Pinkstermarkt Camping De Grevelingen voor Inloophuis De Boei Geslaagde Rabobank Golfdag m Onzekerheden houden raad in Middelharnis in greep bij opmaat naar najaarsbegroting Enthousiasme en inspiratie in 't Blaeuwe Huus Kunstexpositie 'Goedereede beweegt' Kleuters Bosseschool verhuizen naar het 'Kleuterbos' 'Strategie bedrijventerreinen en visie detailhandel in de versnipperaar' D66 in de regio EIIAt1DE|i.niEIJW5 BATTENOORD Op Camping de Grevelingen in Battenoord bij Nieuwe- Tonge is met Pinksteren een Pinkstermarkt gehou den. Jaap Tanis, Noord- zeevisser van de Goeree 48 zag hierin een mooie gelegenheid om samen met zijn helpers vis te bak ken en garnalen te verko pen voor het goede doel: Stichting inloophuis 'De Boei Goeree-Overflakkee' te Goedereede. GOEDEREEDE - De gemeente Goedereede organiseert van vrijdag 7 mei tot en met dinsdag 13 juli een kunstexposi tie in het gemeentehuis. De expositie bestaat uit een reeks werken die door vrijwilligers gemaakt zijn tijdens de nationale vrij- willigersdag NL Doet op 20 maart 2010. MIDDELHARNIS Tijdens de algemene beschouwingen bereden de fractiewoordvoerders in de raad vol enthousi asme hun politieke stok paardjes. De aandacht ging overigens snel naar de Kadernota want daarop kon worden ingespeeld. Huiswerk voor het col lege om in het najaar bij de begroting te kunnen laten zien wat haalbaar is of niet. Daar wrong don derdagavond de schoen. Er zijn volgens het college nog zoveel onzekerheden dat toezeggingen op dit moment niet reëel zijn. Aangekondigde rijksbe- zuinigingen, de verkiezin gen begin juni, de effec ten van de Mei-circulaire op uitkeringen uit het Gemeentefonds. Wat zal de financiële ruimte nog zijn? Is het nodig om de broekriem nog iets stevi ger aan te trekken.' Moties Knelpunten Biago DIRKSLAND - "Als het aan mij ligt kan dit in de versnipperaar", luidde het oordeel van raadslid Leenders (Gemeentebe langen Dirksland) over de bedrijventerreinenstrate gie en detaihandelsvisie Goeree-Overflakkee. Zijn collega's in de Dirksland- se gemeenteraad waren niet veel positiever. De raad weigerde er donder dag dan ook een besluit over te nemen. Zondaesopening op 21 meijl. heeft Rabobank Goeree-Oveiflakkee een golfdag voor haar klanten georganiseerd. De Golfdag, die grotendeels in het teken stond van netwerken, heeft plaatsgevonden op het prachtige terrein van Golfbaan Gatharinenburg in MelissaJit Vanaf 10.00 uur begon deze dag met aanmelden onder het genot van een kopje koffie of thee. Er kon een keuze gemaakt wor den om mee te doen aan de wedstrijd, een clinic voor starters of een clink voor gevorderden. Uiteindelijk hebben zestig klanten zich ingeschreven voor de wedstrijd en ongeveer vijftig klanten voor de clinics. Onder leiding van vier golfprofessionals zijn de deelnemers van de clinics als eerste gestart. De starters hebben actief kennis gemaakt met de grondbeginselen van de golfsport en de gevorderden zijn geholpen om hun techniek te verbeteren. Rond 12.30 uur kregen zij een heerlijke lunch aangeboden in res taurant Roxenisse. Klanten met een GVB (golfvaardigheidsbewijs) hebben meegedaan met de wedstrijd. Alle deelnemers waren voorzien van een lunchpakket en waren klaar om 18-holes te gaan spelen. Met een "shotgun" was om 12:00 uur de start van loedstrijd. Na afloop was er voor iedereen de gelegenheid o??; zich op te frissen waarna de prijsuitreiking plaatsvond op het ter ras van restaurant Roxenisse. Diverse prijzen, met o.a. de categorieën beste mannelijke golfer en beste vrouwelijke golfer van het team, werden uitgereikt door drs. J. de Waard, Directievoorzitter van Rabobank Goeree-Overflakkee. Venolgens stond er voor alle aanwezigen een heerlijk dinerbuffet klaar in het restaurant. Mede dankzij de medewerkers van golfbaan Catharinenbur<r en restaurant