editatie Kunstkijk trekt recordaantal bezoekers t^^^isE Vervolg verhaal RAAD, DAAD Lieveheersbeestje bestrijdt bladluis EIIAIIDEn-niELWS >m ONGEWENSTE ADDENSTOELEN STUDESAKER EZELSVLEES SGP Dirksland wil subsidie voor kerkelijke jeugdwerker Niet tussen wal en schip Opbrengst jaarmarkt Oud papier Ons Koor Zomer Fancy Fair Overtuigd van zonde De weg der kleine mensen PAGINA 5 \R1JDAC; 4JUX1 2010 Deze vraag- en ariiwoordrubriek staal geheel len dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied hint u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus H, 324U AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenruhriekvermeld. De vragen worden door deskundigen beanlivoord en zullen binnen enkele weken na de inzending rompleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Sinds vorig jaar komen er in onze turn grille cimcentrulxes kleine witte paddenstiielljef, voor, dit vooral niidtil een grote boom enkele jaren geleden is gerooid. Kunt u ons adviseren hoe we deze snelgroeien de plakken paihlrnsloelen kannen tegengaan? Antwoord: leiden paddenstoe len is geen kinid gewassen en er bestaan ook geen cheinisclie oiikvuklveiclelgcrs tegen. Het /.ijii sapTofyien, d.w.z. plan ten die leven op dode, orga- nisehe stol' en dat is meestal hout, vooral in dode wortels, stobben, enz. Dat zit blijkbaai lijkelijk bij n in de grond, dit vooral na het rooien van die boom. Ook al zijn de wortels iiitgelieesd, er kunnen totb nog altijd restanten aanwezig zijn waar paddenstoelen op teren. Zolang ze dus |iog voed sel kinnien vinden zult ii daar paddeirstoelen hebben. Eén troost: in sommige jaien is het te droog, te nat of te kond en dan ziet u ze niet. Volgt er een nat jaar dan wemelt het overal van de paddenstoelen en ziet men doofiverklaarde soorten weer bij duizenden. Ze schieten dan letterlijk als paddenstoelen uit de grond. U kunt de boven de grond komende padden stoelen verwijderen, o.m. door geregeld te maaien als ze in het gazon groeien, of anders door de zode ter plekke af te steken en de oude grond eronder zo diep mogelijk weg te halen en door andere te vervangen. Verder kan een goede bemes ting van het gazon het gras zo weelderig doen groeien, dat de paddenstoelen er moeilijker of \'rijwel niet meer doorheen kunnen dritigen. A hel waar dal de aaam van hel bekende automerk Sludeluiker is afgeleid van een naar Ame rika gemigreerde sloelenhnkker uil Drenthe? Antwoord: Wel leuk gedacht maar toch niet waar! De eerste bekende Studebaker in Ame rika was een Duitser die Stau- dtenbecker heette, afkomstig uit de buurt van Soüngen en geboren in 1570. Veel Stau- dtenbeckeis waren al eeuwen lang metaalbewerkeis, zodat fiet niet verwonderlijk is dat hun nazaten later auto's zijn gaan bouwen. De familienaam was nogal moeilijk hanteerbaar in een Engelstalig land, zodat de naam veramerikaniseerd werd in Studebaker. (Een ander voorbeeld: de bekende pianofabriek .Steinwa^ is opge richt door de eveneens naar Amerika gemigreerde Duit.ser Steinweg). In 1852 openden Ilenrv en Clement Studebaker een smederij in South Bend, in de staat Indiana. Uit de smede rij ontstond in 1868 de Stude baker Manufacturing Compa ny. Omstreeks 1900 bouwden zij hun eerste auto. I'1''o)t/( ezebilees gegeten of ver werkt Antwoord: Het eten van ezels- vlees is bij ons niet ingebur gerd, het .schijnt taai te zijn en bij lang stoven gaat de smaak eral en wordt liet bitter In de Oudheid werd wel ezelsvlees gegeten, met name in het oude Griekenland, Perzië, .Armenië en Mesopotamië. Waarschijn lijk aten de Romeinen ook ezelsvlees. DIRKSLAND - Naa.st het alge mene jongerenwerk, dat wordt betaald door de gemeenten, is sind.s vorig