/Uarig Ko inneda c u s CH -vrhnAlnnen /Ifjnt /«f /IfjrU fS 4S0(/T iMf Puzzelreglement oomkojeugdhoekje@filternet.nl O» Ni ka An za ham de us Da a co the lus nes Mat lo as Pau i Re han Hiz bek dre bra cha A Sa ia Za Jo ki mo as che Lot rus fas Ka rus Ja Za das mus Ju La us ri vid S I U H K IJ L K N I N 0 K K M L 0 P X I R T A E B P J D 0 D A A B A D E F I L E A E N R E J U E M M A R K T L L D I T I N E S R S A P G A E I E N R P K H S R N T R R I I A I G E S A 0 A T L H E I I S N L I D E M P N A E E A R A L A S N N S A T E I G I J R D N I K N .A N U E I L N D T N D A E L E X I R I T S D G E A A H M 0 D E R I R N E T 0 I L I R W V A L P T G. E K R 0 0 N F X 0 E G A E S R R R B U S R K T E 0 N I N G A U I N P R I N S N L E D A A M A L I A G M A X I M A G A L V L N IJ T N A T N 0 C De maand april heeft vijf keer een vrijdag. Nu wordt het hoog tijd voor een verslag. Schrijf de antwoorden op een blad papier. Dan heeft oom Ko veel plezier. Natuurlijk mag je ook alles mailen. Dat kan me niet zoveel schelen. Als je er maar niet te lang mee wacht. Doe het alleen niet te middernacht. Schrijf bij je oplossingen ook een kort verhaal. Eerlijk gezegd vind ik dat normaal. Hoe vinden jullie 'ons jeugdhoekje' in kleur? Dat is leuk om te weten voor de hoofdredacteur. We proberen alles zo leuk mogelijk te maken. Het is vervelend als kinderen afhaken. Op school is meestal genoeg te beleven. Het is leuk om dat aan anderen door te geven. Het is waar dat oom Ko van jullie verhalen geniet. Alles wat jullie schrijven doet hem echt geen verdriet. Ik ga nu stoppen. Tot de volgende keer! Volgende week spreken we elkaar hopelijk weer. 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Mid- delharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplossing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ontvang je een boekenbon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Het kan je niet ontgaan zijn. Iedereen weet het: een vul kaan op IJsland is actief. Als je de foto's ziet, ben je onder de indruk van het geweld. Grote wolken komen uit de krater naar boven. Op andere foto's zie je het vuur in de vulkaan. Weer andere foto's laten de stroom lava zien. De gevolgen zijn zichtbaar, maar ook voelbaar Duizenden mensen konden niet vliegen. Ze zaten vast op de vliegvelden of konden niet naar huis. Anderen konden niet op vakantie of op familiebezoek. Ik moest deze week denken aan psalm 93: De HEER' regeert; de hoogste Majesteit, Bekleed met sterkt', omgord met heerlijkheid. Maar, HEER', Gij zijt veel sterker dan 't geweld. Uw macht is groot, Uw trouw zal nooit vergaan; Al wat Gij ooit beloofd hebt, zal bestaan. Wat is de Heere machtig! Dat laat Hij ook in de natuur zien. Er hoeft helemaal niet veel te gebeuren. Eén vulkaan spuwt gas- en lavawolken uit en... Wij kunnen denken dat we alles kunnen regelen. Dat we met al onze techniek alles in de hand hebben. Maar... de Heere regeert. Denk jij daaraan? De Heere doet in jouw leven misschien ook dingen die niet fijn zijn. Vorige week schreven een paar puzzelaars over het over lijden van hun oma. Wat 'n verdriet! Ook die dingen bestuurt de Heere. Maar... je mag met al je vragen, al je verdriet, altijd naar de Heere gaan. Hij kan uitkomst geven. Hij is een Helper, een Trooster in de nood! Elzemarie de Visser (Dirksland) vond het leuk om voor haar eerste puzzel een woordzoeker te maken van woor den die met 30 april te maken hebben. Van de letters die overblijven kun je een zin maken. Streep de volgende woorden weg: Alexander - Alexia - Amalia - Amsterdam - Apeldoorn - april - Ariane - Beatrix - Bernhard - bus - Claus - Constantijn - défilé - Delft - Den Haag Juliana - koningin - koninginnedag - koninklijk huis - kroon - Laurentien - majesteit - Margriet - markt - Maurits - Maxima - oranje - paleis - prins - prinses - vlag - volkslied Annelotte Mans (Oolgensplaat) heeft een aantal vragen uit de Bijbel bedacht. Je moet de lettergrepen van de antwoorden opzoeken in het puzzelhok en wegstrepen. Van de zes lettergrepen die je overhoudt, kun je twee namen van koningen van Israël maken. 1Wie durfde alleen 's nachts naar Jezus te gaan? 2. Welke discipel had Jezus lief? 3. Wie was maar klein en klom in een boom? 4. Wie verraadde de Heere Jezus? 5. Een hogepriester in de tijd van de Heere Jezus. 6. Van wie wekte de Heere Jezus een dochter op? 7. Broer van Petrus. 8. Wie schrok van een fel licht op de weg naar Damaskus? 9. Man die op reis moest naar een ander land en niet wist waar naar toe. 10.Welke discipel was eerst een tollenaar? 11 .Vrouw van Izak. 12. Wie kon niet meer praten toen een engel in de tempel bij hem kwam? 13.Wie woonde in Sodom? 14.Wie speelde op de harp en maakte psalmen? 15.Broer van Maria en Martha f«V Komende week hopen twee jongens hun verjaardag te s^'^sfr^ gedenken. Op 2 mei is Reinier^ ^?^t>.',-j» C van Schaik (Stellendam) Jari§ en op 4 mei Jan van Splunter ■^uddorp). Alvast een felicita' Ue van ons allemaal. Mariëlle van Alphen (Nieuwe- Tonge) Niet echt leuk voor je datje arm toch gebroken is. Geluk kig hoeft je arm niet zo lang in het gips, maar twee weken. Ik hoop datje botten snel weer aan elkaar zitten. Ik hoor wel van je hoe het gaat. Mariëlle, Marianda en Wil- bert van Alphen (Nieuwe- Tonge) krijgen deze week hun verdiende boekenbon in de brievenbus. Koop er maar iets moois voor! Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voor komen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. 1. Hoe heet je'? Ik heet Mariëlle van Alphen. 2. In welke plaats woon je? Ik woon in Nieuwe-Tonge. 3. Wat is je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren in Nieuwe- Tonge op 14 januari 1997. 4. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb twee broertjes en sinds kort twee zusjes. 5. Wal is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst patat. 6. Van luelk eten houd je echt hele maal niet? Ik houd helemaal niet van 7. Wat is(zijn)jomu lievelingsboek(en) Mijn lievelingsboeken zijn de boeken uit politieserie van Ben de Raaf, o.a. Moord in Ommoord. 8. Welke hohhyCs) heb je? Mijn hobby is dwarsfluiten. 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind skeeleren heel leuk. 10.Aan lüelhe sport doe je? Ik zit niet op een sport. 11. Wat is jouw lievelings-CD (met muziek)? Mijn hevelings-CD is Wille- mijn. 12. Wat vind jij het leukste spelle- tje? Het leukste spelletje vind ik 'kolonisten van Catan'. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Ik vind www.spelen.nl het leukst. 14. Op welke school zitje op dit moment? Vorig jaar zat ik op de Oran je Nassauschool. 15.In welke klas/groep zitje op school? Ik zat vorig jaar in groep 8.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8