1 ^A Twintig jaar 'Muzikale Hartewensen' Twee nieuwe brandweervoertuigen voor regionaal CBRNe peloton 1 1 I Zeeuwse Bibliotheek En hoe! WEERBERICHT van FLAKKEE lijk -\ Jubileum 'Con Amore' Dagelijks actueel! www.eilandennieuws.nl Streekmuseum morgen dicht Concert voor 'de kleintjes' Avond4daagse Stellendam OPENLUCHTCONCERT Zaterdag 12 juni 2010 >//5 A-I-i Be\M aarexemplaar 83e jaargang Nr. 7922 Wijdag 11 juni 2010 lijk streekblad op gereformeerde grondslag De kiezer heeft gesproken. Een hoe! Woensdagavond leerden de peilingen bij de uitgang van de slemlokalen al: Dit wordt span nend. VVD of PvdA de groot ste? Het is de VVD gev\/orden. Maar er is een bijna net zo grote tegenhanger En in welke regeringscombinatie dan ook: hij zal met die tegenhanger te maken krijgen. Donderdagmorgen zijn er vast wel mensen die gezegd heb ben: Ik ben in een ander Neder land wakker geworden, dan toen ik woensdag ging slapen. Dan wordt gedoeld op de neer gang van de christelijke politiek en de enorme groei van die partijen die opkomen voor de vrijheid van het individu. Dat idee is natuurlijk niet waar. Feitelijk is nu uitgekomen wat zich aftekende. Christelijke politiek is zoiets als zich geïn spireerd weten door het Woord van God. De christelijke par tijen zijn nu teruggeworpen op hun eigen achterban. Diegenen die op het programma kozen, maar niet op affiniteit voor het christelijke gedachtegoed, lie pen net zo makkelijk over naar een andere partij a/s ze eerder kozen voor (met name) het CDA of Christenunie. Ze kun nen ook net zo makkelijk weer terugkomen. Dat is het gevolg van de onthechting aan partij binding. Alleen de SGP wist zich meer dan te handhaven. Absolute winst bij een lagere opkomst is mooi. De achterban is trouw. Het was ook een beetje de 'geplaagde'partij. Die laten we niet in de steek. Het is te hopen dat de strategieën van de drie in de nabije toekomst niet zul len gericht zijn op het weghalen van stemmen bij elkaar. Geluk kig waren de stemmen die over waren, voldoende om de Chris tenunie te helpen aan de vijfde zetel. Althans daar leek het donderdagmorgen vroeg op. Door dit alles heen speelt de persoonlijke tragiek van de - tot gisteravond - partijleider van het CDA: de heer Balke nende. De geschiedenis tekent meestal de echte kwaliteiten die een leider voor zijn land heeft gehad. Laten wij dat maar afwachten. Met respect nemen we afscheid. Ook met de wetenschap dat hij keihard gewerkt heeft onder beroerde omstandigheden. De oude drieslag christelijk, sociaal en liberaal is gisteren versmald. De tegenstelling liberaal, sociaal nieuw leven ingeblazen. Beter is te consta teren dat de oude tegenstelling rechts-links wat betreft eco nomie en maatschappij weer opgeld doet. Maar dat zal zeker niet zo zijn als het de levensbe schouwelijk geladen onderwer pen aangaat. Daar zal christe- lijk-niet chnstelijk steeds meer de scheidslijn zijn. Wouter Bos, of wie dan ook in de PvdA. heeft een scherp beeld gehad van de mogelijk heden voor zijn partij en de latente aversie tegen Balke nende. Dit keer heeft de breker niet betaald, maar een pre mie opgestreken. Overigens is de bejubelde winst van de PvdA, winst ten opzichte van de slechte prognoses en de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar Maar toch... Er moet bij aangetekend wor den dat de SP weer een groot deel van haar aanhang zag terugvloeien naar de PvdA. Dat is dan gelijk weer een daar ingebouwde risicofactor als Cohen inderdaad de man blijkt te zijn die men zegt dat hij is: bruggenbouwer samenbinden En... de boel bij elkaar houden is wat anders dan soft of niet weten watje wilt. Wilders is een politiek genie, die hoe dan ook weet welke onlust gevoelens er bij een groot deel van het electoraat leven. En nu? Natuurlijk wil hij meedoen aan de coalitieonderhandelin gen. Om zo'n grote winnaar kan Rutte ook niet heen. Als de PVV tot een kabinet toetreedt. zal duidelijk zijn wat de