<f- Doopsgezinde gemeente Ouddorp begroet predikant De Jong uit Frankfurt am Main an de viering van de bevrijding EIIAtlDEtl-rilEUWS Kerkdiensten zondag 13 juni Het weer van volgende week... Relatief veel zonneschijn in het weekend Lotgenoten contact MS Tuinreis Groei Bloei Rommelmarkt- Spullen en gebakken vis Kinderen zingen voor Malawi Bingo in Ons Dorpshuis EIIAtlDEII-niEIJWS De vroege meidagen Minder overlevenden Een meer losse verbin ding? Hoe herdacht en gevierd? Drs. W. Chr. Hovius Uitslagen Uitslagen van de derde en de vierde ronde in de zomercompetitie. Derde ronde: Vierde ronde: OUDDORP - "Ik hoop en vertrouw op een goe de verhouding met de collega-predikanten op de Kop van Goeree. Ik ga uit van waardering voor inzet en beleving van mijn collega's binnen hun kerkgemeenschappen en respecteer ten volle de eigen identiteit die zij belijden. Naastenliefde is mijn richtsnoer. Wij wer ken allen in de wijngaard van de Heer. Ieder op zijn eigen wijze en insteek. In dienst van God die ons voor deze taak heeft geroe pen". Dit zegt ds. E.M. de Jong (36) uit Frankfurt am Main, die het beroep dat eerder dit jaar op hem werd uitgebracht door de kerkenraad van de Doops gezinde Gemeente Oud dorp, aanvaardde. Zon dag 27 juni om 14.00 uur wordt de intrededienst gehouden. Ds. A.A. Rij ken, Doopsgezind predi kant te Amsterdam, zal deze dienst leiden. Tot op een nader te bepalen tijdstip, vermoedelijk in november, waarop ds. J. Smink zal terugtreden, is er tijdelijk sprake van een tweede predikantsplaats binnen de Doopsgezinde Gemeente. Dankbaar Levensloop Contacten Weg bepaald PA(;iNA 2 VRIJDAC; Il JUNI 2010 thiek Ook dit ];iai' was er weer de dodenherdenking op de 4e mei en de viering van de bevrijding op de 5e mei her en der in ons land, al kwam de bevrijding in het zuiden al in 1944 en in het oosten al in maart of april 1945. Sedertdien leven we al weer 65 jaar in vrijheid. Aangrijpend was de verstoring van de plechtigheid van de herdenking van de gevallenen in oorlogstijd op de Dam in Amsterdam, die grote commo ties en angstgevoelens opriep, gedachtig aan wat vorig jaar op Koninginnedag in Apel doorn plaats greep. Clelukkig vielen er nu geen doden, wel gewonden, van wie er sommi gen ernstig aan toe waren. Al met al een zeer ontluisterend gebeuren. Overigens is het wel vreemd dat wel elk jaar de herdenking van de gevallenen plaats vindt maar dat de bevrijding om de vijfjaar gevierd wordt. Is de vrijheid van land en volk dan zo gewoon geworden dat die niet elk jaar behoeft herdacht te worden? Elk jaar overlijden er die de bange oorlogsjaren en de vre selijke tijdvan de bezetting hebben meegemaakt en zelf in levende lijve de bevrijding heb ben ervaren. Ook het aantal van hen die als nabestaanden van omgebrachte gezinsleden of familieverwanten hun leven lang smartelijke verliezen mee dragen wordt elk jaar minder Slechts de zo geheten 65-plus- sers weten uit eigen beleving nog herinneringen aan wat toen gebeurd is op te roepen. Soms zijn bij herdenkingen van die in de oorlog omkwamen als verzetsstrijders, militairen of gijzelaars en bij de viering van de bevrijding ex geallieerde militairen aanwezig, maar ook hun aantal slinkt snel. Al 15 jaar geleden, bij de 50e viering van onze vrijheid, werd gedacht dat de belangstelling voor wat in de Tweede Wereld oorlog heeft plaats gevonden zou afnemen. Bij de nationale herdenking van onze doden in de jaren 1940-1945 zou den ook herdacht kunnen en mogelijk moeten worden die bij vredesoperaties in het buitenland ver daarna zijn omgekomen. En bij de viering van onze nationale bevrijding moest meer gedacht worden aan en gesproken worden over wat nu eigenlijk echte vrijheid is en geeft. De verbinding met de oorlogstijd wordt immers steeds losser, en men moet niet alleen maar herdenkend terug zien maar vooral ook vooruit kijken. Toch is er juist na het jaar 2000 veel meer belangstel ling en interesse gekomen voor wat of hoe het nodige