 23 juni, 19.30 uur, ds. J. van Bel zen. MELISSANT - Woensdag 23 jimi, 19.30 uur, ds. G.J.N. Moens. MIDDELHARNIS - Woens dag 23 juni, 19.30 uur, ds. W. Harinck. NIEUWE-TONGE - Dinsdag 22 juni, 19.30 uur, ds. P. Blok (Herdenking 50-jarig bestaan gemeente) OOLTGENSPLAAT - Woens dag 23 juni, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. OUDDORP - Dinsdag 22 juni, 19.30 uur, ds. G. Hoogerland. STAD AAN 'T HARING VLIET - Donderdag 24 juni, 19.30 uur, ds. G. van Manen. DINSDAG 22 JUNI 2010 De heer en mevrouw Van DienII de bedrijven van de Esselink Groep vlogen. vorige week dinsdag de helikopter instapten, waannee ze over en naar (Foto: Hans Villerius) Door; Adri van der Laan Toen de heer Van Dieren 's ochtends samen met zijn vrouw zijn woning - aan de rand van het bedrijf' aan de Industrie weg - verliet, wachtte hem een echte verrassing, want na korte tijd daalde er een helikopter waarin hij vervolgens, samen met zijn vrouw, werd uitge nodigd om plaats te nemen. De helikopter zou die dag het vervoermiddel zijn om de ver schillende vestigingen van het concern te bezoeken en bij vrij wel iedere stop was er een korte feestprogramma, dat door het personeel van het betreffende bedrijf werd verzorgd. Van het 'moederbedrijf' in Middelharnis ging de reis eerst richting de bouwmaterialen- handel in Zierikzee waar men het getal '40' op het dak had uitgebeeld en het voltallige personeel de passerende en jubilerende directeur begroet te. Vervolgens werd de Oos- terschelde overgestoken en bezocht men de Gammabouw markt in Goes, waar het echt paar met een antieke Citroen werd opgehaald voor de koffie om vervolgens - weer door de lucht - aan te schuiven voor de lunch in Gamma Vlissingen. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verscliijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mall: info@eilandennleuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingsternniln overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verwelj, tei. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mali: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mall: redactie@ellandennieuws.nl Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). "Het was heel fijn om dit mee te maken", beaamt de heer Van Dieren. "Bij de bouwmarkten was er naast het vrijwel voltal lige team ook een aantal echt genotes van de huidige perso neelsleden. Het was een soort "familiefeest". Vervolgens vloog men richting het noor den en landden bij de nieuwe vestiging van de bouwmateria- lenhandel in Hellevoetsluis om vervolgens onder begeleiding van een doedelzakspeler in een limousine koers te zetten naar' de reusachtige Gamma Bouw markt in Hellevoetsluis. Afge lopen zaterdag werd de tocht per oude auto voortgezet naar de Gammavestigingen in Rid derkerk en Zwijndrecht. Ook in deze bouwmarkten werden ze feestelijk onthaald. Dinsdagavond was er een bij eenkomst voor het personeel in het Grevelingenrestaurant. Hier werd uitgebreid de tijd genomen om terug te blikken op de afgelopen veertig jaar dat Van Dieren aan het bedrijf verbonden is. De veranderin gen van de afgelopen 40 jaar zijn natuurlijk ook het con cern van Esselink niet voorbij gegaan. Van Dieren heeft het ininiddels bijna honderd jaar oude bedrijf, mede onder zijn leiding zien uitgroeien van 30 personeelsleden tot maar liefst 400. Als we Van Dieren vragen of hij trots is, als hij zo rond dit jubileum zijn bedrijven bezoekt, aarzelt