3^^' '^atto )cfn^ens en meisjes V^ctkom: driven: 0pto&Sin^CH mdurt 2010 yHe^ 7 ptNk^rf^eM Yhu 8 ^O^Oy^UZZBL Puzzelreglement oomkojeugdhoekje@filternet.nl shiu leatn gteonn rchijklendeate e egtse ëojl wlgmetifijode t etnal ijgftiv stepru iwnd ^CTPi^^eftkt: Verschillende puzzelaars sturen regelmatig een zelfgemaakte puzzel op. Daar ben ik altijd erg blij mee. Probeer het ook eens. Je zult zien hoe leuk het is. Ik kan allerlei puzzels gebrui ken. Je mag een Bijbelse puzzel maken, maar ook een algemene puz zel. Bedenk eens iets origineels... en stuur het op! 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Mid- delharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplossing erbij, die via dee-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ontvang je een boekenbon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Pinksteren. Waar denk je dan aan? Aan de uitstorting van de Heilige Geest. Je kunt je daar moeilijk iets bij voorstellen. Bij Kerst hoort een kribbe. Bij Cloede Vrijdag een kruis. Bij Pasen een leeg graf. Bij Hemelvaart een wolk. Maar bij Pinksteren? Vaak zie je een duif, als teken van de Heilige Geest. Kun jij je voorstellen wat er met Pinksteren gebeurd is? Dat is moeilijk om te begrijpen. Je kunt de Heilige Geest niet zien. Je kunt de Pinkstergeest wèl voelen. Voelen in je hart. Zoals je de wind niet ziet, maar wel voelt. Je ziet ook wat de wind doet: blaadjes of takken van bomen bewegen. Rookpluimen waaien een bepaalde kant op. Zo zie je ook wat de Geest van God doet. .AJs Hij werkt in je hart dan ga je dat voelen en merken. Je gaat je zonden zien en voelen. Je gaat God missen. Je krijgt de Heere Jezus nodig als Middelaar en Zaligma ker. Je bent pas echt gelukkig als je Hem kent. Je gaat dan vragen met de mensen op de pinksterdag: 'Wat moeten we doen?' Leg deze vraag vanavond in je gebed aan de Heere voor! Henk Bikker (Oude-Tonge) Van harte welkom, Henk. Ik vind het fijn datje ook mee gaat doen. Ik hoop datje veel van de puzzels zult leren. Je zit nu nog in groep 8 van 'de Bron' en na de zomerva kantie hoopje naar de Prins Maurits te gaan, schrijf je. Volgens mij heb je echt hobby's die bij jongens horen: quad rijden, hutten bouwen, tuinieren Èn je vader helpen op de boerderij. Ik hoop datje een leuk schoolkainp hebt. Ik ben benieuwd naar je verhalen over het fietsen naar Burgh- Haamstede en het verblijf daar. Robert, Joan en Martijn Melissant (Ouddorp), Linda de Visser (Nieuwe-Tonge), Leonie Wolfert en Erik de Leeuw (Dirksland) kunnen binnenkort een boekenbon op de deurmat vinden. Veel plezier ermee! Op 26 mei hoopt Elsemarie de Visser (Dirksland) haar verjaardag te vieren. i Alvast van harte gefeliciteerd! 1. H; 2. AA; 3. AJ; 4. A; 5. AC; 6. O; 7. AF; 8. AM; 9. AD; 10. J; 11. D; 12. AR; 13. X; 14. AH; 15. E; 16. V; 17. R; 18. M; 19. AE; 20. W; 21. S; 22. G; 23. AN; 24. N; 25. B; 26. AK; 27. P; 28. AG; 29. Z; 30. Y; 31. AL; 32. U; 33. AP; 34. C; 35. ■AQ; 36. K; 37. AI; 38. I; 39. Q; 40. F; 41. AO; 42. AB; 43. T; 44. L. jeugdhoekje spaghetti 1. veepest; 2. Farao; 3. Exodus; 4. slach ten; 5. sprinkhanen; 6. saus. Pascha 1. boom; 2. haan; 3. appel; 4. laars; 5. bed; 6. bezems; 7. olifant; 8. bloemetjes; 9. breister; 10. paard; 11. tafel; 12. tan den; 13, muisje; 14. stoel; 15, kast patat Als een Lam werd Hij ter slachting geleid, alzo deed Hij Zijn mond niet open. Jesaja 53 :7 boerderijen spruiten Vader, in Uw handen beveel Ik mijn geest. Lukas 23 46 1twaalve; 2. tempels; 3. verraadt; 4. moordenaar; 5. macht; 6. slaapt; 7. kniel de; 8. vertrok; 9. dagehjks; 10. engel; 11. Judas; 12. Uwe; 13. heelde; 14. plaats; 15. ernstiger. Veraad van Judas kroten 3. 4. 