1 Vijfde AMGO succesvol verlopen Gezamenlijke officiële start van waterberging zuidrand Dirksland I 1 1 WEERBERICHT van FLAKKEE p - 1 82ejaargang Nr. 7919 Dinsdag 1 juni 2010 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Jaarmarkt Weer eilandelijke Veteranendag De Waal Hoveniers www.dewaalhoveniers.nl Deltawind Agrariërs aan de basis Opbrengst vlaaienactie Havenhoofdse wandeltocht Jubileum concert 'Con Amore' ^OZIA^ Overlast Rectificalie: Buiten/straat- speelmiddag Boerenmarkt Geref. Gem. Samengesteld Flakkees kinderkoor zingt voor Malawi L MELISSANT - Zaterdag 5 juni houdt de Hersteld Her- V(jnnde (ieineenle van Melis sant haar jaarmarkt aan de Voorstraat te Melissant. Er zijn meer dan 50 kramen, met daarin o.a. rommel markt- en nieuwe spullen, planten, kaas van kaasboer derij Van Schalk, producten vna Bakkerij Van llarberden, asperge's met nieuwe aard appels en saus voor 7,50, drie laarten voor €15, /.elf- gemaakte advocaat en pot jes rabarber, snoep, groen ten, Iruil, tweedehands en nieuwe boeken, Bjoin borg ondergoed, kinderkleding, D&M fashion met dames en heren kleding, van Schalk Schoonmaak materialen, zeil gemaakte handwerken en kaarten van de vrouwen vereniging, speelgoed, babv- kleding, Romantic Lifestyle en liobl))' artikelen. Voor volwassenen zijn er raad.sijel- len waarniee leuke pri)zen en boodschap penmanden te winnen zijn. De kinderen kimnen knutselen, springen op hel springkusseii, sjoelen, darlen, olikgooien en enve loppen trekken met altijd |3ri|s. Op het terras zijn patat met Irikadel, vers gebakken vis, pannenkoeken, drinken en een ijsje verkrijgbaar De markt wordt gehouden van <.).:!0-15.00 uur. Zaterdag 19 juni 2010 wordt in De Slaver in Middelhariiis de eilandelijke Veteranendag georgani.seerd. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de werrs van op Goeree-Overflak- kec wonende veteranen die niet in de gelegenheid zijn om de Nationale Veteranendag bij Ie wonen. Veteranen vin den het belangrijk dat zij niei worden vergeten. Ieder jaar september werden de geval len veleranen herdacht in een van de vier gemeenten. Vorig jaar is besloten de waardering voor onze veteranen gestalte Ie geven tijdens een eilandelijke Veteranendag. In Den Haag vindt op 26 juni 2010 de Nationale Veteranen dag plaats. Het hoofddoel van de Nederlandse Veteranen- <h\g is het verkrijgen van meer bekendheid over en waar dering voor onze veteranen. Naast de Tweede Wereldoor log-, Indië-, Nieuw-Cliiinea- en Korea-veteranen, kent Nederland ook xeel 'jonge' veteranen. Jonge veteranen' zijn ingezet bij internationale vredesini.ssies in bijvoorbeeld Libanon, Cambodja, de Bal kan. Irak of .Vi'ghanistan. Door het ouder worden van de veteranen en het gegeven dat zij dikwijls niet meer in staal zijn de reis naar Den Haag te maken en de mar.safstand af te leggen, hebben veel gemeen ten in Nederland besloten tot het organiseren van een plaatselijke Veteranendag. De gemeentebesturen van Goe- dereede, Middelharnis, Oost- llakkee en Dirksland wilden graag een bijdrage leveren aan de beoogde waardering \oor eilandelijke veteranen, door een eilandelijke Veteranendag te organiseren. Mogelijk zijn niet alle adres sen van op Goeree-Overflak- kee wonende veteranen bij de gemeente of het \'eteranenin- stitnnt bekend. Bent n (of kent tl) een zogenaamde 'oude' of 'nieiÈwe' veteraan, maar heeft u geen uitnodiging ontvangen? U bent van harte uitgenodigd deze middag bij te wonen. U kunt zicli tot 10 juni aanstaan de aanmelden bij mevrouw C. Blokland, gemeente Middel harnis, 0187-475510. NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 ■rt-jdti MELISSANT - De vrij dag en zaterdag gehouden agrarische