hij... "Dank baarheid is het meer wat over heerst. Dankbaarheid dat ik door de jaren heen dit bedrijf heb mogen opbouwen tot wat het iru is". Die dank gaat dan richting God, door Wie Van Dieren rijk gezegend is. "Het is bij wijze van spreke bij mij net als bij Bach, die onder ieder stuk SDG zette: "Soli Deo Glo ria". Maar Van Dieren geeft aan dat hij toch wel gepast trots is; trots op zijn bedrijf, trots op zijn personeel en verder geeft hij aan dat hij ook trots is dat, juist in een tijd waarin klei nere bedrijven overgenomen worden, door grote bedrijven, Esselink nog voluit een familie bedrijfmag worden genoemd. In 1913 begon 'grootvader' Cornells Esselink een groot handel in bouwmaterialen. Zijn schoonzoon de heer T. van Dieren was de tweede gene ratie, die in 1946 het bedrijf voortzette totdat er ongeveer 30 mensen werkten. Van jongs af aan wilde de jubilaris zijn vader in het bedrijf opvolgen. "Als jongen van 15, 16 jaar ging ik in de vakantie mee om te helpen bij het afleveren van bouwmaterialen en deed ik wat administratie, omdat ik graag binnen het bech'ijf van mijn vader zou gaan werken". Dit had een groot voordeel want tijdens mijn studie aan de HTS was ik een van de weinige studenten die kennis had van bouwmaterialen. Alleen van hout wist ik niet zoveel...". Graag had Van Dieren nog sta ge gelopen in een ander bedrijf, maar de gezondheidstoestand van zijn vader noodzaakte hem eerder tot het bedrijf toe te treden. "Mijn vader kreeg in 1969 zijn eerste hartaanval en hij zou toen wel wat kalmer aan moeten doen". Daarom begon de huidige algemeen directeur van het bedrijf in 1970 officieel zijn loopbaan bij Esselink. Door een vervelende ziekte was hij de eerste jaren beperkt in. zijn mogelijkhe den. "Dat viel niet mee omdat ik zag dat ik om mijn vader te ontlasten toch wel nodig was in de zaak". Gelukkig ben ik later bijna nooit meer ziek geweest en daar ben ik wel dankbaar voor". Van Dieren benadrukt dat hij zijn werk in het bloeiende bedrijf in Middelharnis altijd met heel veel plezier heeft gedaan en dat het hem nooit tot een grote last is geweest. Dit zullen lang niet alle collega ondernemers hem na kunnen zeggen. Hij kon goed de schei ding tussen privé en zakelijk aanbrengen. "Hier komt ook nog bij dat ik gemakkelijk iets kan loslaten en verschillende zaken kan delegeren. Hiervoor heb ik genoeg vertrouwen in mijn mede-directieleden en personeel". Natuurlijk zijn er in de voor bijgegane 40 jaar verschil lende mijlpalen in het bedrijf geweest. Moeiteloos somt de jubilerende directeur ze op: 1968 de toetreding tot de Ima- bo-organisatie en de start van Betonmortel Grevelingen B.V.; 1982 de overname van een bouwmaterialenhandel iir Zie rikzee; 1984 de eerste Gamma in Ridderkerk, vervolgens die in Vlissingen, Hellevoetsluis, Goes, Zwijndrecht en een Kar wei in Tiel. De komst van de bouwmarkten binnen de Esse link Groep ging niet zomaar. Aanvankelijk was zijn vader niet zo 'weg' van deze bouw markten, "de verkoop van spijkers en schroeven is niets voor ons", zo was de constate ring van zijn vader. Maar zoon Van Dieren zag wel toekomst in deze opkomende bouw markten. Van Dieren verhaalt dat het niet zo eenvoudig^ was om een bouwmarkt te bouwen en dat het soms heel wat jaren duurde voor men een vergun ning kon krijgen. Maar uitein delijk heeft het bedrijf toch een zestal bouwmarkten binnen haar poorten. Met de groei van het bedrijf was ook 'het knusse' van