Mevrouw Smink neemt afscheid van o.b.s. De Westhoek Het Havenhoofd in Oranje sferen Romantic Festival in Nieuwe Kerk Zierikzee Binnenhof in de Wenskaarten voor het goede doel Economische Tieniariffe Shirley van Dam maakt WSV Het Bommelse Gors zoekt passagiers voor pontje Scholenhonkbaltitel voor De Nobelaer EmvtlDEtl-HlEUWS recessie niclt »j o wielen Top of the Week Postma winnaar RaboOnüoop PA(;iNA 10 DINSDA(;4MEI2()10 OUDDORP - Na 22 jaar vrijwilligerswerk in de vorm van lessen verzor gen rondom geestelijke stromingen nam maan dag 19 april jl. mevrouw Smink afscheid van o.b.s. De Westhoek te Ouddorp. Haar officiële afscheid wordt nog gevierd tijdens het komende feest met groep 8, maar de kinde ren hadden nu al wel een mooi cadeau voor haar gemaakt: een bloemrijk schilderij (zie foto). De afgelopen jaren gal" mevrouw Smink vooral les aan de kinderen van groep 7 en t<. Dit deed ze met veel plezier en vol overtuiging. Het was vol gens haar het verlangen om jonge mensen de positieve kani van het leven door te geven. Vanuit haar (jriekse achter grond bekijkt ze de wereld van uit een breed perspectief. Het kennen van jezelf, relativeren wie je bent, met al je beper kingen op zoek gaan naar de waarheid van het leven, hoe alles in elkaar zit. Die levens ervaring en geloofsovertuiging is volgens mevrouw Smink een wijsheid om door te geven aan de volgende generatie. Haar levenswerk in Ouddorp begon al 23 jaar geleden. Samen met haar man, domi nee Smink, starttp ze in de Weststraat, waar toen het zoge noemde 'schuilkérkje' stond. Vergeleken met de andere ker kelijke gemeenten toentertijd, stond de doopgezinde kerk wat meer op de achtergrond. Na jaren respectvol werken met elkaar vonden het domi neesechtpaar open deuren, openheid en acceptatie van de plaatselijke bevolking. Ze voel den zich hierdoor snel thuis en zijn intussen een deel van die bevolking geworden. In 1987 werd mevrouw Smink gevraagd les te willen gaan geven op o.b.s. Buten de Poor- te te Goedereede. Ze nam dit aanbod graag aan, maar wilde dit niet alleen doen. Samen werken in een teain is volgens mevrouw Smink de kracht om door te gaan. Ze werd geas sisteerd door mevrouw Hee- ringa. Een jaar later vroeg het schoolteam van o.b.s De West hoek of mevrouw Smink ook daar lessen wilde gaan verzor gen. Intussen groeide de groep medewerkers. Het team werkte onder verantwoordelijkheid van de Doopsgezinde kerk. Mevr. Smink vond het vooral waardevol om dit werk te doen op een school zonder etiquette. Het hoofddoel is te werken aan respect hebben voor eikaars overtuiging. In de beginjaren merkte men al snel de nood zaak van begrip hebben. Er volgde snel respect en accep tatie van anders gelovigen en niet gelovigen. Inzicht en keiinismaking met het Chris telijk geloof laten vooroorde len afnemen. De afgelopen jaren heeft mevrouw Smink een tweejarige cursus opgezet. Haar doel hiervan is dat de mensen die haar werk voort zetten een naslagwerk heb ben. Mevr. Maliepaard blijft de godsdienstlessen verzorgen voor groep 3 t/m 6. Ook zij doet dit al jaren met volle toe wijding voor de kinderen. De reden dat mevrouw Smink stopt is dal haar man met eme ritaat gaat. Komende zomer neemt het echtpaar een con creet besluit over welke weg ze gaan vervolgen. Mevrouw Smink kijkt in ieder geval met dankbaarheid terug op de afgelopen periode. Ze heeft al die jaren met veel vreugde op De Westhoekgewerkt. De komende maanden staat de Nieuwe Kerk te Zierikzee in het teken van de Romantiek. Romantiek met een stevige hoofdlet ter, want de twee compo nisten die centraal zul len staan zijn twee grote namen uit de 19e eeuw, ook wel het tijdperk van de Romantiek genoemd. De van oorsprong Poolse componist Frederic Cho pin en de Duitse compo nist Robert Schumann zijn beiden precies 200 jaar geleden (in 1810) geboren. Aanleiding genoeg om in een afwis selend festival aandacht te besteden aan deze twee van de allergrootste com ponisten. Chopin was de componist van de piano, Schumann