manifestatie AMGO is succesvol ver lopen. Vooral zaterdag werd de manifestatie, die gehouden werd op het terrein van de firma N. Mijnders in Melissant, druk bezocht en zowel de commerciële als ideële standhouders konden hun waren aanprijzen. Door Adri van der Laan .'V/(/\ oln'iii'ii ilr AMdO 2010. {Foto: Adri vaii drr Luaii) Met hel onthullen \an bet .VMtiO-bord op vrijdagoch tend opende Gert-Jan van der Valk de manifestatie. In tegen stelling tot twee jaar geleden toen vooral het eerste gedeelte van de manifestatie flink lasl had van de regen, was het nu stralend weer toen de ope ningshandeling buiten werd \erricbt. Het weer was beide gunstig voor zowel de stand houders als de beursbezoe kers. De eerste regen viel pas rondom het sluitingstijdstip op zaterdagmiddag. De voorzitter van het AMCIO- bestuur. Leen Mijs, stond in zijn openingswoord stil bij de iets veianderde opzet van de AMGO. Deze keer heeft het bestuur er voor gekozen om de manifestatie in landfairstijl te laten plaatsvinden. Diver se ambachten werden in dit kader getoond, die vrijwel alle maal gemeen hadden dat ze hun ooisprong hebben in de landbouw. En dat was volgens Mijs altijd de bedoeling van de AMGO geweest: het boeren bedrijf dichter bij de mensen brengen. Hij sprak de wens uit dat het twee gezellige dagen zouden worden. Aan Gert-Jan van der Valk, voorzitter van Delta(\ind was de eer om de AMGO officieel te openen. Deltawind stond deze AMGO centraal omdat deze eilandelijke windmolencoope- ratie onlangs haar twintigjarig bestaan vierde. De organisatie verzorgde op de AMGO ver schillende stands waar natuur lijk 'alternatieve energie' in de breedste zin van het woord centraal stond. "Goeree-Overllakkee een agra rische eiland", zo begon 'V'an der Valk zijn toespraak en vol gens hem geldt dit niet alleen voor het verleden, maar ook voor het heden. Zelf op het eiland geboren en getogen ging hij al vroeg met zijn oude re broers mee naar het land op het landbouwbedrijf van zijn ouders. Later ging hij aard appelen rapen of witlofpeen trekken. "Dus ik ken de polder ik ken het land en zie wat er gebeurd is". Hij kon constate ren dat er veel xeranderd is. Hij legde het verband tussen Deltawind en agrarisch Goe- ree-Overflakkee en de AMGO waar gekozen is voor het thema 'duurzaamheid'. Van der Valk noemde verschillende zaken in de landbouw waar er spra ke is van een duurzaambeids- slag, zoals onder meer bij het bewerken van de grond en het gebruik van gewasbescher mingsmiddelen. "Duurzaam heid is een breed aspect dat je zowel terugvindt in de land bouw als in de energiewereld. En daar vinden we elkaar deze uagen". Hij legde verder uit dat het bij duurzaamheid niet alleen gaat over windmolens, maar ook over zonnepanelen of bijvoorbeeld warmtkracht- koppeling, isolatie en zonne- büilen Van der Valk wees er verder op dat agrariërs waren die mede aan de basis van Deltawind hebben gestaan. "Er zijn wel zeker verbanden te leggen tus sen Deltawind en de AMGO". (iert-Jan van der Valk pix-es de doelstelling van de AMGO om hel brede publiek in nau wer contact met de agraiische sector te brengen. Ook onder schreef de voormalige wethou der \an Oostllakkee de waar schuwing van Leen Mijs in zijn openingswoord aan 'politiek' om meer aandacht te beste den aan de agrarische sector "Wees trots op de agrarische sector die zorg draagt voor ons voedsel, een sector die drager is van ons landschap. Dat mag ook gezegd worden Gert-Jan van der Valk complimenteer de de standhouders met hun aanwezigheid. In dit verband noemde hij in het bijzonder Edudelta de organisatie die een grote stand voor haar rekening neemt. Nadat Gert-Jan \an der Valk, samen met