H&H slaat eerste paal r'-^ Tuincentrum Voogd Buutenhavenmarkt Bewoners ^Hertog Jan' bedanken gemeente Gazondaff bil Bordsponsors voor atletiekbaan MSV AV Flakkee Met RTM en Eeuwkant terug in d EIUVriDEll-niElJWS Nieuws van de Wereldwinkel Rommelmarkt Diekhuus Oranj emiddag voor senioren Voorjaarsfair De Gornet Bingo in de Victoriahal Filmopnames 'Sonny Boy' ^p Nieuwbouwplannen Fysiotherapie Westhoeve PA(;]NA8 DINSPAG 20 APRIL 2010 MIEl'WK-TONGE - Hel speelplein aan de Hertogjan van Beijerenlaan in Nieuiue-Tonge is klaar en de kinderen maken er al druk gebruik van. De bewonns van de buurt laten weten blij te zijn met deze aanwinst en met deze foto in de krant willen ze "de gemeente Middelhamis bedanken voor het prarhtige speelplein wat lue hebben gekregen OUDDORP - Op zater dag 24 april wordt vanaf 10.00 uur bij Tuincentrum Voogd in Ouddorp een gazondag georganiseerd, in samenwerking met ECOstyle. Vooral gazons zijn slecht de winter uit gekomen, waarbij mos en kale plekken de grootste boosdoeners zijn. Het is nu de tijd om het gazon aan te pakken! Bij Tuincentrum Voogd is de hele dag de ECOstyle-gazonspecialist aanwezig, die deze dag alle vragen op dit gebied beantwoordt. Als u een bodemmonster uit uw tuin meeneemt, wordt uw tuin- grond gratis getest! Mos is voor veel tuinliefheb- bers een groot probleem. Na een koude en natte winter, zoals dit jaar, bestaat de kans dat er mosvorming in het gazon optreedt. De tempera turen en vooral de vele neer slag de afgelopen maanden /i|n de ideale groeiomstandig- heden voor mos. Veel sneeuw en regenval op een zwakke, open grasmat zorgt voor het dichtslaan van de grond. Gras groeit niet op dichtgeslagen grond waar gebrek ontstaat aan licht en lucht. Ook bij een lage temperatuur en weinig zonneschijn groeit gras niet. Zo krijgt mos alle ruimte. Door nu, in het voorjaar, een goede Ijasis te leggen voor een gezon de bodem en een mooi, dicht gazon, ontstaat een sterk gazon waarin mos veel minder kans krijgt. Ook in de winter! Hoe precies? Als basis voor het gazonadvies op deze dag wordt gewerkt_ met het ECOstyle 7-Stappenplan. Een eenvoudig onderhoudsplan, waarbij de hele voorjaarsbehandeling op één dag uitgevoerd kan wor den. Dit 7-Stappenplan pakt de oorzaak van mosgroei aan en zorgt ervoor dat uw gras opti maal kan groeien. De bodem is daarbij het uitgangspunt, want een gezonde bodem is de basis voor een mooi gazon. Advies op maat voor een mooi gazon resultaat! OUDE-TONGE - H&H Staal bouw en H&H Conservering hebben vorige week dinsdag middag de eerste paal gesla gen voor hun gezamenlijke nieuwbouw op het bedrijven terrein aan de Energiebaan te Oude-Tonge. Beide bedrijven zijn onderdeel van de Birkhoff Ciroep. H&H Staalbouw start te in 2007 tijdelijk in de oude werkplaats van Constructiebe drijf Vis te Sommelsdijk met klein staalwerk, grotendeels als uitbreiding van de capaci teit van Birkhoff Staalbouw te Pernis, dat sedert 1920 actief is als middelgroot construc tiebedrijf Op een terrein van ruim 16.500 vierkante meter wordt op het bedrijventer rein in Oude-Tonge één loods gebouwd met een oppervlakte van 150x37 meter In het eer ste deel van de bedrijfshal wor den met name lange staalcon structies gemaakt, zoals liggers ten behoeve van verkeerspor- talen en buispalen,. alsmede lokaal werk. In het tweede deel komt een werpstraalma- chine, met een doorvoerca- pacilt-il \an 2„"i\_',5 meter En in het derde deel van de hal worden onder optimaal gecon ditioneerde omstandigheden de verfapplicaties opgespoten. Dit alles zonder tussenopslag en dus zonder dat het werk naar buiten gaat. Verder komt er een groot opslagterrein ter beschikking voor producten die gereed zijn, met name ver- keersportalen voordat ze ter montage naar de weg gaan. Zie voor meer info website www. birkhoffstaalbouw.nl. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) MIDDELHARNIS - Veel krui den in één doos. Leuk om cadeau te geven, maar ook oni zelf te gebruiken. In deze doos: kruidnagels, komijnzaad, kar demom, sereh,en kaneelstok- jes. Hier volgen wat ideetjes om deze kruiden verrassend ie gebruiken. Sereh is een gras met citroena roma, het dient onder andere als ingrediënt in stoofpotten en curry's. Kruidnagel en komijn zaad kunt u meekoken bij bij voorbeeld sfoofpeertjes. De kaneelstokjes zijn heerlijk voor cake, of in appeltaart. En kardemom wordt gebruikt om thee van te zetten en, behalve de heerlijke smaak, heeft het ook een reinigende werking. De thee maakt u door 5 karde- momzaden 10 minuten te laten meetrekken in de theepot. Voor deze spicebox, maar ook voor talloze andere origi nele cadeautjes kunt u terecht bij de Wereldwinkel, aan het Spuiplein te Middelharnis, geopend op woensdag en don derdag van 13.00-17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, .Middelliarnii, l(ll«7| 48 27 H4 mmhelbinnenhuismiddelharnlsnl MIDDELHARNIS - Langs de atletiekbaan van MSV AV Flakkee zijn de eerste bordsponsors een feit. Met uiteraard als eerste de hoofd sponsor van de atletiek: Tiele- nian Keukens. Daarnaast een bord van Kraanverhuur Jan van Putten, die op het complex ook veel vrijwilligerswerk ver richt. Een deel van de 5e lich ting start to runners poseert met trots voor de atletiek bij MSV AV Flakkee. Zo'n 65 personen meldden zich hier voor aan. Zij zijn in 12 weken door ervaren trainers begeleicl met als doel de 35e Rabobank Omloop van Menheerse een ruim 6,5 kilometer hard te kimnen lopen. Een deel van deze mensen startte in februari met een sportieve achtergrond in het verleden, een ander deel juist helemaal niet. Na de omloop is het aan hen de keus of ze lid worden van AV Flak kee en door te stromen in één van de zes andere groepen op de woensdagavond of donder dagmorgen. Éénmaal met het loopvirus besmet, raak je dit echter niet zo gauw meer kwijt, zo leert de praktijk. Velen vin den het ook reuze gezellig om met een groep en met een doel te lopen, en een kopje koffie in de kantine na afloop. Ook de atletiekbaan, waar voor een groot gedeelte op gelopen wordt, is aantrekkelijk om op te trainen. Aan de omloop van Menheerse op Koninginnedag 30 april mag iedereen mee doen. Inschrijven kan met kor ting tot een week van te voren via de website of op de dag zelf Wie interesse heeft om bordsponsor te worden of om mee te doen met de Omloop, of wie vrijblijvend een trai ningsavond bij wil wonen en een blik op de adetiekbaan te werpen, is welkom. Wie meer wil weten, kan kijken op web site www.avflakkee.nl of bellen naar Riet van Putten, tel. 0187 669525. Op 24 april van 10.00 uur tot 16.00 uur wordt op het Diek- huusplein de maandelijkse rommelmarkt gehouden (bij slecht weer in het Diekhuus). Bij de aanwezige verkooptafels is van alles te vinden: speel goed, boeken, kleding, voor elk wat wils. De Diekhuusfoyer is geopend als ontmoetings punt of om even uit te rusten, onder het genot van iets lek kers: soep, belegde broodjes, tosti, broodje knakworst. Ook de boekenwinkel van de Lions Club is de gehele dag geopend. L kunt ook tafels reserveren voor deelname aan de rom melmarkt en die van 29 mei. Deelname kost 7,50 per tafel (2 tafels voor 12,50). U kunt zich hiervoor aanmelden bij het Diekhuus, tel. 0187 482400 (van 9.00-16.00 uur), e-mail beheer@hetdiekhuus.nl. DIRKSL..