Weer Hollandse Nieuwe bij Ed's Haringkraam I Drie eilandelij ke verenigingen zwemmen om Eilandbeker Kinderboerderij Oude- Tonge weer open S.b.o. 'Het Kompas' wint prijs Johan Cruyff foundation Inloopavond concept voor ontwerp bestemmingsplan Gezond Afslanken met een glaasje wijn Tentoonstelling Goereese wielerweken Mega Muziek Manifestatie EIIIVI1DEll.niEUW5 Jeugdbrandweer Ouddorp door naar landelijke finale OUDE-TONGE - Vanaf dinsdag 15 juni opent Kinderboerderij Oude Tonge weer de deuren voor het publiek. De kin derboerderij kon nog niet eerder open vanwe ge maatregelen van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit om de Q-koorts in ons land onder controle te krijgen. Kinderboerderij en met drachtige schapen en geiten moesten deze in quarantaine houden tot 2 weken nadat het laatste lam geboren was. DIRKSLAND - Afgelopen zaterdag hebben de drie eilandelijke zwemvereni gingen van De Gooye uit Dirksland, De Stelle uit Stellendam en De Scho- tejil uit Middelharnis de jaarlijkse wedstrijd om de Eilandbeker gezwom men. In het zwembad van de Gooye te Dirksland werd door De Schotejil voor het 10e jaar op rij de Eilandbeker gewonnen. De Schotejil had voor de in totaal 21 zwemnum- mers 2460.13 seconden nodig. De Gooye eindigde met 2752.08 seconden als tweede en De Stelle werd met 2876.59 seconden derde. Per zwemnum- mer telde de snelste twee zwemmers per vereniging mee in de uitslag. In geval van een estafette nummer telde de snelste estafette per vereniging. Dames Heren Junioren Minioren Estafettes Persoonlijke records PA(;iNA 10 I)I\'.S1)A(;22JUM 2010 OUDDORP - Op 9 juni zijn de Hollandse Nieuwe (haring) weer aan land gebracht en kan de consument hier weer van genieten. Gezien het barre voorjaar zullen de haringen bij de eerste presentatie nog niet het vetgehalte hebben als vorig jaar bij aanvang van het seizoen. De smaak echter doet er niet voor onder Alleen de haringspecialisten onder de beroepsgroep weet hier een voorsprong te nemen. Zij voe len en weten wanneer ze de haring moeten ontdooien en hoelang de haring op O gra den in de koeling moet blijven voordat ze aan cle consument versneden moet worden. Dit leer je niet, dat is een kwestie van ervaring en vakmanschap. Zo ook voor Ed's Haringkraam aan de ring rond de dorps- kerk in Ouddorp. Voiig jaar beloond met het eindcijfer 9 van de Nationale Haringtest van het Algemeen Dagblad. Ed is nu al aan het analyseien wat de beste haring voor het komende seizoen zal zijn en is m opmars voor de felbegeerde 'lOI' van deze test. Vanaf het begin van het aanbod is hij al bezig met de haring op juiste temperatuur te hebben en op het juiste moment te laten ontdooien. Daarnaast heeft Ed dit jaar bij zijn kraam een volautomatische handwasma chine staan, zodat u geen nare luchtjes meer aan uw handen heeft na het eten van haring. L' kimt van maandag t/m zater dag (behalve dinsdag) terecht bij Ed's Haringkraam aan de Weststraat in Ouddorp. OUDE-TONGE - In het kader van de algehele herziening van het bestemmingsplan Achthui- zen-Langstraat-Zuidzijde vindt op woensdag 30 juni 2010 tus sen 19.30 en 21.00 uur een inloopavond plaats in 't Buurt huis, Kloosterstraat 12 te Acht- huizen. Tijdens deze avond kun nen belangstellenden kennis nemen van het concept voor ontwerp bestemmingsplan zoals dat door de gemeente is opgesteld. Er zullen medewer kers van de gemeente Oost- flakkee aanwezig zijn om uw- vragen te beantwoorden en uw- opmerkingen te noteren. De