Lintjesregen 2010 EIIAnDEII-tllElJWS 'Er is meer dan ooit wat in de wereld te doen' Leden NNP komen op voor belang lokale nieuwsmedia EIIAtlDEn-niEIJWS Vervolg van voorpagina: Gemeente Middelharnis Acties KNRM Bingo bij ANBO Bingo Victoriahal Geef uw mening over Goeree- Overflakkee en duurzaamheid Gemeente Oostflakkee Ridder Kalle: Lokale kranten tellen voor 'Den Haag' niet mee E-mailactie u l 4 MA IV Si b PA(;iNA2 DINSDAG 4 MEI 21)ld Jaap Jordaan. Foto: Margreet Ziüdwijh. liia Xoomns-Zaaijn. Foto: Margreel Zuidwijk. Cor Kom. Foto: Margreet Zuidxuijk. In de gemeente Middelharnis vielen zes Koninklijke Onder scheidingen uit te reiken. Dat gebeurde in de raadzaal van het gemeentehuis te Middelharnis, verdeeld over de gehele morgen. Alle zes de decorabelen werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het zijn Adri- aan de Visser uit Middelharnis, Jaap Jordaan uit Sommelsdijk, Ria Zoomers-Zaaijer uit Mid delharnis, Cor Kom uit Nieu- weTonge, Cor Hameeteman uit Middelharnis en Han van Loon uit Middelharnis. Ze kre gen hun onderscheidingstekens opgespeld door waarnemend burgemeester Zevenbergen. Adriaan de Visser maakt zich gedurende een lange periode verdienstelijk in bestuurlijke functies. Van 1969 tot heden is hij bestuurslid van het Con tactorgaan Gereformeerde Gezindte. Van 1996 tot heden is hij lid van de Stuurgroep Haamstede Conferenties. Van 1964-1984 was hij kerken- raadslid en in die periode ook scriba van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. Van 1980 tot 2001 was hij bestuurslid van de Commis sie Verzorgende beroepen Goeree-Overflakkee. In de periode 1992-1998 verzorgde hij de correspondenüe en de boekhouding voor de stichting Bijbel in elk huis. Van 1999- 2003 deed hij administratief werk voor hospice Calan- do te Dirksland, van 1998- 2008 bekleedde hij diverse bestuursfuncties bij Careyn Thuiszorg en Maatschappelijk Werk. En van 2008 tot heden verricht hij vrijwilligerswerk in Verpleeghuis De Samari taan te Sommelsdijk. Jaap Jordaan heeft jarenlang vrijwillige activiteiten verricht, met name op kerkelijk gebied. Zo was hij van 1968 tot 1989 bestuurslid van de Neder lands Hervormde Zondags school te Sommelsdijk. Tevens was hij in die periode actief als bestuurslid van de Streek van Zondagsscholen, waar hij nu erelid van is. Van 1974- 1982 was hij diaken van de Ned. Herv. gemeente te Som melsdijk en van 1982-1986 en van 1988-2000 ouderling. Van 1968-1989 was hij bestuurs lid van de Zondagsschool van de Ned. Herv. geineente van Sommelsdijk. Van 1994-2008 was hij bestuurslid en tevens secretaris van de Regiona le Zenclingscommissie. Van 1991 tot heden organiseert hij contactmiddagen en het jaarlijks reisje voor bejaar den en alleenstaande in de Hervormde gemeente Som melsdijk. Van 1997 tot heden verricht hij vrijwilligerswerk voor gezinsvervangend tehuis Refugiuin te Sommelsdijk. En van 2004 tot heden is hij col lectant voor de flerv. gemeen te Sommelsdijk. Ria Zoomers-Zaaijer vervult reeds jarenlang diverse activi teiten! Van 1976-2006 was ze bestuurslid van de Stichting Evenementen Middelharnis. Van 1990-2008 was ze Pen ningmeester van Stichting Clulturele Kring De Welle. Van 1994-1999 was ze voor de VVD raadslid in de gemeente Middelharnis. Van 1994-2008 was ze directrice van het Rien Poortvlietmuseum, toen nog gevestigd in Middelharnis. Van 1987 tot heden is ze voor zitter van het Rooms Katho lieke kerkkoor Laetare van de Parochiekerk te Middelharnis. Van 1999 tot heden doet ze vrijwilligerswerk voor hospice Calando te Dirksland. En van 2004 tot heden i.s ze bestuui:s- lid van de Stichting Kunst- en C:ultuureducatie Goeree- Overflakkee, Naast genoeinde activiteiten heeft zij een aantal jaren als stille kracht gefunc tioneerd bij schoolfeesten en schoolactiviteiten van o.b.s. D'n Tuun te Middelharnis. Cor Kom zet zich inet name in voor de samenleving van Nieuwe-Tonge. Hij vervult vrijwillige functies op het gebied van kerk, vereniging en leefbaarheid. Van 1972- 1980 was hij bestuurslid van het Groene Kruis te Nieuwe- Tonge. Van 1973-1979 