Zeeuwse CDA parlementariër Ad Koppejan bezoekt Stellendamse vissershaven XSARUS XSARUS zoekt nieuwe IT'ers vanwege verdere groei EIIAtlDBI-niEUWS Extra kerkdiensten Expositie 'Beeldspraak' in Diekhuus Druk weekend voor KNRM Ouddorp Atelier Ansjo voor naailessen en workshops Fieri Musicali van Stravinsky voert werken en Brahms uit EIIAnDEn_ffilEtJW5 legen gedwongen ontpolde>i)ig en voor arm pak N57 en \"^9 STELLENDAM - Vorige week bracht CDA Twee de Kamerlid Ad Koppe jan een bezoek aan het eiland. Eerder in de week bracht hij een bezoek aan het Albeda College Oude- Tonge en vrijdagochtend vroeg was hij present in het gebouw van de UFA, waar hij te gast was van een groep CDA-ers, natuur lijk in het kader van de Tweede Kamerverkiezin gen die morgen worden gehouden. Uitgebreid liet Koppejan zich voorlich ten over het belang van de visserij voor de vissers en voor heel de regio. Zijde lings kwamen natuurlijk ook nog andere zaken aan de orde. Poisson Cuisine Doorgeschoten natuurbeleid DIRKSLAND - XSARUS is inmiddels geen onbe kend bedrijf meer op Flakkee. Het IT-bedrijf uit Dirksland ontwik kelt webapplicaties voor bedrijfsleven en overhe den. Daarbij wordt het internet ingezet om dage lijkse processen beter en sneller te laten verlopen. Zgn. e-commercesyste- men zijn een specialisatie geworden; voor klinkende namen worden webshops ontwikkeld en wordt de logistieke en financiële afhandeling geautomati seerd. Het bedrijf levert zijn diensten niet alleen aan het bedrijfsleven, maar ook zorginstellin gen en overheden zijn klant. Het bedrijf timmert behoorlijk aan de weg en zal vanwege toenemende groei eind dit jaar verhui zen naar een nieuw en gro ter pand aan de Randweg van Middelharnis. Daar naast is men dringend op zoek naar nieuwe IT'ers. We spreken met de heer Paul Kieviet die tekst en uitleg geeft. Geref. Gemeenten Geref. Gemeenten in Ned. Christelijk streekblad op.gereforrveerde grondslag Functie Kandidaten PA(;iNA2 DINSDAG 8 JUNI 2010 Door Adri van der Laan Sinds dat de, in het Zeeuw se Zoiitelande wonende, Ad Koppejan aan liet begin van de huidige kamerperiode in Den Haag aantrad heeft hij menig keer het eiland bezocht. Eén van zijn eerste bezoeken was drie jaar geleden toen er een grote bijeenkomst over het al dan niet onder water zet ten van de Ziiiderdieppolder werd gehouden, "Sindsdien ben ik de polderwoordvoer- der geworden", schertst het 47-jarige Tweede Kamerlid. In de afgelopen drie jaar is hij ook menigmaal te gast geweest in de Visafslagvan de UFA, waar hij op verschillende manieren geconfronteerd werd met de nood van de Goereese vissers. Het deed hem dan ook goed dat hij in de toelichting van Kees Sinke vrijdag te horen kreeg dat het beter gaat met de visserij. Sinke sprak namens de Vissersvereniging Zuidwest en de UFA - en misschien ook wel als C'DA'er - het Kamerlid toe. Sinke roemde de innova- liedrang die de overgebleven vissers ten toon spreiden. Hij doelde hierbij op het groeien- Ail Koppejan unlvangl uil /laiideii van Mark Kern een vispukkel. de succes dat de vissers hebben doordat ze overgestapt zijn van de traditionele boomkorvisserij op diiurzamer vismethoden, zoals de Sumwing, het puls korren en andere vismethoden die de bodem minder beroeren en daardoor geen venneende scliade meer aanrichten. En de visserman bespaart met de nieuwe vismethoden soms vele procenten - dure - stookolie. Kees Sinke schetste Ad Koppe jan hoe de vissers ook op andere tijden de bakens verzet hebben en steeds meer gericht zijn op het duurzaam vangen van vis. Investeringen hiervoor zouden momenteel wat beter kunnen worden gedaan omdat de olieprijs, als gevolg van de crisis, weer fors gezakt is. "De olieprijs is voor de vissers heel belangrijk. Reken maar dat ze iedere ochtend in de krant kij ken hoe hoog de prijs is", aldus Sinke. De CDA'ers zijn ervan over tuigd dat het optreden van de laatste twee visserijministers uiteindelijk toch een positief effect heeft gehad op de visse rijsector. Hoewel natuurlijk in verschillende saneringsrondes de Goereese visserijvloot in aantal schepen fors is afgeno men. Een probleem is volgens Sinke verder dat het de sector, van