Verkeeronderwijs gemeente Goedereede afgesloten met verkeersquiz ^M^.. EiüvriDEn-niEuws Wim Huizer wint grote prijs De Kuif antieke fietsenverhuur Quiz Zomercompetitie dammen G4MEI 'G GEMEEN i GEZOCHT: JONGEREN DIE IN MIDDEIHARNIS iSAMEN HUN EIGEN HUIS GAAN BOUWEN» .Ël 2010 WIJZIGING VAN INZAMELING HUISHOUDELIJKE AFVALSTOFFEN PA(;iNA6 nOXDERDAC; 29 APRIL 2010 tó -ii«Eift;?j5«;wi*ïaiR^ De zestien leerlingen die cum laude het xierkeersexanien aflegden. OUDDORP - De afdeling Ouddorp van Veilig Verkeer Nederland is - naast de politie en de leerkrachten - nauw betrokken bij praktische zaken rondom het ver- keersonderwijs in de gemeente Goedereede. Naast de lessen, het theorie- en praktijkexamen is er ook de tra ditionele verkeersquiz waarmee de leerlingen van de groepen zeven van bijna alle de scholen in de gemeen te de verkeerslessen afsluiten. Ongeveer 135 leerlin gen zetten hun beste voor in Dorpstienden. Door Adri van der Laan Leerlingen en hun leiders van de groepen zeven van vijf scholen uit de gemeente Goedereede waren naar de Dorpstienden te komen om met elkaar in het strijdperk te treden tijdens de verkeersquiz. Maar voor dat de strijd kon losbarsten was er eerst de uitreiking van de verkeersdiploma's. Klaas Hameeteman van de afdeling Ouddorp van Veilig Verkeer Nederland heette de scho lieren hartelijk welkom. Hij blikte terug op de praktijk examens die over het alge meen goed werden afgelegd, ondanks de 'addertjes onder het gras'. Hameeteman wees erop dat goed verkeerson- derwijs letterlijk van 'levens belang' is voor de kinderen. Diplomauitreiking Aan wethouder Bert Tuk was de eer om de verkeersdiplo ma's uit te reiken. Hij verving burgemeester Van cle Velde. Wethouder Tuk benadrukte het van belang te vinden dat de leerlingen zich zullen houden aan de regels die zijn geleerd. leder geslaagde leerling ont ving vervolgens persoon lijk het diploma en twee geschenkjes uit handen van de wethouder. Zestien leer lingen kregen echter nog een extra aandenken omdat zij (Folo: Adri van dn-Laan) het examen 'cum laude' had den afgelegd. Dit zijn de leer lingen die de foutloze presta tie hebben geleverd: Koningin Beatrixschool Oud dorp: Jaco Grinwis, Annemijn Hoekman, Matijn Melissant, Sven Tanis, Annemieke West hoeve, Jan Douwe Westhoe ve, Sjanine Breen, Noah van Dijk Myrna Klink en Kees Tanis. Ehen Haëzerschool Goedere.ede- Havenhoofd: Zwen van Erkelens, Berend Feller en Harm Tanis. De Westhoek Ouddorp: Dylan Flohil en Thom Ke\- zer. Stellegors Stellendam: Frank van Driel. De verkeersquiz bleek uit te lopen in een nek-aan-nek- race tussen de Koningin Beatrixschool en de Eben Haëzerschool. Uiteindelijk waren er drie extra ronden nodig, voordat aan de Eben Haëzerschool de wisselbe- ker kon worden uitgereikt. Tweede werd de Koningin Beatrixschool, derde Buten de Poorte, vierde De West hoek en vijfde Het Stellegors. Meer foto's zijn te zien op website www.eilandennieuws. nl. Dainvereniging 'Denk en Zet' organiseert ook dit jaar weer een naconipetiue. Daarin zul len, in de maanden mei en juni, zeven wedstrijden wor den gespeeld. In deze compe titie spelen dammers van Goe- ree-Overllakkee die, voordat het nieuwe competitieseizden in september weer begint, toch nog graag een paar partijtjes dammen. Gok damliefliebbers die niet bij een damdub spe len, de zgn. huisdanimers, zijn zeer welkom. De wedstrijden worden 's maandagsavonds gespeeld in recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk, aanvang half acht. De eerste avond is op maandag 10 mei. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij H.H. Verolme, Kastanjelaan 30 te Middelhar- nis, tel, 485389. Het Belgische Ponnneroeul was afgelopen zaterdag het decor van de lossing van de Zuid-Hollandse duiven. Het werd deze dag een vlucht met een zachte oostenwind. Al om half acht kregen de begeleiders van de wedvluchlleiding het sein om de duiven te lossen. Onder deze duiven waren er 978 die door 29 duivencoaches van PV de C^ombinatie waren ingezet. Gelet op de weers omstandigheden rekenden de coaches op een soepele vlucht en werd er tijdig post gevat bij de hokken. Het was de NL08- 1496106 van Wim Huizer die met een snelheid van ca. 73 km per uur zijn medestrevers voorbleef en voor zijn coach de grote prijs De Kuif antieke fietsenverhuur in de wacht sleepte. Dat deze doffer de eeiste prijs wint, mag v\el bij zonder genoemd worden. Niet vanwege zijn eerdere presta ties want hij vloog als junior al negen prijzen bij elkaar om het daarna als jarige met veer tien prijzen nog beter te doen met ook een eerste prijs. Maar vorige maand werd hij bijna verschalkt door een roofvogel; hij overleefde de aanval met een stevige nekwond en ver lies van een aantal staartveren. Gelukkig knapte de doller snel op en kon hij na enkele dagen al weer zijn trainingsprogram ma volgen, met als resultaat na twee wat latere prijzen nu de eerste prijs. Duivencoach Wim is een echte specialist op de kortere vluchten en het is dan ook alweer zijn tweede over winning dit seizoen. INFORMATIERUBRIEK gemeente m,.*.^ Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middeiharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middeiharnis.nl y^ <i;^^é Traditiegetrouw vindt op 4 mei aanstaande een stille tocht en kranslegging plaats in de gemeente Middeiharnis. De organisatie is evenals voorgaande jaren in handen van Stichting Evenementen zij worden hierbij ondersteund door de gemeente Middeiharnis. De tocht begint om 19.30 uur bij het gemeentehuls aan de Koningin Juliana weg te Middeiharnis, en voert naar het monument aan de Hoflaan. Ondanks de val<antiedagen rond 4 mei, groeit de belangstelling nog elk jaar; zowel bij jong als oud. Door de deelname van verenigingen, stichtingen, scholen, ker ken en particulieren, wordt het initiatief van de stille tocht en de herdenking van gevallenen van oorlogsgeweld breed gedragen. Veteranen Dit jaar zullen ook de veteranen vertegenwoordigd zijn. Niet alleen in het veHeden, maar ook vandaag de dag wordt gestreden voor vrijheid en demo cratie. De jongere generatie maakt veel mee, ook zij hebben littekens van deze missies. Militairen worden nog steeds ingezet in gebieden waar vrijheid niet hoog in het vaandel staat, denk aan Bosnië, Irak en Afghanistan. De gesneuvelden van deze missies dienen ook herdacht te worden. De herdenking is voor iedereen die heeft bijgedragen aan de vrijheid waarin wij nu leven. Muzikale ondersteuning De bijeenkomst wordt muzikaal ondersteund door Sempre Crescendo en mannenkoor "Ons Koor". Kinderen kunnen bloemen neerleggen bij het mo nument, de gemeente stelt hiervoor bloemen beschikbaar. De bloemen wor den uitgedeeld bij het gemeentehuis, waar de stille tocht start. Afgevaar digden van verenigingen, stichtingen, kerken en particulieren kunnen indien gewenst, zelf bloemen meenemen en deze bij het monument neerleggen. Het gemeentehuis is gesloten op vrijdag 30 april (Koninginne dag) en woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag). Elke week vindt in Sommelsdijk op woensdag de week- markt plaats. Op Bevrijdingsdag (woensdag 5 mei) is de markt ook te bezoeken. De markt is geopend van 8.00 -15.00 uur. De gemeenteraad van Middeiharnis heeft besloten om de locatie van het gemeentelijke opslagterrein aan de Molenweg te bestemmen voor de ont wikkeling vari starterswoningen door middel van CPO (Collectief Particu lier Opdrachtgeverschap). Jongeren die graag een betaalbare koopwo ning willen in Middeiharnis worden uitgenodigd om mee te doen aan dit