was hij lid van het schoolbestuur van c.b.s. Oranje Nassau te Nieu we-Tonge. Van 1974-1978 was hij diaken van de Nederlands Hervormde Gemeente van Nieuwe-Tonge. Van 1979-2003 was hij Kerkvoogd van Neder lands Hervormde gemeente van Nieuwe-Tonge. Van 1981- 2005 was hij voorzitter van Chr. zangvereniging Advendo te Nieuwe-Tonge. Van 1990 tot heden is hij lid van de Raad van Toezicht van Bouw vereniging Soinmelsdijk. Van 2005 tot heden namens de Hervormde gemeente van Nieuwe-Tonge adviseur van de Vereniging kerkrentmees- terlijk beheer PKN. Van 1983 tot heden lid van de Rom melmarktcommissie van de Hervormde gemeente van Nieuwe-Tonge. Van 2003 tot heden is hij secretaris van het Centraal Verband Herv. Gein. Nieuwe-Tonge en van 2009 tot heden lid van de werkgroep Stichting Nieuwe-Tonge in Bloei. Cor Hameeteman maakt zich gedurende een lange periode op diverse terreinen verdien stelijk. Van 1995-2002 was hij raadslid en fractievoorzitter voor de ChristenUnie (v.h. RPF) in de gemeente Middel harnis. In 1992 was hij mede oprichter en sindsdien ook voorzitter van het Genealo gisch Centrum Goeree-Over flakkee te Middelharnis. Van 1996 tot heden is hij voorzit ter van klederdrachtensemble Eeuwkant te Dirksland. Van 2002 tot heden is hij voorzitter van het Provinciaal Bestuur OUDDORP - Zondag 2 mei om 18.10 uur werd de beman ning van de reddingboot Baron van Lynden van KNRM station Ouddorp buiten, en de reddingboot /Antoinette van station Stellendam, door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een surfer in de problemen aan de buitenzijde van de Brouwersdam. Ook de reddingsbrigade van Ouddorp was hiervoor gealarmeerd. Met de reddingboot Baron van Lynden werd ter plaatse gegaan, bij windkracht Noord oost 6, in de richting van de Spuisluis, terwijl de redding boot /Vntoinette vanuit Stellen- dam richting Ooster ging. De reddingsbrigade van ()uddorp was met een auto aanwezig op het strand, samen met de poli tie van Zeeland. De politie en de reddingsbrigade waren net aanwezig bij de melder, toen het bericht kwam dat de surfer al aan de wal was en in goede gezondheid verkeerde. Na gegevens te hebben opgeno men keerden de reddingboten terug naar hun stations. MIDDELHARNIS - ANBO M W Flakkee organiseert zaterdag 8 mei een Bingo avond in het Wijkcentrum, Doetinchemsestraat 27 te Mid delharnis. Een kopje thee/kof fie wordt gratis aangeboden. Iedereen, jong en oud, lid of geen lid, is welkom. De aan vang is om 19.30 uur DIRKSLAND - Op donder dag 6 mei houdt de Stichting Verenigd In Kracht weer een bingoavond in de Victoria hal, Philipshoofjesweg 57a te Dirksland. Er worden 8 rondes en twee superroirdes gespeeld. De aanvang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Christelijk streekbiad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: GertVerweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius,tel.(0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vèör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMIVIERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Is alle ophef over milieu en dreigende energie tekorten terecht? Of is er eigenlijk niks aan de hand? Wat is üw mening over duurzaamheid? Ga naar www.deltawind.nl/ enquête en vertel wat u, als inwoner van Goeree- Overflakkee, over deze onderwerpen vindt. De enquête bestaat uit onge veer 30 vragen, verdeeld over 3 onderwerpen en aan het einde is er ruimte voor opmerkingen. Onder de deelnemers worden drie lampen op zonne- energie verloot, leuk voor in de tuin of handig voor op het bureau! Fenna Blonisma studeert aan de TUDelft Industrieel Ont werpen. Zij is bijzonder geïnte resseerd in ontwikkelingen op het gebied van duurzame ener gie en blij dat ze haar studie af kan ronden inet een afstudeer onderzoek voor Deltawind. Het onderzoek is bedoeld om te kijken hoe aan het begrip 'duurzaamheid' invulling kan worden gegeven voor de inwo ners van Goeree-Overflakkee. Het resultaat kan verschil lende vormen aannemen: een ontwerp voor een nieuw pro duct, een nieuw project of mis schien wel een nieuwe service. Het