Wisseling van de wacht bij Havenzending Rotterdam Henk Wielaard zamelt rondom zijn jubileum bij de Rabobank geld in voor tuinmeubelen voor De Samaritaan EIIAI1DEt1-l1IEUW5 Visserijverleden in het zonnetje bij opening Havendag Met de bakfiets ten huwelijk Luchtfoto met trekkers Ruud Kuijer draagt de fakkel over aan Felix en Kerstin Henrichs EIIAt1DEn-niEUW5 STELLENDAM - In de afgelopen jaren is Ruud Kuijer, wonend in de pol der tussen Oude-Tonge en Stad aan 't Haringvliet een bekende verschijning - in zijn tot voor kort dui delijke herkenbare bus - geworden op het eiland. Vanwege zijn werk als havenevangelist verzorg de hij voor tal van kerken en verenigingen spreek beurten en een aantal mensen assisteerde hem bij verschillende activitei ten op het eiland of op de schepen in de Rotterdam se haven. Hieraan is een eind gekomen want sinds 1 april heeft de uit Duits land afkomstige Felix Henrichs met zijn vrouw Kerstin het werk overge nomen. Felix Henrichs Introductie Veel mogelijkheden Contactgegevens MIDDELHARNIS - Gis teren, maandag 31 mei, vierde Henk Wielaard, directeur bedrijven van Rabobank Goeree-Over flakkee het heuglijke feit dat hij op die datum, vijf entwintig jaar geleden begon bij de Rabobank. Hiervoor kreeg hij de gebruikelijke Rabospeld opgespeld tijdens een feestelijke receptie voor collega's. Zijn wens was echter geen grote cadeaus voor hem zelf, maar hij wilde rondom zijn jubile um geld inzamelen voor tuinmeubelen voor de Samaritaan. Meubelen die na de grootscheepse verbouwing en verhui zing van het zorgcentrum 'gewoon' mee kunnen. De Samaritaan Sponsorconcert Giften: Ieder die mee wil doen aan de actie van Henk Wielaard kan zijn of haar bijdrage overmaken naar het nummer 1102.91.336 van Rabobank Goeree-Overflakkee o.v.v. Gift De Samaritaan. I'AC;iNA2 DINSDAG 1 JUML'Olo MIDIHJ.II lA'.W.S - Bi] de opening van Ilavenditg op juni heiieejl hei visserijverleden van Middelharnis. Tot 1920 was de haven van Middelhar- nis een belangrijke vissershaven. Het beeld van het Kofjehokertje op het Vingerling is een herinnering aan die tijd. De vissers vormden een aparte lieroepsgroep en hadden hun eigen klederdracht. Op Havendag zijn er weer vissersmannen in Middelharnis. Als opening van Havendag zwaait een groep mensen in streekdracht de vissers uit, als die hij het Kojjekokertje aan boord van twee oude .scheepjes gaan. Het historische gezelschap met de vissers vertrekt rond 11.00 uur van hel Oude RaadJiuis aan de Voorstraat naar het Vingerling. De groep beslaat uit deelnemers van Streekdracht Ensemble Eeuwkant en vertegenwoordigers van de gemeente Middelharnis. De loco- hurge.meester zal de i>issers bij hel Kofjehokertje toespreken en een behouden vaart wensen. Deze opejiing van Havendag is een project van Ensemble Eeawkani in samenwerking mei de STEM, Gemeente Middelharnis, Water sportvereniging Flacquee en het Streekmuseum Goeree-Overflakkee. (Archieffoto Eihnden-Nieuws) OOLTGENSPiJiAT - Op zaterdag 22 mei was er in Ooügensplaat een niet alledaagse trouwerij. Marinha van Ree en Richard Klootwijk hebben niet gekozen voor de limousine, maar voor een oude bakfiets, die voor deze gelegen heid beschikbaar was gesteld door de heer van Drongelen. Op de foto rijdt de bruidegom zijn aanstaande naar hel gemeentehuis. De Plattelands Jongeren Flak- kee hebben het idee gevat om op een ludieke wijze het 60 jarige bestaan van de vereni ging te uiten, maar hiervoor liebben ze wel alle agrarische jongeren van Goeree-Over flakkee nodig. Op zaterdag 5 juni om 8.00 's morgens is het de bedoeling om met zoveel mogelijk land- bouwtractoren te verzamelen aan de Schenkeldijk 1 in Melis sant op de boerderij