De eerste trouwfoto's maak je op je eigen schuit Foto-op-linnen-expositie in De Samaritaan Cargonet BV sponsort Good Luck Cl000 sponsort Cl team WFB Moeder verrassen bij Bienefelt EIIAtlDEfl-tllElJWS Jubileumconcert 'Jeduthun' levert 1000 op voor 'Calando' Open Deur Dagen bij Grinwis - Luxedeuren.nl Maandag 24 t/m zaterdag 29 mei STELLENDAM - Een bezoek aan de unieke showroom van Grinwis, op het bedrijventerrein Deltahaven in Stellendam, is altijd een inspirerende ervaring. Luxe deuren van louter topmerken staan overzichtelijk gepresen teerd. Avondexcursie Preekhilpolder Bingo De Zwaluw Medewerker Plaza 't Hoekje medevennoot Inloopavond De Gornet Collecte epUep- siebestrijding start volgende week Opbrengst rom melmarkt I,§pullen rom melmarkt Lang straat Joke Verweerd bij CVB Goeree INGEZONDEN: 'Zo zijn onze manieren, zo zijn onze manie ren...' Kleding en hoe den gevraagd Oud papier Nieuwe-Tonge PACiINA DlNSDACi 18 MEI 2010 MJDDl-IJ/AliXIS - Hel jiibilfiimconceri van het Christelijk gemengrl koor 'Jeduthunte Miiidelharnis, dql zute^dag 20 maart werd gegeven, heeft voor hospice 'Calando' in Dirksland 1000 opgebracht. De opbrengst van de avond uierd door liet jubilerende hoor aangevuld tot dit ronde bedrag en op woensdag 12 meijl. middels een chetjue overhandigd aan meinomo Koningswoud van 'Calando'. Foto: Wimvan Vossen Fotografie. U vindt bij Grinwis bijvoor beeld de collecties van Northgo deuren, die meer dan 500 modellen in verschillende stij len en prijsklassen omvatten. Design met een gegarandeerde kwaliteit, zeer gedetailleerd en vervaardigd van hoogwaar dige materialen. Grinwis biedt tevens een grote collectie bin nendeuren van onder ande re de merken Berkvens en Bod'or. Ook vindt u een col lectie deuren van bekende top ontwerpers, zoals Piet Boon, Eric Kuster en Piet Hein Eek in onze showroom. Uiteraard heeft Grinwis voor elke deur ook passend hang- en sluit werk in het assortiment. Maak van de gelegenheid gebruik en bezoek Grinwis tijdens de Open Deur Dagen van maandag 24 mei (2e Pink sterdag) tot en met zaterdag 29 mei. Van 9.00 tot 17.00 uur staan onze medewerkers voor u klaar. U wordt vriendelijk ontvangen en onder het genot van een hapje en een drankje kunt u kennisinaken met de stijl en klasse van Grinwis. Voor de kinderen is er een spring- kussen. Speciaal voor de Open Deur Dagen heeft Grinwis een aantal aantrekkelijke aanbiedingen en acties op het programma staan. Zo ontvangt u een meerpunt- sluiting gratis, bij aanschaf van een voordeur. En wat denkt u van de vol gende acue: Zonder hak- en breekwerk uw standaard sta len kozijn met opdekdeur ver vangen door een luxe houten kozijn met stompe paneeldeur. Nu met Open Deur Voordeel van bijna 100 euro! Informeer tijdens uw bezoek gerust naar de mogelijkheden en de voor waarden, Grinwis houdt de deur graag voor u open. Grinwis is te vinden aan de Mr. Snijderweg 2, Bedrijventerrein Deltahaven, Stellendam. Web site: www.luxedeuren.nl OUDDORP - De Stichting Het Zuid Hollands Landschap, IVN Goeree Overflakkee en de VVV Ouddorp organiseren op donderdagavond 20 mei om 19.00 uur een avondexcursie in de Preekhilpolder bij Oud dorp. Genieten op de dijken, die een bloemenkrans rond de polder leggen. Vooraf aanmel den is verplicht. Dit kan via de natuuragenda op www.zuid- hollandslandschap.nl of bij de VVV Ouddorp, telefoonnum mer (0187) 68 17 89 (niet op zondag) of op werkdagen (010) 272 22 22. De excursie duurt tot 21.00 uur en start aan het einde van de Blomweg in Oud dorp. Parallelweg naast N57, te bereiken via Oudelandse- weg, onder viaduct door en bij T splitsing links. Parkeren aan het einde van de Blomweg. De Preekhilpolder bij Oud dorp is een even gevarieerd als kleinschalig natuurgebied van het Zuid-Hollands Land