onderzoek is dus bedoeld om uit te vinden wat aansluit bij de behoeften en wensen van de inwoners van Goeree- Overflakkee wat betreft duur zaamheid. Genoemde enquête is niet de enige manier waarop Fenna informatie verzainelt. Zij heeft ook interviews gehou den en boekjes uitgedeeld met het doel zowel de mensen als hun zorgen en wensen beter te leren kennen. Met het invullen van de 30 vra gen wint u misschien wel een lamp op zonne-energie win nen, maar in ieder geval levert u een bijdrage aan de invul ling van duurzaam Goeree- Overflakkee. Over een aantal weken, als alle gegevens bin nen zijn, zal Fenna aan de hand hiervan aanbevelingen kunnen doen aan Deltawind. Uiteraard zal Deltawind dit weer commu- Zuid-Holland van de Christe- iiL nie. En van 2004 tot heden is hij Kerkrentmeester van de Hervormde Gemeente Mid delharnis. Han van Loon heeft zich sinds 1980 verdienstelijk maakt als vrijwilliger. Hij is met name actief voor de Nederlandse Hartstichting en de EHBO- veieniging Middelharnis- Sonniielsdijk. Zo is hij van 1980 tot heden organisator van de jaarlijkse collecte voor de Nederlandse Hart Stich ting. Van 1985-2007 was hij vrijwilliger bij EHBO-vereni- ging Middelharnis/Sommels- dijk, waarvoor hij van 1989 tot heden bovenclien vrijwil liger 'donateurs' is. Van 2008 tot heden is hij ambassadeur 'landelijke evenementen' bij Vrienden van de Hartstich ting. Van 2008 tot heden is hij lid van de Regionale Vrien den Commissie van de Neder landse Hart Stichting. Van 2004 tot heden is hij begelei der en penningmeester van de Stichting Reaniinatie- en .AED Onderwijs Middelharnis/ Sommelsdijk. "Van 1989-1991 was hij 2e penningmeester en van 1991-1993 voorzitter bij EHBO-vereniging Middel- harnis/Sommelsdijk. In de raadzaal van het gemeen tehuis te Oude-Tonge werden donderdagmorgen twee Konink lijke Onderscheidingen uitge reikt. Dit jaar viel deze eer te beurt aan de dames Klem-van Kempen en Winkels-de Waal, die hun onderscheidingen kre gen opgespeld door waarne mend burgemeester Heijkoop. Beide werden ze benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Mevrouw Klem-van Kempen is sinds 1993 actief vrijwilligster bij de Hervormde Ciemeente van Oude-Tonge, waar ze onder andere de rommel markten organiseert, wekelijks voor de bibliotheek werkt, de koffiedrinkmomenten ver zorgt, bejaarde luensen naar de kerk brengt, maar ook de zondagsschool leidt. Tevens is ze sinds 2002 bestuurslid van de Christelijke Scholen gemeenschap Prins Maurits te Middelharnis en sinds 2001 is ze voorzitter van de Unie van Vrijwilligers. Mevrouw Winkels-de Waal is al sinds de oprichting in 1975 leidster en vrijwilligster van de peuterspeelzaal in Achthui- zen. Ze organiseert hiervoor onder meer evenementen, ronnnelmarkten en spelletjes- dagen. Na de eerste 30 jaar dit werk op vrijwillige basis te heb ben gedaan, is hef voor haar de laatste jaren een betaalde baan geworden. Daarnaast is ze medeoprichtster van de in 2007 gestarte Jeugdgroep .Achthuizen en heeft ze gehol pen bij de oprichting van de BIWA (Bijna Integrale Werk groep Achthuizen), waar ze tot op heden ook vrijwilligers werk voor verricht. Han van Loon. Foto: Margreel Zuidwijk. De gfdecareerdf dames Winkels (l.) en Klem, met middenin waarnemend burgemeester Heijkoop. Foto: Gemeente Oostflakkee DIRKSLAND - 's Morgens had Hans Kalle zijn koninklijke onderscheiding ontvangen, in zijn woonplaats Herkingen, 's Avonds, tijdens de gemeen teraadsvergadering, kreeg de kersverse ridder in de Orde van Oranje Nassau er nog feli citaties en een boeket bloemen bij. Zijn eigen fractievoorzitter, Daan Markwat, sprak hem toe en noemde de inzet van Kalle ten bate van de samenleving gedurende geruime tijd. Die inzet kwam tot uiting in een groot aantal besturen en in de gemeenteraad, waarvan de SGP-politicus al sinds 1975 deel uitmaakt. Tussendoor was hij ook nog een tijd wethouder. In zijn dankwoord, na de woor den van Markwat, was Hans Kalle kort: "Er is meer clan ooit wat in de wereld te doen. Ik heb het graag gedaan." (Tekst: Kees van Rixoort) Een