jaar een kerkelijke 'veldwerker' actief op Goeree- Overflakkee. Op zijn motor fiets rijdt hij over het j^iland om jongeren met verslavings problemen de helpende hand te reiken. Zijn werkgever. Stichting Ontmoeting, wordt betaald door de eilandelijke kerken. Als het aan de SGP in Dirksland ligt gaat er ook gemeentelijk geld naar deze jeugdwerker. "Er is een krediet voor jongerenwerk. Dan kun je ook op een andere manier ver delen", aldus raadslid Kalle. Door Kees van Rixoort Hij maakte zijn opmerking vorige week dondeixlag, tij dens de raadbehandeling van het regionale gezondheidsbe leid voor de jaren 2009-2012. Wethouder Bruggeiiian legde uil waarom er momenteel geen subsidie is voor de veldwerker. "De hiiipketen is gesloten." De wethouder voegde daaraan toe dal er tevredenheid is over de inzet van de kerkelijke jonge renwerker en dal hij ook deel neemt aan overleg met de rest van de keten. Hij kondigde een evaluatie van de totale hulp- veilening aan. "Dan kunnen we ook kijken of de Stichting Ontmoeting een toegevoegde waaide kan hebben, met name bij het bereiken van een doel groep die anders niet bereikt niet wordt." VVD'er Zwanenburg vroeg om nieuwe initiatieven om kinde ren kennis te laten maken met sport. In het vet leden kwamen sportveienigingen op de basis school om zich te presenteren en om de scholieren te stimu leren in beweging te komen. Zwanenburg pleitte voor een vervt>lg en kreeg van wethou der Brtiggeman de toezegging, dat hij claai toe de basisscholen bijeen zal roepen. Raadslid Leenders (Gemeen tebelangen) kreeg ook een toezegging van de wethouder Namelijk dat hij de doelgroep licht veistandelijk gehandicap ten niet tussen wal en schip zal laten vallen. Leenders miste de aandacht voor deze doelgroep in het regionale gezondheids beleid. SOMMELSDIJK-De opbrengst van de op zaterdag 29 mei gehouden jaarmarkt van de Hervormde Gemeente van Sommelsdijk bedraagt bijna 1(5.000 euro. Onder prachtige weersomstandigheden werden vele goederen verhandeld. Dankzij de vele bezoekers, sponsors en vrijwilligers is deze dag een succes geworden. De opbrengst wordt besteed aan meubilair (tafels en stoelen) en de verwarmingsinstallatie in verenigingsgebouw Vita Nova. Daarnaast wordt een bedrag geschonken aan het Bijbelhuis te Antwerpen, waar o.a. de familie Van Velzen werkzaam is. Voor foto's zie website www. hervormdsomnielsdijk.nl. SOMMELSDIJK - Zaterdag 5 juni is de eerste zaterdag van de nieuwe maand. De man nen van Mannenkoor Ons Koor halen dan oud papier op in Sommelsdijk, met uitzon dering van de VN'estplaat. De mannen beginnen 's morgens om 9 uur en hebben meestal tot het middaguur werk om alle papier e'n karton op te laden en in de containers aan de Molenweg in Middelharnis te lossen. Papier goed verpakt en zo nodig met een stukje touw of plakband gehxeerd op een goed zichtbare plaats aan de weg zetten. Kaïton dat ontdaan is van plastic, piep schuim, hout e.d. kan ook aan de mannen worden aangebo den. Ook hiervoor geldt, dat het gebundeld moet zijn. Voor eventuele verdere inlichtingen en contactadressen kunt u de website raadplegen. Het adres is www.mannenkooronskoor.nl OUDDORP - Morgen is er van 9.00 uur tot 13.00 uur een zomer fancy fair op het school plein van o.b.s. De Westhoek aan parkeerterrein Dorpstien- den te Ouddorp. De opbrengst komt ten goede aan de vernieu wing van het huidige school plein. Op deze dag is er voor jong en oud van alles te bele ven, te zien en te koop, zoals een fbtokraam, rommelmarkt, vers gebakken vis, bloemen verkoop, suikerspin verkoop, rad van fortuin, spelletjes voor de kinderen, enz. In de gemeente Middel harnis zetten medewer kers van de afdeling bui tendienst lieveheersbeest jes in om de overlast van bladluizen in de kiem te smoren. De gemeente wil geen milieuonvriendelij ke bestrijdingsmiddelen inzetten en kiest daarom voor een biologisch en duurzaam alternatief: lie veheersbeestjes. In. deze tijd van het jaar wordt de bladluis weer actief, zeker mei droog en w-arni weer Bladluizen (.'