partij ook inhoudelijk waard is. De beer hebben ze geschoten, de huid zal dan duur verkocht zijn. Als de PVV niet in de regering MIDDELHARNIS - Het staat vast dat het verzoek platenprogramma 'Muzi kale Hartewensen' van de lokale omroep 'Radio Superstar' te Middelhar- nis, het meest bekende radioprogramma is op Goeree-Overflakkee en ook in een groot gedeelte van Schouwen-Duiveland, Voorne en Putten, de Hoeksche Waard en West Brabant. Twee luister onderzoeken hebben dat destijds al aangetoond. Liefhebbers van geeste lijke liederen (waaronder veel ouderen) weten pre cies wanneer het wordt uitgezonden: op woens dagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Het progriiniiiui uordl al 20 jaar iiilgczondfii door een lokale omroep. Het concept waarmee werd begonnen was eenvoudig en is nooit veran derd: het uitzenden van psal men en andere geestelijke lie deren op verzoek en om 20.00 uur een korte meditatie/over- tieiiking door een predikant, een ouderling of wie dan ook die het woord van God kan en wil vel kondigen. Historie De uitzendingen begonnen bij Radio Flakkee in Dirksland. Omdat deze omroep niet meer bestaat, was liet even zoeken naar de startdatum van Muzi kale Hartewensen. De juiste datum weid gevonden in het Eilaiiden-Nieuws van dinsdag 24 april 1990. Op de voorpa gina valt de krant stond het bericht over de opening van de studio aan de B.C.. Zaaijerlaan in Dirksland en de mededeling dat gestart werd met het uit- zentlen van geestelijke liederen en klassieke muziek op de dins dagavond. Nu, ruim 20 jaar later, bestaat het programma nog steeds. Niet meer met dezell'de men sen die het programma heb- Ken deel van liet team van 'Muzikale Hartewense}i\ Aelderauii -l'.I.ii.k: Anilré den Boer, Klati.s Baas en lVi)ii Verhage. l'oornnn v.l.n.i: Xell/e 'l'aiiis. Jalian Kolff en johan Kieviet. Hans Cammeraal en Jan van Gurp waren nfivezig. Volii: f-laiis l'illerius ben ijpgestart, want in de loop der jaren zijn er wisselingen geweest van samenstelling. De man die op dit moment het lang.st voor het programma werkzaam is, is Johan Kolft'. Ongeveer 19 jaar geleden werd hem gevraagd of hij een keer het programma wilde pre senteren. Vele malen heeft hij daarna plaats genomen achter de microloon. Ook verzorgde hij het starten van de platen en de cd's ol kreeg u hem aan de telefoon en noteerde hij een aangevraagd (uw?) verzoek. Een tweede man, die bijna net zo lang verbonden is aan Muzi kale Hartewensen, is Hans C'ammeraat. In het begin was hij invaller als er te weinig medewerkers waren, maar de laatste jaren wordt hij volledig ingeroosterd bij de uitzendin gen. De uitzendingen vonden vrij wel altijd plaats vanuit de stu dio. Nooit van tevoren opge nomen. Een enkele keer werd een uitzending verzorgd vanuit een verzorgingshuis op Goe- ree-Overllakkec. De verzoeken kwamen in het begin veel per post maar de laatste jaren bel len de luisteraars liever. Dat is voor de programmamakers iets lastiger, maar de liederen zijn snel gevonden omdat alle titels, keurig op alfabet, in een lijst staan. Toen met de uitzendingen werd begonnen, had men maar een paar cd's en enkele tiental len langspeelplaten. Door elke maand een cd te kopen groeide het aantal cd's. Ook luisteraars lieten zich niet onbetuigd. Zo schreel een vrouw: "Ik wil lied horen. .41s je het niet hebt, ga je de cd maar halen bij Van der Boom in Sommelsdijk. Ik betaal die cd." In de winkel was al bekend dat de cd zou wor den opgehaald. Velen brachten een cd naar de studio oi'belden dat een cd afgehaald kon wor den. Niet alleen koren en solis ten van Goeree-Overflakkee, maar ook koren van buiten het eiland wilden hun werk graag via Muzikale Hartewen sen laten horen. Ook lagen er soms cd's in de studio waarvan tot op heden nog niet bekend is wie ze gebracht heelt. Het team heeft inmiddels een ])rachtige cd-coUectie en is alle gevers daarvoor heel erkentelijk. Andere omroep Jarenlang werd