Roxenisse is deze dag als zeer geslaagd ervaren. Rabobank Goeree-Overflakkee bedankt de medewerkers voor hun inzet. Ook de aanwezige klanten worden bedankt voor hun aanwezigheid op die dag. R.U;iNA() VRl)DA(;4JUM2l)|l OUDDORP - Van 2 juni t/m 23 juni exposeren Dees Jacobs en Nelly van Maanen in het V\'\'. kantoor te Ouddorp. Beide zijn zeer enthousiast bezig niet hun kunstvorm en dat stra.ilt van het werk af. Veel mensen hebben al eens kennis gemaakt met het werk van Dees, een keramiste met een geheel eigen stijl. Zij laat zich helemaal lei den door de klei, de vorm ont staat spontaan. Maar voorna melijk kenmerkt haar werk zich toch door ronde vrouwelijke vormen. Vrouwen blijven voor Dees een grote inspiratiebron. Haar werk wordt met de hand opgebouwd en het gebruik \an oxides geven de beelden een natuurlijke uitstraling waar door zij niet alleen binnen, maar ook buiten, in het groen, prachtig tot hun recht komen. Nelly bekleedt de muren van het VVV kantoor met grote kleurrijke acrylschilde- iijen. Haar werk kan abstract genoemd worden en heelt vaak duidelijke sporen van vormen en figuratieve elementen. Haar werk heeft een emotionele uitstraling en komt recht uit haar hart en schept illusies en spreekt tot de verbeelding. Als schildersondergrond gebruikt zij niet alleen 3D dtjeken, maar ook grote blokken oud sloop hout. Deze houtblokken staan op een onderstel van gebruikt metaal, zijn vaak draaibaar en worden door de plaatselijke smid in opdracht gemaakt. De blokken zijn afgewerkt met botenlak en bij juist onder houd ook geschikt als buiten object d'art. De expositie in 't Blaeuwe Huus is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 09.00-17.00 uur en op zater dag van 9.00-16.00 uur Hel hele teuiit en Hans imn E-nvUl vuii 'De Boei' die de opbieiig!,! in uiidKnigii neeml. Jaap heeft met zijn collega's: Erwin Maasland, Sjors en Elma 't Mannetje urenlang vis gebakken. De verse vis werd voor deze gelegenheid geschonken door de GO 26, GO 48 en SL 3. De garnalen geschonken door de SL 22 werden op traditionele wijze gepeld door Tine van Dam- W'itte en Marie Verhage-Witte. De gezusters werdeir geholpen door Hans Tieleman en Klara Tanis. De gerookte tong en zeebaars waren op traditionele wijze gerookt door Wout Moer kerk en hadden veel aftrek bij de mensen. Door het prach tige weer was het erg druk op Gamping de Cirevelingen. De combinatie van veel mensen en vakkundig gebakken verse vis en gepelde garnalen heeft er \oor gezorgd dat er veel vis is verkocht. De opbrengst van de verkoop van vis en garnalen Ijedroeg 775 euro. Het bedrag is ter plekke overhandigd aan stichting inloophuis 'De Boei Goeree-Overflakkee' in de persoon van Hans van Esveld, bestuurslid. De opbrengst van deze actie wordt conform de doelstel ling van 'De Boei' besteed aan mensen die kanker hebben of hebben gehad en hun naasten. 'De Boei' is gevestigd in café Goeree, Noordzijdehaven 1, 3252 BH Goedereede.( www. deboei-go.nl). Het café is iede re tweede en vierde dinsdag van de maand van 10.00-16.00 uur open voor o.a. een gratis kopje koffie/thee, lotgenoten contact en een luisterend oor, of activiteiten zoals schilderen, uitjes, nordic walking, of the mamiddagen. Het is een plaats waar mensen even tot zichzelf kunnen komen voor, tijdens en na de behandelingen. Er is her en erkenning. 