schap. Een heerlijke plek ook, om te genieten van een zwoele lenteavond. In de maand mei is de Preekhilpolder op z'n mooist. Op de eeuwenoude dij ken steekt hier en daar steekt een orchidee uit de grond. De Natuurgids neemt u ook mee naar de stenen onderaan de Oudelandse Zeedijk. Daar groeien korstmossen in grillige patronen. De avonduren zijn ook zeer geschikt om op zoek te gaan naar de ijsvogel. Deze kleine, blauwgekleurde vogel wordt regelmatig in het gebied waar genomen. Net als de veld- leeuwerik die het lemegevoel zingend compleet maakt. Flad derend en biddend in de lucht brengt hij zijn jubelende lied- ten gehore. MIDDEl.HAIiXIS - Dragend gramoe luchten, flink windeiigen kil, zo begon vrijdag 7 mei de trouwdag van Elsbelh van .der Giessen uit Stellendam en Harm Jan de Lange uit Öud-Beijerland. Harm Jan is eerst als binnenvaart schipper werkzaam geweest bij 'n baas, maar heeft enige tijd geleden een eigen schip gekocht, waarop hij samen met z 'n Stel/endamse bruid z 'n leven op door hoopt te gaan brengen. Elsbelh heeft inmiddels de vereiste matrozenpapieren gehaald en .samen zien ze 't helemaal zitten op hun schuit, de 'Beste vaer', die vrijdag ter gelegenheid van hun huwelijksdag van voor tot achteren met vlag gen was versierd. En natuurlijk maak je daar je eerste trouwfoto 's. (Tekst en foto: Hans Villerius) SOMMELSDIJK - Zaterdag avond 22 mei is er een bingo bij wijkvereniging de Zwaluw. Er zijn weer mooie prijzen te winiren. Er worden acht ron des gespeeld en een superbin- goronde. De zaal is om 19.30 open en de biirgo start om 20.00 uur. OUDDORP - Gerard Bezuij- en is na het behalen van het diploma Ondernemer/Mana ger Fastservice medevennoot geworden van Plaza 't Hoekje te Ouddorp. Als jong broekie van 11 jaar is Gerard begonnen in de spoel keuken bij Plaza 't Hoekje. Een echt tamiUebedrijf, want Gerard werkt samen bij oom Piet en neef Patrick. Wilde hij er blijven werken dan moest hij zich wel gaan scholen. In 2003 was Gerard één van de eerste medewerkers die werkzaam was bij dit familiebedrijf en startte met de opleiding Hore- tamedewerker fastfoodsector. Na het behalen van zijn MBO niveau 2 diploma heeft Gerard aansluitend het niveau 3 diplo ma 'Bedrijfsleider fastfood sector' succesvol doorlopen om vervolgens te starten met de opleiding Ondernemer/ Manager Fastservice. Dit jaar heeft Gerard zijn MBO niveau 4 opleiding afgerond met het verdedigen van zijn onderne- mersplan. Als beloning voor zijn jarenlange inzet voor het bedrijf en zijn doorzettingsver mogen tijdens de opleidingen is Gerard sinds 1 februari jl. medevennoot geworden van Plaza 't Hoekje. OUDDORP - Op donderdau 20 mei houdt Stichting Peti- tereiland, een inloopavond in psz De Gornet, Dorpstienden 5 te Ouddorp. Alle belangstel lenden zijn dan hartelijk wel kom om een kijkje te komen nemen. In het bijzonder wel kom voor de ouders van kinde ren in de leeftijd vanaf 1,5 jaar. de leeftijd waarop u uw kind kunt aanmelden, plaatsing geschiedt vanaf 2,5 jaar. Tij dens de inloopavond geeft een van de leidsters u een rond leiding. Daarna is er gelegen heid lot het stellen van vragen aan leidsters eir/of leden van de ouderraad. De koffie staal vanaf 19.00 uur voor u klaar. Het einde van de avond is 20.30 uur, maar bent u op deze avond niet in de gelegen heid om te komen dan kunt u altijd contact opnemen met de leidsters. Peuterspeelzaal De Gornet, Ouddorp, tel. 682953. In de week van dinsdag 25 tot en met zaterdag 29 mei gaan ruim 35.000 vrijwilligers op pad om huis aan huis te col lecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds- De Macht van het Kleine. Het thema van de nationale collecteweek is: 'Epilepsie maakt geen onder scheid, u wel?'