wege de negatieve berichten, niet altijd lukt om jongeren 'warm' te krijgen voor een baan en opleiding in de visserij. Ook gaf Sinke aan dat de ver houding tussen de banken en de visserij niet altijd even goed is geweest. "De ABN-AMRO is altijd sterk vertegenwoordigd, maar is nu wel veel met zichzelf bezig. Daar staat tegenover dat de Rabobank weer terrein aan het terugwinnen is". Zorgen zijn er natuurlijk nog wel. Kees Sinke, en ook de vis sers waar later op de steiger een praatje mee werd gemaakt, hadden ook hun zorgen over de Natura 2000 gebieden en de aanwijzing van het Zeereser- vaat. Deze natuurmaatregelen hebben in sommige gebieden in de Noordzee een heel beper kende werking voor de vissers. Nadat het gezelschap, waaron der ook Wiebrand Dijkstra van de provinciale Statenfractie van het C^DA, zich voldoende had laten voorlichten nam men een kijkje in de visafslag waar de zojuist gevangen vis volop werd verhandeld. Koppejan kon aan de steigers voorbeel den zien van vrijwel elke 'nieu- Adri van der Laan we' vismethode. Hij liet zich dan ook uitgebreid voorlich ten over het al dan niet succes hebben van de verschillende vangstmethodes. De nieuwe vishandel en -res taurant Poisson Cuisine van Mark Kern kreeg eveneens bezoek van de CliA'ers. Een trotse Kern gaf een rondlei ding door zijn gloednieuwe bedrijf Hier kreeg Ad Koppe jan het 'traditionele' vispakket overhandigd. Aan het eind van het bezoek van de parlementariër gaf deze aan dat hij zich thuis voelt op het Zuidhollandse Goeree- Overflakkee en dat hij zijn al aanwezige kennis van de vis serij sterk heeft uitgebreid. Steeds meer wordt Koppejan betrokken bij de problema tiek van andere delen van deze regio. Dit vonden de aanwe zige CDA'ers natuurlijk een goede zaak en men hoopt dat er meer mensen in de Kamer zullen komen die de waarde van de vis.serij inzien. In het kort gaf Ad Koppejan aan dat hij afstand neemt van het "doorgeschoten natiuirbe- leid" van enkele jaren geleden, waarbij men ervan uitgaat dat agrarisch natuurbeheer uit den boze is. Verdere ontpolde- ring ten goede van de natuur kan niet de goedkeuring van Koppejan wegdragen. Hij legde dan ook uit dat hij tegen gedwongen ontpoldering is en dat hij het heel belangrijk vindt om voldoende zoetwater voor de agrariërs beschikbaar te houden: "Geen zout zonder zoet". CDA-er Dirk Pijl bracht de problematiek van het op diep te houden van het Slijkgat naar voren. Ondanks dat alles gere geld is en dat er goede afspra ken zijn gemaakt, heeft Pijl het gevoel dat het op diepte hou den \'an deze toegangsvaarweg naar de Stellendamse haven in de toekomst niet zo gesmeerd zal lopen. Koppejan drukte de vissers ophet hart om direct bij hem aan de bel te trekken als men de afspraken niet na komt. Tijdens het bezoek kwamen tal van andere zaken aan de orde. Veelal zaken die al wel bekend waren maar die toch de aan dacht blijven vragen van de politiek. Koppejan gaf de visserijge meenschap de boodschap mee onr een nauwere verbinding tussen de visserij en de recre atie te maken. Hij pleitte ook voor een plaats voor de sport- visserij 'tussen' de (beroeps) zeevisserij. Tijdens de bijeenkomst verze kerde Koppejan dat de files in de zomer op de N57 en de N59 zeker de aandacht van hein hebben, en als het mogelijk is zal hij de problematiek dan ook ter sprake brengen. "Online communicatie is niet meer weg te denken uit het dagelijks leven", stelt Paul. "Zowel in de relatie bedrij- ven-consumenten als bedrij ven onderling gebeurt steeds meer via het w'eb. We zijn een ICT-leverancier van webpor- tals, e-commerce systemen en andere webapplicaties; de hoe veelheid projecten neemt nog steeds toe. Wij leveren onze diensten aan veel verschillende bedrijven. Daarnaast houden we ons ook intensief bezig met het ontwikkelen van onze medewerkers. Immers, door het volgen van cursussen en het behalen- van certificaten kan het kwaliteitsniveau wor den versterkt en kunnen de technische vaardigheden aan de klanten worden getoond. Momenteel werken we veel aan e-commerce svstenien voor retailbedrijven en aan webap plicaties voor bedrijven en overheden. Onlangs nog heb ben we, samen