beperkte visie op het medialandschap. Dat ver wijt maakt de 5federland- se Nieuwsblad Pers (NNP) de minister en het ministe rie van OCW. Lokale kran ten en lokale nieuwssites worden weliswaar door de lezers hoog gewaardeerd als bron van informatie, zo blijkt uit de meest recente onderzoeken, maar dat geldt niet voor het minis terie en zijn minister, want in de beleids- en besluit vorming in Den Haag wordt de lokale informa tievoorziening volkomen genegeerd; die ongelijke behandeling is al jaren aan de gang en de lande lijke vereniging van uitge vers van lokale nieuwsme dia komt er voortdurend tegen in het geweer. Ook recentelijk weer. De NNP, waarbij ook de uit gever van deze krant is aan gesloten, heeft inmiddels voor de vijfde keer in één jaar actie ondernomen richting de minis ier om de aandacht te vestigen op de ongelijke behandeling an lokale nieuwsmedia - kran ten, nieuwssites en kabelkran ten. De ministeries van OCW en EZ hebben namelijk kortge leden twee bekende bureaus gevraagd uitgebreid te gaan onderzoek hoe de reclamebe stedingen in de mediasector zich ontwikkelen. Tot ergernis van de NNP komt de nadruk daarbij te liggen op dagbladen en vallen de lokale kranten buiten de boot. Paul Bos, directeur van de NNP geeft aan dat hij een toe lichting heeft gevraagd bij het ministerie van OCW. "Men heeft mij laten weten dat lokale nieuwsbladen en huis-aan- huisbladen inderdaad buiten beeld blijven bij het onderzoek. Als doekje voor het bloeden gaf het ministerie aan dat wij vast wel ons voordeel kunnen doen met dit onderzoek". Dat laatste is onzin, meent Bos. "Dat blijkt wel uit hel feit dat de onder zoekers zelf aangeven dat de verschillen tussen de diverse regio's te groot zijn." Voldoende reden dus voor de NNP om opnieuw een brief te sturen naar de minister van OCW, André Rouvoet, en hem erop te wijzen dat lokale kran ten al veel te lang en bij voort- duriirg worden genegeerd. Bos: "Het zijn juist ónze medi atypen die een belangrijke rol spelen in de lokale samenle ving. Ze staan er middenin en hebben al vaak bewezen dat zij een niet te onderschatten bij drage leveren aan het in stand houden van het democratisch proces in lokale gemeenschap pen, terwijl juist de (regionale) dagbladen deze plicht veelal verzaken." "Wij maken ernstig bezwaar tegen het beperkte onder zoeksveld, maar ook tegen de argumentatie waarom lokale nieuwsmedia buiten beschou wing worden laten", maakt Bos duidelijk. "Opnieuw sneeuwen onze media onder, zoals inmid dels al te vaak is gebeurd. Grote moeite hebben wij vooral met de aanname dat dagbladen meer last zouden hebben van de dalende advertentie-inkom sten dan bijvoorbeeld lokale nieuwsbladen. Zoiets getuigt niet alleen van gebrek aan ken nis van het medialandschap, maar ook van een beperkte visie." Waar Bos zwaar aan tilt is dat de opzet van het onderzoek geen recht doet de opstelling van de Tweede Kamer, die duidelijk was bij de behandeling van de Tijdelijke Regeling Innovatie Pers. "De Kamerleden vroegen toen aandacht voor de lokale en regionale media. Die zijn in oplage en betekenis minstens zo waardevol als de (nationale) dagbladen. Mede daardoor besloot de toenmalige minister Plasterk dat minimaal vijftig procent van het beschikbaar te stellen geld ten goede moes ten komen aan de regio. Het is bijzonder slordig dat in het geval van de aangekondigde onderzoeken achteloos voorbij wordt gegaan aan die opstel ling van de Kamer", signaleert Bos. "Wij hebben de ininistei nu gevraagd maatregelen te nemen, zodat de lokale nieuws media in dit onderzoekstraject alsnog worden meegenomen. Alleen op die manier krijg je namelijk een reëel beeld van het totale inedialandschap." Bent u het ermee eens dat de lokale nieuwsme dia in Den Haag de aan dacht moeten krijgen die zij verdienen? Laat dan per e-mail aan de minis ter weten hoe belangrijk uw lokale krant voor u is. Volg daartoe deze link naar het invulformulier: http://www.rijksoverheid. nl/ministeries/ocw/con- tact-niet-ocw/vraag-aan- bewindspersoon.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2