Woonlocatie Molenzicht ontvangt fraaie geschenken uit opbrengst rommelmarkt Ardi keukens maakt klanten dubbel blij met mooie cadeaus Peuterspeelzaal De Gornet heeft Juf Margaplein Hangjongeren bieden alsnog excuses aan ABN AMRO en Fortis Bank Nederland onder één dak Oud papier obs De Westhoek Inleveren voor Goede-spuUen- markt Info-avond borstvoeding Golf surf uitje voor Kinderhuis Oostvoorne Zomeravond- markt Bingo in het Wijkcentrum EIIAt1DE|i.filEUW5 Opening PACUNA 10 DINSDAC,8JU\12010 DIRKSLAND - Voor de twee de keer werd de Sticliting Sja- looni Zorg goed bedacht door mevrouw Lijnie van der Linde uit Ouddorp. Was het vorig jaar de woonlocatie Westplaat in Sommelsdijk die verblijd werden met een geschenk, nu de locatie Molenzicht in Dirks- land. Door haar grote inzet met het houden van rommel markten haalt Lijnie van der Linde jaarlijks een fors bedrag op, dat zij steeds aan een goed doel, een instantie op Goeree- Overflakkee, schenkt. De gift aan Molenzicht is een prach tige (extra) koelvriescombina- tie, zodat er op grotere schaal ingekocht kan worden, wat weer tijd scheelt voor de bege leiders en wat uiteindelijk ten goede komt aan de bewoners. Ook werd een elektrische naai machine cadeau gedaan, wat voor Molenzicht een grote vooruitgang is. Immers, met 16 bewoners is er altijd wel ver stelwerk. Op de locatie Molen zicht wonen 13 bewoners met een lichamelijke, verstande lijke en/of psychische beper king. Samen met het tegen overliggende huis 'Watermo len', waar ook nog 3 cliënten wonen, vorint het de woonlo catie Molenzicht. De bewoners waren ook zichtbar blij met de cadeaus, die vorige week woensdagmiddag na de koffie werden overhandigd. Boven dien was er voor iedereen nog een ijsje uit de net overhandig de koelvriescombinatie, en met het inooie weer ging dat ging er goed in. Al me al was het een feestelijk uurtje, waarin Lijnie van der Linde natuurlijk har telijk werd bedankt. (Foto's: Hans Villerius) MIDDELHARNIS - Het ABN AMRO-kantoor aan de Oostdijk verhuist per 11 juni 2010 naar het kantoor van Fortis Bank Nederland aan de Nieuw straat te Middelharnis. Hiermee is de eerste stap gezet naar de fysieke inte gratie van de twee banken. Vanaf deze maand wordt de integratie ook zicht baar in het straatbeeld. Op de gevel is dan voortaan alleen het ABN AMRO logo nog te zien. Klanten zijn door hun bank per soonlijk ingelicht over het samengaan. Zij behouden hun eigen rekeningnum mer, bankpas en pincode. Paidus de Wilt, directeur ABN AMRO Particulieren: "Tij dens het integratieproces staat het klantbelang centraal. Op onze vestigingen en in onze call centers zijn extra mensen aanwezig om vragen te kun nen beantwoorden. Ook gaan we vaker 's avonds open." In het proces is gekozen voor een geleidelijke verandering voor de klant. Zo wordt er Twin ning (two-in-one) toegepast. Dat betekent dat er in de ABN AMRO-vestigingen een specia le balie komt waar klanten van Fortis Bank Nederland voorlo pig terecht kunnen. Klanten kunnen vanaf 11 juni aan het kantoor aan de Nieuw straat terecht waar het pand omgebouwd wordt tot een kan toor dat onderdak biedt aan zowel ABN AMRO als Fortis Bank Nederland. Het kantoor is open op maandag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op de oude locatie aan de Oostdijk verdwijnt de geldau tomaat. Het ABN AMRO kantoor sluit in de loop van woensdag 9 juni. Hoewel er op donderdag 10 juni op het Fortis-kantoor nog enige werkzaamheden kunnen zijn, is dit kantoor die dag open voor zowel Fortis- als ABN AMRO-klanten. De officiële opening van het gecombineerde bankkantoor vindt plaats op vrijdag 11 juni. Alle geïnteresseerden zijn van harte uitgenodigd hierbij aan wezig te zijn. In totaal worden 150 vesti gingen van ABN AMRO en Fortis Bank Nederland samen gevoegd. Voor Fortis-klanten betekent dit een forse toename in het aantal vestigingen: van 150 naar ruim 500 vestigingen. Voor ABN AMRO-klanten blijft het aantal vestigingen gelijk en wordt de service verder uitge breid. Bij de juridische fusie (tweede