8 juni, 22 juni en 10 juli zijn er nog inloopdagen, daarna in september. De coördinatoren Marja den Eerzamen en Betteco van Rumpt van 'De Boei' reageer den enthousiast. "Wat een verrassende superop brengst. Jullie hebben keihard gewerkt en wat was de sfeer warm op de mooie camping. We willen jullie namens allen van de Boei hartelijk bedanken voor jullie bijdrage. We kun nen het geld goed gebruiken voor onze activiteiten. Onze gasten genieten er van en kun nen zo weer wat op verhaal komen om veelal gesterkt naar huis te gaan, hoe hun situatie ook is. We horen veel terug van nabestaanden van mensen, dat 'De Boei' hun goed gedaan heeft. Ook van mensen die weer beter worden en weer op eigen kracht verder kunnen. Wij lopen een stukje met hen mee. Fijn dat jullie aan onze Stichting dachten". De gemeente Goedereede organiseerde in het kader van NL Doet op vrijdag 19 maart en zaterdag 20 maart speciale dagen voor haar vrijwilligers. Tijdens deze dagen konden leden van vrijwilligersorganisa ties een workshop volgen van de Kunststichting. De Kunst stichting Goedereede organi seert de jaarlijkse Kunstdagen in Goedereede en de exposities die regelmatig in het gemeen tehuis te Goedereede te bezich tigen zijn. Het thema van de workshop was 'Goedereede beweegt'. Dit thema sluit aan bij de activitei ten die georganiseerd worden tijdens de Goereese Wieler weken. De schilderijen van de vrijwilligers zijn te bezichtigen in het gemeentehuis in Gjoede- reede. Elk jaar biedt de gemeente Goe dereede aan zes kunstenaars de gelegenheid om hun werk te expo.seren in de expositie ruimte van het gemeentehuis. Een aantal van deze exposities wordt door de kunststichting Ckjedereede ge'mitieerd. Zowel professionele als amateurkun stenaars maakten al gebruik van de ruimte van de gemeen te. De expositie is te bezoeken van inaandag 17 mei tot en met dinsdag 13 juli tijdens de ope ningstijden van het gemeente huis. HELLEVOETSLUIS - Maan dag 7 juni zal de D66 cam pagnebus van 13.30 tot 14.30 in Hellevoetsluis zijn op het terrein van het Droogdok Jan Blanken. De bus zal gevuld zijn met kandidaat Tweede Kamer leden die graag met iedereen in discussie gaan over landelij ke en regionale onderwerpen. M/DÜELHARNIS - Vonpe week woensdag namen de 120 kleiden van de Bosseschool voorlopig afsriieid van hun vertrouwde lokalen aan de Juliana van Stolberglaan in Middelharnis. De groepen 3 1111 vormden op het plein een erehaag voor de kleuters. Wuivend met een witte zakdoek vertrokken ze naar de Pnnsessenlaan. Afscheid met een lach en een traan, weg van de Bosseschool, hoe zou hun nieuwe klas eimi zien Omdat binnenkort de dependance van de school, het Buitenhos, gesloopt wordt en de uitbreiding viiii het hoofdgebouw zal starten, zijn de kleuters voor een jaartje ondergebracht in het leegstaande gebouw min de Prinsessenlaan te Sommelsdijk. Het tijdelijke onderkomen dat de toepasselijke naam 't Kleutnhos Im-fi gekregen, is de afgelopen week van binnen en buiten door enthousiaste ouders en teamleden jlink ondn handen genomen. De 5 kleutergroepen zullen zich er zeker snel thuis gaan voelen. De bedoeling is dut nu de zomermkantie een begin wordt gemaakt met de uitbreiding van het hoofdgebouw van de Bosseschool. Zes lokalen en diverse andere ruimtes waaronder een grote personeelskamer en mediatheek worden nan het huidige gebouw 'geplakt'. Volgend schooljaar in deze tijd hopen de kleuters terug te keren naar hun nieuwe school. Ze zullen dan zeker welkom worden geheten door de andere kinderen van de Bossesclmul. Door Jaap Ruizeveld Ondanks die onzekerheden legden de fracties in ruime mate hun wensenlijstjes in amen dement en moties op tafel. Immers kaders mogen worden gesteld en of het aan het colle ge lukt om in de begroting dit najaar de resultaten terug te laten zien, dat blijft afwachten. IJkpunt-was de Kadernota, een serieus genomen document, maar daar is politiek gezien niettemin op af te dingen. Aan passing van de belastingen is zo een heikel punt. Voor de één wel, voor de ander nau welijks bespreekbaar Ook het ambitieniveau van Middelhar nis als de centrumgemeente. Kijk ook over eigen grenzen, wees realistisch, stelde VVD- er Osinga bij het item Econo mische Zaken. Ga bijvoorbeeld niet voorbij aan de