vroeger verdwenen. Van Dieren herin nert zich nog dat hij samen met zijn vrouw bij het personeel op kraambezoek ging of naar andere gebeurtenissen binnen de familie van zijn personeel. "Nu met 400 personeelsleden, waaronder ook veel parttimers van de bouwmarkten is dit niet meer mogelijk. Ik ken ook alle personeelsleden niet meer". Toch is er binnen het hoofdbe- drijf nog wel een sterke band tussen de personeelsleden onderUng en met het bedrijf' en heeft men ook een zekere trots om binnen het concern te mogen werken. Dat het bedrijf het predicaat 'familiebedrijf' waard is, blijkt uit de komst van 'de jongens', zoals Van Dieren zijn zonen noemt, naar het bedrijf. Teus- Jan deed 10 jaar geleden en Taco 12,5 jaar geleden hun intrede in het bedrijf en heb ben zich het werk op directieni veau eigen gemaakt. Van Die ren verzekert dat hij heel blij is dat zij ook in het bedrijf geko men zijn. Misschien is nu de tijd gekomen om het wat rus tiger aan te doen? Van Dieren geeft aan dat hij zich de laatste tijd dan ook alleen maar met de grote lijnen van het bestuur van het bedrijf bemoeit. Zeker de laatste jaren is hij in de avonduren niet meer op het kantoor te vinden. "Vroeger is dit wel eens anders geweest. toen ik vertegenwoordiger op Voorne Putten was en veel 's avonds laat thuiskwam", aldus \'an Dieren die in 1986 alge meen directeur van het bedrijf werd, naast Koos Goedegè- binn-, de commercieel direc teur. Wider wijst de jubilaris erop dat hij wel nauw betrokken is de bij de financiële handel en ivanciel van het bedrijf omdat hij dit heel belangrijk vindt, vooral in de huicüge tijd van crisis, die zeker niet de bouw- uereld vooibij gaat. "We heb ben in de zeventiger jaren ook een crisis meegemaakt, evenals in de tachtiger jaren met de hoge hypotheekrenten, maar /o erg als nu heb ik nooit mee gemaakt". Want teruglopende bouwactiviteiten hebben zekei ook gevolgen voor de bouvs- inaterialenhandel en de boinv- markten. Toch zijn de ver wachtingen dat over een aantal jaren weer een opleving komt. Van Dieren trekt de vergelij king lussen de Bijbelse zeven vette en magere jaren. De heer Van Dieren heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij in zijn bedrijf ook probeert zijn christen-zijn gestalte te geven. Veel van zijn werknemers bij Imabo Esselink hebben dan ook een christelijke achtergrond. Toch wijst Van Dieren erop dat het bedrijf bij personeelswerving op dit gebied geen voorwaar den stelt. "Maar veel mensen met een kerkelijke achtergrond vragen zelf of ze bij ons kunnen komen werken. Overigens wer ken er ook mensen bij ons die geen kerkelijke achtergrortd hebben". Desgevraagd verklaart Van Dieren dat hij nog geen vast omlijnde toekomstplannen heeft en dat hij nog niet zo direct over 'met pensioen gaan' heeft nagedacht. "Maar ja het zou wel kunnen zijn dat 2013 een 'knikpunt' wordt. Het bedrijf bestaat dan 100 jaar, Koos Goedegebuur is dan 60 en ik hoop dan 65 jaar te zijn". Hij kan zich niet voorstellen wat het zal zijn als hij niet meer kan werken, omdat het werk altijd het belangrijkste was. Wel heeft Van Dieren meer tijd genomen om te reizen, onder andere naar projecten van Woord en Daad waar hij - en nog een aantal zakenlieden - zich mee bezighouden. Hier voor is hij naar onder meer Bangladesh, Colombia en Ethi opië geweest. In dit laatste land is hij nauw betrokken geweest bij de bouw van de Hope Uni versity College een christelijke universiteit