Leen Mijs onder het geklank \an hoorngeschal het AMGO-bord had onthuld, was de .AMGO 2010 geopend \oor bet publiek. Na afloop van de AMGO xer- klaarde Leen Mijs, dat de AMGO 2010 succesvol is ver lopen en dat het bestuur terug- kan zien op een heel goede manifestatie. OL:DDORP - De aarbeienvlaai actie die onlangs werd gehou den voor de Stephanos wees kinderen in Malawi heeft 1429,50 opgebracht. Iedereen die hieraan heeft bijgedragen wordt hartelijk bedankt. DIRKSLAND - Aan de zui drand van Dirksland, in de buurt van De Gooye en de basisscholen is men al geruime tijd bezig met de aanleg van een waterber ging. Er is al veel grond verzet, maar van een offi ciële start was het nog niet gekomen. Vorige week woensdag was het zover; drie nauw bij het pro ject betrokkenen namen plaats op een reusachtige kraan van de firma Kort uit Melissant om de offici ële start van het project te markeren. De eer was voor heemraad Bert Schelling van het Waterschap Hol landse Delta, Dingeman van Es van Estate Invest projectontwikkeling en wethouder Piet Konings woud van de gemeente Dirksland. Door: Adri van der Laan De verwachting is dat het pro ject tegen de zomer gereed zal zijn. Het resultaat zal dan een wateiberging zijn van 4,5 ha. Na afronding van de werk zaamheden is er circa 4,5 ha waterberging gecreëerd. Deze waterberging zorgt erxoor dat de inwoners droge voe ten houden. Bij wateroverlast door hevige regen\al kan het water in de berging vastgehou den xvorden. Maar de berging zal niet alleen maar praktisch nut bewijzen als er overtol lig water "Doordat de sloten langs de Glematis worden uit gevoerd met flauw aflopende oevers ontstaan er zogenoem de natuurvriendelijke oevers. Deze oever krijgt een fraai en natuurlijk uiterlijk door aan plant van laag blijvende oever- \egetatie zoals Heen en Ruwe Bies. De natuurvriendelijke G o E D E R E E D E - H A V E N - HOOFD - De Eben-Haëzer- school organiseert op vrijdag 4 juni een wandeltocht. E)eze wandeltocht voert de wande laar langs de mooie plekjes xan de 'kop' x'an Goeree. kunt kiezen uit twee routes van ongeveer 3 kni. en 10 km., die duidelijk xvorden aangegeven. Heeft u zin om eens lekker sportief bezig te zijn, kom dan xvandelen. Aan het eind van de tocht kimt u in de school koffie of een koel glas limonade drin ken. Voor de kinderen is een grabbelton aanwezig. Inschrij ven kan vanaf 18.15 uur; start 18.30 uur; kosten: kinderen t/m 12 jaar 1,50, 13 jaar en ouder 2,50. De school is te vinden aan de Blauwe Distel- stiaat. Christelijk Jongerenkoor 'Con Amore' bestaat 15 jaat. Op zaterdag 12 juni zal een Jubile umconcert gegeven worden in de Hervormde kerk te Dirks land. Medewerking xvotdt ver leend door 'Con Amore' o.l.x. Ron van Ommen en m.m.x. organist Martin 'Weststrate. Christelijk Jong Gemengd koor 'Sjier Hasjiriem' uit Wer kendam, Trompettist Wilhelm Groenendijk en organist Mar tin Weststrate. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.30 uur De toegang is vrij. De officiële s/art xmi de werkzuamheden aan de zuidrand van Dirksland. De kiiiaii leerd beiirleliiig.^ bedieml door licemriiad Seiietliiig en wethouder Koningsieoud. DU onder toeziend oog van projectonlwikkelaar \'an Es. oexers zorgen er ook xoor dat de xvaterkxvaliteit goed blijft. Uiteindelijk zal in de verdere planvorming ook een voetpad langs een deel van het nieuxv te graxen xvater aangelegd wor den, zodat iedereen kan genie ten van deze nieuwe natuur Er wordt alles gedaan om de overlast xoor de omxvonenden van project bepei-kt te houden, xvant de grond die uit de xvater- berging komt wordt op het ter rein heroebruikt. Dus er zullen bel geen vrachtwagens door dorp rijden. Na deze