\ND - Oranjevereni ging Dirksland organiseert op donderdag 22 april een Oran- jeraiddag voor 55-plussers van de gemeente Dirksland in de recreatiezaal van zorgcentrum Geldershof. Het programma voor de middag bestaat uit ontvangst met koffie en gebak, officiële opening door burge meester Stoop, optredens van het koor De Dukdalf en bingo. Ter afsluiting van de middag is er nog een hapje en een drank je. De middag begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Wie vervoer nodig heeft, kan bel len naar Geldershof, tel. 0187 602055 (tussen 8.00 en 17.00 uur). OUDDORP - Ook dit jaar organiseert peuterspeelzaal De Gornet te Ouddorp een kleding- en speelgoedbeurs. Omdat er echter veel meer verkocht zal gaan worden, wordt er nu gesproken over een voorjaarsfair Er zijn ook stands aanwezig met allerlei snuisterijen, zoals kettingen, zelfgemaakte doosjes, spul len voor de aankleding van de woninginrichting, e.d. Ook is er gebakken vis, koffie met iets lekkers, taart, boterkoek, cake en koekjes, een kleine rommel markt, en ook voor de kinde ren is er vertier. De voorjaars- lair wordt gehouden op zater dag 24 april van 10.00-15.00 in en rond De Gornet, Dorpstien- den 5 te Ouddorp. Om 12.00 uur vindt de prijsuitreiking van een verloting plaats; ook tussendoor worden lootjes ver kocht. Er zijn nog enkele ver- kooptaf'els vrij. Wie interesse heeft, kan bellen naar Jacoline Westhoeve, tel. 0187 687812. DIRKSLAND - Donderdag 29 april organiseert SVIK een 'Oranjebingo' in de Victoriahal aan de Philipshoofjesweg. De aanvang is 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Er worden acht ronden en twee superronden gespeeld. Voor iedere deelnemer is er een oranje verrassing. •fc.' Leden van Eeuwkant werkten mee aan de ojmames van Sonny J3o>-. OUDDORP - Het RTM- museum aan de Brou- wersdam beleefde vorige week maandag een bij zondere dag. Alle rijtui gen kwamen uit de remise voor de verfilming van het bekende boek Sonny Boy. Ensemble Eeuwkant figureerde bij 'd'n trem' in de streekdracht van de jaren twintig van de vorige eeuw. Het boek Sonny Boy van Anne- jet van der Zijl berust op een waar gebeurd verhaal. De hoofdpersoon van het boek heeft in de jaren twintig in Goe- dereede gewoond. Haar man was daar door Rijkswaterstaat gestationeerd als dijkgraaf Voor een historisch verant woord beeld van de kleder dracht van toen op Goeree- Overflakkee heeft de filmmaat schappij Ensemble Eeuwkant benaderd. Cathy Westdorp van Ensem ble Eeuwkant doet verslag: "We werden in januari gebeld door de kledingafdeling van Shootingstar Filmcompany. Of we met de streekdracht wilden figureren in Sonny Boy. We hebben het verzoek even laten bezinken en ons boek 'Kap en keuvel' opgestuurd. Je hebt zelf wel een idee wat historisch gezien in het filmbeeld past, maar je weet natuurlijk niet of dat helemaal spoort met het gezichtspunt van de filmers. Er is een keuze gemaakt en daarmee zijn we aan de slag gegaan." In februari hebben elf 'geno mineerden' van Eeuwkant gefigureerd bij opnames in Scheveningen. Vorige w-eek in Ouddorp waren het er dertien: Foto: Wiin van Vossen Fotografie acht heren, vier dames en een achtjarig meisje. Cathy Westdorp: "Eén van onze heren is voor één dag con ducteur geworden. Het R'FM- museum heeft een conducteur- pak uit de jaren twintig. Het Streekmuseinn heeft gezorgd voor een passende conducteur tas en koperen hoorn. Ieder een heeft z'n best gedaan voor een optimaal resultaat. Het is altijd spannend om alles kloppend te krijgen, maar het is weer gelukt. We hebben er met plezier aan gewerkt. De contacten met de filmmaat schappij waren erg prettig en de draaidagen in Schevenin gen en Ouddorp waren een hele belevenis. Nu maar hopen dat ze in de eindmontage onze mensen er niet uitknippen. We kunnen het naar verwach ting begin volgend jaar zien als Sonny Boy uitkomt." STELLENDAM - Zaterdag 24 april vindt voor de eerste keer de Buutenhavenmarkt plaats op het terrein naast de visafslag van Stellendam. De Buutenha venmarkt is een rommelmarkt in maritieme sfeer. Er zijn diverse bezienswaardigheden op visserijgebied, o.a. netten boeten, de visserij van vroeger, opgeviste mammoetkiezen, een kraam van het product schap Vis waarin bijzondere vissen te zien zijn, er is een kotter te bezichtigen en er is de mogelijkheid om met een zeer snelle RIB-boot