belangrijke functie van Ouddorp in met name de toeristenseizoenen. SGP, VVD en Christenunie, de oppositie enerzijds, en de coali tiepartijen VDB78, PvïlA, CDA en D66 anderzijds, kunnen bij deze opmaat naar de begro ting niet onbevangen langs een zelfde lijn insteken. Dit bleek bij bespreking van het amen dement van de ChristenUnie. Daarin was ondermeer opge nomen dat de voorgestelde belastingverhoging tot de her indeling niet zou worden door gevoerd. Na dit feit zou dan harmonisering plaatsvinden. "Met het amendement volgt de raad het scenario 'Mid den', maar de dekking wordt, gebruikmakend van mogelijk heden die in het overeenkom stig scenario 'Beperkt' voor handen zijn, aangepast" luidde de tekst. Wethouder Kleingeld ontraadde direct het amen dement op grond van de vele onzekerheden op dit moment. Met uitzondering \an de VVD sprak men overigens wel alge meen uit, SGP aarzelend om de belastingaspecten, dat de sce nariokeuze Midden het meeste houvast biedt. De liberalen opteren voor een stapje lager en zien meer realisme in het scenario Beperkt. Een motie van D66 over beperking van zwaar verkeer in centrum en woonwijken van Middelharnis en de kleine kernen bleef op tafel liggen, in afwachting van een door het college toegezegd bre der verkeersonderzoek. De PvdA-motie waarin het college wordt opgedragen om binnen twee jaar er voor te zorgen dat de gemeentelijke organisatie C02 neutraal zal werken werd vervolgens opgeschort. Een belangrijk item, zeker een uit daging maar op dit inoment niet concreet uit te voeren, zeker niet in de gewenste tijd, aldus wethouder Wieringa. Het college zegde het CDA toe dat zij in gesprek zal blijven met Edudelta over het stichten van een nieuw schoolgebouw voor de beide onderdelen Groene School en de Techni sche School en dat zij zich actief zal opstellen voor een betere positie van het eiland in het zogenoemde scholeiiarrange- ment. De ChristenUnie stemde tegen. Zij handhaafde daar mee vooralsnog, bij gebrek aan nieuwe informatie, haar standpunt omdat het hier geen ruimtelijk probleem betreft. Wethouder Van Doorn nam de CDA-moties over bij studie en evaluatie prognoses leerlin genaantallen (onderzoek wat is gerealiseerd versus toekomst- bewegingen) en over het buurt en kerngericht werken. Hierin wordt het college opgedragen in ieder geval dit project in 2011 in Stad aan "t Haring vliet op te pakken en hiervoor in de begroting een bedrag op te nemen. De C'hristen- Unie vroeg aandacht voor een goede inventarisatie van knel punten in de gemeente voor mensen met beperking. Door studenten zou een quick scan op dit thema zijn uitgevoerd. De gemeente kende deze infor matie (nog) niet, maar zegde via wethouder Van den Berg toe, hierop actie te verrichten, onderm'eer in een contact rich ting de WMO-adviesraad. Bij na raadsbreed werd een CU- motie gesteund waarin het col lege wordt gevraagd te bezien of er mogelijkheden zijn om hoveniers en andere bedrijven in de gelegenheid te stellen een (groen) onderhoudscon tract te sluiten voor rotondes en of andere plekken, met als tegenprestaties een beschei den reclame-uiting. Dit alles met als achtergrond verlaging van onderhoudskosten voor de gemeente. CDA en Hoving (PvdA) waren niet gecharmeerd van het voorstel. Bezien moet worden, zo stelt mevrouw Vermeulen PvdA) of hier een probleein kan ontstaan voor Webego- werkzaamheden. Tenslotte wilde wethouder Wieringa de PvdA-motie overnemen voor een gemeentelijk plan en daar bij betrekkend een in juni nog vast te stellen eilandelijke actie nota waarin het belang en aan dacht voor erfgoed, kunst en cultuur wordt gepresenteerd. SGP kan niet met dit actie- voorstel instemmen. Zonder geld geen Zwitsers. VVD is ook tegen omdat eerst zorgvuldig op de eilandelijke nota moet worden gewacht. Wethouder Van Doorn