Afscheid Identiteitsraad Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis PLUS Tessemaker in Stellendam volop in de verbouwing verbie|t Uw LP op CD nu slechts 24,50! Ardi keukens primeur branchediploma's Werkzaamheden Handelskade van start Aspergelunch op de velden unieke belevenis EIIAt1DEll.niEUW5 DIRKSLAND - Op 27 mei werd tijdens een officiële bijeenkomst afscheid genomen van een zevental leden van de Identiteitsraad van het Van Weel-Bethesda- ziekenhuis. Deze perso nen - mevrouw J.G.C. Tuinstra-Zagt en de heren P. Breederveld, T. van den Doel, J. Grin- wis, E.R. van Putten, T. van Splunter en D. Wit- tekoek - werden allen hartelijk bedankt voor hun inzet voor en hun betrokkenheid bij het ziekenhuis. Jaarverslag Content Website STELLENDAM - PLUS Tessemaker in Stellendam heeft vorige week woens dag 2 juni haar deuren vanwege een grondige verbouwing gesloten. Donderdag 17 juni zul len de deuren weer open gaan. De inrichting van de supermarkt zal compleet worden vernieuwd met de allernieuwste inzichten van PLUS. Met de nieuwe winkelformule staat PLUS elke dag klaar om van de dagelijkse boodschappen een bijzondere ervaring te maken, met aandacht voor de klant, de producten, de winkel én de prijs. De ver bouwing van de vestiging in Stellendam, is de vierde in een rij van openingen van PLUS supermarkten met de nieuwe winkelfor mule. Pendelbus Manege Oostmoer Inleveren rommelmarkt- spullen Rommelmarkt in Langstraat Rommel marktspullen inleveren Jubileum Plattelandsjongeren gevierd met 120 tractoren Gemeente en VHOT ondertekenen vaststellingsovereenkomst OUDE-TONGE - Op donderdag 3 juni 2010 ondertekenden gemeente Oostflakkee en Vastgoed ontwikkeling Handelska de Oude-Tonge (VHOT) de vaststellingsovereen komst tijdelijke stimu leringsregeling woning bouwprojecten 2009. Met de ondertekening van de overeenkomst is 500.000 euro van de verkregen subsidie vrijgemaakt voor de heiwerkzaamheden van de Handelskade. Vol gende week starten de hei werkzaamheden. "Kennis is kracht die je bij goed gebruik kunt ombou wen in macht." Met deze woorden vatte algemeen directeur A.J. van Dijke van DB Keuken Groep zijn presentatie samen tij dens de uitreiking van de eerste branche-erkende diploma's op 3] mei jl. in het HTC in Nieuwe gein. Negentien van zijn leergierige medewerkers ontvingen het felbegeer de papier uit handen van directeur Martin Liefheb ber van WoonWerk. Kennis, houding, gedrag Geen wassen neus OUDDORP - Voor witte asperges hoefje helemaal niet naar Brabant of Lim burg. Op Goeree-Over- flakkee worden al meer dan twintig jaar \vitte asperges geteeld door Hof Asperges in Ouddorp. Door de invloed van de zilte zeelucht onderschei den deze asperges zich van hun soortgenoten met een pittig karakter. Groei en oogst l'A(;i\A6 DINSI)A(;8 JUNI 2010 In het bijzonder werd de heer Van Putten in het zonnetje gezet: hij heeft een periode van bijna 50 jaar licüiiaatscliap van de Identiteitsraad op zijn naam staan. De heer Van Put ten kreeg als dank speciaal hiervoor vervaardigde man chetknopen met het logo van het 'otide' ziekenhuis, waar hij erg blij mee was. De voorzit ter, dhi-, PA.M. Dijkgraaf', las een aantal gedeelten uit notu len van de Raad uit de jaren '70 voor. Hieruit bleek dat de toenmalige Stichtingsraad zich bezighield met een scala aan onderwerpen: de benoeming van een hoofdzuster, de kosten van de Technische Dienst, het wel of niet aantrekken