. De opbrengst van de collecte is besteind voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt mensen met epilepsie op vele terreinen. Om dit te kun- npn blijven doen, is geld nodig. 'Daarom komen de collectan ten in de week van 25 mei oin een vrijwillige bijdrage aan de deur. OOLTGENSPLAAT - De rom- mehnarkt/verkoping van de Hervormde Gemeeirte in Oolt- gensplaat heeft ruim €5.1 OÜ,ÜO opgebracht. De organisatie zegt de winkeliers/bedrijven in en buiten Ooltgensplaat die op welke wijze dan ook steun heb ben verleend, hartelijk dank. "Dit heeft bijgedragen tot het mooie resultaat". LANGSTRAAT - Op 12 juni wordt er door de belangen vereniging Langstraat een rommelmarkt georganiseerd t.b.v. onderhoud van 'de Keet'. Heeft U zelf ook nog overtol lig speelgoed of huisraad op zolder of in de schuur staan? Bijna alles is welkom behalve: meubels, kleding en compu ter, audio- en videoappara tuur, dan kunt U het brengen op zaterdag 22 mei van 15.30 tot 17.30 uur aan Beatrix- straat 22. Of bel even om een afspraak te maken naar Jeanet Leroy 632846. GOEDEREEDE - Donderdag 20 mei a.s. komt CVB Goeree voor het laatst dit seizoen bij elkaar. Joke Verweerd komt dan iets vertellen over haar werk als schrijfster en dich teres. Deze avond begint om 20.00 uur in verenigingsge bouw Oostdam te Goedereede. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. De betere woninginrichting sinds 1920 (.cclempt Kanaal 105, Middflliarnh. llllsïl 4» 27 M wmv'.helbinnenhiiiimiddelhaniis.iil Kent u de woorden van dit vrolijke lied nog? Waarom ik hier aan moest denken, veriel ik verderop in mijn verhaal en wat u dan van de manieren van de Gemeente Middelhar- nis vindt, dat laat ik graag aan u over Mijn verhaal heb ik al verteld aan de gemeenteraad van de Cremeente Middelharnis op 04-02-2010, toen ik gebruik gemaakt heb van mijn spreek recht als burger. Het komt er op neer, dat ik voor mijn nieuwe bedrijf, Flak- kee Hypotheken aan de Lan- geweg 19b te Sommelsdijk, - een reclamebord wil plaat sen op eigen terrein. Velen van u kennen vast wel de zwarte schuur van Leen Osseweijer, waarin vroeger de platenzaak van Ineke Taaie (hoek Binnen weg) en de garage van Taaie zat. Begin oktober 2009 heb ik op het gemeentehuis een vergun ning aangevraagd en kreeg meteen te horen, dat ik een bouwvergunningaanvraag met bouwtekeningen in viervoud in moest leveren. We hebben het over een bord van 120 cm breed en 70 cm hoog op twee palen, maar oké, op 26-10-2009 alles ingeleverd en EUR 170,- overgemaakt, want anders werd de aanvraag niet in behandeling genomen. Op 08-12-2009 werd ik nog uitgenodigd door drie heren van de Welstandcommissie, maar die gaven al meteen aan, dat zo'n groot bord (ja, ja, lees 120 cm x 70 cm) niet op z'n plaats was, maar dat ik er van zou horen. Omdat we in totaal ruim drie maanden verder waren, heb ik zoals bovenstaand aangegeven van mijn spreekrecht gebruik gemaakt. Ik was nog niet uit gesproken of ik kreeg al met een bijval van vier partijen uit de gemeenteraad, dus dat was bemoedigend. Helaas werd het daarna stil. Nou ja, stil van de kant van de Gemeente Middelharnis dan, want door heel veel mensen werd ik aangesproken met de vraag: "En, heb je^%Ên ver gunning?" '"'-ï- Begin april sprak nog wel eefi andere wethouder me aan met de mededeling dat de wethou der, die deze zaak behandelde nog wel contact met mij op zou tremen. Maar helaas. Deze wet houder lachte mij elke week toe in de krant bij één of ande re opening, maar contact met mij opnemen na een aanvraag voor een reclamebord, zat er na al die maanden niet in. Op 12 mei 2010 keek ik op mijn bankrekening en zag tot mijn verbazing een bijschrij ving van EUR 72,50 van de Gemeente Middelharnis met de omschrijving: 'Weigering bouwaan vraag'. Toen schoot dus meteen het liedje in mijn gedachten van; "Zo