voor een groot aantal studenten. De hulpver lening aan de naaste spreekt hem erg aan en misschien is er daar dan meer tijd voor. Nogmaals benadrukt hij, dat hij deze 40 jaar niet alleen het bedrijf heeft opgebouwd. Hij werd omringd door mensen die hart voor de zaak hadden en nog steeds hebben. Met grote dankbaarheid kijkt hij hierop terug. NIEUWE-TONGE - Op zater dag 26 juni wordt van 9.00- 15.00 uur de traditionele rommelmarkt/creaverkoping gehouden in en rond Her vormd centrum Elim, Zuid- dijk 19 te Nieuwe Tonge. Ook dit jaar zijn er weer veel kra men. Verkocht worden onder andere boeken, meubels, elek trische apparaten, speelgoed, glaswerk, antiek, creatieve spullen, bakarükelen, aard appelen en groente. Voor de kinderen is er de hele dag wat te doen, zoals trampolinesprin gen, snoepscheppen, er zijn een verrassingstrekkast met altijd prijs, een reuzen sjoel plank en een schiettent. Voor de lekkere trek worden ter plekke oud Hollandse wafels, pannenkoeken, oliebollen, Flakkeese kruudplaetjes en vis irebakken. Er zijn snacks, patat, ijs, verse Hollandse Nieuwe en hamburgers. De opbrengst van deze dag is voor de dorpskerk van de Hervormde Gemeente van Nieuwe-Tonge. QUDE-TONGE - Woensdag 23 juni houdt ANBO Oostflak- kee een bingomiddag in Ebbe en vloed. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo start om 14.00 uur. Deelname kost 4 p p Wie vervoer nodig heeft, kan belJen naar 0187 632752, b.g.g. 641515. DIRKSLAND - Bewoners van de Oranjelaan in Dirksland zullen onlangs wellicht gedacht hebben dat er voetbalfanaten door de straat gingen. Een auto met spandoek en zwaailichten, reed langzaam de straat door, vergezeld van luid getoeter. Maar met voetbal had 't niets van doen. Nee, 't ging om Jan nie van Driel, bewoonster van de Oranjelaan, Zij had er bij Autobedrijf Cor Melissant 25 jaar trouwe dienst op zitten als interieurverzorgster, maar nam nu, op haar 77e, afscheid. Daarom kreeg ze deze avond, met haar collega's, een eten tje aangeboden in restaurant Duinzicht in Ouddorp en werd ze op deze wijze van huis afgehaald. Een opgetuigde autoambulance, compleet met bezem, lege Loda fle.ssen - want daar wist altijd ze goed mee om te gaan - en een spandoek achterop bracht Jannie naar de maaltijd. Jannie, bedankt voor 25 jaar trouwe dienst' stond erop. Op die extra ver rassing had ze niet gerekend. (Tekst en foto: Hans Villerius) GOEREE-OVERFLAKKEE - Onlangs heeft Rabobank Goeree-Overflakkee de jaar lijkse Afclelingsvergaderingen gehouden. De bank heeft vier afdelingen namelijk Oostflak- kee, Goedereede, Dirksland en Middelharnis. Alle leden van de bank waren uitgeno digd om de vergaderingen bij te wonen. ledere vergadering werd geopend door de voorzit ter van de ledenraad, die een aantal zaken bespreekt zoals de (her)verkiezing van de leden raadsleden. Daarna nam drs. J. de Waard, Directievoorzit ter van Rabobank Goeiee- Overflakkee, liet woord over praatte de aanwezigen bij over de actualiteiten in de markt en bij de bank. Vervolgens gaf de Jongerenraad een presentatie en vertelde o.a. wat het doel en de samenstelling is van de Jongerenraad en in welke pro jecten ze betrokken is. Ook gaf tijdens elke Afdelingsver gadering een bedrijf uit de regio een bedrijfspresentatie. Zo vertelde in ()ostflakkee de heer A. Coolbergen over de geschiedenis van Glastuin bouwbedrijf Coolbergen B.V. In Goedereede sprak mevrouw A.M. van Seters-Padmos over het flyshootvissen