van een tweede chirurg, enz. Mede door de niemve organi satiestructuur van CuraMare heeft de Identiteitsraad nu vooral een adviserende rol richting de Raad van Bestuur, I 'oorzitter Peter Dijkgraaf (Ibiedl voorziller Koos Moerland van Cura Mare, voor de eerste maal in de geschiedenis van de Identiteitsraad een Jaanierslag/ Jaarpla Foto: Hans Villerius gebied van de identiteit kenhuis. van het zie- De heer Van Puiten nam na tientallen jaren afscheid van de Identiteitsraad. Foto: Hutu Villerius \'ervolgens werd aan de heer J.C. Moerland, voorzitter Raad van Bestuur van Cura Mare, het eerste exemplaar van het Jaarverslag 2009 Jaarplan 2010' overhandigd.' Het is voor het eerst dat de Identiteitsraad een dergelijk document heeft opgesteld. De heer Moerland gaf aan con tent te zijn tiiet het document, omdat uit de inhoud blijkt dat de Identiteitsraad zich aan het bezinnen is op haar rol in de nieuwe organisatiestructuur. Hij is blij met de goede relatie die er is tussen de Identiteits raad en de Raad van Bestuur: de Identiteitsraad denkt mee en geeft haar adviezen aan de Raad van Bestuur op een posi tief kritische manier. Wanneer u meer wilt lezen over de Identiteitsraad van Het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis kunt u terecht op web site www.vanweelbethesda.nl. Hier vindt u ook een link naar het Jaarverslag 2009 Jaar plan 2010'. De werkzaamheden voor de inrichting naar de nieuwe winkelformule, bestaan onder andere uit een vernieuwde routing in de winkel. Ook wordt het assortiment, in het bijzonder de vers- en ambach telijke prochicten, uitgebreid. Voorbeelden van assortiments uitbreiding zijn: authentieke vleeswaren zonder kunstmati ge toevoegingen, specialiteiten bereid door de slager, Koren- landers 'rustiek' brood en verse sappen die de klant zelf kan tappen. Naast de fysieke aan passingen en de uitbreiding van hel assortiment, gaat PLUS met de nieuwe formule op het gebied van service ook een duidelijke stap verder. Zo zijn er diverse 'klantcontactpunten' 'm de winkel, om de interactie tussen de klant en de PLUS medewerker te vergroten. Pro ducten worden hier voor het oog van de klant vers bereid: de bakker bakt vers brood en de vleeswaren en vlees wor den van het stuk gesneden. Daarnaast gaat PLUS Tessema ker volledig over op het CO'- koelen van de producten wat milieuvriendelijk is. "PLUS Tessemaker staat bekend als een betrokken en gezellige supermarkt waar aan dacht voor de klant en kwaliteit voorop staan," vertelt de trotse ondernemer Chiis Tessemaker. "Met de nieuwe winkelformule komt dit straks nog meer tot zijn recht. Er is meer keuze en klanten zullen de supermarkt als nog toegankelijker en klant vriendelijker ervaren." Ondernemer Chris Tessema ker vindt het een verejste dat iedereen tijdens de verbou wing voor zijn dagelijkse bood schappen nog steeds terecht kan bij PLUS. Daarom zet hij van 3 tot en met 15 jtmi een pendelbus in om zijn klanten naar een andere PLUS super markt te brengen. De pendel bus vertrekt ieder heel uur tus sen 10.00 en 15.00 uur vanaf PLUS Tessemaker naar PLUS Middelharnis. "Een beetje extra service en aandacht voor trouwe en nieuwe klanten, daar zetten we ons graag voor in," zegt Chris Tessemaker. STAD AAN 't HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwed- strijd voor pony's, proef FI, gehouden op zaterdag 5 juni 2010 in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 