de componist van het lied. Daarom start het festival op 8 mei, aan vang 20.00 uur, met een liederenavond gegeven door de sopraan Marijke Nieuwenweg en pianist Liesbeth Eggen. Zoals altijd nemen jongeren een belangrijke plaats in. In twee concerten (op 25 juni en 2 oktober) vertolken talent volle jongeren werken van Schumann of Chopin. Het zijn leerlingen van de pianist Piet Westhoeve (Muziekschool Goeree-Overflakee) die een concert verzorgen rondom de muziek van Robert Schumann en leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool, die Chopin zul len vertolken. Chopiir staat centraal in een speciale 'Nacht van Chopin'. Het concert rondom Schu mann heet Kinderszenen, naar de bundel met 'Kinderbed den' die hij 'Für die Jugend' schreef. Mar van der Veer zal Kinderbedden uit 2010 op de piano laten horen. De werkgroep Keet in de kerk komt in september met een speciale theaterproductie voor kinderen over het leven van Chopin. Wegens groot succes wordt de jaarlijkse High Tea herhaald, op zaterdagmid dag 29 mei. Ditmaal werkt het trio Maripose mee met Cathy Kotoun, (piano). Andrea Slab- bekoorn (klarinet) en Corine Buijze (hoorn). Het hoogtepunt wordt de komst van de bekende Neder landse (opera)zangeres Miran da van Kralingen. Zij zong o.a. ook bij het huwelijk van prins Willem Alexander en prinses Maxima. Op Hemelvaartsdag en de dag erna geeft zij open bare zanglessen aan vijf zang talenten uit de omgeving of afkomstig uit deze omgeving. Het zijn Hilde Schouls, Mar- lotte van 't Hoff, Anne Hag- oort, Margreet Baakman en Petra Warnar. Leerzaam voor ieder die iets met zingen heeft. Bezoekers kunnen een passe partout krijgen om gedurende de lessen steeds in en uit te lopen. Het resultaat van de 'masterclass' is te horen op een lunchpauzeconcert op vrijdag 14 mei om 13.00 uur. De concerten zullen regel matig van toehchting worden voorzien, mondeling of via een powerpoint-presentatie door Hans Erbrink. De organisatie is in handen van de Orgelcom missie van de Nieuwe Kerk te Zierikzee. GOEDEREEDE HAVEN HOOFD - Woensdag 28 april stond de Eben-Haëzerschool te Goedereede Havenhoofd in het teken van Oranje. Er waren meer dan 160 versierde fietsen, stepjes en skelters en na het met muzikale begelei ding zingen van het Wilhel mus trok de vrolijke, kleurige optocht onder veel belangstel ling door het dorp. Daarna barstten de activiteiten los en werden er nieuwe en traditi onele spelletjes gedaan. Mede door het prachtige weer en de vele gezellige hulpouders was de sfeer opperbest. De och tend werd afgesloten met een spannend spel tussen de leer krachten en groep 8, waarna er prijsuitreiking was voor de mooist versierde fietsen. Een feestelijke en vrolijke start van de meivakantie. DIRKSLAND De financiën van het Binnenhof, de sociale \,(rkvoorziening voor Goeree- Oveiflakkee, geven lang niet altijd een florissant beeld. Maar nu de economische recessie een minder aantrekke lijk spoor door (onder andere) Nederland trekt, wordt ook hel Binnenhof zwaar getrof- 1,-n. Er is bijvoorbeeld min- ;ir inpakwerk en een grote opdrachtgever. Princess, heeft JkI contract opgezegd. "Dat silieelt een half miljoen euro Diiizet per jaar", zei wethouder Wim Bruggeman (Christen- I iiie) vorige week donderdag tijdens de raadsvergadering van de gemeente Dirksland. Daar komt nog bij dat het Bin nenhof momenteel zes werk nemers boven de taakstelling heeft. "Dat betekent datje gro tere tekorten creëert." Volgens de wethouder zal het dagelijks bestuur van het Binnenhof zich spoedig beraden op de situatie en op hoe het verder moet. (Tekst: Kees van Rmor{) DIRKSLAND - Zingend de lente vieren, dat kan de jeugd doen op zaterdagavond 8 mei in Top of the Week en vereni gingsgebouw Onder de Wiek, onder begeleiding van Praise- band.Image. Iedereen is wel kom van 19.45 tot 21.00 uur, de zaal is open vanaf 19.15 uur. Daarna is er voor ieder een van 14 jaar en ouder een afterparty. MIDDELHARNIS - De ver huizing van de start van de omloop naar