helft 2010) wordt het startsein gegeven voor de laat ste fase, namelijk het migreren van klanten uit de systemen van Fortis naar ABN AMRO. Voor het einde van dit jaar is de samenvoeging dan een feit. Klanten kunnen voor meer informatie ook terecht op www. abnamro.nl/fusie. OUDDORP - Op de eerste dag van juni werd in Peuterspeelzaal De Gornet aan de Dorpstienden een groot feest gehouden op het plein in de stralende zon. Versieringen overal, slingers spandoeken, hapjes, drankjes vrolijke peuters en hun ouders waren allemaal in feeststemming bij elkaar om het feit te vieren dat precies 25 jaar geleden juf Marga bij de peuterspeelzaal haar intrede deed, en dat was natuurlijk een klein feestje waard. Veel peuters gingen met haar op de foto en als klap op de vuurpijl kreeg ze uit handen van de directeur van Peutereiland - waar een groot deel van de eilandelijke peuterspeelzalen onder valt - een naambord voor het plein van de peuterspeelzaal. Dit plein zal nu dus voortaan de naam Juf Margaplein dragen. (Foto: Adri van der Laan) .CENT/, o. www-brilcentrumkeuvelaocnl Zandpad 56 - Middelhoinis - Telefoon (0187) 48 34 37 OUDDORP - Vanaf maandag 7 juni t/m vrijdag 11 juni staat Ie papiercontainer weer op het parkeerterrein voor de schoo- lingang. L' kunt gedurende de schooluren uw oud papier in de container plaatsen. Graag het papier zoveel mogelijk in dozen en/of gebonden aan te leveren en zo ver moge lijk naar achteren te stapelen. Mocht u oud papier hebben m de weken dat de papiercon- ■ainer er niet staat, dan kunt I dit in de schuur naast de i\erdekte fietsenstalling depo neren. Deze deur is tijdens de s< hoolui-en geopend. Ook hier het verzoek het papier zoveel mogelijk in dozen of in gebon den hanteerbare pakketjes aan te bieden zodat we het eenvou dig kunnen verplaatsen. DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Hervormde (iemeente van Dirksland op monumentendag zaterdag 11 september a.s. zal weer een Goede-spuUen-markt worden georganiseerd. Daarvoor is men weer op,zoek naar mooie, goed verkoopbare spullen. Als u iets hiervoor af wilt staan, kunt u terecht bij Henk en Ani ta van Putten, Westdijk 11 te Dirksland. De spullen moeten alleen wel passen in een kuub- kist. De eerstkomende inlever dag is zaterdag 12 juni tussen 10.00 en 12.00 uur. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om zelf spullen te brengen, kunt u voor het laten ophalen ervan (uitsluitend binnen de gemeente Dirksland) bellen naar Lucas Mandemaker (tel. 603262) of Henk van Putten (tel. 601509). Woensdagavond 9 juni a.s. organiseert borstvoedingor ganisatie LLL weer een info- avond voor zwangeren en voor vrouwen die al bevallen zijn. Ervaring leert dat een goede voorbereiding op de borstvoeding een betere kans van slagen geeft. Er wordt een onderwerp besproken dat met borstvoeding te maken heeft en er kunnen ervaringen wor den uitgewisseld. De avond wordt gehouden aan het adres Altekleinsedijk 5 te Ooltgens- plaat en duurt van 20.00- 22.00 uur De entree bedraagt 5 per avond of 35 voor de complete cursus Borstvoeding, incl. 'Handboek borstvoeding'. Voor vragen over borstvoe ding of voor verhuur/verkoop van diverse kolven kunt u ook bellen naar Carla van Gils, tel. 0187 631716. Op zaterdag 29 mei vond de gemeentedag plaats in de Ring van Sommelsdijk. Een groep hangjongeren uit de jaren zestig kwamen hier ook op af Zij speelden toentertijd op het Marktveld te Sommelsdijk diverse spelletjes, maar ook haalden zij weleens kattenkwaad uit. Zo werd er onder andere belletje getrokken en ook is er wel eens een ruit gesneuveld bij de familie van Driel. Nu werd het tijd voor de hangjeugd van toen om hiervoor excuses aan te bieden. Zij zochten de familie van Driel op en overhandigden hen een welverdiende bos bloemen voor de overlast van vroeger. De bloemen werden door de heer van Driel in dank aangenomen en de excuses werden aanvaard. Op de foto ziet u afgebeeld achterin van links naar rechts: Atie Driece, Peter vd Boogert, Gerrie Lodder, Jan Mastenbroek, Arie