\phidoidea) zijn kleine, gele, groene of zwarte plantenetende iiLsecten van een halve tot zeven millimeter groot. Deze piepkleine beest jes zorgen in de zomermaan den voor overlast. Ze .scheiden een plakkerige substantie af in de vorm van druppeltjes die terecht komt op auto's, winkel- slallingen, stiaatmeubilair en bestrating. De luizen komen met name voor in linde-, eiken- en esdoonibomen. Ze zuigen sap uit de bomen en halen hier eiwitten uit, en scheiden vervol gens overtollige suikers af. Dit wordt honingdauw genoemd. Honingdauw verstikt de bla deren van bomen en trekt ook schimmels aan als het te lang blijft liggen. Dit geeft op den duur een smerige aanblik. De lieveheersbeestjes moeten hier een stokje voor gaan steken. De stippelige diertjes zijn speciaal gekweekt voor de bestrijding van de bladluizen. In diverse bomen (voorname lijk lindebomen) in de stra ten van Middelharnis, Som melsdijk, Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet zullen gedurende de zomer witte zak jes tussen de bladeren te zien zijn. In deze zakjes zitten zo'n honderd larven van lieveheers beestjes (het inheemse soort Adalia Bipunctata). De (larven \an) lieveheersbeestjes worden al jaren zeer succesvol ingezet voor de bestrijding van bladlui zen in tuinen, openbaar groen en kwekerijen. De gemeente Middelharnis heeft er nu ook voor gekozen om de beestjes in te zetten om een bladluizen plaag in toom te houden en te verminderen. Bladluizen kunnen uitstekend worden bestreden door hun natuurlijke vijand: het lieve heersbeestje. Zowel de larven als de lieveheersbeestjes zelf eten bladluizen. De larven van de lieveheersbeestjes worden snel groot en hongerig. Op één dag kunnen zij wel honderd luizen opeten. Hoewel lieveheersbeestjes kun nen vhegen, is het waarschijn lijker dat ze in de bomen blij ven, omdat er genoeg voedsel is. De lieveheersbeestjes over winteren in de bomen en ook in spleten en spouwmuren van huizen zodat er volgend jaar minder laven uitgezet hoeven te worden om een goed resul taat te krijgen. En Die gekomen zijnde, zal de wereld (rL'ertuigeii van zonde. van zonde, omdat zij in Mij niet gehn^en. (^Johannes 1(3 Sa, 9) Kun voor Zijn sterven xoor- zegt Christus aan Zijn bedroef de discipelen dat Hij na Zijn heengaan naar de hemel de Trooster tot hen zal zenden. Met deze Trooster, ook wel Voorspraak of Pleitbezorger genoemd, bedoelt Christus de Heilige Geest. Op het pink sterfeest is de Heilige Geest uitgestort. Terwijl Christus mei Zijn discipelen spreekt over de komst van de Geest, noemt Hij drieërlei werking van deze Geest. Hij zal name lijk de wereld overtuigen van zonde, en van gerechtigheid, en \an oordeel. Als eerste zal de Heilige Cieest de wereld overtuigen van zonde. Dit betekent dat de Geest zal beschuldigen van zonde. Heel de wereld is door (iod geschapen. Goed en vol maakt is de mens naar Zijn beeld gemaakt. Volkomen in staat om Gods goede beve len te houden. Geen onreine gedachte verstoorde de goede verhouding tussen de mens en zijn Formeerder Maar moed willig verliet de eerste mens zijn Schepper. Adams val ver oorzaakte een breuk die door niemand geheeld kon worden. God verdreef hem en Eva uit het paradijs. Sindsdien is de zonde als opstand tegen God doorgegeven van kind tot kind. Ook wij zondigen door tegen onze goede Ciod op