Zondagsrust koninklijk besproken Onthulling tweede informatiepaneel wekt grote ontroering bij aanwezige Britten DLMjfÜjMlOLlQIi© Kerkdiensten zondag 16 mei Het weer van volgende week... Temperaturen geleidelijk uit diep dal Nog 14 dagen! 40 jaar lid vrouwenvereniging EIIAIIDEII-tllEUWS EIUVriDEri-IIIEUWS Een mededeling van de voorzitter Dankbaar voor de voorbede Invulling van de Zondag Waar zijn de jongeren? Drs. W. Chr. Hovius Van zondag tot De Dag Welkom-Dienst ^Muziek in de kerk' Bus reserveren EO-Jongerendag DIRKSLAND - Het zijn drukke weken voor de bestuursleden van de stichting W02G0. De afgelopen dagen vonden er diverse activiteiten plaats in het kader van de viering van de bevrij ding, nu 65 jaar geleden. In Ouddorp en in Som melsdijk zijn exposities geopend speciaal gericht op de TWeede Wereldoor log. Ook zijn twee herden kingspanelen onthuld. De onthulling van het eerste paneel vond op dinsdag 5 mei in Ouddorp plaats. Het tweede paneel bij de Slikken van Herkingen werd afgelopen zaterdag onthuld door mevrouw Haine, de weduwe van piloot Haine, en Caroli ne Bradford, nich^e van schutter Kramer. De Stich ting W02G0 wil met deze panelen informatie geven over gebeurtenissen die in de Tweede Wereldoorlog op bepaalde plekken op het eiland zijn voorgeval len. In totaal zullen er 12 herdenkingspanelen op Goeree-Overflakkee wor den geplaatst. Aanval Wapenschild Hoogste prijs voor de vrijneid PA(;iNA2 i thiek VRIJDAG 14 MEI 2011) Op de onlangs gehouden jaar vergadering van de Neder landse .Vereniging tot bevor dering van de Zondagsrust en Zondagsheiliging deed de voorzitter van het bestuur een verrassende mededeUng. Ruim een halfjaar geleden heeft liet bestuur een ontmoeting van anderhalf uur gehad met het kroonprinselijk echtpaar over de besteding van de zondag door het Koninklijk Huis. Dat is een heel tere aangelegen heid maar we kunnen op zich er over verheugd zijn dat dit gesprek kon plaats vinden in alle vrijheid.. Meegedeeld werd dat onze kroonprins en zijn echtgeno te, prinses Maxima, dankbaar waren dat in verschillende ker ken en gemeenten door onder scheiden predikanten ons Koninklijk Huis aan God werd en nog steeds wordt opgedra gen in het gebed. Door de tij den en eeuwen heen heeft er altijd een biddend volk gestaan rondom de troon van Oranje! En wie zal zeggen hoeveel zegen en genade (iod in het Huis van Oranje aan ons volk heeft gegeven. Als het gebed wegvalt is de ongunst van God en het einde van de Dynastie te vrezen. De aanwezigheid van een vorst of van een vorstin uit het Oranjehuis heeft vaak een goede en milde uitwerking gehad op ons volksleven, niet in hel minst ook vanwege de betrokkenheid van de Oranjes op land en volk, zeker in tijden van nood. Begrijpelijk dat vanuit boven genoemde vereniging de invulling van de zondag aan de orde? kwam in het gesprek. Maar onze kroonprins en zijn echtgenote hebben wel duide lijk gemaakt dat zij een meer .sociale viering en invulling geven aan de zondag, die zij vooral zien als een dag van rust en .niet zozeer als een Ie heili gen dag. Dat zal niemand ver wondering geven. Ook onder leden van de verschillende ker ken die de zondag gebruiken om kerkdiensten te houden vindt men een grote schake ring van uiteen lopende invul lingen van de Dag des Heeren. Nu doemen hier twee geva ren op. Aair de ene kant kan een rigoureuze zondagsvie ring optreden met een sterk wettisch karakter. We moeten ervoor oppassen dat de zondag geen doel op zichzelf wordt en dat de zondag ook niet als de sabbat in Israël wordt gehou den. Wat jammer als de zondag een schrikdag wordt voor het gezin. Ik weet uit mijn jeugd dat op die dag luiken voor de ramen gingen, om maar niets van de slechte wereld buiten te kunnen zien en dat er niets mocht. Bekend echter kan zijn dat de reformator Calvijn zijn studen ten toeliet op zondag op het meer van Geneve een boot tochtje te maken, mits zij wel trouw onder het Woord van God zouden opkomen. En Voetius was ook sterk op de kerkgang op de Rustdag betrokken. Kon men niet lopend naar de kerk dan kon den vervoermiddelen, zelfs de trekschuit voor zover ik weet, worden ingeschakeld. En een mooi gezegde is nog steeds: 'Waar kan men op de Dag des Heeren beter