net program ma uitgezonden door Radio Flakkee. Begin 2009 was het duidelijk dat deze omroep niet meer verder kon door geldge brek en bestuursproblemen. Het team van Muzikale Hart- wensen was genoodzaakt om te stoppen. Op 3 februari 2009 werd afscheid genomen van de luisteraars. Dat was voor het team een emotionele uit zending want men dacht dat het uitzenden van geestelijke muziek voorgoed voorbij was. Maar dat was maar voor enkele maanden, want al snel daarna kon het team van start bij de lokale omroep 'Radio .Super star' in Middelharnis. \'anuit een gezellige studio worden de programma's vanaf 15 april 2009 weer uitgezonden. Net als \roeger: psalmen en andere geestelijke liederen op verzoek en een meditatie. Echter niet op de dinsdagavond, maar op de woensdagavond. Teatn Het team dat de uitzendin gen verzorgt is de afgelopen jaren gegroeid tot acht mede werkers: Klaas Baas, André den Boer, Hans Gammeraat. [an van Gurp, Johan Kieviet, johan Kolff, Nellie Tanis en \\'im Verhage. Hel team ziet uit naar een extra medewer ker, want soms zijn leden xaii het team verhinderd. Er wordt een planning gemaakt en wie opgegeven heeft dat hij/zij (.)p een uitzenddag verhinderd is, wordt niet ingepland. Ontvangst De uilzendingen van Radio Superstar zijn op de radio via de kabel te ontvangen in de gemeente Middelharnis op 'lOri.O MHz. Via de ether is het bereik veel verder. Dan kan meegeluisterd worden op heel Goeree-Overflakkee en Schou- wen-Duivelaird en omgeving. Dat kan op 107.3 MHz en 105.9 MHz. In de gemeente Middelharnis kunt u ook luis teren naar TV Superstar. 0]3 de hele wereld zijn de uitzen dingen te volgen via Internet op www.radiosuperstai.nl. Er zijn al verzoeken voor luiste raars in Canada geweest. En kabel-TV Goeree-Overflakkee zendt 'Muzikale Hartwensen' eveneens uit. Verzoek aanvragen U kunt iemand een mooi lied of psalm aanbieden door een brief of een briefkaart te stu ren naar: Radio Superstar, t.a.v. Muzikale Hartewensen, Molendijk 103 te 3244 AM Nieuwe-Tonge. Maar ook via het e-mailadres iiifo@radio- superstar.nl. Of telefonisch op woensdagavond vanaf onge veer half"? naar 0187 483852. DIRKSLAND - Morgenavond geeft het Christelijk Jongeren koor 'C'on Amore' uit Dirks land o.l.v. Ron van Ommen en m.m.v. organist Martin Weststrate een jubileumcon cert in de Hervormde kerk te Dirksland, i.v.m. het 15-jarig bestaan van het koon Mede werking wordt verleend door het Chrtstelijk Jongerenkoor 'C.on .Amore'. Christelijk Jong Gemengd koor 'Sjier Hasji- lieiii' uit Werkendam, trom pettist Wilhelm Groenendijk en organist Maltin Weststrate. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.00 uur De toegang is gratis. komt. is dat geen ramp. Voor de PVV wel te verstaan. Het zal hem in de opmaat naar volgende verkiezingen alleen maar wind in de zeilen geven. Zo'n winst en dan toch buiten gesloten, de underdog ten voe ten uit. Zijn grootste bedreiging ligt wellicht in zijn sterk gegroei de fractie. De meeste politici komen niet in Den Haag op grond van slaafse vrees en een minderwaardigheidsgevoel. De kiezer heeft gesproken. En hoe. De kiezer heeft mogen spreken. In alle vrijheid. Mogen spreken. Wij zien er ook een sprake Gods in: Dit zijn op dit moment de grenzen. Zover is het gekomen. Zo gezien is deze uitslag een geweldig appèl op met name de kerken en de chnstelijke gezinnen, scholen. Belijdt uw geloof weet uw plaats, bereidt u voor op een staan in een seculiere wereld. Bezint u op schijn en zijn. En houdt het besef: We hebben hier geen blijvende stad. Vermeerder het gebed. CBRXepeldtnn vovrde-e regiii. mei de nieuwe voertuigen. SOMMELSDIJK - Bij recreatiecentrum De Sta- ver werden vorige week woensdagavond twee gloednieuwe 'Vólvo haak- armvoertuigen overhan digd, bestemt voor het CBRNe peloton van de brandweer in deze regio. De heer Hoeksema van het Ministerie van Binnen landse zaken overhandig de de brandweervoertui gen aan de