bij de familie Mulder In de wei zal men met behulp van die tractoren het 60-jarig jubileum uitbeelden dat vanuit de lucht met een helikopter vastgelegd zal worden op foto. De organisatie roept dan ook de jongeren om met tractor(en) op 5 juni aanstaan de naar Melissant te komen om een onderdeel van deze actie te zijn. "Wij zouden het super vinden als je komt en uiter aard zullen we dat na afloop ook laten blijken op gepaste wijze..." Vanaf 7.00 uur staat de koffie aan de Schenkeldijk klaar Wie meel wil doen aan deze actie kan zich opgeven door te mai len naar jubileum@pjflakkee. nl of sms naar 06-2276 2786. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uilgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-tiuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IWiddelhamIs. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur S/u/t/ngstermi/n overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur. J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Door Adri van der Laan "Het is allemaal iets anders gelopen dan we verwacht had den", legt Ruud Kuijer uit. "Ik heb djt werk ruim negen jaar mogen doen en al die jaren heb ben we gebeden voor nieuwe (mede)werkers... En die mede werker kwam, in de persoon van Felix en zijn vrouw, maar in de tussentijd heb ik besloten om ander werk te gaan doen", legt Ruud Kuijer uit. Hij gaat zich weer meer gaan richten op zijn 'eerste liefcle': de lectuur- zending. De familie Kuijer heeft, voor dat Ruud 'in de havens' kwam te werken eerst 12 jaren in Madrid gewoond'. Hier waren ze vanuit een evangelische boekhandel actief in het evan gelisatiewerk in de Spaanse hoofdstad. Ruud Kuijer leerde hier dat goede lectum" één van de speerpunten van zijn evan gelisatiewerk dient te zijn en dit heeft hij ook ervaren tij dens zijn werk op de schepen. Hij is er van overtuigd geraakt dat het werk van evangelisten gebaat is bij een goede lec- nuuvoorziening. "Ook in het digitale tijdperk is het heel belangrijk dat er goede chris telijke lectuur aanwezig is om de boodschap te verkondigen", legt Ruud Kuijer uit, die ook zijn nieuwe baan als een roe ping voelt. Ruud gaat werken voor de CLC, een lectuurzen- dingsorganisatie, waarbij hij vooral een taak krijgt om evan gelisten van de juiste lectuur in Kerstin, Felix en de baby Jakob Henriclis nemen de taak als havenevangelist over van Ruud Kuijer {mliLi de bijpassende taal te voorzien. "Wij geven ze de kogels... voor hun strijd", zo schetst Ruud Kuijer zijn 'nieuwe' baan. De opvolger van Ruud Kuijer Felix Henrichs is afkomstig uit Duitsland, tien maanden geleden vestigde hij zich in Stellendam, waar hij samen met zijn vrouw Kerstin en zijn twee maanden geleden gebo ren zoon, Jakob in een tijde lijke woning aan de Voorstraat woont. Felix is afkomstig uit een plaatsje uit het midden van Duitsland in de omgeving van Frankfurt. Het is geen omgeving waar men zo gauw inspiratie zal opdoen om have nevangelist te worden. Feli.x legt uit dat hij - ondanks dat hij honderden kilometers van de dichtstbijzijnde zeehaven woonde - toch altijd gefasci neerd is geweest door grote zeeschepen. "Hierbij komt nog wel dat ik een zendelingen kind ben en geruime tijd in het buitenland, in Pakistan, heb gewoond en op een internatio nale school heb gezeten waar ik natuurlijk met veel nationa liteiten in aanraking kwam". Weer terug in Duitsland volg de hij een studie aan de Freie Theologische Hochschule in Giessen en kwam tijdens deze opleiding met het begrip have- nevangelisatie in aanraking en na een stage bij de havenevan gelist Martin Otto in Hamburg was hij overtuigd dat hij have nevangelist zou worden. "Toen ik klaar was