met IT-dienst- verlener Ordina, een zeer omvangrijke opdracht binnen gehaald bij het Ministerie van Volksgezondheid, voor een systeem waarmee alle Neder landse zorginstellingen zullen gaan werken". Het moge duidelijk zijn, dat XSARUS een bedrijfis dat zich richt op de toekomst. "We wer ken inderdaad aan een verdere groei van ons bedrijf", vertelt Paul. "Zo zuUen we omstreeks december verhuizen naar ons nieuwe pand aan de zuide lijke randweg in Middelhar nis. We zijn dringend op zoek naar softwareprogramnieuis en internetspecialisten, zowel echte 'techneuten' als men sen die meer op het grafische zijn georiënteerd. Ik weet dat er dagelijks veel IT'ers vanaf het eiland naar de Randstad rijden. Wij bieden deze men sen een kans om bij ons aan de slag te gaan. Zo kunnen ze veel reistijd besparen en dat levert uiteraard ook meer vrije tijd op. Werken bij XSARUS betekent werken aan hoog- kwalitatieve oplossingen voor mooie opdrachtgevers"Paul hoopt daarom dat veel mensen bij XSARUS zullen sollicite ren. "Als men een IT'er kent. die wellicht interesse heeft en hem of haar aandraagt voor een gesprek, verdient men een weekend Parijs", voegt hij er zelfs aan toe. Aanmelden kan via onderstaande gege vens. Meer informatie over het bedrijf is te vinden op www. xsarus.nl. XSARUS E-development Consulting BV Watertoren 8, 3247 C:L Dirks land T 4-31 (0)187 607090 F -h31 (0)187 607099 E pkieviet@xsarus.nl I http://www.xsarus.nl DIRKSLAND - Dinsdag 8 juni, 19.30 uur, ds. j. Schipper. NIEUWE-TONGE - Dinsdag 8 juni, 19.30 uur, ds. G.M. de Leeuw. OUDDORP - Donderdag 10 juni, 19.30 uur, ds. A.J. de Waard. STAD AAN 'T HARING VLIET - Dinsdag 8 juni, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. MELISSANT - Vrijdag 11 juni, 19.30 uur, ds. J. Weststrate (bed. H.D., bev. ambtsdr.) Uitgave: uilgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verscliijning: dinsdag huis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitirjgstermijn zal<eliil<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdenslierictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verlKOop: e-mail: gertvenweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur. J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). XSARUS BOUWT IN 2010 EEN INSPIREREND KANTOORPAND AAN DE ZUIDELIJKE RANDWEG IN MIDDELHARNIS. Kijk voor meer informatie op www.xsarus.nl of neem contact op met drs. Paul Kieviet via telefoonnummer 06 54215071 of via vacatures@xsarus.nl. XSARUS helpt bedrijven en overheden optimaal te presteren via het web. Voor klinkende namen worden optimaal renderende e-commercesystemen en effectieve webapplicaties gerealiseerd. XSARUS is een prettig ICT-bedrijf dat op een verfrissende manier werkt aan verdere groei. De beide ontwikkelteams - de kern van het bedrijf- hebben verdere uitbreiding nodig. We hebben verschillende typen webdevelopers c.q. webspecialisten nodig. Zowel starters als verder gevorderden en zowel meer visueel georiënteerden als echte techneuten. De werkzaamheden kunnen variëren van de implementatie van standaardsystemen tot het ontwerp en de bouw van complexe maatwerkoplossingen. Vul samen met ons jouw eigen functie in! De verschillende profielen maken dat ook de eisen voor de kandidaten divers zijn. Als basis stellen we een opleiding op het gebied van informatica of multimedia op prijs. Ervaring met PHP en/of Java en SQL- omgevingen evenals kennis van frameworks, template-engines en XIVlL-technologie zijn een pré. MIDDELHARNIS - Vanaf zaterdag 5 juni exposeert C".o Schellevis in de gang van het Diekhuus. in Middelhar nis een serie .schilderijen van spreekwoorden en gezegden. "Met grote voldoening", zegt Co Schellevis, "verbeeld ik de spreekwoorden op een surre alistische manier. Het zoeken en vinden van thema's en de indeling op het doek zijn een leuke en spannende be/ig- heid." In frisse pastelkleuren geschilderd is de serie een feest van herkenning. Co Schellevis volgt .lessen bij Harald Jean jassoy en heeft zich ontwikkeld tot een veelzijdig schilder, die altijd weer \errast wanneer hi| een nieuwe uitdaging oppakt. De serie schilderijen is tot en met eind juni te