verkregen informatie neemt de gemeente mee in de verde re uitwerking van het bestem mingsplan. Na de zomer volgt de formele procedine, waarna naar verwachting het bestem mingsplan eind 2010 kan wor den vastgesteld. U kunt vooraf kermis nemen van het concept voorontwerp bestemmingsplan via website www-.ruimtelijkeplannen.nl of het plan komen inzien in het gemeentehuis in Oude-Tonge. De groep op deze foto viel 47 kilo af door anders te gaan eten, middels de cursus 'Blijf je buik de baas!' Een combi natie van gezonde voeding en voldoende beweging met een Personal Trainer van Atrium Sport en Lifestyle te Ouddorp. Dr. Frank heeft Nederland er al warm voor gemaakt: eiwit rijk en koolhydraatarm en nog i-neer. Zo wordt u niet afhanke lijk van poeders en pillen voor een gezond gewicht. Elke vrij dagavond is er een proeverij van lekkere alternatieven en het uitwisselen van tips met elkaar Waarom een glaasje rode wijn in de cursus? Omdat het zo goed is voor de gezond heid dat men het tijdens het ahaFlen niet achterwege wil laten. Maar wel slechts één glas, geen drie... Bij deze 12 weken durende cursus is een abonirement op de sportschool inbegrepen. Op de vrijdag avond was er een groepsbij eenkomst w-aar Hilde Tanis van de praktijk Natuurlijk Gezon der informatie verstrekte over voeding. Er werd afgesloten met een American Party. Deze cursisten zijn vastbesloten om elkaar eens in de paar weken te blijven ontmoeten. Wilt u ook een gezond gewicht en aantrekkelijk ouder worden en bent u bereid om uw voe dingsgewoonten eens onder de loep te nemen? En bewegen op de manier die bij u past, hetzij alleen of in een groep? De cur sus Natuurlijk Gezonder wil u daarbij helpen. In het najaar van 2010 gaat een nieuw-e cursus van start. U kunt zich telefonisch aanmelden via de nummers 06 19008300 of 0187 683522. Voor meer info kunt u ook mailen naar natuurlijkge- zonder(a)solcon.nl. Dtini -,a>i der Veer en Daphne Hardijzer defies aan la-ir verstolen geitjes, die mi in een schuur elders worden grootgebracht lot ze groot gene zijn om terug te gaan naar de kinderboerderij. Alle geitjes en een lam zijn inmiddels geboren en daarom kunt u straks weer van alle die ren komen genieten. Het gaat erg goed met de kinderboerde rij. Tw-ee nieuwe \rijw-illigsters hebben zich aangemeld en zullen ook vanaf 15 juni wor den ingewerkt. '"We hebben voor de doordeweekse dagen genoeg vrijwilligers, alleen zoeken we nog iemand voor de zaterdag": meldt Sylvia van der Veer, secretaris van de kinder boerderij. "Ook hebben W'e een geheel nieuwe website w-ww. kinderboerderijoudetonge.nl gemaakt door Ed Borburgd uit Oude Tonge. Hij heeft erg hard gewerkt om er een leu ke en iirformatieve site van te maken". ."Alleen blijkt het, zoals bij veel verenigingen en stichtingen, moeilijk om flnancieel rond te komen. De kinderboerde rij ontvangt subsidie van de gemeente en heeft inmiddels 54 vaste donateurs in Oude Tonge en omstreken. Om dit aantal te verhogen doet het bestuur een beroep op de bevolking in Oude Tonge. Bin nenkort kunt u ieinand van de Süchting aan de deur ver- w-achten om te vragen of u ook donateur wilt worden. U kunt ook donateur worden tijdens de Vaderdagbraderie op 19 juni in Oude Tonge. Als u die dag donateur wordt voor 10 ontvangt u 12 lootjes i.p.v. 10 en maakt u kans op een com plete barbequeset t.w.v. 185 gesponsord door de Rabo bank Goeree Overflakkee. De opbrengst van de lotenverkoop wordt opgeteld bij die van de