II Waar blijven de moeders Met Flakkeëenaars een avond naar de Doelen EiiAnDEn-niEuws Kerkdiensten zondag 25 april Bingomiddag voor senioren Requiem van Brarnns Beroepings- WERK Flakkee United dartkampioen EiiAnoEn-niEuws Project Fiori Musicali: Gastzangers welkom Twee nieuwe dagboeken Vroege actie voor KNRM Oud papier Herkingen Haamstede- conferentie Bijeenkomst reumapatiënten vereniging 1 PAGINA 2 Ethiek \'RIJDA(; 23 APRIL 21)1(1 Afkeuring Zoveel instemming er is en was met de beslissing van de heer W. Bos om uit de |)oli- tiek te stappen om mede de opvoeding van zijn jonge kin deren te verzorgen, zoveel commotie en afkeiuing is er geuit over het plan van (iroen Links om in cle toekomst ile AOW af te schaflen voor huis moeders. Het blijkt uit liet verkiezingsprogram van deze partij dat de AOW'-iiitkering adiankelijk wordt gemaakt van het aantal jaren tlat de vrouw buitenshuis werk heett verricht. Niet alleen vanuit de door (Ie Bijbel bepaalde chris telijke visie op het huismoe derschap worden bezwaren aangedragen, maar ook door bijvombeeld de voorzitter van de Nederlandse X'roiiwen- raad. Gedane voorstellen Groen Links stelt voor om wie na 1971 geboren is en straks op zijn of' haar ()7e jaar minder dan gedurende 45 jaar drie dagen per weck betaalde arbeid heeft ver richt, gekort wordt op boven genoemde uitkering. Deze partij wil de vrouweneman cipatie sterk bevorderen en een einde gemaakt zien aan wat genoemd wordt de gra tis .\()\V-mtkering voor huis vrouwen'. Daarbij wordt dus geen waai (lering geuit voor verricht vrijwilligerswerk. Die daarin tijd gestoken hebben, worden gekort in hun inko men. Kn ook ontbreekt de waardering totaal voor aan kinderen bestede zorg binnen het geziiislexen. Want die dit gedaan hebben leveren straks in. als deze plannen in wetge ving worden omgezet. Kan daarmee Groen Links een gezin.sonvrieiidelijke partij worden genoemd? En wordt arbeidsprestatie daar mee hoog op het schild gehe sen en veiplicht gesteld? Wat zou (laardoor een scha de worden aangericht! De .U)W-uilkeving blijkt dus niet meer gekoppeld te wor den en te zijn aan het Neder lands Staatsburgerschap maar aan hel arbeidsverleden. Dat zal stellig ook een verkilling met zich mee brengen in de samenleving. De bepaald niet christelijke vakvereniging I-"N\' noemt het zelfs 'pro blematisch' dat Groen Links blijkbaar op het oog heeft om \an de .AOW een werkverze- kering te maken. Hoe belangrijk is de moeder? Meestal, zeker in christelijke gezinnen, zal de moeder thuis zijn en daar haar werk doen. Van groot belang is toch voor uit school komende kinderen dat moeder thuis is en hen opvangt. Elk kind heeft de moeder zo negen maanden onder het hart gedragen in haar lichaam, en dat g(-el't toch een heel bijzondere band tus sen beide. In de eerste maan den geeft moeder het kind babvvtjeding, vaak nog uit de eigen borsten. Maar meer nog ligt het accent op wat moeder het kind van God en van Zijn dienst mee geeft. Zij leert vaak het kindje de eerste woordjes te zeggen, ook het kinderge bedje bij te brengen en aan te leren. En stellig kennen oude ren onder het lezerspubliek van Eilanden-Nieuws het boek van professor Waterink Aan moeders hand tot Jezus'. Wie zal zeggen hoeveel zegen juist gelovige moeders bete kend hebben voor en over gebracht hebben aan jonge kinderen?! Groen Links doet dat af als 'gezinnen, die deze traditie hebben opgebouwd' - is het echt niet meer dan een traditie? - maar wil wel ervoor zorgdragen dat meer (huis) vrouwen verplicht worden buitenshuis betaald werk te verrichten. Mevrouw Halse- ma verklaarde ter toelichting op het verkiezingsprogram dat te veel vrouwen afhanke lijk zijn van het inkomen van hun man en die komen dan na zijn sterven of al voordien, door van hem te scheiden, in armoede