zijn dan in het huis des Heeren, onder het Woord des Heeren?' De zondagsviering heeft in ons land bij velen meer het stempel van het Engelse Puritanisme gekregen en gedragen dan van de Lutherse of C^alvinistjsche Reformatie. Aan de andere kant kan de zondag steeds meer worden gezien als een vrije dag, waarop men lekker kan doen waaraan men in de week niet toe komt. In het gunstigste geval gaat men zondagochtend nog naar de kerk, en fijn als er voor de jongste kinderen oppas is, ter wijl de rest van de dag gewoon als een vrije dag telt en geldt. In heel wat trouw meelevende en kerkse gemeenten is de middag- of avonddienst maar matig bezocht, met het gevaar dat in de toekomst de tweede dienst gaat verdwijnen. Oud tijds werd in de tweede dienst vaak de reformatorische leer met nanre behandeld, aan de hand van één van de drie reformatorische belijdenisge schriften. En hoeveel zegen is daaruit ontvangen! En het gezelschapsleven is vrijwel geheel verdwenen, dat destijds meer dan eens na de avonddienst op de zondag werd gehouden. Opmerkelijk is dat op de Jaar vergadering van genoemde Vereniging geklaagd werd over de verminderde opkomst van de leden en vooral over de afwezigheid van de jongeren. Dreigt hier het gevaar van ver grijzing? Moet de Jaarvergade ring wellicht een wat andere en ook een voor de jongeren meer aansprekende invulling 'krijgen? Of loopt men dan juist het gevaar, zoals ook w'erd opgemerkt, dat het beginsel \erlaten wordt? In een kerkbode schrijft een gemeentepredikant zijn wijknieuws onder het kopje 'Van zondag tot zondag', waar bij de preektekst van afgelopen zondag het eerst wordt ver meld en afgesloten wordt met de tekst voor de aanstaande zondag. Maar het grootste en heerlijk ste is wel wanneer er juist van uit de viering van de zondag het verlangen wordt gewekt en versterkt naar de Grote Dag die komt, Die van de Weder komst van C;hristus. Die breirgt enerzijds de Rust die er over blijft voor het volk van God en anderzijds het dienen van Hem dag en nacht in Zijn tempel hierboven. Daar zullen al Gods kinderen eeuwig hun hart aan ophalen. Ook u, jij en ik? OUDDORP - Op zondag 16 mei a.s. wordt in de Doops gezinde Gemeente te Oud- dorp de maandelijkse Wel kom-Dienst weer gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door 'De Slagsin- gers' o.l.v. Johan den Hoedt en m.m.v. organist Bert Kruis die ook de gemeentezang zal begeleiden. Voorgangers in deze dienst zijn ds. J. Smink en drs. R.H. Hartkamp. Aanvang 18.30 uur MELISSANT - Zondagmorgen 16 mei is er weer de speciale dienst 'Muziek in de kerk' in de Ontmoetingskerk aan de Nieuweweg te Melissant. Dit maal verleent het koor Jehos- hua' uit Ooltgenslaat muzikale medewerking aan de dienst. Het thema is 'Het verhaal van Johannes en wat hij zag in zijn dromen'. De voorganger is .ds. G. Toes. Aanvang 9.30 uur. De 36ste EO-Jongerendag vindt plaats op zaterdag 5 juni in GelréDome Arnhem. Toe- gangskaarten kunnen worden gereserveerd via www.eojon- gerendag.n!. Voor reserveren van de bus die van Goeree- Overflakkee rijdt, kunt u mai len naar eric.marjan@pknpla- net.nl. Kosten: 17,50. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.M, van (dampen en 18.00 uur ds. J. ter Maten - Hersteld Herv. Gem. Dorpslienden: 9.30 uur ds. A.C. Rijken en 18.30 uur ds. R. van de Kamp; Ebun-Haezer: 9.30 uur ds. R. van de Kamp en 18.30 uur ds. A.C. Rijken - Geref. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. L. Kramer en 18.30 uur ds. C.G. Kant - Ger. Gem. 9.30 leesdienst en 18.30 uur ds. A.J. Gunst (Openbare geloofsbelij denis) - Doopsgezinde Gera. 9.30 uur en 18.30 uur ds. J. Smink. C;OEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots (bed. H. Doop) en 18.30 uur ds. F. Hoek - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. JJ. van Holten en 17.00 uur ds. D. Hoohverf- Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 18.00 uur ds. A.A.R van de Weg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. G.C. Kant (bed. II.A.) en 18.30 uin- ds. L. Kramer. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 11.15 uur ds. A.C. Rijken en 18.00 uiu- ds. P Korteweg - Geref. Kerk 9.30 uur ds. G. Toes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P Blok - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18,00 uur leesdienst, DIRKSIAND Herv. Gem, 10,00 uur ds, J,T, de Koning en 18.00 uvu' ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18,00 uur leesdienst - Ziekenhuis 14,30 uur ds, H, Harkema, HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. E, Versluis en 18.00 uur ds, J.R. Volk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.30 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur bed. H.A. en 18.00 uur ds, A,J, Gunst, SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10,00 uur ds. L.W. den Boer en 18.00 uur ds. L. Quist - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T.W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 kand. W, Schinkelshoek en 16.00 uur C. Oorschot - Exodus 10.00 uur ds. L.J, Lingen - Remonstrantse Gem. 10,00 uur dhr. W. Scholl - CAMA Gem. dhr. W. Leu- venink. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10,00 uur ds, WJ, Dekker en 18,00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 9.30 uur mw. ds. H.E. van der Zwaag en 17.00 uur dhr K. Baas - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. D.W. Tuinier - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 luir ds. .-V.A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur ds. D.J. van Diggele en 14.30 uur ds, B, van Zuijlekom, NIEUWE-TONGE Herv. Gem. - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.R. Volk en 18.00 uur ds, HJ,T, Lubbers - Ger. Gem. 10,00 (bed, H,A,) en 18,00 uur ds, J, Schipper, OUDE-TONGE Herv. Gem, 10.00 uur prof. dr W. Balke en 18.00 uur ds. PM. van 't Hof - Ger. Gem. 10.00 en 18,00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. G, van Dongen. STAD aan 't H.ARINGVLIET Herv. Gera. 10,00 uur kand, L, Walhout en 18,00 ds. J, de Jong - Geref. Kerk 10.00 uur da II.P Hummel en 18.00 uur ds. G.J. Röben - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand, A.L, Molenaar en 18.00 uur kand. A.I. Kornaat - Geref. Kerk 10.00 uur dhr K. Baas en 18.00uurds.TJ. Smink, OOLrGENSPU\AT Herv. Gem. 9.30 uur kand. J.A, de Kruijf en 18.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst eji 15.30 uur ds, J.W. van Estrik - Geref. Kerk 9.30 uur ds. P.C. Koster en 18.00 uur ds. G. den Hartogh - Ger. Gem. 9.30 uur en 18,00 uur leesdienst, lANGSTR^T Herv. Gem, 10,00 uur ds, FJ,M, van Veldhuizen. iij de onthulling van links naar rechts: Francesca Bradford, Caroline Bradjord en meiiroino Haine. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verscliijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADM1N5TRAT1E Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: n:iaandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws,nl REDACTIE hoofdredacteur: J,Villerius,tel.(0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws,nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd, ABONNEMENTEN: Abonnementen {vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven, REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420,01,108 LidNNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA), Tekst en foto's: Dorien Kickert Was de onthulling van het herdenkingspaneel in Oud dorp een zeer ontspannen en onofficiële gebeurtenis, in Herkingen had dit een aan zienlijk officiëler en plechtiger sfeer. Ongetwijfeld had dit te maken met de Britse gasten, dieduidelijk bijzonder onder de indruk waren van het feit dat in Nederland nog steeds zo veel aandacht wordt besteed aan de gevolgen van de Twee de Wereldoorlog, Na het spe len van de beide volksliederen werd een aantal kransen eit boeketten neergelegd bij het even tevoren onthulde paneel. Deze kranslegging werd voor afgegaan door een minuten lange stilte, waardoor de sfeer ontstond van een herdenking aan de gevallenen. Ook het overvliegen van een drietal Tiger Moths werd zeer gewaar deerd. Het gezelschap Engelsen bestond uit familie van de bemanningsleden van het bij Herkingen neergestorte vlieg tuig en een aantal vertegen woordigers van de Royal Air- force, Burgemeester Servaas Stoop ontving de gasten in dorpshuis Ons Huis in Her kingen met een in uitstekend Engels gesteld welgemeend welkom. Hij prees de werk zaamheden van de stichting W02G0, die zich ten doel stelt om