eerste fase, xolgt na de zomer een txveede fase met het plaatsen van een aantal kunst werken, zoals een tweetal stu- xven en een klein pompje op de kruising xan de Havelozeweg en de Geldersedijk. De kosten xan het project zijn geminimaliseerd door de samenxverking tussen gemeen te, waterschap en projectont wikkelaar Estate stelt de gron den om niet beschikbaar De gemeente zorgt na overdracht van het openbaar gebied voor het onderhoud van het vxater Tot de overdracht is Estate verantwoordelijk. Waterschap Hollands-e Delta financiert de waterberging en zal het xvater- peil regelen. Het project is één van de maat regelen uit het xvaterplan Goe- ree-Overflakkee. Volgens heemraad Schelling is de totstandkoming van de xvaterberging redelijk uniek geweest. Hierbij noemt hij de goede samenwerking tussen de drie partijen, het Waterschap, Foto: Adri van der Laan de gemeente en de projectont- xvikkelaar Doordat de grond in handen was van Estate Invest en deze organisade de grond beschikbaar stelde was er voor alle partijen een xvin- xvin-situatie, die natuurlijk tot volle tevredenheid xan beide partijen is ontstaan. ]'oor vragen of opmerkingen over het project kunt u contact opne men met de heer Slijkhuis van het waterschap, tel. 088 9743280. Heeft u meldingen n.a.v. de werk zaamheden, neem dan contact op Estate Invest, tel. 0187 480400. Vin Tel. 0187-612000 mtaetP Boomgoarddreef 1 8 Stod a/h Haringvliet ,„Mbeilt»W« info@rozima.nl Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oucledijk14, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.ert-sierbestrating.nl STAD^AAN 'T HARI NCA'LIET - In onze vrijdagkrant werd vermeld dat de buiten/stia;tl- speelmiddag in Stad gehoti- den zou worden op dinsdag 2 juni, dit moet echter xvoensdag 2 juni zijn. Voor deze dag zal een gedeelte xan de Aleyd van Puttenstraat en de gehele Kolf xan Oosterxvijkstraat xvorden afgezet xan 12.00 tot 17.00 uur Hier kunnen de kinderen dan spelen van 13.30 tot 1(5.30 uur Wel onder toezicht, bege leiding van de ouders. .Als die een klapstoel meenemen kun nen ze gezellig onder het genot xan koffie /thee mee genieten xan de kinderen. Koffie, thee, limonade en snoep tegen klei ne vergoeding. De rest is hele maal gratis. Er is een springkussen, voet- balkooi, en men gaat zelf ver keersborden maken. Verder zijn er alleilei spelletjes. Ook de brandweer komt, en heel misschien de politie. De orga nisatie krijgt hulp van leerlin gen xan VM3b van de R(U) die hun maatschappelijke stage komen doen. Wie ook vxil hel pen kan zich melden via tele- loonnummer: f) 12999. MIDDELHARNIS - Op zater dag 5 juni zal er van 9.30 tot 15.00 uur weer een grote 'Boerenmarkt xvorden gehou den op het terrein van de C.SG Prins Maurits in Middelharnis. Specialiteiten dit jaar: (ilasljla- zer, weerman, poitrettekeiieir Naast de grote rommelmarkt is er bij 40 kramen van alles te doen en te koop: S]3annende verhalen vcjor kinderen, uil- gebreide caleringhoek, vers gebakken vis, boeken, fietsen, kleding, banket, kaas, bloe men, planten enz. enz. Op de xeiling worden per opbod arti kelen verkocht. De opbrengst is t.b.v. het bouwfonds Ger Gem. Middelharnis. SOMMELSDIJK - Op 12 juni zal in de Rehoböthkerk te Som- melsdijk een zangavond wor den gehouden xvaarbij meer dan 100 kinderen zullen zin gen voor de weeskinderen in Malaxvi t.b.x'. stichting Stepha nos. Ook is er veel samenzang. Het samengesteld kinderkoor bestaat uit kinderkoor 'Tot Zijn Eer' o.l.v. Corné de Geus en jongerenkoor 'luventa' o.l.x. Jan Looij. Van de avond zal een cd xvorden opgenomen. De aanvang is om 19.00 uur de kerk gaat open oin 18.30 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1