terecht. De daarom voorgestelde maatregelen wil de partij uiterlijk in 2012 zien gerealiseerd. Is de dwang vrouwen op de arbeidsmarkt te brengen en hen hun vrije keus te ontnemen een vorm van moderne slavernij? Werk buitenshuis De bezwaren tegen w at Groen Links wil bereiken mogen echter niet zo worden uitge legd als zou de (huis)vrouw beslist niet werk buiten de woning mogen verrichten. Vaak hangt het van de situatie in het gezin af. Wanneer de kinderen de gehele dag naar school zijn is liet voor moe der best mogelijk deeltaken te verrichten in liet onder wijs, bij zorginstellingen en in de verpleging. In bepaalde gezinnen komt het voor dat cle vader niet elke dag beslist buiten de woning zijn betaald werk verricht. Zelfs wordt er Drs. W. Chr. Hovius soms op aangedrongen om dossierwerk thuis te verrich ten. En het kan juist voor een vrouw bemoedigend en verfrissend zijn om ook ver antwoordelijkheid te dragen voor een stukje eigen werk. Zij kan met de talenten door de Schepper aan haar gege ven voor veel anderen heel wat betekenen. Het valt me op dat de apostel Paulus met name in Romei nen 16 - dat hoofdstuk is mogelijk op dictaat van de apostel door Tertius geschre ven - zo vaak vrouwen noemt die met hem zelfs gestreden hebben voor de voortgang van het Evangelie. Onder hen kunnen zich ook moe ders hebben bevonden. Is een moeder een vrouw die kinde ren heeft gekregen, dan zal het haar een reden tot bijzon dere vreugde zijn 'geestelijke kinderen' te hebben mogen voortbrengen. Heerlijk om een middel en een instrument in de handen van God te zijn geweest tot bekering en geloof van anderen. Vroeger sprak men in dat opzicht ook wel eens van 'moeders in Israël'. Ik hoop en bid dat er velen van hen onder de lezeressen van Eilanden-Nieuws worden gevonden! OLDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. C, v.d. Worp en 18.00 uur kand. M.K. de Wilde - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 inir kand. D.J. Diepenbroek en 18.30 uur ds. H. Lassche;£/)c»- Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. O. Meuleman - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C.C;. Kant en 18.30 uur ds. D. Westerneng - Ger. Gem. 9.30 (bed. H.A.) en 18.30 uur ds. J.W. Verweij - Doopsgezinde Gem. 9.30 ds. J. van Beveren en 18.30 uur ds. T.J. Smink. fJoEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Stijf 18,30 uur ds. C. v.d. Worp - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. [.W. van Estrik. STELLENÜAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Talsiiia en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 10.00 ds. W.M. van der Linden en 18.00 uur ds. C. Oorschot - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. C.B. van Beek en 18.30 uur ds. C.G. Kant. MELIS.SANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. J.(i. Blom - Geref. Kerk 9.30 uur ds. A.S. Rienstra - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lee.sdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren. (bed. H.Doop) en 18.00 uur ds. W.J. Goris sen - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst - Zieken huis 14.30 uur ds. .A..-\. Egas. HERKlNfiEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. .Vrkeraats en 18.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J. Boer en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. .SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur kand. Joh. van Eij.sden en 18.00 uur ds. K. Clroeneiidijk - Lukas- kapel HDG 10.30 uur ds, D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur kand. W. Schin- kelshoek en L5.30 uur ds. X. Kot - Exodus 10.00 uur voor ganger onbekend - Remon strantse Gem. 10.00 uur samenkomst - CAMA Gem. 10.00 uur dhr. J. de C;ans. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. P Nagel - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. RN. Littel-van Dommele en 17.00 uur mevr. .A.E. .Nij- nian - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. B. Labee - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. Egas - Geref. Kerk (Vrij- gem.) 9.30 uur ds. D.J. van Biggele en 17.00 uur ds. H.D. Bondt. NIELWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 uur ds. J.P.J. Voets - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. Oorschot en 18.00 uur ds. C. Gielen - Qer. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok. 0UÜE-10N(iE Herv. Gem. 10.00 uur ds. PM. van 't Hof (bed. H.Doop) en 18.00 uur ds. W.P Emaus - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. H.J.P Scheermeijer STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. W.G. Gerritsen en 18.00 uur kand. AA. Teeuw - Geref. Kerk 10.00 uur ds. IJ. Bijlsma en 18.00 uur ds. H.G. de Jong - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 16.00 uur ds. B. Labee. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willeiiisen en 18.00 uur ds. G. v.d. Berg - Geref. Kerk 10.00 ds. J.C;. van Westenbrugge en 18.00 uur ds. Rienstra. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur dhr. T.R. Rietveld en 18.00 uur ds. T van Bruggen - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. A. Egas - Geref. Kerk 9.30 uur en 18.00 uur dhr. G.J. Heinen - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur lees dienst. L/VNCiSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. L.W. den Boer. STELLENDAM - Op donder dag 29 april is er weer een Bingomidclag voor senioren in 't Haegse Huns te Stellen- dam. De middag duurt van 14.30-16.30 uur. Deelname kost 4 p.p., incl. koffie/thee. Vooraf opgeven is gewenst. Dat kan (foor een briefje met uw naam en telefoonnummer in de brievenbus te deponeren bij mevr. Van Oostenbrugge, Marijkstraat 50 te Stellendani, mevr. C. Herrmann, Brielse- straat 33 te Stellendam of bij mevr. Spahr-van den Hoek, Ratelaar 1 te Melissant. Tele fonisch opgeven bij de SWO kan ook: 0187 641344. leder een, ook wie buiten Stellendam woont, is welkom. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilancien Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA IVIiddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijl< ADVERTENTIES EN ADMIN5TRATIE Tel. (0187) 471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mme 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws,nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf ^an redenen worden geweigerd. ABONNEIVIENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUfvIMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). chr. Kamerkoor Fiori Musicali heeft als volgend concert het Requiem van Brahms gepland. Het geheel wordt aangeboden als projectkoor, zodat gastzan gers mee kunnen doen met de repetities en het concert. De uitvoering staat gepland op 12 juni 2010 in de R.K. kerk te Oude Tonge met twee vleugels en professionele solisten. Een kerk met een goede akoestiek, geschikt voor een monumen taal werk. De eerste repetitie is gehouden op maandag 19 april. Dirigent is Sielse van Wijgerden. Heeft u een goede stem, bent u in staat zelf uw partij te leren, of kent u het werk al, dan wordt u uitgenodigd om zich z.s.m. op te geven voor dit project. Er zijn al voldoende sopranen aanwezig, wellicht kunt u als mezzo-sopraan meedoen bij de altpartij. Voor alle andere par tijen zijn nog mensen welkom. Er is geen leeftijdsgrens om mee te kunnen zingen, wel moet men een goed klinken de stem hebben en dito inzet. Waarschijnlijk wordt-als twee de werk Je Psalmensymfo nie van Strawinsky gezongen, ook met 2 vleugels. Opgeven kan bij Sietse van Wijgerden, e-mail svanw(« filternet.nl, tel. 0187 601605, of bij het bestuur: 0187 641553. Zie voor