de geschiedenis te ver zamelen en te bewaren voor komende generaties, "Engels bleef die middag de voertaal, want ook Kees Stoutjesdijk, secretaris van de stichting, ver telde in het Engels over het Britse vliegtuig, de RAF Bristol Blenheim, dat op 10 mei 1940 bij Herkingen neerstortte. Het betreffende vliegtuig maakte deel uit van een groep van zes vUegtuigen van het 600 City of Londen Squadron. Zij schoten te hulp na het Duitse bombar dement op het vliegveld Waal haven in Rotterdam. De Engel sen slaagden er in om een aan val uit te voeren, maar werden vervolgens door de Duitsers verjaagd. Met vijf van de vlieg tuigen liep het niet goed af, het zesde trachtte naar Enge land terug te keren. Het kwam echter neer in de Grevelingen, De beide bemanningsleden, piloot Richard Haine en schut ter Marcus Kramer, brachten het er levend af. Zij werden in eerste instantie opgevangen in de nabijgelegen boerderij Hofstede Krammerzichl, Later slaagden zij er in om via Hoek van Holland naar Engeland te vluchten. Kapitein Haine maakte vervolgens carrière bij de RAF, waar hij tot zijn pen sioen in 1970 in maar liefst 111 verschillende vliegtuigen vloog. Hij overleed op 91e jari ge leeftijd, een dag voordat hij 92 geworden zou zijn, Marcus Kramer was minder fortuin lijk. Zijn vliegtuig stortte op 21 mei 1941 in Engeland neer. Zijn lichaam is nooit gevonden. De Stichting W02G0 wist de familieleden van beide beman ningsleden op te sporen. Zij werden uitgenodigd om het paneel, dat over de crash van de Benheim BQN vertelt, te onthullen. De weduwe van Richard Haine was samen met haar zoon en dochter naar Herkingen gekomen. Van de kant van Marcus Kramer was Caroline Bradford, een nicht je, en haar gezin aanwezig. Deze familie, die in Frankrijk woont, w-erd geheel bij toeval, na twee jaar zoeken, door Kees Stoutjesdijk via het internet gevonden. Bovendien was een aantal Britse vertegenwoordigers vanuit de RAF aanwezig. Vaan drig Louis Myers had speciaal voor burgemeester Stoop een cadeau meegebracht uit Lon den, Namens Duntan Sandys, burgemeester van Westmin ster, overhandigde hij Stoop een fraai wapenschild van Westminster, Sandys liet bij monde van Myers weten bij zonder getroffen te zijn door de aandacht die in Nederland nog steeds bestaat voor de oor logsgebeurtenissen. Volgens Myers hebben veel Engelsen geen idee wat de mensen in de bezette gebieden hebben mee gemaakt. Zelf had hij dat beeld wel, mede omdat zijn moeder hier woonde en in Rotterdam begraven ligt. Met name de rol van de vrouw in de oorlog is volgens hem erg onderbelicht, "Vrouwen moesten aan eten zien te komen, het tot iets eet baars koken, voor hun gezin zorgen, hopend dat hun man levend zou terugkomen," Hij ,sprak zijn erkentelijkheid uit voor al diegenen die destijds in het verzet zaten. Woorden waar Rob Haine op doorging, "Wij zijn ons er bewust van dat de hoogste prijs is betaald voor de vrij heid. Dat de stichting W02G0 deze geschiedenis levend wil houden, is zeer te prijzen. Ik dank u allen hiervoor." Harry Kaufman, oud RAF- vlieger en bestuurslid van de vereniging van joodse oorlogsveteranen, vond het eveneens opvallend dat in Nederland nog steeds wordt stilgestaan bij de oorlog. "Dat doet me werkelijk goed. Veel mensen zijn doorgegaan met hun leveit en willen er lie ver niet meer aan denken. Ook zijn er inmiddels veel mensen van die generatie overleden. Dat er hier, in een klein land als Nederland, nog zoveel aandacht aan wordt besteed is hartverwarmend Flight lieutenant /\lisa Rebbeck vait het RAF 600 squadron City of London bracht namens haar commandant Michelle Gossman een boodschap over. "Velen hebben opofferingen gepleegd voor onze vrijheid, om niet in angst te hoeven leven. Na de oorlog zijn onze twee naties vrienden gewor den, gebaseerd op respect voor elkaar. Tegenwoordig staan wij voor veel uitdagingen, van ter rorisme tot een IJslandse vul kaan, die gezamenlijk worden aangepakt. Namens de RAF wil ik u allen hartelijk danken dat wij hier vandaag aanwezig mochten zijn." Na de onthulling van het inf opaneel langs het fietspad tus sen Herkingen en Battenoord maakte het gezelschap, voor een deel ondergebracht in jeeps van Keep them Rolling, een tochtje langs