plaats gevonden heeft. Een bewijs daarvoor is ook de stroom van boeken en gebundelde ver halen vooral over de Duitse bezetting van ons land. En op zich is daar niets mis mee, inte gendeel. Fijn is het te bemer ken dat ook jongeren interesse tonen voor allerlei zaken die toen speelden en gebeurtenis sen die toen plaats grepen. Met name ook de vervolging van de Joden oefent een grote impact uit, als we alleen maar denken aan Aime Frank en haar d, tg- boeken en het huis in Amster dam, waaruit ook zij door \er- raad werd vervoerd naar een dodencel. Bij de herdenking van de in de Tweede Wereldoorlog geval lenen vindt voor de tocht naar een kerkhof, een monument of een fusilladeplaats een samen komst plaats in een kerkge bouw of een andere plaats van gedachtenis, waarin gedich ten klinken, voordrachten gehouden worden of muziek en klank ten gehore worden gebracht. En moet dan op de Bevrijdingsdag een leuk feest worden georganiseerd, waarop wel snel de verliezen en narigheid vergeten moeten worden, dat kan ontaarden in een drinkgelag en uitspattin gen? Verlaagt dat niet heel het herdenken en vieren? Jammer is, zo las ik in een commen taar van de hoofdredacteur van het Reformatorisch Dag blad, dat vanaf de jaren vijf tig de kerken niet de handen ineen geslagen hebben om de herdenking van de bevrijding van de wrede onderdrukking gepleegd door het nazidom, te doen plaats vinden in een kerkdienst, of om op de 5e mei de dankdag voor de bevrijding te houden. Overigens las ik dat ook het Eilanden Nieuws vermeldde dat in sommige gemeenten op Goeree-Over- flakkee dit jaar de weldaden van God zijn herdacht. En dan zou wel kunnen worden stilge staan bij wat nu echte vrijheid inhoudt door de bevrijdende daad van God in Zijn Zoon door de Heilige Geest. Dan gaat het er ook om hoe ethisch en in de praktijk met de vrij heid wordt omgegaan en dat we ervoor moeten oppassen om de vrijheid niet in losban digheid te laten ontaarden. En dat als kerken in gemeenten samen te doen verbindt ook weer als het goed is aan het Woord van God en aan elkan der. Het geloof in de ware en eeuwige Bevrijder van duivel, zonde en dood doet ook over kerkmuren heen zien, toch? .SOM.MELSDIJK - Dinsdag 15 juni a.s. van 19.00-21.00 uur is er weer een bijeenkomst van het lotgenotencontact MS in verzorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk. Deze avond praten mensen met en zonder MS (mantelzorgers) over hoe ze met de ziekte omgaan. Het is een informeel en informatief bijeenzijn. De entree, koffie en thee zijn gratis. Voor meer informatie kunt u bellen naar Martin Vermeulen, tel. 0187 684710, mailen naar msgroep- go(a upcmail.nl of zie websites www.msvereniging.nl/zeeland. Groei Bloei organiseert van 30 juni tot 1 juli 2010 een twee daagse binnenlandse tuinreis. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Op het program ma staan tuinbezoeken in de provincies Utrecht en Drenthe en in de Noordoostpolder. De kosten voor deze reis bedragen voor leden van Groei Bloei 169 op basis van een tweeper soonskamer; niet-leden beta len 189. De toeslag voor een eenpersoonskamer bedraagt 32. Voor meer informatie of reservering kunt u terecht bij •Gees van de Graaf, tel. 0187 681027 of 06 40112917, e-mail discograaf@hetnet.nl. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. A. Bel der - Hersteld Herv. Gem. Dorpslienden: 9.30 uur ds. H. Uassche (bed. H.D.) en 18.30 uur kand. W.J. van den Brink; Eben-Haëzer 9.30 uur lees- dienst en 18.30 uur ds. H. Lassche - Geref. Kerk 10.00 uur en 18.00 uur ds. A.W.W. de Ruiter - Gen Gem. 9.30 en 18.30 uiu' leesdienst - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. A.A. van Dalen en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) en 17.