11 12. Vorig jaar stuiucle Adriaan Knuist (Sommelsdijk) een puzzel op over het Pinksterfeest. Toen was het te laat om de puzzel te, plaatsen. Daarom plaats ik de puzzel nu alsnog. Adriaan schrijft: 'Hieronder staan elf woorden die met Pink steren te snaken hebben. Van alle woorden staan de letters door elkaar. Probeer eerst de elf woorden te vinden. Je kunt ze alle maal vinden in Handelingen 2. Achter elk woord staat welke letter van het nieuwe woordje nu moet nemen. Zet deze 11 letters achter elkaar. Welke naam lees je? (De letter 'if is één letter).' verkeerde woord goede woord welke letter? de goede letter Ie 2e 3e 4e 2e 4e 11e 5e 6e 2e 3e Maayke Bos (Ooltgensplaat) stuurde een kruiswoordpuzzel in de vorm van een robot op. Beantwoord de vragen en vul de woorden op de goede plaats in. Horizontaal: 1vrouwtjesezel 5. vader 6. een boom 7. een vogel 10. een groot hert in Scandinavië 12. een vrouw en een 14. meisjesnaam 16. een zwarte vogel 18. was eens een 20. onhandig 21. bloedbaan Verticaal: 1. oude lengtemaat 2. plaats in Gelderland 3. een manier om metalen met elkaar te verbinden 4. Nederlandse Spoorwegen 8. geen begin inaar het 9. niet breed maar 11naaigerei 13. Lectori Salutem (afkorting) 15. de eerste vrouw 16. een stuk chocolade 17. slee 19. opbergplaats Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voor komen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. Hoe heet je"? Ik heet Willianne Mans. In welke plaats woon je f Ik woon in Ooltgensplaat. Wat is je geboorteplaats en je geboo7tedatum? Ik ben geboren in Dirks land op 20 april 1999. Hoeveel broertjes en zusjes heb je f Ik heb één broertje en twee zusjes. Wat is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst peertjes met slavink. Van welk eten houd je echt helemaal niet? Ik houd helemaal niet van 7. Wat is(zijn) jouw lievelingsboek(en) Mijn lievelingsboeken zijn de boeken van de 'Rianne en Joanne-serie'. 8. Welke hobby('s) heb je?. Mijn hobby is buiten spe len, 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind paardrijden heel leuk. 10. Aan welke sport doe je? Ik beoefen geen sport. 11Wat is jouw lievelings-CD (met muziek)? Mijn lievelings-CD is Wil- lemijn. 12. Wat vind jij het leukste spel letje? Het leukste spelletje vind ik Verkade-spel. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Ik vind www.spele.nl het leukst. 14. Op Xüelke school lil je op dit moment? Ik zit op De Hoeksteen. 15. In welke klas/groep zitje op school? Ik zat vorig jaar in groep 6. Anne Co de Jonge (Sommelsdijk) Logeren in de vakantie is altijd leuk: eerst heb je bij je vriendin gelogeerd en daarna bij je oma. Heb je ervan genoten? Hoe bevalt je nieuwe bril? Je schrijft dat hij bruin met knal blauw aan de zijkant is. Als je een keer een pasfoto hebt, wil je die dan opsturen? Dan weet ik gelijk hoe jij eruit ziet. Petra Bikker (Oude- Tonge) Je oplossingen waren gewoon op tijd, dus het is geen probleem. De krant van 29 april is bij meer mensen pas erg laat bezorgd hoorde ik van het kantoor van de krant. Winkelen is altijd gezellig, ten minste... als je het leuk vindt. Maar ik ken ook kinderen die er een hekel aan hebben. Hoe is je kamer geworden? In de vakantie had je lekker tijd om alles op te ruimen. Tulpenvelden zijn altijd prachtig met die felle kleuren. Het is alleen jammer dat het maar even duurt. Inderdaad... voor je het weet is het zomervakantie. Charlotte Groenendijk (Dirksland) Welk lied hebben jullie gezongen tijdens de projec tavond? Hoe was het feestje op 16 april? Je schrijft dat jullie nu bezig zijn over de brandweer. Wat gaan jullie doen om de mensen te laten weten dat het niet goed is om brandweerka zernes te sluiten? Het lijkt me dat een brandweer zo snel mogelijk bij een brand moet zijn. Als ze dan van een ander dorp moeten komen, wordt het wel lastig om op tijd te zijn. Leonie Wolfert (Dirksland) Prachtig: een achtenhalf voor je spreekbeurt! Als je een puz zel kwijt bent, mag je dat best schrijven of mailen, maar doe het dan niet te laat. Zijn jul lie nog naar de Maasvlakte geweest? Jenneke Wolfert (Dirksland) Was het logeren bij opa en oma in Ouddorp leuk? Ging je samen met je neefje? Erik de Leeuw (Dirksland) Volgens mij kent Bruce, de hond van jouw oma, jou en daarom springt hij van blijdschap tegen je op. Ben je nog naar het zwembad geweest? Je schrijft ook over een paardentocht van 10 km. Is dat nog doorgegaan of was het te koud ervoor? In een open kar zitten gaat wel, maar dan moet het mooi weer zijn. Leuk hoor, dat jullie allemaal om de beurt bij oma mogen logeren in de vakantie. Zoals je ziet, heb je de eerste boekenbon verdiend! Je hebt nog een heleboel punten over voor de volgende keei'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8