te staan. Zijn geboden te overtre den en door te weigeren ons te bekeren. Daar komt bij dat geen mens beseft dat hij Gods toorn verdient. Onwetend en ongevoelig volgt elk zijn weg, los van God, totdat hij jammer lijk omkomt. A\ is het dat de mens God vergeten is, God is Zijn geval len schepsel niet vergeten. Hij heeft een weg geopetrd waar door een ellendig en verloren mens in Zijn gemeenschap hersteld wordt. Meteen na de \al heeft de Heere al beloofd, tegenover de slang: "Ik zal vij andschap zetten tussen u en lussen deze vrouw, tussen uw- zaad en tussen haar Zaad; Dat- zelve zal u den kop \ermorze- len, en gij zult Het de verzenen vermorzelen" (Genesis 3:15). Om dit te bereiken zond God Zijn Zoon. Hij stierf om schul dige zondaren te bevrijden van de straf. Nu is Hij opgestaan en heeiigevaren naar de hemel. Maar Hij heeft met pinksteren de Heilige Geest uitgestort. En Deze overtuigt mensen van zonde. Van zonde, opdat u - ja u! - de zonde als zónde ziet. Opdat u er over treurt, dat u de Heere er verdriet door hebt aangedaan. .Vis de Heere u met Zichzelf confronteert neemt Hij uw verdediging van u af en erkent u Zijn recht. De Heilige Cieest brengt u daar. Hij doet ii uitroepen als met David: "Zijt mij genadig, o God, naar l^w goedertierenheid; delg mijn overtreding uit, naar de groot heid Uwer barmhartigheden" (Psalm :M 3). De Geest overtuigt u van aller lei zonde, zonde van onge hoorzaamheid, afgoderij, diefstal, overspel, enz. Hetzij metterdaad bedreven zonde, hetzij zonde in uw gedachte begaan. Maar heel speciaal overtuigt de Geest van onge loof. Want Chrislvis zegt dat de Geest van zonde overtuigt, "omdat zij in Mij niet geloven". Eeuwenlang was de komst van de Messias aan de Joden voor zegd. Maar nadat Hij gekomen was, veiwierpen zij Hem. Wel, daarvan o\ertuigt de Heilige Geest. Zo deed Hij onder meer bij Saulus van Tarseii. O, wat smartte het die Saulus toen hij gewaar werd dat hij de levende Nazarener verworpen en Zijn gemeente gepoogd te verdel gen had. Doorgaans overtuigt de Hei lige Geest eerst van concrete zonden. Daarna legt Hij de vinger bij onze boze natuur, waaruit geen goeds voortkomt. En tenslotte wijst Hij erop hoe u de door God aangewezen Weg verwerpt. Och, elk mens tracht door eigen werk zalig te worden. Maar de Geest leert u door het volkomen werk \an een Ander zalig te worden. Voor al u\v zonde is verge ving mogelijk, namelijk door Christus' vergoten bloed. Maar indien u Hem afwijst, bestaat er geen verzoening voor uw schuld. Daarom is de verwer ping van Gods Zoon uw groot ste zonde. De Geest laat u dit zien opdat u niet langer Hem ongelovig voorbijgaat, maar Hem te voet valt en om de vre de smeekt. Zo doet de Heilige Geest u pijn, maar met het doel dat u niet langer ongelovig blijft maar gelo\ig wordt. Dat u niet kinger Jezus C^brisliis, Die de schuld van Zijn volk droeg, veiwerpt. Maar dat tl Hem aanbidt, de zoom van Zijn kleed aanraakt en voor eeuwig gereinigd wordt. Ouddorp, ds. H. Lassche STAD AAN 'T HARING VLIET - Het eerste week end van de eilandelijke Kunstkijk route heeft nu al een recordaantal bezoe kers getrokken. Voor het eerst dit jaar bestaat de Kunstkijk uit een zestal locaties, waar per locatie meer dere kunstenaars hun w'erk laten zien. Hierdoor hoeft de bezoeker minder te reizen om meer kunst te zien. Bovendien is er een fietsroute uitgezet van 42 km. langs de zes locaties, die vooral op zaterdag druk bereden werd, mede dankzij het mooie fietsweer. Komend weekend zijn de exposities weer te bezoeken. Voor een overzicht van de adressen en de daar exposerende kunste naars wordt verwezen naar website www.kunstkijk.coin. De jaarlijkse Kunstkijk