Open dag bij gloednieuw veehouderijbedrijf dichtbij de Westplaat Familie Groeneveld wil nieuwe stal graag aan breed publiek tonen Winnaars winterfotowedstrijd eilandennieuws.nl ww.eilandennieuws.nl Riolering vervangen Kaartverkoop musical Oz van start Sponsoractie Melissantse scholen CDA-caravan op Goeree- Overflakkee ervolle vermeldingen: EIIIVnDEtl-IIIElJWS Koeien in de wei Familiebedrijf Open dag innenhuii 1^ De volgende drie inzenders vielen in de prijzen: Eerste prijs: een boeken/cd-bon van 25,- voor Jaap Peeman Tweede prijs: een boeken/cd-bon van 15,- voor J.J. van Wijk Derde prijs: een boeken/cd-bon van 10,- voor Tineke uit Ouddorp De prijswinnaars hebben inmiddels bericht gekregen. 2e PA(;iNA(5 niNSD.U; 1 JL'NI201I, SOMMELSDIJK - Als we Huibert Groeneveld spre ken wordt net de laatste hand gelegd aan de grote stal, die plaats gaat bieden aan zijn 80 melkkoeien en nog jongvee. Deze week zal er alles aan gedaan worden om aanstaande vrijdag deuren open te doen voor het publiek. De veehouder legt graag uit waarom hij wil dat zoveel mogelijk mensen zijn bedrijf bezoeken. Door: Adri van der Laan Terwijl Huibert Groeneveld de moderne stal aan de Boeren- weg laat zien, legt hij uit dat er vast wel mensen - vooral die in de Westplaat wonen - zich hebben afgevraagd wat voor bedrijf er zo dichtbij hen - ach- Huibert -en Annet Groeneveld en hun jongste zoon bij hel nieuwe vee houderijbedrijf aan de Boerenweg hij Sommehdijk. (Foto: Adn van der Laan) ter de landschapsheuvel - hen wordt gebouwd. Vrijdag kan men, tijdens de open dag, het moderne veehouderijbedrijf bewonderen. De open dag, waar overigens een ieder wel kom is, is vooral gericht op collega agrariërs en leveran ciers. "In september hoop ik nog een open dag te organi seren, die vooral gericht is op de gezinnen. Maar ook vrijdag is natuurlijk iedereen hartelijk welkom", legt Huibert uit. Voor de verhuizing behoeft de familie Groeneveld geen grote afstand te overbruggen. "Wij zijn 21 jaar geleden vanuit Zevenhuizen bij Gouda naar Flakkee gekomen. We heb ben toen een bedrijf gekocht aan de Bekadeweg". De laatste jaren bleek dat bij de natuur ontwikkelingsplannen voor de noordrand van het eiland het bedrijf van de familie behoor lijk 'in de weg' lag en daarom was het beter dat het bedrijf uitgeplaatst zou worden. De Dienst Landelijke Gebied had al gronden aangekocht van de voormalige witloftrekkerij van Wielhouwer aan de Boeren weg bij Sommelsdijk. Dit per ceel was ideaal voor het bedrijf van Groeneveld. "Het is echt een toplocatie waar ons nieuwe bedrijfis gekomen". De weilan den zijn ciirect naast de deur en de koeien hoeven niet ver van huis gemolken te worden. Dat de weilanden zo dicht bij huis liggen vindt Huibert heel belangrijk omdat hij vindt dat koeien zomers buiten in de wei horen. Hij vindt dat dit niet alleen bij het Hollandse land schap hoort, maar ook beter is voor de koeien. Verder denkt hij dat ook de mensen een frisse groene weide met echt Hollandse koeien zeker zullen waarderen. "Koeien die altijd binnen zijn vind ik een slechte zaak". Op melktijd zullen de koeien naar de moderne stal komen waar ze dan gemolken zullen worden. Doordat het bedrijf volledig nieuw is opgebouwd kon het duurzaam worden gebouwd. Met de duurzaam heid is rekening gehouden met de materiaalkeuze maar vooral ook met het zorgvuldig omgaan van energie. Zo wordt de melk 'onderweg' van de