210. Chlüë Tiggelman, Quint, 241 pnt; Jody Campfens, Mickev Boy, 240 pnt; Amber v. Heuke- len, Sonja, 237 pnt; Eva v. Vos sen, Snoopy, 236 pnt; Louise Moerenhout, Debbie, 231 pnt; Daphne Wagemans, Neron, 230 pnt; Thomas (irootenboer, Milton, 229 pnt; Anouk Nelis- se, Noortje, 229 pnt; Anne Roos, Tirza, 229 pnt; Femke Groenewegen, Jess, 228 pnt; Imke v. Etten, Neron, 225 pnt; Sophie v. Stijn, Dynamite, 224 pnt; Frederique Mol, Dyna mite, 222 pnt; Monique Polak, Alwin, 221 pnt; CJert Peeman, Silly, 217 pnt. Meer Informatie: www.studioverbiest.nl 0187-602927 NIEUWE-TONGE - Voor de rommelmarkt, die oj) zaterdag 28 augustus, gehouden door de Gereformeerde Gemeen te is men nog op zoek naar roirmielmarktspullen die nog goed bruikbaar en verkoop baar zijn. Als u nog in het bezit bent van goede en overtollige spullen dan kunt u deze aan staande zaterdag 12 juni van 10.00 tot 11.30 uur inleve ren in de loods bij de familie Koppenaal achter Tankstation Nelissen te Nieuwe-Tongc. In de omgeving van het Nienwe- Tonge kan het ook opgehaald worden. Neem clan contact op met Anneke Admiraal (0187- 651537). De volgende zaken worden niet geaccepteerd: grote meubels, grote huishou delijke apparaten, beeldbuizen en computers. Ook op 3 juli en 14 augustus kunt u nog spullen inleveren. Voor meer informa tie en voorverkoop kun t u kij ken op de website:, www.rom- melmarktnieuwetonge.nl LANGSTRAAT - Zaterdag 12 juni organiseert de Belan genvereniging Langstraat een rommelmarkt in en nabij de Keet aan de Beatrixstraat 22 in Langstraat van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst van deze markt is bestemd voor het onderhoud van het ver enigingsgebouw De Keet. De volgende zaken kunt u er aan treffen: Rommelmarktspullen; enveloppen trekken; grab belton; boodschappenmand (raden naar het bedrag); bloe- menboeketjes; sjoelen; dvd met foto's van de Langstraat. Natuurlijk is er ook aan de inwendige mens gedacht en is er iets te drinken en te eten. Heeft U zelf ook nog over tollig speelgoed of huisraad op zolder of in de schuur staan? Bijna alles is welkom behalve: meubels, kleding en computer.audio- en videoap paratuur. U kunt het brengen op vrijdagavond 11 juni van 19.00 tot 21.30 uur. Of bel even om een afspraak te maken naar Jeanet Leroy 632846. NIEUWE-TONGE - Zaterdag 12 juni kunnen van 9.00-11.30 uur weer rommelmarktspul len (geen bedden, spiralen en wanclmeuhelen) worden inge leverd bij fam. Van Kempen. Duivenwaardseweg 7 te Nieu- we-Tonge. Wie niet in staat is zelf spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan bellen naar J. Both, tel. 0187 652072. Dit jaar mochten de Platteliindy Jongeren FAtro-Delta afd. Coeree-Overflakkee hel 60 jarige jubileum van de vereniging vieren. In mei is daarom al een toneelstuk voorgedragen en afgelopen zaterdag 5juni hebben ze op een ludieke wijze het 60 jarige jubileum onder de aandacht gebracht. Alle agrarische jongeren (maar ook de ouderen) van Goeree-Overflcikkee zijn opgetrommeld om met een,120 tal landbouwtractoren in de vorm van een grote 60 in een weiland bij de Kaasboerderij Mulder Ie komen staan. Vooraf was deze 60 met medewerking van SBG via GPS uitgezet in het veld. Het weer speelde geweldig mee wat een bijzonder uniek tafereel opleverde. De pers is uitgenodigd om dit tafereel vast te leggen, en de fotograaf van de jongeren de heerJ.J. van Wijk werd bereid gevonden om foto's te maken van uit een