het Zandpad drie jaar geleden, bleek ook in de 35e editie een goede zet te zijn geweest. Een record aan tal van ruim 266 deelnemers stonden aan de start van de 35e Omloop. Dit ondanks de regen voor de start en de mot regen tijdens de loop. Voor de meeste lopers ideaal loopweer. Al moesten de meeste 'start to runners' van AV Flakkee hier nog even aan wennen. Van de 55 lopers die in januari zijn gestart, stonden er toch 28 van aan de start om probleemloos de RaboOmloop uit te lopen. Maar voor de wedstrijdlo pers dus ideaal weer. Al vanaf de start ging het heel snel en maakte de kopgroep duidelijk dat ze gingen voor een snelle tijd. Na twee km bleven er zes lopers in de kopgroep over. Bijzonder was hier de prestatie van de 17 jarige Marco Akers- hoek, eerste junior, uit Oud dorp die uiteindelijk uitkwam op 22.56 en als vijfde finishte. Op het vijf km punt maakte Dennis Postma uit Hellevoet- sluis het verschil. Hij versnelde en de volgers konden dit niet meer goed maken. 'Je moet mentaal sterk en erg gecon centreerd blijven om hier te winnen", zei Dennis, "zeker met de nieuwkomer Ronald Oostdam is het toch oppas sen". Postma finishte in 22.31. Een mooie twee plaats voor Edwin Stolk van AV Flakkee. "Ik kon de versnelling niet beantwoorden. Dennis is echt snel in de laatste kilometer", aldus Edwin. Ronald Oost dam uit Noordwijk moest uit eindelijk 12 seconden toege ven op Postma. Ronald zal met Pinksteren het Roparun team van AV Flakkee versterken. Bij de senioren was er eeir derde plaats voor Marco Baren- drecht. Peter PoUemans kwam na een goede marathon net te kort voor een podium plaats. Beide lopers trainen bij de dinsdag/donderdag groep van AV Flakkee. Bij de dames ging de winst naar Eva Simonse uit Langeweg Laury Hey en Marjolein de Wit. Andrea van der Sluis en Daniella van Duist van AV Falkkee werden respec tievelijk één en twee in de cate gorie 40-I-. Bij de junioren was het Tommy Staal uit Haamste de die als tweede finishte voor Snüd^Vroegmdeweij uit Den Bommel. Bij de juniorenda mes was de eerste plaats voor Demi van Oudenaren, Lean- nah Sies en Christi Hooger- vorst, allen uit Middelhar- nis Hoewel geen klassement, finishte Stefan Vreeker bij de heren van de eerste 'start to runners' en Conny yan de Jage bij de dames. Piet Verbiest uit Rotterdam deed voor de 35e keer mee aan deze omloop, een prestatie op zich. De vol ledige uitslag en de foto's zijn te vinden op www.avflakkee.nl. De lO-jaiige Shirley van Dam uil Sointnelsdijk verdiende 100 mei haar zelfgemaakte wenskaarten en schenkt dat bedrag aan Brooke Hospital Jor Animak. (Foto: Myra Lugthart) Stad aan 't Haringvliet - De 10-jarige Shirley van Dam uit Sommelsdijk is een ondernemende jon gedame. Al voor de vierde keer in twee jaar tijd kan ze een bedrag van maar liefst 100 euro aan een goed doel schenken, geld dat ze heeft verdiend met de verkoop van zelfgemaakte wenskaarten. Na Calando, de CliniClowns en KiKa, is nu Brooke Hospital for Animals het door Shirley uitverkoren doel. "Toen ik acht jaar was, gin gen we vaak naar Ouddorp. Daar kwam ik veel bij de buur vrouw en die knutselde altijd van die mooie kaarten", vertelt Shirley. "Ik mocht meehelpen en dat vond ik zó leuk, dat ik even later van m'n ouders ook allerlei kaartenknutsdspullen kreeg. Ik heb toen meteen heel veel mooie kaarten gemaakt. Het werden er zoveel dat m'n vader met het idee kwam om ze voor een goed doel te verko pen. Als er een verjaardag was, nam ik m'n mand met kaar ten mee en dan verkocht ik er veel! Dat doe ik nog steeds, en sommige familieleden bestel len zelfs kaarten bij me!", lacht Shirley. Shirley had al snel een opbrengst van maar liefst 100 euro met de verkoop van haar wenskaarten. Die eerste 100 euro - Shirley was toen nog maar acht jaar oud - heeft ze aan Calando geschonken. "Ik kwam op Calando doordat dit huis bij mijn opa en oma in de straat staat. Ik vroeg wat voor huis dat was en papa en mama hebben me erover verteld. Ik vond dat zó goed, dat ik