binnen Zee- visserijbedrijf E. van Seters 8c Zonen. In Dirksland nam de heer G. van Dongen de aan wezigen mee in de wereld van de bloemen- en plantenexport binnen Van Dongen Trans port B.V. En in Middelharnis was er een presentatie van de Vereniging voor Natuur en Milieu Educatie G-O. Zij gaf uitleg over de 'natuurbox', een box met o.a. foto's die oude ren uit hun isolement probeert te halen. Na een korte pauze was het tijd voor liet Stimule ringsfonds. Jaarlijks stelt Rabo bank Goeree-Overflakkee geld beschikbaar uit dit fonds, waar mee lokale projecten worden gesteund die een plaatselijk belang dienen. Bij elke afdeling waren drie genomineerden. De aanwezige leden mochten via stemming aangeven hoe de bijdragen uit het Stimulerings fonds verdeeld zouden wor den. De uitslag luidt als volgt. Dirksland 1Reumapatiëntenvereniging Goeree-Overflakkee (€2.500) 2. Muziekvereniging Amicitia 1.500) 3. IJsclub Dirksland 1.000) Goedereede 1Christelijk mannenkoor Door Eendracht Verbonden (€2.500) 2. Toneelclub De Klokkedieven 1.500) 3. Stichting Kotiinklijke Fan fare Apollo I.OOÜ) Middelharnis 1. Het Speelhiiiis Kinderop vang 2.500) 2. Watersportvereniging Bat- tenoord 1.500) 3. Daltonschool Middelfiarnis 1.000) Oostjlakkee 1. Majorette Showpelo- ton Vivace uit Oude-Tonge (€2.500,00) 2. Gymvereniging O.K.K. 1.500,00) 3. Voetbalvereniging Den Bommel 1.000,00) Wilt u ook lid worden? Kijk dan op website www.rabobank. nl/goeree-overflakkee en vraag het lidmaatschap aan. Links William Dijkgraaf en rechts Allisha Jelier met Rosalie van Ast. De verkeersexamens werden georganiseerd door Veilig Ver keer Nederland afdeling Dirks land. Aan het praktisch exa men werd medewerking ver leend door een aantal ouders van de deelnemende scholen en door de wijkagenten. Het beste resultaat voor het verkeersexamen werd behaald door Rosalie van Ast en Alli sha Jelier van o.b.s. De Inktvis te Dirksland en door William Dijkgraaf van School met de Bijbel De Regenboog te Melis sant. Zij legden zowel het schriftelijke als het praktische examen foutloos af. Over het gehele examen geme ten waren er ook goede resul taten voor Bas van der Ent van De Inktvis en voor Christian van Dam, Nick Jongejan, Cor- né Oldenhage en Judith Ver- hage van c.b.s. Prins Maurits te Dirksland. Zij hadden slechts één fout en ontvingen allen van Veilig Verkeer Nederland afde ling Dirkslaird een cadeaubon uit handen van de voorzitter Jan de Vries. Verder ontvin gen alle deelnemers naast het diploma een sleutelhanger, een pen van Veilig Verkeer Neder land en een verkeersspel. Het beste gemiddelde resultaat per groep voor het schriftelijk exa men werd gehaald door de 15 leerlingen van De Regenboog, met een gemiddelde score van 3,2 fouten. Fietsenkeuring Voorafgaand aan het prakti sche gedeelte werden de fiet sen gekeurd. Hierbij viel op dat in een groot aantal geval len de achterreflector en/of de zijreflectie ontbrak. Daarnaast waren bij enkele deelnemers de remmen niet in orde, ont braken de bel, kettingbescher ming, reflectoren in de trap pers of was een band glad. Van de 126 gekeurde fietsen waren er 31 niet in orde. Enkele leer lingen reden uit voorzorg op een andere fiets. Veilig \'er- keer Nederland doet dan ook een beroep op de ouders om ervoor te zorgen dat de fietsen van de kinderen in een goede staat verkeren; bijna alle gebre ken zijn tegen geringe kosten te verhelpen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2