koe naar melktank gekoeld met koud water. Hierdoor hoeft er minder energie gebruikt te worden voor het koelen van de nog warme melk. Het koelwa ter wordt gebruikt als drink water voor ^e koeien en de warmte die verder \rij konii bij het koele» vgn de ni,elk woult gebruikt in de warmwater Ijcji- ler Verder is het de bedoeliiii; dat er op het dak van de Mul nog 84 zonnepanelen worden geplaatst, "ik hoop dat ik dan van stroomgebruiker stroonilc- vcrancier kan worden". Met enige trots legt Huibert. die met zijn gezin bij het nien- we bedrijf gaat wonen, uit dai zijn melkveehouderij een edii familiebedrijf is. Sainen n\<.i zijn vrouw Annet hebben /e vier kinderen waarvan dm- jongens, dus opvolgingspoten tie genoeg."En verder komt mijn vader, die ook in Som melsdijk woont, nog iedere dag een handje helpen op het bedrijf". ie meer van dit bedrijf \mI weten kan vrijdag 4 juni tussen 10.00 en 16.00 uur terecht (ip het bedrijf aan de BoerenweiJ 10 bij Sommelsdijk. MIDDELHARNIS - De riole ring in de Lindelaan in Mid- delharnis wordt vervangen. De werkzaamheden starten maandag 31 mei en duren ca. 4 weken. De straat is dan afge sloten voor het verkeer. De betere woninginrichting sinds 1920 (.edempl Kanaal 10,S, Midtldhamis, (0187) 48 27 84 ww^'.hetbinnenhuisniiddeilianiis.nl MIDDELHARNIS - Na een jaar hard werken en repeteren is het dan ein delijk zo ver: Donderdag 24 juni en vrijdag 25 juni presenteert een groep van 50 leerlingen van de RGO Middelharnis de musical Oz in de aula van de RGO. Onder leiding van profes sionals wordt er elke maan dagavond druk gerepeteerd door leerlingen van de RGO liit zowel onder- als boven bouw van VMBO, HAVO als VWO. De leerlingen bouwen op een professionele manier zelf de decors, maken de kos tuums en verzorgen zelf het licht en geluid onder leiding van Frame Wave. De grime wordt verzorgd door een aan tal medewerkers van de RGO onder leiding van Sonja Man- sueti. Oz! is een musical gebaseerd op het originele verhaal van 'ïhe Wizard of Oz' van L. Frank Baum. Een bekend stuk, geschreven door Tim Kelly. Het geheel wordt aangestuurd door regisseur Marianne Rem mer, verbonden aan het Hof plein Theater en door Tama ra Mahepaard. De musical is geschikt voor het hele gezin en vindt plaats in de aula van de RGO Middelharnis. Op 24 juni wordt er gespeeld 20.00 uur en op vrijdag 25 juni om 16.30 uur en 20.00 uur. Voorverkoop adressen zijn Keyzer Shoes Trends, Bruna Middelharnis en Oude-Tonge. Kosten kaarten in de voorver koop: Kinderen t/m 12 jaar 2,-, 12-f en volwassenen 5,-; Kaarten zijn aan de deur even tueel ook verkrijgbaar; Kinde ren t/m 12 jaar 4,-, 12-1- en volwassenen 7,-. PRIJS: VOGELVERSCHRIKKER - JAAP PEEMAN "Deze' opname is op maandagmorgen 4 januari 2010 ge/naoH Na een sneeuwstorm. Het gebied is fen zuiden van hef stadje Goedereede op fwee landbouwpercelen die zijn ontsloten door de Zuidzeedijli, Korledijlt, Plasdijk en het natuurgebied de Koudenhoeft. De afgelopen v/inter zal bij velen nog lang in het geheugen gegrift staan, vanwege de ouderwetse kenmerken. Er was - ook op het eiland - veel sneeuw gevallen en natuurlijk Inspireerde deze winterse neerslag velen tot het gebruik van de camera. Ook van de gelegenheid om winterfoto's in te zenden via de website van het Eilanden-Nieuws is druk gebruik gemaakt, ongeveer 100 inzenders zorgden voor een veelvoud van inzendingen. Voor de redactie was het niet