ook heel graag mijn kaartengeld daaraan wilde geven", legt Shirley uit. "En daarna koos ik voor CliniClowns, omdat een vader van een vriendin van mij er ambassadeur van is. Hij kwam bij ons op school vertellen over de C^liniClowns. Ik wist toen gelijk dat ik mijn volgende 100 euro aan de Cli niClowns wilde geven! Daarna heb ik weer doorgespaard tot ik aan 100 euro kwam en die heb ik toen aan KiKa gege ven. Ik ben zelf ook een kind en ik vind het heel erg als er kinderen zo ziek zijn. En als ik dan geld geef, kunnen ze meer onderzoeken doen, zodat ze meer kinderen beter kunnen maken!" Brooke Hospital for Animals "Ik heb al een paar jaar bij Manege Oostmoer paardrij les en pas heb ik er m'n eigen pony gekregen, Gend". vertelt Shirley. "Bij Manege Oostmoer hebben de paarden en pony's het supergoed. Maar in arme landen hebben werkpaarden en -pony's het vaak heel slecht. Ik heb nu weer 100 euro kaar tengeld gespaard en ik vind het fijn om nu dat geld via Brooke Hospital aan die werkpaarden en -pony's te geven. Brooke Hospital doet heel goed werk en ik weet dat er met mijn kaartengeld zeker minstens twaalf paarden of pony's gehol pen worden!" Het laatste weekend van mei viert watersportvereniging Het Bommelse Gors haar 40-jarig lustrum met tal van evenemen ten. De feestavond in de tent is alleen voor de leden bedoeld, maar voor wie even langs komt is er genoeg te zien vanaf de dijk of het strandje van Den Bommel. Op vrijdagavond laat varen de schepen uit de haven verlicht het Haringvliet op. Op zaterdagmorgen wordt de dan kortstondig afgesloten haveri officieel heropend. Daarna zijn er jeugdspden, een vloot- schouw rond zeekadetlenschip de Zeefakkel, een demonstratie van de KNRM en de jeugdzei- lers. In dit weekend vaart er ook een pontje rond, met dank aan de Rabobank en kennisor ganisatie Vapro, die dit moge lijk hebben gemaakt. Op het pontje, een langzaam varend nostalgisch Amsterdammertje, kunnen 12 passagiers mee. Het maakt drie tochten: op vrij dagavond laat met de verlichte schepen, op zaterdagmorgen om tien uur brengt het een groep mensen naar Tienge- meten. Daar worden ze opge wacht door een gids die hen rondleidt, met na afloop koffie en gebak op het eiland en om 16.00 uur de terugvaart. En tussendoor, op zaterdagmid dag, gaat het pontje met een groep mensen het water op om de vlootschouw en de red dingsdemonstratie vanaf het water te kunnen bekijken. Wilt u mee? Stuur dan een mailtje naar secretariaat(ahet- bomnielsegors.nl en vertel met hoeveel personen u meewilt en met welke tocht. Geef ook aan waarom u graag meewilt: bent u dol op nostalgische sche pen?, wilt u nu eindelijk ook eens varen?, of... Het bestuur van WSV Het Bommelse' Gors maakt een keuze uit de leukste/ mooiste inzendingen. U kunt inzenden tot 14 mei, winnaars (inwoners van Den Bommel hebben voorrang) krijgen voor 22 mei bericht. Heeft u geen mail? Schrijf dan een briefje naar WSV Het Bommelse Gors, p/a Schoolstraat 60, 3255 AV Oude-Tonge. OUDE-TONGE - Leerlingen van basisschool De Nobelaer uit Oude-Tonge hebben woens dag 28 april jongstleden de Flakkeese schoolhonkbaltitel op hun naarh gezet. Ze ont troonden daarmee 'buurman' De Achtsprong uit Achthuizen, die het toernooi van The Islan ders in 2009 won. Titelverdediger De Acht sprong behaalde nog wel de finale maar trok uiteindelijk aan het kortste eind. De wissel- beker ging deze keer mee met de leerlingen van groep 8 van De Nobdaen In een gedreven finale bleven zij overtuigend de medefinalist voor. De finale eindigde in een 15-8 eind stand. De derde plaats ging naar groep 7 van De Nobelaer, Het elfde jaarlijkse scholen- honkbaltoernooi van The Islanders vond deze keer voor de eerste keer plaats op de nieuwe honkbalaccommoda tie op sportpark De Koepel in Oude-Tonge. Elf teams van de diverse basisscholen uit Oude- Tonge, Den Bommel, Achthui zen, en Ooltgensplaat streden enthousiast om het Flakkees honkbalkampioenschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10