Oldtimer trekkertrek op de AMGO Coöperatief w^erken loont voor zowel teler als consument Wilma Langendoen weer aanwezig op de AMGO Trek beschermd de natuur in met Fixet Mastenbroek Mentorschap Zuid-Hollandse Eilanden... Iets voor u? Agrarische Manifestatie Goeree Overflakkee 2010 De Euro Delta Jongeren afdeling Goeree Over flakkee zullen dit keer ook weer present zijn op de AMGO met een leuke activiteit. Dit keer zullen ze op zaterdag een heuse trek kertrek organiseren voor oldtimer tractoren op de speciaal aangelegde grondbaan. Deze tractoren van minimaal 25 jaar oud zullen laten zien w/at ze waard zijn door zover mogelijk een sleepwagen vooruit zien te krijgen die bij elke meter zwaarder wordt. Tussendoor laten enkele speciale voor deze sport aangepaste tractoren zien wat een geweld er losbarst als je een tractor iets aanpast doormiddel van een turbo, brandstofpomp en banden. Skelter Op vrijdag avond vanaf 18.00 uur en zaterdag is er al van alles te zien en te doen voor de kinderen. Zo staat er een skelter met een mini sleepwagen. Wie krijgt de skelter met de sleepwagen zo ver en 'o -,0' snel mogelijk de baan o^jer? Ook mogen ze op een grote tractor zitten en wordt er een foto van ge maakt die vrijwel direct afgedrukt wordt en mee naar huis genomen kan worden. Tevens staat er een kraampje waar de jongeren laten zien wat ze allemaal organiseren en waar een ieder terecht kan met vragen over de Euro Delta Jongeren afdeling Goeree Overflakkee die dit jaar 60 jaar bestaan. Dit alles is dus zeker de moeite waard om te ko men bekijken op de AMGO 2010... Op Goeree-Overflakkee kennen telers CZAV onder andere van onze vestiging in Middelharnis. Wij zijn actief in akkerbouw, bollen-, groente- en fruitteelt en veehouderij. Onze klanten kunnen bij ons te recht voor granen, meststoffen, zaai- en pootgoed, gewasbeschermingsmiddelen en veevoeders. Ook vanuit de particuliere sector, gemeentes en groen voorziening. In de coöperatieve bedrijfsvoering van CZAV staat het rendement van de teler en duurzaam onder nemen centraal. Onze relaties zijn namelijk niet al leen klant, maar kunnen ook aandeelhouder (lid) zijn. In de praktijk betekent dit een hoog service niveau inclusief teeltadvies en tegen lage kosten. Bij alle activiteiten focussen we op de kernwaarden kostprijs, klantgerichtheid en kennis. Zo geven we bijvoorbeeld persoonlijk teeltadvies bij de teler in het veld. Ook organiseren we veldbijeenkomsten en een zeer succesvolle jaarlijkse Opendag op de Rusthoeve, waar duizenden geïnteresseerde telers in één dag hun vakkennis helemaal bij kunnen spij keren. Innovatieve ideeën houden wij scherp in het oog. Zo doen wij bijvoorbeeld op proef- en praktijk schaal onderzoek naar de toepassing van de nieu we calciummeststof TopTrace Inca. Een eenvoudig toe te passen bladmeststof in onder andere aardap pelen en cichorei met een behoorlijke rendements verhoging als gevolg. In het najaar zullen we de resultaten en cijfers bekend maken. Ook kijken we naar een verdere benutting van organische mest in het voorjaar in andere gewassen als alleen winter- tarwe. Een proef in aardappelen hebben we opge zet omdat aardappelen met name ook de fosfaat en kali in de mest efficiënt kan benutten. Vanuit de coöperatieve gedachte van CZAV ont stond dochteronderneming Agrimarkt. De consu ment kent Agrimarkt al jaren van de huidige su permarktvestiging in Middelharnis. Vanaf februari 2010 wordt er in deze plaats echter gebouwd aan een splinternieuwe winkelvestiging compleet met een Agrisneltank en een groot parkeerterrein. De opening van deze nieuwe Agrimarkt zal in novem ber 2010 zijn. Voor meer informatie, bezoek onze stand op de AMGO. Kunstenares Wilma