Hofstede Krammerzicht. Daarna was er gelegenheid om in Ons Huis nogmaals met elkaar van gedachten te wisselen. Eén ding kwam in alle gesprekken naar voren: de grote waarde ring die er bestaat voor het werk van de stichting W02G0. Hoewel de temperatuur momenteel enige winst boekt, grossiert mei nog altijd in kilte en antizomerse weersferen. Zelft de nachtvorstperikelen waren weer actueel begin deze week en dat is helemaal conform de kalenderklimatologie. De o zo bekende ijsheiligenperiode - berucht vanwege de vaak scherpe nachtvorsten - ving afgelopen dinsdag aan en duurt officieel tot aanstaande zaterdag. Toch lijkt er in de loop van het tweede maandgedeelte een einde te komen aan die onderkoelde meisferen. Toene mende invloed van hoge druk zal ons uiteindelijk beter weer moeten gaan bezorgen. Vooral aan het begin van woensdag druppelde het nog wat vanuit het oosten rich ting Zuidwest-Nederland, maar het accent van de regen lag toch ten oosten van onze regionen. Donderdag gaf best aardig weer af in het steeds groener ogende eilandengebied, met voorzichtig enkele zonnige perioden en nagenoeg droge omstandigheden. Vrijdag en ook het aanstaande weekeinde beloven eindelijk eens geen duurregen te brengen, inclusief bijbehorende somberhe- den. Met name op zondag is er wel weer een regenkans, maar of er veel water komt? De dagtemperaturen komen geleidelijk iets hoger uit rich ting het weekeinde, maar de acceptabele 20 graden wordt binnenkort nog niet gehaald. Met een keer 15 graden en misschien nipt 16 hebben we het wel gehad op de minst zeegevoelige stek op Goeree-Overflakkee. Toch ogen de diverse weermodellen w-at positiever voor de nabije toekomst. Vooral het Europese hoofdmodel ziet al een aantal runs de hoge druk der Azoren zich uitbreiden richting Benelux. Dat is zonder meer een gunstig teken. Mocht zulks inderdaad gerealiseerd gaan worden, ver dwijnt die koude bovenlucht boven Nederland en zouden we het eens een keer een aantal dagen op rij droog kunnen gaan houden in onze omgeving. Zulk pover weer als dat van de eerste tien meidagen - die bijna het koudst waren in honderd jaren mei - lijkt er niet meer in te gaan zitten in het tijdpad 16-31 mei. Het meest realistische scenario is dat we gaan overschakelen op een normaal Hollands weerbeeld met lagedrukgebieden in de Ijslandregio en uitlopers van hoge druk richting de Bene lux, Zo'n luchtdrukverdeling hebben we lang niet gezien. De kans op een warme slotfase van deze meimaand is nog steeds aanwezig. Volgende week is daar meer helderheid over. Zie ook website www.weerprimeur,nl met onder andere fraaie foto's en de zomerprognose. Weerman Mare Putto j. met informatiestand op Agrarische IVIanifestatie Goeree-Overf lai<kee vrijdag 28 zaterdag 29 mei op het terrein van N. Mijnders te Melissant ZIE WWW.AMGO.NU HERKI\(d-\ - Op .',s april hield vrouwenvereniging 'Niet in Eigen kracht' van de Her vormde Gemeente van Her kingen haar 52e jaarvergade ring. Tijdens deze vergadering werd aandacht geschonken aan het 40 jarig lidmaatschap van mevrouw Huizer-van der Maas, Mevrouw De Geus-Kie vit sprak de jubilaris toe, "Hele maal precies is het niet meer na te gaan in de notulen, maar het is vrijwel zeker dat mevrouw Huizer 40 jaar - of misschien wel langer - lid is van de vereni ging, In 1970 wordt haar naam genoemd in de notulen van een verenigingsavond. In 1980 werd ze lid van het bestuur als 2e presidente. Sinds 1988, toen mevrouw Van Wezel uit het bestuur ging, is mevrouw Hui zer presidente. Ze mag al 22 jaar leiding geven aan de vrou wenvereniging. Een hele tijd. veel werk is er gedaan. ledere twee weken de voorbereiding voor de Bijbelstudie en zor gen voor de verdere invulling van de avond. Samen met de andere bestuursleden zijn er al heel wat activiteiten en ver kopingen georganiseerd. Dit gebeurde 'niet in Eigen kracht' gedurende al deze jaren. Terugkijkend kunnen we alleen maar zeggen: 't Is Isra els God die krachten geeft, van wie het volk zijn sterkte heeft'. Mevrouw De Geus wenste de jubilaris kracht en gezondheid toe om ook de komende lijd leiding te mogen geven aan de vereniging. Op de foto de jubi lerende mevrouw Huizer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2