Kerstmarkt en komt ten goe de voor cle aanschaf van een vrouw-tjeswallabie. Op dit moment is er in het gemeentehuis van Goedereede de tentoonstelling 'Goereese wielerweken' te bezichtigen. Geïnspireerd door de Giro d'italia en de Tour de France zijn onder andere ruim 30 schilderijen gemaakt met 'als thema 'Goedereede beweegt'. De schilderijen zijn geinaakt tijdens een workshop van de Kunststichting Goedereede als onderdeel van de landelijke actie NL Doet. In het weekeinde van 19 en 20 maart 2010 kwamen landelijk ongeveer 100.000 mensen in acties voor sociale organisaties bedoeld om vrijwilligers in het zonnetje te zetten. De gemeen te Goedereede deed mee onder de naam Goedereede doet! Cleciel Schone en Sarette Bake- laar hebben die dag vanuit de kunststichting Goedereede de workshop schilderen ver zorgd. De deelnemers hebben gew-erkt op doek met acrylverf en hebben de fiets als inspiratie gebruikt voor het thema bewe- gen. Enkelen zaten of zitten op een schilderscursus, maar de meeste deelnemers hadden na de lagere school niet meer getekend. Iedereen heeft met \olle overgave meegedaan. De werken zijn te bezichtigen tot en met dinsdag 8 juli 2010 tijdens openingsuren van het gemeentehuis. OUDDORP - Zaterdag 19 juni heeft de Jeugdbrandweer van Ouddorp deelgenomen aan de halve finale wedstrijden in Oisterwijk. In de klasse Juni oren Lage Druk behaalden ze de derde plaats. Deze klasse ring geeft recht op deelname aan de landelijke finale, die op 2 oktober 2010 in Hardeiwijk wordt gehouden. Daar zul len de tien beste ploegen van Nederland strijden om de fel begeerde landstitel. DIRKSIAND - Muziekvereni ging Amicitia heeft elf scholie ren weten te enthousiasmeren voor vijf proeflessen. De elf vertonen hun kunsten, samen met de fanfare, Amicitia4Kids en de slagwerkgroep van Ami citia, tijdens de Mega Muziek Manifestatie op 30 juni. Plaats van handeling is De Schakel in Dirksland. Dirigent Claudy van Bokho ven was op 16 en 23 april bij de Dirkslandse basisscholen op bezoek.. Ze verzorgde een introductieles van twintig minuten. De leerlingen (van de groepen 5, 6, 7 en 8) moch ten op de meegebrachte instru menten blazen en leerden het hed 'Allemaal blaasmuziek'. Na deze introductielessen meldden elf kinderen zich aan. Ze kregen vijf proeflessen van cle docenten van Amicitia. De ene deelnemer kreeg les op de altsaxofoon, de ander bij voorbeeld als slagw-erker of als trompettist. Samen met vier leerlingen algemene muzikale vorming van An-iicitia repete ren ze voor de Mega Muziek Manifestatie op 30 juni. De generale repetitie is morgen, 23 juni. Na vijf lessen staan deze kers verse muzikanten dus al op het podiurn. Tijdens de mani festatie promoot Amicitia ook de lessen algemene muzikale vorming en de blokfluitlessen. Op het programma staat ver der het spel 'zit- of looporkest' waarbij het orkest fragmenten van muziekstukken speelt. Dit om de kinderen te leren dat het orkest niet alleen op straat speelt, maar ook aantrekkelijke concerten geeft met diverse soorten muziek. Tevens maakt Amicitia de uitslag bekend van de kleurw-edstrijd, die in de groepen 3 en 4 van de basis scholen is gehouden. Op vrijdag 25 j uni gaat Amicitia hij de basisscholen op bezoek om het lied 'Allemaal blaasmu ziek' nog een keer te oefenen. De Mega Muziek Manifestatie op 30 juni begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur In de Senioren- en Jeugdcate- gorie bij de dames en meisjes was de Schotejil op de lOOm