heb ik aan God gevraagd wat zijn plan met mij was eh ik heb écht als de lei ding van God ervaren toen ik van Hem te horen kreeg dat ik naar Ruud in Rotterdam moest gaan", legt de jonge Duitse evangelist uit. Na een klein jaar samen met Ruud Kuijer de schepen te hebben bezocht was vorige maand de tijd gekomen dat hij het werk van Ruud over kon In de afgelopen maanden heeft Ruud Kuijer voor de introduc tie van zijn opvolger bij de schepelingen gezorgd. Maar voor wat betreft de uitvoering van het werk geven beiden aan dat 'ieder hierin zijn eigen methode heeft'. Maar centraal blijft wel 'het dienstbaar aan de zeelui' staan. Dit dienstbaar zijn kan uit verschillende din gen bestaan. Naast het voor zien van goede christelijke lectuur in de eigen taal van de zeelui en - als er openheid is - de verkondiging van het evan gelie. Voorziet men de zeelui van een extraatje, in de vorm van bijvoorbeeld kledingstuk ken, of rondom kerst de kerst pakketten. Verder levert de havenevangelist ook wat extr.a service, men voorziet de zeelui van belkaarten, of geeft men hem .soms een lift. Uit het gesprek met de gaande en komende havenevange- listen blijkt dat, ondanks de moderne communicatiemidde len, de opvarenden van de zee schepen een eenzaam bestaan leiden. De 'gewone man' - in tegenstelling tot de officieren - is soms wel een jaar van huis. En dan missen zij ook hun gezin en ook zij hebben soms ook grote zorgen over hun kin deren of hun huwelijk en de havenevangelist probeert dan een luisterend oor te bieden. Niet altijd komt een bezoek van een evangelist gelegen, omdat ook op de schepen geldt 'dat tijd geld is'. De schepen wor- Foto: Adri van der Laan den zo vlug mogelijk gelost of geladen waarna men direct weer vertrekt. Van passagieren in de stad of even wat tijd voor jezelf komt niet zoveel meer terecht. De beide evangehsten leggen uit dat kerken en christenen in de regio van de haven - dus ook op het eiland - er nog lang niet altijd van doordrongen zijn dat 'het zendingsveld om de hoek ligt'. Doordat Rotterdam een wereldhaven is, waar /.on honderd schepen per dag lim- nen lopen, zijn er "ongekcndt- mogelijkheden om zending tt bedrij\en en te evangeliseren onder de mensen die vanuit de hele wereld afkomstig /ijn. "Wij komen zelfs op schepen die afkomstig zijn uit landen die gesloten zijn voor het evan gelie", zo benadrukken zowel Ruud als Felix. Uit het gesprek met beide evangelisten blijkt dat er juisi onder de schepelingen een grote openheid is voor hel e\angelie. "]e wordt op bijna iedere boot gast\rij onthaald en je wordt - als dit kan - bijna altijd uitgenodigd om mee ie eten. Een goed gesprek is dan ook meestal wel mogelijk", In de afgelopen jaren zijn er lus sen de zeelui en Ruud Kuijei al verschillende goede contac ten gegroeid, contacten die hij zeker wel zal gaan missen. Evenals Ruud Kuijer hopen ook Felix en Kerstin goede contacten te onderhouden met de verschillende kerken op het eiland. Ciraag zouden ze iets over hun werk komen vertellen, maar een dagje mee naar de haven is natuurlijk ook mogelijk, want ook Felix werkt veelal alleen en daarom is wat extra hulp van harte wel kom. Als men niet mee naar de havens kan, kan men bijvoor beeld ook een handje uit de mouwen steken als het gaat bij het voorbereiden van de kerst pakketten en het breien van mutsen. Natuurlijk zijn giften eveneens van harte welkom. Zowel Ruud Kuijer als Felix Henrichs zijn bereid een avond te verzorgen voor verenigingen of voor kerken, waarin ze iets vertellen over hun werk. Voor Feli?t Henrichs: Seamen's Christian Friend Society HavenzendeHng: Felix Henrichs, Stellendam, Tel.: 06-16077868, emai org of rotterdam@scfs.org