helikopter, die speciaal voor dit doel was ingehuurd. Voor meer info zie wwio.pjflakkee.nl In december 2009 heeft de gemeente Oostflakkee vooi het project 'Waterryck Suijs- senwaerde, deelplan Handels kade' een bedrag van 652.500 euro aan subsidie toegekend gekregen. Van dit bedrag is momenteel 500.000 euro vrij gemaakt om te besteden aan de heiwerkzaamheden. Voor het resterende bedrag wordt nog bekeken welke bestemming het krijgt. Wel is zeker dat het ten goede komt aan het project Handelskade. Komende week wordt gestart met het heien van alle bouw blokken (blokken A tot en met H). Hiermee wordt voldaan aan de gestelde voorwaarden. ,\'a het heien worden eerst 15 appartementen gebouwd uit Ijlok A (5 appartementen) en blok B (10 appartementen). In deze fase zijn nog geen com merciële ruimten opgenomen. De Handelskade is een bij zonder woonproject aan de jachthaven van Oude-Tonge. De in totaal 87 appartemen ten, verdeeld over 8 blokken, bestaan uit verschillende tvpes. Naast de luxe appartementen worden commerciële ruimten gemaakt in totaal tot ongeveer 1000 m2. Voor meer informa tie over de verkoop van het project kan contact worden opgenomen met Struijk Struijk Makelaardij, Langeweg 2-a te Middelharnis, tel. 0187 470272. De medewerkere van Ardi keukens met hel hrancliedijiloinu. Ardi keukens te Sint-Annaland (onderdeel van DB Keuken- groep) had de primeur voor het eerste branche-erkende diploma dat sinds eind 2009 voor alle verkoopadviseurs en interieuradviseurs beschikbaar is. "Als je wilt scoren, moet je investeren in mensen," stelt Martin Liefhebber kort voor de uitreiking van de eerste branchediploma's. WoonWerk levert met het nieuwe diploma traject een belangrijke bijdrage aan het vergroten van kennis in de markt. Martin: "Het nieuwe diplomatiaject bestaat uit een deel onderwijs via e-learning en een deel contactonderwijs, dat volledig afgestemd kan worden op de behoeften van het bedrijf." Achtereenvolgens kwamen diverse sprekers uit de branche aan het woord. Jan Meerman, voorzitter van GBW-MITEX was onder de indruk van zijn bezoek aan DB Keuken (Jioep "Een goede verkoper is iemand die aandacht heeft voor de klant en meer doet dan de klant verwacht." Rob Holtslag, commercieel direc teur bij Atag voegt daaraan toe dat verkopen écht een vak is, een topsport waarbij je op de hoogte moet blijven van de ontwikkelingen in de branche. Hans Ciroen in 't Wout van TrainingsTeam benadrukte het fundament achter het pro ces; de mens achter de klant en de mens achter de verkoper. "Als die elkaar ontmoeten, gaat er iets moois ontstaan." Hij reikte aan drie medewerkers van DB Keuken Groep een prijs uit voor een keukenont werpwedstrijd die tijdens het volgen van het diplomatraject werd georganiseerd; .Andries Bakker. Hendrik KofTeman en Jaap Bos. .Algemeen directeur -Arjan van Dijke betreurt het gebrek aan een goed gebruik van vakin houdelijke kennis bij veel com mercieel medewerkers in de branche. Hij roept de branche op: "Investeer in opleidingen, dat verdient zich zeker terug." De branche heeft hierin vol gens hem nog een lange weg te gaan. Hij stelt: "Kennis is macht". Maar de engelse ver taling - 'knowledge is powti' komt volgens hem nog dich ter bij de praktische betekenis. "Kennis is veel meer een kiadii die je bij goed gebruik kiiui ombouwen in macht. DB Keu ken Groep hecht grote waarck- aan het investeien in kermis en het juiste gebruik van