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. ^9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.00 uur ds. G.A. v.d. Brink. STEUUENDAM Herv. Gem. 10.00 uur prof. dr. A. de Reuver en 17.00 uur ds. Th. W.H. van der Heijden - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Kloosterman en 18.00 uur ds. M.B. van der Palm - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J.C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds. U.J. Uingen. MEUISSANT Hersteld Herv. Gem. 10..00 uur eerw. hr. J. Lankhaav en 18.00 uur ds. J. Joppe - Geref. Kerk 9.30 uur ds. J.A. Bos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSUAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur ds. U. den Breejen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur lees dienst - Ziekenhuis 14.30 uur ds. PM. van 't Hof. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. C.H. Hoogendoorn en 18.00 uur ds. U. Quist - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) ds. L. de Wit en 18.00 uur ds. L. Quist - Lukaskapel HDG 10.30 uur (bed. H.A.) ds. D. Siebelink - Hersteld Herv. Gem. 9.30 ds. L.M. Jongejan en 17.00 uur ds. R. van Kooten - Exodus 10.00 uur nog onbe kend - Remonstrantse Gem. Cieen dienst - CAMA Gem. 10.00 uur: Kinderdienst. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 9.30 uur mevr. ds. H. Graafland en 17.00 uur dhr. J.W. Schel lingerhout - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur dienst en 14.30 uin- ds. D.J. van Diggele. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. H.J. r. Lubbers - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Breure en 18.00 uur ds. PM. van 't Hof - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente Flakkee 10.00 uur mevr C^. Dupon. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uin- kand. A.L. Kornaat - Geref. Kerk 10.00 uur ds. N.J.A. van Exel en 18.00 uur ds. K. Voge laar - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H.A.) ds. E. Gouda en 18.00 uur ds. D. Siebelink - Geref. Kerk 10.00 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur ds, IJ. Bijlsma. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. van Schoonhoven en 18.00 uur ds. T.W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J.W. van Estrik - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. C. van Steeg en 18.00 uur ds. B.J. Oldenhuis - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. H.S. Mosterd. Christelijk street<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IVliddelliarnis- Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE «Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zai<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 12 juni van 10.00- 12.00 uur, kunnen in de schuur aan de Vissersdijk (het voormalige Meijer Theater) te Middelharnis weer rommel marktspullen worden ingele verd. Ook is er dan gebakken vis te koop. Wie niet in staat is om zelf rommelmarktspul len in te leveren, kan \oor het laten ophalen ervan bel len naar T Bom, tel.nr. 0187 484807. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK R. Jacobs - Jvan Hoorn I -1 J. van den Ouden - G. Kamp 0-3 J.A. Dekker-J.Jordaan 1-1 Jacobs is er eens echt voor gaan zitten. En als hij dat doet, levert bij prestaties. Van Hoorn had zijn handen vol om er een remise uit te sle pen. Met een beetje geluk is hij daarin geslaagd. Kamp zag kans Van den Ouden te verslaan. Ze speel den beiden een prachtige par tij, waarbij Kamp net iets beter uit de bus kwam dan Van den Ouden. Dekker zette een hekstelling op. Jordaan tippelde daarin. Je komt dan zoveel achter te staan, dat je de partij maar beter op kunt geven. Dat deed Jordaan dan ook. J.. de Jong - G. Kamp 3-0 H. Meiaard-J.Jordaan 1-1 J.A. Dekker -J. van Hoorn 1-1 R. Jacobs - J. van den Ouden 3-0 De Jong, die in de eerste wed strijden wat punten liet liggen, begint te laten zien dat hij ook best een partijtje dammen kan. Kamp die in de vorige ronde zo knap Van den Ouden won, moest nu de punten aan De Jong laten. Meiaard en Jordaan speel den een boeiende partij. Jor daan kwam op een gegeven moment een schijf voor te staan, maar wist dat voordeel niet in winst om te zetten. Dekker