Voorstraat 13, 3251 BB felix.henrichs@scfs. Voor financiële ondersteuning: Stichting Vrienden v.ui Zeelui, Pimpelmees 13, 3245 TW Sommelsdijk, tel.: 0187- 663151. Rekeningnr.: 1149.92.09i5 (Rabobank) Voor Ruud Kuijer: St Kruislinks, Van Gentstraat 14-D, 6524 BC Nijmegen op Postbank 8444697, o.v.v. Ondersteuning Ruud en Henny Kuijer Adres: CUC International Office, Korte Tilseweg 2, 3255 LH Oude Tonge 0187 642 878. rudy.kuijer@clcinter- national.org Door: Adri van der Laan "Trots", zo omschrijft de in Stellendam geboren en geto gen Henk Wielaard zijn gevoel als hij terugkijkt over de afge lopen 25 jaar bij de Rabobank.- "Ik ben echt trots dat ik bij zo'n mooie organisatie mag wer ken en natuurlijk dat ik dit in goede gezondheid heb mogen beleven". Henk Wielaard begon 25 jaar geleden bij de toen nog zelf standige bank Stellendam Goedereede. "De helft van de afgelopen 25 jaar heb ik bij diverse Rabobanken op het eiland gewerkt. Ik heb alle tak ken van sport binnen de par ticulieren afdeling wel gezien. Na zijn eerste 'eilandperiode' vertrok 'de bankman' naar het Brabantse land, waar hij ruim negen jaar gewerkt heeft. Hij kwam in de 'bedrijvenhoek' terecht en werd al snel leiding gevende. Na drie jaar bij de Rabobank Sliedrecht-Graafstroom te hebben gewerkt als Directeur Bedrijven kwam hij begin vorig jaar naar het eiland waar hij bij de inmiddels eilandbre- de Rabobank dezelfde functie kreeg. Tijdens zijn loopbaan heeft Henk Wielaard manage ment, economie en recht gestudeerd aan de Hogeschool West-Brabant. Vier jaar gele den studeerde hij af aan de Universiteit Nyenrode. Vanwege familierelaties komt Henk Wielaard regelmatig in De Samaritaan. Hij legt uit dat hij erg onder de indruk is van het werk dat er in die 'takvan CuraMare wordt verricht. Hij heeft veel respect voor het per soneel, dat er alles aan doet om de bewoners het naar hun zin te maken. Toen hem gevraagd werd "of hij nog iets wilde doen rondom mijn jubileum", kwam de gedachte op om geld in te zamelen voor De Samaritaan, Na overleg nam hij het besluit om 'te gaan' voor tuinmeube len. Rondom het gebouw zijn genoeg gelegenheden waar tuinmeubelen staan opgesteld en zeker straks na de verbou wing zal er ook behoefte zijn aan een ruimte voorraad tuin meubelen. Henk legt uit dat veel huidige bewoners van de Samaritaan voorheen niet meer naar buiten konden. De Samaritaan maakt het nu mogelijk dat mensen weer naar buiten kunnen. Door de hulp en de gelegenheid die er wordt geboden zijn er bewoners die nu - najaren binnen zitten - bij mooi weer kunnen genieten van de prachtige tuinen en de omgeving van het verpleeg huis. Hij denkt dat nieuwe tuinmeubelen dan ook echt een nuttig geschenk zal zijn. Henk Wielaard kreeg gisteravond de 'Rabospeld' vanwege zijn 25 jarig jubileum bij de bank, door de voorzitter van de Raad van Commissarissen Arij van Papeveld. Foto: Wim van Vossen Fotografie Henk Wielaard zal zijn relaties - en ook allen die zijn initia tief een warm hart toedragen - op verschillende manieren in de gelegenheid stellen om hun bijdrage aan de tuinmeu belen te geven. In de middag van 25 juni wordt er een con cert georganiseerd waar de begaafde zanger Mare Canto zal optreden. Deze tenor is bekend van klassieke muziek en musicals. Het concert is bestemd voor genodigden en zal worden gehouden in het auditorium van TBP Electro nics in Dirksland. TBP stelt gratis haar ruimte voor dit concert beschikbaar De aan wezigen worden gevraagd een bedrag voor de actie van Henk beschikbaar te stellen. In de avonduren zal de recep tie voor relaties zijn in Het Wapen van Stellendam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2