zo gemakkelijk om drie winnaars te kiezen omdat vrijwel alle ingezonden foto's heel mooi waren en eigenlijk allemaal een winnende plaats hebben verdiend. Wie nieuwsgierig is naar de foto's kan terecht op de site www.eilandennieuws.nl. Onder de button Winterfoto's worden alle inzendingen^etoond. De redactie heeft uit de vele inzendingen drie winnaars getrokken. Die een boeken/cadeaubon hebben (of nog zulten) onh'angen. Daarnaast kreeg nog een zevental inzenders een 'eervolle vermelding' en hun foto's worden dan ook hierbij afgedrukt. De komende twee weken zullen leerlingen van de Roxenisseschool en de Regenboogschool uit Melissant van start gaan met een sponsoractie. De sponsoractie is opgezet door de Dorpsraad Melis sant en is bedoeld om geld binnen te halen voor een speeltoestel op het speel veldje. Enkele weken geleden heb ben leerlingen van deze beide scholen mogen aangeven naar welk speeltoestel hun voorkeur uitging en beide scholen kozen voor de famiheschommel. Bij elkaar gespaard door aller lei acties van de dorpsraad is al bijna 2000,- maar dat is nog niet genoeg. Vandaar dat de dorpsraad een beroep gedaan heeft op de schoolleiding van beide scholen om leerlingen te laten meedoen aan een spon- soracde. Het resultaat is dat de komende twee weken diverse leerlingen nu met een (s)teun- boekje langs de deuren zullen gaan en u zullen vragen of u ook een varkentje wilt was sen (lees:krassen). Het bedrag dat u toverschijn tovert is uw bijdrage. Als dank voor uw donatie/steun krijgt u voor elk gewassen varkentje een vel met waardecoupons. De leerlingen en de dorpsraad hopen dat er heel wat varken tjes gewassen zullen worden en dat er dankzij uw steun bin nen niet al te lange tijd een prachtige familieschommel op het speelveldje staat. Ze willen alvast een ieder bedanken voor de bijdrage. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op zaterdag 5 juni zal de cara van van het GDA op Goeree- Overflakkee een tour maken langs de kernen van het eiland. Hierbij treft u het schema aan, zodat u weet wanneer u de fel groene caravan kunt aantref fen: 10.00 Ouddorp (parkeerplaats Kruidvat en AH) 10.45 Goedereede (Markt) 11.15 Stellendam (Oranje plein) 11.30 via Melissant naar Dirks- land - weekmarkt 13.00 via Nieuwe-Tonge naar Middelharnis 13.30 Middelharnis voor Diekhuus 15.00 afsluiting campagnedag Tijdens deze tour kunt u in gesprek gaan met lokale GDA- ers en kennis nemen van de belangrijkste programmapun ten van het GDA. De GDA-ers zien er naar uit u te ontmoeten op zaterdag 5 juni. PRUS: WINTERS TAPmeeE'BU DE KRAMMER - J.J. VAN WIJK "£en mooi winters tafereel bij de Krammer. Eind von de middog terwijl de zon nog net z/jn laatste gloed achter de wolken vandaan laat komen hebben wij een mooi uitzicht over de besneeuwde kanten van de Krammer". BOUW IGLO - TINEKE UIT OUDDORP "Deze mooie iglo is op 2 januori in Ouddorp gemooW door vier personen! De bouwduur was zes uren. Het resultaat is geweldig". Ijspegels Marieke Ras Ijspegels en zonsondergang" Een schuurtje bij het Dirkslandse Sas" Eigenwi|ze gast Rob van Willigen Een portret von de meest eigenwijze, vaste gast in mijn achtertuin. !k noem herr Bor." Een mooie v/interfoto uit het Noord- Hollandse Warder" Molen Den Bommel Jon Mackloet "Foto gemaakt op zaterdag 2 januori 2010 van de molen von Den Bommel" "Wondeloorsi nde;

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6