project. Er geldt een maximale leeftijd van 35 jaar. Het principe van collectief particulier opdrachtgeverschap - in het kort: CPO - is dat een groep particulieren gezamenlijk, als collectief, optreedt als pro jectontwikkelaar bij de realisatie van haar woningbouwproject. Dit kan zowel een nieuwbouw- als een renovatieproject zijn. Eenvoudig gezegd betekent het: samen je eigen huis bouwen. Voordelen van CPO zijn datje zelf kan bepalen hoe je huis er uit komt te zien en dat je minder betaalt dan als je een kant en klaar huis koopt. Je leert ook vooraf je buren kennen en bovendien sta je als collectief samen sterker dan alleen. Een avontuudijke instelling, wat geduld en de wil om zelf actief aan je huis te werken, zijn eigenschappen die goed van pas komen. Wil je meer weten? Kijk voor meer informatie en het inschrijfformulier op www.middelharnis.nl of www.urbannerdam.nl of bel met Martijn of Giselle van Urbannerdam op (010) 280 64 44. >:i»i De werkgroep Veteranendag Goeree-Overflakkee is alweer druk bezig met de organisatie van de Veteranendag van 2010. Deze dag staat gepland op zaterdag 19 juni. Vorig jaar werd deze dag voor de eerste maal georganiseerd en bleek dit te voldoen aan een behoefte en een succes te zijn. Op de Veteranendag wordt de veteranen, jong en oud, de mogelijkheid ge boden om met elkaar ervaringen te delen. Ook wordt er een herdenkings dienst gehouden, waarbij de militairen worden herdacht die niet zijn terug gekeerd van hun missie. 6 mei 2010: Gemeenteraad in het gemeentehuis van Middeiharnis (19.30 uur). 27 mei: Algemene beschouwingen in het gemeentehuis van-Middeiharnis (19.30 uur). Agendapunten 6 mei: 1. Opening. 2. Vaststelling van de agenda. 3. Spreekrecht burgers. 4. Vragenuur leden van de raad. 5. Aanwijzing primus bij hoofdelijke stemming. 6. Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 8 april 2010. 7. Ingekomen stukken. 8. Mededelingen. 9. - Instemmen met de regionale bedrijventerreinstrategie en detailhandels visie GO; - Kennis nemen van brief van gemeenteraad Goedereede inzake de de tailhandelsvisie GO. 10. Krediet beschikbaar stellen t.b.v. het opstellen van een woonvisie. 11. Begrotingswijziging 2009-2 van "Binnenhof". 12. Wijziging APV i.v.m. handhaving hondenpoepbeleid. 13. Kennis nemen van en instemmen met het "Visiedocument Levensloopbe- stendig wonen" en instemmen met aanvangsacties. 14. Herbenoeming van de leden van de Rekenkamercommissie Goeree- Overflakkee en instemmen met voortzetten van de samenwerkingsover eenkomst. 15. Vaststellen protocol Arhi proces. 16. Instemmen met: (vorige vergadering staakten de stemmen): - het bod van Bogor Projectontwikkeling BV; - de gewijzigde woningbouwprogrammering in de Westplaat; - de financiële consequenties inzake instemming bod Bogor. 17. Sluiting Inwoners kunnen bij Gemeenteraadsvergadering en Informatieve en Opini ërende raadsvergaderingen gebruik maken van het spreekrecht. Sprekers dienen zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de griffier. Vergaderstukken liggen een week voor de vergadering in het gemeentehuis (Stafbureau Facilitaire Zaken) ter inzage. De agenda's, de bijbehorende stuk ken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden via) www.middelharnis.nl. In verband met Koninginnedag op vrijdag 30 april 2010 wordt de bruine GFT-container in het buitengebied van Sommelsdijk Zuid geleegd op de zaterdag daarna, namelijk 1 mei 2009. Zet uw container voor 7 uur aan de weg 1 Met vragen over niet geleegde minicontainers kunt u rechtstreeks bellen naar IRADO. Het telefoonnummer van IRADO is 010- 2621000 Bij andere vragen kunt u ons bereiken via servicenummer 0187-487711 tussen 8.30 en 10.30 uur Dl u I bil rel

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6