en Van Hoorn speel den van het begin tot het eind een bijzonder spannende en gelijk opgaande wedstrijd. Remise was na ruim drie uur spelen dan ook de beste uit slag. Jacobs is geweldig op dreef. Ook nu weer won hij en niet van de eerste de beste. SOMMELSDIJK - Morgen avond, zaterdag 12 juni, wordt in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk een zangavond gehouden waarbij meer dan 100 kinderen zullen zingen voor de weeskinderen in Malawi t.b.v. stichting Stepha nos. Ook is er veel samenzang. Het samengesteld kinderkoor bestaat uit kinderkoor 'Tot Zijn Eer' o.l.v. Corné de Geus en jongerenkoor 'luventa' o.l.v. Jan Looij. Van de avond zal een cd worden opgenomen. De aanvang is om 19.00 uur, de kerk gaat open om 18.30 imr. NIEUWE-TONGE - De wijk- groep van Nieuwe-Tonge houdt zaterdag 12 juni een bingoavond in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe-Tonge. Er worden tien rondes en een superronde gespeeld. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is welkom. Een langdurige periode met stabiel zomerweer is voorlo pig niet aan zet. We zien in het weekeinde en volgende week meer invloed van het Azoren-hoog tot in onze omge ving op de laatste verwachtingskaarten. Een reeks met overwegend droge(re) dagen zit er dan wel in. Tot het weekeinde is het nog een belegen lagedrukgebied op een voor ons zeer ongunstige plaats dat de dienst uit maakt. Zo'n hardnekkige raddraaier met daadwerkelijk 'draaideuraspiraties' trekt nu via Nederland naar Noor wegen. Op de donderdag zaten we tijdelijk nog in een zuidelij ke aanvoer, maar werd het niet echt warm op de eilan den. Vooral later op de dag en richting vrijdag kwam het wederom tot onweerachtige buien. Ook op vrijdag is het nog niet geheel droog in het zuidwesten van Nederland en is het met ongeveer 20 graden andermaal niet koud. Als de depressie vervolgens naar de Noorse Zee trekt koelt het weer af. In het weekeinde is droger weer te verwachten en met zo'n 17-18 graden best aangenaam in op Goeree-Overflakkee. De junizon komt vooral zaterdag en zondag w'eer volop aan zet en met een bolle aanlandige wind is het typisch Nederlands zomerweer. Al met al zal de eerste junihelft als behoorlijk antizomers geboekstaafd gaan worden. Onze hoop en verwachting is dan ook gevestigd op het tweede deel van de zomermaand. Mocht die veelbelovende uitloper van hoge druk mooi uit de verf gaan komen volgende week, zou een overgang naar bestendig zomerweer voor wat langere tijd mogelijk kun nen zijn. Toch is er de vrees dat depressies er gewoon weer tussendoor gaan glippen op termijn. Tot op heden is de genetiek van deze zomer namelijk niet ideaal. Een structu rele verandering van het stromingspatroon zou wenselijk zijn. Een wijziging die een halt zou moeten toeroepen aan opdringerige depressieperikelen vanaf de Atlantiek. Eerst dan kan het eens een keer tien dagen achtereen mooi weer worden. Volgende week is er veel meer bekend over het weersver loop tijdens de tweede junihelft. Bel de weerprimeurlijn op 0900-1234554 voor meer info richting eind juni. Weerman Mare Putto Door Jaap Ruizeveld Ds. De Jong is gehuwd en vader van twee dochtertjes, Tanita en Franka. De laatste jaren is hij verbonden aan de Kerk van de Nazarener in Frankfurt am Main. Hij hoopt deze maand, na het afsluiten van het school jaar voor zijn kinderen, zich in Ouddorp te kunnen vesti gen. Het gezin huurt tijdelijk woonruimte en zal op langere termijn gezien intrek nemen in de pastorie achter het kerk gebouw aan de Dorpstienden. De predikant zegt dat hij het proces dat geleid heeft tot zijn beroepsaanvaarding met "ver bazing" heeft beleefd. "Mijn vrouw en ik hebben hierin duidelijk Gods leiding erva ren. Wij zochten het niet. De Heer heeft het op onze weg geplaatst". Dominee en mevrouw De Jong zijn dankbaar voor de warme Ds. en vievrouw De Jong met hun beide dochtertjes Tanita en Frarilta (Foto: E. Bild) gevoelens die zij nu al vanuit