een spectacu lair rondje over de Noordzee te varen. Bij de vernieuwde viskraam met als thema 'vis, een zee van gezondheid', kunt u terecht voor diverse soor ten gebakken vis, maar ook voor diepgevroren kabeljauw, gerookte vis, haring, zalm, enz. Op het terras, met zicht op de Noordzee, kunt u iets nuttigen, zoals diverse drankjes, snacks, snoep, patat, hamburgers of pannenkoeken. Vanuit ruim 45 marktkramen worden tal van waren aangeboden, zoals olie bollen, cake, laarten, koekjes, zoutjes, advocaat, vele soorten boerenkaas, groenten- en fruit, zelfgemaakte jam en zoet-zuur, diverse creatieve producten zoals kaarten, handgemaakte spullen, sokken, enz., diverse plantjes en buitengoed. De kapster is ook weer aanwezig en in de schiettent zijn weer leuke prijzen te winnen. Ook de fotoshop is er weer, waar foto's van uw kind en/of gezin kunt laten maken met bijv. de vloot op de achtergrond. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten, zoals een spring- kussen, enveloppentrekken of een rondje rijden met een ori ginele 'Brum' auto. Daarnaast zijn er vele kramen met twee dehands spullen, zoals speel goed, boeken, glas en servies, kleding, hoedjes, keukenspul len, gereedschap, elektra, lam pen, diverse huisraad en curi osa. Er is voldoende parkeer gelegenheid. Bij slecht weer zal de markt in de visafslag plaats vinden. Voor de inwoners van Stellendam die zelf niet in de gelegenheid zijn om te komen, is een taxibus geregeld. Deze vertrekt elk heel uur (start 09.00) vanaf de Beth-El kerk aan de Voorstraat en een paar minuten later vanaf de contai ners bij de bejaardenwoningen aan het Dahliapad. Vanaf de Buutenhaven wordt er tien minuten voor elk heel uur weer teruggereden. De Buutenhavenmarkt wordt georganiseerd door de Activi teitencommissie van de Her steld Hervormde Gemeente van Stellendam. Perspectieftekening van het toekomstige gebouu). DIRKSLAND - Fysiothe rapie Westhoeve, thans gevestigd aan de Juliana- laan te Dirksland, heeft van de gemeente Dirks land groen licht gekregen haar nieuwbouwplannen verder vorm te geven. Ook de omwonenden van de nieuwbouwlocatie hebben positief gereageerd op het voornemen. Het nieuwe pand van Fysiothe rapie Westhoeve zal gebouwd worden aan de Geldersedijk te Dirksland, op de plek waar nu een aantal schuren staat, ideaal gelegen nabij de supermarkt en de slagerij. In het gebouw- komen vijf behandelkamers en een grote oefenzaal, waar men kan revalideren en werken aan de algemene conditie, maar waar ook valtraining voor seni oren gegeven kan worden. Op het eigen terrein van de praktijk zullen acht parkeer plaatsen komen. Ook komt er een oefentuintje waar men op verschillende soorten bestra ting met een rollator kan leren lopen. De behoefte aan nieuw-bouw voor de praktijk hangt samen met de ontwikkeling die prak tijkeigenaar en fysiotherapeut Netty Westhoeve en haar colle ga Corine van Gulik-van Dalen doormaken. Netty studeert binnenkort af en beschikt dan naast de specialisaties acupunc tuur en haptonomie ook over de mastertitel manuele thera pie. Corine, afgelopen zomer cum-laude afgestudeerd aan de Academie voor Fysiothera pie, gaat zich medio 2010 spe cialiseren in lymfeoedeem the rapie, behancleling van vocht ophoping in de ledematen. Het is de bedoeling ook andere specialismen zoals sportfysio- therapie in huis te halen. Het bouwplan is ontworpen door het Dirkslandse archi tectenbureau Casa RATSMA. Meest opvallende element van het gebouw wordt de oefen zaal. De kap zal worden voor zien van een groendak om de zomerwarmte op een milieu vriendelijke manier buiten te houden. Er wordt veel aan dacht besteed aan comfort, geluidisolatie en lichtval. De planning is om begin 2011 te starten met de bouw, om in januari 2012 onder de naam Fysiotherapie Dirksland de deuren te kunnen openen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8