Langendoen heeft net als vorig jaar, een stand op de AMGO. Speciaal voor deze beurs heeft ze veel nieuwe schilderijen gemaakt. Haar werk bestaat dat op de AMBO te bezichtigen is bestaat uit landschappen, bollenvelden, dieren, bloemen, en 'Pop Art'. Nieuw zijn dit jaar haar rin gen. Deze zijn handgemaakt van diverse soorten kralen. Tijdens deze dagen geeft zij hiervan een de monstratie. Wilma heet u graag hartelijk welkom in haar stand. Meer info: Wilma Langendoen, 0187-602065. Fixet Mastenbroek uit Sommelsdijk Is al vele jaren aanwezig op de AMGO. Ook dit jaar verzorgen wij de Modeshow. Dit jaar is het thema; "trek beschermd de natuur in!' Op onze outdoorafdeling hebben we een uitgebreid assortiment kleding, schoenen, sokken, rugtassen en tenten. We laten u tijdens de modeshow de ver schillende materialen zien waar de kleding van ge maakt is, zodat u comfortabel en beschermd tegen de weersomstandigheden er op uit kunt gaan. Dit jaar geven wij extra aandacht aan bescher mende kleding tegen teken. Teken kunnen grote gezondheidsproblemen veroorzaken. De ziekte van Lyme is daar een bekend voorbeeld van. De kleding van het merk Rovince is uniek in Nededand en wordt ook gedragen door mensen die beroeps matig in de natuur zijn. Deze kleding is behandeld met ZECK- PROTEC waardoor de teek wordt ge desoriënteerd en zich laat vallen. Tijdens de mo deshow showen de modellen deze kleding. Helaas hebben wij ook op Goeree Overflakkee veel teken in bepaalde gebieden. Heeft u toch een tekenbeet opgelopen dan hebben wij een speciale tester. We laten dit ook zien in onze stand op de AMGO. Als de winter voorbij is zijn we erg blij als de zon schijnt, maar tijdens een wandeling is het toch be langrijk om je daartegen te beschermen. Een petje of de bekende Tilly Hat is de oplossing. Buffs in al lerlei kleuren en maten,zelfs voor de baby hebben we leuke Buffs. Buffs met ultra protection hebben we ook in ons assortiment. Wandelkleding van Odio, The North Face, Helly Han sen en Icepeak, onze modellen showen het allemaal. We hopen dat u komt kijken op de AMGO, vrij dagavond en zaterdagmiddag bij de modeshow en natuurlijk bent u in onze stand van harte welkom! Mentorschap Zuid-Hollandse Eilanden is drin gend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Kom naar onze AMGO stand voor informatie. Mentor ge zocht! Iets voor U? Een mentor waakt over persoonlijke belangen van mensen die dit zelf niet meer kunnen en niemand meer in hun familie of sociale netwerk die deze taak op zich kunnen of willen nemen. Je er bent voor de ander! Een mentor komt op voor de zaken met be trekking tot verzorging, verpleging, behande ling en begeleiding. Deze bijzondere vorm van vrijwilligerswerk zal de komende jaren steeds meer nodig zijn, veel meer mensen leven alleen. Mentorschap Zuid-Hollandse Eilanden zoekt men sen die vrijwillig MENTOR voor iemand willen wor den! Iets betekenen voor een ander, de wil om op te komen voor iemand, dat is wat een mentor doet! Een mentor is niet voor financiële zaken, maar onderhoudt zo nodig wel contact met de bewind voerder van cliënten. Een mentor wordt benoemd door de kantonrech ter en krijgt een onkostenvergoeding die door de kantonrechter wordt bepaald. Een vrijwilliger, die mentor wordt bij mentorschap Zuid-Hollandse Ei landen, kan rekenen op begeleiding door de coör dinator, deskundigheidsbevordering en terugkom- dagen. Voor de vrijwilligers is een verzekering afgesloten. Interesse? Of wilt u meer weten over het mentorschap? Kom langs op de AMGO of kijk op: www.mentorschaprotterdam.nl of bel met Janneke Niemantsverdriet (coördinator ZHE) M: 06.22961579

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 17