wilde de PvdA-motie overnemen waarin wordt gevraagd op korte termijn (binnen 2 jaar) te komen met voorstellen voor het instellen van dorpsraden in de kernen van de gemeente. Deze concretisering - op dit moment - ging burgemeester Zevenbergen echter een brug te ver. Hij nuanceerde met waarschuwende vinger Het gaat om het zorgvuldig bor gen van de inspraak. Inventa- risering van de wensen van de bewoners in de kernen, aldus de voorzitter. Eilandbreed moet worden bezien hoe het onderwerp dorpsvertegen woordiging vorm kan worden gegeven. Dat vereist onze inzet. Zeker in het licht van herinde ling. Alle fracties konden zich in deze opstelling vinden. De raad kon zich niet direct achter het voorstel Inkoop- en aanbestedingsprocedure 2010 voor leveringen, dien sten en werken, stelleti. Het college moet aan de slag om antwoord te dichten op vragen hoe ondermeer het m'idden en kleinbedrijf op het eiland aan de bak kan komen, hoe groot het inverdieneffect is en op welke wijze door het college gehanteerde afwijkingen aan de raad worden gemeld. In het dossier staat dat formele invoe ring in gaat op 1 januari 2011. In de tussenliggende maanden kan de organisaüe ervaring opdoen met deze procedure en bij eventuele omissies voor bij sturing zorg dragen. De Feijter (CDA) vindt dit niet nodig. Er is al tijd genoeg besteed in het voorbereidingstraject. Eilan- delijk is het onderwerp kort gesloten. Verwacht wordt dat met de inkoopkennis binnen Biago, waarvoor twee functio narissen zijn aangetrokken, de vier gemeenten op het eiland en het ISGO voldoende zullen zijn uitgerust om de inkoop trajecten op een juiste en pro fessionele wijze uit te voeren. Inspreker Van Zielst uitte zijn bezorgdheid dat, juist tei^ sti mulering van de werkgelegen heid, de eilandelijke bedrijven kansen dienen te krijgen. De raad stelt 10 juni de procedure vast. Door Kees van Rixoort "Knip- en plakwerk. Broddel werk", diskwalificeerde Leen ders het werk van bureau Eco- rys. Andere raadsleden waren het daarmee eens en noemden ook de gedateerde gegevens, waarop de strategie en de visie zijn gebaseerd. "Sommige gegevens zijn zeventien jaar oud. .Alsof de shopwereld in de tussentijd niet is veranderd", zei Zwanenburg over de visie op de eilandelijke detailhan del. Ju (SGP) had ook tegen strijdigheden, foute namen en onjuiste informatie in de stukken aangetroffen. "Van de 48.000 inwoners van Goeree- Overflakkee woont helemaal niet de helft in Middelharnis." Het college zegde de raad toe de strategie en de visje mee terug te nemen naar het ISGO, dat de stukken eind 2009 heeft vastgesteld, met inachtneming van de kritische opmerkin gen. Het ISGO krijgt dan ook te horen dat grote delen van de Dirkslandse gemeenteraad weinig tot niets voelt voor het openen van winkels op zon dag. Ecorys poneert de stelling dat toeristen hieraan behoefte zouden hebben. Het college is het niet eens met die stelling: "Wij gaan ervan uit dat de toe risten die Goeree-Overflakkee bezoeken niet specifiek gericiit zijn op winkelen (op zondagi, maar op andere zaken als rust en ruimte, water, natiuir en strand." De christelijke partijen schaar den zich donderdag achter deze mening. "Zondagsope- ning van winkels staat haaks op onze opvatting, (iraag aan passen", zei Ju (SGP). Binnen de PvdA-fractie wordt verschil lend gedacht over zondagsope ning. De andere oppositiepar tijen denken anders dan de christelijke partijen. Volgens Huber (Fractie Huber) zou zondagsopening wel eens de redding kunnen zijn voor win keliers die moeilijk het hoofd boven water kunnen houden. "We moeten de discussie eens aangaan", riep hij zijn metle- raadsleden op. Ter illustratie een schrikbeeld: "Herkingen zonder winkels zou een ramp zijn. Het is nu al een ramp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6