verder info website www.fiori- musicali.nl. Hoe komt het toch dat Deo Cantemus vóór de Kerst vijf concerten moet geven om aan de vraag van duizenden bezoe kers te kunnen voldoen, terwijl het enige concert dat in het teken van Pasen staat een flink aantal lege plaatsen vertoont? Komt het omdat de datum ver keerd gepland is - bijna twee weken na Pasen - of omdat het sfeertje dat je rond de Kerst hebt, ont breekt? Of speelt ook hier de geldcrisis een rol? Hoe het ook zij, de mensen die verstek hebben laten gaan, hebben heel wat gemist. Het jaarlijkse Faascon cert, ieder jaar gegeven onder het motto 'Rotter dam zingt van Hem' doet beslist voor de Kerstcon certen niet onder. Aan de Flakkeëenaars lag het niet, want die waren er. Voor de Doelen stond een grote bus van Mijnders. Zij en wij allen hebben geno ten van het Chr. Gemengd Koor 'Deo Cantemus' met z'ii meer dan 300 zangers, die week in week uit vanuit de wijde omtrek naar Rotterdam komen om te oefenen, en het C^hr. Regiokoor Adonai' uit Waddinxveen, dat 125 enthou siaste zangers en zangeressen telt. Het was een goede keus om de sopraan Mirjam Feijer daar bij uit te nodigen. Met haar aparte, bijzontier fraaie stem vervulde ze een niet onbelang rijke rol in het geheel. En dan waren er de bekende pianist Jan Lenselink. die achter de vleugel als het ware zat te dan sen, en de niet minder bekwa me André de Jager, die bij Deo Cantemus niet meer is weg te denken en wiens naam bij wel geteld twaalf programmapini- ten als componist of als bewer ker van de muziek vermeld stond. Bovendien heeft hij het imponerende Doelenorgel volkomen in zijn macht, len- slotte was er weer het orkest 'L'Orchestra Particolae\ dat voor een professionele begelei ding zorgde. Dat alles maakte die avond tot een onvergetelijk gebeureir. Daarbij mogen we niet vergeten: Cor de Haan, de dirigent van 'Deo Cantemus', die blijk gaf dat hem, ondanks zijn leeftijd - hij is 66 - niets van koren en orkest ontging. Maar ook de veel jongere Peter Bur ger, dirigent van 'Adonai', die eveneens de touwtjes strak in handen had. De voorzitter die de avond opende, wees erop dat het concert, dat als thema 'Leven Organist André de Jager. uit Liefde' had, voor de pau ze beheerst werd door het Engelse woord 'mercy' en na de pauze door 'grace'. Beide worden betekenen 'genade'. Alleen betekent mercy 'niet krijgen watje wél verdient', en grace betekent 'wél krijgen wat je niet verdient'! Heel fijn was het om samen met zoveel koorleden, bege leid door de al die instrumen ten, een aantal liederen te zingen. Zo'n lied was onder meer 'Groot is Uw trouw', een medley. Het was heel knap hoe .André de Jager van het ene lied overging op het andere. Ten slotte, zo maar enkele opmerkingen over de door de koren gezongen liederen. Het bekende 'O hoofd, bedekt met wonden' van Bach werd door 'Adonai' heel zuiver a capel la gezongen. 'Kom naar het Kruis' van Joseph M.Martin, was qua toonzetting een wat merkwaardig aandoend stuk, waarbij violen en cello de boventoon voerden. Het werd door 'Adonai' als een soort canon gezongen. Prachtig was de inleiding van de vleugel bij het 'Wonderful Grace' van John Pantry, gezongen door de soliste. 'We have good news to tell', een negro spiritual, werd door 'Deo Cantemus' heel mooi gezongen. Het is altijd weer ontroerend te horen dat negers hun ,geloof zo geheel anders beleven dan wij. In het 'Lament of the Cross' van Joseph M. Martin wisselden mannen en vrouwen elkaar af, soms zongen ze samen en zo nu en dan hoorde je de sopraan er ook nog bovenuit. Dit lied, gezongen door 'Ado nai' eindigde met een bekend gezang. Erg mooi klonk het 'Uw genade is mij genoeg' van Marcel Zimmer, gezongen door de soliste, met op de ach tergrond de zangers van 'Ado nai'. Met het 'Hij regeert' van Tom Fetke, waar beide koren bij betrokken waren, waar ook alle instrumenten aan meede den en wat uitliep op 'Kroon Hem met gouden kroon' werd de pauze ingeluid. In 'God heb ik lief' van Johan Bredewoud, dat enthousiast door 'Deo Cantemus' gezon gen werd, liepen de stemmen van de mannen en vrouwen door elkaar. In 'liefde is de bron' van Phil McHugh kwam PROT. KERK IN NED. Beroepen: Ie Chaain, kandi daat Si.mdi Ie .