van Groningen en Genna Joppe. Op de voorgrond ziet u Dhr. M. van Driel, en Rma Driece, verscholen achter de heer van Driel Rien Joppe. OUDDORP - Vanaj de opening m 2009 van golfsurfschool SurfKaravaan in Ouddorp aan Strand derde blok is Marolijn Pronk (16) helemaal gek van het golfsurfen. Na fanatiek deelgenomen te hebben aan de jeugdlessen van SurfKaravaan heeft ze een eigen board gekocht en is ze zelf vaak in de golven van Oud dorp te vinden. Ze is zelfs zo enthousiast dat ze haar inaatschappeUjke stage binnen de golfsurfschool heeft gedaan: het organiseren van een door de surfschool gesponsorde golfsurfmiddag voor kinderen die iets minder vanzelfsprekend met het surfen in aanraking zouden komen. Marjolein heeft hiervoor een aantal doelgroepen uit de regio benoemd en uiteindelijk is kinderhuis Oostvoorne door haar benaderd. Onlangs was het zover: 12 kinderen in de leeftijd van 11-13 jaar maakten onder begeleiding van stagiaire Mar jolein Pronk en SurfKaravaan eigenaar Robert Jansen kennis met het golfsurfen. Zowel het weer als de golven waren prachtig en de dag was dan ook zeer geslaagdDe kinderen hebben genoten en voelden zich Kmg of the Waves wanneer ze met hun board van de golven afreden. Bij het afsluiten van de dag kregen alle kinderen een schitterend door Marolein ontworpen suifdiploma mee. Marjolein mag erg trots zijn op de uitvoering van haar stage en is nu nog enthousiaster geworden als golfsurfster. Ook het helpen met lesgeven vindt ze erg leuk, ze denkt er zelfs over om binnenkort een opleiding te gaan doen om golfsurfinstructrice te worden. Het golfsuren is nog redelijk onbekend maar iedereen met een zwemdiploma kan in Ouddorp leren golfsurfen zegt Marjolein. Zelfheeft ze bij SurfKaravaan eerst samen met haar ouders in familielessen leren surfen. Daarna heeft ze samen met haar zus Rianca vaak meegedaan aan de jeugdlessen en dit jaar surfen ze als gevorderde surfers met hun eigen spullen in de SurfKaravaan surfclub. Wie ook wil leren golfsurfen kan tussen Pasen en oktober terecht bij golfsurfschool SurfKaravaan in Ouddorp. Grote kans datje Marjolein daar in hel water tegenkomt. GOEDEREEDE - Vrijdag I! juni van 17.00-21.00 urn- wordt op het plein van OBS Buten de Poorte te Goeder- eede een Zomeravondmarkt gehouden. Verkocht worden ü.a. bloemen, eten en drinken, gebakken vis, tweedehands kinderkleding van Stip&Stoer, sieraden van Adri van der Sluijs, aanwezig zijn fotograaf Desirée van Halewijn, Jorbeau Kreatief, dierenwinkel Kobus, een knutselkraam van de over- blijfmoeders, een grabbelton, er kunnen enveloppen worden getrokken, enz. MIDDELHARNIS - De bin- oocommissie van het Oude- enwerk houdt op zaterdag 12 juni een Bingoavond voor jong en oud in het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis. Iedereen is vanaf 19.00 uur welkom. De eerste ronde begint om 19.30 uur. Deelname aan 10 ronden Bingo kost 6, de koffieron- den^ kosten €0,50 per stuk, de superronde 1,50 en een vlug gertje met grote prijs 1Deel nemers kiezen zelfwaar ze aan meedoen. Een kopje koffie of thee wordt gratis aangeboden. In verband met het 10-jarig bestaan van Pelma Keukens te Goes, zusterbedrijf van Ardi Keukens, waren er begin mei twee prachtige actieweken. Veel mensen hebben geprofiteerd van de aanbiedingen. Maar dat niet alleen, alle klanten maakten kans op vier mooie cadeaus, twee Giant-fietsen en twee Weber-gasbarbecue's. Elke keukenkoper mocht na aankoop van een keuken het voorblad van de order in een speciale actiebus doen. Aan het eind van de actieweken heeft bedrijfsleider Henry Boogaard .samen met zijn vrouw de trek king verricht. De volgende klanten hebben we dubbel blij kunnen maken. Earn. Bal uit Bruinisse en Fam. Jongejan uit Oude Tonge voor de Giant heren en damesfiets. Fam Welleman en mevrouw Jansen uit Steenbergen voor de Weber gasbarbeque. De prijswinnaars hebben op zaterdag 28 mei hun prijzen onder het genot van een kopje koffie en een tvanne bolus in ontvangst genomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10