heer Berkhout, districtscommandant bij de Veiligheidsregio Rot terdam Rijnmond, district Zuid-Hollandse Eilanden. De nieuwe Volvo's van het type FM, met 2 van de 3 assen aangedreven, zijn speciaal geschikt voor het rijden in terrein met een zachtere ondergrond en dienen ter vervangen van de oude voertuigen, die al 24 jaar meegingen. Foto: lVi>ii van lossen Fotografie Het CBRNe peloton is gesta tioneerd op Cloeree-Overflak- kee en wordt bemenst door een 60 tal vrijwillige brand weermannen en -vrouwen. De afkorting C:BRNe staat voor 'Chemisch, Biologisch, Radioactieve en Nucleaire en explosieven'. Hel peloton kan bij ongevallen of terroristische aanslagen met één \'an deze stoffen worden ingezet ter ontsmetdng van grote groe pen burgerslachtoffers. Deze ontsmetting kan plaatsvinden middels een zgn. droge ont smetting door het verstrek ken van schone noodkleding, maar het peloton is ook uitge rust met materiaal om een ont- smetdngsdouche in te richten waarin slachtoffers ontsmet kunnen worden en aanslui tend worden voorzien van schone kleding. Het CBRNe peloton is één van de zes ontsmettingspelo- tons in Nederland die alle zes een gedeelte van Nederland als verzorgingsgebied hebben. Het peloton dat op Goeree- Overllakkee is gestationeerd bestrijkt heel Rotterdam Rijn mond, Zeeland, Midden- en West Brabant en cle regio Zuid-Holland Zuid. Na en llinke en gedegen voorberei dingstijd is met de overdracht \an de nieuwe voertuigen het |)ek:iton nvt 1009c inzetbaar en kan het weer vele jaren zijn laak uitvoeren. \a enkele toespraken bij de overhandiging volgde nog tie uitreiking van certificaten voor een aantal nieuwe vrij willigers die bij het CBRNe peloton zijn gekomen en hier voor een gedegen interne opleiding met goed resultaat hebben afgesloten. Ten slotte gingen alle genodigden naar buiten om de nieuwe voertui gen te bezichtigen én om tot de conclusie te komen dat dit CBRNe peloton zijn werk hier nog vele jaren mee kan doen. Kijk op: I SOMMELSDIJK - Morgen, zaterdag 12 juni, is het Streek museum Goeree-Overflakkee, gevestigd aan de Kerkstraat te Sommelsdijk, voor het publiek gesloten. GOEDEREEDE - Op woen.s- dag 16 juni organkseert Koninklijke Fanfare .ApoUo een miniconcert voor 'de kleintjes'. De blokfluitgroep en het leerlingenorkest zullen van 18.30-19.30 uur in vereni gingsgebouw Oostdam enkele muziekstukjes spelen voor iedereen die misschien zelf de blokfluit of een ander instru ment wil leren bespelen, of die het gewoon leuk vindt om te komen luisteren. Na afloop kunnen vragen worden gesteld en de instrumenten van dicht bij wolden bekeken. De toe gang is gratis. Van 8 l/m 11 juni is er in Stel lendam weer een avondvier daagse georganiseerd door de Vereniging Oranjefeest Stel lendam. Er zijn wandelroutes uitgezet van 10, 5 en voor de kleintjes 2,5 km in Stellendam en omgeving. Je kunt je bij de start op de eerste of tweede avond inschrijven, cle kosten zijn 3,50. Wie drie van de vier avonden mee loopt ont vangt een beloning. Het start en eindpunt van de wande lingen is de eerste 3 avonden bij 't Wapen van Stellendam, Voorstraat 4 in Stellendam om 18:30 mir. Vrijdagavond 1 1 juni wandelt men verkleed als WK-gangers en starten vanaf de ijsbaan in Stellendam Daar wordt voor afgaand aan de wandelingen het clubhuis van de ijsbaan geopend. De 10 km start de laatste avond om 18 uur en de 5 en 2.5 km om 19:00 uur van af de ijsbaan. De lopers zullen dan ongeveer gelijktijdig bin nen komen en worden inge haald door familie, bekenclen en de Brassband C^oncordia uit Ouddorp. ..M Gebruikt was nog nooit zo nieuw. 1! Knöp! EV - Longeweg 113 3245 KG Sommelsdijt - 0187 4767*7 Akkerdoos BV Kioosterweg 2 - 4317 AL Noordgouwe - Olli 401347 Jongerenkoor 'Jigdaljaiiu' o.l.v. W.A. den Hertog vleugel: Lennart Moree aanvang 17.00 uur toegang gratis 'De Mekkerstee' Oudtlorp zal geopend zijn tot 18.30 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1