Ouddorp ondervinden. In con tacten met de huidige predi kant, ds. Smink, met de beroe pingscommissie, de kerken- raad en niet in de laatste plaats met leden en vrienden van de Doopsgezinde Gemeente. "Het bericht dat op de ledenverga dering geen enkele tegenstem klonk toen gevraagd werd of de kerkenraad een beroep zou mogen uitbrengen, heeft ons diep geraakt. Ook de kennis makingsgesprekken, hoe kort soms ook in het voortraject, versterkten onze overtuiging dat wij deze weg mochten gaan". Relativerend stelt ds. De Jong dat het geen gemak kelijke opgave zal zijn om over enige tijd de plaats van ds. Smink in te mogen vullen. Zeker, ieder verricht het ambt op een eigen wijze. Als je ech ter beziet hetgeen, onder een zegenende hand van de Heer, mede door inspirerende inzet en leiding van de huidige pre dikant en zijn echtgenote, voor de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp tot stand is gebracht, dan is dat indrukwekkend. Kijk naar de gezegende groei van het aantal gemeenteleden, en in stoffelijke zin naar de ont wikkeling van schuilkerk naar het prachtige kerkcentrum aan de Dorpstienden. Ds. De Jong werd in Rotter dam, in een christelijk gezin, geboren. Zijn ouders waren actief binnen de Kerk van de Nazarener in de Maasstad. "Omdat ik inspiratie vond in theologie en ik mijn geloofser varing graag wilde verdiepen, meldde ik mij aan voor een vor mingsjaar bij een internatio nale school, een opleidingsin stituut voor de kerk in Europa, in hel Zuid-Duitse Büsingen. Met een korte onderbreking studeerde ik er de volle vier jaar. Tijdens mijn studie leerde ik mijn vrouw kennen. Samen rondden wij gelijktijdig de bacheloropleiding af In 1998 trouwden wij en vertrokken we naar Nederland. Ik schreef mij in bij de universiteit van Leiden en bekwaamde me in de stu dierichting Godgeleerdheid. In 2001 keerden wij terug naar Duitsland. Daar leidde ik kerk gemeenschappen en eredien sten in het Zwitserse Schaff- hausen en in het mij bekende Büsingen en in Gottinadingen. In 2007 verhuisden wij, nadat ik een beroep had aangeno men naar mijn huidige stand plaats in Frankfurt am Main", vertelt de predikant. "Ik kende ds. Smink al uit mijn Rotterdamse jeugdjaren, toen Smink daar als predikant de Kerk van de Nazarener leidde. Er waren ook contacten tussen hem en mijn ouders. Twee jaar geleden werd in Duitsland het 50-jarig jubileiun gevierd van de Kerk van de Nazarener Voor die bijeenkomst was ds. Smink uitgenodigd. Hij kwam toen enkele dagen eerder en maakte mee dat ik in een bij zondere dienst werd geordi neerd. Tijdens die ontmoeting sprak ds. Smink over de Evan gelische Gottesdiensten die in de zomermaanden voor Duitse toeristen in Ouddorp worden gehouden. Hij nodigde mij uit om één of twee Duitstalige diensten te leiden. In de zomer van 2009 heb ik dat gedaan. Mijn vrouw was tijdens deze diensten actief op de Zondag school. Als gezin verbleven wij een week in een recreatiebun- galow in Ouddorp. Ik kreeg in oktober opnieuw een uitno diging, nu om voor te gaan in een Nederlandstalige dienst. Van beide zijden voelden wc aantrekkingskracht. Ruim een maand later mocht ik een weekeind in Ouddorp vertoe ven en maakte ik nader kennis met de kerkenraad en leden en vrienden van de Doops gezinde Gemeente. Kort tijd daafna bracht de kerkenraad het beroep uit. Mijn vrouw en ik waren dankbaar en blij ver rast". "In deze weken rond de ver huizing moet er veel gebeuren. Wij hopen nu snel definitief richting Ouddorp te kun nen afreizen. Wij voelen ons gesteund door de leiding van de Heer. Hij heeft deze weg voor ons bepaald en onder Zijn zegenende hand mogen wij deze stappen zetten. Evenals voor ds. Smink geldt eri gold, is het ook voor mij niet moei lijk om in de zomerperiode ook Duitstalige diensten te leiden. Wij zien dankbaar uit naar het werk dat wij in Ouddorp voor de Doopsgezinde Gemeente mogen verrichten", zegt ds. De Jong-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2