\msierdam. die (lil bcKjep heeli aange nomen; ie Den Ha.ig (herv. Bethlehemkerk), ds. \VJ. Dek ker ie Delh; te Leens-Mensiii- geweer, kandidaat M. Pronk te Den Haag, die dit beroep heelt aangenomen; te Oiide- waler-Hekendoi p (herv. wijk- gem. 2)), ds. G.t:. Bergshoeli te Beigambadil; Ie Ruinen, ds. (i. .\aber te Sliediedii, die dii beroep heeft aangenomen; te Vleuteii-De Meern-Leidst he Rijn-Oosl (wijk Vleuten), ds. I. Otlen Ie Enkliuizen. Bedankt: voor Somnielsdijk (herv.), ds. A.L. van Zwel Ie Woudenberg (herv.). HERSTELD HERV KERK Beroepen: te Boven-Hardinx- veld, te Ciiessendam N'eder- Hardinxveld en Sliedrechl, te Hasselt-Rouveen-ZwoUe e.o., te Melissani, te Poederoijen/ Loevestein i.c.m. Haaflen/ Waardenburg en te Sint Anna- land, kandidaat A. Kos te Bar- neveld. Beroepbaar: kandidaat A. Kos, Dirk van Gheynlaan 4, 3772 KM Barnevel'd. Tel. 0342- 451009. E-mail: akos(«,solcon. nl. GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Den Haag-Zuid/ Rijswijk, ds. ,A.A. Kramer te Zwolle-Berkum. Beroepbaar: kandidaat L.M. van der Veen, Buiten Nieuw straat 7-1, 8261 AP Kampen. Tel. 038-3375809. E-mail: lucasvanderveenCagmail.com. CHR. GEREE KERKEN Beroepen: ie Damwoude, kan didaat J. van Walsem te Zetten. GEREE GEMEENTEN Beroepen: te Apeldoorn, ds. G. Clements te Gouda; te Hil versum en te .Middelharnis, ds. B.J. van Boven te De Valk- Wekerom, die bedankte voor Brakel; te Houten (als zen dingspredikant voor Papoea Indon.), kandidaat J. IJssel- stein te Houten; te Krabben- dijke, ds. Schot te Nunspeet; te .Meeuwen i.c.m. Sprang- Capelle, ds. G.J.X. Moens te Meliskerke; te Zoetermeer. ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid. Bedankt: voor Doetinchem, ds. W. Visscher te Amersfoort; );oor Kantpen, ds, \V. Visscher "te Aniérsfoort; voor Ooste rend, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; voor Rotter dam-Centrum, ds. J. Schipper te Dirksland; voor Utrecht, ds. L. Terlouw te Barendrecht; voor Westzaan, ds. D. de Wit te Rijssen-West. Beroepbaar: kandidaat J. IJs- selstein. Edelsteen 184, 3991 SV Houten. Tel. 030-6390091. GEREE GEM. IN NED. Beroepen: te Newark/Nor wich (Canada), ds. A. Geuze te Gouda, die bedankte voor Monarch (.Alberta, Canada); te Rhenen, ds. J. Roos te Barne- veld. OUD GEREE GEMEENTEN Beroepen: te Barneveld, te Bergambacht, te Ede. te Hardinxveld-Giessendam, te Lairgbroek, te Lienden, te Loenen aan de Vecht, te Olde- broek, te Rijssen, te Stavenisse, te Utrecht en te Woudenberg, kandidaat .A.F.R. van de Veen Ie Groenekan. Beroepbaar: kandidaat A.F.R. van de Veen. Groenekanseweg 204, 3737 .AL Groenekan. Tel. 030-2203391. de technische bekwaamheid van de pianist wel heel duide lijk aan het licht. In wat hij heel knap ten gehore bracht, klon ken bekende liederen door. Het geheel werd heel mooi omlijst door het orkest. Bij meerdere concerten, die 'Deo C:antemus' gaf, was het gedeelte voor de pauze mooi, na de pauze nog net iets mooi er. Dat was dit keer niet het geval. Het geheel van deze avond stond bij beide koren op een heel hoog niveau. En als er dan toch twee program mapunten waren, die er mis schien nog net iets bovenuit staken, waren dat 'Ik bouw- op U' op de melodie van het prachtige 'Finlandia' van J. Sibelius en 'In His love' van Mark Patterson, waarbij beide koren en de soliste betrokken waren. Het concert, dat een duidelijke boodschap had, werd