wordt mede mogelijk gemaakt door steun van de stichting Podium en wordt dit jaar voor de vier de maal gehouden. Op de foto een overzicht van de expositie in de Schuur Soldaat aan de Zeedijk te Stad aan 't Haring vliet, die in het eerste weekend 177 bezoekers mocht verwelko- - S6 - P.A.de Rover Half maart komt Lizcbeth bij dominee Ktnper in huis. Uit winterknie, dorre hof komt ze in bloeiend zomerland. Daar kan geen maartse sneeuw en hagel iets aait veranderen. Nu wordt het leven weer mooi. Nu mag ze 's morgens mevrouw meehelpen en 's middags met de txvee kleine jongens gaan wandelen. Het is er zo prettig in huis. Driemaal daags na elke maaltijd knielen allen neer om samen te bidden en te danken, nadat dominee eerst uit Gods Woord heeft gelezen. Ontroerende ogenblikken zijn dat. Hc5e heel anders, hoe liefdevol is hier het leven, vergeleken bij Betjes vorige dienst. Daar stond zij alleen voor de gehele huishouding. Mevrouw stond laat op en dan moest zij de kamers schoon hebben. Het eten was ongeregeld en meneer was zelden thuis, 's Middags ging nie\'rouw weer rusten of naar vriendinnen en ook 's avonds ging ze veel uit. Betje zat er zo vaak alleen. En hier? Hier bestuurt mevrouw het gehele huishouden. Hier is orde en regel, stipte orde, ook in de maaltijden. O ja, hier gaat mevrouw ook wel uit, maar steeds heeft ze een mandje bij zich. Dan gaat ze naar armen of naar moeders, die pas een kleintje gekregen hebben. Dan gaat ze troosten en opbeuren en weldoen. Betje heeft dit al gauw ontdekt. Maar steeds is mevrouw weer op tijd terug, om voor haar twee jongens te zorgen en haar orders te geven voor de maaltijden. En hoe liefde\ol is de omgang tussen domi nee en mevrouxv. Hij zegt altijd "lieve vrouw" en zij "lieve man" en soms zegt hij wel eens ",Jo" tegen mevrouw en zegt zij "Bram" tegen dominee, zo maar waar Betje bij is. Maar tegen haar spreekt mevrouw altijd van dominee, natuurlijk. Dominee heeft het druk in deze tijd. Hij is lid van de Tweede Kamer, hij is hoofd redacteur van de Standaard, hij schrijft boeken, hij moet veel lezen, veel brieven schrijven. Ja, wat doet hij niet allemaal meer Hij werkt tot diep in de nacht. Hij krijgt er hoofdpijn van, geen wonder. Dan legt hij natte doeken op zijn hoofd en werkt weer door. Betjes bewondering voor dominee groeit. Hoe kan hij het alles doen. ^Vls Betje dit eens zegt tegen mevrouw, zegt deze: "Och ja, kind. dominee heeft het heel erg druk, maar 't is alles voor de goede zaak.Die uitdrukking hoort ze vaak in huis. 't Is alles voor de goede zaak. En Betje leert wat die goede zaak is. Het is: de strijd voor Gods eer op alle terrein van het leven, vooral op het ter rein van Kerk, school en maatschappij. Verbeten strijdt dominee tegen de vrij zinnigheid in de Kerk, tegen het ver draagzame liberalisme in de school, tegen de sociale misstanden in de maat schappij. Lizebelh leert al deze termen kennen en begrijpen. De mooiste dag van de week is de zon dag. Dat is een feestdag voor allen, ook voor Betje. Van het eten wordt zo min mogelijk werk gemaakt, zodat zij en het andere meisje het rustig hebben. Voor al des avonds, als mevrouw de kinde ren naar bed gebracht heeft, cian komt er een heerlijk moment. Dan speelt mevrouw op het orgel. Dan staat domi nee aan de ene zij en de meisjes met hun vriendinnen aan de andere. Dan zingen ze, het ene lied na het andere, meestal eerst uit de Harpe Sions. Ook psalmen en gezangen. Betje kent geen gezangen. Die heeft ze nooit geleerd. Bij haar in de kerk wor den ze immers niet gezongen. Ze vveet wel dat de' »\fscheitÜng begonnen is, omdat er gezangen in de kerk ge-zon gen moesten worden. Ze weet ook wel dat Ds. De