zien onder tie noemer 'Beeldspraak'. OUDDORP - Vrijdag 4 juni om 13.18 uur werd de beman ning van de Griend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een zeiljacht wat in de omgeving van de SP 23 op het Grevelingenmeer aan de grond was gelopen. Met de reddingboot Griend werd van uit het boothuis Willeniijntje vertrokken richting de SP 23. Daar werd echter niets aange troffen. Na enkele zoekslagen te hebben gemaakt, werd het betreffende jacht, de Sofia van 12 meter lengte en met 2 personen aan boord, aange- - troffen bij de SP 13. Er werd een sleepverbinding gemaakt en het jacht werd los getrok ken. Na inspectie bleek dat de motor te heet was geworden en een koelwaterslang w;as ver brand. Het jacht kon dus niet meer op eigen kracht verder. Besloten werd om het naar Port Zelande te slepen waar monteurs aanwezig waren om het probleem op korte termijn te verhelpen. Na de gegevens te hebben opgenomen kon de Griend terug naar station. Op zaterdag 5 juni om 16.55 uur werd de bemanning van de Griend door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een boot met motorproblemen op de Grevelingen, bij de boei RB 7. Met de reddingboot Griend werd ter plaatse gegaan en het motorjacht Zwerver van 7 meter lengte en met 4 perso nen aan boord, werd aange troffen bij de RB 7. De oorzaak van de problemen was een lege accu. Met de Griend werd de boot op sleep genomen en naar de haven van Brouwershaven gesleept. Met behulp van start- kabels werd geprobeerd de motor weer te starten. Mede dankzij de hulp van omstan ders is de motor weer gestart, waarna de boot haar weg naar de thuishaven Herkingen kon vervolgen. Zaterdag 5 juni om 19.12 urn- werd de schipper gebeld door de Kustwaclitpost Ouddorji met de mededeling dat er aan de buitenzijde van de Ooster een opblaasbare catamaran, met aan boord twee personen, niet of nauwelijks vaart maak te. De Kustwaclitpost Ouddorp had al van diverse passerende schepen een melding gehad over het kleine bootje zö \er op zee. Hierop heeft de schipper besloten om via het Kustwacht Ontrum alarm te laten maken om het bootje terug te laten slepen naar het strand. Met de Baron van Lynden werd ter plaatse gegaan, en de twee niets vermoedende Belgische opvarenden gevraagd naar het doel van hun zeetocht. Zij verklaarden dat zij 's mor gens waren vertrokken \anaf het strand van Ouddorp \()or een tochtje op zee, en waren zich van geen kwaad bewust over de mogelijke gevaren van hun tocht zo ver uit de kirst. Gezien de wind en de tegen werkende ebstroom, heeft <lc reddingboot het bootje op sleep genomen en afgelexcrd op het strand van Ouddorj). Hier werden zij nogmaals ver manend door de schipper en de bemanning toegesproken. Dankzij de oplettendheid van de bemanning van de Kust- wachtpost Ouddorp is erger voorkoinen. SOMMELSDIJK - Recent heeft atelier Ausjo haar deuren geopend. Gediplomeerd cou peuse en hoedenniodiste Caro- lien Vis leert u in groepjes van maximaal 4 personen zowel de basis als de fijne kneepjes van het modevak. De cursussen en workshops, die in atelier Ansjo gegeven worden, zijn interes sant voor zowel beginners als gevorderden. Door de per soonlijke begeleiding werken cursisten altijd in hun eigen tempo en op hun eigen nivo. Atelier An.sjo is gevestigd aan Jacob Catsstraat 67 te Som melsdijk. Zie voor meer infor matie website www.atelieran- sjo.nl of bel naar 0187-486868. Het Chr. Kamerkoor Fiori Musicali, solisten, pianisten en slagwerker, vertolken in hun volgende concert het Requi em van Brahms en de Psal mensymfonie van Stravinsky. Muziek waarin grote emoties tot klinken zullen worden gebracht. De uitvoering vindt plaat op zaterdag 12 juni in de R.K. kerk te Oude Tonge, aan vang 20.00 uur De gerenom meerde professionele solisten Tanja Obalski, Duitse sopraan, en Donald Bentvelsen, bas, zullen hun medewerking ver lenen een het concert, evenals een aantal gastzangers. Hei geheel staat onder leiding van dn-igent Sietse van "Vv'ijgerdeii. Toegangskaarten kosten 15 (voor kinderen tot 16jaar€ 10) en zijn te reserveren via 0187 641553 of via website www. fiori-musicali.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2