dit- kennis." Gonimerdeel direc teur .Aart de Bruin vult aan: "Kennis is belangrijk, maar houding en gedrag zijn nog belangrijker. De persoonlijk heid van iedere medewerker maakt het verschil. Maar om die houding te beïnvloeden, heb je kennis nodig. Enthou siasme en vertrouwen komen dan vanzelf bovendrijven. Het een heeft direct met het ander te maken." -Aart de Bruin besluit: "Bij aan vang V an de opleidingen waren we wat sceptisch maar het opleidingstraject bleek geen wassen neus maar een serieuze opleiding met diepgang en een verrassende afstemming op te praktijk. Zelfs onze meest en aren verkopers hebben van dit traject geleerd. We juichen het initiatief van het diplonia- trajea toe en roepen andere bedrijven op het spel' mee te spelen. Hoe het spel gespeeld wordt, zal per bedrijf verschil len. Maar meer kennis in de hele branche maakt het spel voor iedereen nog leuker. De deelnemers aan de aspergelunch in Hold De Be, Bij Hotel De Beer in de Euro poort weten ze dat. Ze hebben daar al jaren, in het seizoen. Hof Asperges op de kaart staan. Nadat Eugene Jansen, chef kok van het restaurant van het hotel, vorig jaar zijn wens in vervulling zag gaan eens op een aspergeveld een asperge lunch te bereiden, besloot hij dit jaar tot een tweede editie. Het was vorig jaar een groot succes. Maar het is dan ook een uniek evenement, een asper gelunch op de velden bij Hof Asperges. Dat daar geen elek triciteit en stromend water is, maakt hem niet uit. "Dat is zo geregeld!" .Antoine van Esch. directeur van Hotel De Beer vult aan: "Ieder jaar organise ren wij voor zakenrelaties en genodigden een aspergehmch. Het is een geweldig product, dus w ij vinden het leuk de Hof -Asperge in het zonnetje te zet ten. Op een prachtige dag als deze. met een heerlijk zonne tje, weet je gewoon niet wat je meemaakt!" Na ontvangst met een heer lijk glas mousserende Premier Bulle, volgde een korte uitleg van Pauline Hof, die de dage lijkse leiding bij Hof .Asper ges heeft, over de groei en oogst van asperges. Sommige genodigden wilden ook graag proberen asperges te steken. Moeilijk is het niet. maar het vergt wat handigheid om het steekmes op de juiste manier te hanteren. Daarna verplaats te het gezelschap zich naar de rand van het veld, om in een open tent aan prachtig gedekte lange tafels met uitzicht op de aspergebedden, asperges te eten. Eugene had een prach tig menu in elkaar gezet en bereidde dat in een speciale keukenteni ernaast, \ooraf een salade van asperges met een taartje van rauwe makreel met een coquilie topping. -Asperges met lamsvlees (leverancier sla- geiij De Zeeuw) en saliesaus en gesauteerde aardappelen als hoofdgerecht en een echi aspergedessert: crème brülét van asperges, asperge-ijs eii een klein glaasje echte asper gelikeur. Bij de aspeiT^es werden prach tige wijnen gedronken, de speciaal verkozen asperge^vijn "Spargelfreund 2008" \an Zieg- ler uit de Pfalz en Spatburgun- der Spiitlese 2005 van dat zelf de wijnhuis geselecteerd door Tire Bouchon. "Het is een bij zondere gebeurtenis om op het veld asperges te eten, zo vlak naast de aspergebedden waar ze uitgekoitien zijn. Normaal zijn alleen de aspergestekers op het veld aanwezig. Hard aan het werk. om te oogsten. Op deze plaats met een gezelschap onspannen lunchen "is dan ook heel apart. Echt uniek! Wat mij betreft wordt dit een traditie!" aldus Pauline.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6