schoolslag zeer succesvol. Bij de dames won Esmee Koedoot in een tijd van 1.20.80, Eline Roeland (1.27.89) werd twee de en Susanne van Hooven (1.36.16) derde. Alledrie deze dames kwamen uit voor de Schotejil. Bij de meisjes werd Melissa Kievit (1997) eerste in 1.33.93, gevolgd door de even- oude Anne Overweel (1.37.29) en Sanne Drenth (1.37.91) als resp. tweede en derde. Allen opnieuw uitkomend voor de Schotejil. Op de rugslag bij de dames won Danica Koedoot namens de Schotejil in een tijd van 1.12.70, terwijl Amanda Schaaf van de Gooye tweede w-erd in 1.17.86. Whitley Rens namens de Schotejil eindigde als derde in 1.22.70. Bij de meisjes Jeugd was Sanne Huijsmans (1995) van de Schotejil het snelst in 1.13.80, gevolgd door Janiek de Boed (1994) eveneens van de Schotejil op de tweede plaats in 1.18.29 en Melissa Knops van de Gooye (1994) op de derde plaats in 1.28.42. Op de lOOm vrij bij de dames tenslotte werden Ésmee Koe doot, Danica Koedoot namens de Schotejil resp. Ie en 2e in 1.02.02 en 1.04.86. Amanda Schaaf eindigde namens de Gooye als 3e in 1.10.54. In de Jeugdcatego- rie werden Sanne Huijsmans (1.07.13), Janiek de Boed (1.08.15) en Anne Overweel (1.13.75) van de Schotejil resp. Ie, 2e en 3e. Bij de heren werd de school slag gewonnen door Eldin Krijgh namens de Schotejil in 1.18.00, gevolgd door ploegge noot Thijs Tromper die tweede werd in 1.18.76. Abram de Ronde van de Stelle werd 3e in 1.22.44. Bij de Jeugd werd de lOOm schoolslag gewonnen door Jos Terlouw- (1994) van de Gooye in een mooi p.r van 1.17.39, gevolgd door Björn V'olgelaar (1996) op de twee de plaats in 1.20.54 en Dylan van Olffen (1994) op de derde plaats in 1.25.70, beide laatste zwemmers namens de Schote jil. Op de rugslag bij de heren waren de medailles namens de Schotejil voor Leander Noor dijk (1.05.60), Niels Albrechts (1.10.80) en Glenn Mijn- ders (1.18.25). Bij de Jeugd werd Koen Jongejan (1995) op de lOOm rugslag namens de Gooye eerste in 1.06,70, gevolgd door Dylan van Olf- ien van de Schotejil in 1.13.80. Ramon van Huizen (1994) ein digde namens de Gooye als 3e in 1.15.48. De vrije slag werd bij de heren gewonnen door Leander Noordijk (58.70), gevolgd door Niels Albrechts (1.00.36) en Glenn Mijn- ders (1.03.45). Bij de Jeugd w-as Koen Jongejan (1.00.72) het snelst namens de Gooye, gevolgd door Dylan van Olffen (1.05.75) van de Schotejil en Ramon van Huizen (1.09.84) van de Gooye. In de Junioren-categorie werd de 5 Om schoolslag bij de meisjes gewonnen door Jobine Akers- hoek (1998) van de Stelle in 43.67, gevolgd door Femke de Gier 1999) en Lotte Middelbos (1999) beiden van de Schotejil in resp. 45.42 en 47.57. Op de 50m vrij zwom Lisa vair Noor- denne (1998) naar de winst namens de Schotejil in 33.32 en eindigde Jobine Akershoek als 2e in 34.13. Lotte Middel- bos was 3e in 36.52. De derde afstand, de lOOm wisselslag, werd gew-onnen door Jobine Akershoek in 1.29.00, met Lisa van Noordenne als 2e in 1.30.08 en Lotte Middelbos als 3e in 1.33.04. Bij de jongens werd Jorian Tanis (1999) Ie op de schoolslag in 47.02 namens de Schotejil, gevolgd door Niels Donkersloot (1998) namens de Goove in dezelfde tijd, terwijl David Kievit (1999) van de Schotejil 3e w-erd in 48.08. Op de vrije slag w-erd Jorian Tanis (33.80) opnieuw Ie gevolgd door Niels Donkersloot (34.04) als 2e en Aron Paasse (2000) als 3e in 36.16. Op de lOOm w-isselslag waren de medail les namens de Schotejil voor Jorian Tanis (1.29.86), Aron Paasse (1.30.85) en David Kie vit (1.38.50). In de allerjongste categorie tot 10 jaar werden bij de meisjes op de 25ni schoolslag de medail les gew-onnen door Manon Middelbos (22.20), Sophie de Jonge (23.68) en Elise Tanis (24.13) allen namens de Scho tejil. Bij de jongens was Gijs Albert (23.95) namens de Stelle het snelst, ge\-olgd door Luuk Kievit (24.50) van de Schotejil en Sweeder Braakman (25.36) van de Gooye. Op cle 25m vrij bij de meisjes eindigde Manon Middelbos'(18.39) als Ie, Elise Tanis (18.56) als 2e en Sophie de Jonge (18.56) als 3e. Allen namens de Schotejil. Bij de jongens won Sweeder Braak man (18.56) namens de Goove, werd Luuk Kievit (18.80) '2e namens de Schotejil en ein digde Gijs Alben (24.32) als 3e namens de Stelle. In de diverse categorien w-er- den ook nog estafettes gezwom- men. De 4x 5üm vrij voor junioren werd bij de meisje gewonnen door De Schotejil in 2.25.57, met De Stelle als twee de in 2.28.11 en de Gooye als derde op 2.43.39. Bij de juni oren jongens won de Schotejil in 2.28.26 voor de Goove in 2.49.48. De 4x 50m vrij bij de dames werd gewonnen door de Schotejil in 2.00.95, gevolgd door de Gooye in 2.17.29 en de Stelle als derde in 2.22.57. Bij de heren won eveneens Scho tejil (1) in 1.52.30, gevolgd door Schotejil (2) in 1.54.29 en de Gooye als derde in 1.58.17. De slotestafette lOx 50m vrij werd gewonnen door de Scho tejil in 5.04.20. De Gooye werd 2e in 5.32.64 en de Stelle 3e in 5.55.54. Er werden door de zwem mers diverse persoonlijke records gezwommen. Ver meldenswaardig zijn o.a. die van Femke den Eerzamen (de Gooye) op de lOOm schoolslag in 1.44.21. Ook Wilmer Mehs- sant (de Gooye) zwom een dik p.r. op de lOOm schoolslag in 1.48.58. Joey Cirinwis (de Stel le) verbeterde eveneens zijn tijd naar 1.42.89. Ruud Ter louw- en Lex van der Wekken (beiden de Ciooye) kwam op de lOOm schoolslag met 1.39.12 en 1.36.70 goed voor de dag. Julia Huijsmans en Janine Die penhorst (beiden de Schotejil) verbeterden eveneens fors hun tijd en wel op de lOOm wis selslag met resp. 1.41.39 en 1.52.77. MIDDELHARNIS - Hard werken wordt beloond! Na weken lang enthousi ast gewerkt te hebben aan het project van de Johan Cruijff foundation, is het harde werken beloond. In februari is de groep '/\arde' van s.b.o. Het Kompas te Mid delharnis gestart met het pro ject Johan Gruyff foundation brengt jouw school in bewe ging'. Deze organisatie richt zich op het bevorderen van het geestelijk en lichamelijk welzijn van kinderen en jonge ren. Het project hield in datje met de klas een sporttoestel uit mocht kiezen aan de hand van verschillende activiteiten. Er werden interviews afgenomen, presentaties gegeven, plat tegronden gemaakt van het schoolplein, discussies gevoerd en vragenlijsten ingevuld. En men kw-am tot de conclusie dat op school al veel aan sport en spel gedaan wordt. Uit de vra genlijsten bleek dat maar liefst 65% van de kinderen voor het speeltoestel 'de tchouk' koos - een schuine trampoline waarin ballen geworpen kunnen wor den en waarmee verschillende spellen te spelen zijn. Van al de opdrachten en activiteiten is een powerpointpresentatie gemaakt op het digitale school bord. Na deze opgestuurd te hebben, kreeg Het Kompas te horen dat ze 'de tchouk' gewonnen hebben. Vorige week is deze binnen gekomen en gi-oep Aarde is er maar w-at trots op dat zij dit voor elkaar heeft gekregen. Op de foto de leerlingen met hun prijs.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10