Cock om de gezangen afgezet is en Ds. Gezelle Meerburg in het land \'an .VItena ook. Dat is niet ver van Crav- estein. Maar er zijn toch wel inooie lie deren bij, vooral als je ze dominee hoort zingen. Dominee zingt zo graag. Hij kan niet goed \vijs houden, maar dat is niet zo erg. Hij heeft een mooie, volle stem en dat vergoedt alles. Ze hebben reeds verschillende liederen gezongen. Dan zegt dominee, terwijl hij Lizebeth aankijkt: "En nu het lieve lingslied der schippers: Ruwe stormen mogen woeden, alles om mij heen zij nacht." Een geestig knipoogje naar Betje, die lichtelijk bloost; dan klinkt het lied \ol overgave en vertrouwen in moeilijke ogenblikken. Lizebeth vindt het heerlijk, deze attentie van dominee en opeens... hoe durft ze, opeens zegt ze: 'En nu het vers, dat er op volgt, voor dominee." "Hoe luidt dat, Betje?" viaagt dominee. "O, wat toepasselijk, man". zegt mevrouw. "Luister eens: 'Maar wat lot, 't zij dood of leven, smaad of eerbetoon mij wacht, Jezus zal mij nooit begeven, ben ik zwak, bij Hem is kracht. Gunst van mensen, raad van vrinden, bitt're haat van kwaadgezinden, hoogte, diepte, vreugd of rouw, niets ontrooft mij aan Gods trouw!' Met een dankbare blik ziet dominee Bet je aan. "Dank je, lieve kind, ja, dit zingen we ook", zegt hij. En als het dan eindelijk tijd wordt om te eindigen, o, ze kunnen haast niet ophou den, zo mooi is dit uur, dan zegt domi nee als steeds: "Nu, lieve vrouw, nu nog het heerlijke: U heilig Godslam, loven wij." Het is een lied, datje doet huiveren van geluk. "Gij doet ons tot den Vader treden, als koningen en priesters!" Is er iets mooier, iets grootser, iets geweldiger op aarde en straks in de hemel. Of is die hemel nu reeds op aarde? Het orgel zwijgt, de stemmen zwijgen, maar het lied blijft doorzingen in je hart. Je ziel is als een zaal vol muziek, als een kerk vol gewijd gezang. "Dies brengen we U de dank en de ere!" Op zondag heeft dominee ook nog tijd voor iets anders. Met de meisjes leest hij de Drie Formulieren van Enigheid en dan mogen zij de Catechismus opzeg gen en ze mogen er teksten hij leren, als ze willen. Hoe vol en rijk is dit leven. Hier is har monie. .Vis er iets verkeerds is, dan moet dat eerst in orde gebracht worden. In het Onze Vader staat immers: En ver geef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven hebben onze schuldenaren. "Zo staat het in de grondtekst", zegt dominee. "Eerst zelfvergeven, wanneer iemand je iets misdaan heeft. Dat is Gods voorwaarde voor Zijn vergeving. In dit elkander vergeven wordt zoveel liefde en gebondenheid ervaren en genoten door hen, die zich buigen willen voor 's Heeren ordinantiën", een geliefkoosde uitdr\ikking van dominee. Lizebeth vindt het prettig als ze iets voor dominee magdoen. En dat mag ze. Iede re morgen mag ze een trommeltje met drukproeven aan de Hollandse Sprjor brengen. Soms is het net op 't nippertje. Dan staat dominee met zijn horloge in de hand en dan zegt hij zo vriendelijk bezorgd: "Lieve kind, zou 't.gaan?" Natuurlijk ging het. Lizebeth holde 't hele eind en 't trommeltje was op tijd. Het was immers een erezaak? Hoe mooi is het leven in dit gezin, dit overstelpend drukke leven voor dominee en... voor mevrouw. Mooi toch, omdat het geleefd wordt in de kracht des Heeren en gedra gen door 't gebed. En welk een schone momenten zijn er! Welk een blijde schit tering is er in de ogen van mevromv, als ze zegt; "Ik hoorde vanmorgen iets heel moois, Betje. Een zocjn van de liberale minister Heemskerk is door het lezen van dominees geschriften tot het geloof gekomen. Is dit geen rijke zegen?" (IVordl veivulgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 5