zijn onze manieren, zo zijn onze manieren". Ik vind het meer dan schan dalig dat de Gemeente Mid delharnis zo met zijn 'klanten' omgaat. Als inijn bedrijf zo zou werken, dan had ik al geen klanten meer gehad, maar een orga nisatie, die ten dienste van ons als burgers moet staan, interes seert het helemaal niets en gaat gewoon zijn eigen gang. Zo, ik heb inijn hart gelucht en ga lekker verder met energie steken in mijn eigen werk. HANS MEIJER namens Flakkee Hypotheken Langeweg 19 b 3245 KE Sommelsdijk MELISSANT - Voor de jaar markt, die gehouden zal wor den op zaterdag 5 juni is men op zoek naar tweede hands kleding of hoeden. Heeft u inooie kleding of hoeden die verkocht kunnen worden? Neem dan contact op met mevrouw Leijdens, Nolleweg 10 in Melissant, telefoon: 0187- 603998. NIEUWE-TONGE - Morgen, woensdag 19 inei, de derde woensdag van de maand komen de vrijwilligers van de Hervormde gemeente weer door het dorp om het oud papier bij u op te halen. Als u zorgt dat het papier gebundeld en goed zichtbaar om 18.00 uur langs de kant van de weg staat doen zij de rest SO.MMl.LSDIJK - Vanaf 4 mei tot en met 30 juli zijn er zo 'n 15-tal foto 's op linnen te bezichtigen in de gangen van verpleeghuis De Samaiitaan te Sommelsdijk. Hobby-fotograaf Mirjam Nelis, tevens tuerkzaam in het verpleeghuis; heeft diverse ruimtes van het veipleeghuis al voorzien van haar foto 's op linnen. Mede daardoor ontstond liet idee om mee Ie doen met de driemaandelijkse exposities die de gangen in hel hoofdgebouw sieren. De expositie zal beslaan uit een voudige opnames uit de natuur: met oog voor detail hoefje niet altijd ver van huis om mooie plaatjes Ie schieten. De linnendoeken zijn te koop; een gedeelte van de opbrengst zal bestemd zijn x'oor de welzijnszorg van liet veipleeghuis; dus komt geheel de beiuonns ten goede. De hobby van Mirjam bestaat hoofdzakelijk uit een xoebshop fotokaurten. Door de vele positieve reacties op die kaarten, is hetfoloioerk uitgebreid met o.a. portret-jfomiliefoto's en brmdsreprrrlages. Tijdens ile expositie zullen er ook bij de receptie fotokaarten vei-koclit warden. Zie voor meer informatie en een bezoek aan de web shop: www.mnfolografie.nl MIDDELHAHNIS - Het derde team van korfbalvereniging Good Luck heeft van de heer Nico Terreehorst nieuwe wed- strijdshirts, waarop de naam van zijn bedrijf Cargonel BV staal, overhandigd gekregen. Op de foto ziel u aan de linker kant de sponsor: de heerN. Terreehorst met het team en coach/trainer B. Vis. ClOOO spelling uit Ouddorp heeft hel Cl team van WFB voorzien van nieuwe shirts. De spelers mochten deze uit han den van de eigenaar van ClOOO, Coen Sperling ontvangen. De speleis en voetbalvereniging \\TB zijn de sponsor lieel dankbaar voor deze ondersteuning. Op de foto Coen Sperling met het Cl team van nTB. MIDDIJ.IL \liSIS - Op de tweede zaterdag in mei ofte wel de dag voor Moedeidag - werden veel moedns icm i-vrn om de tuin geleid door hun kinderen. Want zij moesten aan de slag bij Bakker Bienefelt. die met zijn team -weer alles goed had voorbereid zodat de chocola, vruchten en slagroom klaar stonden om de mooiste creaties te maken. Om 13.00 uur stro'omde de eeiste groep kindeien de bakkerij binnen. Nadat bakker John Bienefelt een korte uitleg had grgitien weirien de mouwen opgestroopt en kon het werk beginnen. Na ongeveer 45 minuten, vieze handjes, die natuurlijk eeist lekkn werden gewassen, en een glas limonade gingen de hakkers in spé u'eer naar huis, met natuurlijk hun eigi'n gemaakte taart in een mooie doos. Na vijf groepen en dus ongeveer 85 kinderen kijkt John Bienefelt en zijn team terug op een zeei- geslaagde middag. De foto's hangen vanaf volgende week in de winkel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6