afgesloten met 'Heer, Uw licht en Uw liefde schijnen' van Graham Kendrick. Alle aanwe zigen waren daarbij betrokkeir. Ondertussen is de verkoop van kaarten voor de Kerstconcer ten al in volle gang. Er zouden al twee avonden vol zijn. \og even de data; 11 en 18 decem ber (aanvang 14.00 uur) en 13, 16 en 20 december (aanvang 20.00 uur). Via de telefoon nummers 06 43556415 of 06 43556721 kunt u desgewenst aan toegangskaarten komen. vH Bij uitgeverij Gebr. Kos ter te Barneveld versche nen enkele dagboeken: 'Korenaren uit de volle oogst' van de bekende J.C. Philpot en het dag boek 'Twee boeken Gods' samengesteld door dhr. K. Hageman 'Korenaren uit de volle oogst' De auteur Joseph Charles Phil pot, leefde van 1802-1869. Hij was een bekend, geliefd en begaafd predikant. Hij kende de talen Grieks en Latijn, han teerde een deftig taalgebruik en beschikte over een rijke woordenschat. Dit dagboek veischeen voor het eerst in het Nederlands in 1885. De doch ters van Philpot stelden het (en ook het dagboek Door Baca's vallei) samen uit zijn geschrif ten en preken. Ze namen prak- likale stukjes uit de preken en schreven daar de tekst van de preek boven. De preken van Philpot en daarmee ook zijn dagboek(en) zijn geliefd om hun Schriftuurlijk en vooral bevindelijke inhoud. Dil dag boek bevat veel onderwijs. Het is door dhr. M.A. de Korte (gepensioneerd docent Engels) onverkort, opnieuw uit het Engels vertaald. De oude ver taling was gedateerd en thans op diverse plaatsen behoorlijk ingekort. De vertaling die nu verscheen, is een complete ver taling van de Engelse uitgave. Het dagboek bevat voor elke dag van het jaar een medita tie. Ook wordt een verwijzing gegeven naar een te lezen Bij belgedeelte. Afgesloten wordt met een passend psalmvers. De lengte van de meditaties is wisselend - meestal één blad zijde, soms anderhalf. Voor de kenners van Philpot's boeken zijn woorden van aanbeveling overbodig. Zijn werken zijn geliefd en veel gelezen. Het zijn (lan ook inderdaad 'Korenaren uit de volle oogst'. Dil wordt onderstreept door de folo die de harde omslag siert. 'Twee boeken Gods' Het dagboek l'wee boeken Gods' heeft als ondertitel 'Di- natuur in de Heilige .Sclnili. verklaard en toegepast in de geschriften van oudvaders'. Dil geeft direct de inhoud van de meditaties aan. Geen vrije tekstkeuzes maar meditalies vanuit een tekst die spreekt over een onderwerp dat vel band houdt met de natuur "De natuur is een groot boek, vol met talloze bladen die geeste lijk overgebracht en toegepast kunnen worden. Als het met een leerzaam oog wordt opge merkt, kan men er zijn nul meedoen", zegt Hellenbroek. H(3ewel de natuur ons veel kan leren, leert alleen de Bijbel ons de Schepper van de nattiur en de mens kennen. Dat blijkt dui delijk uit de meditaties. \'oor dit bijzondere dagboek werd geput uit de schriften van oud vaders. Om enkele namen te noemen: 'Hellenbroek. Smij- tegelt. Van der Groe, Philpot, Erskine, 'lihnnian, e.a. Dooi de veelheid aan schrijvers en onderwerpen is het een ge\a- rieerd en afwisselend dagboek geworden. De stijl is eenvou dig, duidelijk en Schriftuurlijk- bevindelijk. Het zijn leerzame meditaties vol onderwijs voor het dagelijks leven en voor alle leeftijden. De samensteller van het clagboek is de heer Hage man, bibliothecaris van de Oud Gereformeerde Gemeenten. Hij heeft vanuit zijn functie vele boeken en bladen voor handen om uit te putten en stelde al eerder enkele dagboe ken samen. J.H \'rijdag 16 april speelde Flak kee United in Heerjansdam tegen The Greyhounds, de nr2 van de Rijnmond Ie Divi sie B, Deze avond koir de com petitie beslist worden door de Flakkeese dartspelers. Het kampioenschap lag \oor het grijpen, aangezien Flakkge Unite'd slecfits twee punten nodig had. Nadat er in alle gezelligheid ingegooid werd. vulden de beide captains hun opstelling in op het wedstrijd formulier en kon de wedstrijd beginnen. Als eerste mocht Jan Hokke het opnemen \oor Flakkee Uniteci tegen Hans Boer. Bei de spelers waren zeer ge^vaagd aan elkaar en dit resulteerde in een zeer spannende wedstrijd, waar de laatste leg de beslissing moest brengen. Hokke toonde zich koelbloedig en wist te win nen met 3-2 \an Boer. .Martin Jongejan mocht als tweede de baan opkomen om het kampi oenschap veilig te stellen en dat deed hij zeer sterk. Hij toonde zijn seizoens\orm en won met 3-0 van Dim van der Meer, Dus Flakkee Lnited kampioen, de rest van de wedstrijd ging slechts nog om de statistieken, maar er werd ten alle tijden nog geconcentreerd gegooid. Zo verloren Roy Moerenhout en John Lokken hun single. respectievelijk tegen Ronald \'isser (2-3) en Ardy Jongene- len (0-3). In de koppels gaven de Flakkeese darters niks weg en werd er achtereenvolgens gewonnen met 3-0, 3-0, 3-1, 3-0. Slechts teamronde moest nog gespeeld worden en ook deze werd gewonnen door Flakkee L'nited. Een 7-2 over winning als eindresultaat. Het kampioenschap is dus een feit, dit terwijl Flakkee United nog altijd twee \\edstrijden moet gooien in de Rijnmond Ie Divisie B. .Maar ook deze zijn slechts voor de statistieken. 180 scores: 2x Rov .Moerenhout, lx Jan Hokke en lx Ronald Snaauw. Flakkee United zal dinsdag 18 mei een pla\'off wedstrijd moe ten spelen tegen de kampioen van Rijnmond Ie Divksie The Busters. Deze plavoff wed strijd bepaalt wie Rijnmond Darts mag gaan vertegenwoor digen voor de Neclerlandse Kampioenschappen voor Eer ste I)ivisie teams. Deze wed strijd zal gespeeld worden op ireutraal terrein in het gebouw van de Jeugd Darts Federatie te Rotterdam. Tevens speelt Flakkee L'nited nog twee wedstrijd voor de competitie: 20-04 thuis tegen Den ffouten Gert en 30-04 uil tegen Double Trouble. STELLEND.AM - Maandag 19 april om 04.26 uur werd de bemanning van de redding- boot .Antoinette van KNRM station Stellendam buiten, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een Fins jacht dat. liggend bij de MV-D boeid bij de 2e Maas vlakte, gestrand was en water zou maken. Ook reddingboot Jeanine Parqui van station Hoek van Holland was gealar meerd. Beide reddingboten kwamen ter plaatse, ook was er al een werkschip aanwezig. Nadat de bemanning van het jacht gekalmeerd was. ktvam het weer vlot. De schipper en de bemanning \an de redding- boot van Hoek van Holland besloten het jacht te begeleid den naar Hoek van Holland. De .Antoinette hoefde verder geen hulp te verlenen en kon weer terug naar haar station. In Herkingen wordt morgen, zaterdag 24 april, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic en drankenkarlons, e.d.) tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten"' De zgn. Haamstedeconferen tie zal dit jaar worden gehou den op 30 en 31 augustus en 1 september, wederom in con ferentieoord 'Mennorode' te Elspeet. De volgende sprekers hopen dan hel woord te voeren: ds. W. \'isscher (opening), prof dr. W. op 't Hof (kerkhistori sche lezing), dr. R. Seldenrijk (pastorale lezing), ds. J. \\"es- terink (twee ochtendlezingen), ds. L.J. Geluk (lezing over 'Kerk zijn in deze tijd'), ds. J.M.J. Kieviet (homiletische lezing), dr. W. van X'lastuin (twee avondlezingen) en ds. J. van Dijk (slotpreek): Wie meer informatie wil. kan bellen naar 0187 483071 of mailen naar adevisserlcï kliksafe.nl. DIRKSL.VND - Maandag 26 april is er een bijeenkomst \an de Reumapatiëntenvereniging (i-O. Reumatoloog dr. Walra- vens zal spreken over 'Nieuwe medicatie in de reumatologie'. De avond wordt gehouden in het personeelsrestaurant \an het \'an Weel-Bethesdazieken- huis te Dirksland en begint om 19.45 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2